http://kariera.mk

Zaev: Të tejkalohen paragjykimet partiake dhe të mbahet llogari për të ardhmen e shtetit

para 7 muajve - Gazeta Express

Pres që të gjendet guxim, që të tejkalohen paragjykimet partiake dhe politike dhe duhet pasur kujdes për të ardhmen e shtetit, pasi kjo mundësi është e papërsëritshme. Vendimin të cilin e sjellim është...

Zaev: Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i mbështetur ndryshimet kushtetuese, megjithatë nuk e reflektojnë si pasojë e kërcënimeve që kanë. Ai...

Zaev thotë se ka siguruar votat për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Sot News

Partitë në pushtet besojnë se kanë arritur të sigurojnë shumicën prej dy të tretave të votave për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, të domosdoshme për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për emrin. Kryeministri,...

Zaevi për 80 deputetët: Kërcënimet janë arsye që deri në fund nuk e shprehin qëndrimin e tyre

para 7 muajve - Portalb

Kërcënimi dhe momenti i pakëndshëm që janë duke e përjetuar, me shumë gjasë janë arsye se pse deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk janë duke u deklaruar se a do të votojnë “për” ndryshimet kushtetuese që parashihen...

Zaev: Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i mbështetur ndryshimet kushtetuese, megjithatë nuk e reflektojnë si pasojë e kërcënimeve që kanë. Ai...

ZAEV: Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Medial

Kryeministri Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i mbështetur ndryshimet kushtetuese, megjithatë nuk e reflektojnë si pasojë e kërcënimeve që kanë. Ai inkurajoi deputetët...

ZAEV: Të tejkalohen paragjykimet partiake për të ardhmen e shtetit

para 7 muajve - Medial

Pres të gjendet guxim, që të tejkalohen paragjykimet partiake dhe politike dhe duhet pasur kujdes për të ardhmen e shtetit, pasi kjo mundësi është e papërsëritshme. Vendimin të cilin e sjellim është me...

Zaev: Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i mbështetur ndryshimet kushtetuese, megjithatë nuk e reflektojnë si pasojë e kërcënimeve që kanë. Ai inkurajoi deputetët...

Ndryshimet kushtetuese, Nikollovska: Debati të fokusohet në thelbin e çështjes

para 7 muajve - Alsat-M

Debati në Kuvend rreth ndryshimeve Kushtetuese duhet të fokusohet në çështje thelbësore që kanë të bëjnë veçanërisht me propozimet e iniciuara nga Qeveria, vlerëson ish gjykatësja Margarita Caca Nikollovska....

Zaev thotë se ka siguruar votat për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Partitë në pushtet besojnë se kanë arritur të sigurojnë shumicën prej dy të tretave të votave për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, të domosdoshme për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për emrin. Kryeministri,...

Zaev: Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i mbështetur ndryshimet kushtetuese, megjithatë nuk e reflektojnë si pasojë e kërcënimeve që kanë. Ai inkurajoi deputetët...

Zaevi për 80 deputetët: Kërcënimet janë arsye që deri në fund nuk e shprehin qëndrimin e tyre

para 7 muajve - Pa censure

Kërcënimi dhe momenti i pakëndshëm që janë duke e përjetuar, me shumë gjasë janë arsye se pse deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk janë duke u deklaruar se a do të votojnë “për” ndryshimet kushtetuese që parashihen...

Zaev thotë se ka siguruar votat për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Ekonomia Online

Partitë në pushtet besojnë se kanë arritur të sigurojnë shumicën prej dy të tretave të votave për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, të domosdoshme për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për emrin. Kryeministri,...

Filloi procedura parlamentare për qasje drejt ndryshimeve kushtetuese, qëndrimet - të pandryshuara

para 7 muajve - Gazeta Express

Në Kuvendine Maqedonisë ka filluar debati rreth propozimit për qasje drejt ndryshimit të Kushtetutës. Mbledhja e parë e Komisionit për çështje kushtetuese u mbajt dje. Pozicionet nuk kanë ndryshuar. Edhe...

Në Kuvend nisi procedura për ndryshimet kushtetuese, qëndrimet mbeten të pandryshuara

para 7 muajve - Medial

Në Kuvend ka filluar debati rreth propozimit për qasje drejt ndryshimit të Kushtetutës. Mbledhja e parë e Komisionit për çështje kushtetuese u mbajt dje. Pozicionet nuk kanë ndryshuar. Edhe shumica edhe...

Nis debati parlamentar për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Medial

Në Komisionin parlamentar për çështje kushtetuese ka filluar debati për ndryshimet kushtetuese, që janë të domosdoshme për zbatimin e Marrëveshjes për çështjen e emrit me Greqinë, të njohur si Marrëveshja...

Kuvend, filloi debati për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Antpress

10 Tetor 2018 / 12:45 Me 40 minuta vonesë fillon mbledhja e Komisionit për çështje kushtetuese. Prezent shumica e anëtarëve dhe deputetët e VMRO-së. Në sallë edhe kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i...

Seanca e Komisionit për ndryshimet kushtetuese do të vazhdojë ditën e premte

para 7 muajve - Telegrafi

Deputetët do të vazhdojnë të premten debatin mbi ndryshimet kushtetuese. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, i cili kryeson Komisionin e Çështjeve Kushtetuese, ka planifikuar vazhdimin e seancës së sotme...

NIS DEBATI PËR NDRYSHIMET KUSHTETUESE, ZAEV: KEMI MBROJTUR IDENTITETIN, VMRO: S’DO TË VOTOJMË

para 7 muajve - TV21

“Me ndryshimet kushtetuese do të zgjidhet kontesti 25 vjeçar, do të garantohet identiteti i përforcuar dhe gjuha maqedonase do të jetë e garantuar ndër shekuj” –  Kështu tha kryeministri Zoran Zaev gjatë...

NIS DEBATI PARLAMENTAR PËR NDRYSHIMET KUSHTETUESE

para 7 muajve - KDPolitik

Në Komisionin parlamentar për çështje kushtetuese ka filluar debati për ndryshimet kushtetuese, që janë të domosdoshme për zbatimin e Marrëveshjes për çështjen e emrit me Greqinë, të njohur si Marrëveshja...

Zaev: Të mos e prishim miqësinë me Greqinë

para 7 muajve - Albeu

Tani ka ardhur koha që të gjithë të cilët janë pro NATO-s dhe BE-së të mbështesin ndryshimet dhe së bashku, vetëm së bashku ta çojmë Maqedoninë përpara, porositi sot kryeministri Zoran Zaev në seancën...

Zaev: Tani është koha që të gjithë që janë pro NATO-s dhe BE-së t'i mbështesin ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Gazeta Express

Tani ka ardhur koha që të gjithë të cilët janë pro NATO-s dhe BE-së të mbështesin ndryshimet dhe së bashku, vetëm së bashku ta çojmë Maqedoninë përpara, porositi sot kryeministri Zoran Zaev në seancën...

Në Kuvendin e Maqedonisë nis debati për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Illyria

Shkup, 10 tetor 2018 – Në Komisionin parlamentar për çështje kushtetuese ka filluar debati për ndryshimet kushtetuese, që janë të domosdoshme për zbatimin e Marrëveshjes për çështjen e emrit me Greqinë,...

Maqedoni: Nis procedura parlamentare për ndryshimet e Kushtetutës

para 7 muajve - DW

Komisionit për çështje kushtetuese i Kuvendit të Maqedonisë ka filluar diskutimin për nismën mbi ndryshimet kushtetuese të parashikuara në Marrëveshjen e Prespës. Kryeministri Zoran Zaev në arsyetimin...

VELJANOVSKI: Nuk do t’i keni dy të tretat për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Medial

Ish-kryetari i Kuvendit nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanovski ka deklaruar sot se nëse qytetarët kanë dhënë vendimin e tyre, ne nuk kemi mandat as qëllim që të marrim pjesë në votimin e ndryshimeve...

Ndryshimet kushtetuese në Komisionin parlamentar

para 7 muajve - Shenja

Ftoj në detyrimin të ndiqet interesi i qytetarëve dhe të pranohet mundësia historike. Ftoj në bashkim rreth prioriteteve nacionale dhe shtetërore. Të japim mbështetje maksimale për progres të vendit dhe...

Këto janë procedurat për ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Shenja

Seanca e parë e Komisionit parlamentar për Çështje Kushtetuese nisi sot në mesditë, ndërsa seanca plenare është caktuar për të hënën. Sipas nenit 196 nga Rregullorja për punën e Kuvendit, procedura e ndryshimit...

Zaev: Ndryshimet nuk rrezikojnë identitetin

para 7 muajve - Alsat-M

Komisioni për çështje kushtetuese në Kuvend filloi debatin për inicimin e ndryshimeve kushtetuese në përputhje me marrëveshjen e Prespës. Në komision u paraqitën të gjithë anëtarët përfshirë edhe ata të...

Debat në komision për marrëveshjen e emrit

para 7 muajve - Vizion Plus

Komisioni për çështjet kushtetuese diskutoi projektligjin për ndryshimin e emrit të Maqedonisë bazuar në marrëveshjen e arritur në Prespë mes Shkupit e Athinës. Kryeministri Zoran Zaev i bëri thirrje deputetëve...

Trajko Veljanoski: Nuk do të ketë shumicë për ndryshimin e Kushtetutës

para 7 muajve - Nezavisen

Nuk keni dy të tretat e shumicës për ndryshim të Kushtetutës, dhe ju vetëm vazhdoni me procesin”, tha sot deputeti i OBRM-PDUKM-së Trajko Veljanovski, në seancën e Komisionit për çështje kushtetuese në...

Zaev: Të mos e prishim miqësinë me Greqinë

para 7 muajve - Pa censure

Tani ka ardhur koha që të gjithë të cilët janë pro NATO-s dhe BE-së të mbështesin ndryshimet dhe së bashku, vetëm së bashku ta çojmë Maqedoninë përpara, porositi sot kryeministri Zoran Zaev në seancën e Komisionit parlamentar për

Zaev: Të mos e prishim miqësinë me Greqinë

para 7 muajve - Pa censure

Tani ka ardhur koha që të gjithë të cilët janë pro NATO-s dhe BE-së të mbështesin ndryshimet dhe së bashku, vetëm së bashku ta çojmë Maqedoninë përpara, porositi sot kryeministri Zoran Zaev në seancën...

Zaev: Deputetët ta përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së

para 7 muajve - Klan Kosova

Në Kuvend filloi seanca e Komisionit për ndryshime kushtetuese në të cilën në rend dite është Propozimi për fillimin e ndryshimeve të Kushtetutës në pajtim me Marrëveshjen e Prespës. Kryeministri Zoran...

Trajko Veljanoski: Nuk do të ketë shumicë për ndryshimin e Kushtetutës

para 7 muajve - Telegrafi

“Nuk keni dy të tretat e shumicës për ndryshim të Kushtetutës, dhe ju vetëm vazhdoni me procesin”, tha sot deputeti i OBRM-PDUKM-së Trajko Veljanovski, në seancën e Komisionit për çështje kushtetuese në...

Zaev: Deputetët duhet që të përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së

para 7 muajve - Tetova Sot

Në Kuvend filloi seanca e Komisionit për ndryshime kushtetuese në të cilën në rend dite është Propozimi për fillimin e ndryshimeve të Kushtetutës në pajtim me Marrëveshjen e Prespës. Kryeministri Zoran...

Zaev: Deputetët duhet ta përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së

para 7 muajve - Gazeta Express

Në Kuvendine Maqedonisë filloi seanca e Komisionit për ndryshime kushtetuese, në të cilën në rend dite është Propozimi për fillimin e ndryshimeve të Kushtetutës në pajtim me Marrëveshjen e Prespës. Kryeministri...

Mbledhja e komisionit për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - TV21

Me 9 vota për dhe 7 kundër, ka filluar mbledhja e Komisionit për ndryshimet kushtetuese në kuvendin e Maqedonisë. I pari I Kuvendit Talat Xhaferi, tha se pika e vetme e ditës është ndryshimeve kushtetuese....

Zaev: Deputetët ta përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së

para 7 muajve - Telegrafi

Në Kuvend filloi seanca e Komisionit për ndryshime kushtetuese në të cilën në rend dite është Propozimi për fillimin e ndryshimeve të Kushtetutës në pajtim me Marrëveshjen e Prespës. Kryeministri Zoran...

Zaev: Deputetët duhet që të përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së

para 7 muajve - Zhurnal

Zaev: Deputetët duhet që të përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së UPDATE: 10.10.2018 13:19:00 ### 10.10.2018 12:15:00 Zaev do ta elaborojë Propozimin për inkuadrim drejt ndryshimeve...

Ish-kryeparlamentari Veljanovski: Nuk do ta keni shumicën, ne s’marrim pjesë në votim

para 7 muajve - Ina

Ish-kryetari i Kuvendit nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanovski ka deklaruar sot se nëse qytetarët kanë dhënë vendimin e tyre, ne nuk kemi mandat as qëllim që të marrim pjesë në votimin e ndryshimeve...

Zaev: Deputetët duhet që të përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së

para 7 muajve - TV21

Në Kuvend filloi seanca e Komisionit për ndryshime kushtetuese në të cilën në rend dite është Propozimi për fillimin e ndryshimeve të Kushtetutës në pajtim me Marrëveshjen e Prespës. Kryeministri Zoran...

Zaev: Ndryshimet nuk rrezikojnë identitetin

para 7 muajve - Pa censure

Komisioni për çështje kushtetuese në Kuvend filloi debatin për inicimin e ndryshimeve kushtetuese në përputhje me marrëveshjen e Prespës. Në komision u paraqitën të gjithë anëtarët përfshirë edhe ata të...

Maqedoni: Shumicë prej dy të tretave tani, ose zgjedhje

para 7 muajve - Zeri

Vazhdojnë orvatjet për grumbullimin e dy të tretës së shumicës në Parlamentin e Maqedonisë i nevojshëm për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjes së Prespës dhe evitimin e zgjedhjeve...

Veljanovski: Nuk do t’i keni dy të tretat për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Shenja

Ish-kryetari i Kuvendit nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanovski ka deklaruar sot se nëse qytetarët kanë dhënë vendimin e tyre, ne nuk kemi mandat as qëllim që të marrim pjesë në votimin e ndryshimeve...

Maqedoni: Shumicë prej dy të tretave tani, ose zgjedhje

para 7 muajve - Lajmi.net

Vazhdojnë orvatjet për grumbullimin e dy të tretës së shumicës në Parlamentin e Maqedonisë i nevojshëm për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjes së Prespës dhe evitimin e zgjedhjeve...

Kuvend, filloi debati për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Antpress

10 Tetor 2018 / 12:45 Me 40 minuta vonesë fillon mbledhja e Komisionit për çështje kushtetuese. Prezent shumica e anëtarëve dhe deputetët e VMRO-së. Në sallë edhe kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i...

Zaev: Deputetët ta përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së

para 7 muajve - Ekonomia Online

Në Kuvend filloi seanca e Komisionit për ndryshime kushtetuese në të cilën në rend dite është Propozimi për fillimin e ndryshimeve të Kushtetutës në pajtim me Marrëveshjen e Prespës. Kryeministri Zoran...

Kuvend, sot mblidhet komisioni për çështje kushtetuese

para 7 muajve - MRT

Seanca e parë e Kuvendit të Komisionit për çështje kushtetuese e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë do të fillojë sot në mesditë, përderisa seanca plenare është caktuar për të hënën.... Komisioni për...

Maqedoni: Shumicë prej dy të tretave tani, ose zgjedhje

para 7 muajve - Gazeta Express

Vazhdojnë orvatjet për grumbullimin e dy të tretës së shumicës në Parlamentin e Maqedonisë i nevojshëm për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjes së Prespës dhe evitimin e zgjedhjeve...

Zaev: Deputetët duhet që të përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së

para 7 muajve - Republika

Në Kuvend filloi seanca e Komisionit për ndryshime kushtetuese në të cilën në rend dite është Propozimi për fillimin e ndryshimeve të Kushtetutës në pajtim me Marrëveshjen e Prespës. Kryeministri Zoran...

Veljanovksi: Nuk do të keni shumicë për ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Pa censure

Ish-kryetari i Kuvendit nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanovski ka deklaruar sot se nëse qytetarët kanë dhënë vendimin e tyre, ne nuk kemi mandat as qëllim që të marrim pjesë në votimin e ndryshimeve...

Kryeministri Zaev do ta elaborojë propozimin për ndryshime kushtetuese në Komisionin e Kuvendit (drejtpërdrejtë)

para 7 muajve - Republika

Në seancën e sotme të Komisionit të Kuvendit për çështje kushtetuese, Propozimin për qasje drejt ndryshimeve të Kushtetutës që erdhi nga Qeveria, do ta elaborojë kryeministri Zoran Zaev. Pas seancës së...

Zaev do ta elaborojë Propozimin për inkuadrim drejt ndryshimeve kushtetuese të Komisionit kuvendor

para 7 muajve - Republika

Në seancën e sotme të Komisionit për çështje kushtetuese, Propozimin për inkuadrim drejt ndryshimeve të Kushtetutës që erdhi nga Qeveria do ta elaborojë kryeministri Zoran Zaev. Nëse deputetët e VMRO-DPMNE-së...

Propozimi për fillimin e ndryshimeve kushtetuese në komision parlamentar

para 7 muajve - Indeks.mk

Seanca e parë e Kuvendit të Komisionit për çështje kushtetuese e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë do të fillojë sot në mesditë, përderisa seanca plenare është caktuar për të hënën. Sipas nenit 196...

Propozimi për fillimin e ndryshimeve kushtetuese në Komision parlamentar

para 7 muajve - Gazeta Express

Seanca e parë e Kuvendit të Komisionit për çështje kushtetuese e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë do të fillojë sot në mesditë, përderisa seanca plenare është caktuar për të hënën. Sipas nenit 196...

Ndryshimet kushtetuese sot në komision parlamentar

para 7 muajve - Nezavisen

Seanca e parë e Komisionit për çështje kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë do të fillojë sot, ndërsa seanca plenare është planifikuar për të hënën. Sipas nenit 196 të Rregullores së Kuvendit, kontrollet...

Ndryshimet kushtetuese sot në Komisionin për Çështje Kushtetuese

para 7 muajve - Portalb

Ndryshimet kushtetuese do të hynë sot në procedurë kuvendore në Komisionin për  Çështje Kushtetuese, kurse në seancë plenare do të jenë të hënën, transmeton Portalb.mk . Seanca e Komisionit për Çështje...

Propozimi për fillimin e ndryshimeve kushtetuese në Komision parlamentar

para 7 muajve - Tetova Sot

Seanca e parë e Kuvendit të Komisionit për çështje kushtetuese e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë do të fillojë sot në mesditë, përderisa seanca plenare është caktuar për të hënën. Sipas nenit 196...

Dy e treta e shumicës tani ose zgjedhje

para 7 muajve - Republika

Vazhdojnë orvatjet për grumbullimin e dy të tretës së shumicës në Parlamentin e Maqedonisë i nevojshëm për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjes së Prespës dhe evitimin e zgjedhjeve...

Dy e treta e shumicës tani ose zgjedhje

para 7 muajve - Tetova Sot

Vazhdojnë orvatjet për grumbullimin e dy të tretës së shumicës në Parlamentin e Maqedonisë i nevojshëm për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjes së Prespës dhe evitimin e zgjedhjeve...

Maqedoni, propozimi për ndryshimet kushtetuese në sot komision kuvendor

para 7 muajve - Telegrafi

Seanca e parë e Komisionit për çështje kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë do të fillojë sot, ndërsa seanca plenare është planifikuar për të hënën. Sipas nenit 196 të Rregullores së Kuvendit, kontrollet...

NGËRÇI POLITIK: Zaev, kthim prapa s’ka- NATO dhe BE pa alternativë

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se ka atmosferë për miratimin e katër propozim-amendamenteve për ndryshimin e Kushtetutës – në të cilën kudo që përmendet Republika e Maqedonisë duhet të shtohet...

NGËRÇI POLITIK: Zaev, kthim prapa s’ka- NATO dhe BE pa alternativë

para 7 muajve - AlbPortali

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se ka atmosferë për miratimin e katër propozim-amendamenteve për ndryshimin e Kushtetutës – në të cilën kudo që përmendet Republika e Maqedonisë duhet të shtohet...

Ja kur pritet të votohet marrëveshja e Prespës në Kuvend

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kuvendi i Maqedonisë ka caktuar datën kur do të nisë seanca për ndryshimet kushtetuese për përcaktimin e emrit të ri Republika e Maqedonisë Veriore në Kushtetutën e vendit. Seanca plenare do të mbahet...

Ja kur pritet të votohet marrëveshja e Prespës në Kuvend

para 7 muajve - AlbPortali

Kuvendi i Maqedonisë ka caktuar datën kur do të nisë seanca për ndryshimet kushtetuese për përcaktimin e emrit të ri Republika e Maqedonisë Veriore në Kushtetutën e vendit. Loading... Seanca plenare do...

Propozimi për fillimin e ndryshimeve kushtetuese në komision parlamentar

para 7 muajve - Shenja

Seanca e parë e Kuvendit të Komisionit për çështje kushtetuese e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë do të fillojë sot në mesditë, përderisa seanca plenare është caktuar për të hënën. Sipas nenit 196...

Dy e treta e shumicës tani ose zgjedhje

para 7 muajve - Fakti Ditor

Vazhdojnë orvatjet për grumbullimin e dy të tretës së shumicës në Parlamentin e Maqedonisë i nevojshëm për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjes së Prespës dhe evitimin e zgjedhjeve...

Dy e treta e shumicës tani ose zgjedhje

para 7 muajve - AlbPortali

Vazhdojnë orvatjet për grumbullimin e dy të tretës së shumicës në Parlamentin e Maqedonisë i nevojshëm për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjes së Prespës dhe evitimin e zgjedhjeve...

Sot fillon debati i deputetëve për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Pa censure

Kryetari i Kuvendit të hënën, 15 tetor e ka caktuar seancën ku në rend dite do të jetë Propozimi për qasje në ndryshimet kushtetuese, ndërsa pritet që të njëjtën ditë të thirret edhe Komisioni për çështje...

Drafti i ndryshimeve kushtetuese të Marrëveshjes së Prespës sot hapet në Kuvend, votimi më 15 tetor

para 8 muajve - Ina

Kuvendi i Maqedonisë ka caktuar datën kur do të nisë seanca për ndryshimet kushtetuese për përcaktimin e emrit të ri Republika e Maqedonisë Veriore në Kushtetutën e vendit. Seanca plenare do të mbahet...

ZAEV OPTIMIST PËR NDRYSHIME KUSHTETUESE NË KUVEND

para 8 muajve - KDPolitik

Partitë e koalicionit qeveritar vazhdojnë përpjekjet për të siguruar dy të tretat e votave në Kuvend për të miratuar ndryshimet kushtetuese, të domosdoshme për zbatimin e marrëveshjes mes Maqedonisë dhe...

Reflekse mbi ndryshimet e reja kushtetuese në Maqedoni

para 8 muajve - Fakti Ditor

Abdulla Mehmeti Në „Aktvendimin për shpalljen e KAÇKM-së si organ suprem ligjdhënës dhe ligjzbatues i Maqedonisë demokratike“ (1944), në Nenin 3, thuhet: „KAÇKM është formuar nga përfaqësuesit e popullit,...

Reflekse mbi ndryshimet e reja kushtetuese në Maqedoni

para 8 muajve - AlbPortali

Abdulla Mehmeti Loading... Në „Aktvendimin për shpalljen e KAÇKM-së si organ suprem ligjdhënës dhe ligjzbatues i Maqedonisë demokratike“ (1944), në Nenin 3, thuhet: „KAÇKM është formuar nga përfaqësuesit...

Nesër hapet në Kuvend, ja data kur do të votohen ndryshimet kushtetuese

para 8 muajve - Iliria News

Kuvendi e caktoi datën kur do të nisë seanca për ndryshimet kushtetuese. Seanca plenare do të mbahet më 15 tetor në ora 11:00, kurse për nesër është thirrur mbledhja e komisionit kushtetues në ora 12:00...

Të hënën fillon debati i deputetëve për ndryshimet kushtetuese

para 8 muajve - Nezavisen

Kryetari i Kuvendit të hënën, 15 tetor e ka caktuar seancën ku në rend dite do të jetë Propozimi për qasje në ndryshimet kushtetuese, ndërsa pritet që të njëjtën ditë të thirret edhe Komisioni për çështje...

Zaev për ndryshimet kushtetuese: Ekziston shumicë progresive në Parlament

para 8 muajve - Antpress

Pavarësisht se ndryshimet kushtetuese janë futur në procedurë parlamentare, kryeministri Zoran Zaev deklarohet i përmbajtur në pyetjet nëse shumica e nevojshme prej 2/3 është siguruar. I pari i organit...

Nesër hapet në Kuvend, ja data kur do të votohen ndryshimet kushtetuese

para 8 muajve - InfoShqip

Kuvendi e caktoi datën kur do të nisë seanca për ndryshimet kushtetuese. Seanca plenare do të mbahet më 15 tetor në ora 11:00, kurse për nesër është thirrur mbledhja e komisionit kushtetues në ora 12:00...

Seanca për ndryshimet Kushtetuese, deri në fundjavë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ditëve në vijim, deputetët do të kenë mundësinë e shqyrtimit të materialeve të cilat i kanë pranuar në kuadër të propozimit për qasje në ndryshime kushtetuese, si nismë nga Qeveria. Procedura për ndryshime...

Seanca për ndryshimet Kushtetuese, deri në fundjavë

para 8 muajve - AlbPortali

Ditëve në vijim, deputetët do të kenë mundësinë e shqyrtimit të materialeve të cilat i kanë pranuar në kuadër të propozimit për qasje në ndryshime kushtetuese, si nismë nga Qeveria. Procedura për ndryshime...

Pakoja e ndryshimeve kushtetuese nesër hapet në Kuvend, votohet më 15 tetor

para 8 muajve - Ina

Kuvendi e caktoi datën kur do të nisë seanca për ndryshimet kushtetuese. Seanca plenare do të mbahet më 15 tetor në ora 11:00, kurse për nesër është thirrur mbledhja e komisionit kushtetues në ora 12:00...

I KA APO S’I KA 80 VOTA? ZAEV FLET ME REZERVA

para 8 muajve - TV21

“Nëse më pyesni mua, mund të besoj se kam, mund të besoj se s’kam. Mund të besoj se kemi ose se nuk kemi por në fund këtë duhet ta konfirmojmë, apo jo?”, u shpreh Zoran Zaev, Kryeministër. Kryeministri...

Të hënën fillon debati i deputetëve për ndryshimet kushtetuese

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të hënën, 15 tetor e ka caktuar seancën ku në rend dite do të jetë Propozimi për qasje në ndryshimet kushtetuese, ndërsa pritet që të njëjtën ditë të thirret edhe Komisioni për çështje...

Kiracovski: për ndryshimet kushtetuese, deputetët e VMRO-së të mos ndikohen nga partia; Stoillkovski: ndryshimet kushtetuese, dhunim i demokracisë; Grubi: të gjithë deputetët janë pro BE-së dhe NATO-s

para 8 muajve - MRT

Deputeti i LSDM-së, Aleksandar Kiracovski, ka ftuar deputetët e VMRO-DPMNE-së që të votojnë ndryshimet kushtetuese... Deputeti i LSDM-së, Aleksandar Kiracovski, ka ftuar deputetët e VMRO-DPMNE-së që të...

Nesër seancë e Komisionit për çështje kushtetuese, ndërsa të hënën seancë plenare

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit për të hënën, 15 tetor, ka caktuar seancën ku në rend dite do të jetë Propozimi për qasje ndaj ndryshimeve kushtetuese, ndërsa seanca e Komisionit për çështje kushtetuese do të caktohet...

MË 15 TETOR SEANCA PËR NDRYSHIMET KUSHTETUESE, VMRO-DPMNE: PUSHTETI PO BËNË PRESION NDAJ DEPUTETËVE

para 8 muajve - TV21

Kuvendi e caktoi datën kur do të nisë seanca për ndryshimet kushtetuese. Seanca plenare do të mbahet më 15 tetor në ora 11:00, kurse për nesër është thirrur mbledhja e komisionit kushtetues në ora 12:00...

Apasiev: Edhe nëse i blejnë deputetët të votojnë në ndryshimet kushtetuese, vendimi nuk ka efekt ligjor

para 8 muajve - Telegrafi

“Kuvendi nuk mund ta ndryshojë emrin kushtetues, edhe nëse mblidhen 80 deputetë që do të votojnë për ndryshime kushtetuese”, thotë profesori universitar dhe kryetari i partisë “E majta”, i cili shton se...

LSDM/VMRO: Përplasje për ndryshimet kushtetuese

para 8 muajve - Fakti Ditor

Deputeti i LSDM-së, Aleksandar Kiracovski, ka ftuar deputetët e VMRO-DPMNE-së që të votojnë ndryshimet kushtetuese… Deputeti i LSDM-së, Aleksandar Kiracovski, ka ftuar deputetët e VMRO-DPMNE-së që të votojnë...

Ndryshimet kushtetuese, procedura në Kuvend nis nesër në ora 12:00

para 8 muajve - Iliria News

Ndryshimet kushtetuese do të hynë nesër në procedurë kuvendore në Komisionin për Kushtetutë, kurse në seancë plenare do të jenë të hënën, transmeton Portalb.mk. Seanca e Komisionit për Kushtetutë do të...

Ndryshimet kushtetuese, Zaev: kishim motiv për të nisur procedurat

para 8 muajve - MRT

Kryeministri, Zoran Zaev, është optimist se kuvendi do të sigurojë shumicën e nevojshme për zbatimin e ndryshimeve kushtetuese që parashikon Marrëveshja e Prespës... Ai pret që Kuvendi së shpejti të fillojë...

Kiracovski: I befasuar nga deputetët e VMRO-së. Grubi: Do të votojnë 120 deputetë

para 8 muajve - Iliria News

Deputeti i LSDM-së, Aleksandar Kiracovski thotë se është befasuar pozitivisht nga qëndrimi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së, gjatë bisedimeve dhe konsultimeve që ka zhvilluar me ata për të votuar ndryshimet...

Mësohet dita që do të përcaktojë fatin e Maqedonisë

para 8 muajve - Albeu

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi për të hënën , 15 tetor, e ka caktuar seancën në të cilën në rend dite do të jetë Propozimi për qasje në ndryshimet kushtetuese , ndërsa pritet që të njëjtën...

Maqedoni, Zaev i përmbajtur për sigurimin e shumicës

para 8 muajve - Lajmi.net

Pavarësisht se ndryshimet kushtetuese janë futur në procedurë parlamentare, kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev deklarohet i përmbajtur në pyetjet nëse shumica e nevojshme prej 2/3 është siguruar. Ai...

Zaev optimist për ndryshime kushtetuese në Kuvend

para 8 muajve - Lajmi.net

Partitë e koalicionit qeveritar vazhdojnë përpjekjet për të siguruar dy të tretat e votave në Kuvend për të miratuar ndryshimet kushtetuese, të domosdoshme për zbatimin e marrëveshjes mes Maqedonisë dhe...

Zaev optimist për ndryshime kushtetuese në Kuvend

para 8 muajve - Kallxo

Partitë e koalicionit qeveritar vazhdojnë përpjekjet për të siguruar dy të tretat e votave në Kuvend për të miratuar ndryshimet kushtetuese, të domosdoshme për zbatimin e marrëveshjes mes Maqedonisë dhe...

Kiracovski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së të mos ju nënshtrohen presioneve dhe kërcënimeve dhe të votojnë sipas bindjes së tyre

para 8 muajve - Fol

Të nderuar qytetarë, të nderuar gazetarë, Në përputhje me prioritetet kryesore strategjike të Maqedonisë, anëtarësimin në BE dhe në NATO, Qeveria dorëzoi propozim deri te Kuvendi për qasje në ndryshimet...

Ndryshimet kushtetuese duhet të kalojnë në tre faza

para 8 muajve - Fol

Qeveria dje në seancën e jashtëzakonshme shqyrtoi propozimin për fillimin e ndryshimit të Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë ku miratoi tekstin dhe e dorëzoi atë në Kuvend për shqyrtim dhe më pas...

Ndryshimet kushtetuese, Zaev: kishim motiv për të nisur procedurat

para 8 muajve - Pa censure

Ai pret që Kuvendi së shpejti të fillojë procedurën para Komisionit Kushtetues. Në pyetjen nëse është siguruar shumica prej 2/3-ve, Zaev doli me përgjigje: “Nëse më pyesni mua mund të besoj se kam shumicë...

Zaev i përmbajtur për sigurimin e shumicës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Pavarësisht se ndryshimet kushtetuese janë futur në procedurë parlamentare, kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev deklarohet i përmbajtur në pyetjet nëse shumica e nevojshme prej 2/3 është siguruar. Ai...

Nesër Komision për ndryshimet kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë

para 8 muajve - Pa censure

Nesër në ora 12:00, do të caktohet një Komision për ndryshimet kushtetuese, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi i cili është edhe kryetar i Komisionit...

Kiracovski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së të mos ju nënshtrohen presioneve dhe kërcënimeve dhe të votojnë sipas bindjes së tyre

para 8 muajve - Tetova Sot

Të nderuar qytetarë, të nderuar gazetarë, Në përputhje me prioritetet kryesore strategjike të Maqedonisë, anëtarësimin në BE dhe në NATO, Qeveria dorëzoi propozim deri te Kuvendi për qasje në ndryshimet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK