http://kariera.mk

Erdoğan: Luhatjet e valutës, të motivuara politikisht

para 7 muajve - Medial

ANKARA (AA) – Luhatjet e fundit të valutës në Turqi kanë arsye politike, tha presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA). “Kjo çështje është tërësisht e drejtuar nga motive politike”,...

Erdogan: SHBA u përpiq për vrasje ekonomike ndaj Turqisë

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, drejtoi gishtin kah Shtetet e Bashkuara për luhatjet e fundit të lirës, duke e karakterizuar rënien e monedhës kundrejt dollarit amerikan si “përpjekje për vrasje...

Erdogan: Rritja e dollarit dëshmi e një atentati ekonomik

para 7 muajve - Portalb

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se lëkundja e fundit ekonomike në Turqi tregon se asnjë shtet në botë nuk është i sigurtë politikisht dhe ekonomikisht, raporton Anadolu Agency (AA)....

Erdogan: Amerika tentoi të na vrasë ekonomikisht

para 7 muajve - Zeri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, drejtoi gishtin kah Shtetet e Bashkuara për luhatjet e fundit të lirës, duke e karakterizuar rënien e monedhës kundrejt dollarit amerikan si “përpjekje për vrasje...

Erdogan: Amerika po përpiqet të vrasë ekonominë turke

para 7 muajve - Gazeta Tema

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, fajëson SHBA-të për luhatjet e fundit të lirës. Erdogan thotë se Amerika po përpiqet ta vrasë ekonomikisht Turqinë. “Jemi përballur me një sulm të neveritshëm mbi...

Erdogan akuzon SHBA-në për "përpjekje për vrasje ekonomike" të Turqisë

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, drejtoi gishtin kah Shtetet e Bashkuara për luhatjet e fundit të lirës, duke e karakterizuar rënien e monedhës kundrejt dollarit amerikan si "përpjekje për vrasje...

Rriten tensionet, Erdogan drejton gishtin kah SHBA: Amerika u përpoq për vrasje ekonomike ndaj Turqisë

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, drejtoi gishtin kah Shtetet e Bashkuara për luhatjet e fundit të lirës, duke e karakterizuar rënien e monedhës kundrejt dollarit amerikan si “përpjekje për vrasje...

Erdogan: Amerika po përpiqet të vrasë ekonominë turke

para 7 muajve - Lexo

U.S President Donald Trump (L) talks with Turkey's President Recep Tayyip Erdogan as he arrives at the entrance to the West Wing of the White House in Washington, U.S. May 16, 2017. REUTERS/Joshua Roberts...

Erdoğan: Rritja e dollarit dëshmi e një atentati ekonomik

para 7 muajve - Medial

ANKARA (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se lëkundja e fundit ekonomike në Turqi tregon se asnjë shtet në botë nuk është i sigurtë politikisht dhe ekonomikisht, raporton Anadolu...

Erdoğan: Lëkundja ekonomike në Turqi tregon se asnjë shtet në botë nuk është i sigurtë

para 7 muajve - Medial

ANKARA (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan: Lëkundja e fundit ekonomike në Turqi tregon se asnjë shtet në botë nuk është i sigurtë politikisht dhe ekonomikisht. Në ueb-faqen e Anadolu Agency...

Telefonata e Vuçiqit me Erdoganin: Presidenti turk ka shprehur pendesë për njohjen e Kosovës

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, gjatë vizitës së tij në Mitrovicë i kishte lënë simpatizantët e tij që ta prisnin pak. Shkak ishte bërë, siç ka deklaruar Vuçiq, telefonata që ka zhvilluar nga Mitrovica...

Erdogan: Asnjë vend në botë nuk është i sigurt nga aspekti politik dhe ekonomik

para 7 muajve - Gazeta e re

Presidenti Recep Tayyip Erdogan tha se luhatjet e fundit kanë treguar se asnjë vend në botë nuk ishte i sigurt nga aspekti politik dhe ekonomik. Presidenti Erdoan iu drejtua të pranishmëve në mbledhjen...

Erdogan: Amerika tentoi të na vrasë ekonomikisht

para 7 muajve - Insajderi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, drejtoi gishtin kah Shtetet e Bashkuara për luhatjet e fundit të lirës, duke e karakterizuar rënien e monedhës kundrejt dollarit amerikan si “përpjekje për vrasje...

Erdogan: Amerika tentoi të na vrasë ekonomikisht

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, drejtoi gishtin kah Shtetet e Bashkuara për luhatjet e fundit të lirës, duke e karakterizuar rënien e monedhës kundrejt dollarit amerikan si “përpjekje për vrasje...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Gazeta e re

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien e lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një dekret të...

Erdoğan: Rritja e dollarit dëshmi e një atentati ekonomik

para 7 muajve - Shenja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se lëkundja e fundit ekonomike në Turqi tregon se asnjë shtet në botë nuk është i sigurtë politikisht dhe ekonomikisht, raporton Anadolu Agency (AA)....

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Ina

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Zeri

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Erdoğan: Rritja e dollarit dëshmi e një atentati ekonomik

para 7 muajve - Gazeta e re

“Rritja e e menjëhershme e dollarit në 7 lira në muajin gusht, është dëshmi e një atentati ekonomik”, është shprehur presidneti Erdoğan. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se lëkundja...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Medial

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Zeri

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Lajmi.net

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Kallxo

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Turqia ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregun vendor

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajib Erdogan, me anë të një dekreti ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregun vendor. Në këtë vendim do të përfshihen edhe kontratat e shit-blerjeve dhe qerave të...

Turqia ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregun vendor

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajib Erdogan, me anë të një dekreti ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregun vendor. Në këtë vendim do të përfshihen edhe kontratat e shit-blerjeve dhe qerave të...

Turqia ndalon përdorimin e dollarit në shitblerjen e pronave

para 7 muajve - Alsat-M

Turqia do të ndalojë përdorimin e monedhave të huaja në shitjen e pronave apo marrëveshjet e qiradhënies në përpjekje për të ndaluar rënien dramatike të lirës vendase. Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan...

Turqia ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregun vendor

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajib Erdogan, me anë të një dekreti ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregun vendor. Në këtë vendim do të përfshihen edhe kontratat e shit-blerjeve dhe qerave të...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Portalb

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Erdogan vazhdon “luftën” ekonomike – merr një vendim kundër valutave të huaja

para 7 muajve - Insajderi

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Banka Qendrore e Turqisë rrit normën e interesit për të frenuar krizën e lirës turke

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags banka lira turke turqi Banka Qendrore e Turqisë ka rritur ndjeshëm normën e saj të kreditimit, për të frenuar rënien e mëtejshme të monedhës së saj. Norma e riblerjes njëjavore(repo) u rrit...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Lajmi.net

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në Turqi

para 7 muajve - Koha.net

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Banka Qendrore e Turqisë rrit normën e interesit për të frenuar krizën e lirës turke

para 7 muajve - Medial

Banka Qendrore e Turqisë ka rritur ndjeshëm normën e saj të kreditimit, për të frenuar rënien e mëtejshme të monedhës së saj. Norma e riblerjes njëjavore(repo) u rrit në 24 për qind nga 17.75 për qind....

Erdogan kritikon rritjen e normës së interesit, pritet vendimi i Bankës Qendrore

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Tayyip Erdogan kritikoi ashpër të enjten Bankën Qendrore të Turqisë për marrjen e "hapave të gabuar" lidhur me inflacionin dhe përsëriti kundërshtimin e tij ndaj normave të larta të interesit,...

Turqi, Erdogan: Shitblerja e pronave apo qiradhënia, vetëm me lira dhe jo valutë

para 7 muajve - Alsat-M

Në një përpjekje të re për të mbështetur monedhën vendase, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka vendosur që shitjet e pronave apo marrëveshjet e qiradhënies së tyre të bëhen vetëm në lirën turke, duke...

Erdogan: Gjendja e ekonomisë turke nuk është krizë, por manipulim

para 7 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të enjten se gjendja e sotme e ekonomisë së vendit të tij “nuk është krizë, por manipulim”, duke premtuar hapa të reja kundër luhatjeve në kursin e...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave

para 7 muajve - Tetova Sot

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

“Hapa të reja për parandalimin e ndryshimeve në tregun valutor”

para 7 muajve - Medial

ANKARA (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan deklaroi se Turqia ka ndërmarrë, ndërmerr dhe do të ndërmarrë masa të tjera për të ndaluar ndryshimet në tregun e këmbimit valutor, raporton Anadolu...

Erdoğan: Kemi vendosur masa për të parandaluar luhatjet në kursin e këmbimit të valutë

para 7 muajve - Medial

ANKARA (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan: Kemi vendosur në zbatim shumë masa për të parandaluar luhatjet në kursin e këmbimit të valutës dhe do të kemi hapa të rinj në këtë drejtim. Në...

Erdogan i fton turqit që shitjen e pronave dhe qiradhëniet t’i bëjnë vetëm me lira turke

para 7 muajve - Telegrafi

Në një përpjekje të re për të mbështetur monedhën vendase, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka vendosur që shitjet e pronave apo marrëveshjet e qiradhënies së tyre të bëhen vetëm në lirën turke, duke...

Dobësohet lira turke pasi investitorët presin vendimin e normave të interesit

para 7 muajve - Telegrafi

Lira turke është dobësuar këtë të enjte, ndërsa investitorët morën një qëndrim të kujdesshëm përpara takimit të Bankës Qendrore për vendosjen e normës së interesit. Sot në mëngjes lira turke u tregtua...

Turqi, Erdogan: Shitblerja e pronave apo qiradhënia, vetëm me lira dhe jo valutë

para 7 muajve - Mapo

Në një përpjekje të re për të mbështetur monedhën vendase, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka vendosur që shitjet e pronave apo marrëveshjet e qiradhënies së tyre të bëhen vetëm në lirën turke, duke...

Erdogan ndalon përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në Turqi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Turqia ka ndaluar përdorimin e valutave të huaja në tregjet e pronave në këtë shtet, teksa synon të parandalojë rënien dramatike të lirës. Presidenti i këtij vendi, Recep Tayyip Erdogan ka nënshkruar një...

Erdogan: masa për të parandaluar ndryshimet në tregun valutor

para 7 muajve - Te Sheshi

Ne po luftojmë për të zgjidhur të gjitha problemet pa kaluar kufijtë e sistemit të tregut të lirë, deklaroi së fundi presidenti turk Erdogan. Ai tha të enjten se Turqia ka marrë, po merr dhe do të marrë...

Lira turke dhe dilemat e qeverisë

para 7 muajve - Mapo

Banka Qendrore Turke po përballet me një presion në rritje për të ngritur normat e interesit në një takim të enjten me synimin për të mbrojtur vlerën e një monedhe në rënie dhe për të frenuar inflacionin...

Lira turke dhe dilemat e qeverisë

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Banka qendrore turke po përballet me një presion në rritje për të ngritur normat e interesit në një takim të enjten me synimin për të mbrojtur vlerën e një monedhe në rënie dhe për të frenuar inflacionin...

Lira turke dhe dilemat e qeverisë

para 7 muajve - Medial

Banka Qendrore Turke po përballet me një presion në rritje për të ngritur normat e interesit në një takim të enjten me synimin për të mbrojtur vlerën e një monedhe në rënie dhe për të frenuar inflacionin...

Erdogan: Shitblerja e pronave apo qiradhënia, vetëm me lira dhe jo valutë

para 7 muajve - KosovaPress

Vendimi, i botuar në “Fletoren Zyrtare” të Turqisë gjatë së enjtes, thotë se kontratat e shitjes dhe marrëveshjet e qiradhënies në valuta duhet të konvertohen në lirën turke brenda 30 ditëve. Në të përfshihen...

Kriza e lirës turke vijon të thellohet, banka qendrore duhet të rrisë interesat

para 7 muajve - Java News

Banka qendrore turke po përballet me një presion në rritje për të ngritur normat e interesit në një takim të enjten me synimin për të mbrojtur vlerën e një monedhe në rënie dhe për të frenuar inflacionin...

Lira turke dhe dilemat e qeverisë

para 7 muajve - Pa censure

Banka Qendrore Turke po përballet me një presion në rritje për të ngritur normat e interesit në një takim të enjten me synimin për të mbrojtur vlerën e një monedhe në rënie dhe për të frenuar inflacionin...

Lira turke dhe dilemat e qeverisë

para 7 muajve - Fakti Ditor

Banka Qendrore Turke po përballet me një presion në rritje për të ngritur normat e interesit në një takim të enjten me synimin për të mbrojtur vlerën e një monedhe në rënie dhe për të frenuar inflacionin...

Lira turke dhe dilemat e qeverisë

para 7 muajve - AlbPortali

Loading... Banka Qendrore Turke po përballet me një presion në rritje për të ngritur normat e interesit në një takim të enjten me synimin për të mbrojtur vlerën e një monedhe në rënie dhe për të frenuar...

Lira turke dhe dilemat e qeverisë

para 7 muajve - Insajderi

Banka qendrore turke po përballet me një presion në rritje për të ngritur normat e interesit në një takim të enjten me synimin për të mbrojtur vlerën e një monedhe në rënie dhe për të frenuar inflacionin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK