http://kariera.mk

​Jeni të sëmurë nga xhelozia? Këto 5 gjëra do t’ju shpëtojnë!

para 9 muajve - Mapo

Ekspertët, sipas intv.al  kanë renditur disa këshilla si ta shmangni xhelozinë dhe të jetoni të qetë shpirtërisht me partnerin tuaj. 1. Mos reagoni në publik Mos dyshoni direkt, por mundohni që të jeni...

Horoskopi ditor, e shtunë 11 gusht

para 9 muajve - Portalb

Dashi Ju nuk ndaheni dot nga e kaluara. Ju këshillojmë se është e kotë të mendoni për diçka që i përket së shkuarës. Gjeni forcat dhe ndryshoi situatën. Në punë asgjë e re.  Sa i takon financave, do ju...

Nëse bëni këto 8 gjëra, do t’ju ndjekë vetëm fati i mirë

para 9 muajve - Infokusi

Të gjithë mundoheni të këshilloheni për mirë në çdo fushë të jetës. Sipas intv.al janë disa gjëra që duhet të bëni në jetën tuaj dhe fati i mirë do t’ju ndjekë. Mundohuni të realizoni disa prej tyre si:...

Nëse bëni këto 8 gjëra, do t’ju ndjekë vetëm fati i mirë

para 9 muajve - Gazeta Express

Të gjithë mundoheni të këshilloheni për mirë në çdo fushë të jetës. Sipas intv.al janë disa gjëra që duhet të bëni në jetën tuaj dhe fati i mirë do t’ju ndjekë. Mundohuni të realizoni disa prej tyre si:...

9 gjëra që vetëm njerëzit që jetojnë larg familjeve të tyre mund t’i kuptojnë

para 9 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags arsimi familje ndarje puna Ka shumë gjëra si rezultat i të cilave njerëzit ndahen nga familjet e tyre… Ndonjëherë arsyeja mund të jetë puna, arsimimi, e ndonjëherë edhe dëshira për të udhëtuar....

Horoskopi ditor, e shtunë 11 Gusht

para 9 muajve - NOA

Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 11 gusht  2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Ju nuk ndaheni...

Horoskopi ditor, e shtunë 11 Gusht

para 9 muajve - Java News

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Ju nuk ndaheni dot nga e kaluara. Ju këshillojmë se është e kotë të mendoni për diçka që...

Nëse bëni këto 8 gjëra, do t’ju ndjekë vetëm fati i mirë

para 9 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags fati jeta keshilla Të gjithë mundoheni të këshilloheni për mirë në çdo fushë të jetës. Sipas intv.al janë disa gjëra që duhet të bëni në jetën tuaj dhe fati i mirë do t’ju ndjekë. Mundohuni...

Nëse po mendoni të lini punën, lexoni këto arsye më parë se pse duhet ose jo të largoheni

para 9 muajve - Blitz

Jemi në periudhën e pushimeve dhe për shumë prej nesh që janë në marrëdhënie pune, kjo mund të jetë dhe faza e reflektimit për atë çka kemi bërë deri më sot, nëse duhet të vazhdojmë të bëjmë të njëjtën...

Nëse bëni këto 8 gjëra, do t’ju ndjekë vetëm fati i mirë

para 9 muajve - Republika

Të gjithë mundoheni të këshilloheni për mirë në çdo fushë të jetës. Sipas intv.al janë disa gjëra që duhet të bëni në jetën tuaj dhe fati i mirë do t’ju ndjekë. Mundohuni të realizoni disa prej tyre si:...

4 këshilla për të menaxhuar energjitë në punë

para 9 muajve - Ekonomia Online

Kompanitë e mëdha kërkojnë shumë angazhim, prandaj shumë punonjës shpenzojnë kohë të gjatë dhe lodhje në punë. Për të shmangur dhe reduktuar lodhjen e tepëruar në punë dhe për të ripërtërirë energjitë...

​Jeni të sëmurë nga xhelozia? Këto 5 gjëra do t’ju shpëtojnë!

para 9 muajve - Lajmi.net

Ekspertët, sipas intv.al kanë renditur disa këshilla si ta shmangni xhelozinë dhe të jetoni të qetë shpirtërisht me partnerin tuaj. 1. Mos reagoni në publik Mos dyshoni direkt, por mundohni që të jeni...

E bëni dhe ju këtë veprim? Këshilla për të mos u humbur

para 9 muajve - Mapo

Fajësimi i të tjerëve është një ndër veprimet më të ulëta që mund të bëni në një marrëdhënie shoqërore qoftë me miqtë apo me kolegët e punës.  Për arritjen e kënaqësisë në jetën private dhe profesionale...

Jeni të sëmurë nga xhelozia? Këto 5 gjëra do t’ju shpëtojnë!

para 9 muajve - Republika

Ekspertët, sipas intv.al  kanë renditur disa këshilla si ta shmangni xhelozinë dhe të jetoni të qetë shpirtërisht me partnerin tuaj. 1. Mos reagoni në publik Mos dyshoni direkt, por mundohni që të jeni...

7 cilësitë e njerëzve të respektuar

para 9 muajve - Ekonomia Online

Respekti është diçka i cili nuk jepet automatikisht. Duhet të fitohet. Kur jeni në pozitë udhëheqëse, është e rëndësishme që njerëzit me të cilët punoni të ju respektojnë. Ata mund të respektojnë shprehitë...

5 shenja se biznesi juaj po shkatërron marrëdhënien tuaj

para 9 muajve - Ekonomia Online

Drejtimi i biznesit tuaj është një gjë e mirë, veçanërisht kur krijoni liri financiare. Por shumë pronarë biznesi ngecin në kurthin e të punuarit shumë. Futja e kokës tuaj në rërë me qëllimin që të punoni...

Vajza kini kujdes! Mos u martoni kurrë me burra që kanë këto 8 cilësi

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kur biem në dashuri, na rri mendja vetëm te personi me të cilin mendojnë se do të kalojmë jetën. Dashuria mund të jetë verbuese për disa njerëz dhe kjo do të thotë që rriten gjasat e të bërit zgjedhje...

​Jeni të sëmurë nga xhelozia? Këto 5 gjëra do t’ju shpëtojnë!

para 9 muajve - Gazeta Express

Ekspertët, sipas intv.al  kanë renditur disa këshilla si ta shmangni xhelozinë dhe të jetoni të qetë shpirtërisht me partnerin tuaj. 1. Mos reagoni në publik Mos dyshoni direkt, por mundohni që të jeni...

Horoskopi për ditën e sotme

para 9 muajve - Lajmi.net

Lexo çfarë thotë shenja jote për sot. Dashi -Ditë plot ngjyra kjo e sotmja për jetën sentimentale të çifteve. Për disa do rizgjohet edhe pasioni i zjarrtë. E rëndësishme është qe nuk do ketë aspak probleme...

Horoskopi ditor, e premte 10 Gusht 2018

para 9 muajve - Gazeta Express

​Ky është horoskopi për ditën e premte, 10 gusht 2018 Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Këtë të premte të lindurit e kësaj...

5 këshilla si të shpëtoni nga xhelozia e sëmurë!

para 9 muajve - Mapo

Ekspertët  kanë renditur disa këshilla si ta shmangni xhelozinë dhe të jetoni të qetë shpirtërisht me partnerin tuaj. 1. Mos reagoni në publik Mos dyshoni direkt, por mundohni që të jeni pozitivë. Nëse...

Horoskopi i ditës

para 9 muajve - Mapo

Dashi Këtë të premte të lindurit e kësaj shenje do të zgjohen me një interesim të madh për tu përkujdesur për partnerin/en. Një gjë shumë e mirë kjo pasi së fundi keni pasur shumë imenjime në punë. Këtë...

Horoskopi – 10 gusht 2018

para 9 muajve - Gazeta Shqip

DASHI Ata që sapo kanë dalë nga një periudhë delikate për jetën në çift, do afrohen më shumë me partnerin dhe do sqarojnë gjithçka me delikatesë dhe maturi. Edhe në planin financiar planetët do ndikojnë...

Horoskopi ditor

para 9 muajve - Sovrani

Lexo çfarë thotë shenja jote për sot. Dashi-Ditë plot ngjyra kjo e sotmja për jetën sentimentale të çifteve. Për disa do rizgjohet edhe pasioni i zjarrtë. E rëndësishme është qe nuk do ketë aspak probleme...

Adresoni problemet direkt pa u dukur i pasjellshëm

para 9 muajve - Ekonomia Online

Pesë këshilla për ballafaqimin me problemet, jo me njerëzit. Bota e ndërmarrësisë nuk ka vend për agresivitet pasiv ose për pa qartësi. Si një pronar biznesi, ju do të kurseni kohë, para dhe shumë stres...

Zakonet e thjeshta që ju ndihmojnë të kurseni para

para 9 muajve - Ekonomia Online

Nëse habiteni se sa shpejt ju mbarohen paratë, mendoni se sa ju kushtojnë zakonet e përditshme. A shpenzoni 10 apo 15 dollarë për ushqime të shpejta çdo ditë? A vraponi për të blerë diçka që në të vërtet...

Horoskopi ditor, e premte 10 Gusht 2018

para 9 muajve - NOA

Ky është horoskopi për ditën e premte, 10 gusht 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Këtë të premte...

Kujdes! E bëni dhe ju këtë veprim?

para 9 muajve - Vizion Plus

Fajësimi i të tjerëve është një ndër veprimet më të ulëta që mund të bëni në një marrëdhënie shoqërore qoftë me miqtë apo me kolegët e punës.  Për arritjen e kënaqësisë në jetën private dhe profesionale...

Horoskopi ditor, e premte 10 Gusht 2018

para 9 muajve - RTV 21

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Këtë të premte të lindurit e kësaj shenje do të zgjohen me një interesim të madh për tu...

5 këshilla se si të shpëtoni nga xhelozia e sëmurë!

para 9 muajve - Vizion Plus

Ekspertët  kanë renditur disa këshilla si ta shmangni xhelozinë dhe të jetoni të qetë shpirtërisht me partnerin tuaj. 1. Mos reagoni në publik Mos dyshoni direkt, por mundohni që të jeni pozitivë. Nëse...

Merreni kontrollin dhe mos i fajësoni të tjerët për gabimet tuaja

para 9 muajve - Telegrafi

Fajësimi i njerëzve të tjerë, dëshira fantastike për kontroll, mburrja dhe jeta në të kaluarën, janë receta për moskënaqësinë me punë dhe jetë, ndërsa shprehitë e tilla duhet t’i largoni. Për arritjen...

Merreni kontrollin dhe mos i fajësoni të tjerët për gabimet tuaja

para 9 muajve - Tetova Sot

Fajësimi i njerëzve të tjerë, dëshira fantastike për kontroll, mburrja dhe jeta në të kaluarën, janë receta për moskënaqësinë me punë dhe jetë, ndërsa shprehitë e tilla duhet t’i largoni. Për arritjen...

FATI YT SOT, HOROSKOPI 10 GUSHT 2018

para 9 muajve - Lexo

Dashi Përfitoni nga këto ditë për të shmangur stresin dhe për të rigjetur të gjithë energjitë tuaja. Jeni lodhur shumë kohëve të fundit, ndaj ka ardhur koha që ti kushtoni më shumë vëmendje vetes. Nga...

6 gjërat që nuk duhet t’i bëni nëse nuk doni që ta çoni jetën kot

para 9 muajve - Ekonomia Online

Secili prej nesh ka mesatarisht 27.000 ditë për të jetuar. Nëse heqim një të tretën e tyre për të fjetur dhe një pjesë për vitet e hershme që nuk na kujtohet asgjë, ajo çfarë mbetet është një numër mjaft...

21 këshilla për “ta jetuar” jetën

para 9 muajve - Ekonomia Online

A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë mund të bëni në një moment të caktuar për të përmirësuar gjithë pjesën e mbetur të jetës tuaj? Nëse po, përgjigjen e gjeni në këtë artikull Në Quora, një rrjet...

Ja cilat janë benefitet që përfitoni nga të punuarit në shtëpi

para 9 muajve - Blitz

Në ditët e sotme me ndihmën e internetit shumë njerëz kanë mundësinë të punojnë nga shtëpia. Nëse po mendoni të ndryshoni punën tuaj dhe të punoni nga shtëpia ju duhet të keni aftësi të menaxhimit të kohës....

6 “sekretet” e ndërmarrësve të lumtur

para 9 muajve - Ekonomia Online

Shumë njerëz zgjedhin të bëhen ndërmarrës spese kërkojnë punë më përmbushëse. Ata mund të jenë të mërzitur nga puna tradicionale në zyrë dhe të dëshpëruar për më shumë kontroll ndaj detyrave të tyre ditore,...

Horoskopi, e premte 10 Gusht 2018

para 9 muajve - Java News

Dashi Këtë të premte të lindurit e kësaj shenje do të zgjohen me një interesim të madh për tu përkujdesur për partnerin/en. Një gjë shumë e mirë kjo pasi së fundi keni pasur shumë imenjime në punë. Këtë...

Horoskopi ditor, e premte 10 Gusht 2018

para 9 muajve - NOA

Ky është horoskopi për ditën e premte, 10 gusht 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Këtë të premte...

Horoskopi i ditës

para 9 muajve - Mapo

Dashi Yjet janë në favorin e të dashuruarve këtë të enjte. Raportet me partnerin/en pritet të intensifikohet akoma më shumë në ditët e ardhshme. Ndërkohë, beqarët duhet të kenë më tepër besim te vetja...

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 9 Gusht

para 9 muajve - Lajmi.net

Lexo shenjën tënde.. Dashi -Do ndodhin gjëra shumë të veçanta gjatë kësaj dite në jetën tuaj në çift kështu që duhet të përgatiteni për kënaqësi pa fund. Momentet e lumtura do jenë të njëpasnjëshme. Edhe...

Horoskopi – 9 gusht 2018

para 9 muajve - Gazeta Shqip

DASHI Klima në jetën tuaj në çift do të fillojë të ngrohet. Beqarët nuk do të dinë si të veprojnë, sepse pëlqejnë shumë persona njëherësh. Do të kryeni transaksione të rëndësishme. DEMI Ditë harmonike...

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 9 gusht

para 9 muajve - Sovrani

Lexo shenjën tënde.. Dashi -Do ndodhin gjëra shumë të veçanta gjatë kësaj dite në jetën tuaj në çift kështu që duhet të përgatiteni për kënaqësi pa fund. Momentet e lumtura do jenë të njëpasnjëshme. Edhe...

Horoskopi ditor, e enjte 9 Gusht

para 9 muajve - NOA

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 9 gusht 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Yjet janë në...

Çka të bëni kur ktheheni në punë pas pushimeve verore?

para 9 muajve - Klan Kosova

Është e vështirë të ktheheni në punë pas një pushimi relaksues në bregdet apo në ndonjë vend që keni kaluar kohë pa brenga. Kjo është një periudhë tranzicioni ku ju duhet të punoni me veten që të përshtateni...

10 shenjat se shoku po dashurohet në ju

para 9 muajve - Ekonomia Online

Që të deshifroni emocionet e miqve është e nevojshme të shihni se si ata sillen rreth jush. Kjo nuk është aq e lehtë. Disa njerëz kanë një mënyrë për maskimin e emocioneve të tyre. Këtu janë 10 shenja...

FATI YT SOT, HOROSKOPI 9 GUSHT 2018

para 9 muajve - Lexo

Dashi Stresi mund t’u shkaktojë disa probleme të vogla shëndetësore. Qëndroni sa më pranë familjarëve dhe miqve për t’u relaksuar. Përpiquni të kurseni para dhe të mos kryeni shpenzime të panevojshme....

Horoskopi ditor, e enjte 9 Gusht 2018

para 9 muajve - Java News

Dashi Yjet janë në favorin e të dashuruarve këtë të enjte. Raportet me partnerin/en pritet të intensifikohet akoma më shumë në ditët e ardhshme. Ndërkohë, beqarët duhet të kenë më tepër besim te vetja...

Horoskopi, një ëndërr sekrete për çdo shenjë zodiakale

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Në pritje të 10 gushtit, natës së Shën Lorencit, po zbulojmë dëshirat intime të 12 shenjave dhe pritshmëritë e tyre Më 10 gusht, natën e Shën Lorencit, është bërë zakon që të shikojmë lart në qiell dhe...

Horoskopi sot

para 9 muajve - Sovrani

Horoskopi për ditën e sotme; Dashi-Sot do të jetë një ditë e mirë për të lindurit e kësaj shenje. Nëse doni të spekuloni pak, sot keni fatin në dorën tuaj. Në punë do të përfitoni nga rastet që do t’ju...

Horoskopi – 8 gusht 2018

para 9 muajve - Gazeta Shqip

DASHI Parashikohet një ditë e mirë për të lindurit e kësaj shenje. Sot do të zbuloni kënaqësinë e miqësisë së vjetër që e kishit lënë pak mënjanë. Me pak vështirësi do të zgjidhni një problem ekonomik...

Të mendosh për ish-in gjithë kohën, nuk do të thotë se ju ka marrë malli, por…

para 9 muajve - Vizion Plus

Ndarja nuk është një vendim i lehtë për tu marrë nga çiftet, përkundrazi është një ndër vendimet më të rëndësishme. Marrja e vendimit për të mos qenë më krahë dikujt shoqërohet me jo pak ndryshime në jetën...

Horoskopi 8 Gusht 2018

para 9 muajve - Java News

Dashi Sot do të jetë një ditë e mirë për të lindurit e kësaj shenje. Nëse doni të spekuloni pak, sot keni fatin në dorën tuaj. Në punë do të përfitoni nga rastet që do t’ju vijnë. Në dashuri do të konkretizoni...

Horoskopi ditor, e mërkurë 8 gusht 2018

para 9 muajve - Portalb

DASHI Do të flisni shumë me atë që keni në krah sot, por do ta kuptoni se nuk keni të njëjtat mendime mbi tema të caktuara. Nëse jeni beqarë, ka pak mundësi që të gjeni personin e duhur. Për sa iu përket...

Horoskopi – 7 gusht 2018

para 9 muajve - Gazeta Shqip

DASHI Nëse lidhja juaj po kalon një periudhë të vështirë, duhet të bëni çmos sot që t’i rregulloni gjërat dhe të diskutoni hapur me partnerin. Në planin financiar do shpenzoni me maturi dhe kjo do bëjë...

5 arsye pse nuk duhet të martoheni

para 9 muajve - Ekonomia Online

Nëse jeni ende beqarë, nuk duhet ta vrisni shumë mendjen. Ka disa gjëra që tregojnë se nuk është edhe aq bukur të jesh i martuar: 1. Bëni gjëra që nuk i pëlqeni Martesa ka detyrimet e veta, prandaj duhet...

Zgjidhni një pemë që të mësoni se çfarë emocionesh ju dominojnë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Melankolik Nëse keni zgjedhur pemën e parë, kjo është sepse ju jeni një person që ka tendencë të jetë melankolik. Ndonjëherë, e gjen veten duke thënë “e kaluara ishte më e mirë”. Edhe nëse e shikoni jetën...

Zgjidhni një pemë që të mësoni se çfarë emocionesh ju dominojnë

para 9 muajve - Republika

Melankolik Nëse keni zgjedhur pemën e parë, kjo është sepse ju jeni një person që ka tendencë të jetë melankolik. Ndonjëherë, e gjen veten duke thënë “e kaluara ishte më e mirë”. Edhe nëse e shikoni jetën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK