http://kariera.mk

Martin Garrix po e “dridhë” Prishtinën

para 8 muajve - RTV 21

Garrix po e përmbyll festivalin e muzikës Festivali “Sunny Hill” ka vazhduar me mbrëmjen e tretë të spektaklit, ku kanë performuar artistë të ndryshëm vendor dhe ndërkombëtar të muzikës ekektronike. E...

Para performancës, këto janë fjalët e Martin Garrix në Kosovë

para 8 muajve - Prive

E për aq sa mundi të takojë kosovarët, Martin Garrix, fitoi përshtypje të mira. Njëri prej DJ më të njohur në botë momentalisht tashmë numëron dy bashkëpunime me artistet shqiptare Bebe Rexha e Dua Lipa,...

Martin Garrix gati që të performojë në Sunny Hill Festival

para 8 muajve - Klan Kosova

E për aq sa mundi të takojë kosovarët, Martin Garrix, fitoi përshtypje të mira. Njëri prej DJ më të njohur në botë momentalisht tashmë numëron dy bashkëpunime me artistet shqiptare Bebe Rexha e Dua Lipa,...

Dua Lipa ndez publikun, nxjerr flamurin shqiptar dhe bën shqiponjën me duar

para 8 muajve - InfoShqip

Dua Lipa ka qenë kryetema e këtyre ditëve në Kosovë, falë pjesëmarrjes së saj në Festivalin Sunny Hill. Ylli me renome ndërkombëtare ka qenë personazhi kryesor i edicionit të sivjetmë të këtij festivali,...

Martin Garrix: Njerëzit këtu duan të argëtohen, të gjithë janë miqësorë dhe pozitivë

para 8 muajve - Telegrafi

DJ me famë botërore, Martin Garrix, ka mbajtur konferencën për shtyp para performancës së tij në Festivalin Sunny Hill, ku ka qenë i shoqëruar nga Dukagjin Lipa. Holandezi i famshëm ka thënë se është shumë...

Dua publikon videon kur elektrizon publikun me flamurin kombëtar dhe bën shqiponjën me duar

para 8 muajve - Telegrafi

Dua Lipa ka qenë kryetema e këtyre ditëve në Kosovë, falë pjesëmarrjes së saj në Festivalin Sunny Hill. Ylli me renome ndërkombëtare ka qenë personazhi kryesor i edicionit të sivjetmë të këtij festivali,...

Martin Garrix i befasuar me energjinë në Kosovë, thotë se Dua Lipa është gjeniale

para 8 muajve - Koha.net

Një ndër DJ më të njohur në botë, Martin Garrix sonte do të pushtojë skenën e “Sunny Hill Festival” që po mbahet në qytetin e Prishtinës, në Gërmi. Ai në konferencë për media ka thënë se është shumë i...

Martin Garrix i thotë dy fjalë shqip

para 8 muajve - RTV 21

Martin Garrix: Njerëzit këtu janë shumë të shoqërueshëm dhe pozitiv, më pëlqen energjia që përcjellin DJ numër një në botë, Martin Garrix, ka mbërritur në Kosovë, ku do të perfmormojë sonte në kuadër të...

Dua publikon videon kur elektrizon publikun me flamurin shqiptar dhe bën shqiponjën me duar

para 8 muajve - Tetova Sot

Dua Lipa ka qenë kryetema e këtyre ditëve në Kosovë, falë pjesëmarrjes së saj në Festivalin Sunny Hill. Ylli me renome ndërkombëtare ka qenë personazhi kryesor i edicionit të sivjetmë të këtij festivali,...

E bën edhe këtë në Kosovë i dashuri i Dua Lipës

para 8 muajve - Tetova Sot

Bashkë me Dua Lipën, Prishtinë qëndroi edhe i dashuri i saj, Isaac Carew. Meqë ishin tash e sa ditë në vend, ata kanë pasur mundësinë të vizitojnë vende të ndryshme dhe të ushqehen me specialitetet tradicionale...

Dua mbanë flamurin kombëtar me shumë krenari

para 8 muajve - RTV 21

Shqipet e Dua Lipës Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa gjendet në Kosovë në kuadër të festivalit “Sunny Hill”, i cili ka karakter humanitar dhe është duke u mbajtur në data 10, 11 dhe 12 gusht....

E bën edhe këtë në Kosovë i dashuri i Dua Lipës

para 8 muajve - Gazeta Express

Bashkë me Dua Lipën, Prishtinë qëndroi edhe i dashuri i saj, Isaac Carew. Meqë ishin tash e sa ditë në vend, ata kanë pasur mundësinë të vizitojnë vende të ndryshme dhe të ushqehen me specialitetet tradicionale...

Isaac Carew i dashuruar pas ushqimit tradicional në Kosovë

para 8 muajve - Lajmi.net

Bashkë me Dua Lipën, Prishtinë qëndroi edhe i dashuri i saj, Isaac Carew. Meqë ishin tash e sa ditë në vend, ata kanë pasur mundësinë të vizitojnë vende të ndryshme dhe të ushqehen me specialitetet tradicionale...

MTV UK: Dua Lipa bën historinë, i jepet çelësi i parë i qytetit të saj në Kosovë

para 8 muajve - Ina

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ditë parë e priti këngëtaren me famë botërore, Dua Lipa, të cilës ia dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin Sunny Hill....

MTV UK: Dua Lipa bën historinë, i jepet çelësi i parë i qytetit të saj në Kosovë

para 8 muajve - Telegrafi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ditë parë e priti këngëtaren me famë botërore, Dua Lipa, të cilës ia dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin Sunny Hill....

Martin Garrix sonte performon në Sunny Hill Festival

para 8 muajve - Alsat-M

Sonte do të mbyllet festivali ndërkombëtar Sunny Hill Festival, qe filloi këtë të premte në Prishtinë, shkruan KultPlus. Kjo mbrëmje do të mbyllet me muzikë elektronike e cila do të vijë nga disa prej...

Martin Garrix vjen sot në Prishtinë

para 8 muajve - RTV 21

Garrix mban konferencë për media nga ora 18:00 Ashtu siç është paralajmëruar më herët, në natën e tretë në skenën e Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës “Sunny Hill”, do të shfaqen emra të njohur të muzikës...

Ylli që do ta përmbyll sonte Sunny Hill, Martin Garrix mbërrin në Prishtinë

para 8 muajve - Periskopi

Dj me famë botërore Martin Garrix ka mbërritur në Prishtinë. Kjo është bërë e ditur nga faqja zyrtare e festivalit Sunny Hill. Ndryshe Martin Garrix pritet ta përmbyll sonte festivalin në fjalë, i cili...

Dua Lipa: Prishtinë, sa shumë të dua!

para 8 muajve - Lexo

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit në festivalin e mbrëmshën “Sunny Hill” i cili u mbajt në parkun “Gërmia” në Prishtinë. “Prishtina jeme sa shumë të...

Dua Lipa e ‘çmendur’ pas këtij ushqimi tradicional

para 8 muajve - OraInfo

Dua Lipa është personazhi më i përfolur këto ditë në shtypin rozë. Këngëtarja ka performuar të premtën (10 gusht) në parkun e Gërmisë, në festivalin “Sunny Hill”, shkruan lajmi.net. Mbrëmë, këngëtarja...

Në mes të koncertit, Dua Lipa ‘kërkon’ pite

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa është personazhi më i përfolur këto ditë në shtypin rozë. Këngëtarja ka performuar të premtën (10 gusht) në parkun e Gërmisë, në festivalin “Sunny Hill”, shkruan lajmi.net. Mbrëmë, këngëtarja...

Dua Lipa e Bronson me flamurin kuq e zi në Sunny Hill

para 8 muajve - Periskopi

Mbrëmë është mbajtur nata e dytë e festivalit Sunny Hill. Mbrëmje kjo në të cilën performoi edhe reperi i famshëm ameriko-shqiptar, Action Bronson. Ai dhuroi atmosferë fantastike, ku i gjithë publiku këndoi...

I dashuri i Dua Lipës e bën edhe këtë gjë në Kosovë

para 8 muajve - Periskopi

Bashkë me Dua Lipën, Prishtinë qëndroi edhe i dashuri i saj, Isaac Carew. Meqë ishin tash e sa ditë në vend, ata kanë pasur mundësinë të vizitojnë vende të ndryshme dhe të ushqehen me specialitetet tradicionale...

Pas Kosovës, ja ku ka shkuar Dua Lipa

para 8 muajve - OraInfo

Dua Lipa e përfundoi aventurën e saj në Kosovë. Këngëtarja shqiptare qëndroi për dy ditë në Prishtinë pasi performoi në hapjen e festivalit Sunny Hill të mbajtur në parkun e Gërmisë. Sot, artistja që ka...

Dita 3 – DJ më i mirë në botë, Martin Garrix, performon në Sunny Hill Festival

para 8 muajve - Telegrafi

Të dielën do të mbyllet festivali më i madh në vend, Sunny Hill Festival. Dhe siç e do zakoni, qershia është mbi tortë me muzikën elektronike e cila do të vijë nga disa prej emrave më të njohur të skenës...

Dua përshëndetet me Prishtinën, niset drejt Hungarisë

para 8 muajve - Prive

Dua Lipa e përfundoi aventurën e saj në Kosovë. Këngëtarja shqiptare qëndroi për dy ditë në Prishtinë pasi performoi në hapjen e festivalit Sunny Hill të mbajtur në parkun e Gërmisë. Sot, artistja që ka...

Gashi: Kosovë, të dua shumë

para 8 muajve - RTV 21

Gashi ndez parkun e Gërmisë me performancën e tij Mbrëmë ishte nata e dytë e festivalit “Sunny Hill”, ku performuan emra të njohur të skenës vendore e ndërkombëtare. Ndër performancat e jashtëzakonshme...

Dua Lipa largohet nga Kosova, ky është destinacioni i radhës

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa kishte arritur të mërkurën (8 gusht) në Kosovë dhe qëndroi plot katër ditë. Arsyeja e këtij udhëtimi ishte festivali “Sunny Hill”, ku edhe performoi të shtunën pas mesnatës, shkruan lajmi.net....

Pamje nga vallëzimi i Dua Lipës me flamurin kuq e zi

para 8 muajve - RTV 21

Nata e dytë e festivalit mblodhi emra të njohur nga skena vendore e ajo ndërkombëtare Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka performuar në natën e parë të Festivalit “Sunny Hill”, që po mbahet në Parkun...

Pamje nga kërcimi i Dua Lipës me flamurin kuq e zi

para 8 muajve - RTV 21

Nata e dytë e festivalit mblodhi emra të njohur nga skena vendore e ajo ndërkombëtare Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka performuar natën e parë të Festivalit “Sunny Hill”, që po mbahet në Parkun...

MTV shkruan për koncertin e Dua Lipës në Kosovë

para 8 muajve - OraInfo

Ardhja e Dua Lipës në Kosovë ka marrë edhe vëmendjen e medieve botërore. Këngëtarja me famë botërore, ka dhuruar performancë magjike në koncertin e mbajtur në kuadër të “Sunny Hill Festival”, të shtunën...

MTV: Mbretëreshë! Dua Lipa bëri historinë në Kosovë!

para 8 muajve - Lajmi.net

Ardhja e Dua Lipës në Kosovë ka marrë edhe vëmendjen e medieve botërore. Këngëtarja me famë botërore, ka dhuruar performancë magjike në koncertin e mbajtur në kuadër të “Sunny Hill Festival”, të shtunën...

MTV: Mbretëreshë! Dua Lipa bëri historinë në Kosovë! [Foto]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ardhja e Dua Lipës në Kosovë ka marrë edhe vëmendjen e medieve botërore. Këngëtarja me famë botërore, ka dhuruar performancë magjike në koncertin e mbajtur në kuadër të “Sunny Hill Festival”, të shtunën...

Dua Lipa me flamur kombëtar në “Sunny Hill”

para 8 muajve - Gazeta Express

Mbrëmë në Festivalin “Sunny Hill” performuan shumë të famshëm, ndër ta edhe Action Bronson. Por as mbrëmë nuk mungoi e famshmja kosovare Dua Lipa, e cila natën e parë të festivalit bëri spektakël të paharruar....

Dua Lipa me flamur kombëtar në “Sunny Hill”

para 8 muajve - Koha.net

Mbrëmë në Festivalin “Sunny Hill” performuan shumë të famshëm, ndër ta edhe Action Bronson. Por as mbrëmë nuk mungoi e famshmja kosovare Dua Lipa, e cila natën e parë të festivalit bëri spektakël të paharruar....

Dua Lipa mbulohet me flamurin kuq e zi në “Sunny Hill”

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa të shtunën ka performuar në natën e parë të festivalit "Sunny Hill". Edhe mbrëmë, këngëtarja ka qenë e pranishme në Gërmi, për të ndjekur nga afër performancat e artistëve tanë, shkruan lajmi.net....

“Sunny Hill”, policia e Kosovës arreston reperin shqiptar. Ndezi marijuanë në skenë dhe ia hodhi publikut

para 8 muajve - Blitz

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur  nata e dytë e festivalit “Sunny Hilll” i organizuar nga Dua Lipa dhe babai i saj Dukagjin Lipa në Parkun e Gërmisë në Prishtinë. Disa këngëtarë janë tërhequr dhe kanë...

Dua Lipa largohet nga Kosova, ky është destinacioni i radhës[Foto]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Arsyeja e këtij udhëtimi ishte festivali “Sunny Hill”, ku edhe performoi të shtunën pas mesnatës, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka kaluar çaste të mrekullueshme këto ditë sa ka qëndruar në vendlindje,...

Reagimi i Rita Orës për performancën e Dua Lipës

para 8 muajve - Insajderi

Rita Ora dhe Dua Lipa, dy shqiptaret më famë botërore shpesh janë komentuar për një raport që lë për të dëshiruar. Rita Ora dhe Dua Lipa, akoma nuk janë shfaqur së bashku ndërsa gjatë vizitave në Kosovë...

Dua Lipa me flamur kombëtar në “Sunny Hill”

para 8 muajve - Fol

Mbrëmë në Festivalin “Sunny Hill” performuan shumë të famshëm, ndër ta edhe Action Bronson. Por as mbrëmë nuk mungoi e famshmja kosovare Dua Lipa, e cila natën e parë të festivalit bëri spektakël të paharruar....

Dua Lipa me flamur kombëtar në “Sunny Hill”

para 8 muajve - Insajderi

Mbrëmë në Festivalin “Sunny Hill” performuan shumë të famshëm, ndër ta edhe Action Bronson. Por as mbrëmë nuk mungoi e famshmja kosovare Dua Lipa, e cila natën e parë të festivalit bëri spektakël të paharruar....

Dua Lipa me flamurin kombëtar në Sunny Hill

para 8 muajve - Ina

Dua Lipa nuk ka munguar as në natën e dytë të Festivalit Sunny Hill, por kësaj radhe si spektatore. Këngëtarja e famshme shqiptare, e cila është ylli kryesor i festivalit që po zhvillohet në parkun e Gërmisë...

Dua Lipa me flamurin kombëtar në Sunny Hill

para 8 muajve - Telegrafi

Dua Lipa nuk ka munguar as në natën e dytë të Festivalit Sunny Hill, por kësaj radhe si spektatore. Këngëtarja e famshme shqiptare, e cila është ylli kryesor i festivalit që po zhvillohet në parkun e Gërmisë...

Atmosfera në natën e dytë të Festivalit Sunny Hill

para 8 muajve - Telegrafi

Festivali Sunny Hill ka vazhduar me mbrëmjen e dytë të spektaklit, ku kanë interpretuar yjet e muzikës shqiptare. Mijëra fansa e kanë vizituar parkun e Gërmisë për t’i ndjekur nga afërt këngëtarët e tyre...

Performanca e Gashit në “Sunny Hill”

para 8 muajve - RTV 21

Ndezet Prishtina Natën e dytë të festivalit ndërkombëtar të muzikës “Sunny Hill”, e ndezën këngëtarët e njohur të estradës si: Ledri Vula, Mc Kresha, Gjiko, Lyrical Son e për të vazhduar edhe reperi i...

Dua publikon një pjesë të interpretimit të “New Rules” në Festivalin Sunny Hill

para 8 muajve - Telegrafi

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, të premten mbrëma ka performuar para mijëra fansave në natën e parë të Festivalit Sunny Hill që mbahet në parkun e Gërmisë në Prishtinë. 22-vjeçarja ishte...

Ja sa kushtuar veshja kuq e zi e Dua Lipës

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Artistja shqiptare, Dua Lipa para koncertit “Sunny Hill”, kishte paralajmëruar se do të shfaqej kuq e zi. Në konferencën e mbajtur të mërkurën drejtuar mediave Dua tha se ka një befasi për fansat ku do...

I dashuri i Dua Lipës, zbulon tri ushqimet e preferuara kosovare

para 8 muajve - RTV 21

Isaac shijon ushqimet tradicionale Isaac Carew, ndryshe që njihet si i dashuri i këngëtares shqiptare me famë botërore, Dua Lipës, në rrjetet sociale vazhdimisht poston foto të ushqimeve. Të cilat ose...

Isaac zbulon tre ushqimet më të preferuara në Kosovë

para 8 muajve - Prive

Ardhja në Kosovë ka bërë që më shumë lajme të krijohen për Isaac, të dashurin e Dua Lipës sesa vetë këngëtaren. Ky i fundit, një dhëndërr i vërtetë i Kosovës, u pa teksa konfliktohet me serbe në rrjete...

U shfaq kuq e zi mbrëmë! Kaq kushtoi veshja e Dua Lipës

para 8 muajve - Ina

Artistja shqiptare, Dua Lipa para koncertit “Sunny Hill”, kishte paralajmëruar se do të shfaqej kuq e zi. Në konferencën e mbajtur të mërkurën drejtuar mediave Dua tha se ka një befasi për fansat ku do...

U shfaq kuq e zi mbrëmë! Kaq kushtoi veshja e Dua Lipës

para 8 muajve - Lajmi.net

Artistja shqiptare, Dua Lipa para koncertit "Sunny Hill", kishte paralajmëruar se do të shfaqej kuq e zi. Në konferencën e mbajtur të mërkurën drejtuar mediave Dua tha se ka një befasi për fansat ku do...

Dua në Prishtinë: Ky është reagimi i Rita Orës

para 8 muajve - Prive

Rita Ora dhe Dua Lipa, dy shqiptaret më të famshme në sferën e muzikës moderne botërore shpesh janë komentuar për një raport që lë për të dëshiruar. Kunjat mes vajzave, rivaliteti në heshtje dhe tendenca...

MTV në Britani: Dua Lipa bëri histori në vendlindjen e saj në Kosovë

para 8 muajve - KosovaPress

“Mbretëreshë! Dua Lipa sapo bëri histori, asaj iu dha çelësi i parë nga vendlindja e saj në Kosovë”, shkruan MTV UK në profilin zyrtar që ka në Twitter.  /KosovaPress/ Temat: Dua Lipa MTV UK Kjo web faqe...

U shfaq kuq e zi mbrëmë! Kaq kushtoi veshja e Dua Lipës

para 8 muajve - Tetova Sot

Artistja shqiptare, Dua Lipa para koncertit “Sunny Hill”, kishte paralajmëruar se do të shfaqej kuq e zi. Në konferencën e mbajtur të mërkurën drejtuar mediave Dua tha se ka një befasi për fansat ku do...

U shfaq kuq e zi mbrëmë! Kaq kushtoi veshja e Dua Lipës [Foto]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Artistja shqiptare, Dua Lipa para koncertit “Sunny Hill”, kishte paralajmëruar se do të shfaqej kuq e zi. Në konferencën e mbajtur të mërkurën drejtuar mediave Dua tha se ka një befasi për fansat ku do...

12 mijë persona mbrëmjen e kaluar në SunnyHillFestival

para 8 muajve - Albinfo

Kërkesat për të blerë bileta në Festivalin Sunny Hill i cili u mbajt për herë të parë në Kosovë, ishin të mëdha. 12 mijë persona ishin vetëm mbrëmjen e kaluar ku performuan Dua Lipa, Asgjë sikur Dielli,...

MTV: Dua Lipa nderohet nga Kosova

para 8 muajve - Koha.net

Performanca e Dua Lipës në Prishtinë, dhe çmimi që i është dorëzuar nga kryetari kryeqendrës së Kosovës, Shpend Ahmeti nuk ka kaluar pa vëmendjen e mediave botërore. MTV sot ka shkruar se Dua Lipa ka marrë...

Momenti kur Dua Lipa bëri shqiponjën në koncertin në Prishtinë, ndizet turma…!

para 8 muajve - Tetova Sot

Pas mesnatës, Dua Lipa është ngjitur në skenën e festivalit “Sunny Hill” dhe i ka dhënë zjarr atmosferës. Dua Lipa, që vjen të performojë në Kosovë për dy herë në dy vjet, ka performuar mbrëmë disa nga...

Pas koncertit, Dua shumë e entuziazmuar: Prishtina ime sa shumë të dua!

para 8 muajve - Portalb

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, ka performuar dje para mijëra fansave shqiptarë në natën e parë të festivalit “Sunny Hill”, i cili nisi dje në parkun “Gërmia”, në Prishtinë. E entuziazmuar,...

Pas Action Bronson edhe Dua Lipa shijon ushqimet tradicionale

para 8 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa mbrëmë mahniti publikun shqiptar me performancën unike. E pas koncertit ajo sot ka vazhduar ditën teksa në rrjete sociale ka shfaqur disa nga ushqimet tradicionale shqiptare,...

PAS PERFOMANCËS, KËTO JANË FJALËT E DUAS PËR PRISHTINËN

para 8 muajve - TV21

“Prishtina jeme sa shumë të du” “Prishtina jeme sa shumë të du” Ylli i muzikës kosovare, Dua Lipa mbrëmë ka përformuar në natën e parë  të Festivalit ndërkombëtar Sunny Hill. Me zërin dhe talentin e saj ...

Pas koncertit, flet Dua Lipa: Prishtina jeme sa shumë të du…

para 8 muajve - Klan Kosova

Dua Lipa ka folur pas koncertit që pati mbrëmë në Prishtinë në kuadër të festivalit Sunny Hill ku ishin të pranishëm mijëra njerëz. Ajo postoi disa fotografi nga performanca me përshkrimin: ‘Prishtina...

Dua Lipa mes emocioneve: Prishtina jeme sa shumë të du

para 8 muajve - Ina

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit në festivalin e mbrëmshën “Sunny Hill” i cili u mbajt në parkun “Gërmia” në Prishtinë. “Prishtina jeme sa shumë të...

Pas koncertit, Dua shumë e entuziazmuar: Prishtina ime sa shumë të dua!

para 8 muajve - Telegrafi

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, ka performuar dje para mijëra fansave shqiptarë në natën e parë të festivalit “Sunny Hill”, i cili nisi dje në parkun “Gërmia”, në Prishtinë. E entuziazmuar,...

Pas perfomancës, këto janë fjalët e Duas për Prishtinën

para 8 muajve - RTV 21

“Prishtina jeme sa shumë të du” Ylli i muzikës kosovare, Dua Lipa mbrëmë ka përformuar në natën e parë  të Festivalit ndërkombëtar Sunny Hill. Me zërin dhe talentin e saj  ajo mblodhi  një numri shumë...

Dua Lipa e entuziasmuar pas koncertit: Sa shumë të dua, Prishtina ime!

para 8 muajve - Lajmi.net

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa mahniti mbrëmë të gjithë. Ajo u ngjit në skenë rreth orës 00:40 e cila befasoi publikun shqiptar teksa ishte e veshur në kuq e zi, shkruan lajmi net. Ndërsa...

Dua Lipa mes emocioneve: Prishtina jeme sa shumë të du

para 8 muajve - Gazeta Express

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit në festivalin e mbrëmshën “Sunny Hill” i cili u mbajt në parkun “Gërmia” në Prishtinë. “Prishtina jeme sa shumë të...

"Dogji" Prishtinën, ky është mesazhi i fundit i Dua Lipës pas koncertit të mbrëmshëm (FOTO LAJM)

para 8 muajve - Albeu

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, ka performuar dje para mijëra fansave shqiptarë në natën e parë të festivalit “Sunny Hill”, i cili nisi dje në parkun “Gërmia”, në Prishtinë. E entuziazmuar,...

“Sunny hill festival”, Dua Lipa ndez Kosovën

para 8 muajve - Vizion Plus

Nis Sunny Hill Festival, një ndër eventet artistike që është futur në listën e festivaleve më të mirë të muzikës pop e rock në botë. Këtë vit, drejtuesit artistik kanë menduar ta organizojnë në Kosovë,...

Pas koncertit Dua shumë e entuziazmuar: Prishtina jeme shumë të dua!

para 8 muajve - Prive

Mbrëmja e së premtes ishte e hatashme në kryeqytet. E tërë vëmendja e opinionit publik ishte tek koncerti i Dua Lipës, që u rikthye në Prishtinë pas dy vitesh për të performuar në koncertin që ka filluar...

MTV shkruan për çmimin që Dua Lipa e mori nga Komuna e Prishtinës

para 8 muajve - Periskopi

Performanca e Dua Lipës në Prishtinë, dhe çmimi që i është dorëzuar nga kryetari kryeqendrës së Kosovës, Shpend Ahmeti nuk ka kaluar pa vëmendjen e mediave botërore. MTV sot ka shkruar se Dua Lipa ka marrë...

Dua Lipa: Prishtina jeme sa shumë të du

para 8 muajve - Koha.net

Këngëtarja kosovare Dua Lipa, ka shprehur falënderime të shumta për gjithë ata që mbrëmë ishin të pranishëm në festivalin “Sunny Hill” i cili u mbajt në parkun “Gërmia” në Prishtinë. “Prishtina jeme sa...

Mbrëmë e ‘kalli’ Prishtinën, ja çka shkruan tani Dua Lipa

para 8 muajve - OraInfo

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, ka performuar dje para mijëra fansave shqiptarë në natën e parë të festivalit “Sunny Hill”, i cili nisi dje në parkun “Gërmia”, në Prishtinë. E entuziazmuar,...

MTV shkruan për çmimin që Dua Lipa e mori nga Komuna e Prishtinës

para 8 muajve - Insajderi

Performanca e Dua Lipës në Prishtinë, dhe çmimi që i është dorëzuar nga kryetari kryeqendrës së Kosovës, Shpend Ahmeti nuk ka kaluar pa vëmendjen e mediave botërore. MTV sot ka shkruar se Dua Lipa ka marrë...

Këto janë pamjet e ‘tmerrshme’ pas përfundimit të ‘Sunny Hill Festival’

para 8 muajve - Lajmi.net

Nata e parë e "Sunny Hill Festival" tashmë ka përfunduar. Me emra të mëdhenj të skenës muzikore dhe me artistë të suksesshëm ishte një nga netët më të paharruara, shkruan lajmi net. Dua Lipa ishte e fundit...

Performanca e zjarrtë e Dua Lipës në Prishtinë, përmes fotografive

para 8 muajve - Tetova Sot

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa mbrëmë bëri hapjen e festivalit “Sunny Hill Festival”, i cili për herë të parë organizohet në rajon, raporton Periskopi. E veshur kuq e zi, ashtu edhe siç...

Këto janë pamjet pas përfundimit të ‘Sunny Hill Festival’

para 8 muajve - Lajmi.net

Edicioni i parë i "Sunny Hill Festival" tashmë ka përfunduar. Me emra të mëdhenj të skenës muzikore dhe me artistë të suksesshëm ishte një nga netët më të paharruara, shkruan lajmi net. Dua Lipa ishte...

MTV: Dua Lipa nderohet nga Kosova

para 8 muajve - Ekonomia Online

Performanca e Dua Lipës në Prishtinë, dhe çmimi që i është dorëzuar nga kryetari kryeqendrës së Kosovës, Shpend Ahmeti nuk ka kaluar pa vëmendjen e mediave botërore. MTV sot ka shkruar se Dua Lipa ka marrë...

E turpshme: Parku i Gërmisë i ngulfatur nga mbeturinat që la “Sunny Hill”

para 8 muajve - Lajmi.net

Mbrëmë pas performancës së artistes shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, në festivalin “Sunny Hill”, ajo çfarë pjesëmarrësit lanë pas ishte e turpshme. Gazetari i lajmi.net i cili ka përcjellur ngjarjen...

Pas Action Bronson edhe Dua Lipa shijon ushqimet tradicionale [Foto]

para 8 muajve - Fakti Ditor

E pas koncertit ajo sot ka vazhduar ditën teksa në rrjete sociale ka shfaqur disa nga ushqimet tradicionale shqiptare, shkruan lajmi net. Në bazë të imazheve të publikuara në profilin e saj, Instagram...

Dua Lipa: Sa shumë të dua Prishtina ime

para 8 muajve - Lexo

Dua Lipa ka reaguar pas performancës fantastike që kishte mbrëmë në Prishtinë. Ylli botëror i ka shprehur dashuri Prishtinës duke thënë se ka ndryshuar shumë ky vend që nga koha kur ishte këtu për herë...

Pasi i mbylli gojën serbes, edhe i dashuri i Duas bën Shqiponjën!

para 8 muajve - Prive

Dua Lipa të premten mori “Çelësin e Prishtinës”, nga kryetari i kryeqytetit Shpend Ahmeti, një lloj dekorate që iu jepet personaliteteve që kontribuojnë në art e kulturë. Dhe në takim me Ahmetin, ajo ishte...

Performanca e zjarrtë e Dua Lipës në Prishtinë, përmes fotografive

para 8 muajve - Periskopi

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa mbrëmë bëri hapjen e festivalit “Sunny Hill Festival”, i cili për herë të parë organizohet në rajon, raporton Periskopi. E veshur kuq e zi, ashtu edhe siç...

Dua Lipa ndezë skenën e “Sunny Hill”

para 8 muajve - Kallxo

Në skenën madhështore të festivalit ndërkombëtar të muzikës “Sunny Hill”, performuan një numër i madh artistësh vendor dhe të huaj. Dhe ëmbëlsira për fund, ylli i kësaj mbrëmje, Dua Lipa ngjitet në skenën...

Dhëndri i Dukagjin Lipës bën shqiponjën me kryetarin e Prishtinës

para 8 muajve - Gazeta Express

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, është paraqitur dje (e premte) në festivalin “Sunny Hill”. Ajo ka kënduar para publikut shqiptar disa nga hitet e saj më të njohura, ndërsa ka bërë një...

Momenti kur Dua Lipa bëri shqiponjën në koncertin në Prishtinë

para 8 muajve - Prive

Pas mesnatës, ajo është ngjitur në skenën e festivalit “Sunny Hill” dhe i ka dhënë zjarr atmosferës. Dua Lipa, që vjen të performojë në Kosovë për dy herë në dy vjet, ka performuar mbrëmë disa nga hitet...

Edhe i dashuri i Dua Lipës, Isaac Carew, bëri shqiponjën gjatë takimit me Shpend Ahmetin

para 8 muajve - Telegrafi

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, është paraqitur dje (e premte) në festivalin “Sunny Hill”. Ajo ka kënduar para publikut shqiptar disa nga hitet e saj më të njohura, ndërsa ka bërë një...

Dua Lipa ‘kall’ publikun në Prishtinë kur e bëri shqiponjën

para 8 muajve - OraInfo

Pas mesnatës, ajo është ngjitur në skenën e festivalit “Sunny Hill” dhe i ka dhënë zjarr atmosferës. Dua Lipa, që vjen të performojë në Kosovë për dy herë në dy vjet, ka performuar mbrëmë disa nga hitet...

Dua Lipa: Prishtina jeme sa shumë të du

para 8 muajve - Ekonomia Online

Këngëtarja kosovare Dua Lipa, ka shprehur falënderime të shumta për gjithë ata që mbrëmë ishin të pranishëm në festivalin “Sunny Hill” i cili u mbajt në parkun “Gërmia” në Prishtinë. “Prishtina jeme sa...

Koncerti i Dua Lipës përmes fotografive

para 8 muajve - Ekonomia Online

Mbrëmë performoi këngëtarja Dua Lipan në natën e parë të festivalit “Sunny Hill”, në parkun e Gërmisë në Prishtinë. Qysh në minutat e parë të këtij koncerti publiku u pa të jetë mjaft i kënaqur me performancën...

Hite, performancë e përshëndetje në shqip – gjithçka rreth paraqitjes spektakolare të Dua Lipës në Prishtinë

para 8 muajve - Telegrafi

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka elektrizuar në mbrëmjen e djeshme (e premte) publikun shqiptar. Në koncertin e mbajtur në parkun “Gërmia” në kuadër të festivalit “Sunny Hill”, Dua ka...

Dj i famshëm botëror arrin në Kosovë

para 8 muajve - RTV 21

Garrix  vjen për herë të parë në vendin tonë DJ i famshëm botëror, Martin Garrix sot në orë e hershme të mëngjesit ka arratitur në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur Dukagjin Lipa, babi i yllit Kosovar Dua...

Momenti kur Dua Lipa bëri shqiponjën në koncertin në Prishtinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas mesnatës, ajo është ngjitur në skenën e festivalit “Sunny Hill” dhe i ka dhënë zjarr atmosferës. Dua Lipa, që vjen të performojë në Kosovë për dy herë në dy vjet, ka performuar mbrëmë disa nga hitet...

Dua Lipa: Sa shumë të dua Prishtina ime

para 8 muajve - Periskopi

Dua Lipa ka reaguar pas performancës fantastike që kishte mbrëmë në Prishtinë. Ylli botëror i ka shprehur dashuri Prishtinës duke thënë se ka ndryshuar shumë ky vend që nga koha kur ishte këtu për herë...

Momenti kur Dua Lipa bën shqiponjën para publikut shqiptar

para 8 muajve - Lajmi.net

Artistja shqiptare, Dua Lipa mbrëmë pati një performancë të shkëlqyer. Ndonëse ka përfunduar koncertin e “Sunny Hill Festival”, ajo pushtoi zemrat e të gjithëve teksa këndonin me të, shkruan lajmi net....

Dua Lipa mesazh dashurie për Prishtinën

para 8 muajve - Sovrani

Dua Lipa ka reaguar pas performancës fantastike që kishte mbrëmë në Prishtinë. Ylli botëror i ka shprehur dashuri Prishtinës duke thënë se ka ndryshuar shumë ky vend që nga koha kur ishte këtu për herë...

Pas koncertit, Dua shumë e entuziazmuar: Prishtina ime sa shumë të dua![Foto]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, ka performuar dje para mijëra fansave shqiptarë në natën e parë të festivalit “Sunny Hill”, i cili nisi dje në parkun “Gërmia”, në Prishtinë. E entuziazmuar,...

Këto janë pamjet e ‘tmerrshme’ pas përfundimit të ‘Sunny Hill Festival’ [Foto]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Me emra të mëdhenj të skenës muzikore dhe me artistë të suksesshëm ishte një nga netët më të paharruara, shkruan lajmi net. Dua Lipa ishte e fundit që performoi në skenën e “Sunny Hill Festival”, e cila...

Dua Lipa pushtoi zemrat e shqiptarëve e veshur kuq e zi

para 8 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa mbrëmë bëri mbylljen e festivalit "Sunny Hill Festival". Ajo u ngjit në skenë si një mbretëreshë e cila përshëndeti publikun në gjuhën shqipe e veshur kuq...

Dua me shkrim emocionues pas koncertit: Para dy vjetëve s’kisha as album

para 8 muajve - Insajderi

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, ka performuar dje para mijëra fansave shqiptarë në natën e parë të festivalit “Sunny Hill”, i cili nisi dje në parkun “Gërmia”, në Prishtinë. E entuziazmuar,...

Edhe i dashuri i Dua Lipës bën shqiponjën

para 8 muajve - Infokusi

I dashuri i Dua Lipës, Isaac Carew tashmë është në Kosovë. Edhe kësaj radhe ai vjen së bashku me Dua Lipën për të parë nga afër koncertin e të dashurës. Gjatë dorëzimit të “Çelësit të Prishtinës” artistes...

Edhe i dashuri i Dua Lipës bën shqiponjën

para 8 muajve - Lajmi.net

I dashuri i Dua Lipës, Isaac Carew tashmë është në Kosovë. Edhe kësaj radhe ai vjen së bashku me Dua Lipën për të parë nga afër koncertin e të dashurës, shkruan lajmi net. Gjatë dorëzimit të “Çelësit të...

Martin Garrix arrin në Kosovë

para 8 muajve - Infokusi

DJ i famshëm botëror, Martin Garrix sot në orë e hershme të mëngjesit ka arratitur në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur Dukagjin Lipa, babi i yllit Kosovar Dua Lipa, i cili e priti atë në aeroportin e Prishtinës....

Dua Lipa ‘ndezi’ Prishtinën kuq e zi

para 8 muajve - OraInfo

Dual Lipa, këngëtarja me famë ndërkombëtare ndezi skenën e festivalit “Sunny Hill” në Prishtinë me performancën e saj të zjarrtë. Lipa e mbajti fjalën e dhënë në konferencë, ajo gjatë performancës së saj...

Stanaj vjen për herë të parë në Kosovë: Shqipërinë e dua…

para 8 muajve - Lajmi.net

"Sunny Hill Festival", mbrëmë ka filluar. Në natën e parë të këtij edicioni kanë performuar emra të mëdhenj shqiptarë në mesin e të cilëve ishte edhe Stanaj dhe Dua Lipa, shkruan lajmi net. Mbrëmja filloi...

Dua Lipa mbrëmë ndezi skenën e “Sunny Hill”

para 8 muajve - Koha.net

Mbrëmë Dua Lipa ka mahnitur me performancat e saj kur është ngjitur në skenën e “Sunny Hill”. Ylli i famshëm nga Kosova, Dua Lipa, është veshur Kuq e Zi dhe ka performuar disa nga këngët e saj më të njohura...

Momenti kur Dua Lipa bëri shqiponjën në koncertin në Prishtinë

para 8 muajve - Tetova Sot

Pas mesnatës, ajo është ngjitur në skenën e festivalit “Sunny Hill” dhe i ka dhënë zjarr atmosferës. Dua Lipa, që vjen të performojë në Kosovë për dy herë në dy vjet, ka performuar mbrëmë disa nga hitet...

Dua Lipa e veshur kuq e zi pushtoi zemrat e shqiptarëve

para 8 muajve - Periskopi

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa mbrëmë bëri mbylljen e festivalit “Sunny Hill Festival”. Ajo u ngjit në skenë si një mbretëreshë e cila përshëndeti publikun në gjuhën shqipe e veshur kuq...

Dua Lipa elektrizon Prishtinën! Çfarë nuk patë nga performanca e saj në “Sunny Hill Festival”

para 8 muajve - Blitz

Siç dhe u premtua, Dua Lipa arriti t’i fitojë edhe një herë zemrat e të gjithve me performancën e saj në Prishtinë. Dje nisi festivali 3-ditor i muzikës “Sunny Hill Festival” me kujdes të veçantë nga babai...

Momenti kur Dua Lipa bën shqiponjën para publikut shqiptar [Foto]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ndonëse ka përfunduar koncertin e “Sunny Hill Festival”, ajo pushtoi zemrat e të gjithëve teksa këndonin me të, shkruan lajmi net. Me të filluar me “Blind your mind”, Lipa vazhdoi me hitet më të suksesshme...

Dua Lipa pushtoi zemrat e shqiptarëve e veshur kuq e zi [Foto/Video]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa mbrëmë bëri mbylljen e festivalit “Sunny Hill Festival”. Ajo u ngjit në skenë si një mbretëreshë e cila përshëndeti publikun në gjuhën shqipe e veshur kuq...

Edhe i dashuri i Dua Lipës bën shqiponjën [Foto]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Edhe kësaj radhe ai vjen së bashku me Dua Lipën për të parë nga afër koncertin e të dashurës, shkruan lajmi net. Gjatë dorëzimit të “Çelësit të Prishtinës” artistes Lipa, edhe Isaac ishte i pranishëm i...

Stanaj vjen për herë të parë në Kosovë: Shqipërinë e dua…

para 8 muajve - Fakti Ditor

Në natën e parë të këtij edicioni kanë performuar emra të mëdhenj shqiptarë në mesin e të cilëve ishte edhe Stanaj dhe Dua Lipa, shkruan lajmi net. Mbrëmja filloi me grupin “Asgjë sikur dielli”, ku vazhdoi...

Dua Lipa pushton zemrat në Sunny Hill Festival

para 8 muajve - Gazeta Express

Dua Lipa ka shkëlqyer në atë që me shumë gjasë është performanca më e madhe e saj në karrierë. Superylli botëror u ngjit në skenë si një mbretëreshë në fron, sepse ajo është simboli jo vetëm i kryeqytetit,...

Dhëndri i Dukagjin Lipës bën shqiponjën me kryetarin e Prishtinës

para 8 muajve - Bota Press

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, është paraqitur dje (e premte) në festivalin “Sunny Hill”. Ajo ka kënduar para publikut shqiptar disa nga hitet e saj më të njohura, ndërsa ka bërë një...

Momenti kur Dua Lipa bëri shqiponjën në koncertin në Prishtinë

para 8 muajve - Periskopi

Pas mesnatës, ajo është ngjitur në skenën e festivalit “Sunny Hill” dhe i ka dhënë zjarr atmosferës. Dua Lipa, që vjen të performojë në Kosovë për dy herë në dy vjet, ka performuar mbrëmë disa nga hitet...

Edhe i dashuri i Dua Lipës bën shqiponjën

para 8 muajve - Periskopi

I dashuri i Dua Lipës, Isaac Carew tashmë është në Kosovë. Edhe kësaj radhe ai vjen së bashku me Dua Lipën për të parë nga afër koncertin e të dashurës, shkruan lajmi net. Gjatë dorëzimit të “Çelësit të...

Dua Lipa pushton zemrat në Sunny Hill Festival

para 8 muajve - Bota Press

Dua Lipa ka shkëlqyer në atë që me shumë gjasë është performanca më e madhe e saj në karrierë. Superylli botëror u ngjit në skenë si një mbretëreshë në fron, sepse ajo është simboli jo vetëm i kryeqytetit,...

Dua Lipa e veshur kuq e zi në “Sunny Hill”

para 8 muajve - RTV 21

Performanca madhështore e Duas Këngëtarja me famë ndërkombëtare, Dual Lipa ndezi skenën e festivalit “Sunny Hill” në Prishtinë me performancën e saj të zjarrtë. Lipa e mbajti fjalën, ajo gjatë performancës...

Mbretëresha në fron – Dua Lipa pushton zemrat në Sunny Hill Festival

para 8 muajve - Telegrafi

Dua Lipa ka shkëlqyer në atë që me shumë gjasë është performanca më e madhe e saj në karrierë. Superylli botëror u ngjit në skenë si një mbretëreshë në fron, sepse ajo është simboli jo vetëm i kryeqytetit,...

Dua vonohet, por del në skenë kuq e zi

para 8 muajve - Klan Kosova

Në mbrëmjen hapëse të festivalit “Sunny Hill” ka performuar edhe ylli global me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa. Dua ishte paraparë ta fillonte performancën në orën 00:00 por ishte vonuar për gjysmë orë....

Dua Lipa ndezë skenën e “Sunny Hill”

para 8 muajve - RTV 21

Erdhi momenti i shumëpritur Në skenën madhështore të festivalit ndërkombëtar të muzikës “Sunny Hill”, performuan një numër i madh artistësh vendor dhe të huaj. Dhe ëmbëlsira për fund, ylli i kësaj mbrëmje,...

LIVE: Dukagjin Lipa, Stanaj dhe Grace Carter ndezin publikun kosovar

para 8 muajve - Klan Kosova

Sonte po zhvillohet nata e parë e festivalit “Sunny Hill” në Parkun e Gërrmisë, njofton Klan Kosova. Përderisa pritet performanca e këngëtares kosovare me famë globale, Dua Lipa, deri tash kanë performuar...

Stanaj flet shqip në skenën e Sunny Hill: Shqipërinë e dua, është hera e parë që vij në Kosovë

para 8 muajve - Telegrafi

Sunny Hill Festival është duke mirëpritur në skenë një e nga një artistët e ftuar për performancat e tyre në këtë mbrëmje që është pritur gjatë nga publiku, shkruan KultPlus. Parku i Gërmisë, aty ku është...

Rikthimi i madh i Dukagjin Lipës me grupin ODA, Dua emocionohet nga performanca e babait

para 8 muajve - Telegrafi

Dukagjin Lipa është rikthyer në skenë me grupin ku edhe ishte i njohur si frontmen, grupin “Oda”. Oda Ishte paralajmëruar se do të ribashkohej për festivalin Sunny Hill që po organizohet nga Republika...

Atmosferë impozante në Sunny Hill Festival para performancave kryesore

para 8 muajve - Telegrafi

Sunny Hill Festival po shkon drejt mbylljes së ditës së parë. Me shumë aktivitete të mbajtura nga ora 14:00 që kanë argëtuar mijëra të pranishëm nga anë e mbanë bota, Sunny Hill po shkon drejt mbylljes...

Edhe i dashuri i Duas e bën shqiponjën

para 8 muajve - RTV 21

Shqiponja gjithandej Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa gjatë qëndrimit në Kosovë, e cila edhe pak minuta do të ngjitet në skenë për të performuar në festivalin “Sunny Hill”, është duke u shoqëruar...

Dukagjin Lipa ndezi skenën në “Sunny Hill”

para 8 muajve - RTV 21

Dugi elektrizon Prishtinën Festivali i ndërkombëtar i muzikës “Sunny Hill”, tani më ka ndezur Prishtinën. Për ta ndjekur nga afër këtë festival ku do të performojë edhe këngëtarja e njohur, Dua Lipa janë...

Rikthehet në skenë me grupin “Oda”, momenti kur këndon Dukagjin Lipa

para 8 muajve - Lajmi.net

Koncerti madhështor "Sunny Hill Festival" po ecën tejet mirë. Në mesin e shumë artistëve që kanë performuar është edhe babai i Duas, Dukagjin Lipa, shkruan lajmi net. Dukagjini është rikthyer në skenë...

Pamje ekskluzive nga festivali “Sunny Hill”

para 8 muajve - RTV 21

Një numër i madh i qytetarëve në festivalin “Sunny Hill” Një numër i madh i të qytetarëve janë mbledhur në Parkun e Gërmisë për natën e parë të festivalin “Sunny Hill”, ku këngëtarja shqiptare me famë...

Një numër i madh i të qytetarëve në festivalin “Sunny Hill”

para 8 muajve - RTV 21

Pamje ekskluzive nga festivali “Sunny Hill” Një numër i madh i të qytetarëve janë mbledhur në Parkun e Gërmisë për natën e parë të festivalin “Sunny Hill”, ku këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua...

Tayna ‘thyhet’ në mes për të pasme të mëdha, gati për ‘Sunny Hill Festival’

para 8 muajve - Lajmi.net

Reperja nga Prizreni, Tayna vazhdon të rrëmbejë vëmendjen e publikut. Ajo sonte pritet të performojë në një nga festivalet më të mëdha në vend “Sunny Hill Festival”, shkruan lajmi net. Para pak çastesh,...

Dua Lipa merr çelësin e Prishtinës

para 8 muajve - Klan Kosova

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, e cila në kuadër të festivalit Sunny Hill do të përformojë sonte në mesnatë në parkun “Gërrmia” të Prishtinës. Ajo gjatë ditës pati një takim me kryetarin...

Pas arritjes në festival, kështu pritet Dua Lipa nga fansat /VIDEO

para 8 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka arritur në Gërmi në koncertin "Sunny Hill Festival". Me të arritur ajo është pritur nga një numër i madh i fansave që siç shihet është e rrethuar nga ta, teksa brohorasin...

Nis zyrtarisht festivali “Sunny Hill”, artistët e parë ngjiten në skenë, gjithçka gati për performancën e Dua Lipës

para 8 muajve - Telegrafi

Ka nisur zyrtarisht nata e parë e festivalit “Sunny Hill 2018”. Dyert e festivalit u hapën gjatë ditës në orën 14:00, ku qytetarë të shumtë kanë pasur mundësinë të shijojnë kampingun dhe hapësirat tjera...

Pamje nga festivali “Sunny Hill”

para 8 muajve - RTV 21

Ja kur pritet të dalë në skenë Dua Lipa Dyert e festivalit “Sunny Hill” u hapën gjatë ditës në orën 14:00, ku qytetarë të shumtë kanë pasur mundësinë të shijojnë kampingun dhe hapësirat tjera kreative....

Ja kur pritet të dalë në skenë Dua Lipa

para 8 muajve - Ina

Ka filluar koncerti madhështor “Sunny Hill Festival”. Në natën e parë, sonte janë duke kënduar emra shumë të suksesshëm shqiptarë e që padyshim se të gjithë janë në pritje të Dua Lipës, shkruan lajmi net....

Ja kur pritet të dalë në skenë Dua Lipa

para 8 muajve - Lajmi.net

Ka filluar koncerti madhështor "Sunny Hill Festival". Në natën e parë, sonte janë duke kënduar emra shumë të suksesshëm shqiptarë e që padyshim se të gjithë janë në pritje të Dua Lipës, shkruan lajmi net....

Kur pritet të ngjitet sonte Dua në skenë?

para 9 muajve - Prive

Ka nisur sot pasdite ‘Sunny Hill Festival’, festivali i madh i cili mëton të bëhet i përvitshëm në Kosovë. I organizuar nga Dukagjin Lipa, ky festival i madh nuk kishte se si të mos niste në ditën e parë...

Action Bronson vazhdon t’i shijojë ushqimet tradicionale: ‘Nga pitja e deri tek çaji i rusit’

para 8 muajve - Lajmi.net

Hip hop ylli shqiptar, me famë botërore, Action Bronson tash e disa ditë është në Kosovë. Meqë do të performojë në festivalin “Sunny Hill Festival”, Bronson ka ardhur ditë më parë i cili po kalon kohë...

Kur pritet të ngjitet Dua sonte në skenë?

para 8 muajve - Gazeta Express

Ka nisur sot pasdite ‘Sunny Hill Festival’, festivali i madh i cili mëton të bëhet i përvitshëm në Kosovë. Dua është paraparë të performojë këtë mbrëmje por pas një vargu artistësh, përfshirë Stanajn....

Interesim i madh i qytetarëve për të ndjekur nga afër koncertin e Dua Lipës

para 8 muajve - Lajmi.net

"Sunny Hill Festival", tashmë është gati. Koncerti madhështor në të cilin do të performojnë emra të mëdhenj, përfshirë edhe Dua Lipën fillon pas pak, shkruan lajmi net. Në fotot që ua sjell lajmi.net,...

Gjithçka gati për koncertin e Dua Lipës në Gërmi

para 9 muajve - Lajmi.net

Festivali “Sunny Hill” është gati të nis edicionin e tij të sivjetmë, sonte me natën e parë. Nuk janë të paktë emrat që do të ngjiten në skenë për të ndezur atmosferën para publikut shqiptar, shkruan lajmi...

Në “Sunny Hill Festival”, pishina nuk po shfrytëzohet nga qytetarët

para 9 muajve - Lajmi.net

Kanë mbetur edhe pak orë nga nata e parë e koncertit "Sunny Hill Festival". Gjithçka tashmë është bërë gati, madje edhe qytetarët ia kanë mësy drejt ‘Parkut të Gërmisë’, shkruan lajmi net. Ndonëse pishina...

Kur pritet të ngjitet Dua sonte në skenë?

para 8 muajve - Tetova Sot

Ka nisur sot pasdite ‘Sunny Hill Festival’, festivali i madh i cili mëton të bëhet i përvitshëm në Kosovë. Dua është paraparë të performojë këtë mbrëmje por pas një vargu artistësh, përfshirë Stanajn....

Qytetarët nisen për në koncertin madhështor “Sunny Hill Festival”

para 9 muajve - Lajmi.net

Sonte pritet të mbahet koncerti madhështor "Sunny Hill Festival". Në natën e parë të këtij koncerti do të performojnë shumë artistë shqiptarë në mesin e tyre edhe e ftuara speciale, Dua Lipa, shkruan lajmi...

Dua Lipa: Ndihem shumë krenare që mund të kontribuojmë për ardhmërinë e rinisë

para 9 muajve - RTV 21

Dua Lipa dhe Shpend Ahmeti përshëndesin me ‘shqiponjë’ Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti sot priti në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i ka dhuruar “Çelësin e Prishtinës” për promovimin...

Dua Lipa: Ndihem shumë krenare që mund të kontribojmë për ardhmerinë e rinisë

para 9 muajve - RTV 21

Dua Lipa dhe Shpend Ahmeti përshëndesin me ‘shqiponjë’ Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti sot priti në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i ka dhuruar “Çelësin e Prishtinës” për promovimin...

Dua Lipa: Nder i madh të më jepet ‘Çelësi i Prishtinës’, falënderon Shpend Ahmetin

para 9 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”. Ky çelës i është dhuruar nga kryetari i Prishtinës, Shpend...

Shpend Ahmeti ia dhuron Dua Lipës ‘Çelësin e Prishtinës’

para 9 muajve - Telegrafi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i dhuroj këngëtares me famë botërore, Dua Lipes “Çelësin e Prishtinës”, për promovimin që i ka bërë Kosovës me festivalin ‘Sunny Hill’. “Çelësi i Prishtinës” është...

Dua Lipa këndon dhe argëtohet nën ritmet e këngës së NR, “Afrim Roboti”

para 9 muajve - Gazeta Express

Kanë mbetur edhe disa orë deri tek fillimi i festivalit më të madh të muzikës – Sunny Hill Festival. Ylli i mbrëmjes së sotme, por edhe i gjithë kësaj ngjarjes që do të zgjas tre ditë rresht në Gërmi të...

Mësohet ora kur do të ngjitet sonte në skenë Dua Lipa

para 8 muajve - Periskopi

Ka nisur sot pasdite ‘Sunny Hill Festival’, festivali i madh i cili mëton të bëhet i përvitshëm në Kosovë. Dua është paraparë të performojë këtë mbrëmje por pas një vargu artistësh, përfshirë Stanajn....

Shpend Ahmeti i dhuron “Çelësin e Prishtinës” Dua Lipes

para 9 muajve - RTV 21

Sipas Duas, ky është vetëm fillimi për artin e Kosovës Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti sot ka prit në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i ka dhuruar “Çelësin e Prishtinës” për promovimin...

“Çelësi i Prishtinës” për herë të parë i dhurohet Dua Lipës

para 9 muajve - Koha.net

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti priti këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”, njofton kumtesa...

Paralajmërimi i Dua Lipas: Sonte do t’ju dhuroj performancë të paharruar

para 8 muajve - Periskopi

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, është nderuar me “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë vendit me festivalin “Sunny Hill”. Këtë çelës, Duas ia dhuroi kryetari i Prishtinës,...

Dua Lipa këndon dhe argëtohet nën ritmet e këngës së NR, “Afrim Roboti”

para 9 muajve - Telegrafi

Kanë mbetur edhe disa orë deri tek fillimi i festivalit më të madh të muzikës – Sunny Hill Festival. Ylli i mbrëmjes së sotme, por edhe i gjithë kësaj ngjarjes që do të zgjas tre ditë rresht në Gërmi të...

Dua Lipa kendon këngën “Afrim Roboti”

para 9 muajve - RTV 21

Dua para Festivalit kalon kohë me shoqëri Sot në Prishtinë  fillon Festivali ndërkombëtar i muzikës “Sunny Hill”, e në mesin e shumë artistëve vendorë e ndërkombëtarë do të jetë edhe ylli kosovar me famë...

Ndalohen veturat gjatë “Sunny Hill Festival”, përdoret vetëm transporti publik

para 9 muajve - Lajmi.net

Sot fillon zyrtarisht edicioni i ri i "Sunny Hill Festival". Festivali do të zgjat tri ditë dhe mbahet në ambientet e parkut të Gërmisë, shkruan lajmi.net. Organizatorët e “Sunny Hill” kanë njoftuar që...

Ndalohen veturat për në Gërmi gjatë “Sunny Hill Festival”

para 9 muajve - Telegrafi

Festivali më i madh i muzikës në vendin tonë do të startojë gjatë ditës së sotme. “Sunny Hill Festival” do të nisë sonte në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë gjersa do të zgjasë për tre ditë. Lexo po ashtu:...

Pacolli mirëpret Dua Lipën me familje në shtëpinë e tij

para 9 muajve - Lajmi.net

Dy ditë më parë, këngëtarja Dua Lipa ka arritur në Prishtinë. Në këtë udhëtim, Dua po shoqërohet nga familjarët e saj, i dashuri dhe anëtarët e ekipit të saj, shkruan lajmi.net. Këngëtarja po shijon në...

Dua Lipës i dorëzohet ‘Çelësi i Prishtinës’

para 9 muajve - Periskopi

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti priti në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”. Kryetari...

Ja si e quan i dashuri Dua Lipën në Kosovë

para 9 muajve - RTV 21

Si duke çifti  po e shijojnë tej mase qëndrimin në Kosovë Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa gjatë qëndrimit në Kosovë, e cila do të performojë në festivalin Sunny Hill, është duke u shoqëruar...

Dua Lipës i dhurohet “Çelësi i Prishtinës”

para 9 muajve - Republika

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka pritur në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”....

‘Sunny Hill’ fillon sonte, veturat në rrugën e Gërmisë janë ndaluar

para 9 muajve - RTV 21

Festivali i muzikës “Sunny Hill”  mbahet me 10,11 dhe 12 gusht, Sot fillon Festivali  ndërkombëtar i muzikës “Sunny Hill” i cili do të mbahet në Prishtinë, më saktësisht në Parkun Gërmia. Kalimi me vetura...

Dua Lipa këndon njërën ndër këngët më të vjetra të repit kosovar! E gjeni cila është?

para 9 muajve - Prive

Këngëtarja Dua Lipa, mbrëmjen e së enjtes e ka kaluar duke festuar me miqtë e familjarët e saj. Një natë para koncertit të madh që do mbajë në Prishtinë, Dua bashkë me familjen dhe të dashurin e saj Isaac...

Ahmeti ia dhuron “Çelësin e Prishtinës” këngëtares Dua Lipa

para 9 muajve - Ekonomia Online

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”. Këtë dekoratë Lipa e mori nga kryetari i komunës së Prishtinës,...

​Vajza e Pacollit takohet me Dua Lipën

para 9 muajve - KosovaPress

“Mirësevjen në Kosovë, Dua Lipa, krenaria jonë! Aty ishte edhe Hana, vajza ime e dashur, fansja e Dua’s. Dua në aeroportin e Prishtinës 8.08.2018, me Challenger, N 604 BA”, ka shkruar Pacolli i cili ia...

Sonte nis ‘Sunny Hill Festival’, Dua Lipa në skenë

para 9 muajve - Periskopi

Festivali i parë ndërkombëtar i muzikës që do të mbahet në Prishtinë sot nesër dhe pasneser, ka krijuar interesim të jashtëzakonshëm tek audiencat nga shtatë kontinente të botës. Një hartë nga vizitat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK