http://kariera.mk

NASA dërgon anije kozmike drejt diellit

para 6 muajve - Iliria News

NASA do të dërgojë një anije kozmike në një mision për t’iu afruar më shumë diellit. Parker Solar Probe, sipas astrofizikanit amerikan Eugene Parker, do të fluturojë më afër yllit tonë, më së afërmi ndonjëherë...

Nuk kemi qenë kurrë më afër Diellit se kaq

para 6 muajve - Lajmi.net

NASA do të dërgojë një anije kozmike me mision për të qenë më afër Diellit. Do të quhet “Parker Solar Probe”, për nder të Eugene Parker, astrofizikanes amerikane për Diellin, dhe do të fluturojë më afër...

Nuk kemi qenë kurrë më afër diellit se kaq

para 6 muajve - Medial

NASA do të dërgojë një anije kozmike me mision për të qenë më afër Diellit. Do të quhet Parker Solar Probe, për nder të Eugene Parker, astrofizikanes amerikane për Diellin, dhe do të fluturojë më afër...

Nuk kemi qenë kurrë më afër Diellit se kaq!

para 6 muajve - Fakti Ditor

NASA do të dërgojë një anije kozmike me mision për të qenë më afër Diellit. Do të quhet “Parker Solar Probe”, për nder të Eugene Parker, astrofizikanes amerikane për Diellin, dhe do të fluturojë më afër...

NASA gati anijen kozmike që do të ‘prekë’ diellin

para 6 muajve - Republika

Agjencia hapësinore, NASA është gati për të lancuar një nga projektet më ambicioze në historinë e saj. Anija kozmike robotike “Parker  Polar Probe”, pritet të niset këtë fundjavë, në 11 gusht, në misionin...

NASA dërgon në afërsi të Diellit një fluturake

para 6 muajve - InfoShqip

Agjencia kozmike amerikane (NASA) është në fazën përfundimtare me përgatitjet për lansimin e fluturakes, mision i së cilës do të jetë t’i afrohet Diellit, në distancë në të cilën deri më tani asnjëherë,...

NASA gati anijen kozmike që do të ‘prekë’ diellin

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Agjencia hapësinore, NASA është gati për të lancuar një nga projektet më ambicioze në historinë e saj. Anija kozmike robotike “Parker Polar Probe”, pritet të niset këtë fundjavë, në 11 gusht, në misionin...

NASA dërgon fluturake në afërsi të Diellit

para 6 muajve - Tetova Sot

Agjencia kozmike amerikane (NASA) është në fazën përfundimtare me përgatitjet për lansimin e fluturakes, mision i së cilës do të jetë t’i afrohet Diellit, në distancë në të cilën deri më tani asnjëherë,...

NASA gati anijen kozmike që do të ‘prekë’ diellin

para 6 muajve - Tetova Sot

Agjencia hapësinore, NASA është gati për të lancuar një nga projektet më ambicioze në historinë e saj. Anija kozmike robotike “Parker  Polar Probe”, pritet të niset këtë fundjavë, në 11 gusht, në misionin...

NASA gati të nisë anije kozmike “për të prekur” diellin

para 6 muajve - Ina

Agjensia hapësinore, NASA është gati për të lancuar një nga projektet më ambicioze në historinë e saj. Anija kozmike robotike “Parker Polar Probe”, pritet të niset këtë fundjavë, në 11 gusht, në misionin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK