http://kariera.mk

Rukiqi premton hapjen e Zyrës Ekonomike të Kosovës në Greqi

para 7 muajve - Koha.net

Kosova mund të bëhet me Zyrë Ekonomike në Greqi, vend i cili nuk e ka njohur ende pavarësinë e Kosovës. Lajmin e ka bërë me dije shefi i OEK-ut, Berat Rukiqi. “Në takim me SEVE, Shoqatën më të madhe të...

Taksa rrugore mund t’i dërgojë bizneset për në Maqedoni

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Vendosja e taksës për qarkullim në autostradën “Rruga e Kombit” nga autoritete e Shqipërisë, ka ngjallur reagime të shumta te komuniteti i biznesit, sipas të cilëve kjo do ndikojë në përkeqësimin e marrëdhënieve...

Taksa rrugore mund t’i dërgojë bizneset për në Maqedoni

para 7 muajve - Lajmi.net

Vendosja e taksës për qarkullim në autostradën “Rruga e Kombit” nga autoritete e Shqipërisë, ka ngjallur reagime të shumta te komuniteti i biznesit, sipas të cilëve kjo do ndikojë në përkeqësimin e marrëdhënieve...

Taksa rrugore mund t’i dërgojë bizneset për në Maqedoni

para 7 muajve - Telegrafi

Vendosja e taksës për qarkullim në autostradën “Rruga e Kombit” nga autoritete e Shqipërisë, ka ngjallur reagime të shumta te komuniteti i biznesit, sipas të cilëve kjo do ndikojë në përkeqësimin e marrëdhënieve...

Taksa e Rrugës së Kombit, bizneset e Kosovës mund t’i bien nga Maqedonia

para 7 muajve - Java News

Vendosja e taksës për qarkullim në autostradën “Rruga e Kombit” nga autoritete e Shqipërisë, ka ngjallur reagime të shumta te komuniteti i biznesit, sipas të cilëve kjo do ndikojë në përkeqësimin e marrëdhënieve...

Taksa në Rrugën e Kombit mund t’i dërgojë bizneset për në Maqedoni

para 7 muajve - Koha.net

Vendosja e taksës për qarkullim në autostradën “Rruga e Kombit” nga autoritete e Shqipërisë, ka ngjallur reagime të shumta te komuniteti i biznesit, sipas të cilëve kjo do ndikojë në përkeqësimin e marrëdhënieve...

Taksa rrugore mund t’i dërgojë bizneset për në Maqedoni

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Vendosja e taksës për qarkullim në autostradën “Rruga e Kombit” nga autoritete e Shqipërisë, ka ngjallur reagime të shumta te komuniteti i biznesit, sipas të cilëve kjo do ndikojë në përkeqësimin e marrëdhënieve...

Taksa rrugore mund t’i dërgojë bizneset për në Maqedoni

para 7 muajve - Gazeta e re

Vendosja e taksës për qarkullim në autostradën “Rruga e Kombit” nga autoritete e Shqipërisë, ka ngjallur reagime të shumta te komuniteti i biznesit, sipas të cilëve kjo do ndikojë në përkeqësimin e marrëdhënieve...

Rukiqi diskuton informalitetin me përfaqësues të bizneseve

para 7 muajve - Infokusi

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi me bashkëpunëtor ishte për vizitë në kompanitë “Ciao Berto”, “Binni”, “Emona”, “Albed” dhe së fundmi u takua edhe me kryetarin e komunës së Vushtrrisë...

Rukiqi: Sektori privat rol kryesor për rritjen e punësimit

para 7 muajve - Telegrafi

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka takuar kryetarin e Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ku ka vizituar edhe kompanitë “Binni”, “Ciao Berto”, “Emona”, “Albed”. Gjatë kësaj vizite,...

Rukiqi diskuton informalitetin me përfaqësues të bizneseve

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës,  Berat Rukiqi me bashkëpunëtor ishte për vizitë në kompanitë “Ciao Berto”, “Binni”, “Emona”, “Albed” dhe së fundmi u takua edhe me kryetarin e komunës së Vushtrrisë ...

OEK: Taksa e ‘Rrugës së Kombit’ e papërballueshme për bizneset kosovare

para 7 muajve - Telegrafi

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) me anë të një njoftimi ka reaguar lidhur me zbatimin e tarifës së “Rrugës së Kombit” që do të filloj nga dita e hënë, duke thënë se kjo taksë do ta rëndoj gjendjen e biznesit...

Oda Ekonomike shpreh shqetësimin për tarifat e pagesës në “Rrugën e Kombit”

para 7 muajve - Koha.net

Oda Ekonomike e Kosovës, përmes një reagimi për media e shpreh shqetësimin e saj përkitazi me taksën rrugore për rrugën e kombit. Sipas këtij mekanizmi, kjo temë e cila është shtjelluar nga ta edhe me...

Oda Ekonomike reagon rreth taksës në “Rrugën e Kombit”

para 7 muajve - Ekonomia Online

Oda Ekonomike e Kosovës ka reaguar ndaj vendimit për riaplikim të taksës rrugore në “Rrugën e Kombit” që do të filloj nga 17 shtatori, për shkak se siç thonë ata se është realizuar vetëm opsioni i parë,...

Rukiqi: Taksa rrugore stimulon hapjen e bizneseve fantome në Kukës

para 7 muajve - Kallxo

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar në lidhje me taksën e lartë të autostradës në “Rrugën e Kombit”. Ai thotë se janë tradhtuar nga ministrat e Qeverisë së Edi Ramës të cilët...

Drejtori i Odës Ekonomike: Bizneset e Kosovës do të orientohen në tregje tjera

para 7 muajve - Klan Kosova

Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se taksa në Rrugën e Kombit do të ndikojë që bizneset kosovare të orientohen në tregje të tjera, sidomos në Maqedoni pasi të përfundohet autostrada...

“Bizneset kosovare të orientohen në tregje tjera pas taksës në Rrugën e Kombit”

para 7 muajve - OraInfo

Sipas kryetarit të Odës Ekonomike të Kosovës, vënia e taksës prej pesë euro për kalim të “Rrugës së Kombit” në Shqipëri, detyron bizneset kosovare që të ndërmarrin dy hapa. Në një reagim ndaj vendimit...

“Bizneset kosovare të orientohen në tregje tjera pas taksës në Rrugën e Kombit”

para 7 muajve - Koha.net

Sipas kryetarit të Odës Ekonomike të Kosovës, vënia e taksës prej pesë euro për kalim të “Rrugës së Kombit” në Shqipëri, detyron bizneset kosovare që të ndërmarrin dy hapa. Në një reagim ndaj vendimit...

Drejtori i OEK: Taksa e autostradës i orienton bizneset kosovare në tregje tjera

para 7 muajve - Gazeta Express

Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se vendosja e taksës së autostradës në Rrugën e Kombit, i orienton bizneset kosovare të orientohen në tregje të tjera. Vendimin për vendosjen...

Drejtori i Odës Ekonomike: Taksa e autostradës i orienton bizneset kosovare në tregje tjera

para 7 muajve - Lajmi.net

Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se vendosja e taksës së autostradës në Rrugën e Kombit, i orienton bizneset kosovare të orientohen në tregje të tjera. Vendimin për vendosjen...

Drejtori i OEK: Taksa e autostradës i orienton bizneset kosovare në tregje tjera

para 7 muajve - Lajmi.net

Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se vendosja e taksës së autostradës në Rrugën e Kombit, i orienton bizneset kosovare të orientohen në tregje të tjera. Vendimin për vendosjen...

Reagon Rukiqi: Rikthimi i taksës së Rrugës së Kombit, rikthim i ‘murit’

para 7 muajve - Infokusi

Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka reaguar pas rikthimit të taksës për shfrytëzimin e Rrugës së Kombit. Me këtë taksë të vendosur, ata që e shfrytëzojnë këtë autostradë do të paguajnë...

Rukiqi: Ministrat e Ramës na tradhëtuan

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar në lidhje me taksën e lartë të autostradës në “Rrugën e Kombit”. Ai thotë se janë tradhtuar nga ministrat e Qeverisë së Edi Ramës të cilët...

‘Bizneset kosovare u mashtruan për taksën në Rrugën e Kombit, takimet sa për sy e faqe’

para 7 muajve - Periskopi

Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se vendosja e taksës së autostradës në Rrugën e Kombit, i orienton bizneset kosovare të orientohen në tregje të tjera. Vendimin për vendosjen...

Drejtori i OEK: Taksa e autostradës i orienton bizneset kosovare në tregje tjera

para 7 muajve - Sovrani

Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se vendosja e taksës së autostradës në Rrugën e Kombit, i orienton bizneset kosovare të orientohen në tregje të tjera. Vendimin për vendosjen...

Drejtori i OEK: Taksa e autostradës i orienton bizneset kosovare në tregje tjera

para 7 muajve - Bota Press

Botapress, 12 Shtator-Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se vendosja e taksës së autostradës në Rrugën e Kombit, i orienton bizneset kosovare të orientohen në tregje të tjera....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK