http://kariera.mk

Kosova dhe Turqia rritin bashkëpunimin në sektorin bankar

para 7 muajve - Lajmi.net

Gjatë takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahet në Bali të Indonezisë, Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Guvernatori i Bankës...

Kosova dhe Turqia rritin bashkëpunimin në sektorin bankar

para 7 muajve - Medial

Gjatë takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahet në Bali të Indonezisë, Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Guvernatori i Bankës...

Kosova dhe Turqia rrisin bashkëpunimin në sektorin bankar

para 7 muajve - Klan Kosova

Gjatë takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahet në Bali të Indonezisë, Guvernatori i Bankës Qendrore, Fehmi Mehmeti dhe Guvernatori i Bankës Qendrore, Murat Çetinkaya...

Kosova dhe Turqia nëshkraujnë Marrëveshje për bashkëpunim në sektorin bankar

para 7 muajve - Telegrafi

Gjatë takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahet në Bali të Indonezisë, Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Guvernatori i Bankës Qendrore të...

Kosova dhe Turqia rritin bashkëpunimin në sektorin bankar

para 7 muajve - Koha.net

Gjatë takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahet në Bali të Indonezisë, Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Guvernatori i Bankës...

Kosova dhe Turqia thellojnë bashkëpunimin në sektorin bankar

para 7 muajve - Gazeta e re

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe homologu i tij turk, Murat Çetinkaya, gjatë takimeve vjetore të FMN-së dhe BB-së në Bali të Indonezisë, nënshkruan memorandum mirëkuptimi me...

FMN e përkushtuar për t’i mbështetur reformat e Ministrisë së Financave

para 7 muajve - Medial

Ministri i Financave Bedri Hamza, i shoqëruar edhe nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, në kuadër të takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahen...

Kosova dhe Turqia thellojnë bashkëpunimin në sektorin bankar

para 7 muajve - KosovaPress

Guvernatori Mehmeti ka shprehur kënaqësinë për rritjen e bashkëpunimit me Bankën Qendrore të Turqisë me anë të këtij memorandumi, që gjithashtu do të mundësonte shkëmbimin e informacioneve dhe pikëpamjeve...

Kosova dhe Turqia rritin bashkëpunimin në sektorin bankar

para 7 muajve - Ekonomia Online

Gjatë takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahet në Bali të Indonezisë, Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Guvernatori i Bankës...

FMN mbështet reformat në Ministrinë e Financave

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri i Financave Bedri Hamza, i shoqëruar edhe nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës Fehmi Mehmeti, kanë zhvilluar takim bilateral me zëvendësdrejtorin menaxhues të Fondit Monetar Ndërkombëtar,...

FMN e përkushtuar për t’i ndihmuar dhe mbështetur reformat e Ministrisë së Financave

para 7 muajve - Telegrafi

Ministri i Financave, Bedri Hamza, i shoqëruar edhe nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, në kuadër të takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahen...

FMN e përkushtuar për t’i mbështetur reformat e Ministrisë së Financave

para 7 muajve - RTV 21

Hamza dhe Zhang u pajtuan se pa një zhvillim ekonomik të qëndrueshëm të vendit edhe buxheti i shtetit nuk mund të jetë i plotë Ministri i Financave, Bedri Hamza dhe Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës,...

FMN e përkushtuar për t`i ndihmuar dhe mbështetur reformat e Ministrisë së Financave

para 7 muajve - Kallxo

Ministri i Financave Bedri Hamza, i shoqëruar edhe nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës Fehmi Mehmeti, në kuadër të takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahen...

FMN-ja i premton Kosovës mbështetje për reforma financiare

para 7 muajve - Zeri

Zëvendësdrejtori menaxhues i FMN-së Tao Zhang i ka premtuar mbështetje Kosovës sa i përket asistencës teknike në implementimin e reformave në fushën e financave, njofton Ministria e Financave përmes një...

FMN e përkushtuar për t’i ndihmuar dhe mbështetur reformat e Ministrisë së Financave

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministri i Financave Bedri Hamza, i shoqëruar edhe nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës Fehmi Mehmeti, në kuadër të takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahen...

FMN vazhdon përkrahjen për BQK-në

para 7 muajve - Koha.net

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti është takuar me zëvendësdrejtorin e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Tao Zhang, të cilin e informoi mbi zhvillimet e përgjithshme në sistemin financiar,...

Mehmeti e Hamza takojnë drejtues të lartë të FMN-së

para 7 muajve - Telegrafi

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Ministri i Financave është takuar me zëvendësdrejtorin e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Tao Zhang, të cilin e kanë informuar mbi zhvillimet e përgjithshme...

Guvernatori Mehmeti takon drejtues të lartë të FMN-së

para 7 muajve - Medial

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti është takuar me zëvendësdrejtorin e Fondit Monetar Ndërkombëtar, TaoZhang, të cilin e informoi mbi zhvillimet e përgjithshme në sistemin financiar,...

FMN e përkushtuar për t’i mbështetur reformat e Ministrisë së Financave

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Financave Bedri Hamza, i shoqëruar edhe nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, në kuadër të takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahen...

FMN e përkushtuar për t’i mbështetur reformat e ministrisë së Financave

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Financave Bedri Hamza, i shoqëruar edhe nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, në kuadër të takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahen...

FMN e përkushtuar për t`i ndihmuar dhe mbështetur reformat e Ministrisë së Financave

para 7 muajve - Bota Press

Ministri i Financave Bedri Hamza, i shoqëruar edhe nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës Fehmi Mehmeti, në kuadër të takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore që po mbahen...

Guvernatori Mehmeti takon drejtues të lartë të FMN-së

para 7 muajve - Ekonomia Online

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti është takuar me zëvendësdrejtorin e Fondit Monetar Ndërkombëtar, TaoZhang, të cilin e informoi mbi zhvillimet e përgjithshme në sistemin financiar,...

Guvernatori takohet me drejtues të lartë të FMN-së

para 7 muajve - KosovaPress

Në vazhdim të vizitës në Bali, delegacioni i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, ka zhvilluar takim me drejtorin e Departamentit të FMN-së për Evropë, Paul Thomsen, i cili u  informua lidhur me zhvillimet...

Guvernatori i BQK-së, Mehmeti merr pjesë në takimet e rregullta vjetore të FMN-së dhe Bankës Botërore

para 7 muajve - Zeri

Një delegacion i lartë i Republikës së Kosovës i përbërë nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Ministri i Financave, Bedri Hamza po marrin pjesë në takimet rregullta...

BQK nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi me BQ-në e Turqisë

para 7 muajve - Koha.net

Një delegacion i lartë i Kosovës i përbërë nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Ministri i Financave, Bedri Hamza po marrin pjesë në takimet rregullta vjetore të Fondit Monetar...

Guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti në takimet vjetore të FMN-së dhe Bankës Botërore

para 7 muajve - Telegrafi

Një delegacion i lartë i Republikës së Kosovës i përbërë nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Ministri i Financave, Bedri Hamza po marrin pjesë në takimet rregullta vjetore të...

Mehmeti dhe Hamza në takimet me FMN dhe Bankën Botërore

para 7 muajve - Gazeta e re

Një delegacion i lartë i Kosovës i përbërë nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Ministri i Financave, Bedri Hamza po marrin pjesë në takimet rregullta vjetore të...

Guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti po merr pjesë në takimet e rregullta vjetore të FMN-së dhe Bankës Botërore

para 7 muajve - Ekonomia Online

Një delegacion i lartë i Republikës së Kosovës i përbërë nga Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe Ministri i Financave, Bedri Hamza po marrin pjesë në takimet rregullta...

Mehmeti dhe Hamza në takimet me FMN dhe Bankën Botërore

para 7 muajve - KosovaPress

Delegacioni i Kosovës do të marrë pjesë në seancat e rregullta plenare të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe të Bankës Botërore. Guvernatori Mehmeti dhe Ministri Hamza do të takohen me zyrtarë të lartë menaxhues...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK