http://kariera.mk

Kocijançiq: Fillimisht kriteret, pastaj anëtarësimi i Serbisë në BE

para 7 muajve - Lajmi.net

Para anëtarësimit në Bashkimin Evropian, Serbia duhet t'i plotësojë kriteret e përcaktuara qartë dhe të vazhdojë të punojë për arritjen e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, tha për...

Kocijançiq: Fillimisht kriteret, pastaj anëtarësimi i Serbisë në BE

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Para anëtarësimit në Bashkimin Evropian, Serbia duhet t'i plotësojë kriteret e përcaktuara qartë dhe të vazhdojë të punojë për arritjen e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, tha për...

Serbia në BE, Koçijançiç: Në fillim kriteret, pastaj anëtarësimi

para 7 muajve - Gazeta Tema

Serbia duhet t’i plotësojë kushtet e vendosura në mënyrë të qartë dhe të vazhdojë punën në marrëveshjen mbi normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, para pranimit në Bashkimin Evropian. Kjo deklaratë ka...

Mogherini e bindur, zgjidhja me dialog midis Beogradit e Prishtinë ende është e mundshme

para 7 muajve - Zeri

Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme e Siguri e BE-së, Federica Mogherini, beson se zgjidhja për Kosovën me dialog midis Beogradit e Prishtinës ende është e mundur. Mogherini tha kështu duke iu...

Mogherini e bindur, zgjidhja me dialog midis Beogradit e Prishtinë ende është e mundshme

para 7 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme e Siguri e BE-së, Federica Mogherini, beson se zgjidhja për Kosovën me dialog midis Beogradit e Prishtinës ende është e mundur. Mogherini tha kështu duke iu...

Mogherini sqarohet nëse ka marrëveshje të fshehtë Thaçi-Vuçiq

para 7 muajve - OraInfo

Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme e Siguri e BE-së, Federica Mogherini, beson se zgjidhja për Kosovën me dialog midis Beogradit e Prishtinës ende është e mundur, transmeton Koha.net raportimin...

Mogherini e bindur, zgjidhja me dialog midis Beogradit e Prishtinë ende është e mundshme

para 7 muajve - Koha.net

14 shtator – Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme e Siguri e BE-së, Federica Mogherini, beson se zgjidhja për Kosovën me dialog midis Beogradit e Prishtinës ende është e mundur, transmeton Koha.net...

Kocijançiq: Së pari kriteret e pastaj anëtarësimi i Serbisë në BE

para 7 muajve - Zeri

Para pranimit në Bashkimin Evropian Serbia duhet t’i plotësojë kriteret e definuar në mënyrë të qartë dhe të vazhdojë punën në marrëveshjen mbi normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, ka deklaruar për...

Presidenti serb Vuçiq: Zgjidhje e lehtë me shqiptarët? Është sikur të tentosh shërimin e kancerit me aspirinë!

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se zgjidhja e problemeve me shqiptarët do të jetë e dhimbshme, siç ka thënë ai “si për ne ashtu edhe për shqiptarët”. Siç ka thënë Vuçiq, shkruajnë mediat...

Kocijançiq i reagon Vuçiqit: Plotësoni kushtet, pastaj flasim për anëtarësim në BE

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Para pranimit në Bashkimin Evropian Serbia duhet t’i plotësojë kriteret e definuar në mënyrë të qartë dhe të vazhdojë punën në marrëveshjen mbi normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, ka deklaruar për...

Mogherini e bindur se zgjidhja me dialog midis Beogradit e Prishtinë ende është e mundshme

para 7 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme e Siguri e BE-së, Federica Mogherini, beson se zgjidhja për Kosovën me dialog midis Beogradit e Prishtinës ende është e mundur, transmeton Koha.net raportimin...

“Qeshi kur thonë: Do t’iu jap tri fshatra me gjashtë të tjerë në këmbim…”

para 7 muajve - TV21

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Nëse ndonjëherë...

Kocijançiq i reagon Vuçiqit: Plotësoni kushtet, pastaj flasim për anëtarësim në BE

para 7 muajve - Periskopi

Para pranimit në Bashkimin Evropian Serbia duhet t’i plotësojë kriteret e definuar në mënyrë të qartë dhe të vazhdojë punën në marrëveshjen mbi normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, ka deklaruar për...

Kocijançiq: Së pari kriteret e pastaj anëtarësimi i Serbisë në BE

para 7 muajve - Insajderi

Para pranimit në Bashkimin Evropian Serbia duhet t’i plotësojë kriteret e definuar në mënyrë të qartë dhe të vazhdojë punën në marrëveshjen mbi normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, ka deklaruar për...

Vuçiq: Zgjidhje e lehtë me shqiptarët? Është sikur të tentosh shërimin e kancerit me aspirinë!

para 7 muajve - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se zgjidhja e problemeve me shqiptarët do të jetë e dhimbshme, siç ka thënë ai “si për ne ashtu edhe për shqiptarët”. Siç ka thënë Vuçiq, shkruajnë mediat...

Vuçiq: Zgjidhje e lehtë me shqiptarët? Është sikur të tentosh shërimin e kancerit me aspirinë!

para 7 muajve - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se zgjidhja e problemeve me shqiptarët do të jetë e dhimbshme, siç ka thënë ai “si për ne ashtu edhe për shqiptarët”. Siç ka thënë Vuçiq, shkruajnë mediat...

Vuçiq: Zgjidhje e lehtë me shqiptarët? Është sikur të tentosh shërimin e kancerit me aspirinë!

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se zgjidhja e problemeve me shqiptarët do të jetë e dhimbshme, siç ka thënë ai “si për ne ashtu edhe për shqiptarët”. Siç ka thënë Vuçiq, shkruajnë mediat...

Vuçiq: Marrëveshja me Kosovën, duhet t’i garantojë Serbisë anëtarësim në BE

para 7 muajve - Portalb

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Nëse ndonjëherë...

Vuçiqit i qeshet me ndryshimin e kufijve

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Nëse ndonjëherë...

Vuçiq çelet në intervistë për Reuters, tregon çka pret Serbia nga marrëveshja me Kosovën

para 7 muajve - Ina

Vuçiq çelet në intervistë për Reuters, tregon çka pret Serbia nga marrëveshja me Kosovën Në një intervistë për Reuters, presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, flet si asnjëherë më parë për këmbënugljen e tij...

Vuçiq: ‘Qeshi kur thonë: Do t’iu jap tri fshatra me gjashtë të tjerë në këmbim…’

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Nëse ndonjëherë...

“Qeshi kur thonë: Do t’iu jap tri fshatra me gjashtë të tjerë në këmbim…”

para 7 muajve - RTV 21

Vuçiq flet rreth marrëveshjes përfundimtare me Kosovën Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit...

Vuçiq: Marrëveshje me Prishtinën vetëm nëse na garantohet hyrja në BE

para 7 muajve - OraInfo

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq në një intervistë për Reuters ka deklaruar se arritja e marrëveshjes së Beogradit me Prishtinën do të duhej ta nënkuptojë garancitë e qarta për hyrje të Serbisë në Bashkimin...

Vuçiq: Marrëveshja me Kosovën, duhet t’i garantojë Serbisë anëtarësim në BE

para 7 muajve - Alsat-M

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Nëse ndonjëherë...

Vuçiq: Marrëveshja bashkë me garancitë e qarta për hyrjen e Serbisë në BE

para 7 muajve - Zeri

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq në një intervistë për Reuters ka deklaruar se arritja e marrëveshjes së Beogradit me Prishtinën do të duhej ta nënkuptojë garancitë e qarta për hyrje të Serbisë në Bashkimin...

Vuçiç: Të na garantohet hyrja ne BE nëse arrijmë marrëveshje me Kosovën

para 7 muajve - Vizion Plus

Presidenti serb, Aleksandar Vuçic pohoi për “Reuters” se  çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian....

Vuçiq: Marrëveshja me Kosovën, duhet t’i garantojë Serbisë anëtarësim në BE

para 7 muajve - Gazeta e re

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Nëse ndonjëherë...

Vuçiç: Nuk e dimë ku i kemi kufijtë me Kosovën!

para 7 muajve - Lexo

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Nëse ndonjëherë...

Vuçiç: Nuk e dimë ku i kemi kufijtë me Kosovën!

para 7 muajve - Java News

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Nëse ndonjëherë...

Vuçiq: Marrëveshja me Kosovën, duhet t'i garantojë Serbisë anëtarësim në BE

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Nëse ndonjëherë...

Reuters: Vuçiq do garanci se Serbia hyn më 2025 në BE, pasi të bëjë marrëveshje me Kosovën

para 7 muajve - Ina

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se do të kërkonte garanci se vendi i tij do të anëtarësohet në Bashkimin Europian në vitin 2025 si pjesë e ndonjë marrëveshjeje me Kosovën, e cila do t’u hapte...

Vuçiq: Marrëveshja me Kosovën, duhet t’i garantojë Serbisë anëtarësim në BE

para 7 muajve - Infokusi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Nëse ndonjëherë...

Vuçiq: Askush të mos i frikësohet një marrëveshjeje mes serbëve dhe shqiptarëve të Kosovës

para 7 muajve - Gazeta e re

Askush në rajon nuk duhet t’i frikësohet një marrëveshjeje mes serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, pasi rajoni do të jetë më i qëndrueshëm, më i fortë dhe ekonomikisht më tërheqës, deklaroi presidenti serb,...

Vuçiq: Askush të mos i frikësohet një marrëveshjeje mes serbëve dhe shqiptarëve të Kosovës

para 7 muajve - KosovaPress

”Nëse Beogradi arrin ndonjë marrëveshje me Prishtinën, Serbisë duhet t’i jepen garanci të qarta se ajo do t’i bashkohet BE-së në vitin 2025”, theksoi ai. “Nëse ne arrijmë një marrëveshje, ajo duhet të...

Vuçiq: Marrëveshja me Kosovën duhet t’i garantojë Serbisë anëtarësim në BE

para 7 muajve - Shenja

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se çdo marrëveshje me Kosovën, për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes dy vendeve, duhet t’i garantojë vendit të tij anëtarësim në Bashkimin Evropian. “Nëse ndonjëherë...

Vuçiq çelet në intervistë për Reuters, tregon çka pret Serbia nga marrëveshja me Kosovën

para 7 muajve - Periskopi

Në një intervistë për Reuters, presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, flet si asnjëherë më parë për këmbënugljen e tij që të arrihet një marrëveshje mes Serbisë dhe Kosovës. Thotë se ajo që pret nga kjo marrëveshje,...

Vuçiq: Marrëveshja bashkë me garancitë e qarta për hyrjen e Serbisë në BE

para 7 muajve - Insajderi

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq në një intervistë për Reuters ka deklaruar se arritja e marrëveshjes së Beogradit me Prishtinën do të duhej ta nënkuptojë garancitë e qarta për hyrje të Serbisë në Bashkimin...

Vuçiç: marrëveshja me shqiptarët, si një garanci për t’u bashkuar me BE-në

para 7 muajve - Te Sheshi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç beson se arritja e një marrëveshjeje midis Beogradit dhe Prishtinës duhet të përfshijë garanci të qarta për hyrjen e Serbisë në Bashkimin Evropian në vitin 2025. Megjithatë,...

Ky është kushti i Vuçiqit ndaj BE-së, për marrëveshjen me Kosovën

para 7 muajve - Iliria News

Nëse arrijmë ndonjëherë ndonjë marrëveshje me Prishtinën, Serbisë duhet t’i jepet garanci e qartë se do të bëhet shtet anëtar i BE-së në vitin 2025. Kështu ka deklaruar presidenti serb Aleksandar Vuçiq....

Ky është kushti i Vuçiqit ndaj BE-së, për marrëveshjen me Kosovën

para 7 muajve - Zeri

Nëse arrijmë ndonjëherë ndonjë marrëveshje me Prishtinën, Serbisë duhet t'i jepet garanci e qartë se do të bëhet shtet anëtar i BE-së në vitin 2025. Kështu ka deklaruar presidenti serb Aleksandar Vuçiq....

Ja garancia që kërkon Vuçiç nga Europa në këmbim të marrëveshjes me Kosovën

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se do të kërkonte garanci se vendi i tij do të anëtarësohet në Bashkimin Europian në vitin 2025 si pjesë e ndonjë marrëveshjeje me Kosovën, e cila do t’u hapte...

Vuçiqi i qet kusht BE-së për marrëveshjen me Kosovën

para 7 muajve - OraInfo

Nëse arrijmë ndonjëherë ndonjë marrëveshje me Prishtinën, Serbisë duhet t’i jepet garanci e qartë se do të bëhet shtet anëtar i BE-së në vitin 2025. Kështu ka deklaruar presidenti serb Aleksandar Vuçiq....

Ky është kushti i Vuçiqit ndaj BE-së, për marrëveshjen me Kosovën

para 7 muajve - Lajmi.net

Nëse arrijmë ndonjëherë ndonjë marrëveshje me Prishtinën, Serbisë duhet t'i jepet garanci e qartë se do të bëhet shtet anëtar i BE-së në vitin 2025. Kështu ka deklaruar presidenti serb Aleksandar Vuçiq....

Vuçiq kërkon garanci nga BE për marrëveshjen me Kosovën

para 7 muajve - Portalb

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se do të kërkonte garanci se vendi i tij do të anëtarësohet në Bashkimin Europian në vitin 2025 si pjesë e ndonjë marrëveshjeje me Kosovën, e cila do t’u haptë...

Vuçiq do garanci se Serbia hyn më 2025 në BE, pasi të bëjë marrëveshje me Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se do të kërkonte garanci se vendi i tij do të anëtarësohet në Bashkimin Europian në vitin 2025 si pjesë e ndonjë marrëveshjeje me Kosovën, e cila do t’u hapte...

Marrëveshja me Kosovën, Vuçiç kërkon garanci nga BE-ja

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sot se do të korkojë garanci për integrim në Bashkimin Europian pas arritjes së marrëveshjes me Kosovën. Si “kusht”, sipas Vuçiç, do të vendosë që Serbia...

Vuçiq: Do t’i vazhdojmë bisedimet me Prishtinën

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot deklaroi se Beogradi do t’i vazhdojë bisedimet me Prishtinën, por se ndoshta nuk do të arrihet marrëveshje. “Të rëndësishme janë bisedimet edhe nëse nuk arrihet marrëveshje,...

Vuçiq kërkon garanci nga BE për marrëveshjen me Kosovën

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se do të kërkonte garanci se vendi i tij do të anëtarësohet në Bashkimin Europian në vitin 2025 si pjesë e ndonjë marrëveshjeje me Kosovën, e cila do t’u haptë...

Vuçiqit me një kusht ndaj BE-së, për marrëveshjen me Kosovën

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 13 Shtator-Nëse arrijmë ndonjëherë ndonjë marrëveshje me Prishtinën, Serbisë duhet t’i jepet garanci e qartë se do të bëhet shtet anëtar i BE-së në vitin 2025. Kështu ka deklaruar presidenti...

Vuçiq kërkon nga BE garanci për marrëveshjen me Kosovën

para 7 muajve - Illyria

Beograd, 13 shtator 2018 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se do të kërkojë garanci se vendi i tij do të anëtarësohet në Bashkimin Evropian në vitin 2025, nëse attihet një marrëveshje...

Ky është kushti i Vuçiqit ndaj BE-së, për marrëveshjen me Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Nëse arrijmë ndonjëherë ndonjë marrëveshje me Prishtinën, Serbisë duhet t’i jepet garanci e qartë se do të bëhet shtet anëtar i BE-së në vitin 2025. Kështu ka deklaruar presidenti serb Aleksandar Vuçiq....

Vuçiç: Garanci për anëtarësimin e Serbisë në BE pas marrëveshjes me Kosovën

para 7 muajve - Alsat-M

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se do të kërkonte garanci nga Bashkimi Evropian që Serbia të bëhej anëtare e Unionit në vitin 2025, pas marrëveshjes me Kosovën fqinje, e cila do të hapte rrugën e...

Vuçiq jep deklaratë të papritur rreth liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Lajmi.net

Edhe presidenti serb ka komentuar votimin pro të parlamentit evropian për heqjen e vizave për Kosovën. Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza për Kosovën,...

Serbia kërkon garanci për anëtarësim në BE në rast të marrëveshjes me Kosovën

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se do të kërkonte garanci se Serbia do të anëtarësohej në Bashkimin Evropian në vitin 2025, në rast se arrihet ndonjë marrëveshje me Kosovën fqinje. Serbia dhe...

Euronews: Serbia kërkon garanci për anëtarësim në BE në rast se arrihet një marrëveshje me Kosovën

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se do të kërkonte garanci se Serbia do të anëtarësohej në Bashkimin Evropian në vitin 2025, në rast se arrihet ndonjë marrëveshje me Kosovën fqinje. Serbia dhe...

Vuçiq kërkon garanci nga BE për marrëveshjen me Kosovën

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se do të kërkonte garanci se vendi i tij do të anëtarësohet në Bashkimin Europian në vitin 2025 si pjesë e ndonjë marrëveshjeje me Kosovën, e cila do t’u hapë...

Vuçiq: Duam garancë për hyrje në BE, për çfarëdo marrëveshje me Kosovën

para 7 muajve - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kërkuar që Serbisë t’i garantohet anëtarësimi në Bashkimin Evoprian më 2025 si pjesë e marrëveshjes me fqinjin, Kosovën, që do të hapte rrugën për të dyja vendet...

Vuçiq kërkon garanci nga BE për marrëveshjen me Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se do të kërkonte garanci se vendi i tij do të anëtarësohet në Bashkimin Europian në vitin 2025 si pjesë e ndonjë marrëveshjeje me Kosovën, e cila do t’u haptë...

Vuçiqi kërkon që Serbisë t’i garantohet anëtarësimi në BE në çfarëdo marrëveshje me Kosovën

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kërkuar që Serbisë t’i garantohet anëtarësimi në Bashkimin Evoprian më 2025 si pjesë e marrëveshjes me fqinjin, Kosovën, që do të hapte rrugën për të dyja vendet...

Vuçiq: Do të vazhdojmë dialogun me Kosovën, por mund të mos arrijmë marrëveshje

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha sot se shumë njerëz në rajon nuk duan stabilitet e paqe, por vazhdimin e konfliktit të vazhdueshëm politik mes serbëve e shqiptarëve. “Do të dëshironin që serbët...

Vuçiq jep deklaratë të papritur rreth liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 13 Shtator-Edhe presidenti serb ka komentuar votimin pro të parlamentit evropian për heqjen e vizave për Kosovën. Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka asgjë kundër dhënies së regjimit...

Vuçiq: Shumëkush dëshiron vazhdimin e konfliktit midis serbëve e shqiptarëve

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha sot se shumëkush në rajon nuk dëshiron stabilitet e paqe, por vazhdimin e konfliktit politik permanent midis serbëve e shqiptarëve. të dëshironin që serbët e...

Vuçiq: Dialogun do e vazhdojmë, mund të mos arrijmë marrëveshje

para 7 muajve - Infokusi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka deklaruar se do të vazhdojnë bisedimet me Kosovën, por nuk është shprehur i sigurtë nëse do të arrihet ndonjë marrëveshje. “Është e rëndësishme që  edhe nëse nuk...

Vuçiq: Duam garancë për hyrje në BE, për çfarëdo marrëveshje me Kosovën

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kërkuar që Serbisë t’i garantohet anëtarësimi në Bashkimin Evoprian më 2025 si pjesë e marrëveshjes me fqinjin, Kosovën, që do të hapte rrugën për të dyja vendet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK