http://kariera.mk

Volkswagen nuk do të prodhojë më “Breshka”

para 7 muajve - Klan Kosova

Prodhuesi gjerman i makinave “Volkswagen” do të ndërpresë prodhimin global të veturave ikonike, “Beetle” (‘Breshka’), pas gati shtatë dekadave shitje në SHBA, njoftoi njësia e kompanisë. Në një deklaratë...

Volkswagen më nuk do të prodhojë modelin “Beetle”

para 7 muajve - Shenja

Gjiganti gjerman i automobilave, Volkswagen, njoftoi se do t’i japë fund prodhimit të modelit të njohur “Beetle”, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas një deklarate nga përfaqësia e kompanisë në SHBA,...

Volkswagen i jep fund versionit “Beetle”

para 7 muajve - Lexo

Volkswagen do të ndalojë së prodhuari makinën “Beetle” vitin e ardhshëm, duke i dhënë fund kështu thuajse 7 dekadave prodhim. Njësia amerikane e kompanisë tha se do të ndalë prodhimin në impiantin e saj...

“Buba” e Hitlerit, gati për muze: Volkswagen lajmëron fundin e ikonës pas një viti

para 7 muajve - Te Sheshi

Pas pothuajse shtatë dekadave të ekzistencës, “Beetle” i Volkswagen-ti do futet në muze. Kompania gjermane njoftoi se do të ndalojë prodhimin e këtij modeli në korrik të vitit të ardhshëm. “Buba” e parë,...

​Volkswagen në 2019 ndalon prodhimin e modelit mitik ”Beetle”

para 7 muajve - RTV 21

Prodhimi do të ndërpritet përfundimisht në korrik të vitit të ardhshëm Volkswagen njoftoi sot se do të ndërpresë përfundimisht prodhimin e mitikes ”Beetle” në vitin 2019 me dy modele të fundit, për të...

Volkswagen më nuk do të prodhojë modelin “Beetle”

para 7 muajve - Gazeta e re

Beetle, i cili për herë të parë u fut në treg në vitin 1938 në Germaninë e periudhës naziste, fitoi famë të madhe në gjysmën e dytë të shekullit të 20-të. Gjiganti gjerman i automobilave, Volkswagen, njoftoi...

Volkswagen përfundimisht do të ndërpresë prodhimin e modelit mitik ”Beetle”

para 7 muajve - Ina

Volkswagen njoftoi sot se do të ndërpresë përfundimisht prodhimin e mitikes ”Beetle” në vitin 2019 me dy modele të fundit për të përkujtuar trashëgiminë e pasur të një makine që ka lënë gjurmë në historinë...

Volkswagen përfundimisht do të ndërpresë prodhimin e modelit mitik ”Beetle”

para 7 muajve - Koha.net

Volkswagen njoftoi sot se do të ndërpresë përfundimisht prodhimin e mitikes ”Beetle” në vitin 2019 me dy modele të fundit për të përkujtuar trashëgiminë e pasur të një makine që ka lënë gjurmë në historinë...

Volkswagen në 2019 ndalon prodhimin e modelit mitik ”Beetle”

para 7 muajve - KosovaPress

”Humbja e ”Beetle” pas tre gjeneratash dhe për gati shtatë dekada do të shoqërohet me emocione tek të apasionuarit e shumtë të ”Beetle”, deklaroi Hinrich Woebcken, drejtori i përgjithshëm ekzekutiv i ”Volkswagen”...

Lamtumirë “Beetle’, Volkwagen do t’i japë fund prodhimit të modelit historik

para 7 muajve - Java News

Volkswagen njoftoi sot se do të ndërpresë përfundimisht prodhimin e mitikes ”Beetle” në vitin 2019 me dy modele të fundit për të përkujtuar trashëgiminë e pasur të një makine që ka lënë gjurmë në historinë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK