http://kariera.mk

Të akuzuarit në lëndët e reja të PSP-së mund të shpëtojnë, PSP nuk ka mandat për ngritjen e aktakuzave

para 7 muajve - Telegrafi

Neni 22 i Ligjit për Prokurorinë Speciale për momentin i shpëton nga akuza të dyshuarit në gjashtë hetimet e reja që i prezantoi Prokuroria Speciale. Neni në fjalë ndalon që pas 30 qershorit 2017, Katica...

Osmani me mbështetje për hetimin e PSP-së, thotë se si ministër nuk ka devijuar nga ligjet

para 7 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë i ngarkuar për Integrime Evropiane Bujar Osmani sot deklaroi se si ministër i Shëndetësisë çdoherë ka punuar në pajtim me ligjet dhe në interes të qytetarëve të Republikës...

Sela: Urgjent të shkarkohet Bujar Osmani

para 7 muajve - Albeu

Partia opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët (ASH) ka përshëndetur aktakuzat e reja nga Prokuroria Speciale Publike (PSP), siç thonë nga atje, veçanërisht aktakuzën ndaj ish ministri të Shëndetësisë,...

Osmani: Jam i befasuar nga hetimi, të zbardhet e vërteta

para 7 muajve - Alsat-M

Zv/kryeministri Bujar Osmani mohon çdo lloj pune të paligjshme në periudhën kur ai ishte Ministër i Shëndetësisë, për të cilin PSP hapi një hetim nën emrin “Pacienti”. Ekipi i Janevës dyshon se Osmani...

Aleanca për Shqiptarët: Zaev të shkarkojë ministrat e korruptuar

para 7 muajve - MRT

Aleanca për Shqiptarët përshëndet hapjen e rasteve të reja hetimore nga PSP, për keqpërdorime të zbuluara nga skandali i përgjimeve... Aleanca për Shqiptarët përshëndet hapjen e rasteve të reja hetimore...

Nuk mund të ngrihen akuza për rastet e reja të PSP-së

para 7 muajve - Alsat-M

Neni 22 i Ligjit për Prokurorinë Speciale për momentin i shpëton nga akuza të dyshuarit në gjashtë hetimet e reja që i prezantoi Prokuroria Speciale. Neni në fjalë ndalon që pas 30 qershorit 2017, Katica...

Kryeministri Zaev për aktakuzën ndaj Osmanit: Askush nuk është fajtor, nëse ajo nuk thuhet me aktgjykim

para 7 muajve - Portalb

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke folur për a ktakuzën ndaj ish ministri të Shëndetësisë tash zëvendëskryeministër për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se askush nuk është fajtor,...

Specialja me gjashtë raste të reja. Osmani: I gatshëm të bashkëpunoj me PSP-në

para 7 muajve - Shenja

Pasi Prokuroria Special hapi gjashtë raste të reja të krimit financiar në radhët e institucioneve të ndryshme të shtetit, duke pretenduar se buxheti i shtetit është dëmtuar për mbi 80 milion euro, kanë...

Nuk mund të ngrihen akuza për rastet e reja të PSP-së

para 7 muajve - Antpress

11 Tetor 2018 / 15:30 Neni 22 i Ligjit për Prokurorinë Speciale për momentin i shpëton nga akuza të dyshuarit në gjashtë hetimet e reja që i prezantoi Prokuroria Speciale. Neni në fjalë ndalon që pas 30...

Maqedoni: Prokuroria e Posaçme heton zyrtarë e ish-zyrtarë të lartë

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Në Maqedoni, Prokuroria e Posaçme ka hapur gjashtë raste të reja, në të cilat janë të dyshuar ish-zyrtarë të lartë qeveritarë, zyrtarë aktualë dhe politikanë për shpërdorime të detyrës dhe parave të buxhetit...

ASH: Thirrje për shkarkimin e Bujar Osmanit, i dyshuar nga PSP-ja për korrupsion

para 7 muajve - Medial

Aleanca për Shqiptarët përshëndet njoftimin nga Zyra e Prokurores Speciale Publike për një valë të re të aktakuzave në rastet e keqpërdorimeve të zbuluara nga skandali i përgjimeve. Kjo është kumtesa e...

Zhurnal publikon dokumente për rastin e Bujar Osmanit!

para 7 muajve - Ina

Sëfundmi, në rrjetet sociale dhe në disa portale të caktuara duke u bazuar në një deklratë të kryeprokurores së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), Katica Janeva u shpërndan lajme nga më të ndryshme për...

Kryeministri Zaev për aktakuzën ndaj Osmanit: Askush nuk është fajtor, nëse ajo nuk thuhet me aktgjykim

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke folur për aktakuzën ndaj ish ministrit të Shëndetësisë, tash zëvendëskryeministër për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se askush nuk është fajtor,...

ASH-ja kërkoi nga kryeministri Zaev, që të shkarkohet zëvendëskryeministri Osmani

para 7 muajve - Portalb

Partia opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët (ASH) ka përshëndetur aktakuzat e reja nga Prokuroria Speciale Publike (PSP) , siç thonë nga atje, veçanërisht aktakuzën ndaj ish ministri të Shëndetësisë,...

Duke i përshëndetur aktakuzat e PSP-së, ASH-ja kërkoi nga Zaev shkarkimin e Osmanit

para 7 muajve - Portalb

Partia opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët (ASH) ka përshëndetur aktakuzat e reja nga Prokuroria Speciale Publike (PSP) , siç thonë nga atje, veçanërisht aktakuzën ndaj ish ministri të Shëndetësisë,...

Zaev komenton hetimin e PSP-së ndaj zv/kryeministrit Osmani

para 7 muajve - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev, ka komentuar hetimin e hapur nga Prokuroria Speciale Publike për zv/kryeministrin për eurointegrime Bujar Osmani. Ai ka thënë se qëndrimi i tij është konzistent se askush nuk është...

VMRO-DPMNE: Zaev përmes PSP-së kërkon të frikësojë opozitën

para 7 muajve - MRT

VMRO-DPMNE akuzon kryeministrin Zaev se po tenton që të anashkalojë dështimin e referendumit për emrin, duke porositur hetime kundër atyre... VMRO-DPMNE akuzon kryeministrin Zaev se po tenton që të anashkalojë...

PROKURORIA SPECIALE ME GJASHTË RASTE TË REJA: JANË KEQPËRDORUR MBI 80 MILIONË PARA TË QYTETARËVE

para 7 muajve - KDPolitik

Në Maqedoni, Prokuroria e Posaçme ka hapur gjashtë raste të reja, në të cilat janë të dyshuar ish-zyrtarë të lartë qeveritarë, zyrtarë aktualë dhe politikanë për shpërdorime të detyrës dhe parave të buxhetit...

ASH kërkon nga Zaev shkarkimin e Bujar Osmanit

para 7 muajve - Ina

Aleanca për Shqiptarët bën thirrje për shkarkimin e menjëhershëm të Bujar Osmanit, Zëvendëskryeministri për çështje evropiane i paditur për korrupsion. Aleanca për Shqiptarët tha se përshëndet njoftimin...

Osmani: Të zbardhet e vërteta deri në fund…

para 7 muajve - Pa censure

Zv/kryeministri Bujar Osmani mohon çdo lloj pune të paligjshme në periudhën kur ai ishte Ministër i Shëndetësisë, për të cilin PSP hapi një hetim nën emrin “Pacienti”. Ekipi i Janevës dyshon se Osmani...

Osmani për hetimin ndaj tij: Gjithçka ka qenë në interes të qytetarëve

para 7 muajve - Shenja

Zv/kryeminsitri i Maqedonisë për çështje evropiane, Bujar Osmani, për rastin e hetimeve të reja të cilat i hapi Prokuroria Speciale Publike, ndër të cilat në njërën prej tyre përmendet emri i tij, ka deklaruar...

Kryeministri Zaev për aktakuzën ndaj Osmanit: Askush nuk është fajtor, nëse ajo nuk thuhet me aktgjykim

para 7 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke folur për aktakuzën ndaj ish ministrit të Shëndetësisë, tash zëvendëskryeministër për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se askush nuk është fajtor,...

Kryeministri Zaev për aktakuzën ndaj Osmanit: Askush nuk është fajtor, nëse ajo nuk thuhet me aktgjykim

para 7 muajve - AlbPortali

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke folur për aktakuzën ndaj ish ministrit të Shëndetësisë, tash zëvendëskryeministër për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se askush nuk është fajtor,...

Bujar Osmani i BDI: Nuk kam asgjë për të fshehur

para 7 muajve - InfoShqip

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani, tha se është i befasuar nga informacioni mbi hetimet ndaj tij për keqpërdorim eventual të detyrës zyrtare. Ai tha se gjithmonë ka punuar sipas ligjeve dhe...

Bujar Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur

para 7 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani, tha se është i befasuar nga informacioni mbi hetimet ndaj tij për keqpërdorim eventual të detyrës zyrtare. Ai tha se gjithmonë ka punuar sipas ligjeve dhe...

Dokumentet flasin ndryshe nga akuzat e PSP-së për Bujar Osmanin, a është ky një “linçim” politik!?

para 7 muajve - Tetova Sot

Sëfundmi, në rrjetet sociale dhe në disa portale të caktuara duke u bazuar në një deklratë të kryeprokurores së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), Katica Janeva u shpërndan lajme nga më të ndryshme për...

ASH kërkon nga kryeministri Zaev shkarkimin e Bujar Osmanit

para 7 muajve - Shenja

Aleanca për Shqiptarët bën thirrje për shkarkimin e menjëhershëm të Bujar Osmanit, Zëvendës Kryeministri për çështje evropiane i paditur për korrupsion. “Aleanca për Shqiptarët përshëndet njoftimin e djeshëm...

Gruevski përpiqet të shfajësohet pas hetimeve të reja

para 7 muajve - Albeu

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski mbrëmë përmes një statusi në profilin e tij në Facebook ka komentuar gjashtë rastet e reja për të cilat Prokuroria Speciale Publike ka nisur hetim. Sipas tij këto gjashtë...

Gruevski në Fejsbuk për hetimet e reja të PPS-së

para 7 muajve - TV21

Gjashtë hetimet e reja të PPS-së janë vazhdim i përndjekjes politike ndaj ish-funksionarëve të lartë dhe atyre aktual të VMRO-DPMNE-së, ndërsa në kontekst të dobësimit të pozitave të partisë dhe individëve...

Tjetër hetim ndaj Nikolla Gruevskit, 80 milion euro “mbi shpinë”

para 7 muajve - Te Sheshi

Pas “Tankut”, për të cilin është dënuar me 2 vjet burg, ish-kryeministri maqedonas po përballet tashmë dhe me një akuzë tjetër për shpërdorim detyre, ku shifra abuzimit të pretenduar është 80 milion euro...

RASTET E REJA TË PSP-së: Gruevski përgjigjet në Fejsbuk

para 7 muajve - Medial

Gjashtë hetimet e reja të PPS-së janë vazhdim i përndjekjes politike ndaj ish-funksionarëve të lartë dhe atyre aktual të VMRO-DPMNE-së, ndërsa në kontekst të dobësimit të pozitave të partisë dhe individëve...

TS: “Apachi” i NATO-s që nuk trembet nga Katica

para 7 muajve - Ina

Zv/kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani do të mbetet në histori si ministri shqiptar më u suksesshëm sa i përket integrimit të Maqedonisë në NATO dhe BE. Ishte pikërisht Osmani i cili trazoi...

VMRO: Zaev pëmes PSP-së tenton ta frikësojë opozitën

para 7 muajve - Pa censure

VMRO-DPMNE akuzon kryeministrin Zaev se po tenton që të anashkalojë dështimin e referendumit për emrin, duke porositur hetime kundër atyre që, sipas VMRO-së, u vunë në mbrojtje të shtetit dhe identitetit...

Dokumentet flasin ndryshe nga akuzat e PSP-së për Bujar Osmanin, a është ky një “linçim” politik!?

para 7 muajve - Fakti Ditor

Shkup, 11 tetor – Sëfundmi, në rrjetet sociale dhe në disa portale të caktuara duke u bazuar në një deklratë të kryeprokurores së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), Katica Janeva u shpërndan lajme nga...

Dokumentet flasin ndryshe nga akuzat e PSP-së për Bujar Osmanin, a është ky një “linçim” politik!?

para 7 muajve - AlbPortali

Shkup, 11 tetor – Sëfundmi, në rrjetet sociale dhe në disa portale të caktuara duke u bazuar në një deklratë të kryeprokurores së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), Katica Janeva u shpërndan lajme nga...

PSP hap 6 hetime të reja. Dyshime për 80 mln euro dëm në buxhet

para 7 muajve - MRT

Prokuroria Speciale Publike ka hapur 6 lëndë të reja hetimore, me të cilat buxheti I shtetit është dëmtuar me 80 milionë euro.... “Dhurata” është lënda e parë ku të dyshuar janë ish ministrat Zoran Stavrevski...

Gruevski: PSP-ja bën përndjekje, lëndët janë të falsifikuara

para 7 muajve - InfoShqip

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, ka reaguar në lidhje me lëndët e reja të Prokurorisë Speciale, në të cilat sërish i dyshuar është Gruevski. Ai shkruan se...

Aleanca për Shqiptarët kërkon dorëheqjen e Bujar Osmanit

para 7 muajve - Pa censure

Aleanca për Shqiptarët bën thirrje për shkarkimin e menjëhershëm të Bujar Osmanit, Zëvendës Kryeministri për çështje evropiane i paditur për korrupsion. “Aleanca për Shqiptarët përshëndet njoftimin e djeshëm...

Bujar Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani, tha se është i befasuar nga informacioni mbi hetimet ndaj tij për keqpërdorim eventual të detyrës zyrtare. Ai tha se gjithmonë ka punuar sipas ligjeve dhe...

Bujar Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur

para 7 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani, tha se është i befasuar nga informacioni mbi hetimet ndaj tij për keqpërdorim eventual të detyrës zyrtare. Ai tha se gjithmonë ka punuar sipas ligjeve dhe...

Reagon Osmani pas hetimeve nga prokuroria për korrupsion

para 7 muajve - TV21

Pas hapjes së hetimeve të sotme nga ana e Prokurorisë Speciale Publike në lidhje me keqpërdorime të detyrës zyrtare, nëpërmjet një komunikate për media reagoi zëvendëskryeministri i tanishëm për Çështje...

Rasti "Propagada", Gruevski ka shpenzuar 30 milion euro për blerjen e mediave

para 7 muajve - Nezavisen

Drejtori i tanishëm i Radios dhe Televizionit të Maqedonisë, Marjan Cvetkovski, ish-pronar i portalit Kurir Aco Misajlovski, së bashku me ish-kryeministrin Nikola Gruevski dhe gjashtë persona të tjerë...

Ish-kryeministri Gruevski, komenton 6 hetimet e reja të PSP-së

para 7 muajve - Portalb

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski mbrëmë përmes një statusi në profilin e tij në Fejsbuk ka komentuar gjashtë rastet e reja për të cilat Prokuroria Speciale Publike ka nisur hetim. Sipas tij këto gjashtë...

Ish-kryeministri Gruveski, komenton 6 hetimet e reja të PSP-së

para 7 muajve - Portalb

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski mbrëmë përmes një statusi në profilin e tij në Fejsbuk ka komentuar gjashtë rastet e reja për të cilat Prokuroria Speciale Publike ka nisur hetim. Sipas tij këto gjashtë...

Sa është DËMTUAR buxheti i Maqedonisë sipas lëndëve të reja të SPECIALES?

para 7 muajve - Medial

Prokuroria Publike Speciale mbrëmë hapi gjashtë hetime të reja, në të cilat ekzistojnë dyshime për dëmtim financiar mbi Buxhetin e Maqedonisë edhe atë në vlerë prej mbi 80 milion euro, informon MEDIAL...

Gruevski në Fejsbuk për hetimet e reja të PPS-së

para 7 muajve - Shenja

Gjashtë hetimet e reja të PPS-së janë vazhdim i përndjekjes politike ndaj ish-funksionarëve të lartë dhe atyre aktual të VMRO-DPMNE-së, ndërsa në kontekst të dobësimit të pozitave të partisë dhe individëve...

Reagon Osmani pasi hetimeve nga prokuroria për korrupsion

para 7 muajve - Albeu

Pas hapjes së hetimeve të sotme nga ana e Prokurorisë Speciale Publike në lidhje me keqpërdorime të dytës zyrtare, nëpërmjet një komunikate për media reagoi zëvendëskryeministri i tanishëm për Çështje...

Hetimet e PSP-së, Osmani: Pres hetim efikas, s’kam asgjë të fsheh

para 7 muajve - MRT

Pas hapjes së hetimit nga PSP për rastin “Pacient”, ka reaguar ish ministri i shëndetësisë Bujar Osmani.... Në karierën time dhe në përgjithësi në karierën time profesionale si Ministër i Shëndetësisë...

Gruevski: PSP-ja vazhdon përndjekjen politike, të gjitha lëndët janë të falsifikuara

para 7 muajve - Telegrafi

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, ka reaguar në lidhje me lëndët e reja të Prokurorisë Speciale, në të cilat sërish i dyshuar është Gruevski. Ai shkruan se...

Prokuroria Speciale në Shkup, hetime të reja për Gruevskin

para 7 muajve - Lajmi.net

Sipas Prokurorisë Speciale Publike, të akuzuarit dyshohet se kanë dëmtuar buxhetin e shtetit me rreth 80 milionë euro. Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi për nisjen e hetimeve për raste të reja,...

“Apachi” i NATO-s që nuk trembet nga Katica

para 7 muajve - Tetova Sot

Zv/kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani do të mbetet në histori si ministri shqiptar më u suksesshëm sa i përket integrimit të Maqedonisë në NATO dhe BE. Ishte pikërisht Osmani i cili trazoi...

Gruevski për 6 lëndët e reja të PSP-së: LSDM po na ndjek politikisht!

para 7 muajve - Pa censure

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski mbrëmë përmes një statusi në profilin e tij në Fejsbuk ka komentuar gjashtë rastet e reja për të cilat Prokuroria Speciale Publike ka nisur hetim. Sipas tij këto gjashtë...

Hetimet e PSP-së, Osmani: Pres hetim efikas, s’kam asgjë të fsheh

para 7 muajve - AlbPortali

Pas hapjes së hetimit nga PSP për rastin “Pacient”, ka reaguar ish ministri i shëndetësisë Bujar Osmani…. Loading... Në karierën time dhe në përgjithësi në karierën time profesionale si Ministër i Shëndetësisë...

Hetimet e PSP-së, Osmani: Pres hetim efikas, s’kam asgjë të fsheh

para 7 muajve - Fakti Ditor

Pas hapjes së hetimit nga PSP për rastin “Pacient”, ka reaguar ish ministri i shëndetësisë Bujar Osmani…. Në karierën time dhe në përgjithësi në karierën time profesionale si Ministër i Shëndetësisë më...

Osmani: Gjithmonë kam punuar sipas ligjit dhe në interes të të gjithë qytetarëve të Maqedonisë

para 7 muajve - Republika

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, me rastin e hetimeve të reja të cilat i hapi PPS, ndërsa në të cilat në njërin prej tyre përmendet emri i tij, në një kumtesë për opinionin thekson...

Gruevski komenton gjashtë hetimet e reja të PSP-së

para 7 muajve - Fol

sh-kryeministri Nikolla Gruevski mbrëmë përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, ka komentuar gjashtë rastet e reja për të cilat Prokuroria Speciale Publike ka nisur hetim. Sipas tij këto gjashtë...

Prokuroria Speciale hap hetime të reja, kush janë të dyshuarit e rradhës?

para 7 muajve - InfoShqip

Prokuroria Speciale ka hapur 6 hetime të reja. Këto hetime, sipas PSP,-së bazohen në dyshime për dëmtim financiar të buxhetit të shtetit në vlerë prej rreth 80 milion eurove. Mes të dyshuarve për dëmtim...

Osmani: Jam befasuar kur PSP potencoi emrin tim

para 7 muajve - Fol

Pas hapjes së hetimeve të sotme nga ana e Prokurorisë Speciale Publike në lidhje me keqpërdorime të dytës zyrtare, nëpërmjet një komunikate për media reagoi zëvendëskryeministri i tanishëm për Çështje...

Gruevski në Fejsbuk për hetimet e reja të PPS-së

para 7 muajve - Republika

Gjashtë hetimet e reja të PPS-së janë vazhdim i përndjekjes politike ndaj ish-funksionarëve të lartë dhe atyre aktual të VMRO-DPMNE-së, ndërsa në kontekst të dobësimit të pozitave të partisë dhe individëve...

Maqedoni, padi të reja kundër Gruevskit dhe ish-ministrave të tij

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi për nisjen e hetimeve për raste të reja që kanë të bëjnë me shpërdorimin e detyrës zyrtare. Në mesin e të akuzuarve janë ish-kryeministri, Nikolla Gruevski, ish-ministri...

“Propaganda”, Gruevski shpenzoi 30 mln euro nga taksapaguesit për blerjen e mediave

para 7 muajve - Tetova Sot

Drejtori i tanishëm i Radios dhe Televizionit të Maqedonisë, Marjan Cvetkovski, ish-pronar i portalit Kurir Aco Misajlovski, së bashku me ish-kryeministrin Nikola Gruevski dhe gjashtë persona të tjerë...

Gruevski: PSP-ja vazhdon përndjekjen politike, të gjitha lëndët janë të falsifikuara

para 7 muajve - Fol

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, ka reaguar në lidhje me lëndët e reja të Prokurorisë Speciale, në të cilat sërish i dyshuar është Gruevski. Ai shkruan se...

Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur

para 7 muajve - Nezavisen

“Informacioni rreth hapjes së hetimeve nga ana e PS-së, edhe pse më parë si spekulim e kisha dëgjuar dhe lexuar nëpër mediume, ishte befasi për mua e veçanërisht potencimi i emrit tim në kontekst të keqpërdorimeve...

Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur- as që kam ndikuar dhe as që kam mundur të ndikoj

para 7 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani përmes deklaratës me shkrim është prononcuar lidhur me lakimin e emrit të tij në media kinse është pjesë e hetimeve të reja të PSP-së. “Informacioni rreth hapjes së hetimeve...

“Propaganda”, Gruevski shpenzoi 30 mln euro nga taksapaguesit për blerjen e mediave

para 7 muajve - Fol

Drejtori i tanishëm i Radios dhe Televizionit të Maqedonisë, Marjan Cvetkovski, ish-pronar i portalit Kurir Aco Misajlovski, së bashku me ish-kryeministrin Nikola Gruevski dhe gjashtë persona të tjerë...

“Apachi” i NATO-s që nuk trembet nga Katica

para 7 muajve - Fol

Zv/kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani do të mbetet në histori si ministri shqiptar më u suksesshëm sa i përket integrimit të Maqedonisë në NATO dhe BE. Ishte pikërisht Osmani i cili trazoi...

Gruevski: PSP-ja vazhdon përndjekjen politike, të gjitha lëndët janë të falsifikuara

para 7 muajve - Pa censure

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, ka reaguar në lidhje me lëndët e reja të Prokurorisë Speciale, në të cilat sërish i dyshuar është Gruevski. Ai shkruan se...

Prokuroria Speciale në Shkup, hetime të reja për Gruevskin

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi për nisjen e hetimeve për raste të reja, që kanë të bëjnë me shpërdorimin e detyrës zyrtare. Në mesin e të akuzuarve janë ish-kryeministri, Nikola Gruevski, ish-ministri...

Prokuroria Speciale në Shkup, hetime të reja për Gruevskin

para 7 muajve - Ekonomia Online

Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi për nisjen e hetimeve për raste të reja, që kanë të bëjnë me shpërdorimin e detyrës zyrtare. Në mesin e të akuzuarve janë ish-kryeministri, Nikola Gruevski, ish-ministri...

Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur

para 7 muajve - Pa censure

“Informacioni rreth hapjes së hetimeve nga ana e PS-së, edhe pse më parë si spekulim e kisha dëgjuar dhe lexuar nëpër mediume, ishte befasi për mua e veçanërisht potencimi i emrit tim në kontekst të keqpërdorimeve...

“Propaganda”, Gruevski shpenzoi 30 mln euro nga taksapaguesit për blerjen e mediave

para 7 muajve - Pa censure

Drejtori i tanishëm i Radios dhe Televizionit të Maqedonisë, Marjan Cvetkovski, ish-pronar i portalit Kurir Aco Misajlovski, së bashku me ish-kryeministrin Nikola Gruevski dhe gjashtë persona të tjerë...

Sela i thotë që Zaevit: Nëse nuk e shkarkon Bujar Osmanin atëherë merri dhe në qeveri Gruevskin dhe Mijallkovin

para 7 muajve - InfoShqip

Lideri i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela ka theksuar për televizionin 1TV se Qeveria e kryeministrit Zoran Zaev ka humbur kredibilitetin, pasi që sipas tij, pranë kryeministrit ka një zv/kryeministër...

“Propaganda”, Gruevski shpenzoi 30 mln euro nga taksapaguesit për blerjen e mediave

para 7 muajve - Ina

Drejtori i tanishëm i Radios dhe Televizionit të Maqedonisë, Marjan Cvetkovski, ish-pronar i portalit Kurir Aco Misajlovski, së bashku me ish-kryeministrin Nikola Gruevski dhe gjashtë persona të tjerë...

Sela i kërkon Zaevit shkarkimin e Osmanit

para 7 muajve - Antpress

Shkup, 10 tetor – Pas aktakuzave të reja të PSP-së, Qeveria aktuale ka humbur kredibilitetin politik në vend. Kështu ka thënë Ziadin Sela në emisionin debativ në televizionin 1A me Borjan Jovanovskin dhe...

Reagon Bujar Osmani

para 7 muajve - Ina

Osmani: Çdo herë kam punuar sipas ligjit, jam në dispozicion të PSP-së Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, përmes një komunikate për opinionin është shprehur i habitur nga informacioni...

Osmani: Nuk kam çfarë të fsheh, do të bashkëpunojë me PSP-në

para 7 muajve - Antpress

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, përmes një komunikate për opinionin është shprehur i habitur nga informacioni i PSP-së, prej ku sot informuan se kanë nisur hetime kundër tij në lëndën...

Bujar Osmani: Nuk kam asgjë për të fshehur

para 7 muajve - Shenja

“Informacioni rreth hapjes së hetimeve nga ana e PS-së, edhe pse më parë si spekulim e kisha dëgjuar dhe lexuar nëpër mediume, ishte befasi për mua e veçanërisht potencimi i emrit tim në kontekst të keqpërdorimeve...

Osmani: Çdo herë kam punuar sipas ligjit, jam në dispozicion të PSP-së

para 7 muajve - Telegrafi

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, përmes një komunikate për opinionin është shprehur i habitur nga informacioni i PSP-së, prej ku sot informuan se kanë nisur hetime kundër tij në lëndën...

Reagon Bujar Osmani: Nuk kam çfarë të fsheh, do të bashkëpunojë me PSP-në

para 7 muajve - Shenja

“Informacioni rreth hapjes së hetimeve nga ana e PS-së, edhe pse më parë si spekulim e kisha dëgjuar dhe lexuar nëpër mediume, ishte befasi për mua e veçanërisht potencimi i emrit tim në kontekst të keqpërdorimeve...

Sela i kërkon Zaevit shkarkimin e Osmanit

para 7 muajve - Ina

Pas aktakuzave të reja të PSP-së, Qeveria aktuale ka humbur kredibilitetin politik në vend. Kështu ka thënë Ziadin Sela në emisionin debativ në televizionin 1A me Borjan Jovanovskin dhe Aco Kabranov, ndërsa...

Deklarohet Bujar Osmani pas hapjes së hetimit për keqpërdorime nga Prokuroria Speciale

para 7 muajve - Portalb

Pas hapjes së hetimeve të sotme nga ana e Prokurorisë Speciale Publike në lidhje me keqpërdorime të dytës zyrtare, nëpërmjet një komunikate për media reagoi zëvendëskryeministri i tanishëm për Çështje...

Këto janë gjashtë rastet e reja që i hapi Prokuroria Speciale Publike

para 7 muajve - Portalb

Prokuroria Speciale Publike për përndjekjen e veprave penale të cilat lidhen dhe të cilat dalin prej përmbajtjes së ndjekjes joligjore të komunikimeve sot kumtoi se janë hapur gjashtë hetime të reja. Në...

Këto janë gjashtë rastet që i hapi sonte Prokuroria Speciale Publike

para 7 muajve - Portalb

Prokuroria Speciale Publike për përndjekjen e veprave penale të cilat lidhen dhe të cilat dalin prej përmbajtjes së ndjekjes joligjore të komunikimeve sot kumtoi se janë hapur gjashtë hetime të reja. Në...

Padi të reja kundër Gruevskit dhe ish-ministrave të tij, përfshirë Osmanin

para 7 muajve - Koha.net

Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi të mërkurën për nisjen e hetimeve për raste të reja që kanë të bëjnë me shpërdorimin e detyrës zyrtare. Në mesin e të akuzuarve janë ish-kryeministri, Nikolla Gruevski,...

Padi të reja kundër Gruevskit dhe ish-ministrave të tij, përfshirë Osmanin

para 7 muajve - Lajmi.net

Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi të mërkurën për nisjen e hetimeve për raste të reja që kanë të bëjnë me shpërdorimin e detyrës zyrtare. Në mesin e të akuzuarve janë ish-kryeministri, Nikolla Gruevski,...

Padi të reja kundër Gruevskit dhe ish-ministrave të tij, përfshirë Osmanin

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi të mërkurën për nisjen e hetimeve për raste të reja që kanë të bëjnë me shpërdorimin e detyrës zyrtare. Në mesin e të akuzuarve janë ish-kryeministri, Nikolla Gruevski,...

PSP hapi hetim me emrin “Propaganda”, dyshohen themeluesi i “Kurir” Aco Misajlloski dhe drejtori RTVM-së, Marjan Cvetkovski

para 7 muajve - Portalb

Në hetimin “Propaganda” të Prokurorisë Speciale Publike (PSP), përfshihen nëntë persona të cilët janë: Nikolla Gruevski, Kiril Bozhinovski, Aco Misajlloski, Emil Parnaxhiski, Vlladisllav Stajkoviq, Sashe...

Osmani: Çdo herë kam punuar sipas ligjit, jam në dispozicion të PSP-së

para 7 muajve - Pa censure

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, përmes një komunikate për opinionin është shprehur i habitur nga informacioni i PSP-së, prej ku sot informuan se kanë nisur hetime kundër tij në lëndën...

PSP me gjashtë lëndë të reja, të dyshuar Gruevski, Stavrevski, Osmani…

para 7 muajve - Shenja

Nikolla Gruevski, Zoran Stavreski, Bujar Osmani, Mile Janakievski, Stevçe Jakimovski, janë vetëm disa nga emrat e përmendur në gjashtë lëndët e reja të hapura nga Prokuroria Speciale Publike, raporton...

Prokuroria Speciale hap hetime të reja, i dyshuar edhe Bujar Osmani

para 7 muajve - Nezavisen

Prokuroria Speciale ka hapur gjashtë hetime të reja, të cilat bazohen në dyshime për dëmtim financiar të buxhetit të shtetit në vlerë prej rreth 80 milion eurove. Mes të dyshuarve janë: Ish ministri i...

Ziadin Sela: Zaevi që nesër ta shkarkoj Bujar Osmanin

para 7 muajve - Fol

Ziadin Sela në emisionin debativ në 1A Tv me Borjan Jovanovskin dhe Aco Kabranov duke diskutuar për zhvillimet e fundit politike në vendë me theks ndryshimet kushtetuese tha se kjo qeveri ka humbur kredibilitetin...

Padi të reja ndaj Gruevski e tre ish-ministrave të tij, përsfshirë Bujar Osmanin

para 7 muajve - Illyria

Shkup, 10 tetor 2018 – Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi të mërkurën për nisjen e hetimeve për raste të reja që kanë të bëjnë me shpërdorimin e detyrës zyrtare, raporto REL. Në mesin e të akuzuarve...

Bujar Osmani i dyshuar në rastin “Pacienti”

para 7 muajve - Antpress

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva në televizionin “Kanal5” tha se në hetimin e saj për rastin “Pacient” njëri nga të dyshuarit është edhe zv. kryeministri i tanishëm dhe ish-ministri...

Bujar Osmani është i akuzuari në rastin e PSP-së “Pacient”

para 7 muajve - Telegrafi

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva në televizionin “Kanal5” tha se në hetimin e saj për rastin “Pacient” njëri nga të dyshuarit është edhe zv. kryeministri i tanishëm dhe ish-ministri...

Ziadin Sela: Zaevi ose ta shkarkoj Bujar Osmanin ose ta emëroj edhe Gruevskin zv.Kryeministër

para 7 muajve - Pa censure

Ziadin Sela në emisionin debativ në 1A Tv me Borjan Jovanovskin dhe Aco Kabranov duke diskutuar për zhvillimet e fundit politike në vendë me theks ndryshimet kushtetuese tha se kjo qeveri ka humbur kredibilitetin...

Prokuroria Speciale hap hetime të reja

para 7 muajve - Alsat-M

Prokuroria Speciale ka hapur 6 hetime të reja. Këto hetime, sipas PSP,-së bazohen në dyshime për dëmtim financiar të buxhetit të shtetit në vlerë prej rreth 80 milion eurove. Mes të dyshuarve për dëmtim...

Prokuroria Speciale hap hetime të reja

para 7 muajve - Medial

Prokuroria Speciale ka hapur 6 hetime të reja. Këto hetime, sipas PSP,-së bazohen në dyshime për dëmtim financiar të buxhetit të shtetit në vlerë prej rreth 80 milion eurove. Mes të dyshuarve për dëmtim...

PSP hap gjashtë lëndë të reja, të dyshuar Gruevski, Osmani, Stavrevski…

para 7 muajve - Shenja

Prokuroria Speciale Publike ka hapur gjashtë lëndë të reja, të cilët dalin nga përmbajtja e përgjimeve të paligjshme, raporoton SHENJA. Në këto hetime, siç kanë njoftuar nga PSP, bëhet fjalë për dyshime...

PSP HAP GJASHTË LËNDË TË REJA, TË DYSHUAR GRUEVSKI, OSMANI, STAVREVSKI…

para 7 muajve - Pa censure

Prokuroria Speciale Publike ka hapur gjashtë lëndë të reja, të cilët dalin nga përmbajtja e përgjimeve të paligjshme, raporoton SHENJA. Në këto hetime, siç kanë njoftuar nga PSP, bëhet fjalë për dyshime...

Hajredini godet Osmanin: Mos u lavdëro me integrimet i ke shërbyer me besnikëri Gruevskit

para 8 muajve - Pa censure

Bëhet fjalë për funksionarë të BDI-së, që tetë vite pa ndërprerë kanë qenë në krye të Sekretariatit për Çështje Evropiane dhe në mënyrë të besueshme i kanë shërbyer i Nikolla Gruevskit, derisa “lideri”...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK