http://kariera.mk

Foto të panjohura të Fatos Arapit

para 7 muajve - Gazeta Shqip

1 of 4

Fatos Arapi, poeti është ende në qytet

para 7 muajve - Klan Kosova

Fatos Arapi del rrallë nga shtëpia, për të marrë rrugën për nga kafenetë e tij të preferuara, ku dikur ndante orë të tëra me miq. Vitet e fundit për shkak të moshës (84 vjeç) ditët e tij kalojnë në apartament...

Krijimtaria 50 vjeçare e Fatos Arapit

para 7 muajve - Klan Kosova

Në homazh dhe nderim kushtuar poetit Fatos Arapi, i cili u nda nga jeta në moshën 88- vjeçare, Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, hapi më datë 11 tetor ekspozitën “Homazh Fatos Arapit” (1930-2018). Krijimtaria...

Thaçi: Vdekja e Fatos Arapit, humbje e madhe për kulturën e letërsinë shqipe

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka vlerësuar si humbje të madhe për kulturën dhe letërsinë shqipe, vdekjen e shkrimtarit të njohur shqiptar Fatos Arapit. “Fatos Arapi i përket atij brezi intelektualësh...

Thaçi: Arapi mbetet emër i madh në historinë e letërsisë shqipe

para 7 muajve - RTV 21

Thaçi tha se humbja e Arapit konsiderohet humbje e madhe për kulturën dhe letërsinë shqipe Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e shkrimtarit, Fatos Arapi. I pari...

Thaçi: Vdekja e shkrimtarit Fatos Arapi – humbje e madhe për kulturën dhe letërsinë shqipe

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vdekjes së shkrimtarit të famshëm, Fatos Arapit, njofton Klan Kosova. Thaçi përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë që vdekja e Arapit është...

Ka ndërruar jetë shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Shenja

Në moshën 88 vjeçare është ndarë nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar Fatos Arapi. Jeta dhe Vepra Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë, Shqipëri. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet...

Foto prekëse: Momenti kur Xhevahir Spahiu mëson se ka ndërruar jetë Fatos Arapit

para 7 muajve - Pa censure

Pas lajmit se Fatos Arapi, poeti i njohur, ka ndërruar jetë, shumë prej vargjeve të tij kanë pushtuar rrjetet sociale. Ndërkohë që kjo foto po bën xhiron e mediave. Ajo është shkrepur nga gazetari Zylyftar...

Krijimtaria 50-vjeçare e Fatos Arapit në Fondet e Bibliotekës Kombëtare

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Në homazh dhe nderim kushtuar poetit Fatos Arapi, i cili u nda nga jeta në moshën 88- vjeçare, Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, çeli më datë 11 tetor ekspozitën “Homazh Fatos Arapit” (1930-2018). Krijimtaria...

Momenti kur Xhevahir Spahiu mëson vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi

para 7 muajve - Medial

Fotografia e mësipërme flet vetë për gjithçka: Ky është momenti kur poeti Xhevahir Spahiu ka mësuar vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi. Fotoja është publikuar nga gazetari Zyltarf Hoxha. Poeti, prozatori...

Kumbaro për Fatos Arapin: Sinonim shqiptar i poetit. La pas kryeveprën e botës, poezinë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka shprehur një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të poetit Fatos Arapi. “Fatos Arapi, sinonim i pashmangshëm shqiptar i Poetit, ndahet vetëm fizikisht nga jeta...

FOTO sa 1000 fjalë: Xhevahir Spahiu shpërthen në lot kur sheh lajmërimin e vdekjes për Fatos Arapin

para 7 muajve - Gazeta Tema

Poeti i njohur Xhevahir Spahiu është tronditur nga vdekja e shkrimtarit Fatos Arapi. Ai ka shpërthyer në lot kur ka lexuar lajmërimin e vdekjes së mikut të tij ngjitur pas një shtyllë. Fotografia është...

Meta kujton Fatos Arapin

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është shprehur me dhimbje të thellë sot për vdekjen e një prej figurave më të shquara të letrave shqipe, Fatos Arapi. Përmes një mesazhi në rrjetin social Facebook Meta...

Ka ndërruar jetë shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Portalb

Në moshën 88 vjeçare është ndarë nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar Fatos Arapi. Jeta dhe Vepra Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë, Shqipëri. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet...

E dhimbshme/ Poeti i njohur shpërthen në lot kur lexon lajmin e vdekjes së Fatos Arapit

para 7 muajve - Sot News

Padyshim një nga fotot më të bukura shkrepur ndonjëherë. Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 89 vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Miku i tij, poeti Xhevahir Spahiu ka shpërthyer në lot kur ka...

​Thaçi: Fatos Arapi mbetet emër i madh në historinë e letërsisë shqipe

para 7 muajve - Bota Press

Humbje të madhe për kulturën dhe letërsinë shqipe, e ka quajtur presidenti Hashim Thaçi, vdekjen e shkrimtarit Fatos Arapi. “Fatos Arapi i përket atij brezi intelektualësh që e modernizuan letërsinë shqiptare...

Fatos Arapi, poeti është ende në qytet

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Alda Bardhyli Fatos Arapi del rrallë nga shtëpia, për të marrë rrugën për nga kafenetë e tij të preferuara, ku dikur ndante orë të tëra me miq. Vitet e fundit për shkak të moshës (84 vjeç) ditët e tij...

Lavdi guximit të heshtjes!

para 7 muajve - Gazeta Tema

Jani Malo Nga sot e tutje atje në Zvërnecin e tij, në Zvërnecin tim hëna do të shëtisë e trishtë nëpër qiparisat e ishullit dhe pastaj do të ulet mbi gjol si sqep i verdhë i pelikanit. Nga sot e tutje...

Fotoja e rrallë: po i ikin miqtë një e nga një, Xhevahir Spahiu përlotet nga vdekja e Fatos Arapit

para 7 muajve - Te Sheshi

Gazetari i DITA-s, Zylyftar Hoxha ka publikuar një foto të rrallë të këtij mëngjesi të sotëm, ku poeti i njohur Xhevahir Spahiu, ballafaqohet me lajmin e vdekjes së bashkohësit e mikut të tij të penës...

FOTO/ Lexon lajmi për vdekjen e Fatos Arapit, poeti Xhevahir Spahiu shpërthen në lot

para 7 muajve - Java News

Ndarja nga jeta e shkrimtarit Fatos Arapi në moshën 89-vjecare, pikëlloi të afërmit e tij, miqtë si dhe mjaft qytetarë e personalitete të kulturës shqiptare. Një nga miqtë e të ndjerit, poeti Xhevahir...

E dhimbshme: Ndërron jetë një nga shkrimtarët më të njohur dhe më të mirë shqiptar

para 7 muajve - Bota Press

Është ndarë nga jeta në moshën 88-vjeçare shkrimtari i njohur shqiptar, Fatos Aarapi. Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari...

Ndahet nga jeta Fatos Arapi, Meta kujton takimin me të kur ishte 20 vjeç

para 7 muajve - Gazeta Express

Kreu i Shtetit, Ilir Meta reagon në lidhje me ndarjen nga jeta të poetit të njohur Fatos Arapi. Teksa shpreh ngushëllime, Meta vlerëson veprën dhe kontributin e jashtëzakonshëm të poetit. Reagimi Me hidhërim...

Momenti kur Xhevahir Spahiu mëson vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi

para 7 muajve - AlbPortali

Fotografia e mësipërme flet vetë për gjithçka: Ky është momenti kur poeti Xhevahir Spahiu ka mësuar vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi. Fotoja është publikuar nga gazetari Zyltarf Hoxha. Loading......

Momenti kur Xhevahir Spahiu mëson vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi

para 7 muajve - Fakti Ditor

Fotografia e mësipërme flet vetë për gjithçka: Ky është momenti kur poeti Xhevahir Spahiu ka mësuar vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi. Fotoja është publikuar nga gazetari Zyltarf Hoxha. Poeti,...

Vdes shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Klan Kosova

Është ndarë nga jeta në moshën 88 vjeçare shkrimtari i njohur shqiptar, Fatos Aarapi. Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari...

Vdiq shkrimtari i njohur Fatos Arapi

para 7 muajve - RTV 21

Ai ndërroi jetë në moshën 88-vjeçare Si s’të Desha pak më Shumë Unë e desha përtej vdekjes, Ashtu dashurova unë Edhe prap s’ia fal dot vetes: S’i s’e desha pak më shumë… Pak më shumë ku shpirti thyhet,...

Lavdi guximit të heshtjes!

para 7 muajve - Java News

Nga Jani Malo/ Nga sot e tutje atje në Zvërnecin e tij, në Zvërnecin tim hëna do të shëtisë e trishtë nëpër qiparisat e ishullit dhe pastaj do të ulet mbi gjol si sqep i verdhë i pelikanit. Nga sot e tutje...

Fatos Arapi është ende në qytet (disa shënime nga jeta e poetit të njohur, që sot na la)

para 7 muajve - Gazeta Tema

Shënime për Fatos Arapin, poetin i cili pas më shumë se 60 vjet krijimtari, më shumë se në vendin e tij vlerësimet i ka marrë nga kritika e huaj. Ai ndërroi jetë sot, pasi vuante prej vitesh nga një sëmundje...

Thaçi: Fatos Arapi mbetet emër i madh në historinë e letërsisë shqipe

para 7 muajve - KosovaPress

“Fatos Arapi i përket atij brezi intelektualësh që e modernizuan letërsinë shqiptare në vitet gjashtëdhjetë të shekullit të kaluar dhe u shqua edhe me shkrime teorike në fushën e kulturës. Fatos Arapi...

Ndërroi jetë shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Kallxo

Shkrimtari i njohur shqiptar Fatos Arapi ka ndërruar jetë dje në mbrëmje në moshën 89-vjeçare. Sipas medieve nga Tirana, Arapi është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:00, ndërsa homazhet...

Shuhet shkrimtari i njohur Fatos Arapi

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Prej 10 vitesh shkrimtari ishte i sëmurë dhe nuk dilte nga banesa, pasi kishte pësuar një hemorragji cerebrale. Ai është ndarë nga...

Ndahet nga jeta poeti dhe përkthyesi Fatos Arapi

para 7 muajve - Vizion Plus

Ndahet nga jeta në moshën 88-vjecare, poeti dhe përkthyesi Fatos Arapi.  Prej thuajse 7 vitesh artisti ishte në gjendje të rënduar shëndetësore, e nuk dilte në publik, madje edhe për botimin e veprës së...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Alsat-M

Është ndarë sot nga jeta në moshën 89-vjeçare, shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës...

Lavdi guximit të heshtjes!

para 7 muajve - 24 ore

Jani Malo Nga sot e tutje atje në Zvërnecin e tij, në Zvërnecin tim hëna do të shëtisë e trishtë nëpër qiparisat e ishullit dhe pastaj do të ulet mbi gjol si sqep i verdhë i pelikanit. Nga sot e tutje...

Vdes shkrimtari i njohur Fatos Arapi

para 7 muajve - Telegrafi

Është ndarë nga jeta në moshën 88 vjeçare shkrimtari i njohur shqiptar, Fatos Aarapi. Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi

para 7 muajve - Ina

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjecare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Lajmi është bërë i ditur nga familja e shkrimtarit, ndërsa ceremonia e varrimit do bëhet në varrezat e Sharrës në Tiranë. Fatos...

Vdekja e Fatos Arapit, Meta: Vepra e tij e pasur, unikale në letërsinë shqipe

para 7 muajve - Java News

TIRANE- Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes së shkrimtarit Fatos Arapi, i cili u nda sot nga jeta në moshën 89-vjecare. Meta thotë se vepra e tij e pasur dhe kontributi...

Ndërron jetë shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Zeri

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Lajmi.net

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës...

LAJMI I FUNDIT: Ndërron jetë shkrimtari i njohur shqiptar

para 7 muajve - OraInfo

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës...

Kush është shkrimtari i njohur që u shua? Ja çfarë la pas Fatos Arapi

para 7 muajve - Sot News

Shkrimtari i njohur Fatos Arapi, i ndarë nga jeta sot, në moshën 89-vjeçare, la pas një krijimtari e cila do ta mbajë padyshim të pashuar emrin e tij ndër breza, e veçanërisht tek adhuruesit e poezisë....

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar

para 7 muajve - Gazeta Express

Është ndarë sot nga jeta në moshën 89-vjeçare. shkrimtari i njohur shqiptar, Fatos Arapi. Prej 10 vitesh shkrimtari ishte i sëmurë dhe nuk dilte nga banesa, pasi kishte pësuar një hemorragji cerebrale....

Ndërron jetë shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Gazeta Express

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare, shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Lajmi është bërë i ditur nga familja e shkrimtarit, ndërsa ceremonia e varrimit do bëhet në varrezat e Sharrës në Tiranë. Fatos...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Koha.net

Është ndarë sot nga jeta në moshën 89-vjeçare, shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur

para 7 muajve - Albeu

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi . Të afërmit kanë bërë me dije me dije se ceremonia e varrimit bëhet në varrezat e Sharrës në Tiranë. Fatos Arapi lindi në vitin 1929...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Arapi ka punuar shumë vjet gazetar dhe pedagog në Fakultetin Histori Filologji të Tiranës. Disa herë ka fituar çmime kombëtare e ndërkombëtare...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Arapi ka punuar shumë vjet gazetar dhe pedagog në Fakultetin Histori Filologji të Tiranës. Disa herë ka fituar çmime kombëtare e ndërkombëtare...

E papritur/ Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar

para 7 muajve - Sot News

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari Fatos Arapi. Lajmi është konfirmuar nga të arfërmit, të cilët kanë bërë me dije se ceremonia e varrimit bëhet në varrezat e Sharrës në Tiranë. Jeta dhe krijimtaria:...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi

para 7 muajve - Blitz

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjecare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. SipasBallkanweb, lajmi është bërë i ditur nga familja e shkrimtarit, ndërsa ceremonia e varrimit do bëhet në varrezat e Sharrës...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 11 tetor 2018 – Shkrimtari Fatos Arapi është ndarë nga jeta, në moshën 89-vjeçare. Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku e kreu shkollën e mesme. Studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi

para 7 muajve - Java News

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Prej 10 vitesh shkrimtari ishte i sëmurë dhe nuk dilte nga banesa, pasi kishte pësuar një hemorragji cerebrale. Arapi sot do të përcillet...

Ndërron jetë shkrimtari i njohur Fatos Arapi

para 7 muajve - Albinfo

Është ndarë nga jeta në moshën 88 vjeçare shkrimtari i njohur shqiptar, Fatos Aarapi. Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje)...

‘Unë e desha përtej vdekjes, ashtu dashurova unë’

para 7 muajve - Periskopi

Shkrimtari i njohur shqiptar, Fatos Arapi, është ndarë sot nga jeta në moshën 89-vjeçare. Prej 10 vitesh shkrimtari ishte i sëmurë dhe nuk dilte nga banesa, pas një hemorragjie cerebrale. Arapi sot do...

Vdes shkrimtari i njohur Fatos Arapi

para 7 muajve - KosovaPress

Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës dhe të Ekonomisë. Ka punuar shumë vjet gazetar...

Vdes shkrimtari i njohur Fatos Arapi

para 7 muajve - Periskopi

Është ndarë nga jeta në moshën 88 vjeçare shkrimtari i njohur shqiptar, Fatos Aarapi. Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari...

Ndërron jetë shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Sovrani

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Është ndarë sot nga jeta në moshën 89-vjeçare, shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi

para 7 muajve - 24 ore

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Prej 10 vitesh shkrimtari ishte i sëmurë dhe nuk dilte nga banesa, pasi kishte pësuar një hemorragji cerebrale. Arapi sot do të përcillet...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags ndahet nga jeta shkrimtari shqiptar Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Të afërmit kanë bërë me dije me dije se ceremonia e varrimit bëhet në varrezat e...

Për letrat e robit në duar të njerëzve, të engjëjve dhe të Zotit

para 8 muajve - Ekonomia Online

Meqenëse nuk ju duhet udhëzim tjetër për poezinë e tij, udhëtimin në këtë libër, duke bashkëndjerë me poetin që prej fillimit e deri në fund, bëjeni pa ne. Shkrimtari nga Sllapuzhani, miku im Ragip Sylaj,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK