http://kariera.mk

Haradinaj premton mbështetje për Postën e Kosovës

para 7 muajve - Kallxo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, kryesuar nga Etrit Hoti, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një zgjidhje...

Haradinaj premton mbështetjen e Qeverisë për Postën e Kosovës

para 7 muajve - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, kryesuar nga Etrit Hoti, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një zgjidhje...

Haradinaj: Qeveria do të ofrojë mbështetje për Postën e Kosovës

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një zgjidhjeje afatgjate për këtë ndërmarrje...

Qeveria do të ofrojë mbështetje për PTK-në

para 7 muajve - OraInfo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një zgjidhjeje afatgjate për këtë ndërmarrje...

Haradinaj: Qeveria do të ofrojë mbështetje për Postën e Kosovës

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një zgjidhjeje afatgjate për këtë ndërmarrje...

Haradinaj premton të gjejë zgjidhje të kënaqshme për Postën e Kosovës

para 7 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, kryesuar nga Etrit Hoti, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një zgjidhje...

Haradinaj premton mbështetjen e Qeverisë për Postën e Kosovës

para 7 muajve - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, kryesuar nga Etrit Hoti, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një zgjidhje...

Haradinaj: Qeveria do të ofrojë mbështetje për Postën e Kosovës

para 7 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një zgjidhjeje afatgjate për këtë ndërmarrje publike....

Kryeministri Haradinaj: Qeveria do të ofrojë mbështetje për Postën e Kosovës

para 7 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, kryesuar nga Etrit Hoti, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një zgjidhje...

Qeveria nuk premton zgjidhje të plotë për Postën e Kosovës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, kryesuar nga Etrit Hoti, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një zgjidhjeje afatgjate për këtë ndërmarrje...

Haradinaj premton mbështetjen e Qeverisë për Postën e Kosovës

para 7 muajve - KosovaPress

Gjatë takimit kryeministri Haradinaj është njoftuar nga sindikalistët për sfidat me të cilat është duke u përballur kjo ndërmarrje, në të njëjtën kohë sindikalistët kanë paraqitur kërkesat për të cilat...

Javën tjetër Qeveria përmbyllë telashet me Postën

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Postës së Kosovës, Etrit Hoti, në emër të puntorëve të Postës ka realizuar takim me kryeministrin, Ramush Haradinaj. Pas takimit, Hoti tha se javën tjetër do të ndërmerren...

Pas tri ditësh grevë, punëtorët e Postës në protestë për pagat e gushtit

para 7 muajve - Koha.net

Rreth 1 mijë punëtorë të Postës së Kosovës kanë qëndruar më shumë se dy orë para qeverisë, duke kërkuar realizimin e pagave të tyre, të cilat nuk i kanë marrë që nga muaji gusht. Ata kanë kërkuar intervenimin...

Protestë e punëtorëve të Postes së Kosovës

para 7 muajve - RTV 21

Kërkojnë t’i marrin pagat për muajin gusht Pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e Postës së Kosovës, sot  protestuan para Qeverisë, për shkak të vonesës së pagave për muajin gusht si dhe moskryerjes...

Punëtorët e postës kërkojnë pagat nga qeveria

para 7 muajve - Infokusi

Punëtorët e Postës së Kosovës, të mbështetur nga BSPK, kanë mbajtur një protestë para Qeverisë së Kosovës, ku kanë kërkuar pagat e muajit gusht, si dhe shtimin e disa shërbimeve tjera në postë. Protesta...

Punëtorët e Postës kërkojnë pagat nga Qeveria

para 7 muajve - Periskopi

Punëtorët e Postës së Kosovës, të mbështetur nga BSPK, kanë mbajtur një protestë para Qeverisë së Kosovës, ku kanë kërkuar pagat e muajit gusht, si dhe shtimin e disa shërbimeve tjera në postë. Etrit Hotim...

Punëtorët e postës kërkojnë pagat nga qeveria

para 7 muajve - KosovaPress

Pos pagave, ata kërkuan që t’iu jepen skemat pensionale dhe ta kenë shërbimin PostBank në postë. Etrit Hotim, kryetar i Sindikatës së Punëtorëve të Postës, tha se greva tre ditore e tyre ka për qëllim...

Punëtorët e Postës i kërkojnë pagat nga Qeveria

para 7 muajve - Telegrafi

Punëtorët e Postës sot kanë mbajtur një protestë para Qeverisë së Kosovës. Me parullat “Qeveri, posta duhet të shpërndajë dërgesat”, “Respekto ligjet tua”, “Duam shërbime që i ka secila postë shtetërore”,...

S’kanë paga që 13 ditë – protestojnë punëtorët e Postës

para 7 muajve - Klan Kosova

Punëtorët e Postës nuk i kanë marrë pagat e gushtit që 13 ditë, në shenj revolte ata kanë protestuar në shesh, njofton Klan Kosova. Me parullat “Qeveri, posta duhet të shpërndajë dërgesat”, “Respekto ligjet...

Punëtorët e Postës përmes protestës kërkojnë pagat nga Qeveria

para 7 muajve - Koha.net

Punëtorët e Postës sot kanë mbajtur një protestë para Qeverisë së Kosovës. Me parullat "Qeveri, posta duhet të shpërndajë dërgesat", "Respekto ligjet tua", "Duam shërbime që i ka secila postë shtetërore",...

Punëtorët e Postës kërkojnë që pagat nga Qeveria

para 7 muajve - RTV 21

“Ata ende nuk i kanë marrë pagat e gushtit” Punëtorët e Postës sot kanë mbajtur një protestë para Qeverisë së Kosovës. Me parullat “Qeveri, posta duhet të shpërndajë dërgesat”, “Respekto ligjet tua”, “Duam...

Nis protesta e punëtorëve të Postës para Qeverisë

para 7 muajve - Zeri

Ka filluar protesta e punëtorëve të Postës së Kosovës para ndërtesës së Qeverisë, raporton “Zeri.info”. Punëtorët e Postës tash e sa ditë janë në grevë dhe sot përmes kësaj proteste ata kanë shprehur pakënaqësitë...

Punëtorët e Postës protestojnë për paga – FOTO

para 7 muajve - Kallxo

Pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike Posta e Kosovës sot po protestojnë  para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Protesta është organizuar Shoqata Sindikale e Punëtorëve...

Kryeministri qetëson protestuesit e Postës, nesër i pret në takim

para 7 muajve - Ekonomia Online

E plotësuar: Etrit Hoti, kryetar i Sindikatës së Punëtorëve të Postës së Kosovës ka njoftuar se takimi me kryeministrin, Ramush Haradinaj, do të bëhet nesër, raporton EkonomiaOnline. “Pas përpjekjes së...

Punëtorët e Postës kërkojnë që pagat nga Qeveria e Haradinajt

para 7 muajve - Gazeta e re

Punëtorët e Postës sot kanë mbajtur një protestë para Qeverisë së Kosovës. Me parullat “Qeveri, posta duhet të shpërndajë dërgesat”, “Respekto ligjet tua”, “Duam shërbime që i ka secila postë shtetërore”,...

Punëtorët e Postës protestojnë para Qeverisë

para 7 muajve - Insajderi

Punëtorët e Postës kanë mbajtur një protestë para Qeverisë. Me parullat “Qeveri, posta duhet të shpërndajë dërgesat”, “Respekto ligjet tua”, “Duam shërbime që i ka secila postë shtetërore”, ata kërkuan...

Punëtorët e Postës i duan pagat, Haradinaj i thërret në zyre

para 7 muajve - Ekonomia Online

Punëtoret e Postës së Kosovës filluan protestën e paralajmëruar për sot, me kërkesat që, Qeveria e Kosovës të kryej urgjentisht obligimin ligjor ndaj Postës, rimbursimin e humbjeve në Shërbimin Universal...

Punëtorët e Postës kërkojnë pagat nga Qeveria

para 7 muajve - KosovaPress

Etrit Hoti, kryetar i Sindikatës së punëtorëve të Postës, tha se ata ende nuk i kanë marrë pagat e gushtit. Këtë, ai e cilësoi si papërgjegjshmëri të institucioneve. Ai tha se qeveria duhet t'i përmbushë...

Punëtorët e Postës: Ne nuk kishim mundësi që në shtator t’iu blejmë fëmijëve tanë libra e fletore

para 7 muajve - Bota Press

Botapress, 13 Shtator-Ka filluar protesta e paraparë për sot e puntorëve të postë telekomit të Kosovës, të cilët kanë protestuar për vonesat e pagave dhe moskryerjen e obligimeve nga ana e Qeverisë. Ata...

Nuk kënaqen nga pagat e mira, Posta kërkon edhe më tepër nga qeveria

para 7 muajve - Albeu

Kryesia e Shoqatës Sindikale të Punëtorëve të Postës së Kosovës dhe Kryesia e Shoqatës Sindikale “Postieri” kanë bërë të ditur se pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike...

Pas grevës, punëtorët e Postës sot nisin protestat

para 7 muajve - Koha.net

Pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike Posta e Kosovës do të mbajnë sot protestë para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Sipas njoftimit, protesta është organizuar nga Shoqata...

Protestojnë punëtorët e Postës

para 7 muajve - Gazeta e re

Pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike Posta e Kosovës do të mbajnë, sot protestë para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Sipas njoftimit, protesta është organizuar Shoqata...

Protestojnë punëtorët e Postës

para 7 muajve - Klan Kosova

Pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike Posta e Kosovës do të protestojnë para ndërtesës së Qeverisë. Protesta është organizuar Shoqata Sindikale e Punëtorëve të Postës...

Fillon protesta e puntorëve të postës

para 7 muajve - Bota Press

Botapress, 13 Shtator-Ka filluar protesta e paraparë për sot e puntorëve të postë telekomit të Kosovës, të cilët kanë protestuar për vonesat e pagave dhe moskryerjen e obligimeve nga ana e Qeverisë. Ata...

Protestojnë punëtorët e Postës

para 7 muajve - Telegrafi

Pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike Posta e Kosovës do të mbajnë, sot protestë para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Sipas njoftimit, protesta është organizuar Shoqata...

​Protestojnë sërish punëtorët e Postës

para 7 muajve - Gazeta Express

Pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike Posta e Kosovës do të mbajnë, sot protestë para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Sipas njoftimit, protesta është organizuar Shoqata...

Punëtorët e Postës në protestë

para 7 muajve - RTV 21

Protesta fillon nga ora 11:00 Pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike Posta e Kosovës do të mbajnë, sot protestë para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Sipas njoftimit,...

Punëtorët e Postës protestojnë sot para ndërtesës së Qeverisë

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryesia e Shoqatës Sindikale të Punëtorëve të Postës së Kosovës dhe Kryesia e Shoqatës Sindikale “Postieri” kanë bërë të ditur se pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike...

Punëtorët e Postës protestojnë sot para ndërtesës së Qeverisë

para 7 muajve - Infokusi

Kryesia e Shoqatës Sindikale të Punëtorëve të Postës së Kosovës dhe Kryesia e Shoqatës Sindikale “Postieri” kanë bërë të ditur se pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike...

​Protestojnë punëtorët e Postës

para 7 muajve - Periskopi

Pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike Posta e Kosovës do të mbajnë, sot protestë para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Sipas njoftimit, protesta është organizuar Shoqata...

Protestojnë punëtorët e Postës

para 7 muajve - Insajderi

Pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike Posta e Kosovës do të protestojnë para ndërtesës së Qeverisë. Protesta është organizuar Shoqata Sindikale e Punëtorëve të Postës...

Protestojnë punëtorët e Postës

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas njoftimit, protesta është organizuar Shoqata Sindikale e Punëtorëve të Postës së Kosovës, fillon në ora 11:00. Protesta mbahet me qëllim të realizimit të kërkesave të punëtorëve të Postës, siç janë...

Greva e postierëve pengon punën e gjykatave

para 7 muajve - Klan Kosova

Greva e punëtorëve të Postës së Kosovës ka vazhduar edhe sot, ndërsa mospuna nga ta ka afektuar edhe sektorin e drejtësisë. Por, kjo nuk po i shqetëson grevistët të cilët kërkojnë ekzekutim të pagave....

Posta e Kosovës e zhytur në borxhe, premtohet zgjidhje e shpejtë

para 7 muajve - Tetova Sot

Protestat dhe grevat e punëtorëve të Postës së Kosovës po shpërfaqin gjendjen e rëndë financiare me të cilën po përballet kjo kompani. Posta e Kosovës është ndërmarrje publike. Por, ka dy ditë që nuk kryen...

PSD vjen edhe me një kërkesë për Qeverinë e Kosovës

para 7 muajve - Infokusi

Partia Socialdemokrate thotë se mbështet kërkesat e Postës së Kosovës.Kjo parti thotë se gjendja e rëndë në Postën e Kosovës ka shkaktar dhe adresë e ata, sipas PSD-së janë udhëheqjet e Qeverive të kaluara....

Punëtorët e PTK-së nesër protestojnë për pagat

para 7 muajve - Albinfo

Punëtorët e Postës e Telekomit protestojnë për paga. Pas tri ditë të grevës së përgjithshme, punëtorët e ndërmarrjes publike Posta  e Kosovës paralajmërojnë se nesër do të protestojnë para ndërtesës së...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK