http://kariera.mk

Idlib, protesta kundër regjimit sirian

para 7 muajve - Portalb

Në qytetin Idlib në veriperëndim të Sirisë, pjesa më e madhe e të cilit është nën kontroll të Ushtrisë së Lirë Siriane (ULS), u mbajt protestë kundër një operacioni të mundshëm të regjimit të Bashar al...

Lavrov: Rusia do të vazhdojë t’i bombardojë caqet militante në Idlib

para 7 muajve - Portalb

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, tha se Moska do të vazhdojë bombardimin e caqeve të militantëve në provincën Idlib të Sirisë nëse ka nevojë, porse do të hapë po ashtu korridore humanitare për t’iu...

Lavrov: Rusia do të vazhdojë bombardimet në Idlib

para 7 muajve - Vizion Plus

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, deklaroi se Moska do të vazhdojë bombardimin e caqeve të militantëve në provincën Idlib të Sirisë nëse ka nevojë. Ndër të tjera ai ka thënë se nëse është e nevojshmë...

Lavrov: Rusia do të vazhdojë t’i bombardojë caqet militante në Idlib

para 7 muajve - Shenja

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, tha se Moska do të vazhdojë bombardimin e caqeve të militantëve në provincën Idlib të Sirisë nëse ka nevojë, porse do të hapë po ashtu korridore humanitare për t’iu...

Gjermania e gatshme të marrë përgjegjësi në rindërtimin e Sirisë

para 7 muajve - Shenja

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, tha se vendi i tij është i gatshëm të marrë përgjegjësi në rindërtimin e Sirisë në rast se në këtë vend zhvillohen zgjedhje të lira. Maas para takimit të tij...

Idlib, protesta kundër regjimit sirian

para 7 muajve - Shenja

Në qytetin Idlib në veriperëndim të Sirisë, pjesa më e madhe e të cilit është nën kontroll të Ushtrisë së Lirë Siriane (ULS), u mbajt protestë kundër një operacioni të mundshëm të regjimit të Bashar al...

Lavrov: Rusia do të vazhdojë t'i bombardojë caqet militante në Idlib

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, tha se Moska do të vazhdojë bombardimin e caqeve të militantëve në provincën Idlib të Sirisë nëse ka nevojë, porse do të hapë po ashtu korridore humanitare për t'iu...

Gjermania mbështet përpjekjet e Turqisë për armëpushim në Idlib

para 7 muajve - Portalb

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas, ka shprehur mbështetje për përpjekjet e Turqisë për të shmangur një krizë humanitare në provincën siriane Idlib, mes shqetësimeve mbi një ofensivë...

Idlib, protesta kundër regjimit sirian

para 7 muajve - Gazeta e re

Në qytetin Idlib në veriperëndim të Sirisë, pjesa më e madhe e të cilit është nën kontroll të Ushtrisë së Lirë Siriane (ULS), u mbajt protestë kundër një operacioni të mundshëm të regjimit të Bashar al...

“Rusia do të vazhdojë ta bombardojë Idlib-in”

para 7 muajve - RTV 21

Idlibi është një pjesë kontestuese në territorin sirian Rusia ka bërë të ditur se do të vazhdojë bombardimin e kësaj pjese nëse e sheh të nevojshme. Kështu ka deklaruar ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov...

Erdogani dhe Putini pritet të takohen sërish në Sochi të Rusisë

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti turk, Tayyip Erdogan, do të takohet të hënën me homologun e tij rus, Vladimir Putin, në qytetin Sochi të Rusisë. Ministri i Jashtëm turk, Mevlu Cavusoglu, ka bërë të ditur se Tayyip Erdogan...

Ministri gjerman diskuton me Lavrovin situatën në Siri

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka thënë se ai do të paralajmërojë homologun e tij rus, Sergei Lavrov më 14 shtator se një ofensivë masive ushtarake në provicën Idlib, njëherësh zonën e fundit...

Çavuşoğlu: SHBA të rishqyrtojë aleancat e saj në Siri

para 7 muajve - Medial

NEW YORK (AA) – Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, tha se SHBA duhet të rishqyrtojë aleancat e saj në Siri, ndërsa regjimi i Asadit përgatitet të nisë një ofensivë të përgjakshme në provincën...

Ministri gjerman diskuton me Lavrovin situatën në Siri

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka thënë se ai do të paralajmërojë homologun e tij rus, Sergei Lavrov më 14 shtator se një ofensivë masive ushtarake në provicën Idlib, njëherësh zonën e fundit...

“Erdoğan dhe Putin të hënën do të diskutojnë për Sirinë”

para 7 muajve - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu njoftoi se presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan të hënën do të diskutojë për Sirinë me homologun e tij rus, Vladimir Putin. Ministri i Jashtëm i Turqisë,...

Ministri gjerman diskuton me Lavrovin situatën në Siri

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, ka thënë se ai do të paralajmërojë homologun e tij rus, Sergei Lavrov më 14 shtator se një ofensivë masive ushtarake në provicën Idlib, njëherësh zonën e fundit...

OKB: Nivel i paprecedent i zhvendosjeve të njerëzve në Siri këtë vit

para 7 muajve - Shenja

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) njofton se në Siri, ku nga viti 2011 e deri më tani po vazhdon lufta e brendshme, këtë vit është përjetuar një nivel i paprecedent i zhvendosjeve të njerëzve. U...

OKB: Siria po përballet me zhvendojen më të madhe të popullatës

para 7 muajve - Klan Kosova

Siria ka krijuar nivele të paprecedentë me zhvendosjen e popullatës që nuk janë parë gjatë një konflikti shtatëvjeçar me më shumë se një milionë njerëz të detyruar të ikin, thuhet në një raport të OKB-së...

OKB: Siria po përballet me zhvendojen më të madhe të popullatës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Siria ka krijuar nivele të paprecedentë me zhvendosjen e popullatës që nuk janë parë gjatë një konflikti shtatëvjeçar me më shumë se një milionë njerëz të detyruar të ikin, thuhet në një raport të OKB-së...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK