http://kariera.mk

Kosovë-Serbi, KE: Duhet zgjidhje realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - RTV 21

“Vuçiq dhe Thaçi kanë shqyrtuar përparimin e arritur dhe janë pajtuar të takohen sërish në fillim të shtatorit” Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme,...

Debati për Kosovën, Daçiq kritikon Maqedoninë

para 6 muajve - Alsat-M

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë...

Komisioni Evropian nuk i thotë jo shkëmbimit të territoreve

para 6 muajve - Albeu

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri ,...

Kufiri me Kosovën, Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Mapo

“Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri”. Kështu...

Rusia, kundër ndarjes së Kosovës: Kosova është problem ndërkombëtar

para 6 muajve - InfoShqip

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë Maria Zakharova, e cila po qëndron për një vizitë në Beograd, ka thënë se Moska “nuk heq dorë nga qëndrimi i saj parimor për Kosovën”. ”Qëndrimi i...

KE: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Gazeta Express

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

KE: Zgjidhja mes Kosovës dhe Serbisë duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Klan Kosova

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Zëdhënësja e Putinit mbërrin në Beograd, pyetet nëse mështesin ndarjen e Kosovës

para 6 muajve - Albeu

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë Maria Zakharova, e cila po qëndron për një vizitë në Beograd, ka thënë se Moska “nuk heq dorë nga qëndrimi i saj parimor për Kosovën”. "Qëndrimi i...

Marrëveshja finale, kjo zgjidhje do të ishte e pranushme për Komisionin Evropian

para 6 muajve - OraInfo

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Për çfarë u pajtuan Thaçi e Vuçiq në Bruksel, tregon Komisioni Evropian

para 6 muajve - Lajmi.net

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

“Korrigjimi i kufijve”, Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Gazeta Tema

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Koha.net

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Telegrafi

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Futet në lojë Maqedonia për debatin mbi Kosovën, Daçiç kritikon Maqedoninë

para 6 muajve - InfoShqip

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë...

Rusia thotë se do ta respektojë çdo vendim të  Serbisë për Kosovën

para 6 muajve - Klan Kosova

Rusia do të respektojë çdo vendim të  Serbisë për Kosovën , tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, Siç tha ajo, qëndrimi i Rusisë ndaj Kosovës është i qëndrueshëm...

Daçiq flet për ndarje territoresh mes Kosovës dhe Serbisë

para 6 muajve - Kallxo

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë...

Daçiq: Kundërshtimet hipokrite ndaj ndarjes së Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë...

Ky është qëndrimi i Rusisë për ndarjen e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë Maria Zakharova, e cila po qëndron për një vizitë në Beograd, ka thënë se Moska “nuk heq dorë nga qëndrimi i saj parimor për Kosovën”. ”Qëndrimi i...

Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Daçiq: Kundërshtimet hipokrite ndaj ndarjes së Kosovës

para 6 muajve - Portalb

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë...

Rusia, kundër ndarjes së Kosovës, por...

para 6 muajve - Koha.net

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë Maria Zakharova, e cila po qëndron për një vizitë në Beograd, ka thënë se Moska “nuk heq dorë nga qëndrimi i saj parimor për Kosovën”, transmeton...

“Korrigjimi i kufijve”, Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Lexo

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Ndryshimi i kufijve, vjen reagimi nga Moska

para 6 muajve - OraInfo

Serbia dhe Rusia janë partnerë strategjik dhe qëndrimi i Moskës karshi Kosovës mbetet i pandryshueshëm, ka thënë Maria Zakharova, zëdhënëse e ministrisë së jashtme të Rusisë. Zakharova është duke qëndruar...

KE reagon për kufijtë Kosovë-Serbi: Zgjidhja duhet të bazohet në të drejtën ndërkombëtare

para 6 muajve - Java News

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Daçiq: Kundërshtimet hipokrite ndaj ndarjes së Kosovës

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë...

KORRIGJIMI I KUFIJVE: DEBATE TË ASHPRËTA NË MES KRERËVE POLITIKË

para 6 muajve - TV Art

Ideja e ndryshimit të kufijve ka fituar tërheqje edhe te qarqet shqiptare Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç...

Zëdhënësja ruse tregon ‘muskujt’ në Beograd: Delimitimi me Kosovën nuk është zgjidhja

para 6 muajve - Mapo

Një zëdhënëse e ministrisë së Jashtme të Rusisë tha të premten se vendi i saj nuk e mbështet zgjidhjen e çështjes së Kosovës përmes delimitimit, raporton B92. Maria Zakharova tha se rishikimi i kufijve...

Ky është qëndrimi i Rusisë për ndarjen e Kosovës

para 6 muajve - Tetova Sot

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë Maria Zakharova, e cila po qëndron për një vizitë në Beograd, ka thënë se Moska “nuk heq dorë nga qëndrimi i saj parimor për Kosovën”. ”Qëndrimi i...

Rusia tregon qëndrimin e saj për ndarjen e Kosovës

para 6 muajve - Fakti Ditor

Rusia do të respektojë çdo vendim të Serbisë për Kosovën , tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, Siç tha ajo, qëndrimi i Rusisë ndaj Kosovës është i qëndrueshëm...

KE: Zgjidhja mes Kosovës dhe Serbisë duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Infokusi

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Çfarë thotë Moska për ndryshimin e kufijve në Kosovë?

para 6 muajve - Lajmi.net

Serbia dhe Rusia janë partnerë strategjik dhe qëndrimi i Moskës karshi Kosovës mbetet i pandryshueshëm, ka thënë Maria Zakharova, zëdhënëse e ministrisë së jashtme të Rusisë. Zakharova është duke qëndruar...

Debati për Kosovën, Daçiq kritikon Maqedoninë

para 6 muajve - Gazeta e re

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë...

Çfarë thotë Moska për ndryshimin e kufijve në Kosovë?

para 6 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags kosova moska serbia Serbia dhe Rusia janë partnerë strategjik dhe qëndrimi i Moskës karshi Kosovës mbetet i pandryshueshëm, ka thënë Maria Zakharova, zëdhënëse e ministrisë së jashtme të...

Zakharova: Moska mbetet pranë qëndrimit të saj karshi Kosovës

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Serbia dhe Rusia janë partnerë strategjik dhe qëndrimi i Moskës karshi Kosovës mbetet i pandryshueshëm, ka thënë Maria Zakharova, zëdhënëse e ministrisë së jashtme të Rusisë. Zakharova është duke qëndruar...

Debati për Kosovën, Daçiq kritikon Maqedoninë

para 6 muajve - KosovaPress

Si nuk kanë turp ata që flasin se nuk duhet të ketë tash ndryshim kufijsh, ata që na kanë bombarduar ne, për të rrënuar kufijtë tanë? Si nuk keni turp, hipokritë? Kjo vlen edhe për Maqedoninë, e cila e...

Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Fakti Ditor

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Zaharova: Rusia është konsekuente në çështjen e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, e quajti Maqedoninë hipokrite, pasi, siç tha, ajo e njohu pavarësinë e Kosovës dhe tani thotë se nuk do të ketë ndryshime të kufirit. Drejtorja e departamentit të...

Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Sovrani

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Rusia tregon qëndrimin e saj për ndarjen e Kosovës

para 6 muajve - Periskopi

Rusia do të respektojë çdo vendim të  Serbisë për Kosovën , tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, Siç tha ajo, qëndrimi i Rusisë ndaj Kosovës është i qëndrueshëm...

KE: Zgjidhja mes Kosovës dhe Serbisë duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Ekonomia Online

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Rusia, kundër ndarjes së Kosovës, por…

para 6 muajve - Ekonomia Online

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, e cila po qëndron për një vizitë në Beograd, ka thënë se Moska “nuk heq dorë nga qëndrimi i saj parimor për Kosovën”, transmeton...

Selakoviq për Kosovën: Vuçiq është për një zgjidhje që do të shmangte luftën

para 6 muajve - Klan Kosova

Çështja e Kosovës është problemi më i rëndësishëm dhe kompleks që nuk pret më, ndërsa presidenti serb Aleksandar Vuçiq është për një  zgjidhje që do të shmangte luftën në të ardhmen . Kështu ka deklaruar,...

Serbia kundër pavarësisë Kosovës në “kufijtë që i imponohen “

para 6 muajve - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i kryetarit të Serbisë Nikola Selakoviq, ka deklaruar sot se çështja e Kosovës është problemi më i vështirë dhe më i rëndësishëm me zgjidhjen e të cilit Serbi nuk guxon të presë...

Serbia kundër pavarësisë së Kosovës në “kufijtë që i imponohen”

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sekretari i Përgjithshëm i kryetarit të Serbisë, Nikola Selakoviq, ka deklaruar sot se çështja e Kosovës është problemi më i vështirë dhe më i rëndësishëm me zgjidhjen e të cilit Serbi nuk guxon të presë...

Sekretari i Vuçiqit: Presidenti ynë po tenton që t’i evitojë luftërat

para 6 muajve - Periskopi

Sekretari i Përgjithshëm i kryetarit të Serbisë Nikola Selakoviq, ka deklaruar sot se çështja e Kosovës është problemi më i vështirë dhe më i rëndësishëm me zgjidhjen e të cilit Serbi nuk guxon të presë...

Selakoviq: Vuçiq nuk e pranon pavarësinë e Kosovës vetëm për shkak të kufijve ekzistuese

para 6 muajve - Insajderi

Sekretari i përgjithshëm i kryetarit të Serbisë Nikola Selakoviq ka deklaruar për televizionin serb RTS se problemi i vetëm përse Vuçiq nuk dëshiron ta pranojë Kosovën si të pavarur janë “ato kufij të...

Vuçiq do kufi midis serbëve dhe shqiptarëve

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tregoi sot qëndrimin e tij për zgjidhjen e problemit të Kosovës. Ai dëshiron që të vendosen kufijtë në mes shqiptarëve e serbëve. Ndiqeni kronikën nga Blerim Xhemajli.

Vuçiç do të takohet me Putin në Moskë për të biseduar mbi Kosovën

para 6 muajve - InfoShqip

ryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit “novosti” , do të jetë...

Kufiri me Kosovën, Vuçiç kërkon ndihmën e Putin

para 6 muajve - Vizion Plus

Edhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vucic, deklaron se është pro rishikimit të kufijve me Kosovën, megjithatë thekson se kjo gjë nuk varet nga ai. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime për demarkacionin...

Vuçiq dhe Putin takohen në shtator, temë kryesore zgjidhja e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Ina

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohet në Moskë  më 15 shtator me presidentin rus, Vladimir Putin.Sipas gazetës serbe ‘Novosti’, gjatë këtij takimi tema kryesore mes homologëve do të jetë zgjidhja...

Analisti serb: Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës

para 6 muajve - Periskopi

Negociatat për Kosovën janë duke shkuar vetëm në një drejtim – që Serbia do të duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës. Si do ta bëjë Serbia këtë, ne nuk e dimë, vendimet merren në rrethin e ngushtë të njerëzve...

Analisti serb: Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Negociatat për Kosovën janë duke shkuar vetëm në një drejtim – që Serbia do të duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës. Si do ta bëjë Serbia këtë, ne nuk e dimë, vendimet merren në rrethin e ngushtë të njerëzve...

Vuçiq dhe Putin takohen në shtator, temë kryesore zgjidhja e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Lajmi.net

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohet në Moskë  më 15 shtator me presidentin rus, Vladimir Putin. Sipas gazetës serbe ‘Novosti’, gjatë këtij takimi tema kryesore mes homologëve do të jetë zgjidhja...

Analisti serb: Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës

para 6 muajve - Insajderi

Negociatat për Kosovën janë duke shkuar vetëm në një drejtim – që Serbia do të duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës. Si do ta bëjë Serbia këtë, ne nuk e dimë, vendimet merren në rrethin e ngushtë të njerëzve...

Takohen Vuçiq e Putin, Kosova temë kryesore

para 6 muajve - Infokusi

Më 15 shtator në Moskë do të takohen presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ai i Rusisë, Vladimir Putin. Siç raporton gazeta serbe ‘Novosti’, temë kryesore e këtij takimi do të jetë zgjidhja e çështjes...

Vuçiqi dhe Putini takohen në shtator, temë kryesore zgjidhja e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohet në Moskë  më 15 shtator me presidentin rus, Vladimir Putin. Sipas gazetës serbe ‘Novosti’, gjatë këtij takimi tema kryesore mes homologëve do të jetë zgjidhja...

Vuçiç dhe Putin sërish flasin për Kosovën në Moskë më 15 shtator

para 6 muajve - Java News

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator, transmeton Koha.net. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit...

Vuçiqi takohet me Putinin për çështje të Kosovës

para 6 muajve - Insajderi

Takimi kryetarëve të Federatës Ruse dhe Serbisë do të mbahet më 15 shtator në Moskë. Ky takim do të pasojë pas edhe një raundi të negociatave në Bruksel, shkruan gazeta serbe “Novosti”. Gjatë qëndrimit...

Vuçiq – Putin takohen në shtator, Kosova temë diskutimi

para 6 muajve - Insajderi

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit “novosti” , do të jetë...

Vuçiq dhe Putin takohen në shtator, diskutojnë për çështjen e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Vuçiq dhe Putin takohen në shtator, diskutojnë për çështjen e Kosovës Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator. Temë e qendrore...

Vuçiq dhe Putin flasin për Kosovën në Moskë më 15 shtator

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit “novosti” , do të jetë...

Vuçiq dhe Putin flasin për Kosovën në Moskë më 15 shtator

para 6 muajve - Koha.net

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator, transmeton Koha.net. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit...

Vuçiq takohet me Putinin për Kosovën

para 6 muajve - OraInfo

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator, transmeton Koha.net. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit...

Vuçiq dhe Putin flasin për në Moskë për Kosovën më 15 shtator

para 6 muajve - Koha.net

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator, transmeton Koha.net. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit...

Deklarohet Rusia në lidhje me kufirin Kosovë-Serbi

para 6 muajve - Koha.net

Për çështjen e shumë debatuar gjatë ditëve të fundit për ndryshim të mundshëm kufijsh mes Kosovës dhe Serbisë, ka reaguar edhe Ambasada ruse në Tiranë, duke marr shkas edhe nga disa lajme në media se Rusia...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK