http://kariera.mk

Rusia paralajmëroi përgjigje ndaj dëbimit grek të diplomatëve, SHBA-ja e përshëndeti hapin grek

para 7 muajve - Medial

Zëdhënësja e Ministrisë ruse të Punëve të Jashtme Marija Zaharova deklaroi se dëbimi i dy diplomatëve rusë nga Greqia nuk do të reflektojë mirë në marrëdhëniet midis Moskës dhe Athinës, njoftoi agjencia...

Tension në Ballkan, Rusia do bllokojë marrëveshjen Maqedoni-Greqi

para 7 muajve - Ina

Moska ka paralajmëruar se do të bllokojë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së marrëveshjen për emrin e Maqedonisë. Kjo lëvizje e saj i bashkangjitet dëbimit të diplomatëve grekë, si një lloj kundërpërgjigje...

Greqi, rusët e përjashtuar kishin paguar për protestat e emrit

para 7 muajve - Sot News

Një zyrtar grek tha dje se dy diplomatët e përzënë të Rusisë dhe dy të tjerët që u është ndaluar hyrja kishin paguar disa organizata dhe klerin grek për të protestuar kundër marrveshjes së emrit me Maqedoninë...

Rusia paralajmëron krizë në Ballkan, gati bllokimi i marrëveshjes Maqedoni-Greqi

para 7 muajve - BalkanWeb

Moska nuk do të mjaftohet me dëbimin e diplomatëve grekë nga Rusia si kundërpërgjigje ndaj vendimit të Athinës, por ka paralajmëruar se do të bllokojë në Këshillin e Sigurimit marrëveshjen për emrin e...

Telefonatë e tensionuar Lavrov-Kotzias, Rusia kërcënon me bllokim marrëveshjen e Greqisë me Maqedoninë

para 7 muajve - Zhurnal

Telefonatë e tensionuar Lavrov-Kotzias, Rusia kërcënon me bllokim marrëveshjen e Greqisë me Maqedoninë "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e...

(LAJM I FUNDIT) Telefonatë e tensionuar Lavrov-Kotzias, Rusia gati të bllokojë marrëveshjen e Greqisë me Maqedoninë

para 7 muajve - Medial

Moska nuk do të mjaftohet me dëbimin e diplomatëve grekë nga Rusia si kundërpërgjigje ndaj vendimit të Athinës, por ka paralajmëruar se do të bllokojë në Këshillin e Sigurimit marrëveshjen për emrin e...

Tension në Ballkan, Rusia do bllokojë marrëveshjen Maqedoni-Greqi

para 7 muajve - Tetova Sot

Moska ka paralajmëruar se do të bllokojë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së marrëveshjen për emrin e Maqedonisë. Kjo lëvizje e saj i bashkangjitet dëbimit të diplomatëve grekë, si një lloj kundërpërgjigje...

Telefonatë e tensionuar Lavrov-Kotzias, Rusia gati të bllokojë marrëveshjen e Greqisë me Maqedoninë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Moska nuk do të mjaftohet me dëbimin e diplomatëve grekë nga Rusia si kundërpërgjigje ndaj vendimit të Athinës, por ka paralajmëruar se do të bllokojë në Këshillin e Sigurimit marrëveshjen për emrin e...

Konflikt i ashpër mes dy vendeve, hakmerret Moska, dëbon dy diplomatë greke

para 7 muajve - InfoShqip

Rusia do të dëbojë dy diplomatë grekë në përgjigje të vendimit të Athinës për të debuar dy nga të dërguarit e Moskës, njoftoi agjensia ruse e lajmeve RIA. Më herët u raportua se “Athina kishte vendosur...

Rusia paralajmëron krizë në Ballkan, gati bllokimi i marrëveshjes Maqedoni-Greqi

para 7 muajve - Java News

Moska nuk do të mjaftohet me dëbimin e diplomatëve grekë nga Rusia si kundërpërgjigje ndaj vendimit të Athinës, por ka paralajmëruar se do të bllokojë në Këshillin e Sigurimit marrëveshjen për emrin e...

Marrëveshja e Prespës, Rusia drejt bllokimit të në OKB

para 7 muajve - Respublica

Moska nuk do të mjaftohet me dëbimin e diplomatëve grekë nga Rusia si kundërpërgjigje ndaj vendimit të Athinës, por ka paralajmëruar se do të bllokojë në Këshillin e Sigurimit marrëveshjen për emrin e...

Konflikti Greqi – Rusi për çështjen e Maqedonisë

para 7 muajve - Albinfo

Rusia dhe Greqia ftohin marëdhëniet e tyre. Për dy diplomat rus është urdhëruar dëbimi dhe ndalimi për të hyrë në kufinjtë Greqi- Maqedoni, nën dyshimin se ata janë munduar të ulin poshtë marrëveshjen...

Konflikti Greqi – Rusi

para 7 muajve - RTV 21

Mosmarrëveshje mbi çështjen e Maqedonisë Athina ka urdhëruar dëbimin e dy diplomatëve rus dhe ndalimin për të hyrë në kufi të dy të tjerëve, mbi dyshimin se ata janë munduar që ta ulin poshtë marrëveshjen...

Konflikti Greqi – Rusi për çështjen e Maqedonisë

para 7 muajve - Kallxo

Athina ka urdhëruar dëbimin e dy diplomatëve rus dhe ndalimin për të hyrë në kufi të dy të tjerëve, mbi dyshimin se ata janë munduar që ta ulin poshtë marrëveshjen e arritur mes Greqisë dhe Maqedonisë...

Greqia dëbon 2 diplomatët rusë, ndërhyn në negociatat me Maqedoninë

para 7 muajve - Lexo

Greqia ka dëbuar dy diplomatë rusë lidhur me akuzat se Moska ka ndërhyrë në negociatat e saj me Maqedoninë fqinjë. Shtypi grek raportoi lidhur me dëbimet të mërkurën, duke shtuar se dy përfaqësues të tjerë...

DËBOHEN DY DIPLOMATË RUS NË GREQI

para 7 muajve - TV21

Zëdhënësi i Qeverisë greke, Dimitris Xanakopulos nëpërmjet kanalit televiziv SKAI tha se qeveria beson se 2 zyrtarë të afërt të pushtetit rus janë përfshirë në çështjen e emrit të Maqedonisë. Ai cilësoi...

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Greqia ka dëbuar dy diplomatë rusë lidhur me akuzat se Moska ka ndërhyrë në negociatat e saj me Maqedoninë fqinjë. Shtypi grek raportoi lidhur me dëbimet të mërkurën, duke shtuar se dy përfaqësues të tjerë...

Rusia do i kundër përgjgjet Greqisë për dëbimin e diplomatëve

para 7 muajve - Zhurnal

Rusia do i kundër përgjgjet Greqisë për dëbimin e diplomatëve "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

para 7 muajve - Koha.net

Greqia urdhëroi dëbimin e dy diplomatëve rusë dhe ua ndaloi hyrjen dy të tjerëve, nën dyshimet se kanë rrezikuar sigurinë kombëtare. Qeveria greke tha se zyrtarët rusë kanë synuar të sigurojnë dhe të shpërndajnë...

“Dora” e Rusisë në Ballkan, përplasje diplomatike me Greqinë për marrëveshjen me Maqedoninë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Greqia dhe Rusia kanë shënuar një përplasje diplomatike. Greqia ka vendosur dëbimin e dy të dërguarve të Moskës, vendim që solli kundëpërgjigjen e Rusisë, bëri të ditur agjencia ruse e lajmeve, RIA Novosti,...

ATHINË: GREQIA DËBON DIPLOMATË RUSË

para 7 muajve - TV Art

Ndërhyrje në punët e brendshme të Greqisë Greqia urdhëroi dëbimin e dy diplomatëve rusë dhe ua ndaloi hyrjen dy të tjerëve, nën dyshimet se kanë rrezikuar sigurinë kombëtare. Qeveria greke tha se zyrtarët...

Athina dëbon dy diplomatë rusë

para 7 muajve - Vizion Plus

Athina zyrtare dëbon nga Greqia dy diplomate ruse dhe shpall non grata dy persona të tjerë. Njëri nga të dëbuarit është zyrtari i ambasadës ruse Viktor Giakovlef. Burime diplomatike bene të ditur se masat...

Greqia do të largojë dy diplomatë rusë, ja pse

para 7 muajve - Klan Kosova

Qeveria e Greqisë ka sjell vendim që të largojë dy diplomatë rus dhe t’ua ndalojë hyrjen, duke i akuzuar se janë përpjekur që të përzihen në punët e brendshme të Greqisë, me qëllim që ta minojnë Marrëveshjen...

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Greqia urdhëroi dëbimin e dy diplomatëve rusë dhe ua ndaloi hyrjen dy të tjerëve, nën dyshimet se kanë rrezikuar sigurinë kombëtare. Qeveria greke tha se zyrtarët rusë kanë synuar të sigurojnë dhe të shpërndajnë...

Sërish tensione mes Greqisë e Rusisë, dëbohen 4 ambasadorë

para 7 muajve - Lajmi.net

Greqia ka vendosur të dëbojë në mënyrë të menjëhershme dy diplomatë rusë dhe të shpallë “non grata” dy të tjerë. Lajmi është bërë i ditur nga mediat greke gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, ndërsa...

Sërish tensione mes Greqisë e Rusisë, dëbohen 4 ambasadorë

para 7 muajve - Gazeta Express

Greqia ka vendosur të dëbojë në mënyrë të menjëhershme dy diplomatë rusë dhe të shpallë “non grata” dy të tjerë. Lajmi është bërë i ditur nga mediat greke gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, ndërsa...

Ndizen tensionet/ Greqia dëboi dy diplomatë rusë, vjen hakmarrja e Moskës

para 7 muajve - BalkanWeb

RUSI -Pas dëbimit të dy diplomatëve rusë dhe ndalimit të hyrjes në territorin grek të dy të tjerëve ka ardhur reagimi i Moskës. Ministria e Jashtme e Rusisë ka njoftuar se do t’i kundërpërgjigjet Greqisë....

Greqia dëbon diplomatë rusë, tentuan ta prishin marrëveshjen Athinë-Shkup

para 7 muajve - Lajmi.net

Qeveria greke vendosi të dëbojë dy diplomatë rusë dhe t'u ndalojë hyrjen në Greqi dy të tjerëve, për shkak të involvimit në punët e brendshme të vendit dhe aktivitete kundër sigurisë kombëtare të Greqisë,...

Athina dëbon dy diplomatë rus, kanë tentuar të ndikojnë në marrëveshjen me Maqedoninë

para 7 muajve - Telegrafi

Qeveria e Greqisë ka vendosur që të dëbojë dy diplomatë rus dhe të ndalojë hyrjen në Greqi edhe për dy të tjerë, duke i akuzuar për ndërhyrje në punët e brendshme dhe punë joligjore kundër sigurisë kombëtare...

Tensionohen marrëdhëniet Greqi-Rusi/ Athina dëbon dy diplomatë rusë, zbulohet arsyeja

para 7 muajve - BalkanWeb

Nga: Ira Londo GREQI – Tension në marrëdhëniet bilaterale Rusi-Greqi. Qeveria greke vendos dëbimin e 2 diplomatëve rusë dhe ndalimin e hyrjes në territorin grek të 2 të tjerëve. Zëdhënësi i qeverisë ka...

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

para 7 muajve - Alsat-M

Greqia do të dëbojë dy diplomatë rusë dhe do të ndalojë hyrjen në dy të tjerëve për veprimtari që nuk janë në përputhje me statusin e tyre, njoftoi të mërkurën gazeta greke Kathimerini. Nuk kishte asnjë...

Greqia do të largojë dy diplomatë rus për shkak të përpjekjeve që ta minojnë Marrëveshjen për Emrin

para 7 muajve - Portalb

Qeveria e Greqisë ka sjell vendim që të largojë dy diplomatë rus dhe t’ua ndalojë hyrjen, duke i akuzuar se janë përpjekur që të përzihen në punët e brendshme të Greqisë, me qëllim që ta minojnë Marrëveshjen...

Fillojnë dëbimet e diplomatëve… tension mes Rusisë dhe Greqise

para 7 muajve - Mapo

Tensionohen marrëdhëniet Rusi-Greqi. Qeveria greke ka kërkuar dëbimin e dy ambasadorëve rusë. Sipas gazetës greke Kathimerini, dy ambasadorët janë larguar me argumentin e ata ndërhynin në çështjet kombëtare...

Greqia dëbon diplomatë rusë, tentuan ta prishin marrëveshjen Athinë-Shkup

para 7 muajve - Gazeta Express

Qeveria greke vendosi të dëbojë dy diplomatë rusë dhe t'u ndalojë hyrjen në Greqi dy të tjerëve, për shkak të involvimit në punët e brendshme të vendit dhe aktivitete kundër sigurisë kombëtare të Greqisë,...

Athina dëbon dy diplomatë rusë, ja si hakmerret Putin

para 7 muajve - Sot News

Rusia do të dëbojë dy diplomatë grekë në përgjigje të vendimit të Athinës për të dëbuar dy nga të dërguarit e Moskës. Qeveria greke nuk i është përgjigjur drejtpërdrejt raporteve, por zëdhënësi i saj tha...

Greqia dëbon dy diplomatë rusë

para 7 muajve - Tetova Sot

Greqia urdhëroi dëbimin e dy diplomatëve rusë dhe ua ndaloi hyrjen dy të tjerëve, nën dyshimet se kanë rrezikuar sigurinë kombëtare. Qeveria greke tha se zyrtarët rusë kanë synuar të sigurojnë dhe të shpërndajnë...

Athina dëbon dy diplomat rus

para 7 muajve - Zhurnal

Athina dëbon dy diplomat rus "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar...

Greqia dëbon diplomatët rusë, tentuan të minojnë marrëveshjen me Maqedoninë

para 7 muajve - Lajmi.net

Greqia do të dëbojë dy diplomatë rusë dhe do të ndalojë hyrjen në dy të tjerëve për veprimtari që nuk janë në përputhje me statusin e tyre, njoftoi të mërkurën gazeta greke Kathimerini. Nuk kishte asnjë...

Tensione Athinë-Moskë: Greqia dëbon diplomatët rusë për spiunazh dhe ndërhyrje në punët e brendshme

para 7 muajve - Gazeta Tema

Qeveria greke ka kërkuar dëbimim e dy diplomatëve rusë për shkak të implikimit të tyre në çështje spiunazhi dhe ndërhyrje në punët e brendshme. Burime qeveritare i thanë gazetës “Kathimerini” se diplomatët...

Greqia dëbon diplomatët rusë, Moska paralajmëron kundërpërgjigje

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Greqia vendosi të dëbojë dy diplomatë rusë dhe të ndalojë hyrjen në vend për dy të tjerë. Vendimi është marrë pasi pretendohet se ata kanë kryer veprimtari që nuk janë në përputhje me statusin e tyre....

Rusia kundërpërgjigje Greqisë për deportimin e diplomatëve

para 7 muajve - Shenja

Ministria e Jashtme e Rusisë ka njoftuar se do t’i kundërpërgjigjet Greqisë në lidhje me deportimin e 2 diplomatëve rusë dhe ndalimin e hyrjes në vend për dy të tjerë, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria...

Greqia i dëbon dy diplomatë ruse për shkak të përzierjes në Marrëveshjen Athinë – Shkup

para 7 muajve - Shenja

Autoritetet greke vendosën t’i dëbojnë dy diplomatë rusë nga shteti për shkak të involvimit në arritjen e Marrëveshjes midis Athinës dhe Shkupit për emrin e ri të Maqedonisë. Moska u përgjigj se do t’i...

Tensione Greqi-Rusi/ Athina dëbon 4 diplomatë rusë për ‘ndërhyrje në punët e brendshme’

para 7 muajve - Java News

Greqia ka vendosur të dëbojë në mënyrë të menjëhershme dy diplomatë rusë dhe të shpallë “non grata” dy të tjerë. Lajmi është bërë i ditur nga mediat greke gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, ndërsa...

Tensioni Greqi-Rusi/ Athina dëbon dy diplomatë rusë, ja arsyeja

para 7 muajve - Lexo

Nga: Ira Londo GREQI – Tensionohen marrëdhëniet bilaterale Rusi-Greqi. Qeveria greke ka vendosur dëbimin e 2 diplomatëve rusë dhe ndalimin e hyrjes në territorin grek të 2 të tjerëve. Zëdhënësi i qeverisë...

Greqia dëbon diplomatët rusë, tentuan të minojnë marrëveshjen me Maqedoninë

para 7 muajve - Tetova Sot

Greqia do të dëbojë dy diplomatë rusë dhe do të ndalojë hyrjen në dy të tjerëve për veprimtari që nuk janë në përputhje me statusin e tyre, njoftoi të mërkurën gazeta greke Kathimerini. Nuk kishte asnjë...

Tensione Greqi-Rusi/ Athina dëbon dy diplomatë rusë: Ndërhynë në punët e brendshme

para 7 muajve - Java News

Qeveria greke ka kërkuar dëbimim e dy diplomatëve rusë për shkak të implikimit të tyre në çështje spiunazhi dhe ndërhyrje në punët e brendshme. Burime qeveritare i thanë gazetës “Kathimerini” se diplomatët...

Rusët janë përzierë rreth emrit të Maqedonisë?

para 7 muajve - Gazeta e re

Greqia dëbon dy diplomatë rusë nga vendi nën dyshimin e ndërhyrjes në arritjen e një marrëveshjeje midis Athinës dhe Shkupit lidhur me emrin e ri të Maqedonisë. Sipas gazetës greke “Kathimerini”, Greqia...

Rusët janë përzierë rreth emrit të Maqedonisë?

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas gazetës greke "Kathimerini", Greqia gjithashtu do të ndalojë hyrjen e dy diplomatëve të tjerë rusë në vend, për të cilët thuhet se kanë bërë aktivitete që nuk përputhen me statusin e tyre diplomatik....

Tensione Greqi/Rusi: Dëbohen diplomatët respektivë

para 7 muajve - Albinfo

Rusia njihet si kundërshtare e zgjidhjes së kontestit të emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, ku i mundëson kësaj të fundit anëtarësimin në NATO. Kjo mund të ketë shkaktuar ndërhyrjet ruse në politikat e...

Greqia dëbon diplomatë rusë, tentuan ta prishin marrëveshjen Athinë-Shkup

para 7 muajve - 24 ore

Qeveria greke vendosi të dëbojë dy diplomatë rusë dhe t’u ndalojë hyrjen në Greqi dy të tjerëve, për shkak të involvimit në punët e brendshme të vendit dhe aktivitete kundër sigurisë kombëtare të Greqisë,...

Rusia kundërpërgjigje Greqisë për deportimin e diplomatëve

para 7 muajve - Gazeta e re

Në lidhje me vendimin e Greqisë ndaj diplomatëve rusë, Ministria e Jashtme e Rusisë ka theksuar se “Pas situatave të tilla të ngjashme merren masat e kundërpërgjigjes” Ministria e Jashtme e Rusisë ka njoftuar...

Tension diplomatik Greqi-Rusi, Athina dëbon 4 përfaqësues rusë

para 7 muajve - KosovaPress

Lajmi është bërë i ditur nga mediat greke gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, ndërsa njoftohet se mes të dëbuarve është edhe zyrtari i Ambasadës ruse Viktor Yakovlev. Ndërhyrja në punët e brendshme...

Tensionohen raportet Greqi-Rusi, nis dëbimi diplomatëve…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags diplomate greqi rusi Rusia do të dëbojë dy diplomatë grekë në përgjigje të vendimit të Athinës për të debuar dy nga të dërguarit e Moskës, njoftoi agjensia ruse e lajmeve RIA të mërkurën,...

Njihen si miq tradicionalë, Rusi e Greqi përfshihen nga një “sherr” diplomatik

para 7 muajve - Te Sheshi

Një krizë e re ka shpërthyer së fundi, ajo mes Moskës dhe Athinës, pasi autoritetet greke vendosën të dëbojnë dy diplomatë rusë. Athin zyrtare tha ata kanë kryer aktivitete që nuk përpurthen me statusin...

Greqia dëbon diplomatët rus

para 7 muajve - Insajderi

Greqia do të ndalojë hyrjen në vend për dy diplomatë rus, të cilët kanë kryer aktivitete të cilat nuk i përgjigjen statusit të tyre diplomatik, shkruan gazeta greke “Katimerini”. Gazeta pretendon se diplomatët...

Greqia dëbon diplomatët rusë

para 7 muajve - Respublica

Dëbimim e dy diplomatëve rusë ka kërkuar qeveria greke për shkak të implikimit të tyre në çështje spiunazhi dhe ndërhyrje në punët e brendshme.  Burime qeveritare i thanë gazetës “Kathimerini” se diplomatët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK