http://kariera.mk

Kush shpall falimentim, do detyrohet të paguajë qindarkën e fundit

para 7 muajve - Medial

Bizneset nuk do të lejohen të kalojnë më në status pasiv duke pezulluar aktivitetin pa shlyer më parë taksat në shtet. Qeveria ka ndryshuar ligjin e procedurave tatimore, duke vendosur një masë frenuese...

Taksat që kërkon biznesi: Të gjithë në TVSH. Taksë luksi për vilat në bregdet

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Komuniteti i biznesit doli me një sërë kërkesash për paketën fiskale të vitit të ardhshëm. Propozimet prekin taksat kryesore, që nga TVSH, tatimi mbi pagat e deri te tatimi mbi fitimin. Sipërmarrësit kërkojnë...

Masa të reja antievazion. Nuk mbyllet biznesi pa shlyer çdo detyrim

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Bizneset nuk do të lejohen të kalojnë më në status pasiv duke pezulluar aktivitetin pa shlyer më parë taksat në shtet. Qeveria ka ndryshuar ligjin e procedurave tatimore, duke vendosur një masë frenuese...

Kush shpall falimentin do detyrohet të paguajë qindarkën e fundit

para 7 muajve - Gazeta Express

Bizneset nuk do të lejohen të kalojnë më në status pasiv duke pezulluar aktivitetin pa shlyer më parë taksat në shtet. Qeveria ka ndryshuar ligjin e procedurave tatimore, duke vendosur një masë frenuese...

Biznesi kërkon ulje taksash

para 7 muajve - Vizion Plus

Në prag të miratimit të paketës fiskale 2019, komuniteti i biznesit ka hartuar një sërë propozimesh për qeverinë. Ndër pikat më kryesore, sipërmarrësit kërkojnë që të mos jetë vetëm sektori i ndërtimit...

Ndryshon ligji/ Bizneset nuk mbyllen pa shlyer çdo detyrim

para 7 muajve - Java News

Bizneset nuk do të lejohen të kalojnë më në status pasiv duke pezulluar aktivitetin pa shlyer më parë taksat në shtet. Qeveria ka ndryshuar ligjin e procedurave tatimore, duke vendosur një masë frenuese...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK