http://kariera.mk

“Shfryhet” Florence, por rreziku mbetet i lartë

para 7 muajve - Lajmi.net

Uragani Florence tashmë është dobësuar në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon. Shtetet e brigjeve lindore...

“Shfryhet” Florence, por rreziku mbetet i lartë

para 7 muajve - Portalb

Uragani Florence tashmë është dobësuar në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon. Shtetet e brigjeve lindore...

Uragani Florence dobësohet në stuhi të kategorisë së parë

para 7 muajve - Alsat-M

Uragani Florence tashmë është dobësuar në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon. Shtetet e brigjeve lindore...

Furia e një uragani, shembet hoteli (Foto/Video)

para 7 muajve - Telegrafi

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash të...

Furia e një uragani! Shembet hoteli, asnjë i lënduar!

para 7 muajve - Medial

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash të...

Kështu godet uragani i fuqishëm Florence

para 7 muajve - Klan Kosova

Uragani Florence ka goditur Karolinën e Veriut dhe është duke e rrezikuar vendin me përmbysje katastrofike të ujit. Guvernatori i Karolinës së Veriut, Ray Cooper, ka deklaruar se uragani pritet që ta zhysë...

Rreth 1 milionë njerëz në rrezik, stuhia katastrofike tropikale shkatërron gjithçka që i del para

para 7 muajve - InfoShqip

Uragani Florence ka shkarkuar gjithë “zemërimin” e tij mbi Karolinën Veriore, SHBA, duke sjellë reshje të dendura dhe erëra që arrijnë shpejtësinë 90 mph. Erërat e furishme që duket sikur ulërasin kanë...

Uragani “Florence” tregon “dhëmbët”, shemb hotelin

para 7 muajve - Koha.net

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash të...

Fotot e tmerrit, ‘Dridhet’ Amerika, uragani Florence solli dallgët vdekjeprurëse në 100 mijë banesa

para 7 muajve - Gazeta e re

Prej ditësh mediat dhe Agjencia Federale e Manaxhimit të Emergjencave kanë paralajmëruar rrezikun që pritej të sillte uragani Florence. Ditën e sotme ka goditur shtetin e Karolinës së Veriut me erë me...

Uragani Florence zbarkon në Karolinën e Veriut

para 7 muajve - Koha.net

Uragani Florence zbarkoi në Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara me erëra dhe shira të furishëm, duke bërë që autoritetet të lëshojnë paralajmërime për përmbytje "katastrofike". Qendra e stuhisë është...

Uragani Florence dobësohet në stuhi të kategorisë së parë

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Uragani Florence tashmë është dobësuar në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon. Shtetet e brigjeve lindore...

Uragani Florence zbarkon në Karolinën e Veriut

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Uragani Florence zbarkoi në Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara me erëra dhe shira të furishëm, duke bërë që autoritetet të lëshojnë paralajmërime për përmbytje "katastrofike". Qendra e stuhisë është...

Uragani Florence shkakton “përmbytje katastrofike” (Fotolajm)

para 7 muajve - Shenja

Uragani Florence zbarkoi në Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara me erëra dhe shira të furishëm, duke bërë që autoritetet të lëshojnë paralajmërime për përmbytje “katastrofike”. Qendra e stuhisë është...

Fotot e tmerrit/ ‘Dridhet’ Amerika, uragani Florence solli dallgët vdekjeprurëse në 100 mijë banesa

para 7 muajve - Lexo

Prej ditësh mediat dhe Agjencia Federale e Manaxhimit të Emergjencave kanë paralajmëruar rrezikun që pritej të sillte uragani Florence. Ditën e sotme ka goditur shtetin e Karolinës së Veriut me erë me...

A e rrezikon Trumpin amendamenti 25?

para 7 muajve - Medial

Amerika 13 shtator 2018 Uragani në SHBA mund të shkaktojë shumë viktima në njerëz Uragani “Florence”, që po ndodh afër Bregut Lindor në SHBA, mund të vrasë shumë njerëz, paralajmërojnë zyrtarët. Administratori...

Fuqia e uraganit, shembet një hotel i tërë

para 7 muajve - Pa censure

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash të...

Furia e një uragani! Shembet hoteli, asnjë i lënduar

para 7 muajve - KosovaPress

Më shumë se 60 persona, përfshi fëmijë, duhen nxjerrë me urgjencë nga një hotel i shembur në Jacksonville në kulmin e stuhisë, ndërkohë që shumë banorë të tjerë i neglizhuan urdhrat e evakuimit, duke u...

Uragani prek tokën e Karolinës së Veriut, dhjetëra të bllokuar (Foto/Video)

para 7 muajve - Telegrafi

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin New Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin lindor...

Uragani prek tokën në Karolinën e Veriut, 150 persona të bllokuar

para 7 muajve - Medial

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin Neë Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin lindor...

Stuhia “Florence” arrin në Karolinë të SHBA-së

para 7 muajve - TV21

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara, çka ka rezultuar me vërshime dhe mungesë të energjisë...

Video/ Uragani “Florence” vjen frikshëm në Karolinën e Veriut

para 7 muajve - Mapo

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin Neë Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin lindor...

Uragani Florence arrin në Karolinën e Veriut, 150 persona janë bllokuar

para 7 muajve - Koha.net

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin New Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin lindor...

“KOHA PO MBARON”, URAGANI MUND TË VRASË SHUMË NJERËZ

para 7 muajve - Klan Macedonia

Uragani “Florence” i cili po i afrohet Bregut Lindor të SHBA-së, mund të “vrasë shumë njerëz”, paralajmërojnë zyrtarët. Administratori i Agjencisë Federale të Menaxhimit të Emergjencave (AAFME), Brock...

Uragani Florens e goditi Karolinën Veriore

para 7 muajve - Alsat-M

Shteti federal amerikan Karolina Veriore është goditur nga erëra të fuqishme dhe shira të dendur të shkaktuara nga uragani Florens mbi Oqeanin Atlantik. Uragani Florens ndonëse dje ka dobësuar intensitetin...

Stuhia Florence arrin në Karolinë të SHBA-së

para 7 muajve - Albinfo

Banorët e pjesës më të madhe të Karolinës janë evakuuar, shkollat dhe bizneset janë mbyllur, si dhe rreth 1,500 fluturime janë anuluar Stuhia e fuqishme, Florence ka arritur afër bregdetit të Karolinës,...

Stuhia “Florence” arrin në Karolinë të SHBA-së

para 7 muajve - Kallxo

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara, çka ka rezultuar me vërshime dhe mungesë të energjisë...

Stuhia “Florence” nis të perplaset në Karolinë, mijëra të evakuuar

para 7 muajve - Vizion Plus

Stuhia “Florence”  ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara, duke sjelle vërshime të mëdha të ujit dhe probleme të tjera të mëdha, përshirë këtu mungesën e  energjisë eletrike për...

Nis uragani “Florence”, në Amerikë

para 7 muajve - Medial

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Nis uragani “Florence” në Amerikë

para 7 muajve - Indeks.mk

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Nis uragani “Florence”, dridhet Amerika

para 7 muajve - Medial

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Nis uragani “Florence” në Amerikë

para 7 muajve - Telegrafi

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Uragani “Florence” mbërrin në Karolinë, mijëra persona pa energji

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Stuhia e fuqishme “Florence” ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara duke sjellë vërshime dhe mungesë të energjisë elektrike për gati 100.000 persona. Parashikuesit e motit bënë...

Florence pritet ta godasë Karolinën Veriore – fillon evakuimi

para 7 muajve - Klan Kosova

Një uragan i fuqishëm i quajtur “Florence” pritet ta godasë Karolinën Veriore të Amerikës dhe qytetarët kanë filluar t’i respektojnë urdhrat e evakuimit. “Ju e rrezikoni jetën tuaj duke qëndruar. Mos planifikoni...

Uragani Florence arrin në Karolinën e Veriut, 150 persona janë bllokuar

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas një zëdhënëseje të Bashkisë së qytetit, sasia e ujit që vjen prej dallgëve të larta vijon të rritet, teksa “Florence” kalon përgjatë zonës ku deri më tani janë shpëtuar të paktën 200 vetë. Qendra...

Stuhia Florence arrin në Karolinë të SHBA-së

para 7 muajve - Lajmi.net

Stuhia e fuqishme, Florence ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara, çka ka rezultuar me vërshime dhe mungesë të energjisë eletrike për gati 80,000 persona. Parashikuesit e motit...

Uragani Floence arrin në Karolinën e Veriut, 150 persona janë bllokuar

para 7 muajve - Gazeta e re

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin New Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin lindor...

Uragani Floence arrin në Karolinën e Veriut, 150 persona janë bllokuar

para 7 muajve - Periskopi

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin New Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin lindor...

Uragani “Florence” dridh Amerikën

para 7 muajve - Koha.net

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Uragani Floence arrin në Karolinën e Veriut, 150 persona janë bllokuar

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas një zëdhënëseje të Bashkisë së qytetit, sasia e ujit që vjen prej dallgëve të larta vijon të rritet, teksa “Florence” kalon përgjatë zonës ku deri më tani janë shpëtuar të paktën 200 vetë. Qendra...

Nis uragani “Florence”, dridhet Amerika

para 7 muajve - Portalb

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Stuhia “Florence” arrin në Karolinë të SHBA-së

para 7 muajve - RTV 21

Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara, çka ka...

Panik në SHBA/ Nis uragani “Florence”, mund të vrasë shumë njerëz

para 7 muajve - Lexo

Uragani Florence ka nisur të fshikullojë pjesën e brishtë të Bregut Lindor të SHBA. Zyrtarët paralajmërojnë për rritje të stuhive të rrezikshme për jetën në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz...

Nis uragani “Florence”, në Amerikë

para 7 muajve - Gazeta e re

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Stuhia Florence arrin në Karolinë të SHBA-së

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Stuhia e fuqishme, Florence ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara, çka ka rezultuar me vërshime dhe mungesë të energjisë eletrike për gati 80,000 persona. Parashikuesit e motit...

Dridhet Amerika nga uragani 'Florence'

para 7 muajve - Gazeta Express

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Nis uragani 'Florence', dridhet Amerika

para 7 muajve - Zeri

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Uragani Florence arrin deri në Karolinën Jugore dhe Veriore

para 7 muajve - Insajderi

Uragani Florence ka arrit deri te bregu i Karolinës Jugore dhe Veriore, duke sjellë shira dhe erëra të forta. Për momentin erërat vetëm po i lakojnë drunjtë dhe po e sjellin ujin e detit nëpër rrugë, por,...

Uragani Florence ka arritur në bregun lindor të SHBA-ve

para 7 muajve - Shenja

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Nis uragani “Florence”, dridhet Amerika

para 7 muajve - Infokusi

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Dridhet Amerika nga uragani “Florence”

para 7 muajve - Republika

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Panik në SHBA/ Nis uragani “Florence”, mund të vrasë shumë njerëz

para 7 muajve - Java News

Uragani Florence ka nisur të fshikullojë pjesën e brishtë të Bregut Lindor të SHBA. Zyrtarët paralajmërojnë për rritje të stuhive të rrezikshme për jetën në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz...

Uragani “Florence” fillon të godasë Karolinën e Veriut

para 7 muajve - Fol

Erërat e Uraganit “Florence” u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe kapacitetet...

Uragani “Florence” pritet ta godasë Karolinën Veriore – fillon evakuimi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Një uragan i fuqishëm i quajtur “Florence” pritet ta godasë Karolinën Veriore të Amerikës dhe qytetarët kanë filluar t’i respektojnë urdhrat e evakuimit. “Ju e rrezikoni jetën tuaj duke qëndruar. Mos planifikoni...

Uragani Florence ‘pushton’ ShBA’në

para 7 muajve - Periskopi

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Dridhet Amerika nga uragani ‘Florence’

para 7 muajve - Insajderi

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi...

Nis uragani “Florence”, në Amerikë

para 7 muajve - KosovaPress

Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me shpejtësi prej 150 km/h. Më shumë se 100 000 shtëpi tashmë janë pa energji, ndërsa kushtet...

Uragani “Florens” e shndërron resortin në qytezë fantazmë

para 7 muajve - Java News

Uragani “Florens” ka përfshirë bregdetin juglindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndërsa autoritetet kanë paralajmëruar për kushte që rrezikojnë jetët e njerëzve. Shumë njerëz në zonën e përfshirë...

Uragani ‘Florence’, gati të shfryjë zemërimin mbi dy Karolinat, stuhi të çmendura e reshje pa fund

para 7 muajve - Tetova Sot

Bregdeti i Karolinës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të goditet nga erëra me shpejtësi mbi 80 milje në orë sot pasdite dhe ky është vetëm preludi i ditëve plot telashe, teksa uragani Florence do...

​Uragani “Florens” shndërron resortin turistik në qytezën fantazmë

para 7 muajve - KosovaPress

Shumë njerëz në zonën e përfshirë nga uragani kanë zgjedhur të largohen, ndërsa të tjerë janë mbyllur në shtëpitë e tyre. Rrugët në qytezën bregdetare Myrtle duken të pastruara, shëtitorja e këtij destinacioni...

Uragani Florence godet Karolinën, autoritetet paralajmërojnë banorët për rrezikun

para 7 muajve - Lexo

Uragani Florence ka goditur bregdetin Lindor të Amerikës duke shkaktuar erëra të forta dhe shira të dendur në bregdetin e Karolinës së Veriut dhe asaj të Jugut. Sipas ekspertëve, uragani mund të vendosë...

Zbutet uragani “Florence”, por rreziku rritet në Bregun Lindor

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Erërat e Uraganit “Florence” u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe kapacitetet...

Uragani në SHBA mund të shkaktojë shumë viktima në njerëz

para 7 muajve - Klan Kosova

Uragani “Florence”, që po ndodh afër Bregut Lindor në SHBA, mund të vrasë shumë njerëz, paralajmërojnë zyrtarët. Administratori i Agjencisë Federale të Menaxhimit të Emergjencave (Fema), Brock Long, tha...

Uragani “Florence”, më gjatë se ç’pritej në Bregun Lindor të SHBA-së

para 7 muajve - Telegrafi

Erërat e Uraganit “Florence” u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe kapacitetet...

Uragani “Florence”, më gjatë se ç’pritej në Bregun Lindor të SHBA-së

para 7 muajve - Alsat-M

Erërat e Uraganit “Florence” u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe kapacitetet...

Uragani "Florence", më gjatë se ç'pritej në Bregun Lindor të SHBA-së

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Erërat e Uraganit "Florence" u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe kapacitetet...

Uragani “Florence”, më gjatë se ç’pritej në Bregun Lindor të SHBA-së

para 7 muajve - Gazeta e re

Erërat e Uraganit “Florence” u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe kapacitetet...

Uragani Florence godet Bregun Lindor të SHBA’së

para 7 muajve - Periskopi

Erërat e Uraganit “Florence” u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe kapacitetet...

Uragani “Florence”, më gjatë se ç’pritej në Bregun Lindor të SHBA-së

para 7 muajve - KosovaPress

Njerëzve në Karolinën e Veriut dhe në Karolinën e Jugut u kanë mbetur vetëm orët e ditës së sotme për të marrë masat e fundit për t’i shpëtuar stuhisë. Qendra Kombëtare e Uraganëve parashikon që erërat...

Është dhënë paralajmërimi para arritjes së uraganit Flornece

para 7 muajve - Insajderi

Uragani Florence po vazhdon t’i afrohet bregut të SHBA, ndërsa zyrtarët kanë dhënë paralajmërime zyrtare, ku i bëjnë thirrje qytetarëve të evakuohen. Pritet që uragani të sjellë përmbytje katastrofike...

Orët e fundit para forcës goditëse të uraganit monstër “Florence”

para 7 muajve - Medial

Numërimi mbrapsht i orëve për t’iu larguar gjurmës së parashikuar të uraganit “Florence”, një stuhi “monstër” që pritet të godasë një rajon prej mbi 10 milionë banorësh me forcën e saj shkatërrimtare,...

Orët e fundit para forcës goditëse të uraganit monstër “Florence”

para 7 muajve - Medial

Numërimi mbrapsht i orëve për t’iu larguar gjurmës së parashikuar të uraganit “Florence”, një stuhi “monstër” që pritet të godasë një rajon prej mbi 10 milionë banorësh me forcën e saj shkatërrimtare,...

Amerikanët në panik, orët e fundit para forcës goditëse të uraganit monstër “Florence”

para 7 muajve - Gazeta e re

Numërimi mbrapsht i orëve për t’iu larguar gjurmës së parashikuar të uraganit “Florence”, një stuhi “monstër” që pritet të godasë një rajon prej mbi 10 milionë banorësh me forcën e saj shkatërrimtare,...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

para 7 muajve - Ina

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një “katastrofë në prag të derës”. Erërat e stuhisë...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

para 7 muajve - Alsat-M

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një “katastrofë në prag të derës”. Erërat e stuhisë...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

para 7 muajve - Koha.net

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një "katastrofë në prag të derës". Erërat e stuhisë...

Orët e fundit para forcës goditëse të uraganit monstër “Florence”

para 7 muajve - KosovaPress

Parashikuesit e motit thonë se shpejtësia e erërave të furishme ka rënë nga rreth 225 km në orë deri në 110 km në orë, duke e reduktuar atë nga një stuhi të kategorisë së katërt në një stuhi të kategorisë...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

para 7 muajve - Portalb

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një “katastrofë në prag të derës”. Erërat e stuhisë...

Uragani ‘Florence’ dobësohet, por mbetet kërcënim

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shteteve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një “katastrofë në prag të derës”. Erërat e stuhisë kanë...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

para 7 muajve - Lajmi.net

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një "katastrofë në prag të derës". Erërat e stuhisë...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një "katastrofë në prag të derës". Erërat e stuhisë...

Frika nga “Florence” vazhdon në Amerikë

para 7 muajve - Klan Kosova

Uragani Florence është ulur në një stuhi të kategorisë së dytë ndërsa i afrohet Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por zyrtarët ende paralajmërojnë për një “katastrofë në prag të derës”. Erërat e Florencës...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

para 7 muajve - Shenja

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një “katastrofë në prag të derës”. Erërat e stuhisë...

SHBA/ Uragani “Florence”, evakuohen më shumë se 1.7 milion banorë

para 7 muajve - Java News

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës së...

“Florence” detyron evakuimin e 1.7 milion njerëzve

para 7 muajve - Republika

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës së...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

para 7 muajve - Ekonomia Online

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shteteve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një “katastrofë në prag të derës”. Erërat e stuhisë kanë...

Uragani “Florens” bie në stuhi të kategorisë së tretë

para 7 muajve - Medial

Uragani “Florens” është dobësuar dhe tani është klasifikuar si një stuhi e kategorisë së tretë, njoftoi sonte Qendra Kombëtare e Uraganeve të Shteteve të Bashkuara. Stuhia tani është rreth 750 kilometra...

“Florence” detyron evakuimin e 1.7 milion njerëzve

para 7 muajve - Gazeta Express

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës së...

Dita e fundit e sigurt, “Florence” detyron evakuimin e 1.7 milionë njerëzve

para 7 muajve - Medial

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës së...

“Florence” detyron evakuimin e 1.7 milion njerëzve

para 7 muajve - Tetova Sot

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës së...

Uragani Florence shkakton evakuim masiv në SHBA

para 7 muajve - MRT

Autostradat në Bregun Lindor të SHBA-së janë parë të ngarkuara me njerëz që ikin nga uragani Florence... Rreth 1.7 milion njerëz janë udhëruar të evakuohen në Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe...

Uragani "Florens" bie në stuhi të kategorisë së tretë

para 7 muajve - KosovaPress

Stuhia tani është rreth 750 kilometra larg nga Myrtle Beach në Karolinën e Jugut, me erëra deri në 205 kilometra në orë, raportojnë mediat amerikane./KosovaPress/ Temat: stuhia uragani SHBA Kjo web faqe...

Uragani Florence pritet të godet SHBA-të, 1.5 milion banorë evakuohen – paralajmërohen erëra të forta që lëvizin me 260 km/h (Foto/Video)

para 7 muajve - Telegrafi

Të paktën 25 milionë banorë të Bregut Lindor rrezikohen nga uragani Florence që pritet të godet këtë vend gjatë kësaj jave, duke shkaktuar kështu erëra të forta që lëvizin me 260 kilometra në orë, si dhe...

Uragani Florence, drejt Virxhinias, Trump thirrje banorëve: Pranoni evakuuimin

para 7 muajve - Lexo

Më shumë se 1.7 milion njerëz janë urdhëruar të evakuuohen në Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe Virxhinia, si pasojë e uraganit Florence. Autoritetet e Karolinës së Jugut janë duke përdorur të...

Ikje masive nga frika e uraganit Florence

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Autostradat në Bregun Lindor të SHBA-së janë parë të ngarkuara me njerëz që ikin nga uragani Florence. Rreth 1.7 milion njerëz janë udhëruar të evakuohen në Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe Virxhinia....

Uragani “Florence” mund të sjellë dallgë vdekjeprurëse

para 7 muajve - Lexo

Uragani “Florence”, i konsideruar edhe si stuhia më e fuqishme që kërcënon pjesët qendrore të Lindjes së Shteteve të Bashkuara, përfshi shtetet e Karolinës së Veriut e të Jugut, në afro 3 dekada, pritet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK