http://kariera.mk

Pacolli: Shqipëria të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Portalb

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli kërkoi nga ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati që Shqipëria të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi, raporton Anadolu...

OBRM-PDUKM: Zaev ikën nga debati për referendumin

para 7 muajve - Telegrafi

Zoran Zaev, i cili fjalën debat nuk e ka tërhequr nga goja e tij, tani po largohet nga debati si një djall i temjanit. Zaev iku nga debati që e thirri kryetari ynë, Hristijan Mickoski. Zaev është një frikacak...

Pacolli: Shqipëria të përfshihet në dialog

para 7 muajve - RTV 21

Bushati: Shqipëria e mbështet dialogun me Serbinë Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati ka qëndruar në Kosovë ku është pritur nga udhëheqësit e vendit. Ministri...

“Partia Popullore Evropiane të bind OBRM-PDUKM-në dhe DR-në ta pranojnë marrëveshjen për emrin”

para 7 muajve - Telegrafi

Grupi i socialistëve evropianë në Parlamentin Evropian kërkojnë nga Partia Popullore Evropiane (PPE), anëtarë të së cilës janë OBRM-PDUKM-ja në Maqedoni dhe “Demokracia e Re” në Greqi, për t’i bindur partitë...

Ademi prej Gostivari: “Po” në referendum, që ta bëjmë Evropën në Maqedoni

para 7 muajve - Portalb

Pas marshutës së mbajtur  në Vrapçisht, Lëvizja BESA mbajti edhe tubimin qendror të saj në Pallatin e Kulturës në Gostivar, në të cilën u dha mesazhi se qytetarët duhe t’i thonë “po” referendumit, pasi...

Vizita në Prishtinë, Bushati: Kosova është e para

para 7 muajve - Portalb

Mbledhja e ardhshme e dy qeverive Shqipëri-Kosovë do të mbahet në Pejë në nëntor dhe kjo u konfirmua nga vizita e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati në Prishtinë. Duke shprehur mbështetjen e Shqipërisë,...

Xhaferi Miçel: Pritje për rezultat pozitiv në referendumin e ardhshëm

para 7 muajve - Ina

Xhaferi Miçel: Pritje për rezultat pozitiv në referendumin e ardhshëm Xhaferi Miçel: Pritje për rezultat pozitiv në referendumin e ardhshëm Publikuar: 11:50, 14 Shtator, 2018 Kryetari i Kuvendit të Republikës...

Xhaferi Miçel: Pritje për rezultat pozitiv në referendumin e ardhshëm

para 7 muajve - Antpress

Xhaferi Miçel: Pritje për rezultat pozitiv në referendumin e ardhshëm Xhaferi Miçel: Pritje për rezultat pozitiv në referendumin e ardhshëm Publikuar: 11:50, 14 Shtator, 2018 Kryetari i Kuvendit të Republikës...

Sekretari amerikan i mbrojtjes vizitë në Shkup

para 7 muajve - Lajmi.net

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis do të vizitojë Maqedoninë javën e ardhshme për të shprehur mbështetjen e SHBA-së për referendumin e 30 shtatorit për marrëveshjen me Greqinë për ndryshimin...

Agim Bahtiri kundër Behgjet Pacollit për idenë e përfshirjes së Shqipërisë në dialog me Serbinë

para 7 muajve - Zeri

Nënkryetari i AKR’së, Agim Bahtiri ka dalë kundër idesë së shefit të tij Behgjet Pacolli, i cili ka kërkuar që në dialogun me Kosovën të përfshihet edhe Shqipëria. “Është e gabuar deklarata e z. Behgjet...

Lëvizja BESA takime në Gostivar, Gashi: Votë “për” për një shtet edhe për shqiptarët

para 7 muajve - MRT

Në takimin e mbrëmshëm me qytetarët që është pjesë e fushatës "Dil PËR" lideri i partisë Lëvizja BESA, Afrim Gashi Në takimin e mbrëmshëm me qytetarët që është pjesë e fushatës "Dil PËR" lideri i partisë...

Sekretari amerikan i mbrojtjes vizitë në Shkup

para 7 muajve - Klan Kosova

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis do të vizitojë Maqedoninë javën e ardhshme për të shprehur mbështetjen e SHBA-së për referendumin e 30 shtatorit për marrëveshjen me Greqinë për ndryshimin...

Vizita në Prishtinë, Bushati: Kosova është e para

para 7 muajve - Lexo

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ndodhet në Kosovë ku po zhvillon një vizitë zyrtare. Ministri Bushati zhvilloi një takim me Kryetarin e Parlamentit të Kosovës Kadri Veseli, me Kryeministrin...

“Shqipëria të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi”

para 7 muajve - Shenja

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli kërkoi nga ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati që Shqipëria të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi, raporton Anadolu...

Pacolli kërkon që Tirana të bëhet pjesë e bisedimeve

para 7 muajve - Ina

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë vlerëson Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në konferencën pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Ndërsa,...

Pacolli kërkon që Tirana të bëhet pjesë e bisedimeve

para 7 muajve - Antpress

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë vlerëson Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në konferencën pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Ndërsa,...

Pacolli kërkon që Tirana të bëhet pjesë e bisedimeve

para 7 muajve - Antpress

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë vlerëson Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në konferencën pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Ndërsa,...

Pacolli kërkon që Tirana të bëhet pjesë e bisedimeve

para 7 muajve - Antpress

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë vlerëson Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në konferencën pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Ndërsa,...

Bushati s'përmend kufijtë, Pacolli kërkon që Tirana të bëhet pjesë e bisedimeve

para 7 muajve - Gazeta Express

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë vlerëson Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në konferencën pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Ndërsa,...

Xhaferi-Mitchel: Opinioni tashmë e di se SHBA përkrahë fuqishëm Marrëveshjen e Prespës

para 7 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi në takimin me ndihmës-sekretarin shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Wes Mitchel , tha se me vizitat e përfaqësuesve të lartë amerikanë, po dëshmohet përkushtimi...

Pacolli kërkon që Shqipëria të jetë palë në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Lajmi.net

Në nëntor dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët në qytetin e Pejës. Këtë e beri të ditur zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli në konferencën...

Pacolli kërkon që Shqipëria të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka mbajtur sot një konferencë për media me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati prej nga kërkoi që Shqipëria të përfshihet në dialogun...

“Dyert janë të hapura, ju e keni çelësin”

para 7 muajve - Albinfo

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, qëndroi në Shkup, për të mbështetur referendumin e 30 shtatorit. Ajo tha se qytetarët e Maqedonisë kanë një rast...

Pacolli: Shqipëria të jetë palë në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun shqiptar, Ditmir Bushati ku është diskutuar për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. “Kam kërkuar që Shqipëria të mos jetë duarkryq...

Bushati s’përmend kufijtë, Pacolli kërkon që Tirana të bëhet pjesë e bisedimeve

para 7 muajve - Infokusi

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë vlerëson Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në konferencën pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Ndërsa,...

Kosova merr përkrahje nga Shqipëria për vizat, Pacolli kërkon mbështetje edhe për dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Indeks.mk

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushatin, njofton Klan Kosova. “Këtë vit përpjekjet tona janë që Kosova të arrijë synimin e saj për lëvizje...

Pacolli fton Shqipërinë në dialogun Kosovë-Serbi: Mos rrini duarkryq

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e shikon shumë të rëndsishme mbështetjen e Shqipërisë në dialogun me Serbinë. Në konferencën e përbashkët të shtypit me homologun Ditmir Bushati, Pacolli...

Bushati: Kosova do ta kalojë sfidën e fundit për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Infokusi

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati është shprehur i bindur se Kosova do ta kalojë edhe sfidën e fundit për liberalizimin e vizave, duke i dhënë fund izolimit apsurd. Bushtai i bëri këto komente...

Pacolli: Shqipëria të jetë palë në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun shqiptar, Ditmir Bushati ku është diskutuar për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. “Kam kërkuar që Shqipëria të mos jetë duarkryq...

Kosova merr përkrahje nga Shqipëria për vizat

para 7 muajve - Zeri

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushatin, njofton Klan Kosova. “Këtë vit përpjekjet tona janë që Kosova të arrijë synimin e saj për lëvizje...

PACOLLI: SHQIPËRIA TË MOS RRIJË DUARKRYQ

para 7 muajve - Klan Macedonia

Zëvendës-kryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli i ka kërkuar Shqipërisë të mos rrijë duarkryq dhe të shikojë çfarë po ndodh në dialogun Kosovë-Serbi, por të jetë prezent sëbashku...

Pacolli do që Shqipëria të jetë prezente në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Koha.net

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati, ku është diskutuar për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. "Kam kërkuar që Shqipëria të mos jetë...

Kosova merr përkrahje nga Shqipëria për vizat, Pacolli kërkon mbështetje edhe për dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushatin, njofton Klan Kosova. “Këtë vit përpjekjet tona janë që Kosova të arrijë synimin e saj për lëvizje...

Ali Ahmeti-Wes Mitchel: Mirënjohës Amerikës, ne jemi në prag të NATO-së dhe BE-së

para 7 muajve - Iliria News

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka takuar në Shkup ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan, Wes Mitchel dhe Ambasadorin e SHBA-ve në Shkup, Xhes Bejli. Mysafiri i lartë nga Shtetet...

Kosova kërkon nga Edi Rama që të përfshihet në dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Albeu

Ministri i Jashtëm i Kosovës , Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati, ku është diskutuar për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. “Kam kërkuar që Shqipëria të mos jetë...

Pacolli kërkon që Shqipëria të jetë palë në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - RTV 21

“Nëse mund të jenë BE dhe SHBA në takime, pse jo edhe Shqipëria” Në nëntor dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët në qytetin e Pejës. Këtë e bëri të ditur zëvendëskryeministri...

Pacolli: Shqipëria të mos rrijë duarkryq në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Mapo

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës i ka kërkuar të premten Shqipërisë të mos rrijë duarkryq dhe të shikojë çfarë po ndodh në dialogun Kosovë-Serbi, por të jetë prezente sëbashku me BE-në...

Bahtiri kundër shefit të tij: Përfshirja e Shqipërisë në dialog pretendim i Serbisë

para 7 muajve - Insajderi

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri ka dalë kundër idesë së shefit të tij Behgjet Pacolli, i cili ka kërkuar që në dialogun me Kosovën të përfshihet edhe Shqipëria. “Është e gabuar deklarata e z.Behgjet...

Xhaferi-Miçel: Opinioni tashmë e di se sa shumë e mbështetë SHBA-ja Marrëveshjen e Prespës

para 7 muajve - Shenja

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi në takimin me ndihmës-sekretarin shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ues Miçel, tha se me vizitat e përfaqësuesve të lartë amerikanë,...

Xhaferi Miçel: Pritje për rezultat pozitiv në referendumin e ardhshëm

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi në takimin me ndihmës-sekretarin shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ues Miçel, tha se me vizitat e përfaqësuesve të lartë amerikanë,...

Haradinaj takon Bushatin, flasin për dialogun Kosovë – Serbi

para 7 muajve - Alsat-M

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë dhe Shqipëri....

Mogherini: Çelësat e së ardhmes së Maqedonisë në duart e qytetarëve të saj

para 7 muajve - Koha.net

Shkup, 14 shtator – Dyert e BE-së mbeten të hapura për ju dhe çelësat janë në duart tuaja, prandaj mos lejoni t’ju ikë kjo mundësi historike, deklaroi dje në Shkup përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën...

Ali Ahmeti-Wes Mitchel: Mirënjohës Amerikës, ne jemi në prag të NATO-së dhe BE-së

para 7 muajve - Medial

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka takuar në Shkup ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan, Wes Mitchel dhe Ambasadorin e SHBA-ve në Shkup, Xhes Bejli. Mysafiri i lartë nga Shtetet...

Agim Bahtiri kundër Behgjet Pacollit për idenë e përfshirjes së Shqipërisë në dialog me Serbinë

para 7 muajve - Periskopi

Nënkryetari i AKR’së, Agim Bahtiri ka dalë kundër idesë së shefit të tij Behgjet Pacolli, i cili ka kërkuar që në dialogun me Kosovën të përfshihet edhe Shqipëria. “Është e gabuar deklarata e z. Behgjet...

Pacolli kërkon që Shqipëria të jetë palë në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Kallxo

Në nëntor dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët në qytetin e Pejës. Këtë e beri të ditur zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli në konferencën...

Haradinaj takohet me Bushatin – kërkon ndihmën e Shqipërisë për anëtarësimin në INTERPOL

para 7 muajve - Zeri

Kryeministri Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë...

Bushati takon Haradinajn në Prishtinë: Të thellohet bashkëpunimi mes vendeve

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet...

Bushati s’përmend kufijtë, Pacolli kërkon që Tirana të bëhet pjesë e bisedimeve

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë vlerëson Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në konferencën pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Ndërsa,...

Haradinaj kërkon mbështetjen e Shqipërisë për anëtarësimin në INTERPOL

para 7 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet...

LSDM: Vendimin për të ardhmen marrim së bashku

para 7 muajve - Medial

Opozita dhe të gjithë të cilët janë në mëdyshje, ta përkrahin referendumin dhe të bashkëngjiten – së bashku ta dërgojmë Maqedoninë drejt një të ardhme më të mirë në BE dhe NATO, porosisin përkrahësit e...

Haradinaj dhe Bushati premtojnë shumë për bashkëpunimin ekonomik

para 7 muajve - Albeu

Kryeministri i Republikës së Kosovës , Ramush Haradinaj , ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet...

Kosova dhe Shqipëria duhet t’i heqin barrierat burokratike

para 7 muajve - RTV 21

Haradinaj thotë se duhet të ndyshojnë parametrat ekonomik Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati,...

Haradinaj takon Bushatin: Kosova dhe Shqipëria t’i heqin barrierat burokratike

para 7 muajve - Politiko

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet...

Haradinaj pret Bushatin, kërkon që Kosova e Shqipëria t’i heqin barrierat burokratike

para 7 muajve - Koha.net

Prishtinë, 14 shtator - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka...

Haradinaj: Kosova dhe Shqipëria duhet t’i heqin barrierat burokratike

para 7 muajve - RTV 21

Haradinaj thotë se duhet të ndyshojnë parametrat ekonomik Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati,...

Haradinaj takon Bushatin, flasin për dialogun Kosovë – Serbi

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri  Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë dhe Shqipëri....

Sekretari amerikan i mbrojtjes vizitë në Shkup

para 7 muajve - KosovaPress

Komuniteti ndërkombëtar ka vendosur miratimin e kësaj marrëveshjeje si kusht për anëtarësim e Maqedonisë në BE dhe NATO. Për të njëjtin qëllim ishte atje edhe përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini...

Haradinaj: Kosova dhe Shqipëria duhet t’i ndryshojnë parametrat ekonomik

para 7 muajve - RTV 21

Haradinaj kërkon heqjen e barrierave burokratike Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me...

Bushati në Prishtinë, Haradinaj kërkon ndihmën e Shqipërisë për anëtarësimin në INTERPOL

para 7 muajve - Lexo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet...

Pacolli: Edhe Shqipëria të përfshihet në dialogun Kosovë – Serbi

para 7 muajve - Sovrani

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka mbajtur sot një konferencë për media me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati prej nga kërkoi që Shqipëria të përfshihet në dialogun...

Haradinaj takon Bushatin: Kosova dhe Shqipëria t’i heqin barrierat burokratike

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet...

Pacolli: Na ndihmoni në dialogun me Serbinë! Bushati: Deviza jonë, “Kosova e para”

para 7 muajve - Java News

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli i ka kërkuar Shqipërisë të mos rrijë duarkryq dhe të shikojë çfarë po ndodh në dialogun Kosovë-Serbi, por të jetë prezent sëbashku...

“SHBA-të dhe BE-ja përkrahje të madhe për referendumin në Maqedoni”

para 7 muajve - Telegrafi

SHBA-ja dhe Bashkimi Evropian kanë shprehur përkrahje të fuqishme për suksesin e referendumit të ardhshëm, të caktuar për më 30 shtator në të cilin qytetarët duhet të votojnë për Marrëveshjen e Prespës...

Bushati s’përmend kufijtë, Pacolli kërkon që Tirana të bëhet pjesë e bisedimeve

para 7 muajve - Insajderi

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë vlerëson Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në konferencën pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Ndërsa,...

Mogherini: Çelësat e së ardhmes së Maqedonisë në duart e qytetarëve të saj

para 7 muajve - Tetova Sot

Dyert e BE-së mbeten të hapura për ju dhe çelësat janë në duart tuaja, prandaj mos lejoni t’ju ikë kjo mundësi historike, deklaroi dje në Shkup përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe...

BESA kërkon mbështetje nga gostivarasit për referendumin dhe të votojnë “Për”

para 7 muajve - TV21

Në takimin e mbrëmshëm me qytetarët në tubim si pjesë e fushatës “dil PËR” kryetari i njërit krah të partisë Lëvizja BESA, Afrim Gashi, bëri thirrje në mbështetje pozitive në referendumin e caktuar për...

Bushati në Kosovë, takime me krerë të shtetit

para 7 muajve - Indeks.mk

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, viziton sot Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrit Ramush Haradinaj,...

Pacolli kërkon që Shqipëria të jetë palë në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Infokusi

Në nëntor dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët në qytetin e Pejës. Këtë e beri të ditur zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli në konferencën...

Xhaferi-Miçel: Presim rezultat pozitiv nga referendumi

para 7 muajve - Pa censure

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi në takimin me ndihmës-sekretarin shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ues Miçel, tha se me vizitat e përfaqësuesve të lartë amerikanë,...

Bushati: Kosova do ta kalojë sfidën e fundit për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Periskopi

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati është shprehur i bindur se Kosova do ta kalojë edhe sfidën e fundit për liberalizimin e vizave, duke i dhënë fund izolimit apsurd. Bushtai i bëri këto komente...

Bushati: Kosova do ta kalojë sfidën e fundit për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati është shprehur i bindur se Kosova do ta kalojë edhe sfidën e fundit për liberalizimin e vizave, duke i dhënë fund izolimit apsurd. Bushtai i bëri këto komente...

Haradinaj takohet me diplomatin shqiptar Ditmir Bushati

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim ministrin për Europën dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati. Mediat nga ky takim janë lejuar të marrin vetëm pamje. Bushati gjatë...

Bushati: Kosova do ta kalojë sfidën e fundit për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - KosovaPress

Bushtai i bëri këto komente pas takimit me zëvendëskryeministri dhe ministrin e Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli. Ky i fundit e ripërsëriti se më 5 nëntor do të jetë mbledhja...

Bushati në Prishtinë, Haradinaj kërkon ndihmën e Shqipërisë për anëtarësimin në INTERPOL

para 7 muajve - Java News

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet...

Pacolli kërkon që Shqipëria të oërfshihet në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 14 shtator 2018 – Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, dhe homologu i  tij shqiptar, Ditmir Bushati, kanë biseduar sot në Prishtinë lidhur me dialogun mes Kosovës e Serbisë, e cila...

Ministri Bushati sot në Kosovë

para 7 muajve - Alsat-M

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrit Ramush Haradinaj,...

Haradinaj kërkon që Kosova e Shqipëria t’i heqin barrierat burokratike

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 14 shtator 2018 – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të...

“SHBA-të dhe BE-ja përkrahje të madhe për referendumin në Maqedoni”

para 7 muajve - Tetova Sot

SHBA-ja dhe Bashkimi Evropian kanë shprehur përkrahje të fuqishme për suksesin e referendumit të ardhshëm, të caktuar për më 30 shtator në të cilin qytetarët duhet të votojnë për Marrëveshjen e Prespës...

BESA kërkon mbështetje nga gostivarasit për referendumin

para 7 muajve - Medial

Në takimin e mbrëmshëm me qytetarët në tubim si pjesë e fushatës “dil PËR” lideri i partisë Lëvizja BESA, Afrim Gashi, bëri thirrje në mbështetje pozitive në referendumin e caktuar për më 30 shtator. Gashi...

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

para 7 muajve - Radio Vala

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta është e lidhur me disa deklarata të fundit fatkeqe të cilat kryetari i Qeverisë, kryeministri...

Xhaferi Miçel: Pritje për rezultat pozitiv në referendumin e ardhshëm

para 7 muajve - Republika

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi në takimin me ndihmës-sekretarin shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ues Miçel, tha se me vizitat e përfaqësuesve të lartë amerikanë,...

Sekretari amerikan: Mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë

para 7 muajve - Radio Vala

Ndihmës Sekretari i Shtetit amerikan, Wes Mitchell, ka deklaruar se SHBA është në mbështetje të plotë të Maqedonisë,  por edhe për rrugën e saj drejt BE dhe NATO. Gjatë takimit me ministrin e Punëve të...

Mogherini në Shkup: Dyert tona janë të hapura, ju keni çelësin

para 7 muajve - Radio Vala

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, ka vizituar Shkupin për të mbështetur referendumin e 30 shtatorit. Ajo tha se qytetarët e Maqedonisë kanë një rast...

Mogherini: Çelësat e së ardhmes së Maqedonisë në duart e qytetarëve të saj

para 7 muajve - Republika

Dyert e BE-së mbeten të hapura për ju dhe çelësat janë në duart tuaja, prandaj mos lejoni t’ju ikë kjo mundësi historike, deklaroi dje në Shkup përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe...

Edhe Shqipëria të jetë prezent në dialogun Kosovë-Serbi

para 7 muajve - Albinfo

Bushati në anën tjetër ka thënë se nuk do të mungojë përkrahja e Shqipërisë për këtë proces Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati, ku është...

Pacolli kërkon që edhe Shqipëria të përfshihet në dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Insajderi

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati, ku është diskutuar për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi. “Kam kërkuar që Shqipëria të mos jetë...

Bushati në Kosovë, takime me krerë të shtetit

para 7 muajve - Ina

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, viziton sot Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrit Ramush Haradinaj,...

Pacolli komplikon gjërat, kërkon që Shqipëria të jetë pjesë e dialogut me Serbinë

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dje ka lënë të kuptohet se aktualisht, Tirana nuk ka pse të jetë pjesë e dialogut me Serbinë, duke thënë se u takon institucioneve të Kosovës të marrin përgjegjësinë për...

Mickovski: Zaev bën thirrje për ryshfet të popullit të vet

para 7 muajve - Ina

Kryetari i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickovski, pas takimit të mbrëmshëm me përfaqësusen e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri Federika Mogerini, deklaroi se e shfrytëzon këtë rast që...

Haradinaj: Kosova dhe Shqipëria duhet t’i heqin barrierat burokratike

para 7 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet...

Veseli pret në takim Bushatin

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në takim ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati. Mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje gjatë takimit të tyre, raporton EkonomiaOnline. LEXO...

Ministri Bushati nis sot vizitën zyrtare në Kosovë

para 7 muajve - Politiko

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrin Ramush Haradinaj,...

Takim Ahmeti-Miçel: Mbështetje për perspektivën euroatlantike të Maqedonisë dhe rajonit

para 7 muajve - Republika

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot në Shkup u takua me ndihmës sekretarin e Shtetit Amerikan, Ves Miçell dhe ambasadorin e SHBA në Maqedoni, Xhes Bejli. Mysafiri i lartë nga...

Bushati në Kosovë, takime me krerë të shtetit

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, viziton sot Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrit Ramush Haradinaj,...

Nga Strasburgu, Zaevi dhe Mogerini pinë çaj në Çarshinë e Shkupit

para 7 muajve - InfoShqip

Kryeministri Zoran Zaev, bashkë me përfaqësuesen e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini, në shoqëri të zv/kryeministrit për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, ministri i Punëve...

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë vlerëson Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në konferencën pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. “Kam...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë viziton Kosovën

para 7 muajve - Koha.net

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrit Ramush Haradinaj,...

Referendumi për emrin, SHBA: Mundësi historike për Maqedoninë

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u bëjnë thirrje qytetarëve të Maqedonisë që të dalin dhe të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për marrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit. “Ky është një vendim,...

Ministri Bushati nis vizitën zyrtare në Kosovë

para 7 muajve - Kallxo

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht nga ora 08:30 do të takohet me kryeministrit...

Ministri Bushati nis sot vizitën zyrtare në Kosovë

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrin Ramush Haradinaj,...

Kryeministri Haradinaj: Kosova dhe Shqipëria duhet t’i ndryshojnë parametrat ekonomik dhe t’i heqin barrierat burokratike

para 7 muajve - Bota Press

Botapress, 14 Shtator-Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar...

Haradinaj takon Bushatin: Kosova dhe Shqipëria t’i heqin barrierat burokratike

para 7 muajve - Sovrani

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet...

Ministri Bushati nis sot vizitën zyrtare në Kosovë

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrin Ramush Haradinaj,...

Haradinaj: Kosova dhe Shqipëria duhet t’i heqin barrierat burokratike

para 7 muajve - Periskopi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet...

Haradinaj: Kosova dhe Shqipëria duhet t’i heqin barrierat burokratike

para 7 muajve - KosovaPress

Fillimisht, kryeministri Haradinaj e ka njoftuar ministrin Bushati për prioritetet e Qeverisë së Kosovës, Agjendën e Reformave Evropiane, zhvillimin ekonomik,  fuqizimin e rendit dhe të ligjit, përmbushjen...

Haradinaj takohet me Bushatin – kërkon ndihmën e Shqipërisë për anëtarësim në INTERPOL

para 7 muajve - Insajderi

Kryeministri Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë...

Ministri Bushati nis sot vizitën zyrtare në Kosovë

para 7 muajve - Telegrafi

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrin Ramush Haradinaj,...

Ministri Bushati nis vizitën zyrtare në Kosovë

para 7 muajve - RTV 21

Pritet të takohet me përfaqësuesit e institucioneve Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai...

BESA kërkon mbështetje nga gostivarasit për referendumin dhe të votojnë “Për”

para 7 muajve - Republika

Në takimin e mbrëmshëm me qytetarët në tubim si pjesë e fushatës “dil PËR” lideri i partisë Lëvizja BESA, Afrim Gashi, bëri thirrje në mbështetje pozitive në referendumin e caktuar për më 30 shtator. Gashi...

Deklaratë e Mickovskit pas takimit me Mogerinin

para 7 muajve - Republika

Kryetari i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickovski, pas takimit të mbrëmshëm me përfaqësusen e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri Federika Mogerini, deklaroi se e shfrytëzon këtë rast që...

SHBA-ja dhe BE-ja me përkrahje të fuqishme “Për” referendum të suksesshëm

para 7 muajve - Republika

SHBA-ja dhe Bashkimi Evropian me përkrahje të fuqishme për suksesin e referendumit të ardhshëm, të caktuar për më 30 shtator në të cilin qytetarët duhet të votojnë për Marrëveshjen e Prespës dhe hapjen...

Bruksel e Uashington, ftesë maqedonasve: masivisht në referendum…për t’i thonë “Po”

para 7 muajve - Te Sheshi

Përfaqësuesja i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, Federica Mogherini kërkoi në Shkup që populli maqedonas t’i qasej masivisht referendumit të 30 shtatorit për marrëveshjen e emrit...

Haradinaj takohet me diplomatin shqiptar Ditmir Bushati

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati. Mediet nga ky takim janë lejuar të marrin vetëm pamje. Bushati gjatë...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë sot në Kosovë

para 7 muajve - Infokusi

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me zëvendëskryeministrin dhe...

Ministri Bushati nis sot vizitën zyrtare në Kosovë

para 7 muajve - Insajderi

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrin Ramush Haradinaj,...

Bushati thirrje shqiptarëve për referendumin në Maqedoni

para 7 muajve - Ina

Mesazhi që i vjen nga shteti amë shqiptarëve të Maqedonisë për votën në referendumin e 30 Shtatorit, është i qartë, por për ata që nuk e kuptuan, ministri Ditmir Bushati e përsëriti në ditën e dytë të...

Bushati thirrje shqiptarëve për referendumin në Maqedoni

para 7 muajve - Antpress

Mesazhi që i vjen nga shteti amë shqiptarëve të Maqedonisë për votën në referendumin e 30 Shtatorit, është i qartë, por për ata që nuk e kuptuan, ministri Ditmir Bushati e përsëriti në ditën e dytë të...

Bushati thirrje shqiptarëve për referendumin në Maqedoni

para 7 muajve - Antpress

Mesazhi që i vjen nga shteti amë shqiptarëve të Maqedonisë për votën në referendumin e 30 Shtatorit, është i qartë, por për ata që nuk e kuptuan, ministri Ditmir Bushati e përsëriti në ditën e dytë të...

Bushati thirrje shqiptarëve për referendumin në Maqedoni

para 7 muajve - Antpress

Mesazhi që i vjen nga shteti amë shqiptarëve të Maqedonisë për votën në referendumin e 30 Shtatorit, është i qartë, por për ata që nuk e kuptuan, ministri Ditmir Bushati e përsëriti në ditën e dytë të...

Bushati thirrje shqiptarëve për referendumin në Maqedoni

para 7 muajve - Tetova Sot

Mesazhi që i vjen nga shteti amë shqiptarëve të Maqedonisë për votën në referendumin e 30 Shtatorit, është i qartë, por për ata që nuk e kuptuan, ministri Ditmir Bushati e përsëriti në ditën e dytë të...

Mitçell: Referendumi mundësi historike për Maqedoninë

para 7 muajve - Lajmi.net

Ndihmës Sekretari Amerikan për Evropë dhe Euroazi, Ves Miçel, po qëndron në një vizitë zyrtare në Shkup. Ai ka zhvilluar disa takime me krerët më të lartë të shtetit, dhe kreun opozitar Hristijan Mickoski....

Mitchell: Votoni në referendum, është mundësi historike që s’përsëritet

para 7 muajve - Kallxo

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u bëjnë thirrje qytetarëve të Maqedonisë që të dalin dhe të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për marrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit. “Ky është një vendim,...

Mitçell: Referendumi mundësi historike për Maqedoninë

para 7 muajve - Klan Kosova

Ndihmës Sekretari Amerikan për Evropë dhe Euroazi, Ves Miçel, po qëndron në një vizitë zyrtare në Shkup. Ai ka zhvilluar disa takime me krerët më të lartë të shtetit, dhe kreun opozitar Hristijan Mickoski....

Mickoski takon Miçelin

para 7 muajve - Medial

Anëtarësimi në NATO dhe BE është me interes strategjik dhe shtetëror, por marrëveshja me Greqinë është e papranueshme për VMRO-DPMNE-në dhe është përtej parimeve dhe principeve të saj të njohura, ka theksuar...

Bushati nesër vizitë zyrtare në Kosovë

para 7 muajve - Portalb

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli do ta pres nesër në Prishtinë, homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Takimi në mes krerëve të diplomacisë së të dyja vendeve do të zhvillohet në objektin...

MOGERINI: BE-ja e hapur për ju

para 7 muajve - Medial

Dyert e BE-së mbeten të hapura për ju. Ju jeni ata të cilët i keni çelësat në duart tuaja. Mos lejoni t’ju ikë kjo mundësi historike, porositi sot prëfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme...

MIÇEL: Maqedonia është para mundësisë historike, opozita t’i inkurajojë qytetarët të votojnë

para 7 muajve - Medial

Të jetë i qartë lidhur me referendumin e ardhshëm dhe t’i inkurajojë qytetarët e Maqedonisë të dalin dhe të votojnë, i tha sot ndihmës-sekretari i shtetit të SHBA-së për Evropën dhe Euroazinë, Ves Miçel...

Zyrtarët perëndimorë ‘shpërngulen’ në Shkup

para 7 muajve - Java News

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazinë, Wes Michel, deklaroi në Shkup, se Uashingtoni e mbështet fuqishëm Marrëveshjen e Prespës. Realizimin e saj SHBA e sheh si mundësi për Maqedoninë...

Mitchell përcolli porosinë e Uashingtonit: I bëra me dije edhe Mickoskit!

para 7 muajve - Ina

Ndihmës sekretari amerikan për Europë dhe euro-azi, Wess Mitchell ka dërguar edhe njëherë porosi të qartë që qytetarët të dalin në referendumin e 30 shtatorit. Ai tha se vendi ndodhet para një momenti...

Deklaratë e Mickoskit pas takimit me Mogerinin

para 7 muajve - Tetova Sot

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njejta është e lidhur me disa deklarata të fundit fatkeqe të cilat kryetari i Qeverisë, kryeminsitri...

Mitchell përcolli porosinë e Uashingtonit: I bëra me dije edhe Mickoskit!

para 7 muajve - Antpress

Ndihmës sekretari amerikan për Europë dhe euro-azi, Wess Mitchell ka dërguar edhe njëherë porosi të qartë që qytetarët të dalin në referendumin e 30 shtatorit. Ai tha se vendi ndodhet para një momenti...

Mickoski ka porositur Miçellin se për VMRO-DPMNE-në marrëveshja me Greqinë është e papranueshme

para 7 muajve - Republika

Anëtarësimi në NATO dhe BE është me interes strategjik dhe shtetëror, por marrëveshja me Greqinë është e papranueshme për VMRO-DPMNE-në dhe është përtej parimeve dhe principeve të saj të njohura, ka theksuar...

Ali Ahmeti – Ves Miçell: Falëminderit Amerikë, jemi gati për NATO dhe BE

para 7 muajve - Iliria News

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot ka patur takim me ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan, Ves Miçell si dhe Ambasadorin e SHBA në Maqedoni, z. Xhes Bejli, njofton TetovaSot. Ali...

Mitchell: Votoni në referendum, është mundësi historike që s’përsëritet

para 7 muajve - Koha.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u bëjnë thirrje qytetarëve të Maqedonisë që të dalin dhe të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për marrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit. “Ky është një vendim,...

Mitchell: Maqedonia është pranë mundësisë historike, opozita t’i inkurajojë qytetarët të votojnë

para 7 muajve - Telegrafi

“Të jetë i qartë në raport me referendumin e 30 shtatorit dhe t’i inkurajojë qytetarët e Maqedonisë të dalin dhe të votojnë” ka porositur sot ndihmës Sekretari Shtetëror i ShBA-ve për Evropë dhe euro-Azi,...

Ali Ahmeti – Ves Miçell: Falëminderit Amerikë, jemi gati për NATO dhe BE

para 7 muajve - Indeks.mk

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot ka patur takim me ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan, Ves Miçell si dhe Ambasadorin e SHBA në Maqedoni, z. Xhes Bejli, njofton TetovaSot. Ali...

Bushati kërkon zbatimin e ligjit të gjuhëve në Maqedoni

para 7 muajve - Albinfo

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, po qendron në një vitë zyrtare në Maqedoni, ku ka takuar homologun e tij, Nikola Dimitrov,  kryeparlamentarin Talat Xhaferi dhe zv. kryeministrin...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë nesër në Kosovë

para 7 muajve - RTV 21

Bushati në Kosovë Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, nesër zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me zëvendëskryeministrin...

Të gjithë me sytë nga Shkupi, Mogherini apelon: Votoni pro referendumit

para 7 muajve - Vizion Plus

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian Federika Mogherini I bën apel qytetarëve të Maqedonisë te votojne pro referendumit te 30 shtatorit. Federica Mogherini: “Ju lutem të mos harroni që më 30 shtator,...

Deklaratë e Mickoskit pas takimit me Mogerinin

para 7 muajve - Republika

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njejta është e lidhur me disa deklarata të fundit fatkeqe të cilat kryetari i Qeverisë, kryeminsitri...

Mickoski pas takimit me Mogerinin: Qytetaret le ta dëgjojnë zemrën e tyre

para 7 muajve - Portalb

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian Frederika Mogerini, pas takimit me kryeministrin Zaev dhe presidentin e vendit Gjorgje Ivanov, realizoi takim edhe me liderin e opozitës, kryetarin e VMRO-DPMNE-së...

MOGHERINI NË SHKUP: DYERT TONA JANË TË HAPURA, JU KENI ÇELËSIN

para 7 muajve - KDPolitik

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, shkoi në Shkup, për të mbështetur referndumin e 30 shtatorit. Ajo tha se qytetarët e Maqedonisë kanë një rast historik...

MITCHELL: VOTONI NË REFERENDUM, ËSHTË MUNDËSI HISTORIKE QË S’PËRSËRITET

para 7 muajve - KDPolitik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u bëjnë thirrje qytetarëve të Maqedonisë që të dalin dhe të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për marrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit. “Ky është një vendim,...

Mickoski ka porositur Mitchell se për OBRM-PDUKM-në marrëveshja me Greqinë është e papranueshme

para 7 muajve - Telegrafi

Anëtarësimi në NATO dhe BE është interes strategjik dhe shtetëror, por marrëveshja me Greqinë është e papranueshme për OBRM-PDUKM-në dhe është jashtë principeve dhe parimeve të saj, ka thënë Kryetari i...

Zaev dhe Mogherini pijnë çaj në çarshinë e Shkupit

para 7 muajve - RTV 21

“Qytetarët i kanë çelësat e ardhmërisë në dorë më 30 shtator” Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme e BE-së, Frederika Mogherini me të arritur sot në Shkup, bëri një shëtitje me Kryeministrin Zoran...

Mogherini në Shkup: Dyert e BE-së janë të hapura, ju keni çelësin!

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, shkoi në Shkup, për të mbështetur referndumin e 30 shtatorit. Ajo tha se qytetarët e Maqedonisë kanë një rast historik...

Ahmeti shprehet optimist: Faleminderit Amerikë, jemi gati për NATO dhe BE

para 7 muajve - InfoShqip

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot ka patur takim me ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan, Ves Miçell si dhe Ambasadorin e SHBA në Maqedoni, z. Xhes Bejli, njofton TetovaSot. Ali...

Miçell: Referndumi, mundësi historike për vendin

para 7 muajve - Alsat-M

Në prag të referendumit për emrin, shpeshtohen vizitat e zyrtarëve të lartë amerikan dhe europian në vend.  Në Shkup dje qëndroi Ves Miçell, ndihmës sekretar amerikan i shtetit i cili realizoi  takim me...

Ves Miçel: Maqedonia është para mundësisë historike, opozita t’i inkurajojë qytetarët të votojnë

para 7 muajve - Tetova Sot

Të jetë i qartë lidhur me referendumin e ardhshëm dhe t’i inkurajojë qytetarët e Maqedonisë të dalin dhe të votojnë, i tha sot ndihmës-sekretari i shtetit të SHBA-së për Evropën dhe Euroazinë, Ves Miçel...

Mickoski ka porositur Miçellin se për VMRO-DPMNE-në marrëveshja me Greqinë është e papranueshme

para 7 muajve - Tetova Sot

Anëtarësimi në NATO dhe BE është me interes strategjik dhe shtetëror, por marrëveshja me Greqinë është e papranueshme për VMRO-DPMNE-në dhe është përtej parimeve dhe principeve të saj të njohura, ka theksuar...

Mogherini në Shkup: Më 30 shtator keni në dorë çelësin e ardhmërisë

para 7 muajve - Klan Kosova

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë ta Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini, ka vizituar sot Shkupin në mbështetje të referendumit të 30 shtatorit. Ajo ka qëndruar së bashku me kryeministrin...

Mogherini: Çelsi i së ardhmes në duart e qytetarëve

para 7 muajve - Alsat-M

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federika Mogerini gjatë qëndrimit të saj në Shkup u bëri thirrje qytetarëve që të shfrytëzojnë të drejtën e tyre demokratike në referendum,...

Mogherini në Shkup: Më 30 shtator keni në dorë çelësin e ardhmërisë

para 7 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë ta Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini, ka vizituar sot Shkupin në mbështetje të referendumit të 30 shtatorit. Ajo ka qëndruar së bashku me kryeministrin...

Mitchell përcolli porosinë e Uashingtonit: I bëra me dije edhe Mickoskit!

para 7 muajve - Antpress

Ndihmës sekretari amerikan për Europë dhe euro-azi, Wess Mitchell ka dërguar edhe njëherë porosi të qartë që qytetarët të dalin në referendumin e 30 shtatorit. Ai tha se vendi ndodhet para një momenti...

Mitchell përcolli porosinë e Uashingtonit: I bëra me dije edhe Mickoskit!

para 7 muajve - Antpress

Ndihmës sekretari amerikan për Europë dhe euro-azi, Wess Mitchell ka dërguar edhe njëherë porosi të qartë që qytetarët të dalin në referendumin e 30 shtatorit. Ai tha se vendi ndodhet para një momenti...

Mitchell përcolli porosinë e Uashingtonit: I bëra me dije edhe Mickoskit!

para 7 muajve - Antpress

Ndihmës sekretari amerikan për Europë dhe euro-azi, Wess Mitchell ka dërguar edhe njëherë porosi të qartë që qytetarët të dalin në referendumin e 30 shtatorit. Ai tha se vendi ndodhet para një momenti...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes James Mattis të hënën në Shkup

para 7 muajve - Telegrafi

Sekretari amerikan i Mbrojtjes James Mattis të hënën arrin në vizitë zyrtare në Maqedoni, vërtetoi sot pasdite qeveria e Maqedonisë. Delegacioni i ShBA-ve e udhëhequr nga Mattis do të pritet solemnisht...

Miçell: Referndumi, mundësi historike për vendin

para 7 muajve - Antpress

13 Shtator 2018 / 19:19 Ndihmës Sekretari Amerikan për Evropë dhe Euroazi, Ves Mi çel shprehu mbështetje për referendumin e 30 shtatorit, që do t ’ia hap dyert integrimit të vendit në strukturat euro-atlantike....

Zaev: Qytetarët do të vendosin për të ardhmen e tyre në referendum

para 7 muajve - Telegrafi

Kryeministri Zoran Zaev u takua me ndihmës Sekretarin Shtetëror të ShBA-ve për Çështje Evropiane dhe euro-aziatike, Wess Mitchell. Ai në fillim ceku se ndihmës Sekretari Shtetëror i ShBA-ve Wess Mitchell...

Bushati: Tirana e mbështet dialogun mes Kosovës dhe Serbisë

para 7 muajve - RTV 21

Ministri i Evropës dhe Punëve të Jashtme i Shqipërisë Ditmir Bushati vizitoi Shkupin Për një referendum të suksesshëm me 30 shtator, apeloi sot edhe  Ministri i Evropës dhe Punëve të Jashtme i Shqipërisë...

Mogherini në Shkup: Dyert e BE-së janë të hapura, çelësi është në dorë tuaj

para 7 muajve - Illyria

Shkup, 13 shtator 2018 – Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, shkoi në Shkup, për të mbështetur referndumin e 30 shtatorit. Ajo tha se qytetarët e Maqedonisë...

Ali Ahmeti – Ves Miçell: Falëminderit Amerikë, jemi gati për NATO dhe BE

para 7 muajve - Tetova Sot

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot ka patur takim me ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan, Ves Miçell si dhe Ambasadorin e SHBA në Maqedoni, z. Xhes Bejli, njofton TetovaSot. Ali...

Mogerini mesazh qytetarëve të Maqedonisë: Ju i mbani çelësat e ardhmërisë së vendit tuaj

para 7 muajve - Shenja

“Ne duam t’ju shohim juve të ecni përpara dhe presim me padurim që t’ju shohim në BE”, kështu ka porositur sot Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federika Mogerini, pas takimit që ka realizuar me kryeministrin,...

Miçel: SHBA mbështet fuqishëm integrimet euroatlantike të Maqedonisë

para 7 muajve - Shenja

Ndihmës sekretari amerikan për Europë dhe euro-azi, Wes Michel ka dërguar edhe njëherë porosi të qartë deri tek kryetari  i opozitës Hristijan Mickovski, që të dalë edhe ta thotë qartë qëndrimin e tij...

Mogerini: BE është e hapur për Maqedoninë. Zaev: të vendosim bashkërisht për të ardhmen e vendit

para 7 muajve - MRT

"Dyert e BE-së mbeten të hapura për Maqedoninë. Ju jeni ata që i keni çelësat në duart tuaja.Mos lejoni që ta lëshoni këtë mundësi historike”... "Dyert e BE-së mbeten të hapura për Maqedoninë. Ju jeni...

Takimi Zaev-Miçel, ShBA-të mbështesin marrëveshjen e Prespës

para 7 muajve - MRT

Ndihmës-sekretari amerikan i shtetit, Uest Miçel, ka zbarkuar në Shkup, me ç’rast ka realizuar takime të shumta me krerët e lartë të shtetit.... Paraditen e sotme, Miçel realizoi takim me ministrin e jashtëm...

Mitchell: Mbështesim marrëveshjen e prespës

para 7 muajve - MRT

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë riafirmuar mbështetjen e tyre për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE.... Ndihmëssekretari amerikan i mbrojtjes, Ues Miçel, i cili po qëndron në Shkup pas takimit...

Lëvizja Besa fillon zyrtarisht fushatën, Gashi: Koha është për histori të re

para 7 muajve - MRT

Lëvizja Besa, krahu i Afrim Gashit, sot ka shpalosur edhe zyrtarisht të bërit fushatë për referendumin.... Kryetari i BESËS, Afrim Gashi,  tha se  fushata e cila ka filluar tash e disa ditë, nuk është...

Dimitrov: Vizita e sekretarit amerikan të mbrojtjes një sinjal i madh për Maqedoninë

para 7 muajve - Tetova Sot

Vizita e sekretarit amerikan të mbrojtjes Xhejms Matis në Maqedoni, që duhet të realizohet këtë fundjavë, është një sinjal i madh se të gjitha këto procese janë të rëndësishme për Uashingtonin, sepse interesi...

Mitchell dhe Mogherini në Shkup, në mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Ndihmëssekretari i Shtetit, për çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, gjatë takimeve në Shkup me drejtuesit e institucioneve i ka dhënë mbështetje të fuqishme anëtarësimit tëplotë të Maqedonisë...

Vizita intensive nga bota e jashtme në Shkup në prag të referendumit

para 7 muajve - DW

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazinë, Wes Michel, deklaroi në Shkup, se Uashingtoni e mbështet fuqihëm Marrëveshjen e Prespës. Realizimin e saj SHBA e sheh si mundësi për Maqedoninë...

ZAEV DHE MOGHERINI PIJNË ÇAJ NË ÇARSHINË E SHUKUPIT “QYTETARËT I KANË ÇELËSAT E ARDHMËRISË NË DORË MË 30 SHTATOR”

para 7 muajve - TV21

Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme e BE-së, Frederika Mogherini me të arritur sot në Shkup, bëri një shëtitje me Kryeministrin Zoran Zaev në Çarshi e vjetër. Ajo iu përcjelli përfaqësuesve të...

Mogerini çaj dhe porosi nga Çarshia e Shkupit

para 7 muajve - Iliria News

Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogerini bashkë me kryeministrin Zoran Zaev kanë udhëtuar drejt Shkupit, duke kaluar pasditen në Çarshinë e Vjetër. Shëtitje, shoping simbolik dhe shijimi i çajit...

Mogerini nga Çarshija e Shkupit: Ju e keni çelësin për BE, mos e lëshoni këtë mundësi

para 7 muajve - Nezavisen

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federika Mogerini në Çarshinë e vjetër të Shkupit u bëri thirrje qytetarëve të këtij vendi që më 30 shtator të gjithë masovikisht të dalin dhe të votojnë për referendumin....

Mitchell: Votoni në referendum, kjo është mundësi historike që s’përsëritet

para 7 muajve - Illyria

Shkup, 13 shtator 2018 – Shtetet e Bashkuara të Amerikës u bëjnë thirrje qytetarëve të Maqedonisë që të dalin dhe të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për marrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit....

Zaev dhe Mogerini nga Strasburgu bashkë drejt Shkupit

para 7 muajve - Medial

Kryeministri Zoran Zaev dhe përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini s’bashku janë duke ardhur në Shkup. Zaev në rrjetin social “Facebook” e publikoi këtë fotografi...

Mogherini: Ju vendosni për të ardhmen tuaj

para 7 muajve - Telegrafi

Me lidership dhe udhëheqje politike, guxim dhe përgjegjësi mund të përparoni, rekomandoi Federica Mogherini, që sipas saj, zgjidhja e çështjeve të hapura dhe zbatimi i vlerave evropiane e çon Maqedoninë...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë nesër në Kosovë

para 7 muajve - Medial

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, nesër zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me zëvendëskryeministrin...

Mogherini në Shkup: dyert tona janë të hapura, ju keni çelësin

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, shkoi në Shkup, për të mbështetur referndumin e 30 shtatorit. Ajo tha se qytetarët e Maqedonisë kanë një rast historik...

BUSHATI: Shqiptarët në Maqedoni ta mbështesin Marrëveshjen e Prespës

para 7 muajve - Medial

Marrëveshje midis Maqedonisë dhe Greqisë ka rëndësi të veçantë për stabilitetin demokratik në rajon edhe për perspektivën tonë të përbashkët. Për atë u bëj apel të gjithë qytetarëve të vendit tuaj, veçanërisht...

Mogerini çaj dhe porosi nga Çarshia e Shkupit

para 7 muajve - Ina

Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogerini bashkë me kryeministrin Zoran Zaev kanë udhëtuar drejt Shkupit, duke kaluar pasditen në Çarshinë e Vjetër. Shëtitje, shoping simbolik dhe shijimi i çajit...

Ahmeti – Miçel: Mirënjohje SHBA-së për kontributin në Maqedoni

para 7 muajve - Portalb

Kryetari I Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, priti në takim sot ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan,  Ves Miçell si dhe Ambasadorin e SHBA në Maqedoni, Xhes Bejli, përcjell Portalb.mk. Ahmeti...

Mogerini: Çelësat e ardhmërisë suaj janë në duart tuaja, BE-ja e hapur për ju

para 7 muajve - Tetova Sot

Dyert e BE-së mbeten të hapura për ju. Ju jeni ata të cilët i keni çelësat në duart tuaja. Mos lejoni t’ju ikë kjo mundësi historike, porositi sot prëfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme...

Xhaferi priti Bushatin

para 7 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot e pranoi  Ditmir Bushatin, ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, informon Koha. Në fillim kryetari Xhaferi...

Mithcell: Një Ballkan i qëndrueshëm është në interes të Evropës dhe Amerikës

para 7 muajve - Gazeta e re

Mitchell përgëzoi përpjekjet e Maqedonisë dhe Greqisë për “marrëveshjen historike” të Prespës, marrëveshje të cilën e cilësoi të vështirë dhe që kërkoi sakrifica nga të dyja palët. Ndihmës sekretari amerikan...

BUSHATI BËNË THIRRJE PRO REFERENDUMIT “MARRËVESHJA E PRESPËS – ÇELËSI I ARDHMËRISË

para 7 muajve - TV21

https://www.youtube.com/watch?v=rMUIkNKOr2g&feature=youtu.be Ministri i Evropës dhe i Punëve të Jashtme i Shqipërisë Ditmir Bushati, takimin e parw në Maqedoni e filloi me kryeparlamentarin Talat Xhaferi. ...

Mogerini: Çelësat e ardhmërisë suaj janë në duart tuaja, BE-ja e hapur për ju

para 7 muajve - AlbPortali

Dyert e BE-së mbeten të hapura për ju. Ju jeni ata të cilët i keni çelësat në duart tuaja. Mos lejoni t’ju ikë kjo mundësi historike, porositi sot prëfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme...

Bushati në Shkup: Marrëveshja e Prespës, çelësi për ardhmërinë

para 7 muajve - Medial

Ministri i punëve të jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati, gjatë vizitës së tij në Shkup, përcolli mesazhe mbështetjeje për Maqedoninë në rrugën e saj drejt integrimit në strukturat euroatlantike. Në fokusin...

Mogerini nga Çarshia: Ju lutem mos heshtni, në referendum votoni për të ardhmen tuaj (FOTO+VIDEO)

para 7 muajve - Portalb

Ju lutem mos mbani mend më 30 shtator, kur të dilni votoni ju e keni çelësin për BE, mos heshtni përpara ardhmërisë suaj. Nuk mundet që ta lëshoni këtë mundësi, tha përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federika...

Mogerini nga Çarshi: Ju lutem mos heshtni, në referendum votoni për të ardhmen tuaj (FOTO+VIDEO)

para 7 muajve - Portalb

Ju lutem mos mbani mend më 30 shtator, kur të dilni votoni ju e keni çelësin për BE, mos heshtni përpara ardhmërisë suaj. Nuk mundet që ta lëshoni këtë mundësi, tha përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federika...

Mogerini çaj dhe porosi nga Çarshia e Shkupit

para 7 muajve - Antpress

Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogerini bashkë me kryeministrin Zoran Zaev kanë udhëtuar drejt Shkupit, duke kaluar pasditen në Çarshinë e Vjetër. Shëtitje, shoping simbolik dhe shijimi i çajit...

Mogherini në Shkup: Mos heshtni më 30 shtator

para 7 muajve - Gazeta e re

“Mbani mend se kur të votoni më 30 shtator, në duart tuaja do të keni të ardhmen e vendit tuaj, është vetëm në duart tuaja dhe askush nuk mund ta bëjë këtë në vend tuajin”, tha Mogherini. Përfaqësuesja...

Mogerini: Çelësat e ardhmërisë suaj janë në duart tuaja, BE-ja e hapur për ju

para 7 muajve - Fakti Ditor

Dyert e BE-së mbeten të hapura për ju. Ju jeni ata të cilët i keni çelësat në duart tuaja. Mos lejoni t’ju ikë kjo mundësi historike, porositi sot prëfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme...

Bushati nesër vizitë zyrtare në Kosovë

para 7 muajve - Koha.net

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, nesër zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me zëvendëskryeministrin...

Dimitrov flet për vizitën të sekretarit amerikan

para 7 muajve - Albeu

Vizita e sekretarit amerikan të mbrojtjes James Mattis në Maqedoni , që duhet të realizohet këtë fundjavë, është një sinjal i madh se të gjitha këto procese janë të rëndësishme për Uashingtonin, pasi interesi...

Nga Strasburgu, Zaev dhe Mogerini pinë çaj në Çarshinë e Shkupit

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev, bashkë me përfaqësuesen e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini, në shoqëri të zv/kryeministrit për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, ministri i Punëve...

Mogherini në Shkup: Më 30 shtator keni në dorë çelësin e ardhmërisë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë ta Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini, ka vizituar sot Shkupin në mbështetje të referendumit të 30 shtatorit. Ajo ka qëndruar së bashku me kryeministrin...

Vizita e sekretarit amerikan të Mbrojtjes një sinjal i madh për Maqedoninë

para 7 muajve - Zeri

Vizita e sekretarit amerikan të mbrojtjes James Mattis në Maqedoni, që duhet të realizohet këtë fundjavë, është një sinjal i madh se të gjitha këto procese janë të rëndësishme për Uashingtonin, sepse interesi...

Nga Strasburgu, Zaev dhe Mogerini në çaj në Çarshinë e Shkupit (FOTO+VIDEO)

para 7 muajve - Portalb

16:20 – Kryeministri Zoran Zaev, bashkë me përfaqësuesen e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini, në shoqëri të zv/kryeministrit për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, ministri...

Vizita e sekretarit amerikan të Mbrojtjes një sinjal i madh për Maqedoninë

para 7 muajve - Gazeta Express

Vizita e sekretarit amerikan të mbrojtjes James Mattis në Maqedoni, që duhet të realizohet këtë fundjavë, është një sinjal i madh se të gjitha këto procese janë të rëndësishme për Uashingtonin, sepse interesi...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë nesër vjen në Kosovë

para 7 muajve - Infokusi

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, nesër zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me zëvendëskryeministrin...

Bushati thirr shqiptarët e Maqedonisë që të votojnë në referendumin për ndryshimin e emrit të shtetit

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati, në kuadër të qëndrimit të tij dyditor në Maqedoni, sot gjatë takimit me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë Nikolla Dimitrov,  porositi gjithë qytetarët që...

Kryeparlamentari Talat Xhaferi takon ndihmës-sekretarin amerikan të shtetit, Ves Miçel

para 7 muajve - TV21

Kryeparlamentari Talat Xhaferi takon ndihmës-sekretarin amerikan të shtetit, Ves Miçel i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë. Miçel gjatë ditës takoi deputetë dhe kryetarët e grupeve...

Mogerini çaj dhe porosi nga Çarshia e Shkupit

para 7 muajve - Pa censure

Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogerini bashkë me kryeministrin Zoran Zaev kanë udhëtuar drejt Shkupit, duke kaluar pasditen në Çarshinë e Vjetër. Shëtitje, shoping simbolik dhe shijimi i çajit...

Pacolli e pret nesër Bushatin në Prishtinë

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli do ta pres nesër në Prishtinë, homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Takimi në mes krerëve të diplomacisë së të dyja vendeve do të zhvillohet në objektin...

Bushati vizita intensive në Maqedoni: Qytetarët të votojnë pro referendumit më 30 shtator

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ndodhet në Maqedoni. Në ditën e dytë të vizitës së tij ai u takua me ministrin e Jashtëm, Nikola Dimitrov. Ministri Bushati u ndal tek mbështetja...

Mogerini në Çarshi të Shkupit: Frymëzim për përkushtimin evropian të Maqedonisë

para 7 muajve - Shenja

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federika Mogerini është duke realizuar një vizitë zyrtare në Shkup, ndërsa ka ndaluar në Çarshinë e Shkupit, ku është duke mbajtur një konferencë të përbashkët...

Nga Strasburgu, Zaevi dhe Mogerini pinë çaj në Çarshinë e Shkupit

para 7 muajve - Fol

Kryeministri Zoran Zaev, bashkë me përfaqësuesen e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini, në shoqëri të zv/kryeministrit për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, ministri i Punëve...

Dimitrov flet për vizitën të sekretarit amerikan

para 7 muajve - Pa censure

Vizita e sekretarit amerikan të mbrojtjes James Mattis në Maqedoni, që duhet të realizohet këtë fundjavë, është një sinjal i madh se të gjitha këto procese janë të rëndësishme për Uashingtonin, pasi interesi...

Dimitrov-Bushati: Vendet tona ndajnë vizionin e të ardhmes evropiane

para 7 muajve - Klan Kosova

Maqedonia dhe Shqipëria ndajnë vizion kompatibil për një të ardhme evropiane të të dyja vendeve, i cili si i tillë, në 15 muajt e fundit ka përafruar vendet më shumë, deklaroi ministri i Jashtëm i Maqedonisë,...

Afrim Gashi: Dil PËR të ardhmen europiane

para 7 muajve - Portalb

Lëvizja BESA me kryetar Afrim Gashin, nëpërmjet një kumtesë paralajmëron zyrtarisht hapjen e fushatës për referendumin e 30 shtatorit me moton “Dil PËR të ardhmen evropiane”, njofton Portalb.mk . “Në të...

Mitchell: Pas referendumit të suksesshëm e mirëpresim Maqedoninë si anëtaren e 30-të të NATO-S

para 7 muajve - Zeri

SHBA-ja fuqishëm e mbështet Marrëveshjen e Prespës. Këtë e shohim si mundësi që t'iu presim si vend i 30-të anëtar në NATO, deklaroi ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm amerikan për Çështje Evropiane...

Mitchell: Pas referendumit të suksesshëm e mirëpresim Maqedoninë si anëtaren e 30-të të NATO-S

para 7 muajve - Lajmi.net

SHBA-ja fuqishëm e mbështet Marrëveshjen e Prespës. Këtë e shohim si mundësi që t'iu presim si vend i 30-të anëtar në NATO, deklaroi ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm amerikan për Çështje Evropiane...

LSDM: Më 30 shtator vendosim për ardhmërinë e vendit

para 7 muajve - MRT

Kryeministri, Zoran Zaev, gjatë takimit të mbrëmshëm me qytetarët e Kumanovës... Kryeministri, Zoran Zaev, gjatë takimit të mbrëmshëm me qytetarët e Kumanovës, tha se zgjidhja e kontestit të emrit me Greqinë...

Bushati: Shqiptarët të cilët jetojnë në Maqedoni ta mbështesin Marrëveshjen historike të Prespës

para 7 muajve - Tetova Sot

Marrëveshje midis Maqedonisë dhe Greqisë ka rëndësi të veçantë për stabilitetin demokratik në rajon edhe për perspektivën tonë të përbashkët. Për atë u bëj apel të gjithë qytetarëve të vendit tuaj, veçanërisht...

Mitchell: Pas referendumit të suksesshëm e mirëpresim Maqedoninë si anëtaren e 30-të të NATO-S

para 7 muajve - Gazeta Express

SHBA-ja fuqishëm e mbështet Marrëveshjen e Prespës. Këtë e shohim si mundësi që t'iu presim si vend i 30-të anëtar në NATO, deklaroi ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm amerikan për Çështje Evropiane...

Bushati: Qytetarët në Maqedoni të mbështesin Marrëveshjen me Greqinë

para 7 muajve - Alsat-M

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati në kuadër të qëndrimit të tij dy ditorë në Maqedoni, sot takoi Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë Nikolla Dimitrov, nga ku porositi gjithë qytetarët që të...

Kryediplomati i Shqipërisë bën thirrje në Shkup për ta mbështetur referendumin

para 7 muajve - Shenja

Në emër të shtetit shqiptar u bëj thirrje të gjithë qytetarëve, sidomos atyre shqiptarë që jetojnë në Maqedoni që të dalin më 30 shtator dhe të mbështesin Marrëveshjen historike të Prespës. Kështu deklaroi...

Shqipëria fton shqiptarët e Maqedonisë të mbështesin referendumin

para 7 muajve - Koha.net

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë që të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për mbështetjen e marrëveshjes me Greqinë. Kjo marrëveshje...

Bushati me homologun Dimitrov: Zbatim ligjit të gjuhëve në Maqedoni

para 7 muajve - Java News

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ndodhet në Maqedoni, ku u takua me ministrin e Jashtëm, Nikola Dimitrov. Ministri Bushati u ndal tek mbështetja që Shqipëria i jep Maqedonisë në...

Pakti me Greqinë për emrin, Bushati: Qytetarët e Maqedonisë të votojnë “Pro”

para 7 muajve - Gazeta Shqip

“Qytetarët e Maqedonisë të votojnë pro referendumit më 30 shtator”. Ky ka qenë apeli i ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati në takimet e tij me zyrtarë të qeverisë maqedonase. Në ditën e dytë të vizitës...

Bushati: Pakti me Greqinë për emrin, qytetarët e Maqedonisë të votojnë “Pro”

para 7 muajve - Gazeta Shqip

“Qytetarët e Maqedonisë të votojnë pro referendumit më 30 shtator”. Ky ka qenë apeli i ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati në takimet e tij me zyrtarë të qeverisë maqedonase. Në ditën e dytë të vizitës...

BUSHATI NË SHKUP: MARRËVESHJA ME GREQINË, E RËNDËSISHME PËR RAJONIN

para 7 muajve - Klan Macedonia

Shefi i diplomacisë shqiptare takime me zyrtarë të lartë Zëvendës-kryetari i Qeverisë, për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot mbajti takim me Ministrin për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së...

Zaev dhe Mogerini nga Strasburgu bashkë drejt Shkupit

para 7 muajve - RTV 21

Mogherini në Shkup Kryeministri Zoran Zaev dhe përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini s’bashku janë duke ardhur në Shkup. Zaev në rrjetin social “Facebook”...

Bushati nesër vizitë zyrtare në Kosovë

para 7 muajve - Insajderi

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, nesër zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me zëvendëskryeministrin...

Dimitrov-Bushati: Vendet tona ndajnë vizionin e të ardhmes evropiane

para 7 muajve - Portalb

Maqedonia dhe Shqipëria ndajnë vizion kompatibil për një të ardhme evropiane të të dyja vendeve, i cili si i tillë, në 15 muajt e fundit ka përafruar vendet më shumë, deklaroi ministri i Jashtëm i Maqedonisë,...

Shqipëria dhe Maqedonia flasin për dialogun Kosovë-Serbi, Bushati nesër në Prishtinë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Në ditën e dytë të vizitës në Maqedoni Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, u takua me Ministrin e Jashtëm, Nikola Dimitrov. Dy homologët diskutuan për dialogun mes Serbisë...

Miçell: Marrëveshja e Prespës mundësi që t’iu presim si vendi i 30-të anëtar në NATO

para 7 muajve - Iliria News

SHBA-ja fuqishëm e mbështet Marrëveshjen e Prespës. Këtë e shohim si mundësi që t’iu presim si vend i 30-të anëtar në NATO, deklaroi ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm amerikan për Çështje Evropiane...

DIMITROV – MIÇEL: PËRKRAHJE AMERIKANE PËR INTEGRIMET

para 7 muajve - Klan Macedonia

“Referendum të suksesshëm dhe implementim të Marrëveshjes” Ministri i Jashtëm Nikola Dimitrov sot është takuar me Ndihmës Sekretarin shtetëror të SHBA-ve për cështje evropiane dhe auroaziatike Ves Miçel...

Kryeministri Zoran Zaev së bashku me përfaqësuesen e Lartë e BE-së, Mogerini udhëtojnë për në Shkup

para 7 muajve - Portalb

Pas mbajtjes së fjalimit në Parlamentin Evropian, kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, publikoi një fotografi në rrjetin social “Facebook” ku së bashku me përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit...

Zaev krejt ‘qejf’ bashkë me Mogerinin udhëton nga Strasburgu në Shkup

para 7 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev e postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet duke udhëtuar me avion bashkë me shefen e politikës së jashtme të BE-së, Federika Mogerini. Zaev ishte sot në Strasburg ku ka marrë...

Liderët perëndimorë, në rresht për të vizituar Maqedoninë

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, do të qëndrojë këtë fundjavë në Maqedoni për t’i dhënë mbështetje referendumit të 30 shtatorit, në lidhje me ndryshimin e emrit të këtij vendi. Në qershor...

Xhaferi priti Bushatin

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot e pranoi  Ditmir Bushatin, ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, informon Koha. Në fillim kryetari Xhaferi...

Shqipëria fton shqiptarët e Maqedonisë të mbështesin referendumin

para 7 muajve - Illyria

Shkup, 13 shtator 2018 – Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë që të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për mbështetjen e marrëveshjes...

Lëvizja BESA: Dil PËR të ardhmen europiane

para 7 muajve - Shenja

Lëvizja BESA ka shpalosur sot zyrtarisht fushatën “Dil PËR të ardhmen europiane”. Kreu i partisë, Afrim Gashi tha se kjo është më shumë përkushtim programor e politik sesa një fushatë e thjeshtë. MË POSHTË,...

Zaev krejt ‘qejf’ bashkë me Mogerinin udhëton nga Strasburgu në Shkup

para 7 muajve - Antpress

Kryeministri Zoran Zaev e postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet duke udhëtuar me avion bashkë me shefen e politikës së jashtme të BE-së, Federika Mogerini. Zaev ishte sot në Strasburg ku ka marrë...

Zaev krejt ‘qejf’ bashkë me Mogerinin udhëton nga Strasburgu në Shkup

para 7 muajve - Antpress

Kryeministri Zoran Zaev e postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet duke udhëtuar me avion bashkë me shefen e politikës së jashtme të BE-së, Federika Mogerini. Zaev ishte sot në Strasburg ku ka marrë...

Shqipëria fton shqiptarët e Maqedonisë të mbështesin referendumin

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë që të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për mbështetjen e marrëveshjes me Greqinë. Kjo marrëveshje...

Zaev dhe Mogerini nga Strasburgu bashkë drejt Shkupit

para 7 muajve - TV21

Kryeministri Zoran Zaev dhe përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini s’bashku janë duke ardhur në Shkup. Zaev në rrjetin social “Facebook” e publikoi këtë fotografi,...

Shqipëria fton shqiptarët e Maqedonisë të mbështesin referendumin

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë që të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për mbështetjen e marrëveshjes me Greqinë. Kjo marrëveshje...

Kryediplomati i Shqipërisë bën thirrje në Shkup për ta mbështetur referendumin

para 7 muajve - Shenja

Në emër të shtetit shqiptar u bëj thirrje të gjithë qytetarëve, sidomos atyre shqiptarë që jetojnë në Maqedoni që të dalin më 30 shtator dhe të mbështesin Marrëveshjen historike të Prespës. Kështu deklaroi...

Xhaferi takohet me Bushatin: Maqedonia e çmon mbështetjen e Shqipërisë

para 7 muajve - Portalb

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot e pranoi Ditmir Bushatin, ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë. Në fillim kryetari Xhaferi theksoi se...

Shqipëria fton shqiptarët e Maqedonisë të mbështesin referendumin

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë që të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për mbështetjen e marrëveshjes me Greqinë. Kjo marrëveshje...

Dimitrov-Mitchell, mbështetje e fortë nga SHBA për integrimin euro-atlantik të vendit

para 7 muajve - Ina

Ndihmës Sekretari i Shtetit, Wes Mitchell, pas takimit me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov, përsëriti mbështetjen e SHBA-së për anëtarësimin e plotë të Maqedonisë në NATO dhe BE, duke...

Bushati-Dimitrov: Qytetarët të votojnë pro referendumit më 30 shtator

para 7 muajve - Lexo

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ndodhet në Maqedoni. Në ditën e dytë të vizitës së tij ai u takua me ministrin e Jashtëm, Nikola Dimitrov. Ministri Bushati u ndal tek mbështetja...

Shqipëria fton shqiptarët e Maqedonisë të mbështesin referendumin

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë që të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për mbështetjen e marrëveshjes me Greqinë. Kjo marrëveshje...

Vajgl: Prapa qëndrimit të OBRM-PDUKM-së fshihet vullneti për mosukses të referendumit

para 7 muajve - Telegrafi

Eurodeputeti dhe raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgl, ka kritikuar “qëndrimin negativ” të opozitës ndaj zgjidhjes së kontestit për emrin dhe tha se kishte frikë se ky referendum...

Ndihmës-Sekretari amerikan Wess Mitchel viziton Shkupin

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Ndihmës-Sekretari amerikan i Shtetit Wess Mitchell po qëndron për vizitë në Maqedoni ku po takohet me zyrtarë të lartë shtetërorë, ligjvënës dhe drejtues politik. Zoti Mitchell shkoi në Shkup për të theksuar...

Dimitrov-Mitchell, mbështetje e fortë nga SHBA për integrimin euro-atlantik të vendit

para 7 muajve - Antpress

Ndihmës Sekretari i Shtetit, Wes Mitchell, pas takimit me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov, përsëriti mbështetjen e SHBA-së për anëtarësimin e plotë të Maqedonisë në NATO dhe BE, duke...

Xhaferi priti në takim Bushatin

para 7 muajve - Pa censure

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot e pranoi Ditmir Bushatin, ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, informon Koha. Në fillim kryetari Xhaferi...

Eurodeputeti Ivo Vajgëll: Kam frikë se Maqedonia nuk do të ketë më mundësi të tillë për zgjidhje të problemit

para 7 muajve - Portalb

Në një bisedë me MIA-n, eurodeputeti dhe raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgëll e kritikoi “qëndrimin negativ” të opozitës drejt zgjidhjes së kontestit të emrit dhe tha se ndjen...

Zaev niset nga Strasburgi: “Po vij në Shkup bashkë me madam Federika Mogerinin”

para 7 muajve - Tetova Sot

Pas fjalimit në Parlamentin Evropian në Strasburg, kryeministri i Maqedonisë është nisur për në Shkup. Ai nuk kthehet vetëm,por në shoqëri të eurokomisares, Federika Mogerini, shkruan Gazeta Lajm. “Pas...

Miçell: Marrëveshja e Prespës mundësi që t’iu presim si vendi i 30-të anëtar në NATO

para 7 muajve - Tetova Sot

SHBA-ja fuqishëm e mbështet Marrëveshjen e Prespës. Këtë e shohim si mundësi që t’iu presim si vend i 30-të anëtar në NATO, deklaroi ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm amerikan për Çështje Evropiane...

Dimitrov-Mitchell, mbështetje e fortë nga SHBA për integrimin euro-atlantik të vendit

para 7 muajve - Alsat-M

Ndihmës Sekretari i Shtetit, Wes Mitchell, pas takimit me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov, përsëriti mbështetjen e SHBA-së për anëtarësimin e plotë të Maqedonisë në NATO dhe BE, duke...

Zaev dhe Mogerini udhëtojnë bashkë nga Strasburgu në Shkup

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev e postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet duke udhëtuar me avion bashkë me shefen e politikës së jashtme të BE-së, Federika Mogerini. Zaev ishte sot në Strasburg ku ka marrë...

Eurodeputeti Ivo Vajgëll: Kam frikë se mundësi të tillë për zgjidhje të problemit Maqedonia nuk do të ketë më

para 7 muajve - Portalb

Në një bisedë me MIA-n, eurodeputeti dhe raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgëll e kritikoi “qëndrimin negativ” të opozitës drejt zgjidhjes së kontestit të emrit dhe tha se ndjen...

Vajgëll: Nëse nuk ka sukses referendumi, druaj se është shansi i fundit

para 7 muajve - Tetova Sot

Në bisedë me MIA-n eurodeputeti dhe raportues për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgëll, e kritikon “qëndrimin negativ” të opozitës ndaj zgjidhjes së kontestit për emrin dhe thotë se druan se...

Bushati në Shkup, marrëveshja e Prespës - çelësi për ardhmërinë

para 7 muajve - MRT

Sfidat e përbashkëta me të cilat përballet Ballkani Perëndimor, kanë qenë në fokus të diskutimeve mes ministrit të jashtëm të Shqipërisë.... Sfidat e përbashkëta me të cilat përballet Ballkani Perëndimor,...

(Fotolajm) Zaev dhe Mogerini udhëtojnë bashkë nga Strasburgu në Shkup

para 7 muajve - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev e postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet duke udhëtuar me avion bashkë me shefen e politikës së jashtme të BE-së, Federika Mogerini. Zaev ishte sot në Strasburg ku ka marrë...

Xhaferi – Bushati: Referendum i suksesshëm për anëtarësim të plotë në NATO

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot e priti në një takim Ditmir Bushatin, ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë. Xhaferi, siç citohet në kumtesën...

Dimitrov: Anëtarësimi në Aleancë kontribuon në sigurinë dhe prosperitetin e Maqedonisë

para 7 muajve - Telegrafi

Ministri për Punë të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov realizoi takim me ndihmën sekretarin amerikan për Çështje Evropiane dhe Euroazi, Wess Mitchell, i cili po qëndron për vizitë zyrtare...

Bushati: Qytetarët në Maqedoni të mbështesin marrëveshjen me Greqinë

para 7 muajve - KosovaPress

Ministri shqiptarë Bushati inkurajoi qytetarët e Maqedonisë që më 30 shtator të kontribuojnë në procesin integrues të vendit. “Besojë se të gjithë biem dakord, jo thjeshtë nga kontaktet e mia sot për sot...

Bushati: Qytetarët e Maqedonisë ta mbështesin procesin integrues euro-atlantik

para 7 muajve - Alsat-M

Kreu i diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Maqedoni, ku ka realizuar takime me krerët shtetëror të vendit. Në një konferencë të përbashkët për shtyp me zëvendës-kryeministrin...

Dimitrov-Miçel: SHBA jep përkrahje për referendum të suksesshëm dhe implementim të marrëveshjes me Greqinë

para 7 muajve - Portalb

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrovsot u takua me zëvendës ndihmësin e sekretarit shtetëror për çështje evropiane dhe euroaziatike, Ves Miçel, i cili qëndron në Shkup për vizitë...

Vajgl: Nëse dështon referendumi, druaj se ky është shansi i fundit për Maqedoninë

para 7 muajve - Gazeta Express

Eurodeputeti dhe raportues për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgl në bisedë për agjencinë e lajmeve MIA e kritikon "qëndrimin negativ" të opozitës ndaj zgjidhjes së kontestit për emrin dhe thotë...

LSDM: Mickoski të sqarohet se a do të votojë “për” në referendum

para 7 muajve - Telegrafi

Nga partia në pushtet LSDM akuzojnë liderin e OBRM-PDUKM-së për shkak, siç thonë ato, rrezikon të ardhmen e qytetarëve, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga atje thonë se gjysma nga qytetarët të cilëve iu...

Zaev niset nga Strasburgi: “Po vij në Shkup bashkë me madam Federika Mogerinin”

para 7 muajve - Republika

Pas fjalimit në Parlamentin Evropian në Strasburg, kryeministri i Maqedonisë është nisur për në Shkup. Ai nuk kthehet vetëm,por në shoqëri të eurokomisares, Federika Mogerini, shkruan Gazeta Lajm. “Pas...

Miçell: Marrëveshja e Prespës mundësi që t’iu presim si vendi i 30-të anëtar në NATO

para 7 muajve - Fakti Ditor

SHBA-ja fuqishëm e mbështet Marrëveshjen e Prespës. Këtë e shohim si mundësi që t’iu presim si vend i 30-të anëtar në NATO, deklaroi ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm amerikan për Çështje Evropiane...

VMRO-DPMNE: ZAEVI I SHMANGET DEBATIT ME MICKOVSKIN

para 7 muajve - Klan Macedonia

“Vera për Maqedoninë” në Komunë të Dolnenit Në kuadër të aksionit të VMRO-DPMNE-së “Verë për Maqedoninë”, përfaqësues të kësaj partie kanë qëndruar në Komunën e Dolnenit. Nga opozita edhe njëherë kanë...

Miçell: Marrëveshja e Prespës mundësi që t’iu presim si vendi i 30-të anëtar në NATO

para 7 muajve - AlbPortali

SHBA-ja fuqishëm e mbështet Marrëveshjen e Prespës. Këtë e shohim si mundësi që t’iu presim si vend i 30-të anëtar në NATO, deklaroi ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm amerikan për Çështje Evropiane...

Dimitrov-Mitchell, mbështetje e fortë nga SHBA për integrimin euro-atlantik të vendit

para 7 muajve - Pa censure

Ndihmës Sekretari i Shtetit, Wes Mitchell, pas takimit me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov, përsëriti mbështetjen e SHBA-së për anëtarësimin e plotë të Maqedonisë në NATO dhe BE, duke...

Zaev dhe Mogerini nisen së bashku drejt Shkupit

para 7 muajve - Pa censure

Kryeministri Zoran Zaev dhe përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogerini s’bashku janë duke ardhur në Shkup. Zaev në rrjetin social “Facebook” e publikoi këtë fotografi...

Miçell: Marrëveshja e Prespës mundësi që t’iu presim si vendi i 30-të anëtar në NATO

para 7 muajve - Republika

SHBA-ja fuqishëm e mbështet Marrëveshjen e Prespës. Këtë e shohim si mundësi që t’iu presim si vend i 30-të anëtar në NATO, deklaroi ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm amerikan për Çështje Evropiane...

Bushati në Shkup: Qytetarët të mbështesin në referendum procesin

para 7 muajve - Lexo

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati gjatë vizitës në Shkup ka zhvilluar një takim me zv.Kryeministrin , Bujar Osmani. Lidhur me Marrëveshjen e Prespës, Bushati theksoi se, “qytetarët...

Bushati: Qytetarët e Maqedonisë ta mbështesin procesin e anëtarësimit të vendit në NATO dhe BE

para 7 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku ka realizuar takime me krerët shtetëror në vend. Në një konferencë të përbashkët me zv.kryeministrin...

Shqipëria fton shqiptarët e Maqedonisë të mbështesin referendumin

para 7 muajve - Sovrani

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë që të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për mbështetjen e marrëveshjes me Greqinë. Kjo marrëveshje...

Dimitrov realizoi takim me ndihmës-sekretarin amerikan të shtetit Ves Miçel

para 7 muajve - TV21

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me me ndihmës-sekretarin amerikan të shtetit Ves Miçel. Dimitrov gjatë takimit potencoi se anëtarësimi i Maqedonisë në NATO do të sjellë...

Bushati: Qytetarët e Maqedonisë t’i mbështesin proceset evro-integruese

para 7 muajve - Shenja

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati i cili gjendet për vizitë në Maqedoni, u ka bërë thirrje shtetasve në Maqedoni të mbështesin këtë proces, raporton Anadolu Agency (AA). “U bëj...

Zaev krejt ‘qejf’ bashkë me Mogerinin udhëton nga Strasburgu në Shkup

para 7 muajve - Fol

Kryeministri Zoran Zaev e postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet duke udhëtuar me avion bashkë me shefen e politikës së jashtme të BE-së, Federika Mogerini. Zaev ishte sot në Strasburg ku ka marrë...

Dimitrov-Miçel: SHBA-ja mbështet fuqishëm integrimet euroatlantike të Maqedonisë

para 7 muajve - Shenja

Perspektivat euroatlantike të Republikës së Maqedonisë, si dhe gjendjet aktuale politike në vend dhe në rajon ishin në fokusin e takimit të shefit të diplomacisë Nikolla Dimitrov me ndihmësin e sekretarit...

ZAEV NË KUMANOVË: “PËR” ARDHMËRINË

para 7 muajve - Klan Macedonia

“Bashkë me qytetarët morëm pëgjegjësi” Koalicioni “Për Maqedoni Evropiane” ka vazhduar fushatën e referendumit në disa qytete të Maqedonisë Lindore. Përfaqësues të këtij koalicioni nëpër tribuna me qytetarë...

Mogerini dhe Miçell në Shkup për mbështetje të referendumit

para 7 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euro aziatike të SHBA-së, Aron Ves Miçel sot do të qëndrojnë në...

Shqipëria fton shqiptarët e Maqedonisë të mbështesin referendumin

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë që të votojnë në referendumin e 30 shtatorit për mbështetjen e marrëveshjes me Greqinë. Kjo marrëveshje vlerësohet...

Mogerini dhe Miçell në Shkup për mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Fakti Ditor

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euro aziatike të SHBA-së, Aron Ves Miçel sot do të qëndrojnë në...

Thaçi: Marrëveshja Kosovë – Serbi po merr përkrahje të gjerë

para 7 muajve - RTV 21

Kreu i shtetit tha se ka fituar përkrahjen e vendeve të rajonit për këtë marrëveshje Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë këtyre ditëve ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shqipëri, Maqedoni e Mal të...

Mickoski: Më 30 shtator do ta shihni qëndrimin tim për referendumin

para 7 muajve - Iliria News

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në misionin e Televizionit 24, ka refuzuar të deklarojë nëse ai do të dalë të votojë në referendum për Marrëveshjen e Greqisë, njofton Portalb “Patjetër...

Thaçi: Marrëveshja Kosovë-Serbi po merr përkrahje të gjerë në rajon

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ritheksuar edhe një herë se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë është në interesin e të dyja shteteve, njofton Klan Kosova. Thaçi përmes një konference për media ka...

OBRM-PDUKM: Asnjëherë nuk do ta pranojmë marrëveshjen me Greqinë

para 7 muajve - Telegrafi

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media akuzon LSDM-në se po bën padrejtësi të madhe në shtet, duke liruar nga burgu persona që duhet të dënohen. Nga OBRM-PDUKM thonë se lirimi...

Mogherini në vizitë zyrtare në prag të referendumit për emrin

para 7 muajve - Alsat-M

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini viziton sot Shkupin, ku pritet të ketë takime me zyrtarët më të lartë të vendit. Mogherini do të ketë takime me kryeministrin...

Uashington shpreson për suksesin e referendumit, ja porosia!

para 7 muajve - Ina

Departamenti Amerikan i Shtetit shpreson për suksesin e referendumit më 30 shtator duke nënvizuar sërish rëndësinë historike të Marrëveshjes së Prespës. Kjo porosi vjen para fillimit të vizitës së ndihmës...

Mickoski: Më 30 shtator do ta shihni qëndrimin tim për referendumin

para 7 muajve - Portalb

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në misionin e Televizionit 24, ka refuzuar të deklarojë nëse ai do të dalë të votojë në referendum për Marrëveshjen e Greqisë, njofton Portalb.mk ....

Eurodeputeti Vajgl: Referendumi, mundësia e fundit për Maqedoninë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Eurodeputeti dhe raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgl, ka tërhequr vërejtjen në lidhje me referendumin që do të mbahet në Maqedoni. Ai ka thënë se tani është momenti kur të gjithë...

Departamenti i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum

para 7 muajve - Iliria News

Në vigjilje të vizitës së sotme të Ues Miçel, ndihmës-sekretar shtetëror për Evropën dhe Euroazinë në Maqedoni, Departamenti amerikan i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum dhe sërish e përmendi...

Uashington shpreson për suksesin e referendumit, ja porosia!

para 7 muajve - Antpress

Departamenti Amerikan i Shtetit shpreson për suksesin e referendumit më 30 shtator duke nënvizuar sërish rëndësinë historike të Marrëveshjes së Prespës. Kjo porosi vjen para fillimit të vizitës së ndihmës...

ZAEV: Maqedonia po kyçet në familjen e madhe evropiane

para 7 muajve - Medial

Evropa dhe bota i hapin dyert për Maqedoninë. Ulemi në tryezat e mëdha, krah për krah me vendet më të fuqishme në botë, të barabartë, të mbështetur nga aleatët tanë, porositën mbështetësit e referendumit...

Wes Michel sot vjen në Shkup

para 7 muajve - Alsat-M

Ues Miçel, ndihmës sekretari shtetëror amerikan për Evropë dhe Euroazi sot do të vijë në Maqedoni, ku do të takohet me kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev dhe përfaqësues të tjerë zyrtarë për mbështetjen...

VMRO DPMNE-Fraksioni Demokratik: Referendumi dhe matematika e keqe ia përshtatën kapelën Mickoskit

para 7 muajve - Medial

Fraksioni demokratik i VMRO-DPMNE-së dhe të gjithë anëtarët e sinqertë të VMRO-DPMNE-së janë lodhur nga politikanët “përgjegjës” me standarde të dyfishta dhe të trefishta, veçanërisht prej atyre që janë...

Bushati: Qytetarët e Maqedonisë duhet ta mbështesin referendumin

para 7 muajve - Pa censure

Kreu i diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Maqedoni, ku ka realizuar takime me krerët shtetëror të vendit. Në një konferencë të përbashkët për shtyp me zëvendës-kryeministrin...

Departamenti Amerikan i Shtetit shpreson për referendum të suksesshëm në Maqedoni

para 7 muajve - Indeks.mk

Në prag të vizitës së sotme ndihmës-sekretarit shtetëror për Evropën dhe Euroazi, Wess Mitchell në Maqedoni, Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) shpreson për sukses në referendum dhe sërish e përmendi...

Sekretari amerikan Mattis të dielën në Maqedoni për ta mbështetur

para 7 muajve - Koha.net

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, do të shkojë të dielën në Maqedoni për të treguar mbështetjen e SHBA-së ndaj Maqedonisë lidhur me integrimin e saj në NATO dhe zotimin e vazhdueshëm amerikan...

Departamenti i Shtetit shfaq shpresë për referendum të suksesshëm

para 7 muajve - Shenja

Në vigjilje të vizitës së sotme të Ues Miçel, ndihmës-sekretar shtetëror për Evropën dhe Euroazinë në Maqedoni, Departamenti amerikan i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum dhe sërish e përmendi...

Mickoski: Nuk bëj thirrje për bojkot të referendumit

para 7 muajve - Telegrafi

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski për televizionin “Tv 24” tha se me deklaratën nga konferenca e shtypit të ditës së martë, nuk bënë thirrje për bojkot me në mesin e anëtarëve të saj. Ai thotë...

Shefi i diplomacisë shqiptare Ditmir Bushati për vizitë në Maqedoni

para 7 muajve - TV21

Ministri për Europë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati sot do të qëndrojë për vizitë pune në Republikën e Maqedonisë në suaza të së cilës do të takohet me nikoqirin e tij të...

Departamenti i Shtetit shpreson se referendumi do të ketë sukses

para 7 muajve - Portalb

Në vigjilje të vizitës së sotme të Ues Miçel, ndihmës-sekretar shtetëror për Evropën dhe Euroazinë në Maqedoni, Departamenti amerikan i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum dhe sërish e përmendi...

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Mogerini sot nga Çarshia e Shkupit do të jep mesazhin e saj për Maqedoninë

para 7 muajve - Iliria News

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini sot do të vizitojë Maqedoninë, Mogerini pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit. Ajo do të takohet me kryeministrin, Zoran Zaev dhe takimit, do...

Mickoski: Më 30 shtator do ta shihni qëndrimin tim për referendumin

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në misionin e Televizionit 24, ka refuzuar të deklarojë nëse ai do të dalë të votojë në referendum për Marrëveshjen e Greqisë, njofton Portalb “Patjetër...

Maqedonia në qendër të vëmendjes, sot vizitohet nga Mogherini dhe Mitchell

para 7 muajve - Albeu

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euro aziatike të SHBA-së, Aron Ves Mitchell sot do të qëndrojnë...

VMRO DPMNE – Fraksioni Demokratik: Referendumi dhe matematika e keqe ia përshtatën kapelën Mickoskit

para 7 muajve - Tetova Sot

Fraksioni demokratik i VMRO-DPMNE-së dhe të gjithë anëtarët e sinqertë të VMRO-DPMNE-së janë lodhur nga politikanët “përgjegjës” me standarde të dyfishta dhe të trefishta, veçanërisht prej atyre që janë...

Mitchell dhe Mogherini në Shkup, në mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Klan Kosova

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, viziton sot Maqedoninë. Ditëve të fundit, personalitete të larta amerikane dhe evropiane kanë qëndruar në Shkup...

Mogherini sot në Shkup në mbështetje të referendumit për emrin

para 7 muajve - Koha.net

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini viziton sot Shkupin, ku pritet të ketë takime me zyrtarët më të lartë të vendit. Mogherini do të ketë takime me kryeministrin...

Departamenti Amerikan i Shtetit shfaq shpresë për sukses në referendum

para 7 muajve - Medial

Në vigjilje të vizitës së sotme të Ues Miçel, ndihmës-sekretar shtetëror për Evropën dhe Euroazinë në Maqedoni, Departamenti amerikan i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum dhe sërish e përmendi...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë sot në Maqedoni

para 7 muajve - RTV 21

Ai do të takohet me përfaqësuesit e institucioneve Ministri për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, do të qëndrojë sot në Maqedoni, ku do të takohet me përfaqësuesit...

Mogerini dhe Miçell në Shkup për mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Medial

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euro aziatike të SHBA-së, Aron Ves Miçel sot do të qëndrojnë në...

Mogherini në vizitë zyrtare në prag të referendumit për emrin

para 7 muajve - Antpress

13 Shtator 2018 / 10:21 Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini viziton sot Shkupin, ku pritet të ketë takime me zyrtarët më të lartë të vendit. Mogherini...

Funksionarë të tjerë në radhë për të vizituar Shkupin, mes tyre Mogerini, Miçel, Han e Mattis

para 7 muajve - Radio Vala

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër pritet të vizitojë Maqedoninë, Mogerini pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski. Pas...

Zaev-Thaçi: Kosova dhe Maqedonia nuk kanë asnjë çështje të hapur

para 7 muajve - Radio Vala

“Maqedonia përshëndet dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Maqedonia mbështet zgjidhjen që do të çoj përforcoj paqen dhe stabilitetin në rajon. Është e rëndësishme që liderët e rajonit të bashkohen në rrugën...

Mitchell dhe Mogherini në Shkup, në mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Politiko

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, viziton sot Maqedoninë. Ditëve të fundit, personalitete të larta amerikane dhe evropiane kanë qëndruar në Shkup...

Ves Miçel sot në Shkup do të jep përkrahje për referendumin

para 7 muajve - Portalb

Ndihmëssekretari amerikan për Evropë dhe Euroazi, Ves Miçel sot  do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni ku do të takohet me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev dhe me përfaqësues tjerë të lartë...

Ofensivë diplomatike, Mogerini, Mitchell dhe Bushati sot në Shkup

para 7 muajve - Indeks.mk

Shkupi sot do të vërshohet nga vizitat e personaliteteve të rëndësishme të politikës dhe diplomacisë ndërkombëtare. Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federika Mogerini,...

Mitchell dhe Mogherini në Shkup, në mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Politiko

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, viziton sot Maqedoninë. Ditëve të fundit, personalitete të larta amerikane dhe evropiane kanë qëndruar në Shkup...

Mogherini dhe Mitchelll në Shkup për mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euro aziatike të SHBA-së, Aron Ves Mitchell sot do të qëndrojnë...

Mogerini dhe Miçell në Shkup për mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Republika

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euro aziatike të SHBA-së, Aron Ves Miçel sot do të qëndrojnë në...

Departamenti Amerikan i Shtetit shpreson për referendum të suksesshëm në Maqedoni

para 7 muajve - Telegrafi

Në prag të vizitës së sotme ndihmës-sekretarit shtetëror për Evropën dhe Euroazi, Wess Mitchell në Maqedoni, Departamenti Amerikan i Shtetit shfaqi shpreson për sukses në referendum dhe sërish e përmendi...

Mitchell dhe Mogherini në Shkup, në mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Lajmi.net

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, viziton sot Maqedoninë. Ditëve të fundit, personalitete të larta amerikane dhe evropiane kanë qëndruar në Shkup...

Mogherini dhe Mitchelll në Shkup në mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Java News

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euro aziatike të SHBA-së, Aron Ves Mitchell sot do të qëndrojnë...

Mitchell dhe Mogherini në Shkup, në mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, viziton sot Maqedoninë. Ditëve të fundit, personalitete të larta amerikane dhe evropiane kanë qëndruar në Shkup...

Departamenti i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum

para 7 muajve - Tetova Sot

Në vigjilje të vizitës së sotme të Ues Miçel, ndihmës-sekretar shtetëror për Evropën dhe Euroazinë në Maqedoni, Departamenti amerikan i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum dhe sërish e përmendi...

Departamenti i Shtetit shpreson për sukses në referendum

para 7 muajve - Ina

Në vigjilje të vizitës së sotme në Maqedoni të Wes Mitchellit, ndihmës-sekretarit shtetëror për Evropën dhe Euroazinë, Departamenti amerikan i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum dhe sërish...

Departamenti i Shtetit shpreson për sukses në referendum

para 7 muajve - Gazeta Express

Në vigjilje të vizitës së sotme në Maqedoni të Wes Mitchellit, ndihmës-sekretarit shtetëror për Evropën dhe Euroazinë, Departamenti amerikan i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum dhe sërish...

VMRO DPMNE – Fraksioni Demokratik: Referendumi dhe matematika e keqe ia përshtatën kapelën Mickoskit

para 7 muajve - Fakti Ditor

Fraksioni demokratik i VMRO-DPMNE-së dhe të gjithë anëtarët e sinqertë të VMRO-DPMNE-së janë lodhur nga politikanët “përgjegjës” me standarde të dyfishta dhe të trefishta, veçanërisht prej atyre që janë...

Mickoski: Më 30 shtator do ta shihni qëndrimin tim për referendumin

para 7 muajve - Republika

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në misionin e Televizionit 24, ka refuzuar të deklarojë nëse ai do të dalë të votojë në referendum për Marrëveshjen e Greqisë, njofton Portalb “Patjetër...

VMRO DPMNE – Fraksioni Demokratik: Referendumi dhe matematika e keqe ia përshtatën kapelën Mickoskit

para 7 muajve - AlbPortali

Fraksioni demokratik i VMRO-DPMNE-së dhe të gjithë anëtarët e sinqertë të VMRO-DPMNE-së janë lodhur nga politikanët “përgjegjës” me standarde të dyfishta dhe të trefishta, veçanërisht prej atyre që janë...

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Mogerini sot nga Çarshia e Shkupit do të jep mesazhin e saj për Maqedoninë

para 7 muajve - Portalb

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini sot do të vizitojë Maqedoninë, Mogerini pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski. Pas takimit...

Mogerini dhe Miçell në Shkup për mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Tetova Sot

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euro aziatike të SHBA-së, Aron Ves Miçel sot do të qëndrojnë në...

Mogherini në vizitë zyrtare në Maqedoni në prag të referendumit për emrin

para 7 muajve - Lexo

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini viziton sot Shkupin, ku pritet të ketë takime me zyrtarët më të lartë të vendit. Mogherini do të ketë takime me kryeministrin...

Departamenti i Shtetit shpreson për sukses në referendum

para 7 muajve - Antpress

Në vigjilje të vizitës së sotme në Maqedoni të Wes Mitchellit, ndihmës-sekretarit shtetëror për Evropën dhe Euroazinë, Departamenti amerikan i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum dhe sërish...

Departamenti i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum

para 7 muajve - Fakti Ditor

Në vigjilje të vizitës së sotme të Ues Miçel, ndihmës-sekretar shtetëror për Evropën dhe Euroazinë në Maqedoni, Departamenti amerikan i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum dhe sërish e përmendi...

Departamenti i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum

para 7 muajve - AlbPortali

Në vigjilje të vizitës së sotme të Ues Miçel, ndihmës-sekretar shtetëror për Evropën dhe Euroazinë në Maqedoni, Departamenti amerikan i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum dhe sërish e përmendi...

Mickoski: Më 30 shtator do ta shihni qëndrimin tim për referendumin

para 7 muajve - Fol

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në misionin e Televizionit 24, ka refuzuar të deklarojë nëse ai do të dalë të votojë në referendum për Marrëveshjen e Greqisë, njofton Portalb.mk. “Patjetër...

Referendumi, sekretari amerikan i Mbrojtjes të dielën në Maqedoni

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, do të shkojë të dielën në Maqedoni për të treguar mbështetjen e SHBA-së ndaj Maqedonisë lidhur me integrimin e saj në NATO dhe zotimin e vazhdueshëm amerikan...

Bushati takon Zaev, për çfarë u lutet shqiptarëve kryeministri maqedonas

para 7 muajve - InfoShqip

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Maqedoni për një vizitë zyrtare në një moment të rëndësishëm për ecurinë euro-atlantike të fqinjit tonë. Ministri Bushati e nisi vizitën...

Mickoski: Më 30 shtator do ta shihni qëndrimin tim për referendumin

para 7 muajve - Pa censure

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në misionin e Televizionit 24, ka refuzuar të deklarojë nëse ai do të dalë të votojë në referendum për Marrëveshjen e Greqisë, njofton Portalb “Patjetër...

Frika e ndikimit rus, edhe Mattis do të vizitojë Maqedoninë

para 7 muajve - Mapo

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, do të shkojë të dielën në Maqedoni për të treguar mbështetjen e SHBA-së ndaj Maqedonisë lidhur me integrimin e saj në NATO dhe zotimin e vazhdueshëm amerikan...

Mogerini dhe Miçell në Shkup për mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Shenja

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euro aziatike të SHBA-së, Aron Ves Miçel sot do të qëndrojnë në...

Departamenti i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum

para 7 muajve - Fol

Në vigjilje të vizitës së sotme të Ues Miçel, ndihmës-sekretar shtetëror për Evropën dhe Euroazinë në Maqedoni, Departamenti amerikan i Shtetit shfaqi shpresë për sukses në referendum dhe sërish e përmendi...

Mogherini dhe Mitchelll në Shkup për mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Periskopi

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çështje evropiane dhe euro aziatike të SHBA-së, Aron Ves Mitchell sot do të qëndrojnë...

Referendumi për emrin: Mogherini drejt Shkupit, pas saj James Matis

para 7 muajve - Te Sheshi

Shkupi mirëpret sot një tjetër emër nga diplomacia ndërkombëtare, në një fushatë të pazakontë përkrahjeje për referendumin e pritshëm të 30 shtatorit për emrin e ri. Do jetë gruaja e diplomacisë së BE-së,...

Mitchell dhe Mogherini në Shkup, në mbështetje të referendumit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, viziton sot Maqedoninë. Ditëve të fundit, personalitete të larta amerikane dhe evropiane kanë qëndruar në Shkup...

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Mogerini sot nga Çarshia e Shkupit do të jep mesazhin e saj për Maqedoninë

para 7 muajve - Pa censure

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini sot do të vizitojë Maqedoninë, Mogerini pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski. Pas takimit...

Frika e ndikimit rus, edhe Mattis do të vizitojë Maqedoninë

para 7 muajve - Pa censure

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, do të shkojë të dielën në Maqedoni për të treguar mbështetjen e SHBA-së ndaj Maqedonisë lidhur me integrimin e saj në NATO dhe zotimin e vazhdueshëm amerikan...

Ofensivë diplomatike, Mogerini, Mitchell dhe Bushati sot në Shkup

para 7 muajve - Ina

Shkupi sot do të vërshohet nga vizitat e personaliteteve të rëndësishme të politikës dhe diplomacisë ndërkombëtare. Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federika Mogerini,...

Kumanovë, Lëvizja BESA e Gashit bashkë me LSDM në aksion për mbështetjen e referendumit

para 7 muajve - Ina

“Lëvizja BESA në krye me Afrim Gashin sonte qëndruan në Kumanovë, ku realizuan marshutë me aktivistët e saj partiak. Në kuadër të fushatës për referendumin e 30 shtatorit, kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim...

Zaev në Kumanovë: Më 30 shtator vendimi për gjeneratat e ardhshme

para 7 muajve - Ina

Është koha për patriotë të vërtetë për ato të cilët ndërmarrin aksion, të cilët e respektojnë të kaluarën, por pikëpamja e tyre është e përqendruar në ardhmërinë. Është koha të sjellim jetë më të mirë...

Ofensivë diplomatike, Mogerini, Mitchell dhe Bushati sot në Shkup

para 7 muajve - Antpress

Shkupi sot do të vërshohet nga vizitat e personaliteteve të rëndësishme të politikës dhe diplomacisë ndërkombëtare. Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federika Mogerini,...

Zaev në Kumanovë: Më 30 shtator vendimi për gjeneratat e ardhshme

para 7 muajve - Antpress

Është koha për patriotë të vërtetë për ato të cilët ndërmarrin aksion, të cilët e respektojnë të kaluarën, por pikëpamja e tyre është e përqendruar në ardhmërinë. Është koha të sjellim jetë më të mirë...

Thaçi në Shkup nuk e tha asnjë fjalë të vetme për Grupin e Kumanovës

para 7 muajve - Ina

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës në Shkup dhe takimeve me krerët e institucioneve më të larta shtetërore dhe liderët e partive më të mëdha, nuk e tha asnjë fjalë të vetme për fatin e djemve...

Thaçi në Shkup nuk e tha asnjë fjalë të vetme për Grupin e Kumanovës

para 7 muajve - Antpress

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës në Shkup dhe takimeve me krerët e institucioneve më të larta shtetërore dhe liderët e partive më të mëdha, nuk e tha asnjë fjalë të vetme për fatin e djemve...

Thaçi në Shkup nuk e tha asnjë fjalë të vetme për Grupin e Kumanovës

para 7 muajve - Antpress

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës në Shkup dhe takimeve me krerët e institucioneve më të larta shtetërore dhe liderët e partive më të mëdha, nuk e tha asnjë fjalë të vetme për fatin e djemve...

Bushati-Zaev: Vota pro emrit të ri, rruga e vetme drejt NATO-s e BE

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë Ditmir Bushati, po zhvillon një vizitë zyrtare në Maqedoni. Ai ka takuar kryeministrin Zoran Zaev ndërsa gjatë takimit kanë diskutuar për referendumin në Maqedoni...

Zaev takon kreun e diplomacisë shqiptare Ditmir Bushatin

para 7 muajve - Antpress

12 Shtator 2018 / 22:37 Kryeministri Zoran Zaev sonte është takuar me kreun e diplomacisë shqiptare, ministrin Ditmir Bushati. Në takimin, në të cilin ishte i pranishëm edhe ministri i Punëve të Jashtme,...

Bushati-Zaev: Vota pro emrit të ri, rruga e vetme drejt NATO-s e BE

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë Ditmir Bushati, po zhvillon një vizitë zyrtare në Maqedoni. Ai ka takuar kryeministrin Zoran Zaev ndërsa gjatë takimit kanë diskutuar për referendumin në Maqedoni...

Zaev takon kreun e diplomacisë shqiptare Ditmir Bushati

para 7 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev sonte është takuar me kreun e diplomacisë shqiptare, ministrin Ditmir Bushati. Në takimin, në të cilin ishte i pranishëm edhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, u diskutua...

LSDM-ja në Kumanovë fillon takimin me qytetarët në gjuhën shqipe

para 7 muajve - TV21

Lidhja Social Demokrate sot në Qytetin e Kumanovës ka mbajtur takim me qytetarët e këtij qyteti në vazhdën e tubimeve me qytetarët nëpër Republikën e Maqedonisë, në prag të referendumit të 30-të  shtatorit...

Mickovski: Nuk bëj thirrje për të bojkotuar referendumin

para 7 muajve - Tetova Sot

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski në emisionin “Analiza 24” ka deklaruar se nuk bën thirrje për bojkot të referendumit, me vendimin se qytetarët vetë duhet të vendosin të lirë më 30 shtator, shkruan...

LSDM-ja në Kumanovë fillon takimin me qytetarët në gjuhën shqipe

para 7 muajve - Fakti Ditor

Lidhja Social Demokrate sot në Qytetin e Kumanovës ka mbajtur takim me qytetarët e këtij qyteti në vazhdën e tubimeve me qytetarët nëpër Republikën e Maqedonisë, në prag të referendumit të 30-të shtatorit...

LSDM-ja në Kumanovë fillon takimin me qytetarët në gjuhën shqipe

para 7 muajve - AlbPortali

Lidhja Social Demokrate sot në Qytetin e Kumanovës ka mbajtur takim me qytetarët e këtij qyteti në vazhdën e tubimeve me qytetarët nëpër Republikën e Maqedonisë, në prag të referendumit të 30-të shtatorit...

Mogerini nesër në Shkup

para 7 muajve - TV21

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federika Mogerini nesër do të qëndrojë në Shkup, ku pritet të ketë takime me kreun shtetëror të Maqedonisë. Mogerini do të ketë takime...

Sekretari James Mattis shkon të dielën në Maqedoni

para 7 muajve - Illyria

Uashington, 12 shtator 2018 – Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, do të shkojë të dielën në Maqedoni për të treguar mbështetjen e SHBA-së ndaj Maqedonisë lidhur me integrimin e saj në NATO dhe...

Funksionarë të tjerë në radhë për të vizituar Shkupin, mes tyre Mogerini, Miçel, Han e Mattis

para 7 muajve - Portalb

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër pritet të vizitojë Maqedoninë, Mogerini pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski, përcjell...

Zaev takon Bushatin, bisedojnë edhe për referendumin

para 7 muajve - Shenja

Në vigjilje të vizitës së nesërme zyrtare në Republikën e Maqedonisë, kryeministri Zoran Zaev sot e priti ministrin për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati. Në takimin,...

Mickovski: Nuk bëj thirrje për të bojkotuar referendumin

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski në emisionin “Analiza 24” ka deklaruar se nuk bën thirrje për bojkot të referendumit, me vendimin se qytetarët vetë duhet të vendosin të lirë më 30 shtator, shkruan...

Mickovski: Nuk bëj thirrje për të bojkotuar referendumin

para 7 muajve - AlbPortali

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski në emisionin “Analiza 24” ka deklaruar se nuk bën thirrje për bojkot të referendumit, me vendimin se qytetarët vetë duhet të vendosin të lirë më 30 shtator, shkruan...

Jançev: Qëndrimi im të votohet “kundër” në referendum është në pajtim me vendimin e OBRM-PDUKM-së

para 7 muajve - Telegrafi

Nënkryetari i OBRM-PDUKM-së, Mitko Jançev sonte deklaroi se qëndrimi i tij për referendumin është në pajtueshmëri me vendimin e partisë që secili të veprojë sipas bindjes personale, por se propozimi i...

Zaev: Qëndrimi i opozitës për referendumin, mashtrues

para 7 muajve - Illyria

Shkup, 12 shtator 2018 – Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, qëndrimin e partisë më të madhe opozitare, VMRO DPMNE- për të ftuar qytetarët të mos dalin të votojnë në referendumin e 30 shtatorit, e vlerëson...

Mogherini nesër në Shkup

para 7 muajve - Shenja

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federika Mogerini nesër do të qëndrojë në Shkup, ku pritet të ketë takime me kreun shtetëror të Maqedonisë. Mogerini do të ketë takime...

Zaev – Bushati: Inkurajuese mbështetja e liderëve të rajonit për përmbylljen e procesit euroatlantik

para 7 muajve - Portalb

Në vigjilje të vizitës së nesërme zyrtare në Republikën e Maqedonisë, kryeministri Zoran Zaev sot e priti ministrin për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati. Në takimin,...

Personalitete tjera në radhë për të vizituar Shkupin, mes tyre Mogerini, Miçel, Han e Mattis

para 7 muajve - Portalb

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër pritet të vizitojë Maqedoninë, Mogerini pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski, përcjell...

Bushati vizitë në Maqedoni/ Fton shqiptarët të votojnë PRO referendumit

para 7 muajve - Sot News

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Maqedoni për një vizitë zyrtare në këtë moment të rëndësishëm për ecurinë euro-atlantike të fqinjit tonë. Bushati e nisi vizitën e tij...

Jançev: Qëndrimi im të votohet “kundër” në referendum është në pajtim me vendimin e VMRO-DPMNE-së

para 7 muajve - Medial

Zëvendëskryetari i VMRO-DPMNE- së Mitko Jançev sonte deklaroi se qëndrimi i tij për referendumin është në pajtim me vendimin e partisë secili të veprojë sipas bindjes personale, por se propozimi i tij...

Gashi takon Bushatin, bisedohet për referendumin dhe punën e BESËS

para 7 muajve - Shenja

Ministri i Evropës dhe Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, realizoi një takim me kreun e Lëvizjes BESA, Afrim Gashi. Gashi këtë vizitë e cilësoi shumë të frytshme dhe miqësore duke nënvizuar...

VMRO braktis thirrjet për bojkot të referendumit, Zaev: Qëndrimi huton qytetarët

para 7 muajve - Mapo

Kryeministri Zoran Zaev vlerëson se VMRO-DPMNE-ja me qëndrimin e saj ndaj referendumit po mashtron qytetarët duke i futur ata në huti. Sipas të parit të ekzekutivit, me opozitën nuk ka hapësirë debati...

Mickoski realizon takim me Presidentin Thaçi

para 7 muajve - Medial

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hrisitijan Mickoski ka realizuar takim me Kryetarin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, njofton Medial.mk. Në takim është biseduar për çështje bilaterale dhe rajonale. Të dy...

Bushatin takon Zaev: I lutem shqiptarëve të japin PO-në për referendumin

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Maqedoni për një vizitë zyrtare në një moment të rëndësishëm për ecurinë euro-atlantike të fqinjit tonë. Ministri Bushati e nisi vizitën...

Referendumi në Maqedoni, Bushati: Shqiptarët të votojnë PO!

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka nisur një vizitë zyrtare në Maqedoni ku është takuar me kryeministrin Zoran Zaev. Sipas Ministrit Bushati, çelësi i vetëm për hapjen e kësaj...

Ministri i jashtëm Bushati në Shkup, thirrje për shqiptarët për të votuar pro në referendum

para 7 muajve - Iliria News

Zhvillimet më të fundit në Maqedoni dhe rajon si dhe sfidat e përbashkëta me të cilat përballet Ballkani Perëndimor, kanë qenë në fokus të diskutimeve mes Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe kryeministrit...

Mickoski realizoi takim me partnerët e koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”

para 7 muajve - Medial

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot realizoi takim me partnerët nga koalicioni “Për një Maqedoni më të mirë”. Në takim u bisedua për ngjarjet politike aktuale, marrëveshjen kapitulluese me Greqinë,...

Sekretari James Mattis shkon të dielën në Maqedoni

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, do të shkojë të dielën në Maqedoni për të treguar mbështetjen e SHBA-së ndaj Maqedonisë lidhur me integrimin e saj në NATO dhe zotimin e vazhdueshëm amerikan...

Bushati-Zaev : Çelësi i vetëm për rrugëtimin euro-atlantik, vota pro marrëveshjes së Prespës

para 7 muajve - Medial

Zhvillimet më të fundit në Maqedoni dhe rajon si dhe sfidat e përbashkëta me të cilat përballet Ballkani Perëndimor, kanë qenë në fokus të diskutimeve mes Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe kryeministrit...

Mogherini nesër në Shkup

para 7 muajve - Koha.net

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër pritet të vizitojë Maqedoninë, ku do të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski. Pas takimit...

Instensifikohen vizitat e ndërkombëtarëve, Mogherini viziton nesër Shkupin

para 7 muajve - MRT

Vazhdon përkrahja ndërkombëtare për marrëveshjen e Prespës.... Pas vizitave të javës që shkoi të kancelarit austriak Sebastian Kurz dhe ajo gjermane, Angela Merkel, nesër në Shkup do të qëndrojë përfaqësuesja...

Bushati në Shkup: Marrëveshja e prespës, çelësi për ardhmërinë

para 7 muajve - MRT

Zhvillimet më të fundit në Maqedoni dhe rajon si dhe sfidat e përbashkëta me të cilat përballet Ballkani Perëndimor.... Zhvillimet më të fundit në Maqedoni dhe rajon si dhe sfidat e përbashkëta me të cilat...

Bushati: Çelësi i vetëm për rrugëtimin euro-atlantik të Maqedonisë, vota pro Marrëveshjes së Prespës

para 7 muajve - Mapo

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Maqedoni për një vizitë zyrtare në një moment të rëndësishëm për ecurinë euro-atlantike të fqinjit tonë. Ministri Bushati e nisi vizitën...

Bushati takohet me Zaev: Detyrë e shqiptarëve, të votojnë PRO në referendum

para 7 muajve - Java News

Zhvillimet më të fundit në Maqedoni dhe rajon si dhe sfidat e përbashkëta me të cilat përballet Ballkani Perëndimor, kanë qenë në fokus të diskutimeve mes Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe kryeministrit...

Zaev – Bushati: Mbështetja e liderëve të rajonit është inkurajuese

para 7 muajve - Telegrafi

Në prag të vizitës së nesërme zyrtare në Republikën e Maqedonisë, Kryeministri Zoran Zaev sot mirëpriti ministrin për Evropë dhe Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati. Në takimin,...

Hashim Thaçi tregon se kush do të përfitojë nga marrëveshja në Bruksel

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ripërsëriti sot se çdo marrëveshje që arrihet në Bruksel me palën serbe do të jetë në interes të vendeve tona dhe tërë rajonit. Ai në një status në Facebook u bën thirrje...

Mogherini të enjten në Shkup

para 7 muajve - Infokusi

Të enjten përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini do ta vizitojë Shkupin. Atje, Mogherini pritet të takohet me zyrtarë të shtetit, si dhe me liderin e opozitës maqedonase, Hristijan...

Mogerini nesër do të vizitojë Shkupin

para 7 muajve - Portalb

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër pritet të vizitojë Maqedoninë, Mogerini pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski, përcjell...

Jançev: Qëndrimi im të votohet “kundër” në referendum është në pajtim me vendimin e VMRO-DPMNE-së

para 7 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryetari i VMRO-DPMNE- së Mitko Jançev sonte deklaroi se qëndrimi i tij për referendumin është në pajtim me vendimin e partisë secili të veprojë sipas bindjes personale, por se propozimi i tij...

Ministri i jashtëm Bushati në Shkup, thirrje për shqiptarët për të votuar pro në referendum

para 7 muajve - Ina

Zhvillimet më të fundit në Maqedoni dhe rajon si dhe sfidat e përbashkëta me të cilat përballet Ballkani Perëndimor, kanë qenë në fokus të diskutimeve mes Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe kryeministrit...

Bushati: Çelësi i vetëm për rrugëtimin euro-atlantik të Maqedonisë, vota pro Marrëveshjes së Prespës

para 7 muajve - Albeu

Zhvillimet më të fundit në Maqedoni dhe rajon si dhe sfidat e përbashkëta me të cilat përballet Ballkani Perëndimor, kanë qenë në fokus të diskutimeve mes Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe kryeministrit...

Bushati takohet me Zaev: Detyrë e shqiptarëve, të votojnë pro referendumit

para 7 muajve - Java News

Zhvillimet më të fundit në Maqedoni dhe rajon si dhe sfidat e përbashkëta me të cilat përballet Ballkani Perëndimor, kanë qenë në fokus të diskutimeve mes Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe kryeministrit...

Edhe Mogerini nesër vjen në Shkup

para 7 muajve - Ina

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër pritet të vizitojë Maqedoninë, Mogerini pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski. Pas...

Edhe Mogerini nesër vjen në Shkup

para 7 muajve - Antpress

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër pritet të vizitojë Maqedoninë, Mogerini pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski. Pas...

Maqedonia nesër pret Mogherinin

para 7 muajve - Klan Kosova

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Frederika Mogherini, nesër do ta vizitojë Maqedoninë. Ajo do të mbajë takime me kryeministrin Zoran  Zaev, presidentin Gjorge Ivanov dhe...

Mogerini nesër në takime në Shkup

para 7 muajve - Iliria News

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federika Mogerini nesër do të qëndrojë në Maqedoni, ku pritet të ketë takime me kreun shtetëror të Maqedonisë dhe me liderin e opozitës,...

Mickoski realizoi takim me partnerët koalicionit “Për Maqedoni më të mirë”

para 7 muajve - Telegrafi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ot realizoi takim me partnerët nga koalicioni “Për Maqedoni më të mirë”. Siç kumtojnë nga OBRM-PDUKM, në takim u bisedua për ndodhitë aktuale politike, marrëveshjen...

Thaçi do marrëveshje të shpejtë me Serbinë, jo pas 20 vjetësh

para 7 muajve - Koha.net

Vizitën e tij në Shkup, presidenti Hashim Thaçi, e ka shfrytëzuar për të folur edhe një herë për mundësitë e arritjes së një marrëveshjeje përfundimtare të paqes me Serbinë, raporton KTV . Pas takimit...

Zaev – Bushati: Inkurajuese mbështetja e liderëve të rajonit për përmbylljen e procesit euroatlantik

para 7 muajve - Tetova Sot

Në vigjilje të vizitës së nesërme zyrtare në Republikën e Maqedonisë, kryeministri Zoran Zaev sot e priti ministrin për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati. Në takimin,...

Mickoski realizoi takim me partnerët e koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot realizoi takim me partnerët nga koalicioni “Për një Maqedoni më të mirë”. Në takim u bisedua për ngjarjet politike aktuale, marrëveshjen kapitulluese me Greqinë,...

Mogerini nesër në Shkup

para 7 muajve - Nezavisen

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër do të vizitojë Maqedoninë. Ajo do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev, liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski dhe me presidentin e...

Shkup: Thaçi nuk u prit nga presidenti Ivanov

para 7 muajve - RTV 21

Thaçi: Marrëveshje Kosovë-Serbi nuk do të cenoj shtet fqinje” Presidentin i Kosovë Hashim Thaçi gjatë vizitës në Shkup u prit nga kryeministri Zoran Zaev, por jo edhe nga homologu i tij Gjorge Ivanov....

Përfitimet nga marrëveshja Kosovë-Serbi, ja çka thotë Presidenti

para 7 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili gjatë ditës së sotme ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Maqedoni, është takuar me përfaqësuesit politikë, raporton “Zeri.info”. Përmes një postimi në profilin...

Mogerini nesër pritet të qëndrojë në Shkup

para 7 muajve - Alsat-M

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër pritet të vizitojë Maqedoninë, Mogerini pritet të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski. Pas...

Mogherini nesër në takime në Shkup

para 7 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e lartë e politikës së jashtme dhe sigurisë të BE-së, Federica Mogherini nesër qëndron në Maqedoni ku pritet të ketë takime me përfaqësuesit e lartë të institucioneve të Maqedonisë dhe me...

Bushati-Zaev: Çelësi i vetëm për progres të mëtejshëm në rrugëtimin euro-atlantik, vota PRO Marrëveshjes së Prespës

para 7 muajve - Lexo

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Maqedoni për një vizitë zyrtare në një moment të rëndësishëm për ecurinë euro-atlantike të fqinjit tonë. Ministri Bushati e nisi vizitën...

Zaev: VMRO krijon huti tek qytetarët

para 7 muajve - MRT

Kryeministri Zoran Zaev vlerëson se VMRO-DPMNE-ja me qëndrimin e saj ndaj referendumit po fut ata në huti... Sipas të parit të ekzekutivit, me opozitën nuk ka hapësirë debati përderisa kreu i saj, Micskoski...

Mickoski realizoi takim me Thaçin

para 7 muajve - Medial

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hrisitian Mickoski, realizoi takim me Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Në takim, siç njofton qendra për komunikim e VMRO-DPMNE-së, bashkëbiseduesit u përqendruan...

Thaçi u takua edhe me liderin e VMRO-së, ja çfarë biseduan?

para 7 muajve - Antpress

Lideri i partisë më të madhe opozitare në Maqedoni, Hristijan Miçkoski e ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Maqedoni. Në njoftimin...

Thaçi takon edhe kryetarin e VMRO-së, ja për çfarë biseduan

para 7 muajve - InfoShqip

Lideri i partisë më të madhe opozitare në Maqedoni, Hristijan Miçkoski e ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Maqedoni. Në njoftimin...

Mickoski u’a kumtoi qëndrimin për referendum partnerëve të koalicionit

para 7 muajve - Pa censure

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot realizoi takim me partnerët nga koalicioni “Për një Maqedoni më të mirë”. Në takim u bisedua për ngjarjet politike aktuale, marrëveshjen kapitulluese me Greqinë,...

Bushati thirrje shqiptarëve në Maqedoni: Votoni referendumin

para 7 muajve - Respublica

Qeveria shqiptare përfshihet në fushatën për referendumin e emrit në Maqedoni.  Ka qenë ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati që i kërkoi hapur popullsisë shqiptare të votojë pro marrëveshjes me Greqinë për...

LSDM: Mickoski të marrë guximin, dhe të tregoj përgjegjësi dhe të tregoj se është kundër bojkotimit të referendumit

para 7 muajve - Fakti Ditor

Për më pak se 20 ditë nga referendumi VMRO-DPMNE-ja dhe Hristian Mickoski nuk kanë një qëndrim të qartë a janë kundër bojkotit të ardhmërisë së Maqedonisë. Mickoski ka nevojë për ndihmë. Çdokush që e do...

LSDM: Mickoski të marrë guximin, dhe të tregoj përgjegjësi dhe të tregoj se është kundër bojkotimit të referendumit

para 7 muajve - AlbPortali

Për më pak se 20 ditë nga referendumi VMRO-DPMNE-ja dhe Hristian Mickoski nuk kanë një qëndrim të qartë a janë kundër bojkotit të ardhmërisë së Maqedonisë. Loading... Mickoski ka nevojë për ndihmë. Çdokush...

​Mogherini nesër në Shkup

para 7 muajve - Periskopi

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër pritet të vizitojë Maqedoninë, ku do të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski. Pas takimit...

Thaçi u takua edhe me liderin e VMRO-së, ja çfarë biseduan?

para 7 muajve - Antpress

Lideri i partisë më të madhe opozitare në Maqedoni, Hristijan Miçkoski e ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Maqedoni. Në njoftimin...

LSDM: Mickoski të marrë guximin, dhe të tregoj përgjegjësi dhe të tregoj se është kundër bojkotimit të referendumit

para 7 muajve - Tetova Sot

Për më pak se 20 ditë nga referendumi VMRO-DPMNE-ja dhe Hristian Mickoski nuk kanë një qëndrim të qartë a janë kundër bojkotit të ardhmërisë së Maqedonisë. Mickoski ka nevojë për ndihmë. Çdokush që e do...

Mogerini nesër në takime në Shkup

para 7 muajve - Tetova Sot

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federika Mogerini nesër do të qëndrojë në Maqedoni, ku pritet të ketë takime me kreun shtetëror të Maqedonisë dhe me liderin e opozitës,...

Mogherini nesër në Shkup

para 7 muajve - KosovaPress

Pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev, Mogerini pritet të jap deklaratë të shkurtër për shtyp në Çarshinë e Shkupit. Përfaqësuesja e Lartë e BE-së gjithashtu do të takohet me presidentin e shtetit Gjorge...

Maqedonia nesër pret Mogherinin

para 7 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Frederika Mogherini, nesër do ta vizitojë Maqedoninë. Ajo do të mbajë takime me kryeministrin Zoran Zaev, presidentin Gjorge Ivanov dhe...

THAÇI FTON QYTETARËT E MAQEDONISË TA MBËSHTESIN REFERENDUMIN

para 7 muajve - KDPolitik

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës zyrtare në Shkup u ka bërë thirrje qytetarëve të Maqedonisë dhe sidomos shqiptarëve të atjeshëm, që pa hezitim të dalin dhe të votojnë në referendumin për...

ZAEV: QËNDRIMI I OPOZITËS PËR REFERENDUMIN, MASHTRUES

para 7 muajve - KDPolitik

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, qëndrimin e partisë më të madhe opozitare, VMRO DPMNE- për të ftuar qytetarët të mos dalin të votojnë në referendumin e 30 shtatorit, e vlerëson si të dëmshëm për...

Thaçi edhe në Shkup flet për marrëveshjen me Serbinë

para 7 muajve - Albinfo

Presidenti Hashim Thaçi, pas vizitës në Podgoricë, ka qëndruar sot në Shkup, ku ka takuar liderët e partive politike shqiptare dhe kryeministrin Zoran Zaev. Ai ka folur për fazën finale të dialogut, duke...

Thaçi edhe në Shkup fletë për marrëveshjen me Serbinë

para 7 muajve - Albinfo

Presidenti Hashim Thaçi, pas vizitës në Podgoricë, ka qëndruar sot në Shkup, ku ka takuar liderët e partive politike shqiptare dhe kryeministrin Zoran Zaev. Ai ka folur për fazën finale të dialogut, duke...

Thaçi konfirmon përkrahjen e Maqedonisë në dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ripërsëritur qëndrimin e tij se çdo marrëveshje në Bruksel do të jetë në interes të shqiptarëve dhe të gjithë rajonit. Thaçi sot ka vizituar Maqedoninë me ç’rast...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK