http://kariera.mk

Trump dyfishon tarifat ndaj Turqisë, bie më tej lira turke

para 6 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Donald Trump tha se ai sapo ka autorizuar dyfishimin e tarifave të çelikut dhe aluminit “lidhur me Turqinë”. Në një koment në Twitter, Presidenti Trump thoshte se tarifa për importet e aluminit...

Trump dyfishon tarifat ndaj Turqisë, bie më tej lira turke

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Donald Trump tha se ai sapo ka autorizuar dyfishimin e tarifave të çelikut dhe aluminit “lidhur me Turqinë”. Në një koment në Twitter, Presidenti Trump thoshte se tarifa për importet e aluminit...

Trump rrit tarifat ndaj Turqisë, bie më tej lira turke

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump tha se ai sapo ka autorizuar dyfishimin e tarifave të çelikut dhe aluminit "lidhur me Turqinë". Në një koment në Twitter, Presidenti Trump thoshte se tarifa për importet e aluminit...

Erdogan i shpall luftë Amerikës: Kemi Zotin me vete, fitojmë ne

para 6 muajve - Albeu

Presidenti Erdogan ka mbajtur një fjalim pak minuta më parë, ndërsa Turqia është në qendër të vëmendjes së mediave botërore për shkak të përplajes me SHBA dhe zhvlerësimit të shpejt të lirës. "Ata kanë...

Erdoğan thirrje qytetarëve të këmbejnë devizat në lira

para 6 muajve - Medial

Presidenti turk i quajti hapat e tillë si pjesë e “përpjekjes kombëtare”, duke thënë se “Kjo do të jetë përgjigja e popullit tim për ata që shpallin luftë ekonomike kundër nesh” ballina/ faqja kryesore...

Trump ‘dhëmbë për dhëmbë’ me Erdoganin: Dyfishon tarifat për çelikun dhe aluminin turk

para 6 muajve - Java News

Vetëm pak minuta pasi presidenti turk Rexhep Taip Erdogan i bëri thirrje qytetarëve të këmbejnë valutën e huaj, dollarë, euro dhe arin në lira presidenti i SHBA-së Donald Trump njofton dyfishimin e tarifës...

Trump dyfishon tarifat mbi çelikun dhe aluminin për Turqin

para 6 muajve - Tetova Sot

Presidenti i SH.B.A.-së Donald Trump tha të premten se ai kishte autorizuar tarifa më të larta për importet nga Turqia, duke imponuar tarifat prej20% në alumin dhe 50% një në çelik, përderisa tensionet...

Vazhdon rënia drastike e lirës turke

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Monedha turke lira shënoi një rënie të re rekord kundrejt dollarit amerikan dhe euros, duke humbur më shumë se shtatë për qind në vlerë, ndërsa mosmarrëveshjet me Shtetet e Bashkuara nuk po tregojnë shenja...

Lira turke me rënie rekord, Erdogan: Nëse ata kanë dollarë, ne kemi njerëzit

para 6 muajve - Telegrafi

Vlera e valutës turke ka rënë në momente historike, por presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është munduar që sa do pak ta ngrisë shpresat se vlera e Lirës turke mund të rritet. “Nëse ata kanë dollarë,...

Erdogan qetëson publikun pas rënies së lirës: ata kanë dollarin, ne kemi Allahun!

para 6 muajve - Te Sheshi

Rënia e vlerës së lira turke u përshpejtua të premten në mëngjes kur monedha ra me 13.5 për qind kundrejt dollarit amerikan. Aktualisht, një dollar vlen në treguesin rekord prej 6.3005 lira, ndërsa për...

Erdoğan thirrje qytetarëve të këmbejnë devizat në lira

para 6 muajve - Shenja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, u bëri thirrje qytetarëve të Turqisë t’i konvertojnë devizat e tyre të kursyera në lira turke, raporton Anadolu Agency (AA). “Kushdo që ka dollarë, euro ose...

Lira turke me rënie rekord, Erdogan: Nëse ata kanë dollarë, ne kemi njerëzit

para 6 muajve - Tetova Sot

Vlera e valutës turke ka rënë në momente historike, por presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është munduar që sa do pak ta ngrisë shpresat se vlera e Lirës turke mund të rritet. “Nëse ata kanë dollarë,...

SHBA fillon ndëshkimin e Turqisë, dyfishon tarifat, lira turke në rënie drastike

para 6 muajve - Fakti Ditor

SHBA ka dyfishuar tarifat mbi produktet turke duke shënuar kështu fillimin e një “ndëshkimi” ekonomik e financiar ndaj Ankarasë pas debateve të kohëve të fundit. Subket e tarifikimit tëe dyfishtë janë...

Goditje ndaj Erdogan

para 6 muajve - Respublica

Dyfishimin e tarifave doganore për importet e çelikut dhe aluminit nga Turqia njoftoi përmes tëitter-it, presidenti amertikan Donald Trump, duke shtuar se lira turke po bie ndjeshëm ndaj "dollarit tonë...

Lira bie në nivelin më të ulët historik, Erdogan: Po ballafaqohemi me një sulm ekonomik

para 6 muajve - Gazeta e re

Lira turke ka pësuar rënie të ndjeshme duke humbur më shumë se 7% të vlerës së saj përballë dollarit, në sfondin e krizës diplomatike mes Turqisë dhe SHBA-së dhe shqetësimeve përballë ndikimit mbi bankat...

Vazhdon rënia e lirës turke, teksa kriza rritet

para 6 muajve - Medial

BQE-ja e shqetësuar për ekspozimin e bankave të BE ndaj huamarrësve në Turqi.. Liria turke ka rënë rreth 12 për qind kundrejt dollarit, ndërsa shqetësimi për ekspozimin e Europës ndaj rënies së tij të...

Vazhdon rënia e lirës turke në minimum historik, teksa kriza rritet

para 6 muajve - Medial

BQE-ja e shqetësuar për ekspozimin e bankave të BE ndaj huamarrësve në Turqi.. Liria turke ka rënë rreth 12 për qind kundrejt dollarit, ndërsa shqetësimi për ekspozimin e Europës ndaj rënies së tij të...

Lira turke në rënie, Erdogan flet për sabotazh: Ne kemi Allahun!

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka denoncuar “fushatën” ndërkombëtare që synon sipas tij të godasë vendin e tij dhe fton qytetarët të mos bien pre e panikut për rënien e lirës (leku vendës) në tregjet...

Lira kap rekordet negative, Turqia në prag të kolapsit ekonomik

para 6 muajve - Albeu

Tensionet e brendshme, të cilat kanë ulur besimin tek sistemi gjyqësor dhe shteti ligjor si edhe përplasjet e fundit diplomatike me SHBA po ndikojnë negativisht në ekonominë e Turqisë duke bërë që monedha...

Lira bie në nivelin më të ulët historik

para 6 muajve - KosovaPress

Kartmonedha turke ka arritur për herë të parë në pragun gjashtë për një dollar pasi humbi rreth 12% të vlerës së saj. Ajo u këmbye në orën 08H30 GMT me 5,96 për një dollar duke shënuar një rënie prej 7%....

Goditja ndaj lirës, Turqia bën gati modelin e ri ekonomik

para 6 muajve - Te Sheshi

Qeveria turke ka thënë se do të paraqesë një “model të ri ekonomik” pasi monedha ra në një nivel të ri record, në kulmin e një përplasjeje mes Ankarasë dhe Uashingtonit, që ka në qendër fatin e një prifti...

Turqia do të përcaktojë “modelin e ri ekonomik” teksa lira turke bie

para 6 muajve - Medial

Turqia njoftoi se do të përcaktojë një plan të ri ekonomik, pasi lira turke ra në një rekord të ulët, gjë kjo e cila u shoqërua me një rritje të trysnisë ndaj Ankarasë për të siguruar investitorët dhe...

SHBA presion Erdoganit: Liro pastorin dhe 14 amerikanë që po i mban peng në Turqi

para 6 muajve - Albeu

Ndryshe nga administrata e Barak Obamës që ishte tolerante dhe e duruar, administrata e Donald Trump është e vendosur që të reagojë ndaj çdo veprimi që cënon sigurinë e saj dhe në botë. Fillimisht Presidenti...

Trump vazhdon të bëjë presion mbi Erdoganin: Liro pastorin dhe 14 amerikanë që po i mban peng në Turqi

para 6 muajve - InfoShqip

Ndryshe nga administrata e Barak Obamës që ishte tolerante dhe e duruar, administrata e Donald Trump është e vendosur që të reagojë ndaj çdo veprimi që cënon sigurinë e saj dhe në botë. Fillimisht Presidenti...

Bisedimet pa rezultat, krizë në mes të SHBA-ve dhe Turqisë!

para 6 muajve - Telegrafi

Takimet e nivelit të lartë në Washington midis zyrtarëve të lartë amerikanë dhe turq përfunduan të mërkurën pa një zgjidhje të dukshme rreth çështjes së një pastori amerikan të ndaluar në Turqi. Departamenti...

Pastori i arrestuar shkakton krizë në mes të Amerikës dhe Turqisë

para 6 muajve - Koha.net

Takimet e nivelit të lartë në Washington midis zyrtarëve të lartë amerikanë dhe turq përfunduan të mërkurën pa një zgjidhje të dukshme rreth çështjes së një pastori amerikan të ndaluar në Turqi. Departamenti...

Marrëdhëniet SHBA-Turqi në krizë, bisedimet në Washington ende pa rezultat

para 6 muajve - Portalb

Takimet e nivelit të lartë në Washington midis zyrtarëve të lartë amerikanë dhe turq përfunduan të mërkurën pa një zgjidhje të dukshme rreth çështjes së një pastori amerikan të ndaluar në Turqi, njofton...

Marrëdhëniet SHBA-Turqi në krizë, bisedimet në Washington ende pa rezultat

para 6 muajve - Mapo

Takimet e nivelit të lartë në Washington midis zyrtarëve të lartë amerikanë dhe turq përfunduan të mërkurën pa një zgjidhje të dukshme rreth çështjes së një pastori amerikan të ndaluar në Turqi. Departamenti...

Marrëdhëniet SHBA-Turqi në krizë, bisedimet në Washington ende pa rezultat

para 6 muajve - Medial

Takimet e nivelit të lartë në Washington midis zyrtarëve të lartë amerikanë dhe turq përfunduan të mërkurën pa një zgjidhje të dukshme rreth çështjes së një pastori amerikan të ndaluar në Turqi. Departamenti...

Marrëdhëniet SHBA-Turqi në krizë, bisedimet në Washington ende pa rezultat

para 6 muajve - Java News

Takimet e nivelit të lartë në Washington midis zyrtarëve të lartë amerikanë dhe turq përfunduan të mërkurën pa një zgjidhje të dukshme rreth çështjes së një pastori amerikan të ndaluar në Turqi. Departamenti...

Krizë në mes të Amerikës dhe Turqisë

para 6 muajve - Infokusi

Takimet e nivelit të lartë në Washington midis zyrtarëve të lartë amerikanë dhe turq përfunduan të mërkurën pa një zgjidhje të dukshme rreth çështjes së një pastori amerikan të ndaluar në Turqi. Departamenti...

Marrëdhëniet SHBA-Turqi në krizë, bisedimet në Washington ende pa rezultat

para 6 muajve - Tetova Sot

Takimet e nivelit të lartë në Washington midis zyrtarëve të lartë amerikanë dhe turq përfunduan të mërkurën pa një zgjidhje të dukshme rreth çështjes së një pastori amerikan të ndaluar në Turqi. Departamenti...

Delegacioni turk, takime në SHBA për të zbutur tensionet me Uashingtonin

para 6 muajve - Gazeta Tema

Një delegacion diplomatik turk u takua të mërkurën me zyrtarë të Departamentit amerikan të Shtetit, si pjesë e një vizite në Uashington për të zbutur tensionet. Njoftimet për vizitën ndihmuan për të frenuar...

SHBA-Turqi, ende pa rezultat takimet në Uashington

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Takimet e nivelit të lartë në Uashington midis zyrtarëve të lartë amerikanë dhe turq përfunduan të mërkurën pa një zgjidhje të dukshme rreth çështjes së një pastori amerikan të ndaluar në Turqi. Departamenti...

​Bisedimet përfundojnë pa rezultat – krizë në mes të Amerikës dhe Turqisë

para 6 muajve - Insajderi

Takimet e nivelit të lartë në Washington midis zyrtarëve të lartë amerikanë dhe turq përfunduan të mërkurën pa një zgjidhje të dukshme rreth çështjes së një pastori amerikan të ndaluar në Turqi. Departamenti...

Bisedimet pa rezultat, krizë në mes të Amerikës dhe Turqisë

para 6 muajve - KosovaPress

Departamenti i Shtetit tha se zëvendës sekretari i shtetit John Sullivan dhe zëvendësministri i jashtëm turk Sedat Onal u takuan në një përpjekje për të lehtësuar krizën në marrëdhëniet e shkaktuara nga...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK