http://kariera.mk

“Rulota” politike me lojërat e fatit në Shqipëri

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Industria e lojërave të fatit në Shqipëri ka rritur me 25 për qind të ardhurat dhe 68 për qind fitimet vetëm në dy vitet e fundit, ndërkohë që raportet e Kontrollit të Lartë të Shtetit tregojnë se ekspansioni...

Parlamenti rrëzon dekretin e Presidentit për lojërat e fatit, Braçe akuza Metës se po bën lojën e Kryemadhit dhe Berishës

para 7 muajve - Sot News

Parlamenti ka rrëzuar dje dekretin e presidentit Ilir Meta për lojërat e fatit. Ashtu sikurse u paralajmërua në mbledhjen e Komisionit parlamentar të Ekonomisë, mazhoranca me 74 vota pro dhe asnjë kundër...

Arben Ahmetaj sulmon Ilir Metën: Dekreti për lojërat e fatit qesharak, nuk kemi dhënë asnjë licencë të re për kazinotë

para 7 muajve - Sot News

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj deklaroi dje se presidenti Meta ka kthyer me dekret ligjin e të ardhurave dhe jo atë të lojërave të fatit. Në fjalën e mbajtur në Kuvend, ministri Ahmetaj...

Ahmetaj, letër autoritetit mbikëqyrës: Largoni kumarin!

para 7 muajve - Medial

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj i ka kërkuar zyrtarisht Autoritetit të Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit që të nisë punën për zhvendosjen e kazinove jashtë zonave të banuara. Ligji për lojërat e fatit...

Ahmetaj, letër autoritetit mbikëqyrës: Largoni kumarin!

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj i ka kërkuar zyrtarisht Autoritetit të Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit që të nisë punën për zhvendosjen e kazinove jashtë zonave të banuara. Ligji për lojërat e fatit...

Ahmetaj, letër autoritetit mbikëqyrës: Largoni kumarin!

para 7 muajve - Mapo

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj i ka kërkuar zyrtarisht Autoritetit të Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit që të nisë punën për zhvendosjen e kazinove jashtë zonave të banuara. Ligji për lojërat e fatit...

Kuvendi rrëzon dekretin e Metës për tatimin mbi të ardhurat

para 7 muajve - Telegrafi

Mazhoranca në Kuvend e Shqipërisë e ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili sillte për rishqyrtim ligjin për tatimin mbi të ardhurat, pasi, sipas tij, ulja e barrës fiskale për lojërat e fatit...

Kuvendi rrëzon Metën për lojërat e fatit, derketi i presidenti hidhet poshtë me 74 vota

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kuvendi ka rrëzuar dekretin e presidentit të Republikës, Ilir Meta pasi ai riktheu për shqyrtim në Parlament ligjin për tatimin mbi të ardhurat. Dekreti i presidentit për tatimin mbi të ardhurat është...

Taksat e bixhozit, Kuvendi rrëzon dekretin e Metës për lojërat e fatit

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Pa opozitën të pranishme në Kuvend, mazhoranca ka votuar e vetme për të rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për tatimin mbi të ardhurat, me 74 vota pro dhe asnjë kundër. Dekreti që u miratua nga Kuvendi...

Kuvendi i Shqipërisë seancë pa opozitën, rrëzon dekretin e Metës për lojërat e fatit

para 7 muajve - Koha.net

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e presidentit të Republikës Ilir Meta për tatimin mbi të ardhurat, ndërsa ka miratuar Ligjin për dëmshpërblimet për ish të përndjekurit. Dekreti i presidentit për...

Rama rrëzon i vetëm Metën në Kuvend

para 7 muajve - Albeu

Ashtu siç pritej maxhoranca, pa opozitën në sallë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Meta për ligjin e lojërave të fatit . Presidenti Meta e ktheu në Parlament ligjin e miratuar nga shumica, duke e arsyetuar...

Seanca: Mazhoranca rrëzon dekretin e Metës për tatimin mbi të ardhurat

para 7 muajve - Mapo

Kuvendi ka rrëzuar dekretin e presidentit të Republikës, Ilir Meta për tatimin mbi të ardhurat, ndërsa ka miratuar ligjin për dëmshpërblimet për ish-të përndjekurit. Dekreti i presidentit për tatimin mbi...

Mbyllet seanca/ Rrëzohet dekreti i Metës për tatimin mbi të ardhurat

para 7 muajve - Sot News

Ditën e sotme parlamenti pa praninë e opozitës ka votuar dekretin mbi tatimin për të ardhurat. Votohet edhe “Dëmshpërblimi i ish të përndjekurve”, është rrëzuar dekreti për tatimin mbi të ardhurat. Dekreti...

“Largoni kumarin nga qytetet”, Ahmetaj letër Autoritetit të Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit

para 7 muajve - Java News

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj i ka kërkuar zyrtarisht Autoritetit të Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit që të nisë punën për zhvendosjen e kazinove jashtë zonave të banuara. Ligji për lojërat e fatit...

Meta ktheu ligjin për lojërat e fatit, Ahmetaj: Dikush e ka këshilluar gabim

para 7 muajve - Mapo

Në mungesë të opozitës, sot në Kuvend po diskutohet dekreti i Presidentit të Republikës, Ilir Meta për lojërat e fatit. Mazhoranca e ka rrëzuar paraprakisht dekretin në komisionin e Ekonomisë dhe këtë...

Ligji për lojërat e fatit/ Ahmetaj i përgjigjet presidentit Meta: Dikush e ka këshilluar gabim

para 7 muajve - Sot News

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj i ka dëguar një mesazh presidentit Meta që ka kthyer në Kuvend ligjin për lojërat e fatit, propozuar nga qeveria. “Unë besoj që në dekretin e Presidentit...

Ultimatumi i Ahmetaj: Nga 1 janari nuk do të ketë me kazino në zonat e banuara

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ministri i financave Arben Ahmetaj deklaroi se nga 1 janari nuk do të ketë me kazino në zonat e banuara, dhe se bastet sportive, do të jenë në distancë 200 metra nga njëra-tjetra. Teksa foli për dekretin...

Seanca pa opozitën, PS rrëzon dekretin e Metës për lojërat e fatit

para 7 muajve - Java News

Ashtu siç ishte parlajmëruar në Komsionin e Ekonomisë, Parlamenti ka rrëzuar vetëm e votat e maxhorancës dekretin e presidentit Meta për ligjin për Tatimin mbi të Ardhurat. Dekreti i presidentit për tatimin...

Nis seanca plenare, opozita braktis Kuvendin / Ahmetaj: Nga 1 Janari kazinotë larg qendrave urbane

para 7 muajve - Sot News

Nis seanca plenare për ditën e sotme, me mungesë të opozitës, nuk do të marrin pjesë sot në parlament dhe do të zhvillojnë një seancë paralele në qytetin e Durrësit. Maxhoranca pritet të rrëzojë sot ligjin...

Qeveria rikonfirmon 74 votat, rrëzohet dekreti i Metës për…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags dekret meta Kuvend qeveria Qeveria ka rikonfirmuar 74 votat që ka në Kuvend, gjatë votimit të dekretit të Presidentit Ilir Meta mbi kthimin për rishqyrtim të ligjit mbi lojrat e fatit. Dekreti...

Rrëzohet dekreti i Metës për lojrat e fatit

para 7 muajve - Respublica

Parlamenti rrëzoi dekretin e Presidentit Meta për ligjin e lojërave të fatit dhe miratoi ndryshimet ligjore në ligjin për dëmshpërblimet e ish-të përndjekurve. Dekreti i Presidentit u rrëzua me 74 vota...

Maxhoranca rrëzon dekretin e Metës, çdo ndodhë në Kuvend sot

para 7 muajve - Sot News

Maxhoranca pritet të rrëzojë sot në ligjin për tatimin mbi të ardhurat. Presidenti Meta e ktheu në Parlament ligjin e miratuar nga shumica, duke e arsyetuar me uljen e barrës fiskale për lojërat e fatit,...

Ahmetaj: Ligji i kazinove dhe basteve sportive, si do të jenë nga 1 janari

para 7 muajve - Lexo

Ministri i financave Arben Ahmetaj deklaroi se nga 1 janari nuk do të ketë me kazino në zonat e banuara, dhe se bastet sportive, do të jenë në distancë 200 metra nga njëra-tjetra. Teksa foli për dekretin...

‘Lojërat e fatit’, Ahmetaj: Presidenti Meta u këshillua gabim!

para 7 muajve - Java News

Kuvendi pritet të rrezoje sot dekretin e presidentit për “Për kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 39/2018 “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin 8438, datë 28.12.1998, “Për tatimin mbi të...

Kazinotë elektronike dhe llotot sportive, ja çfarë ndodh nga 1 janari 2019/ Ahmetaj i çon mesazh Metës

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags ahmetaj kazino lojra fati Nga 1 janari 2019, kazinotë elektronike do largohen nga qendrat e banuara, ndërsa për llotot sportive do të vendoset zbatimi i distancës së largësisë 100 metra...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK