http://kariera.mk

Info Magazine: Behgjet Pacolli

para 7 muajve - Klan Kosova

Në edicionin e sotëm të Info Magazine do të flitet për politikën e jashtme, samitin e Frankofonisë që  po i zhvillon punimet në Armeni, avancimin e statusit të Kosovës në këtë organizatë e cila sot u bë...

Kosova zyrtarisht anëtare e Frankofonisë

para 7 muajve - Zeri

Republika e Kosovës zyrtarisht është pranuar në organizatën ndërkombëtare të Frankofonisë. Kosova është pranuar me statusin e anëtarit të asocuar në këtë organizatë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Kosovës i avancohet statusi në Frankofoni, bëhet anëtare e asociuar

para 7 muajve - Telegrafi

Në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që po i zhvillon punimet në Jerevan të Armenisë, shtetet anëtare të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë kanë votuar unanimisht që Republikës së Kosovës t’i avancohet...

Kosova bëhet anëtare asocicuese në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Republika e Kosovës, ka ndryshuar statusin në Organizatën Botërore të Frankofonisë, nga anëtar vëzhgues në anëtar të asocuar. Ndryshimi i statusit të Kosovës është miratuar nga krerët e shteteve dhe shefat...

Thaçi shpreh mirënjohje për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti Thaçi e ka dhënë lajmin për avancimin e statusit të  Kosovës në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar për avancimin e statusit në Organizatën...

Thaçi: Lajmi i mirë i radhës për Kosovën vjen nga Armenia

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se një lajm i mirë për Kosovën vjen nga Armenia. “Nga vëzhguese, Kosova u bë anëtare e asociuar e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë. U jemi mirënjohës...

Kosova bëhet pjesë e organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë

para 7 muajve - RTV 21

Po mbahet Samiti i 17-të i Frankofonisë Kosova është bërë anëtare e asociuar e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë. Kjo është bërë e ditur nga Presidenti i vendit, Hashim Thaçi,  i cili u shpreh...

Kosova pranohet organizatën ndërkombëtare të Frankofonisë

para 7 muajve - OraInfo

Kosova zyrtarisht është pranuar në organizatën ndërkombëtare të Frankofonisë. Shteti është pranuar me statusin e anëtarit të asocuar në këtë organizatë. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli e...

Thaçi e Rama urojnë Kosovën për marrjen e statusit të anëtarit në Frankofoni

para 7 muajve - Kallxo

Kosova sot ka marrë statusin e anëtarit të asocuar të Organizatës së Frankofonisë. Kjo është bërë e ditur nga ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli. Në lidhje me këtë anëtarësim të Kosovës...

Kosova pranohet anëtare me statusin e asocuar në Organizatën e Franokofonisë

para 7 muajve - Klan Kosova

Republika e Kosovës është pranuar me statusin e anëtarit të asocuar në Organizatën e Frankofonisë. Lajmin për këtë e ka konfirmuar ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, përcjell Klan Kosova. “Sukses...

Kosova pranohet si anëtar asocicues në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

para 7 muajve - Lajmi.net

Republika e Kosovës ka bërë një hap tjetër të rëndësishëm brenda Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, duke e ngritur statusin nga anëtari vëzhgues në atë të asocuar. Ndryshimi i statusit të Kosovës...

Kosova zyrtarisht anëtare e Frankofonisë

para 7 muajve - Koha.net

Kosova zyrtarisht është pranuar në organizatën ndërkombëtare të Frankofonisë. Shteti është pranuar me statusin e anëtarit të asocuar në këtë organizatë. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli e...

Kosova e Serbia anëtarësohen në të njëjtën organizatë

para 7 muajve - Kallxo

Kosova dhe Serbia kanë marrë në të njëjtën ditë, statusin e anëtarit të asocuar të Organizatës së Frankofonisë. Vendimi ëhstë marrë në samitin e Frankofonisë i cili është duke u mbajtur në Erevan të Armenisë....

Kosova, anëtare e asociuar e Organizatës së Frankofonisë

para 7 muajve - Java News

Republika e Kosovës ka bërë një hap tjetër të rëndësishëm brenda Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, me kalimin e statusit të saj nga vëzhgues, në anëtar të asociuar. Ndryshimi i statusit të Kosovës...

Thaçi merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë të enjten në ceremoninë solemne të hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, në kryeqytetin e Armenisë, Jerevan. Samiti i Frankofonisë mbledh komunitetin...

Thaçi mori pjesë në hapjen e Samitit të 17-të të Frankofonisë

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë solemne të hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, në Jerevan të Armenisë. Në ngjarjen që ka bashkuar mbi 80 shtete...

“Kosova ndan dhe promovon vlerat frankofone”

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti i vendit Hashim Thaçi po merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë që po mbahet në Armeni. Në një postim në Facebook ai ka thënë se Kosova po i promovon vlerat humaniste dhe universale të...

Thaçi: Kosova ndan dhe promovon vlerat frankofone

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi po merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë që po mbahet në Armeni. Ai ka thënë se Kosova po i promovon vlerat humaniste dhe universale të Frankofonisë. “Sot nisi punimet Samiti...

Thaçi: U jemi mirënjohës shteteve për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone

para 7 muajve - Bota Press

Presidenti Thaçi e ka dhënë lajmin për avancimin e statusit të Kosovës në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë. Thaçi u ka shprehur mirënjohje shteteve anëtare për afirmimin e Kosovës në familjen...

Kosovës i avancohet statusi në Frankofoni, bëhet anëtare e asociuar

para 7 muajve - KosovaPress

Presidenti Thaçi ka thënë se ky është lajmi i mirë i radhës për Kosovën. “Lajmi i mirë i radhës për Kosovën vjen nga Armenia. Nga vëzhguese, Kosova u bë anëtare e asociuar e Organizatës Ndërkombëtare të...

Samiti i Frankofonisë ia hap dyert zyrtarëve kosovarë në Armeni

para 7 muajve - Gazeta Express

Në shtetin që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës po merr pjesë edhe vendi ynë. Bëhet fjalë për samitin e Frankofonisë që po mbahet në Jerevan të Armenisë. Njoftimin për pjesëmarrje e ka bërë të ditur presidenti...

Presidenti Thaçi nga Armenia: Kosova nga vëzhguese në anëtare e asocuar në Frankofoni

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar për lajmin e mirë për Republikën e Kosovës,  anëtarësimin e asocuar në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë . Presidenti Thaçi po qëndron në Armeni...

Kosova anëtare e asocuar në organizatën e Frankofonisë

para 7 muajve - Periskopi

Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, njëherit zëvendëskrzeministër, ka bërë të ditur se Kosova sot zyrtarisht ka fituar statusin e anëtarit të asocuar në organizatën e Frankofonisë....

Kosova pranohet si anëtar asocicues në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Republika e Kosovës ka bërë një hap tjetër të rëndësishëm brenda Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, duke e ngritur statusin nga anëtari vëzhgues në atë të asocuar. Ndryshimi i statusit të Kosovës...

Kosova pranohet anëtare asocicuese në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

para 7 muajve - KosovaPress

Ndryshimi i statusit të Kosovës u miratua nga krerët e shteteve dhe shefat e Qeverive të shteteve anëtare në Samitin e nivelit më të lartë në kryeqytetin armen, Erevan. Kërkesë për avancimin e statusit...

Thaçi bashkë me Ramën, takojnë presidentin francez, Macron

para 7 muajve - Politiko

Thaçi bashkë me kryeministrin, e Shqipërisë, Edi Rama, kanë takuar Macron, në Armeni, ku sot është ka nisur punimet Samiti i Frankofonisë, njofton Klan Kosova. Në takimin Thaçi-Rama-Macron është biseduar...

Macron i jep disa mesazhe Thaçit në Armeni

para 7 muajve - Iliria News

Në Jerevan të Armenisë po mbahet Samiti i Frankofonisë në të cilin po merr pjesë edhe presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, shkruan Gazeta Express. Pak ditë para se të nisej për në këtë Samit,...

Shihni se si Rama dhe Thaçi e dëgjojnë me vëmendje Macronin

para 7 muajve - InfoShqip

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e Frankofonisë në Erevan të Armenisë. Së bashku me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ata kanë zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Makron....

Thaçi e Rama bisedojnë me Macronin në Samitin e Frankofonisë

para 7 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama janë parë duke biseduar me presidentin e Francës Emmanuel Macron në Samitin e Frankofonisë në Jerevan të Armenisë. Përmes...

Rama në rolin e përkthyesit, Macron i jep disa mesazhe Thaçit në Armeni

para 7 muajve - Gazeta Express

Në Jerevan të Armenisë po mbahet Samiti i Frankofonisë në të cilin po merr pjesë edhe presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, shkruan Gazeta Express. Pak ditë para se të nisej për në këtë Samit,...

Rama në Armeni, takohet me presidentin Macron

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që po mbahet në Erevan të Armenisë, nga 11-12 tetor 2018. Në kuadër të punimeve të samitit, kryeministri Rama u takua me presidentin...

Kosova pjesëmarrëse në Samitin e Frankofonisë

para 7 muajve - Periskopi

Në Jeren të Armenisë po mbahet Samiti i 17-të i Frankofonisë. Në Samitin tashmë tradicional po marrin pjesë mbi 80 vende të botës. Pjesëmarrëse në këtë ngjarje që promovon vlerat humaniste dhe universale...

Thaçi e Rama bisedojnë me Macronin në Samitin e Frankofonisë

para 7 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama janë parë duke biseduar me presidentin e Francës Emmanuel Macron në Samitin e Frankofonisë në Jerevan të Armenisë. Përmes...

Presidenti Thaçi mori pjesë në hapjen e Samitit të 17-të të Frankofonisë

para 7 muajve - KosovaPress

Në ngjarjen që ka bashkuar mbi 80 shtete dhe qeveri anëtare, të cilat kanë të përbashkët gjuhën frënge dhe vlerat që i ndajnë ato, ndër çështjet më me rëndësi që do të diskutohet për Kosovën është edhe...

Thaçi e Rama bisedojnë me Macronin në Samitin e Frankofonisë

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama janë parë duke biseduar me presidentin e Francës Emmanuel Macron në Samitin e Frankofonisë në Jerevan të Armenisë. Përmes...

Presidenti Thaçi mori pjesë në hapjen e Samitit të 17-të të Frankofonisë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë solemne të hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, në Jerevan të Armenisë. Në ngjarjen që ka bashkuar mbi 80 shtete...

VIDEO/ Rama, leksione nga Macron

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e Frankofonisë në Erevan të Armenisë. Së bashku me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ata kanë zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Makron....

Thaçi bashkë me Ramën, takojnë presidentin francez, Macron

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Thaçi bashkë me kryeministrin, e Shqipërisë, Edi Rama, kanë takuar Macron, në Armeni, ku sot është...

Thaçi e Rama bisedojnë me Macronin në Samitin e Frankofonisë

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës Hahsim Thaçi së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama janë parë duke biseduar me presidentin e Francës Emmanuel Macron në Samitin e Frankofonisë në Jerevan të Armenisë. Përmes...

Rama mungon sot në Kuvend/ Poston videon dhe zbulon arsyen, ja në krah të kujt shfaqet

para 7 muajve - Sot News

Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, Erevan....

Thaçi pritet zyrtarisht nga kryeministri armenias

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pritur me ceremoni nga kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian dhe sekretarja e Përgjithshme e Frankofonisë, Michaëlle Jean. Kjo pritje i është bërë atij me rastin...

Pacolli nga Armenia: Sot pritet konfirmimi për avancimin e statusit të Kosovës

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 11 Tetor – Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli bashkë me presidentin i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi po qëndrojnë në Jerevan të Armenisë të cilët...

Thaçi pritet zyrtarisht nga kryeministri i Armenisë

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë. Në ceremoninë e pritjes së presidentit Thaçi...

Thaçi pritet zyrtarisht në hapjen e Samitit të Frankofonisë

para 7 muajve - RTV 21

Presidenti pritet të takohet edhe me liderë të vendeve frankofone Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet...

Thaçi pritet nga kryeministri i Armenisë

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë. Në ceremoninë e hapjes, Thaçi është pritur nga kryeministri...

Ky ka qenë rrugëtimi i Kosovës për në Interpol

para 7 muajve - Zeri

Kosova vazhdon të mbetet jashtë organizatave më të mëdha ndërkombëtare të sigurisë, INTERPOL dhe EUROPOL, ndonëse kanë kaluar dhjetë vite nga shpallja e pavarësisë së vendit. Ani pse vendi ynë ka aplikuar...

Pacolli nga Armenia: Sot pritet konfirmimi për avancimin e statusit të Kosovës

para 7 muajve - Zeri

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli bashkë me presidentin i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi po qëndrojnë në Jerevan të Armenisë të cilët po marrin pjesë në...

Pacolli nga Armenia: Sot pritet konfirmimi për avancimin e statusit të Kosovës

para 7 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli bashkë me presidentin i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi po qëndrojnë në Jerevan të Armenisë të cilët po marrin pjesë në...

Pacolli: Kosova konfirmon sot ngritjen e statusit në Organizatën e Frankofonisë

para 7 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se Kosova sot do ta konfirmojë ngritjen e statusit si vend anëtar i asocuar në organizatën e Frankofonisë. “Sapo filloi punimet sesioni presidencial...

Thaçi pritet zyrtarisht nga Kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë. “Në ceremoninë e pritjes së presidentit...

Kosova afër INTERPOOl-it? Ky është rrugëtimi

para 7 muajve - OraInfo

Kosova vazhdon të mbetet jashtë organizatave më të mëdha ndërkombëtare të sigurisë, INTERPOL dhe EUROPOL, ndonëse kanë kaluar dhjetë vite nga shpallja e pavarësisë së vendit. Ani pse vendi ynë ka aplikuar...

Samiti i Frankofonisë, Thaçi dhe Rama takim me Macronin në korridor

para 7 muajve - Gazeta e re

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po marrin pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që po mbahet në Erevan të Armenisë, nga 11-12 tetor. Në kuadër të punimeve të samitit,...

Thaçi pritet zyrtarisht nga Kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

para 7 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë. Në ceremoninë e pritjes së presidentit Thaçi...

Thaçi pritet zyrtarisht nga kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë. Në ceremoninë e pritjes së presidentit Thaçi...

VIDEO/ Samiti i Frankofonisë, Rama shfaqet përkrah presidentit francez Macron

para 7 muajve - Java News

Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, Erevan....

“Kosova konfirmon sot ngritjen e statusit në Organizatën e Frankofonisë”

para 7 muajve - RTV 21

Sipas Pacollit, anëtarësimi i Kosovës në organizata ndërkombëtare do të jetë i pandalshëm Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se Kosova sot do ta konfirmojë ngritjen e statusit...

Samiti i Frankofonisë, Thaçi dhe Rama takim me Macronin

para 7 muajve - KosovaPress

Në kuadër të punimeve të samitit, të dy liderët u takuan me Presidentin e Francës, Emannuel Macron, përcjell KosovaPress. Samiti i krerëve të shteteve dhe qeverive është institucioni më i lartë i Organizatës...

Pacolli: Kosova konfirmon sot ngritjen e statusit në Organizatën e Frankofonisë

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se Kosova sot do ta konfirmojë ngritjen e statusit si vend anëtar i asocuar në organizatën e Frankofonisë. “Sapo filloi punimet sesioni presidencial...

Pacolli: Kosova në Organizatën e Frankofonisë do të konfirmojë ngritjen e statusit si anëtar

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se fillimi i samitit të Organizatës së Frankofonisë do t’i shërbejë Kosovës për ngritjen e statusit si vend anëtar. Ai përmes një postimi në Facebook,...

Rama në rolin e përkthyesit, Macron i jep disa mesazhe Thaçit në Armeni

para 7 muajve - Sovrani

Në Jerevan të Armenisë po mbahet Samiti i Frankofonisë në të cilin po merr pjesë edhe presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Pak ditë para se të nisej për në këtë Samit, Thaçi kishte thënë se...

Çka iu tha Macron Ramës dhe Thaçit që po e dëgjojnë më kaq vëmendje

para 7 muajve - Periskopi

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e Frankofonisë në Erevan të Armenisë. Së bashku me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ata kanë zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Makron....

Thaçi pritet zyrtarisht nga Kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

para 7 muajve - Fol

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë. “Në ceremoninë e pritjes së presidentit...

Pacolli: Kosova në Organizatën e Frankofonisë do të konfirmojë ngritjen e statusit si anëtar

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se fillimi i samitit të Organizatës së Frankofonisë do t’i shërbejë Kosovës për ngritjen e statusit si vend anëtar. Ai përmes një postimi në Facebook,...

Rrugëtimi i Kosovës për në INTERPOL

para 7 muajve - Gazeta Express

Kosova vazhdon të mbetet jashtë organizatave më të mëdha ndërkombëtare të sigurisë, INTERPOL dhe EUROPOL, ndonëse kanë kaluar dhjetë vite nga shpallja e pavarësisë së vendit. Ani pse vendi ynë ka aplikuar...

Thaçi e Rama bisedojnë me Macronin në Samitin e Frankofonisë

para 7 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës Hahsim Thaçi së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama janë parë duke biseduar me presidentin e Francës Emmanuel Macron në Samitin e Frankofonisë në Jerevan të Armenisë. Përmes...

Thaçi pritet zyrtarisht nga kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

para 7 muajve - KosovaPress

Në ceremoninë e pritjes së presidentit Thaçi shihet se është Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian, Sekretarja e Përgjithshme e Frankofonisë, Michawlle Jean, si dhe bashkëshortët e tyre. Gjatë këtij...

Thaçi pritet zyrtarisht nga Kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

para 7 muajve - Pa censure

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë. “Në ceremoninë e pritjes së presidentit...

​Thaçi pritet zyrtarisht nga Kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë. Në ceremoninë e pritjes së presidentit Thaçi...

Thaçi pritet zyrtarisht nga Kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

para 7 muajve - KosovaPress

Në ceremoninë e pritjes së presidentit Thaçi shihet se është Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian, Sekretarja e Përgjithshme e Frankofonisë, Michawlle Jean, si dhe bashkëshortët e tyre. Gjatë këtij...

Thaçi pritet zyrtarisht nga Kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë, shkruan EkonomiaOnline. Në ceremoninë e...

Pacolli nga Armenia: Sot pritet konfirmimi për avancimin e statusit të Kosovës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli bashkë me presidentin i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi po qëndrojnë në Jerevan të Armenisë të cilët po marrin pjesë në...

Thaçi pritet zyrtarisht nga Kryeministri i Armenisë në hapjen e Samitit të Frankofonisë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur zyrtarisht në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë, shkruan EkonomiaOnline. Në ceremoninë e...

Pacolli: Kosova konfirmon sot ngritjen e statusit në Organizatën e Frankofonisë

para 7 muajve - KosovaPress

“Sapo filloi punimet sesioni presidencial në samitin e organizatës së Frankofonisë. Kosova do të konfirmojë sot ngritjen e statusit si vend anëtar i asocuar. Të jesh anëtar i kësaj organizate të rëndësishme...

Rrugëtimi i Kosovës për në INTERPOL

para 7 muajve - Bota Press

Kosova vazhdon të mbetet jashtë organizatave më të mëdha ndërkombëtare të sigurisë, INTERPOL dhe EUROPOL, ndonëse kanë kaluar dhjetë vite nga shpallja e pavarësisë së vendit. Ani pse vendi ynë ka aplikuar...

Rrugëtimi i Kosovës për në INTERPOL

para 7 muajve - Zeri

Kosova vazhdon të mbetet jashtë organizatave më të mëdha ndërkombëtare të sigurisë, INTERPOL dhe EUROPOL, ndonëse kanë kaluar dhjetë vite nga shpallja e pavarësisë së vendit. Ani pse vendi ynë ka aplikuar...

Rrugëtimi i Kosovës për në INTERPOL

para 7 muajve - Lajmi.net

Kosova vazhdon të mbetet jashtë organizatave më të mëdha ndërkombëtare të sigurisë, INTERPOL dhe EUROPOL, ndonëse kanë kaluar dhjetë vite nga shpallja e pavarësisë së vendit. Ani pse vendi ynë ka aplikuar...

Pacolli: Ngritja e statusit në Frankofoni lajm i mirë për Kosovën

para 7 muajve - Albinfo

Ngritja e statusit të Republikës së Kosovës nga ai i tanishëm si vëzhgues në atë të asocuar do të jetë një lajm i mirë për vendin, Institucionet, qytetarët dhe rrugëtimin e gjithmbarshëm të integrimit...

Pacolli: Kosova me status të lartë në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm kosovar, Behgjet Pacolli, ka vlerësuar se ngritja e statusit të Republikës së Kosovës nga ai i tanishëm si vëzhgues në atë të asocuar do të jetë një lajm i mirë për vendin, Institucionet,...

Pacolli u kërkon vendeve anëtare të Frankofonisë mbështetje për anëtarësim në INTERPOL

para 7 muajve - Telegrafi

Shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, në adresimin e tij para ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, ka kërkuar nga homologët e tij mbështetjen...

Kërkohet ndihma nga vendet frankofone për anëtarësimin e Kosovës në Interpol

para 7 muajve - Koha.net

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, në adresimin e tij para ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë u ka kërkuar homologëve të tij mbështetjen e...

Pacolli vazhdon lobimin për anëtarësimin e Kosovës në Interpol

para 7 muajve - KosovaPress

Postimi i Pacollit në Facebook: Takim i rëndësishëm me Jacques Chagnon, Kryetar i Asamblese Parlamentare te Frankofonisë dhe Z. Jacques Krabal, Sekretar i Përgjithshëm i APF në margjina të samitit të Organizatës...

Pacolli u kërkon vendeve anëtare të Frankofonisë mbështetje për anëtarësim në INTERPOL

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, në adresimin e tij para ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, ka kërkuar nga homologët e tij mbështetjen...

Pacolli në samitin e Frankofonisë kërkon mbështetje për anëtarësimin në Interpol

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, në adresimin e tij para Ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë i ka kërkuar homologëve të tij mbështetjen e...

Pacolli: Ngritja e statusit në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë, lajm i mirë për Kosovën

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ngritja e statusit të Republikës së Kosovës nga ai i tanishëm si vëzhgues në atë të asocuar do të jetë një lajm i mirë për vendin, Institucionet, qytetarët dhe rrugëtimin e gjithmbarshëm të integrimit...

Frankofonët pranojnë kërkesën e Kosovës

para 7 muajve - Albeu

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës , Behxhet Pacolli, ka konfirmuar se Këshilli i Ministrave të Jashtëm ka aprovuar kërkesën e Kosovës për avancim të statusit të vendit të asociuar në...

Pacolli kërkon mbështetje për Kosovën nga Emiratet e Bashkuara Arabe

para 7 muajve - Zeri

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli tani është duke qëndruar në Jerevan të Amenisë ku është duke marrë pjesë në Samitin e Frankofonisë, transmeton “Zëri.info”. Në këtë...

Aprovohet kërkesa e Kosovës për avancim të statusit në Frankofoni

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli, ka konfirmuar se Këshilli i Ministrave të Jashtëm ka aprovuar kërkesën e Kosovës për avancim të statusit të vendit të asociuar në...

Aprovohet kërkesa e Republikës së Kosovës për avancim të statusit në Frankofoni

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli, ka konfirmuar se Këshilli i Ministrave të Jashtëm ka aprovuar kërkesën e Kosovës për avancim të statusit të vendit të asociuar në...

Pacolli kërkon mbështetje për Kosovën nga Emiratet e Bashkuara Arabe

para 7 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli është duke marrë pjesë në Samitin e Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë. Pacolli gjatë pjesëmarrjes së tij...

Pacolli: Ngritja e statusit në Organizatën Ndërkombëtarë të Frankofonisë lajm i mirë për Kosovën

para 7 muajve - KosovaPress

“Në sesionin ministror të 84 vendeve anëtare të kësaj organizate, u konfirmua kërkesa e Kosovës për avancimin e statusit të Kosovës, nga anëtarë vëzhgues në atë të asocuar, që është status i rangut të...

Pacolli kërkon mbështetje për anëtarësimin e Kosovës në Interpol

para 7 muajve - KosovaPress

“Këtë vit, Kosova ka kandiduar për t’u bërë anëtare e Interpolit dhe vendimi përfundimtar do të merret në Asamblenë e Përgjithshme të Interpolit në Dubai, në muajin nëntor. Ju e dini rëndësinë e kësaj...

“EBA mbështet anëtarësimin e Kosovës në Organizata Ndërkombëtare”

para 7 muajve - Koha.net

MPJ njofton se Zëvendëskryeministri i Parë, njëherësh Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, po vazhdon lobimin sistematik me homologë të tij në kuadër të Samitit të Frankofonisë, i cili po mbahet...

Pacolli: Kosova ngrihet në status në Organizatën ndërkombëtare e Frankofonisë

para 7 muajve - Koha.net

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bërë me dije se në sesionin ministror të 84 vendeve anëtare të kësaj organizate, u konfirmua kërkesa e Kosovës për avancimin e statusit të Kosovës, nga...

Pacolli: Kosova avancohet në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se Kosova ka avancuar në statusin e saj në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë. Pacolli ka thënë se është konfirmuar kërkesa e Kosovës për...

EBA mbështet anëtarësimin e Kosovës në Organizata Ndërkombëtare

para 7 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, po vazhdon lobimin sistematik me homologë të tij në kuadër të Samitit të Frankofonisë, i cili po mbahet në kryeqytetin...

Pacolli takon ministrin e Shtetit të Emirateve Arabe: Interpoli prioriteti ynë kryesor

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Kosovës,  Behgjet Pacolli, edhe sot po vazhdon takimet me përfaqësues të vendeve të ndryshme në Konferencën e Frankofonisë. Ai sot, siç ka njoftuar ka zhvilluar një takim me ministrin...

Aprovohet kërkesa e Kosovës për avancim të statusit në Frankofoni

para 7 muajve - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri, Behgjet Pacolli, njëherit edhe Ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, ka konfirmuar se Këshilli i Ministrave të Jashtëm ka aprovuar kërkesën e Kosovës për avancim...

Pacolli: Kosova është ngritur në status në Organizatën e Frankofonisë

para 7 muajve - KosovaPress

Pacolli këtë lajm e ka bërë të ditur nëpërmjet rrjetit social Facebook: Lajm i mirë. Kosova ngritet në status në Organizatën ndërkombëtare e Frankofonisë. Në sesionin ministror të 84 vendeve anëtare të...

Pacolli tregon se kush është prioritet kryesor i Kosovës

para 7 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh shefi i diplomacisë kosovare Behgjet Pacolli është takuar me ministrin e Shtetit të Emirateve të Bashkuara Arabe, Zaki Anawar Nusseibeh, me të cilin diskutoi për...

EBA mbështet anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare

para 7 muajve - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, po vazhdon lobimin sistematik me homologë të tij në kuadër të Samitit të Frankofonisë, i cili po mbahet në kryeqytetin...

Pacolli tregon se kush është prioritet kryesor i Kosovës

para 7 muajve - KosovaPress

Bashkëpunimi bilateral ndërmjet dy vendeve ka të bëjë me shkëmbimin e përvojave dhe në zhvillim ekonomik, si dhe mbështetje për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare dhe agjendën multilaterale....

Thaçi fluturon drejt Armenisë, merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018. Presidenti Thaçi në këtë samit...

Thaçi merr pjesë në Samitin e Frankofonisë në Armeni

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018, njofton kumtesa,...

Thaçi udhëton në Armeni, merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018. Presidenti Thaçi në këtë samit...

Thaçi udhëto në Armeni, merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018. Presidenti Thaçi në këtë samit...

Thaçi udhëtoi për në Armeni, merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë

para 8 muajve - RTV 21

Thaçi në këtë samit do të shoqërohet nga Behgjet Pacolli Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë,...

Thaçi merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë në Armeni

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018. Presidenti Thaçi në këtë samit...

Thaçi shkon në Armeni për Samitin e 17-të të Frankofonisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018. Presidenti Thaçi në këtë samit...

Presidenti Thaçi niset për Amerikë, kjo është arsyeja!

para 8 muajve - OraInfo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018. Presidenti Thaçi...

Thaçi udhëtoi për në Armeni, merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018. Presidenti Thaçi...

​Presidenti Thaçi udhëtoi për në Armeni, merr pjesë në Samitin e Frankofonisë

para 8 muajve - KosovaPress

Presidenti Thaçi në këtë samit do të shoqërohet nga zëvendëskryeministri, Behgjet Pacolli, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme. Ndër temat më me rëndësi për Kosovën, që do të diskutohen në këtë samit,...

Presidenti Thaçi udhëtoi për në Armeni, merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018. Presidenti Thaçi...

Thaçi udhëtoi për në Armeni, merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Jerevan të Armenisë, ku do të marrë pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që mbahet më 11 dhe 12 tetor 2018. Presidenti Thaçi në këtë samit...

Kosovës i pranohet kërkesa për ngritjen e statusit të vendit të asocuar në Frankofoni

para 8 muajve - RTV 21

Kërkesa është pranuar nga Këshilli i ministrave të Frankofonisë Kanë filluar punimet e konferencës së Frankofonisë në Jerevan të Armenisë. Në kuadër të këtyre punimeve, ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK