http://kariera.mk

Alizoti përgënjeshtron Salianjin: “Video 2” është realizuar pas datës 1 qershor pranë selisë së PD, Babalja më premtoi se do merrja 100 mijë euro

para 7 muajve - Gazeta Tema

Prokuroria mori sot në pyetje Fredi Alizotin, i cili shfaqet në një video ku akuzon drejtorin e Policisë së Shtetit Ardi Veliun, që sipas tij e shoqëroi me makinë pranë organit të akuzës për të dhënë llogari...

Zbardhet dëshmia/ Fredi Alizoti zbulon vendin ku është filmuar video e dytë

para 7 muajve - Sot News

Zbardhet dëshmia e Fredi Alizotit në Prokurori. Mësohet se Alizoti ka deklaruar në Prokurori se video e dytë është filmuar pranë selisë së Partisë Demokratike. Sakaq, shton se kjo video është realizuar...

“Babalja”, PD: Zëri është i ngjashëm me atë të Agron Xhafajt

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Në një konferencë të posaçme për mediat, deputeti demokrat Enkeljed Alibeaj dhe përfaqësuesi ligjor demokrat Gazment Bardhi deklaruan se është fakt se Agron Xhafaj nuk u hetua kurrë por u lejua që të iki...

PD: Shteti në shërbim të Xhafajt

para 7 muajve - Vizion Plus

Dy juristet e PD Enkelejd Alibeaj dhe Gamzend Bardhi kane analizuar te gjithe punen e policisë dhe prokurorisë per rastin “babale”, duke publikuar dokumenta te cilat sipas tyre provojnë se organi i akuzes...

Alizoti nxjerr emra të tjerë: “Video 2” u realizua pranë zyrave të PD-së

para 7 muajve - Java News

Prokuroria mori sot në pyetje Fredi Alizotin, i cili shfaqet në një video ku akuzon drejtorin e Policisë së Shtetit Ardi Veliun, që sipas tij e shoqëroi me makinë pranë organit të akuzës për të dhënë llogari...

PD akuzon prokurorinë për çështjen "Babale": Asnjë hetim për trafikun e drogës

para 7 muajve - Gazeta Express

Partia Demokratike ka hedhur një sërë akuzash në drejtim të prokurorisë dhe qeverisë shqiptare në lidhje me çështjen e shumëdebatuar “Babale” dhe audio-përgjimin e dalë së fundmi nga njëri prej deputetëve...

“Babalja”, PD: Ekspertiza britanike, zëri është i ngjashëm me atë të Agron Xhafajt

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Në një konferencë të posaçme për mediat, deputeti demokrat Enkeljed Alibeaj dhe përfaqësuesi ligjor demokrat Gazment Bardhi deklaruan se është fakt se Agron Xhafaj nuk u hetua kurrë por u lejua që të iki...

Alibeaj akuza të forta qeverisë: U angazhua gjithë shteti privat i Ramës për mbrojtjen e Agron Xhafajt

para 7 muajve - Sot News

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, në një konferencë për shtyp hodhi akuza ndaj qeverisë. “U angazhua gjithë shteti për mbrojtjen e Agron Xhafajt, Edi Rama ka krijuar një shtet privat dhe...

Audio-përgjimi/ Alibeaj denoncon: Kryeprokurori Rama në mbrojte të Ballës dhe Xhafës, ja e vërteta!

para 7 muajve - Sot News

Pas publikimit të video-përgjimit të Salianjit ka reaguar në një konferencë për shtyp, Enkeled Alibeaj dhe Gazment Bardhi. Gjatë kësaj konference Alibeaj hodhi akuza të drejtpërdrejta mbi Ramën duke e...

“Babalja”, Balla: Puç me video të falsifikuar

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha se videot e publikuara nga PD nuk janë gjë tjetër për një puç me video të falsifikuara, ku tre janë aktorët kryesorë, Albert Veliu, Fredi Alizoti...

“Babalja’, PD sulmon prokurorinë: Nuk heton kriminelët, por denoncuesit

para 7 muajve - Java News

TIRANE- Përmes një deklarate për mediat nga selia e PD, deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj dhe këshilltari ligjor, Gazmend Bardhi kanë hedhur akuza në drejtim të qeverisë dhe të Prokurorisë për çështjen e...

Çështja Babalja/Balla e thotë troç se kush e regjistroi audio-përgjimin e Salianjit

para 7 muajve - Sot News

Nga salla e seancave plenare deputeti socialist Taulant Balla u ndal sërish në çështjen “Babalja’ dhe në hetimet e prokurorisë lidhur me të. Balla tha se nuk e di arsyen se pse sot opozita mungon në sallë,...

Serialet e “Babaleve”/ Reagon Balla: As Saliu në i beson më ato që bën Luli, nuk do bëj më kallëzime

para 7 muajve - Sot News

Në seancën parlamentare të ditës së sotme e ka marrë fjalën Kreu i Grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla, duke iu përgjigjur akuzave të opozitës për telenovelën ‘Babale1’ dhe ‘Babale2’. Balla u shpreh...

“Babalja”/ Alibeaj e Bardhi akuza qeverisë dhe prokurorisë: Ja provat që nuk hetohet krimi

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags akuza pd alibeaj bardhi prokuroria qeveria Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj dhe këshilltari ligjor, Gazmend Bardhi, kanë akuzuar qeverinë dhe Prokurorinë për çështjen e audio përgjimit e...

E premte apo e dielë?! Ervin Salianji duhet ta ndajë mendjen

para 7 muajve - Gazeta Tema

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në studion e emisionit “Opinion”, për të folur në lidhje me një video, të cilën e bëri publike një natë më parë, në po të...

Balla: As Saliu nuk i beson më historitë e Lulit, filmimi i ‘Babale 2’ tek SHQUP-i

para 7 muajve - Java News

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, u shpreh nga foltorja e Kuvendit se “as Saliu nuk i beson më historitë e Lulit”, duke iu referuar çështjes “Babale”. “Filmimi është bërë në oborrin e...

Merret në pyetje Fredi Alizoti

para 7 muajve - Vizion Plus

Prokuroria e Krimeve të Rënda merr në pyetje Fredi Alizotin, personin që ka pranuar se ka imituar zërin e Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të brendshëm. Por këtë radhë prokurori Gent Osmani po e pyet...

“Vetë Ardi Veliu më mori me makinë”, pyetet sot Fredi Alizoti

para 7 muajve - Gazeta Express

Gjatë ditës së sotme prokuroria do të marrë në pyetje Fredi Alizotin, i cili shfaqet në një video ku akuzon drejtorin e Policisë së Shtetit Ardi Veliun, që sipas tij e shoqëroi me makinë pranë organit...

Balla: PD të distancohet nga Babalja, Basha të kërkojë ndjesë publike…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags Babalja balla pd Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i ka drejtuar një apel opozitës nga salla e Kuvendit që të distancohet nga historia e Babales. Balla tha se PD është...

Prokuroria përgjoi Fredi Alizotin, Italia nuk pranoi audiopërgjimin

para 7 muajve - Medial

Prokuroria e Krimeve të Rënda i është përgjigjur akuzave të opozitës mbi hetimin e çështjes së ashtuquajtur “Babale”. Në deklaratën për mediat sqarohet se në datën 1 qershor të këtij viti Fredi Alizoti...

U shfaq në video duke akuzuar Ardi Veliun, Alizoti sot në Prokurori për ‘Babalen’

para 7 muajve - Sot News

Sot në orën 12:00 pritet që Prokuroria të marrin në pyetje Fredi Alizotin. Ku ky i fundit dyshohet se ka imituar zërin e vëllait të Ministrit të Brendshëm , Fatmir Xhafaj. Alizoti shfaqet në video duke...

Artan Hoxha publikon foton e Fredi Alizotit me babain e Stresit

para 7 muajve - Albeu

Dalja e videos së re me personazh kryesore Fredi Alizotin, kunatin e Albert Veliut dhe dosja Babale janë diskutuar mbrëmjen e sotme në Repolitix. Të ftuarit e mbrëmjes së sotme janë gazetari Ylli Rakipi,...

Ylli Rakipi: Pse e refuzova audio-përgjimin e “Babales”, nga gazetari im Jetmir Olldashi

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ylli Rakipi, drejtues i emisionit “Të Paekspozuarit”, ka rrëfyer në emisionin “Repolitix”, në Report TV, se si u njoh me audiopërgimin e Albert Veliut, “Babales”, i cili pretendon se ka regjistruar vëllanë...

Zbulohet personi që intervistoi Fredi Alizotin, gazetari Artan Hoxha: Ishte Florenc Hoxha, ish-polici i PD

para 7 muajve - Gazeta Tema

Gazetari investigativ i Report TV, Artan Hoxha, në studion e Repolitix, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e djeshme, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur si...

Gazetari Artan Hoxha publikon foton ekskluzive: Fredi Alizoti në lokal me Sali Lushajn

para 7 muajve - Gazeta Tema

Dalja e videos së re me personazh kryesore Fredi Alizotin, kunatin e Albert Veliut dhe dosja Babale janë diskutuar mbrëmjen e sotme në Repolitix. Të ftuarit e mbrëmjes së sotme janë gazetari Ylli Rakipi,...

“Babale 2” u xhirua në kafenenë e PD-së

para 7 muajve - Gazeta Tema

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, në studion e Repolitix, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e djeshme, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur si i afërt në...

“Babalja” ndez politikën, Basha: Qeveria komplot për të mbrojtur vëllanë e Xhafajt. Rama: Nuk e ndalon dot zbardhjen e asaj që dimë ne të dy

para 7 muajve - Sot News

Çështja “Babale” ka rindezur sërish politikën shqiptare. Videoja e publikuar dy ditë më parë nga deputeti i PD, Ervin Salianji ku personazhi që mendohet se ka interpretuar vëllain e ministrit Xhafaj, deklaroi...

“Babale 2”, vendi ku u përgjua Alizoti nga Florenc Hoxha ishte në kafenenë e PD!

para 7 muajve - 24 ore

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, në studion e Repolitix, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e marte, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur si i afërt në Partinë...

‘Babalja’, Basha: Po mbrohet familja Xhafaj. Rama: Je në hall!

para 7 muajve - Gazeta Shqip

“Edi Rama ka ngritur një grup të posaçëm për të mbrojtur familjen ‘kriminale’  Xhafaj”, është deklarata që kreu i opozitës Lulzim Basha ka bërë nëpërmjet Facebook-ut. Akuzat vazhdojnë edhe më tej, ku shefi...

“Babalja”, Prokuroria merr nën hetim deputetin Ervin Salianji

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji, ku shfaqet Fredi Alizotaj, kunati i Albert Veliut i njohur si ‘Babalja’ në lidhje me audio-përgjimin....

Salianji bën deklaratën e fortë: Tërhiqem nga politika nëse nuk është e vërtetë

para 7 muajve - Sot News

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji i ftuar në “Opinion” ka folur për çështjen “Babale” pas videos që publikoi me Fredi Alizotin ditën e djeshme.Salianji ka deklaruar me vendosmëri se sipas ekspertizës...

Ministria e Drejtesisë falsifikoi dëshminë e penalitetit të Agron Geron Xhafës

para 7 muajve - Albeu

Deputeti Ervin Salianji ishte i ftuar në emisionin Opinion ku ai ka bërë me dije se Ministria e drejtësisë ka falsifikuar dëshminë e penalitetit të Agron Geron Xhafës . Deputeti madje tregoji edhe faktet...

Çështja “Xhafaj”/ Salianji publikon dokument falso të Prokurorisë

para 7 muajve - Sot News

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të mërkurën, publikoi dy vërtetime të gjendjes gjyqësore për shtetasit Albert Veliu dhe Agron Xhafaj. Salianji tha në studion e ‘Opinion’, duke treguar edhe dy dokumentet...

Babalja/ Salianji tregon pse prokurori i dosjes u vendos me urdhër të Donika Prelës

para 7 muajve - Sot News

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka vazhduar denoncimin e fakteve për dosjen “Babale”.Gjatë debatit mbrëmjen e sotme në "Opinion", deputeti Salianji tha se prokurori i kësaj çështjen, Gentian...

Video/ Salianji zbulon akt-ekspertizën me zërin e Agron Xhafës

para 7 muajve - Sot News

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të mërkurën, deklaroi se tërhiqet nga politika nëse akt-ekspertiza britanike nuk thotë se zëri i Geron Xhafës është i ngjashëm me zërin e Agron Xhafës në audio-përgjimin e publikuar nga opozita.

“Babale 2” u xhirua në kafenenë e PD-së

para 7 muajve - Gazeta Tema

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, në studion e Repolitix, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e djeshme, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur si i afërt në...

Artan Hoxha zbuloi kush e filmoi Fredi Alizotin

para 7 muajve - Gazeta Express

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ftuar në emisionin “Repolitix”, në Report Tv zbuloi se kush është personi që filmoi Fredi Alizotin, në video-përgjimin e publikuar nga Ervin Salianji mbrëmjen e djeshme....

Gazetari Artan Hoxha publikon foton ekskluzive: Fredi Alizoti në lokal me Sali Lushajn

para 7 muajve - Gazeta Tema

Dalja e videos së re me personazh kryesore Fredi Alizotin, kunatin e Albert Veliut dhe dosja Babale janë diskutuar mbrëmjen e sotme në Repolitix. Të ftuarit e mbrëmjes së sotme janë gazetari Ylli Rakipi,...

Klodiana Lala rrëzon dëshminë e Alizotit dhe zbulon nëse Ardi Veliu ka qenë tek Krimet e Rënda

para 7 muajve - Sot News

Deputeti Ervin Salianji publikoi mbrëmjen e djeshme në "Opinion" një material filmik ku shfaqej Fredi Alizoti.Ai është personi që dyshohet se ka bërë zërin e Agron Xhafajt në çështjen “Babale”. Në materialin...

Publikoi videon e Alizotit/ Artan Hoxha vë me “shpatulla pas murit” Ervin Salianjin

para 7 muajve - Sot News

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur disa fakte të reja për çështjen “Babale”, të cilat vënë me shpatulla pas muri deputetin demokrat Ervin Salianji. Ai pyet Salianjin për datën dhe vendin kur...

Zbulohet personi që intervistoi Fredi Alizotin, gazetari Artan Hoxha: Ishte Florenc Hoxha, ish-polici i PD

para 7 muajve - Gazeta Tema

Gazetari investigativ i Report Tv, Artan Hoxha, në studion e Repolitix, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e djeshme, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur si...

Ervin Salianji vjen me dosje gjigande në studio dhe tregon ç'kanë brenda

para 7 muajve - Sot News

Në mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Opinion’ i ftuar për çështjen e videopërgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj është edhe deputeti i PD-së, Ervin Salianji. Deputeti demokrat pas nxjerrjes...

Rama, ironizon Bashën: Po Artist po, por të vërtetës si i bëhet!

para 7 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur kreut demokrat në lidhje me reagimin më të fundit të tij se Rama ka krijuar një grup për të mbrojtur familjen kriminale Xhafaj. Kryeministri Rama përmes një...

“Babale 2”, vendi ku u përgjua Alizoti nga Florenc Hoxha ishte në kafenenë e PD!

para 7 muajve - Java News

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, në studion e Repolitix, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e marte, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur si i afërt në Partinë...

Nxehen gjakrat në studio/ “Çfarë prove do mo, rri e ke gabim!”, Ylli Rakipi shpërthen ndaj Artan Hoxhës

para 7 muajve - Sot News

Është shoqëruar me debate të forta çështja e nxehtë ‘Babale’, që ka trazuar gjithë politikën dhe opinionin publik. Gazetarët Artan Hoxha dhe Ylli Rakipi janë përplasur ashpër në studion e Report Tv, teksa...

Video e Salianjit/ Gazetari: Ja kush e realizoi intervisten…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags artan hoxha salianji video Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zbuluar se personi që ka intervistuar videon e publikuar nga deputeti Ervin Salianji ku shfaqet shtetasi Alfred Alizoti është...

‘Prokurorët na kapën në makinë’! Artan Hoxha tregon çfarë ndodhi mbrëmë në emisionin e Fevziut

para 7 muajve - Sot News

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka zbuluar çfarë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në emisionin e Blendi Fevziut, ku prokuroria ka zbarkuar për të sekuestruar videon e re të publikuar nga deputeti demokrat,...

Artan Hoxha: Ju tregoj lidhjet e ish-policit që filmoi Fredi Alizotin me PD-në

para 7 muajve - Sot News

Gazetari investigativ Artan Hoxha zbuloi se kush është personi që filmoi Fredi Alizotin, në video-përgjimin e publikuar nga Ervin Salianji mbrëmjen e djeshme. Sipas të dhënave të gazetarit bëhet fjalë...

Fredi Alizoti u intervistua nga Florenc Hoxha

para 7 muajve - Java News

Gazetari investigativ Artan Hoxha, në studion e Repolitix në Report TV, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e djeshme, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur. “Florenc...

Zbuloi kush e filmoi Fredi Alizotin/ Artan Hoxha përplaset me avokatin e Olldashit

para 7 muajve - Sot News

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e djeshme, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur si i afërt në Partinë Demokratike. “Florenc...

“Është ish-kreu i njohur i policisë”, Artan Hoxha zbulon kush e filmoi Fredi Alizotin (Emri)

para 7 muajve - Sot News

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka folur se kush është personi që filmoi Fredi Alizotin, në video-përgjimin e publikuar nga Ervin Salianji mbrëmjen e djeshme. Sipas të dhënave të gazetarit bëhet fjalë...

Kush e realizoi video-përgjimin ndaj Alizotit? Salianji shpërthen ndaj Prokurorisë

para 7 muajve - Sot News

“Prokuroria ka fabrikuar prova dhe është përdorur si grup kriminal për të fabrikuar prova”. Këtë përgjigje dha deputeti demokrat Ervin Salianji sa i përket audio përgjimit të publikuar mbrëmjen e djeshme...

Repolitix/ Gazetari Hoxha publikon foton ekskluzive: Fredi Alizoti ishte në lokal me Sali Lushajn

para 7 muajve - Java News

Te tjerë elemente interesante per dosjen e përfolur “Babale” Dalja e videos së re me personazh kryesore Fredi Alizotin, kunatin e Albert Veliut dhe dosja Babale janë diskutuar mbrëmjen e sotme në Repolitix....

Salianji: Ja kur tërhiqem nga politika…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags Babalja politika salianji Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, deklaroi se tërhiqet nga politika nëse akt-ekspertiza britanike thotë se zëri në audio-përgjimin e publikuar nga opozita nuk është i ngjashëm.

Rama ironizon me Bashën

para 7 muajve - Telegrafi

Kryeministri Rama ka reaguar sërish me ironi ndaj Lulzim Bashës, vetëm pak minuta pasi ky i fundit shkroi se Edi Rama ka krijuar një grup për të mbrojtur familjen kriminale Xhafaj. Kryeministri Rama iu...

Basha: Rama krijoi grup të posaçëm për të mbrojtur familjen kriminale Xhafaj

para 7 muajve - Telegrafi

Pak pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda publikoi një deklaratë zyrtare për ecurinë e hetimeve për çështjen “Babale”, ku bënte me dije ndër të tjera edhe vënien nën hetim për kallëzim të rremë të deputetit...

“Babalja”, Rama i përgjigjet Bashës”: Si i bëhet të vërtetës, o Artist?

para 7 muajve - Medial

Pas akuzave të ngritura nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili akuzonte kreun e qeverisë se kishte ngritur një grup të posaçëm për të mbrojtur familjen Xhafaj, ka ardhur edhe reagimi...

Rama, ironi me Bashën: Po Artist po, por të vërtetës si i bëhet

para 7 muajve - Albeu

Kryeministri Rama ka reaguar sërish me ironi ndaj Lulzim Bashës, vetëm pak minuta pasi ky i fundit shkroi se Edi Rama ka krijuar një grup për të mbrojtur familjen kriminale Xhafaj. Kryeministri Rama iu...

Salianji: Prokuroria mori materialin nga mediat, jo atë që i çuam ne

para 7 muajve - Sot News

Deputeti i PD-së Ervin Salinaji konfirmoi në studion e Mbrëmje se i ka depozituar Prokurorisë materialin bruto të audio përgjimit për rastin “Babale”, por akuzon prokurorinë se ka çuar për aktekspertim...

"Ke frikë nga burgu", Salianji shtang gazetaren me përgjigjen

para 7 muajve - Sot News

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji në një intervistë përballë gazetares Mirela Milori i është përgjigjur pyetjes nëse ka frikë nga burgu pasi Prokuroria po e heton për kallëzim të rremë për çështjen “Babale”....

‘Babalja’, Basha: Po mbrohet familja Xhafaj. Rama i kundërpërgjigjet: Je në hall

para 7 muajve - Gazeta Shqip

“Edi Rama ka ngritur një grup të posaçëm për të mbrojtur familjen ‘kriminale’  Xhafaj”, është deklarata që kreu i opozitës Lulzim Basha ka bërë nëpërmjet Facebook-ut. Akuzat vazhdojnë edhe më tej, ku shefi...

REPLIKAT/ Basha: Rama ka krijuar grup të gatshëm për të mbrojtur Xhafajn. Përgjigjet Rama: Je në hall, e di, por për Ballën pse e paguat aktorin?

para 7 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha ka postuar videon që Ervin Salianji paraqiti në emisionin “Opinion”, dhe shkruan: “Grupi i posaçëm që ka krijuar Edi Rama për të mbrojtur familjen kriminale Xhafaj, duke falsifikuar prova...

Babalja, reagon sërish Rama: Si i bëhet të vërtetës o artist

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish duke replikuar në rrjetet sociale me kryedemokratin Lulzim Basha në lidhje me hetimet e çështjes “Babalja”. “Po Artist po, këtë aktorin mund ta gënjenit dy herë,edhe...

“Po Artist po”/ Rama i përgjigjet Lulit për çështjen “Xhafaj”: Je në hall, e di ...

para 7 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreu të PD, Lulzim Bashës në Twitter.Rama në një postimshkruan: edhe kur e futët në rrugën e burgut me filmin, edhe kur i thatë jepi, shpif për Taulantin që të...

Jetmir Olldashi zhduku audion origjinale të “Babales”, ia dha Ervin Salianjit

para 7 muajve - Gazeta Tema

Prokuroria për Krime të Rënda ka bërë të ditur se Jetmir Olldashi e ka zhdukur videon origjinale të “Babales”. Ajo thotë se në Prokurori, Enkelejd Alibeaj ka paraqitur një DVD të audio-përgjimit, ndërsa...

“Babale”, Prokuroria merr nën hetim Ervin Salianjin

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji, ku shfaqet Fredi Alizotaj, kunati i Albert Veliut i njohur si ‘Babalja’ në lidhje me audio-përgjimin....

Deputeti i PD tregon planin e qeverisë : Sot Ervin Salianji do të ishte në burg

para 7 muajve - Sot News

Deputeti i PD-së, Agron Shehaj, thotë se sot Ervin Salianji dhe Jetmir Olldashi do ishin në burg. Por sipas tij, ata janë të lirë, për shkak se provat e Policisë dhe Prokurorisë janë të sajuara. “Plani...

‘Babalja’, flet Ylli Rakipi: Pse e refuzova audiopërgjimin që më solli Jetmir Olldashi

para 7 muajve - Pa censure

Ylli Rakipi, drejtues i emisionit “Të Paekspozuarit”, ka rrëfyer në emisionin “Repolitix”, në Report Tv sesi u njoh me audiopërgimin e Albert Veliut, “Babales”, ku pretendohej se ishtë regjistruar vëllai...

Basha: Rama, grup të posaçëm për të mbrojtur familjen kriminale Xhafaj

para 7 muajve - Tetova Sot

Pak pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda publikoi një deklaratë zyrtare për ecurinë e hetimeve për çështjen “Babale”, ku bënte me dije ndër të tjera edhe vënien nën hetim për kallëzim të rremë të deputetit...

“Babalja”, Krimet e Rënda: Edhe Salianji nën hetim për “kallëzim të rremë” në bashkëpunims

para 7 muajve - Medial

Ditët e fundit ka pasur akuza dhe kundër akuza në arenën politik për rastin e audio-përgjimit të pretenduar nga Albert Veliu me Agron Xhafajn, të vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Çështja...

Basha: Rama grup të posaçëm për të mbrojtur familjen Xhafaj/VIDEO

para 7 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thënë se Rama ka krijuar një grup të posaçëm për të mbrojtur familjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Kreu i opozitës ka ka postuar një video në...

Deputeti demokrat: Sot Ervin Salianji dhe gazetari do të ishin në burg

para 7 muajve - Gazeta Tema

Deputeti demokrat i Vlorës, Agron Shehaj, thotë se sot Ervin Salianji dhe Jetmir Olldashi duhej të ishin në burg. Por sipas tij, ata janë të lirë, për shkak se provat e Policisë dhe Prokurorisë janë të...

“Babalja”, Rama i përgjigjet Bashës”: Si i bëhet të vërtetës, o Artist?

para 7 muajve - Tetova Sot

Pas akuzave të ngritura nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili akuzonte kreun e qeverisë se kishte ngritur një grup të posaçëm për të mbrojtur familjen Xhafaj, ka ardhur edhe reagimi...

“Babalja”, Rama i përgjigjet Bashës: Po të vërtetës si i bëhet, o artist…

para 7 muajve - Java News

Pas akuzave të ngritura nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili akuzonte kreun e qeverisë se kishte ngritur një grup të posaçëm për të mbrojtur familjen Xhafaj, ka ardhur edhe reagimi...

Rasti “Babale”, Basha: PS fabrikon prova që të mbrojë kriminelët

para 7 muajve - MRT

Ka vijuar sërish lufta politike lidhur me çështjen “Babale”, ku një videopërgjim, që më pas rezultoi i rremë, flitet se si vëllai i ministrit të brendshëm... Ka vijuar sërish lufta politike lidhur me çështjen...

Krimet e Rënda: Do paguante 200 mijë euro, ja përse akuzohet Salianji

para 7 muajve - Sot News

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar për herë të parë, pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji me protagonist, Fredi Alizotin, kunati i “Babales”. Prokuroria sqaron gjithashtu se...

Krimet e Rënda: Edhe Salianji nën hetim për "kallëzim të rremë" në bashkëpunim

para 7 muajve - Albeu

Ditët e fundit ka pasur akuza dhe kundër akuza në arenën politik për rastin e audio-përgjimit të pretenduar nga Albert Veliu me Agron Xhafajn, të vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Çështja...

Zëri i Amerikës: Alizoti nuk e përmend mbiemrin e Taulantit, por…

para 7 muajve - Java News

Në Shqipëri, janë hapur polemika të reja lidhur me audioregjistrimin që implikonte vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në një material video të publikuar mbrëmë, në studion e emisionit “Opinion”,...

“Babalja”, Krimet e Rënda: Në hetim edhe deputeti i PD-së Salianji

para 7 muajve - Gazeta Express

Ditët e fundit ka pasur akuza dhe kundër akuza në arenën politik për rastin e audio-përgjimit të pretenduar nga Albert Veliu me Agron Xhafajn, të vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ditët...

Babalja/ Basha nxjerr videon: Ja si Rama po falsifikon provat dhe dëshmitarët

para 7 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka postuar një video të Kryeministrat Rama, ku ky i fundit deklaron se ka krijuar një grup të posaçëm për të zbuluar të vërtetën e  çështjen “Babale”. Por sipas...

Çfarë di Rama për Babalen që kërcënon Bashën publikisht?

para 7 muajve - KDPolitik

Kryeministri Edi Rama tha para gazetarëve “skenarin e plotë” në lidhje me çështjen e njohur publikisht si “Babalja”. Në një konferencë për gazetarët ditën e hënë Rama tha se bëhej fjalë për një skenar...

Babalja, reagon sërish Rama: Si i bëhet të vërtetës o artist

para 7 muajve - Sovrani

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish duke replikuar në rrjetet sociale me kryedemokratin Lulzim Basha në lidhje me hetimet e çështjes “Babalja”. “Po Artist po, këtë aktorin mund ta gënjenit dy herë,edhe...

‘Babale’, Prokuroria: Salianji do merret në pyetje për kallëzimin e rremë

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji, ku shfaqet Fredi Alizotaj, kunati i Albert Veliut i njohur si ‘Babalja’ në lidhje me audio-përgjimin....

Prokuroria: E vërteta e bisedave dhe përgjimeve të kunatit të “Babales” dhe çfarë ndodhi më 1 qershor me Fredi Alizotin

para 7 muajve - Gazeta Tema

Prokuroria ka reaguar me anë të një deklaratë, për hetimet e çështjes “Babale”. Ajo ka sqaruar edhe se çfarë ka ndodhur më 1 qershor, kur sipas një video të transmetuar në emisionin “Opinion” nga ana e...

“Videoja” e dytë e Babales, tregon më shumë se e para!

para 7 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Partia Demokratike po zhytet përditë e më shumë në spiralen e një historie të sajuar keq dhe dhe sot heronjtë e saj, janë dy kunetër ordinerë nga Vlora, të cilët vetëm një gjë nuk përgënjeshtrojnë,...

Dosja ‘Babale’, reagon Prokuroria e Krimeve të Rënda

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji, ku shfaqet Fredi Alizotaj, kunati i Albert Veliut i njohur si ‘Babalja’ në lidhje me audio-përgjimin....

Rama vazhdon t’i flasë Bashës me kode: Artist, e di që je në hall…

para 7 muajve - Java News

Edi Rama ka vijuar replikat me Lulzim Bashën përmes rrjeteve sociale. Më herët, kryeministri u shpreh se për çështjen ‘Babale’ ka një të vërtetë që e di vetëm ai dhe kreu i opozitës. “ Mos shpreso kot...

“Babalja”, Prokuroria: Deputeti Salianji në hetim për kallëzim të rremë

para 7 muajve - Vizion Plus

Prokuroria e Krimeve të Rënda reagon ndaj videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji me protagonist, Fredi Alizotin, kunati i “Babales”. Përmes një deklarate për mediat Prokuroria sqaron se...

Rama vazhdon t’i flasë Bashës me kode: Artist, di që je në hall

para 7 muajve - Java News

Edi Rama ka vijuar replikat me Lulzim Bashën përmes rrjeteve sociale. Më herët, kryeministri u shpreh se për çështjen ‘Babale’ ka një të vërtetë që e di vetëm ai dhe kreu i opozitës. “ Mos shpreso kot...

Salianji publikoi videon/ Reagon Prokuroria e Krimeve të Rënda

para 7 muajve - Sot News

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji, ku shfaqet Fredi Alizoti në lidhje me audio-përgjimin. Prokuroria thotë se Alizotaj ka qenë në përgjim...

Basha: Rama krijoi grup të posaçëm për mbrojtjen e familjes Xhafaj

para 7 muajve - Java News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për çështjen “Babale” duke postuar një pjesë nga fjale a e Kryeministrit Rama, i cili deklaronte se ka krijuar një grup të posaçëm për të zbuluar...

“Videoja” e dytë e “Babales”, tregon më shumë se e para!

para 7 muajve - Java News

Nga Mero Baze Partia Demokratike po zhytet përditë e më shumë në spiralen e një historie të sajuar keq dhe dhe sot heronjtë e saj, janë dy kunetër ordinerë nga Vlora, të cilët vetëm një gjë nuk përgënjeshtrojnë...

Rama: “Basha, mos shpreso kot se do të rrijnë mbuluar…”

para 7 muajve - Albinfo

Kryeministri Edi rama ka reaguar pas deklaratave të kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili e akuzoi se ka bërë një shtet privat dhe po fabrikon prova për të shpëtuar Agron Xhafajn. Në një status në rrjetet...

Prokuroria sqaron publikun për Alizotin

para 7 muajve - Respublica

Zhurma që shkaktoi publikimi i një videopërgjimi me personazh Fredi Alizotin, dëshmitarin mbi të cilin Prokuroria bazon dyshimet se audiopërgjimi i Albert Veliut ishte inskenim ka detyruar Prokurorinë...

Rama i pergjigjet Bashes: Po artist po,e di qe je ne hall…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags basha rama reagimi Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të kreut demokrat, Lulzim Bashës, pasi ky i fundit e akuzoi se kishte ngritur një grup të posaçëm për të mbrojtur Xhafën....

Basha: Shteti privat i Edi Ramës po fabrikon prova

para 7 muajve - Albinfo

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, thotë se “shteti privat” i Edi Ramës vendosi të fabrikojë prova e dëshmitarë për të shpëtuar kriminelët. “Kanë komplotuar për të mbrojtur një trafikant droge si Agron Xhafaj”,...

Prokuroria: Salianji nën hetim për kallëzim të rremë, materialin ia morëm Alibeajt

para 7 muajve - Java News

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji me protagonist, Fredi Alizotin, kunati i “Babales”. Prokuroria sqaron se u shoqërua në prokurori me kërkesë...

“Videoja” e dytë e “Babales”, tregon më shumë se e para!

para 7 muajve - 24 ore

Mero Baze Partia Demokratike po zhytet përditë e më shumë në spiralen e një historie të sajuar keq dhe dhe sot heronjtë e saj, janë dy kunetër ordinerë nga Vlora, të cilët vetëm një gjë nuk përgënjeshtrojnë...

Krimet e Rënda: Alizotin e shoqëroi policia e Fierit me kërkesën tonë

para 7 muajve - Java News

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji me protagonist, Fredi Alizotin, kunati i “Babales”. Prokuroria sqaron u shoqërua në prokurori me kërkesë...

“Babalja”/ Alibeaj: Xhafaj dhe Veliu, presione Alizotit per…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags alibeaj veliu xhafaj Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj ka thënë se përfaqësuesit e shtetit janë të zhytur në krim. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’, Alibeaj ka komentuar versionet e kunatit të...

Zhurma “Babale”, Krimet e Rënda sqarojnë opinionin: ç’ka ndodhur me ekspertizat, audiot, personat nën hetim..

para 7 muajve - Te Sheshi

Prokuroria e Krimeve të Rënda, e munguar si palë në studio debati për aferën politike “Babale”, është detyruar që të japë nja sqarim për opinionin, si reagim ndaj akuzave në drejtim të saj, sidomos nga...

Prokuroria: Salianji nën hetim për kallëzim të rremë, materialin ia morëm Alibeajt

para 7 muajve - 24 ore

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji me protagonist, Fredi Alizotin, kunati i “Babales”. Prokuroria sqaron se u shoqërua në prokurori me kërkesë...

VIDEO/ Basha: Rama ka krijuar grup te posaçem per te mbrojtur familjen Xhafaj

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags basha rama xhafaj Kreu i PD, Lulzim Basha ka postuar një video të Kryeministrit Edi Rama, ku ky i fundit deklaron se ka krijuar një grup të posaçëm për të zbuluar të vërtetën e çështjes...

Rama-Bashës: Artist, keq puna! Mos shpreso se do rrijë mbuluar pjesa që dimë të dy

para 7 muajve - 24 ore

Kryeministri Edi Rama reagoi pas konferencës për shtyp të Lulzim Bashës, i cili tha se “ kryeministri, ministri i Brendshëm, kreu i grupit parlamentar, Prokurorja e Përgjithshme, Drejtori i Përgjithshëm...

Prokuroria jep detaje nga hetimi i rastit “Babale”

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 10 tetor 2018 – Fredi Alizoti, i cili ndodhet nën akuzë  se është hequr si vëllai i Ministrit të Brendshëm, Afgron Xhafaj, në audiopergjimin me Albert Veliun i njohur si “Babale”, është marrë në...

“Babalja”, Prokuroria sqaron me detaje hetimet: Ja çfare veprimesh jane kryer…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags Babalja hetime prokuroria Prokuroria e Krimeve të Rënda ka sqaruar përmes një njoftimi zyrtar se ka zhvilluar hetime intensive lidhur me atë që njihet si dosja Babale. “Më datë 05.10.2018,...

Rama i drejtohet Bashës: Edhe veten e gënjen si askush

para 7 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama reagoi pas konferencës për shtyp të Lulzim Bashës, i cili tha se “kryeministri, ministri i Brendshëm, kreu i grupit parlamentar, Prokurorja e Përgjithshme, Drejtori i Përgjithshëm...

Rama-Bashës: E di Artist, keq puna…u kape me pras në dorë

para 7 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama duket se nuk e ka marre seriozisht deklaraten e pak oreve me pare te kryetarit te PD-se, Lulzim Basha. Ne nje postim ne Twitter, Rama shkruan se Basha u kap me pras ne dore Postimi...

Basha duhet të dorëzojë Salianjin, ose “Babalen”, ose vetë!

para 7 muajve - Medial

Ka vetëm dy mundësi që Lulzim Basha të sqarojë pozicionin e tij në lidhje me dosjen “Babale”. E para, dhe ajo që është më e provueshme, është të përballet me të vërtetën që del nga hetimet. Tani Prokuroria...

Sekret me Bashën? Rama: Mos shpreso se do rri mbuluar ajo që dimë të dy

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Lulzim Basha e akuzoi në mesditë se ka krijuar një shtet privat që e ka vendosur në shërbim të kriminelëve, të cilëve iu prin sipas tij Agron xhafaj, që po mbrohet nga komplontimi i provave si në diktaturë....

“Xhisiela” dhe “Babalja”, Basha dhe Salianji thirren në Prokurori të premten

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Video-përgjimi i ri që ka publikuar deputeti i PD, Ervin Salianji ka rihapur çështjen “Babale”. Ai duket se rrëzon pretendimet e Prokurorisë se Alfred Alizoti është personi, zëri i të cilit është shitur...

Dosja ‘Babale’ merr një rrjedhë të re hetimi…

para 7 muajve - Standard

Publikimi i një audio-përgjimi të dytë me protagonist Fredi Alizotin është trajtuar edhe nga prestigjozja “Zëri i Amerikës”. Në një artikull të publikuar sot thuhet se  çështja e audiopërgjimit që implikonte...

Rama del nga ‘binarët’ nis kërcënimet ndaj opozitës

para 7 muajve - Standard

Zhvillimet e vrullshme të orëve të fundit, kanë nxjerrë jashtë kontrolli edhe Edi Ramën I cili ka nisur kërcënimet direkte  ndaj opozitës dhe drejtuesve të saj. Në një reagim në twitter, Rama ka folur...

Rama-Bashës: Mos shpreso kot se do rrijë mbuluar ajo pjesa që dimë të dy

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri ka reaguar pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha, se Rama ka krijuar një shtet privat dhe po fabrikon prova për të shpëtuar Agron Xhafajn. Në një status në rrjetet sociale, kreu i ekzekutivit...

Rama-Bashës: Mos shpreso kot se do rrijë mbuluar ajo pjesa që dimë të dy

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryeministri ka reaguar pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha, se Rama ka krijuar një shtet privat dhe po fabrikon prova për të shpëtuar Agron Xhafajn. Në një status në rrjetet sociale, kreu i ekzekutivit...

Rama ironizon Bashën: Ajo që e dimë ne të dy nuk do rrijë mbuluar

para 7 muajve - Vizion Plus

Pas deklaratave te Bashës ne lidhje me videot e fundit te publikuara nga PD, ka reaguar me ane te twitterit kryeministri Rama. Pervec ironise, Rama i ka kujtuar serish kreut te opozites ate qe e quan “pjesen...

Rama i kthehet Bashës: Po me vajzën ç'dreqin ke, merri kamerat e shikoji bashkë me lehaqeniet e kazanit tënd

para 7 muajve - Sot News

Kreu i qeverisë, Edi Rama nuk ja tha të gjitha Bashës dhe bën një tjetër status në Twitter. “Ah dhe diçka me rëndësi: Po me vajzën çfarë dreqin ke që s’e le rehat? Ajo peng i krimit? Pengu juaj po, padiskutim!...

“E di o Artist keq puna!”, Rama i përgjigjet Bashës: Po mos shpreso kot se do rri mbuluar ajo pjesa që dimë të dy

para 7 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar fill pas deklaratës së kryedemokratit Basha, i cili teksa e akuzoi atë për krimin e një shtetit privat, i numëroi një sërë emrash që do të dalin para drejtësisë. Rama me...

Për çfarë e ka fjalën Rama? I drejtohet Bashës: S'do rrijë mbuluar ajo që dimë të dy

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur Lulzim Bashës përmes një postimi në rrjetin social, disa minuta pas deklaratës së kryedemokratit se tashmë është bërë e njohur për të gjithë shqiptarët përmes...

Kryeministri ironizon Bashën: “Ajo që e dimë të dy nuk do rrijë mbuluar”

para 7 muajve - Vizion Plus

Pas deklaratave te Lulzim Bashes ka reaguar me ane te twitterit kryeministri Edi Rama. Përveç ironisë, Rama i ka kujtuar serish kreut te opozitës ate qe e quan “pjesën qe e dine te dy”. “E di artist, keq...

Videoja e Alizotit, Rama-Lulzim Bashës: O artist nuk të rrihet pa sajuar e gënjyer, u kape me pras në dorë o xhan

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të Opozitës Lulzim Basha i cili tha se I gjithë shteti është vënë në shërbim të Agron Xhafajt vëllait të ministrit të Brendshëm. Në një shënim në twitter Rama shkruan:...

Videoja e Alizotit, Rama-Lulzim Bashës: O artist nuk të rrihet pa sajuar dhe gënjyer, u kape me pras në dorë o xhan

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të Opozitës Lulzim Basha i cili tha se I gjithë shteti është vënë në shërbim të Agron Xhafajt vëllait të ministrit të Brendshëm. Në një shënim në twitter Rama shkruan:...

Basha: Rama komplot për të mbrojtur vëllain e ministrit Xhafaj

para 7 muajve - Vizion Plus

Video-përgjimi i publikuar ne 24 orët e fundit i ka dhënë liderit te opozitës Lulzim Basha një argument te shtuar për te sulmuar qeverinë dhe prokurorinë se po bëjnë gjithçka për te mbrojtur vëllain e...

Basha thirret në Prokurori, pritet të dëshmoj për ‘Xhisielën’

para 7 muajve - Sot News

Prokuroria përveç Ervin Salianjit ka thirrur edhe kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën, për të dëshmuar për çështjen Xhisiela. Prokuroria shprehet se Salianji do të pyetet për videon që ka publikuar...

Publikoi videon e Alizotit/ Prokuroria thërret për të dhënë shpjegime Ervin Salianjin

para 7 muajve - Sot News

Një ditë pas publikimit të videos ku shfaqet Fredi Alizoti, personazhi për të cilin Prokuroria tha se ka imituar zërin e Agron Xhafaj në audio-përgjim, deputeti demokrat Ervin Salianji thirret për shpjegime....

Komardarja ‘Babale 2’ dhe faktet që e shfryjnë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Nga Flogert Muça Çështja e Babales ka marrë përmasat e një skandali jo vetëm për faktin se e gjitha ishte një inskenim i paguar shtrenjtë nga opozita për të rrëzuar qeverinë, por edhe sepse deputeti Salianji...

Basha tregon iniciativën e parë si kryeministër: Shërbëtorët e krimit do t’i nxjerr para drejtësisë, Xhisiela është peng i krimit dhe po na pështyn

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryedemoktati Lulzim Basha shprehet se qeveria “Rama” do të rrëzohet shumë shpejt. Sipas tij, shteti ka rënë dhe duhet një qeverisje e re për shqiptarët. Lideri i opozitës ka treguar edhe hapat që do të...

Komardarja ‘Babale 2’ dhe faktet që e shfryjnë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Nga Flogert Muça Çështja e Babales ka marrë përmasat e një skandali jo vetëm për faktin se e gjitha ishte një inskenim i paguar shtrenjtë nga opozita për të rrëzuar qeverinë, por edhe sepse deputeti Salianji...

“Babalja’, Basha: Shteti privat i Ramës fabrikon prova dhe dëshmitarë

para 7 muajve - 24 ore

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të një video të re nga Ervin Salianji ku në një kamera të fshehtë pretendon se Fredi Alizoti rrëfen krejt të kundërtën, pasi deklaron se është marrë...

Rama-Bashës: Artist, keq puna! Mos shpreso se do rrijë mbuluar pjesa që dimë të dy

para 7 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama reagoi pas konferencës për shtyp të Lulzim Bashës, i cili tha se “ kryeministri, ministri i Brendshëm, kreu i grupit parlamentar, Prokurorja e Përgjithshme, Drejtori i Përgjithshëm...

Basha: Komplot Rama – Marku- Xhafaj – Veliu për të manipuluar të vërtetën

para 7 muajve - Klan Kosova

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë për shtyp të mërkurën tha se “shteti privat i Edi Ramës ka fabrikuar dëshmitarë për të manipuluar të vërtetën”. “Rama, Marku, Xhafaj dhe Veliu...

Alizoti: Veliu me mori në makinë, Drejtori i Policisë mohon

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, çështja e audiopërgjimit që implikonte vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, duket se mori një rrjedhë të re, pasi deputeti demokrat Ervin Salianji, publikoi mbrëmë në studion e...

“Babalja”, Basha: Komplot Rama-Marku-Xhafaj-Veliu për të mbojtur Agronin

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Lulzim Basha ka reaguar për mediat pak orë pasi deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji publikoi një video-përgjim, ku Alfred Alizoti, dëshmitari I Prokurorisë për çështjen “Babalja” thotë se i...

Basha: Rama pranoi instalimin e diktaturës. Xhisiela, një peng që pështyn me urdhër

para 7 muajve - Gazeta Express

Një ditë pas publikimit të përgjimit të Alfred Alizotit, kreu i PD-së Lulzim Basha ka deklaruar se tashmë është bërë e qartë për këdo se kryeministri i vendit ka instaluar një diktaturë mafioze, të aftë...

“Jemi në diktaturë mafioze”/Basha: Shteti privat në këmbë për të mbrojtur Agron e Fatmir Xhafajn

para 7 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat ku ka hedhur akuza ndaj qeverisë.  Në fjalën e tij Basha tha se Edi Rama, Arta Marku, Fatmir Xhafaj dhe Ardi Veliu po manipulojnë...

‘Babalja’/ Video e Alizotit, Ervin Salianji përfundon në prokurori

para 7 muajve - Java News

Një ditë pas publikimit të videos ku shfaqet Fredi Alizoti, personazhi për të cilin Prokuroria tha se ka imituar zërin e Agron Xhafaj në audio-përgjim, deputeti demokrat Ervin Salianji thirret për shpjegime...

Shpërthen Basha: Rama ka krijuar shtet privat

para 7 muajve - Gazeta e re

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë për shtyp sot tha se shteti privat i Edi Ramës ka fabrikuar dëshmitarë për të manipuluar të vërtetën. “Rama, Marku, Xhafaj dhe Veliu po komplotojnë...

Rama-Bashës: Artist, keq puna! Mos shpreso kot, do rri mbuluar ajo pjesa që dimë të dy

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags basha rama reagime Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratës së kreut demokrat Edi Rama, ndërsa mes rrjeshtave në postimin e tij flet për një çështje që e di ai dhe Kryetari i PD-së....

Komardarja ‘Babale 2’ dhe faktet që e shfryjnë atë

para 7 muajve - Java News

Nga Flogert Muça/ Çështja e Babales ka marrë përmasat e një skandali jo vetëm për faktin se e gjitha ishte një inskenim i paguar shtrenjtë nga opozita për të rrëzuar qeverinë, por edhe sepse deputeti Salianji...

“Babalja” dhe “Xhisela”: mesazhe të “nxehta” Basha – Rama

para 7 muajve - Te Sheshi

Dy krerët e politikës shqiptare janë përplasur në distancë në atë që është konsumi ditor politik, sa i përket akuzave për çështjet e ditës, ku veçojnë “Babale” dhe “Xhisela”. Në një mënyrë të paprecedent,...

Sekuestrohet video e re e Alizotit, do merret në pyetje Salianji

para 7 muajve - Vizion Plus

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka në duar videon-përgjimin e publikuar së fundmi nga deputeti i PD Ervin Salianji, ku Fredi Alizoti, personi që pranoi se kishte imituar zërin e Agron Xhafës peretendon se...

“Babalja’, Basha: Shteti privat i Ramës fabrikon prova dhe dëshmitarë

para 7 muajve - Java News

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të një video të re nga Ervin Salianji ku në një kamera të fshehtë pretendon se Fredi Alizoti rrëfen krejt të kundërtën, pasi deklaron se është marrë...

I braktisur nga të vetët, Salianji del bllof me një tjetër dëshmi të rreme. Prokuroria mësyn selinë e PD-së

para 7 muajve - Gazeta Tema

Pasi Prokuroria foli duke zbuluar inskenimin e Partisë Demokratike me çështjen “Babale”, deputeti demokrat Ervin Salianji, njeriu që e publikoi atë, duket se është braktisur edhe nga të vetët në përpjekjen...

Prokurorët “mësyjnë” në PD, sekuestrohet video-përgjimi i Salianjit

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Është rihapur çështja “Babale”. Video-përgjimi i ri që ka publikuar deputeti i PD, Ervin Salianji rrëzon pretendimet e Prokurorisë se Alfred Alizoti është personi, zëri i të cilit është shitur si ai i...

“Babalja”, Salianji nxjerr përgjim të ri për Alizotin: Ja aktori i Ramës!

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Paraditen e sotme deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka publikuar në Facebook një video-përgjim, ku shihet Alfred Alizoti, personi që Prokuroria thotë se ka luajtur rolin e Agron Xhafajt në...

I braktisur nga të vetët, Salianji del bllof me një tjetër dëshmi të rreme

para 7 muajve - Gazeta Tema

Pasi Prokuroria foli duke zbuluar inskenimin e Partisë Demokratike me çështjen “Babale”, deputeti demokrat Ervin Salianji, njeriu që e publikoi atë, duket se është braktisur edhe nga të vetët në përpjekjen...

Zbarkojnë në selinë blu oficerët e Krimeve të Rënda, sekuestrojnë videon e publikuar nga Salianji

para 7 muajve - Sot News

Pasi Ervin Salianji e publikoi videon në emisionin ‘Opinion’, ku Fredi Alizoti pretendon se ka takuar Drejtorin e Policisë. Pas kësaj  Prokuroria e Krimeve të Rënda bëri të mundur sekuestrimin e videos....

Kreu i Policisë: Video e Salianjit e pavërtetë, nuk e kam takuar kunatin e Babales

para 7 muajve - Vizion Plus

Policia e Shtetit ka reaguar zyrtarisht në lidhje me  një video të publikuar në media nga deputeti I Pd, Salianji ku është regjistruar Fredi Alizoti, kunati I “Babales” I cili pretendon se ishte marrë...

VIDEO/ Agron Shehaj zbulon planin e qeverise: Ja si do te arrestohej Salianji dhe…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags Babalja qeveria salianji shehaj Deputeti demokrat, Agron Shehaj, ka deklaruar sot se Qeveria kishte në plan burgosjen e kolegut të tij Ervin Salianji si dhe të gazetarit Jetmir Olldashi....

“Kam shkuar në prokurori me makinën e Ardi Veliut”, reagon policia e Shtetit për Alizotin

para 7 muajve - Gazeta Express

Policia e Shtetit reagon në lidhje me deklaratat e bëra nga Alfred Alizoti në lidhje me çështjen e përgjimit të vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. Alfred Alizoti deklaroi dje në një përgjim të publikuar...

Ardi Veliu mohon se ka marrë në makinë Alfred Alizotin

para 7 muajve - Albeu

Policia e shtetit ka reaguar, pas video-pergjimit te Alizotit, publikuar dje nga deputeti Salianji, duke mohuar akuzat se Ardi Veliu ka marrë në makinë Alfred Alizotin. Policia e Shtetit deklaron: Drejtori...

Video-përgjimi/ "Ardi Veliu në makinë më Alizotin", reagon Policia e Shtetit: Ja si qëndron e vërteta

para 7 muajve - Sot News

Policia e Shtetit ka reaguar pas shfaqjes së videos mbrëmjen e kaluar ku Fredi Alizoti, personi që sipas Prokurorisë ka imituar zërin e Agron Xhafajt në audio-përgjim deklaronte se ishte shoqëruar nga...

Shpërthen Basha: Rama ka krijuar shtet privat

para 7 muajve - KosovaPress

“Rama, Marku, Xhafaj dhe Veliu po komplotojnë për të fshehur të vërtetën”, tha Basha. “Me Fatmir Xhafajn nuk do të ketë kurrë luftë kundër krimit. Arta Marku nuk ka për të nisur hetimet për Taulant Ballën....

VIDEO/ Basha akuza Rames, Xhafajt, Markut e Veliut: Jemi perballe nje diktature mafioze

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags akuza basha marku rama veliu xhafaj Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar nje dite pasi deputeti Ervin Salianji publikoi nje video-pergjim, ku shfaqej ai qe konsiderohet si deshmitari kryesor...

“Më ka marrë Ardi Veliu në makinë”, policia rrëzon videon e Salianjit: Është fund e krye e pavërtetë, Prokuroria të hetojë

para 7 muajve - Gazeta Tema

Policia e shtetit ka reaguar pas videos së Alfred Alizotit, të publikuar dje nga deputeti Ervin Salianji. “ Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit nuk ka qenë për asnjë rast, në asnjë rrethanë dhe...

Video-përgjimi/Ardi Veliu në makinë më Alizotin, reagon Policia e Shtetit: Ja si qëndron e vërteta

para 7 muajve - Sot News

Policia e Shtetit ka reaguar pas shfaqjes së videos mbrëmjen e kaluar ku Fredi Alizoti, personi që sipas Prokurorisë ka imituar zërin e Agron Xhafajt në audio-përgjim deklaronte se ishte shoqëruar nga...

I bëri presion Alizotit të pranonte aktrimin, reagon Taulant Balla

para 7 muajve - Albeu

“Unë nuk e kam takuar kurrë”, kështu u shpreh Taulant Balla jashtë gjykatës së Tiranës, ku u pyet për deklaratat e Alizotit , në videon e publikuar një ditë më parë nga deputeti demokrat Salianji. Fredi...

“Taulanti po më blinte mendjen”, reagon Balla:Nuk e kam takuar kurrë Alizotin, largimi i Salianjit i turpshëm

para 7 muajve - Sot News

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, ishte një nga emrat që u përmend në video-përgjimin e ri të publikuar mbrëmë nga deputeti i PD, Ervin Salianji, për sa i takon çështjes ‘Babale’. Në këtë material filmik,...

“Taulanti po më blinte mendjen”, reagon Balla:Nuk e kam takuar kurrë, largimi i Salianjit i turpshëm

para 7 muajve - Sot News

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, ishte një nga emrat që u përmend në video-përgjimin e ri të publikuar mbrëmë nga deputeti i PD, Ervin Salianji, për sa i takon çështjes ‘Babale’. Në këtë material filmik,...

Prokuroria sekuestron videon e publikuar nga Salianji, deputeti i PD do merret në pyetje

para 7 muajve - Java News

Prokuroria e Krimeve të Rënda sekuestron materialin e prezantuar publikisht nga Ervin Salianji, ku një person i quajtur Fredi Alizoti shfaqet duke pretenduar se është takuar me Taulant Ballën dhe është...

Loja me një video të re e Salianjit për t’i shpëtuar burgut, Taulant Balla, Ardi Veliu dhe çfarë thotë Erzen Breçani

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ervin Salianji, në përpjekje për t’i shpëtuar burgut, ka publikuar dje në “Opinion” një video të re. Në të, Fredi Alizoti, personi që ka pranuar se ka bërë zërin e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj në...

“Babale 2″/ ‘Shoqërues i Alizotit’?! Reagon kryepolici Veliu: Fund e krye e pavërtetë!

para 7 muajve - Java News

Policia e Shtetit ka reaguar pas shfaqjes së videos mbrëmjen e kaluar ku Fredi Alizoti, personi që sipas Prokurorisë ka imituar zërin e Agron Xhafajt në audio-përgjim deklaronte se ishte shoqëruar nga...

Artan Hoxha kap “mat” Ervin Salianjin dhe tallet për takimin me kunatin e “Babales”

para 7 muajve - Gazeta Tema

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur disa fakte të reja për çështjen “Babale”, të cilat vënë me shpatulla pas muri deputetin demokrat Ervin Salianji. Duke folur nga studio e “Opinion” Hoxha ka...

“Më mori Ardi Veliu në makinë”, kreu i Policisë reagon për videon e Fredi Alizotit

para 7 muajve - Sot News

Deputeti i PD Ervin Salianji publikoi mbrëmë live një video ku ‘aktori’ i ‘Babales’ Fredi Alizoti pretendon se i është bërë presion nga Drejtori i Policisë për të pranuar se zëri në audio-përgjim është...

Gazetari Artan Hoxha kap “mat” deputetin e PD

para 7 muajve - Java News

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur disa fakte të reja për çështjen “Babale”, të cilat vënë me shpatulla pas muri deputetin demokrat Ervin Salianji. Duke folur nga studio e “Opinion” Hoxha ka...

Video-përgjimi “Babale 2” si kamerdare shpëtimi e komplotistëve të audio-përgjimit “Babale 1”

para 7 muajve - Gazeta Tema

Nga Altin Ketro Deputeti demokrat Ervin Salianji mori përsipër të publikojë nëpërmjet emisionit “Opinion”, një të ashtuquajtur video-përgjim me personazh kryesor Alfred Alizotin. Ky personazh ka dalë ditët...

Prokuroria sekuestron videon e bërë publike nga Salianji…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags prokuroria salianji video Prokuroria e Krimeve të Rënda ka sekuestruar videon e bërë publike mbrëmjen e djeshme nga deputeti i PD-së Ervin Salianji. Mësohet se gjatë paradites së sotme dy...

Video e publikuar nga Salianji/ Balla: S´e kam takuar asnjëherë, deputeti i PD ia futi vrapit…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags balla salianji video Taulant Balla, kreu i Grupit Parlamentar socialist, ka mohuar se është takuar me Alfred Alizotin, pas publikimit të video-përgjimit të bërë publik nga deputeti demokrat,...

Video e publikuar nga Salianji/ Ja reagimi i Policisë së Shtetit: Të hetojë Prokuroria…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags policia e shtetit prokuroria salianji Policia e Shtetit ka reaguar ndaj video-regjistrimit të publikuar mbrëmjen e djeshme nga deputeti Ervin Salianji. Në video shfaqet shtetasi Alfred Alizoti,...

U dolën emrat nga goja e kunatit të Babales, Taulant Balla dhe Ardi Veliu: as që e njohim Fredi Alizotin

para 7 muajve - Te Sheshi

Kreu i deputetëve socialistë, Taulant Balla reagoi ndaj një video të shfaqur në Opinion nga deputeti demokrat Salianji, ku, njeriu që pretendohet se ka aktruar zërin e Agron Xhafajt, Fredi Alizoti, shfaqej...

Lulzim Basha: Prokuroria ka manipuluar faktet për vëllanë e Xhafajt, zëri është origjinal, Tahiri në Gjermani me Ervin Matën

para 7 muajve - Sot News

“Babalja” ka rindezur politikën shqiptare. Vetëm pak ditë më parë rezultoi që e gjithë akuza e ngritur ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj ishte një “film” dhe audio-përgjimi nuk ishte...

“O idiot, kokra e kandarit”, sherr mes Mustafa Nanos dhe Ervin Salianjit

para 7 muajve - Gazeta Express

Gazetari Mustafa Nano dhe deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të martën, janë kapur me tone të ashpëra deri në fyerje ndaj njëri-tjetrit në studion e emisionit ‘Opinion’. Pjesë e debatit ishte versioni i...

Deputeti i PD Salianji i zhytur ‘kokë e këmbë’, telefonatat me Olldashin për takim me Babalen

para 7 muajve - Java News

Që ka pasur një organizim mes treshes Babale, Salianji dhe Jetmir Olldashi për të krijuar një përgjim kundër Agron Xhafaj, dhe goditur politikisht ish-ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, është provuar...

Salianji ‘kompromenton’ me një video tjetër, Ardi Veliu: Nuk e njoh Alizotin!

para 7 muajve - 24 ore

Deputeti i PD-së Ervin Salianji publikoi në emisionin “Opinion” një video ku në një kamera të fshehtë pretendon se Fredi Alizoti rrëfen krejt të kundërtën. Në pamjet e transmetuara, mendohet se Alizoti...

Deputeti i PD Salianji i zhytur ‘kokë e këmbë’, telefonatat me Olldashin për takim me Babalen

para 7 muajve - 24 ore

Që ka pasur një organizim mes treshes Babale, Salianji dhe Jetmir Olldashi për të krijuar një përgjim kundër Agron Xhafaj, dhe goditur politikisht ish-ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, është provuar...

Eskalon debati televiziv në Shqipëri, shikoni pamjet

para 7 muajve - Bota Press

Gazetari Mustafa Nano dhe deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të martën, janë kapur me tone të ashpëra deri në fyerje ndaj njëri-tjetrit në studion e emisionit ‘Opinion’. Pjesë e debatit ishte versioni i...

Kthesë e papritur në dosjen “Babale”: “aktori” i zërit të Xhafajt implikon kreun e Policisë së Shtetit

para 7 muajve - Te Sheshi

Ka marrë një kthesë të papritur ecuria e dosjes “Babale” drejt zbardhjes të së vërtetës në lidhje me një bisedë të pretenduar nga opozita mes Albert Veliut dhe Agron Xhafajt, pas një audio-përgjimi të...

E plotë/ Salianji publikon videon: Alfred Alizoti shantazhohet nga Ardi Veliu

para 8 muajve - Sot News

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të martën, ka publikuar një video-përgjim që hedh poshtë versionin e Prokurorisë, në lidhje me komunikimin me telefon të ‘dëshmitarit X’ me Alfred Alizotin. Në pamjet...

Del videoja, Fredi Alizoti tregon presionet nga Taulant Balla dhe Ardi Veliu

para 8 muajve - Albeu

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka publikuar një video të re në Opinion ku hedh poshtë versionin e prokurorisë, se zëri i Agron Xhafajt në audio-përgjim ishte i kunatit të Albert Veliut. Alizoti shfaqet...

Salianji ‘kompromenton’ me një video tjetër, Ardi Veliu: Nuk e njoh Alizotin!

para 8 muajve - Java News

Deputeti i PD-së Ervin Salianji publikoi në emisionin “Opinion” një video ku në një kamera të fshehtë pretendon se Fredi Alizoti rrëfen krejt të kundërtën. Në pamjet e transmetuara, mendohet se Alizoti...

Salianji publikon një video të Alizotit, Veliu: Nuk e kam takuar kurrë!

para 8 muajve - Java News

Deputeti i PD-së Ervin Salianji publikoi në emisionin “Opinion” një video ku në një kamera të fshehtë pretendon se Fredi Alizoti rrëfen krejt të kundërtën. Në pamjet e transmetuara, mendohet se Alizoti...

Salianji ‘kompromenton’ me një video të re, Veliu: Nuk e kam takuar kurrë Alizotin

para 8 muajve - Java News

Deputeti i PD-së Ervin Salianji publikoi në emisionin “Opinion” në Tv Klan një video ku në një kamer të fshehtë Fredi Alizoti rrëfen krejt të kundërtën. Në pamjet e transmetuara, pretendohet se Alizoti...

“Më kanë ardhur me makinë të zezë”, Salianji i jep në dorë Fevziut kameran e fshehtë me Fredi Alizotin

para 8 muajve - Sot News

Salianji publikon përgjimin e kunatit të Babales: Më kanë ardhur me makinë të zezë më kanë çuar në prokurori Deputeti i PD Ervin Salianji ka publikuar një video-përgjim, ku deklaron se Fredi Alizoti tregon...

Audio-përgjimi për Babalen/ Salianji: Prokurorisë i kemi dërguar materialin bruto

para 8 muajve - Sot News

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të martën, deklaroi se Prokurorisë i është dorëzuar çdo material bruto që është kërkuar me shkresë zyertare në lidhje me audio-përgjimin e Babales me të vëllanë e ministrit...

E vërteta për Babalen/ Artan Hoxha përplaset me Salianjin dhe Çlirim Gjatën

para 8 muajve - Sot News

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur disa fakte të reja për çështjen “Babale”. Hoxha ka shtuar se midis Salianjit dhe gazetarit Olldashi ka pasur disa telefonata të regjistruara. Sailanji dhe...

Artan Hoxha i numuron faktet Salianjit ballë për ballë: Ja çfarë materiali ka prokuroria

para 8 muajve - Sot News

Artan Hoxha ka zbardhur fakte të reja për dosjen“Babale". Ai ka thënë në studion e “Opinion” se në prokurori nuk është dërguar materiali origjinal, sepse gazetari nuk i ka dorëzuar mjetet përgjuese.Hoxha...

"Është përgjuar dhe Salianji", Artan Hoxha nxjerr detajet e reja nga dosja e Babales

para 8 muajve - Sot News

Gazetari Artan Hoxha ka treguar detaje nga dosja që Prokuroria po heton në lidhje me dosjen e Babales. “Në 01:30 të natës Babalja ka shkuar në zyrën e PD dhe gazetari e priste atje. Prokuroria ka bërë...

Ja kush është kunati i “Babales”, që u përdor nga PD për të bërë vëllain e Fatmir Xhafajt

para 8 muajve - Sot News

Fredi Alizoti është njeriu që ka bërë zërin e vëllait të Fatmir Xhafajt, në audio-përgjimin e montuar nga ana e PD-së.Ai e ka pohuar këtë gjë edhe vetë dhe tashmë ndodhet në burg.Alizoti, që trazoi politikën...

FOTOT: Ja kush është kunati i “Babales”, që u përdor nga PD për të bërë rolin e vëllait të Fatmir Xhafajt

para 8 muajve - Gazeta Tema

Fredi Alizoti është njeriu që ka bërë zërin e vëllait të Fatmir Xhafajt, në audio-përgjimin e montuar nga ana e PD-së. Ai e ka pohuar këtë gjë edhe vetë dhe tashmë ndodhet në burg. Alizoti, që trazoi politikën...

VIDEO/ Salianji publikon një provë të re mbi dëshmitarin e prokurorisë në çështjen Babale

para 8 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags Babalja pergjim salianji Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të martën, ka publikuar një video-përgjim që hedh poshtë, sipas tij, versionin e prokurorisë, lidhur audio-regjistrimin e çështjes...

Plas SKANDALI/ Del VIDEO ku Fredi Alizoti rrëfeu presionet nga Taulant Balla dhe Ard Veliu

para 8 muajve - Pa censure

Deputeti i PD-së Ervin Salianji publikoi në emisionin “Opinion” në Tv Klan një video ku në një kamer të fshehtë Fredi Alizoti, personi që sot pranon se ka aktruar zërin e Agron Xhafajt rrëfen krejt të...

“Zëri i Amerikës”: Ervin Salianji do iu jepte 200 mijë euro Albert Veliut dhe kunatit të tij

para 8 muajve - Gazeta Tema

Në Shqipëri, Fredi Alizoti, njëri prej të arrestuarve për audiopërgjimin e publikuar në muajin maj nga Partia Demokratike, ku implikohej vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, rezulton të ketë...

Lulzim Basha ose duhet të dorzoj Salianjin, ose Babalen, ose vet!

para 8 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Ka vetëm dy mundësi që Lulzim Basha të sqaroj pozicionin e tij në lidhje me Dosjen “Babale”. E para dhe ajo që është më e provueshme, është  të përballet me të vërtetën që del nga hetimet. Tani...

Lulzim Basha ose duhet të dorëzojë Salianjin, ose “Babalen”, ose vetë!

para 8 muajve - Java News

Nga Mero Baze Ka vetëm dy mundësi që Lulzim Basha të sqarojë pozicionin e tij në lidhje me dosjen “Babale”. E para, dhe ajo që është më e provueshme, është të përballet me të vërtetën që del nga hetimet....

Lulzim Basha ose duhet të dorëzojë Salianjin, ose “Babalen”, ose veten!

para 8 muajve - 24 ore

Mero Baze Ka vetëm dy mundësi që Lulzim Basha të sqarojë pozicionin e tij në lidhje me dosjen “Babale”. E para, dhe ajo që është më e provueshme, është të përballet me të vërtetën që del nga hetimet. Tani...

Tabulatet "tradhëtojnë" Salianjin: Foli 14 herë në telefon me Babalen (Dokumenti)

para 8 muajve - Sot News

Në dosjen e publikuar nga prokuroria, rezulton se deputeti i PD, Ervin Salianji ka folur 14 herë në telefon me Babalen.Referuar dokumentit të Prokurorisë, Babalja pretendon se përgjimi është bërë në muajin...

Alizoti nuk është kunati i “Babales”?! Çfarë ndodhi sot në seancën gjyqësore

para 8 muajve - Gazeta Express

Arrest me burg vendosi Gjykata për Krime të Rënda ndaj Fredi Alizotit, duke lënë në fuqi masën e arrestit. Fredi Alizoti sipas prokurorisë ka qenë njeriu që ka bërë zërin e Agron Xhafajt në përgjimin audio,...

FAKSIMILE/ Tabulatet nxjerrin zbuluar Ervin Salianjin: Foli 14 herë në telefon me Babalen

para 8 muajve - Gazeta Tema

Në dosjen e publikuar nga prokuroria, rezulton se deputeti i PD, Ervin Salianji ka folur 14 herë në telefon me Babalen. Referuar dokumentit të Prokurorisë, Babalja pretendon se përgjimi është bërë në muajin...

Tiranë, përplasje politike për vëllanë e ministrit Xhafa

para 8 muajve - MRT

Çështja banale, ku u publikua një video-përgjim, sipas të cilit vëllai i ministrit të brendshëm, Fatmir Xhafaj.... Çështja banale, ku u publikua një video-përgjim, sipas të cilit vëllai i ministrit të...

Basha: Shteti është kapur nga bandat e krimit

para 8 muajve - Illyria

Tiranë, 9 tetor 2018 – Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka folur edhe sot për më shumë se një orë për situatën aktuale në Shqipëri. Ai ka vënë theksin në situatën aktuale në vend, të cilën e ka quajtur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK