http://kariera.mk

Kosova pa Paçaraden përballë Maltës

para 7 muajve - Klan Kosova

Kombëtarja e Kosovës në Futboll sonte do të zhvillojë ndeshjen kundër Maltës e vlefshme për kualifikimet në Ligën e Kombeve, përcjell Klan Kosova. Por në këtë ndeshje ekipi i Kosovës nuk është i plotë...

Kosova do fitoren me Maltën në “vullkanin Fadil Vokrri”

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Në orën 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kosova do të presë Maltën në sfidën e tretë të në Gripin 3 të Ligës D në Nations League. Një tjetër shans i artë për “Dardanët” për të ndjekur ëndrrën...

Malta kundërshtari i Kosovës që nuk ka fituar në gjashtë ndeshjet e fundit

para 7 muajve - Telegrafi

Malta është kundërshtari më i lehtë i Kosovës në letër në Grupin 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve. Kosova kërkon fitoren e dytë në Ligën e Kombeve ndaj një skuadre që nuk di për fitore në vitin 2018. Në...

Tifozët e Maltës ia hedhin këngës dhe valles para ndeshjes me Kosovën

para 7 muajve - Kallxo

Rreth 20 tifozë të kombëtares së Maltës janë mbledhur në sheshin “Zahir Pajaziti” para ndeshjes Kosova – Malta e cila do të zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Tifozët maltezë,...

Zbulohet formacioni i Kosovës ndaj Maltës

para 7 muajve - OraInfo

Kosova sonte luan ndeshje tejet të rëndësishme sa i përket Ligës së Kombeve. Përballë do ta ketë Maltën, e cila me të arritur në Prishtinë ishin të entuizazmuar për ndeshjen që do luhet në stadiumin ”Fadil...

Biletat në tregun e zi po shkojnë ‘flakë’, rritet çmimi i tyre!

para 7 muajve - Zeri

Një ditë pas shitjes së biletave në të gjitha pikat e caktuara nga FFK-ja për ndeshjen e Kombëtares së Kosovës ndaj Maltës, ato përfunduan në tregun e zi. Të mërkurën dhe të enjten, kishte filluar shitja...

Statistikat e frikshme të Kosovës para ndeshjes me Maltën!

para 7 muajve - Zeri

5 ndeshje, 4 fitore, një barazim dhe asnjë humbje – Bernard Challandes ia ka ndërruar fytyrën kombëtares së Kosovës. “Dardanët” do të kërkojnë sonte fitoren e dytë në Ligën e Kombeve në “Fadil Vokrri”,...

Nuk do ta besoni kur ka fituar për herë të fundit Malta!

para 7 muajve - Zeri

Malta është kundërshtari më i lehtë i Kosovës në Grupin 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve – të paktën në letër. Kosova kërkon fitoren e dytë në Ligën e Kombeve ndaj një skuadre që nuk di për triumf në vitin...

Formacioni i mundshëm, Kosova – Malta: Mbrojtja nuk ndryshon, kthehet Valon Berisha

para 7 muajve - Telegrafi

Kosova do të përballet sonte me Maltën në ndeshjen e tretë të grupit 3 në Ligën D. Pas një fitoreje dhe një barazimi, djelmoshat e Bernard Challandes, kërkojnë të vazhdojnë me ritmin e njëjtë. Trajneri...

Statistikat e Kosovës dhe Maltës në pesë ndeshjet e fundit

para 7 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Kosovës sonte zhvillon ndeshjen e xhiros së tretë në Ligën e Kombeve, ku takohet me Maltën. Kombëtarja e Maltës është skuadra e radhës që viziton stadiumin ‘Fadil Vokrri’, për t’u përballur...

Tifozët e Maltës vizitojnë kryeqytetin para ndeshjes në ”Fadil Vokrri”

para 7 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës është sonte nikoqir i Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Futbollistët e Maltës kanë arritur në Prishtinë gjatë ditës së djeshme. Ndërsa, gjatë ditës së sotme, edhe tifozët maltez...

​Rritet çmimi i biletave të ndeshjes në Kosovës në tregun e zi

para 7 muajve - Gazeta Express

Çmimi i biletave për ndeshjen e Kombëtares së Kosovës ndaj Maltës tanimë është dyfishuar në tregun e zi. Fillimisht, dje kishte filluar shitja e këtyre biletave për 20 euro, ndërsa sot biletat e njëjta...

Kosova – Malta, ja me çfarë çmime marramendëse po shiten sot biletat në tregun e zi

para 7 muajve - Medial

Dështimi i Federatës së Futbollit të Kosovës për të organizuar shitjen e biletave të ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës online, u ka dhënë mundësinë shumë personave që të pasurohen brenda natës. Rikthimi...

Dallimet e mëdha në vlerat e lojtarëve të Kosovës dhe Maltës

para 7 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Kosovës dhe Malta do të sfidojnë njëra-tjetrën sonte në Ligën e Kombeve. Impianti ‘Fadil Vokrri’, do të jetë vendi nikoqir i përballjes Kosovë – Maltë, që fillon nga ora 20:45, që është...

A do respektohet Fadil Vokrri në minutën e 9?

para 7 muajve - Periskopi

Populli kosovar mezi po e pret ndeshjen ndaj Maltës, e cila luhet sonte me fillim nga ora 20:45. Interesimi ka qenë i jashtëzakonshëm, duke parë edhe mënyrën se si rrodhën gjërat gjatë shitjeve të biletave,...

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Maltës

para 7 muajve - Periskopi

Kosova sonte luan ndeshje tejet të rëndësishme sa i përket Ligës së Kombeve. Përballë do ta ketë Maltën, e cila me të arritur në Prishtinë ishin të entuizazmuar për ndeshjen që do luhet në stadiumin ”Fadil...

Kosova – Malta, ja me çfarë çmime marramendëse po shiten sot biletat në tregun e zi

para 7 muajve - Lajmi.net

Dështimi i Federatës së Futbollit të Kosovës për të organizuar shitjen e biletave të ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës online, u ka dhënë mundësinë shumë personave që të pasurohen brenda natës. Rikthimi...

Paçarada shkon për në Gjermani, nuk luan për Kosovën

para 7 muajve - Medial

Federata e Futbollit e Kosovës ka konfirmuar se sonte në orën 20.45 do të kenë mungesë mbrojtësin Leart Paçarada, i cili është kthyer menjëherë për Gjermani. “Futbollisti i Kombëtares A Leart Paçarada,...

Lajm i keq për Kosovën, ylli i madh lëndohet në stërvitje

para 7 muajve - Ina

Bernard Challandes nuk do të mund të llogarit në Leart Paçaradën për ndeshjen me Maltën. Kosova sot do të ballafaqohet me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve me ndeshjen që do të zhvillohet në stadiumin...

Statistikat e Kosovës dhe Maltës në pesë ndeshjet e fundit

para 7 muajve - AlbPortali

Kombëtarja e Maltës është skuadra e radhës që viziton stadiumin ‘Fadil Vokrri’, për t’u përballur me Kosovën në ndeshjen që fillon nga ora 20:45. Loading... Kjo sfidë e gjen në një formë të mirë Kosovën,...

​Kosovës i lëndohet një lojtar në prag të ndeshjes ndaj Maltës

para 7 muajve - Gazeta Express

Mbrojtësi Leart Paçarada nuk do të mund t’i ndihmojë Kombëtares së Kosovës për ndeshjet e këtij muaji të vlefshme për Ligën e Kombeve, pasi që u lëndua gjatë seancës stërvitore. Federata e Futbollit të...

Lajm i keq për Kosovën, ylli i madh lëndohet në stërvitje

para 7 muajve - OraInfo

Bernard Challandes nuk do të mund të llogarit në Leart Paçaradën për ndeshjen me Maltën. Kosova sot do të ballafaqohet me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve me ndeshjen që do të zhvillohet në stadiumin...

Dardanët kërkojnë fitoren e radhës në “Fadil Vokrri”

para 7 muajve - Gazeta Express

Kombëtarja e Kosovës do të përballet sonte me Maltën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë prej orës 20:45 në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kombeve. Bernard Challandes dëshiron që ta vazhdojë...

Nisin problemet për Kosovën, ylli i madh lëndohet në stërvitje

para 7 muajve - Lajmi.net

Bernard Challandes nuk do të mund të llogarit në Leart Paçaradën për ndeshjen me Maltën Kosova sot do të ballafaqohet me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve me ndeshjen që do të zhvillohet në stadiumin...

Dallimet e mëdha në vlerat e lojtarëve të Kosovës dhe Maltës, Valon Berisha më i shtrenjti

para 7 muajve - Sovrani

Përfaqësuesja e Kosovës dhe Malta do të sfidojnë njëra-tjetrën sonte në Ligën e Kombeve. Impianti ‘Fadil Vokrri’, do të jetë vendi nikoqir i përballjes Kosovë – Maltë, që fillon nga ora 20:45, që është...

Dallimet e mëdha në vlerat e lojtarëve të Kosovës dhe Maltës

para 7 muajve - AlbPortali

Impianti ‘Fadil Vokrri’, do të jetë vendi nikoqir i përballjes Kosovë – Maltë, që fillon nga ora 20:45, që është e vlefshme për xhiron e tretë në Ligën e Kombeve. Loading... Përveç dallimeve në renditje...

Leart Paqarada mungon ndaj Maltës

para 7 muajve - Kallxo

Mbrëmë Kosova e ka zhvilluar stërvitjen e fundit prej  19:30 deri në orën 21:00. Por stërvitja e mbrëmshme ka qenë e pafat për mbrojtësin e mjaft Leart Paqarada. Sipas informacioneve të KALLXO.com, Paqarada...

Lëndohet Paçarada, mungon ndaj Maltës

para 7 muajve - Koha.net

Mbrojtësi i krahut të majtë Leart Paçarada është lënduar gjatë stërvitjeve me përfaqësuesen dhe nuk do të jetë pjesë e Kosovës për ndeshjen e sotme ndaj Maltës dhe Ishujve Faroe që zhvillohet pas tre ditësh....

Lajm shumë i keq për Kosovën para ndeshjes me Maltën

para 7 muajve - Zeri

Tifozët e Kosovës e kanë marrë një lajm shumë të keq para ndeshjes me Maltën që do ta zhvillojë sonte në Prishtinë, në Ligën e Kombeve. Kosova nuk do të mund të llogarisë në mbrojtësin anësor, Lerat Paqarada,...

Kosova – Malta, ja me çfarë çmime marramendëse po shiten sot biletat në tregun e zi

para 7 muajve - Sovrani

Dështimi i Federatës së Futbollit të Kosovës për të organizuar shitjen e biletave të ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës online, u ka dhënë mundësinë shumë personave që të pasurohen brenda natës. Rikthimi...

Kosovës i dëmtohet ky lojtar në prag të sfidës me Maltën

para 7 muajve - AlbPortali

Mbrojtësi Leart Paçarada nuk do të mund ta ndihmojë Kombëtaren e Kosovës për ndeshjet e këtij muaji të vlefshme për Ligën e Kombeve, pasi u dëmtua gjatë seancës stërvitore. Loading... Federata e Futbollit...

Kosovës i dëmtohet ky lojtar në prag të sfidës me Maltën

para 7 muajve - Fakti Ditor

Mbrojtësi Leart Paçarada nuk do të mund ta ndihmojë Kombëtaren e Kosovës për ndeshjet e këtij muaji të vlefshme për Ligën e Kombeve, pasi u dëmtua gjatë seancës stërvitore. Federata e Futbollit të Kosovës...

Kosova – Malta, ja me çfarë çmime marramendëse po shiten sot biletat në tregun e zi

para 7 muajve - Bota Press

Dështimi i Federatës së Futbollit të Kosovës për të organizuar shitjen e biletave të ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës online, u ka dhënë mundësinë shumë personave që të pasurohen brenda natës. Rikthimi...

Kosova – Malta, ja me çfarë çmime marramendëse po shiten sot biletat në tregun e zi

para 7 muajve - AlbPortali

Rikthimi i ndeshjeve të Ligës së Kombeve për Përfaqësuesen e Kosovës, ka rikthyer edhe shitjen e biletave në tregun e zi. Loading... Kapaciteti i vogël i stadiumit ‘Fadil Vokrri’ dhe kërkesat e mëdha të...

Trajneri i Kosovës: Kam besim te lojtarët e mi, respekt për kundërshtarët por jo edhe frikë

para 7 muajve - Lajmi.net

Bernard Challandes ka thënë se Kosova ka respekt të madh për Maltën, por jo edhe frikë. Përfaqësuesja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme...

​Kosovës i lëndohet një lojtar në prag të ndeshjes ndaj Maltës

para 7 muajve - Periskopi

Mbrojtësi Leart Paçarada nuk do të mund t’i ndihmojë Kombëtares së Kosovës për ndeshjet e këtij muaji të vlefshme për Ligën e Kombeve, pasi që u lëndua gjatë seancës stërvitore. Federata e Futbollit të...

Lajm i keq për Kosovën: Ylli i përfaqësues lëndohet në stërvitje, mungon në dy ndeshje

para 7 muajve - Sovrani

Bernard Challandes nuk do të mund të llogarit në Leart Paçaradën për ndeshjen me Maltën. Kosova sot do të ballafaqohet me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve me ndeshjen që do të zhvillohet në stadiumin...

Malta ka ardhur në Kosovë për fitore

para 7 muajve - Koha.net

Vlerësime të larta për Kosovën dha seleksionuesi i Maltës, Ray Farrugia, të mërkurën. Tha se Kosovën, pas katër apo pesë vjetësh e sheh një nga top ekipet e botës. Por tash për tash si është dhe me kualitetin...

Për fitoren e dytë

para 7 muajve - Zeri

Përfaqësuesja e Kosovës e ka zhvilluar të mërkurën mbrëma stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën, të cilën do ta zhvillojë sonte në kuadër të Ligës së Kombeve, Liga D, shkruan sot Gazeta "Zeri" Futbollistët...

Kosova kërkon fitoren e radhës, pret Maltën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’

para 7 muajve - Telegrafi

Kosova dëshiron ta vazhdojë rrugën e saj në Ligën e Kombeve, ku përballë kësaj radhe do të jetë Malta. Të besuarit e Bernard Challandes kanë një fitore dhe një barazim, ku me katër pikë udhëheqin grupin...

Nisin problemet për Kosovën, ylli i madh lëndohet në stërvitje

para 7 muajve - Bota Press

Bernard Challandes nuk do të mund të llogarit në Leart Paçaradën për ndeshjen me Maltën Kosova sot do të ballafaqohet me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve me ndeshjen që do të zhvillohet në stadiumin...

Nisin problemet për Kosovën, ylli i madh lëndohet në stërvitje

para 7 muajve - AlbPortali

Kosova sot do të ballafaqohet me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve me ndeshjen që do të zhvillohet në stadiumin Fadil Vokrri me fillim nga ora 20:45. Loading... Mbrojtësi i majtë, Leart Paçarada është...

Përzgjedhësi i Maltës, Farrugia: Kosova brenda pesë viteve do të ketë top-kombëtare

para 7 muajve - Telegrafi

Përzgjedhësi i Kombëtare së Maltës, Ray Farrugia në konferencë për medie ka folur për ndeshjen me Kosovën. Ai i ka lartësuar futbollistët e Kosovës, por njëkohësisht ka thënë se Kosova nuk do ta ketë të...

Ora 20:45, Kosova do fitoren me Maltën në “vullkanin Fadil Vokrri”

para 7 muajve - SuperSport

Në orën 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kosova do të presë Maltën në sfidën e tretë të në Gripin 3 të Ligës D në Nations League. Një tjetër shans i artë për “Dardanët” për të ndjekur ëndrrën...

Ujkani kërkon respekt dhe kujdes ndaj Maltës

para 7 muajve - Lajmi.net

Samir Ujkani ka kërkuar vëmendjen e plotë të lojtarëve të Kosovës në sfidën ndaj Maltës. Përfaqësuesja e Kosovës sot në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë...

Kosova pret Maltën, në ‘Fadil Vokrri’ kërkohet vetëm fitorja

para 7 muajve - Lajmi.net

“Kam thënë se Kosova është favorite duke u bazuar në futbollistët e saj që luajnë nëpër klube të mëdha, dhe unë besojë se brenda pesë viteve Kosova do ta ketë një top-Kombëtare” Kështu ka deklaruar Ray...

Kosova kërkon fitoren e radhës, pret Maltën në stadiumin Fadil Vokrri

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kosova dëshiron ta vazhdojë rrugën e saj në Ligën e Kombeve, ku përballë kësaj radhe do të jetë Malta. Të besuarit e Bernard Challandes kanë një fitore dhe një barazim, ku me katër pikë udhëheqin grupin...

Trajneri i Kosovës: Kam besim te lojtarët e mi, respekt për kundërshtarët por jo edhe frikë

para 7 muajve - Bota Press

Bernard Challandes ka thënë se Kosova ka respekt të madh për Maltën, por jo edhe frikë. Përfaqësuesja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme...

Trajneri i Kosovës: Kam besim te lojtarët e mi, respekt për kundërshtarët por jo edhe frikë

para 7 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë për Ligën e Kombeve. Loading... Trajneri zviceran i Kosovës në konferencën...

Kosova pret Maltën, në ‘Fadil Vokrri’ kërkohet vetëm fitorja

para 7 muajve - Sovrani

“Kam thënë se Kosova është favorite duke u bazuar në futbollistët e saj që luajnë nëpër klube të mëdha, dhe unë besojë se brenda pesë viteve Kosova do ta ketë një top-Kombëtare” Kështu ka deklaruar Ray...

Malta ka ardhur në Kosovë për fitore

para 7 muajve - Ekonomia Online

Vlerësime të larta për Kosovën dha seleksionuesi i Maltës, Ray Farrugia, të mërkurën. Tha se Kosovën, pas katër apo pesë vjetësh e sheh një nga top ekipet e botës. Por tash për tash si është dhe me kualitetin...

‘Dardanët’ duan fitore përballë Maltës

para 7 muajve - Albinfo

Kosova sonte do të ndeshet me Maltën në Prishtinë. Interesimi është i madh, derisa të gjitha biletat janë shitur në kohë rekorde Sonte Kosova do të ndeshet me Maltën në Ligën e Kombeve në stadiumin “Fadil...

Ujkani kërkon respekt dhe kujdes ndaj Maltës

para 7 muajve - AlbPortali

Përfaqësuesja e Kosovës sot në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë në Ligën e Kombeve. Loading... Kapiten Ujkani, që në konferencë për shtyp u paraqit me...

Si lidere e grupit, Kosova pret në “Fadil Vokrri”, kombëtaren e Maltës

para 7 muajve - Bota Press

“Kam thënë se Kosova është favorite duke u bazuar në futbollistët e saj që luajnë nëpër klube të mëdha, dhe unë besojë se brenda pesë viteve Kosova do ta ketë një top-Kombëtare” Kështu ka deklaruar Ray...

Kosova pret Maltën, në ‘Fadil Vokrri’ kërkohet vetëm fitorja

para 7 muajve - AlbPortali

Kështu ka deklaruar Ray Farrugia, trajneri i Kombëtares së Maltës të mërkurën në konferencën për shtyp të mbajtur në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Loading... Pikërisht në këtë stadium, sot rikthehen emocionet...

Malta synon fitore ndaj Kosovës

para 7 muajve - Koha.net

Futbollistët e Maltës e kanë shijuar barin e stadiumit “Fadil Vokrri”, për herë të parë dhe të fundit para ndeshjes kundër Kosovës. Trajneri i Maltës, Rey Farrugia, deklaroi në konferencën për media se...

Kjo është deklarata e trajnerit të Kosovës për ndeshjen me Maltën

para 7 muajve - Zeri

Bernard Challandes ka thënë se e ka studiuar mirë lojën e Maltës, të cilën e konsideron të rrezikshme në kundërsulme, por edhe të kujdesshme në repartin defanziv para ndeshjes së nesërme në Ligën e Kombeve,...

Challandes e Ujkani optimistë për sfidën ndaj Maltës

para 7 muajve - Koha.net

Kombëtarja e Kosovës e ka kryer seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri”, një ditë para përballjes me Maltën në kuadër të Ligës së Kombeve. Para se të niste stërvitja, përzgjedhësi i Kosovës,...

Shitja e biletave në të ‘zezën’, reagon ashpër lojtari i Kosovës

para 7 muajve - OraInfo

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

Ujkani reagon për biletat: Populli ynë nuk e meriton këtë!

para 7 muajve - Gazeta Express

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

FOTOGALERI: Kosova mban stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën

para 7 muajve - Kallxo

Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur sonte stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën. KALLXO.com ka përcjellë nga afër stërvitjen e Kombëtares të zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në stërvitje...

Biletat shiten në tregun e zi, Ujkani reagon ashpër

para 7 muajve - Albeu

Ditën e sotme në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së Kosovës me Maltën, përpara gazetarëve u gjendën trajneri Challand dhe ish-portieri i Kombëtares Shqiptare tani i Kosovës , Samir Ujkani . Ajo...

Biletat në tregun e zi, vjen reagimi i ashpër i kapitenit Ujkani

para 7 muajve - OraInfo

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

Kosova gati për Maltën, Challandes thotë se ka besim në lojtarët e tij

para 7 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, është deklaruar para ndeshjes me Maltën. Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën. Trajneri Challandes ka thënë se ka...

Ujkani reagon për biletat: Populli ynë nuk e meriton këtë!

para 7 muajve - Zeri

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

Ujkani reagon për biletat: Populli ynë nuk e meriton këtë!

para 7 muajve - Lajmi.net

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

Trajneri i Kombëtares së Kosovës nuk e publikon ekipin startues ndaj Maltës

para 7 muajve - Kallxo

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes në konferencën për shtyp nuk e ka prezantuar ekipin startues për ndeshjen e nesërme me Maltën, e vlefshme për Ligën e Kombeve. “Natyrisht që unë nuk...

Kosovë-Maltë, vendasit mund të fitojnë edhe me 10 lojtarë

para 7 muajve - Telesport

Kosova dhe Malta do të ndeshen për herë të parë në historinë e tyre në atë që do të jetë një ndeshje e vlefshme për javën e tretë të Ligës D të Nations League. Do të jetë një përballje mes vendit të parë...

Ujkani: Organizimi i shitjes së biletave nuk është në rregull

para 7 muajve - Kallxo

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë se organizimi i shitjes së biletave nuk është...

Ujkani thotë se edhe lojtarët kanë mbetur pa bileta

para 7 muajve - Koha.net

Interesimi i madh i tifozëve për ta shikuar ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Maltës ka lënë pa bileta edhe futbollistët e përfaqësueses kosovare. Portieri i Kosovës, Samir Ujkani në konferencë për media ka...

Trajneri i Maltës: Kosova brenda pesë viteve do të ketë një top-kombëtare

para 7 muajve - Zeri

Trajneri i Kombëtares së Maltës, Ray Farrugia, është paraqitur në konferencë për media. Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë në...

Kosova mban stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën

para 7 muajve - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur sonte stërvitjen e fundit para ndeshjes me Maltën. Stërvitja është zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në stërvitje kanë qenë prezentë të gjithë lojtarët...

Trajneri i Maltës: Kosova brenda pesë viteve do të ketë një top-kombëtare

para 7 muajve - Lajmi.net

Trajneri i Kombëtares së Maltës, Ray Farrugia, është paraqitur në konferencë për media. Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë në...

Kosova gati për Maltën, Challandes thotë se ka besim në lojtarët e tij

para 7 muajve - AlbPortali

Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën. Loading... Trajneri Challandes ka thënë se ka studiuar paraqitjen e Maltës, kombëtare të cilën e sheh të rrezikshme në kundërsulme....

Ujkani reagon për biletat: Populli ynë nuk e meriton këtë!

para 7 muajve - AlbPortali

“Për neve është kënaqësi e madhe kur ka interesim të madh nga tifozët. Organizimi i shitjes së biletave nuk është në rregull, nuk e meriton populli këtë trajtim. Duhet zgjidhje më e mirë. Po e shohim në...

Ujkani thotë se edhe lojtarët kanë mbetur pa bileta

para 7 muajve - Ekonomia Online

Interesimi i madh i tifozëve për ta shikuar ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Maltës ka lënë pa bileta edhe futbollistët e përfaqësueses kosovare. Portieri i Kosovës, Samir Ujkani në konferencë për media ka...

Trajneri i Maltës: Kosova brenda pesë viteve do të ketë një top-kombëtare

para 7 muajve - AlbPortali

Kosova nesër (e enjte) në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë në Ligën e Kombeve. Loading... ‘Dardanët’ në dy ndeshjet e para kanë grumbulluar katër pikë...

Malta shpreson në rezultat pozitiv ndaj Kosovës

para 7 muajve - Albinfo

Agius ka thënë se ‘krahët janë dobësia më e madhe e Kosovës dhe aty do të tentojnë t’i sulmojnë për t’u larguar së paku me një pikë nga Prishtina. Malta është e fundit në tabelë, me vetëm një pikë, derisa...

‘Malta mund t’i marrë pikë Kosovës’

para 7 muajve - Zeri

Qendërmbrojtësi i Maltës, Andrei Agius, e ka cilësuar ekipin e Kosovës si ekip shumë të fortë, por është shprehur i bindur se përfaqësuesja e tij mund të nxjerr pikë të enjten në Prishtinë në stadiumin...

Mbrojtësi i Maltës, Agius: Kosova favorite e grupit, por mund të marrim pikë

para 7 muajve - Telegrafi

Andrei Agius, njëri ndër lojtarët kryesor të Maltës, beson që mund ta dalin me rezultatin pozitiv nga ndeshja me kundër Kosoës. Ekipi ka arritur nga ishujt në Prishtinë përpara ndeshjes që zhvillohet nesër....

Futbollistët e Maltës të entuziazmuar para ndeshjes me Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kombëtarja e Maltës ka arritur gjatë ditës së sotme në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Malta është mysafire e Kosovës nesër në kuadër të ndeshjes së tretë në Ligën e Kombeve. Ndeshja do të zhvillohet...

Kombëtarja e Maltës arrin në Prishtinë, akomodohet në hotel

para 7 muajve - Telegrafi

Kundërshtari i radhës i Kosovës për Ligën e Kombeve është Malta dhe ka arritur në Prishtinë. Malta vjen e motivuar pas një barazimi me Azerbajxhanin 1-1 në shtëpi. Ata janë parë në hotelin ‘Swiss Diamond’...

​Futbollistët e Maltës shëtisin në sheshin e Prishtinës para ndeshjes me Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Express

Futbollistët e Maltër kanë dalur në shëtitje në një mot me diel në sheshin “Zahir Pajaziti” në qytetin e Prishtinës, një ditë para ndeshjes kundër Kombëtares së Kosovës. Kombëtarja e Kosovës do të ndeshet...

Malta e sheh Kosovën si ekip shumë të fortë që nuk është dashur ta ketë në grup

para 7 muajve - Koha.net

Qendërmbrojtësi i Maltës, Andrei Agius e ka cilësuar përfaqësuesen e Kosovës si ekip shumë të fortë, por është shprehur i bindur se përfaqësuesja e tij mund të nxjerr pikë të enjten në Prishtinë. Të frymëzuar...

Kombëtarja e Maltës arrin në Prishtinë, akomodohet në hotel

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kundërshtari i radhës i Kosovës për Ligën e Kombeve është Malta dhe ka arritur në Prishtinë. Malta vjen e motivuar pas një barazimi me Azerbajxhanin 1-1 në shtëpi. Ata janë parë në hotelin “Swiss Diamond”...

Futbollistët, të motivuar për fitoren e radhës

para 7 muajve - Koha.net

E kompletuar dhe me shumë motiv për fitore, përfaqësuesja e Kosovës të martën mbrëma zhvilloi seancën e dytë përgatitore për ndeshjen kundër Maltës, shkruan sot Koha Ditore. Futbollistët e Kosovës po e...

Kosova në tregun e zi

para 7 muajve - Zeri

Në vend se t’i kontribuojë avancimit të futbollit kosovar, vetë Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) në shumë raste e dëmton atë. Me apo pa qëllim? Këtë e dinë vetë ata që e kanë marrë mbi supet e veta...

'Dardanët', plot motiv

para 7 muajve - Zeri

Përfaqësuesja e Kosovës po vazhdon të bëhet gati për ndeshjen e së enjtes, që do ta zhvillojë para tifozëve të vet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë, kundër Maltës, në kuadër të Grupit 3 të Ligës...

FOTO/ Bileta në tregun e zi për ndeshjen me Maltën, lojtari kosovar zbulon skandalin

para 7 muajve - Newsport

Kosova do të përballet me Maltën nesër në orë 19:45, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve. Interesimi i qytetarëve kosovarë për të parë nga afër këtë takim ka qenë tepër i madh dhe prej disa ditësh këta...

Futbollistët, të motivuar për fitoren e radhës

para 7 muajve - Ekonomia Online

E kompletuar dhe me shumë motiv për fitore, përfaqësuesja e Kosovës të martën mbrëma zhvilloi seancën e dytë përgatitore për ndeshjen kundër Maltës, shkruan sot Koha Ditore. Futbollistët e Kosovës po e...

Lojtarët e Kombëtares së Kosovës presin fitore ndaj Maltës

para 8 muajve - Kallxo

Lojtarët e Kombëtares së Kosovës sot kanë kryer stërvitjen e dytë në stadiumin “Fadil Vokrri”, për ndeshjen e së enjtes që do ta luajnë kundër Maltës me fillim nga ora 20:45. Pas mbarimit të stërvitjeve...

Dhunë, alivanosje, nevoja për ndihmë të shpejt, ja rezultati rreth biletave të ndeshjes Kosovë Maltë

para 8 muajve - Pa censure

Kaos total rreth shitjes së biletave për ndeshjen Kosovë –Maltë e cila luhet në kuadër të Ligës së Kombeve të enjten në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, raporton Insporti.com. Policia ka përdorur...

Kosova vazhdoi stërvitjet, flasin Valon Berisha, Hekuran Kryeziu e Herolind Shala

para 8 muajve - Telegrafi

Kosova po vazhdon stërvitjet në një atmosferë jashtëzakonisht të mirë ku futbollistët që edhe sot kanë vazhduar me përgatitje me intensitet të lartë para ndeshjes të së enjtes kundër Maltës. Edhe në këtë...

Kryeziu deklarohet për ndeshjen Kosova – Malta

para 8 muajve - Lajmi.net

Hekuran Kryeziu ka folur pas stërvitjes së fundit të Kombëtares së Kosovës. Kombëtarja e Kosovës po vazhdon të stërvitet me intensitet të lartë për ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve. “Dardanët” të enjten...

Shala: Ndaj Maltës, veç fitore!

para 8 muajve - Lajmi.net

Herolind Shala nuk e diskuton asnjë rezultat tjetër përveç fitores në sfidën ndaj Maltës. Kombëtarja e Kosovës të enjten në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e xhiros së tretë në Ligën...

Kosova kryen stërvitjen e dytë, Challandes punon me goditjet nga distanca

para 8 muajve - SuperSport

Kosova ka zhvilluar pasditen e sotme seancën e dytë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e Ligës së Kombeve ndaj Maltës, që do të zhvillohet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës....

Foto nga stërvitja e Kosovës për ndeshjen kundër Maltës

para 8 muajve - Gazeta Express

Është mbajtur sonte edhe stërvitja e dytë e Kombëtares se Kosovës në Stadiumin “Fadil Vokrri” Kjo stërvitje është mbajtur në orën e paraparë që nga 18:19:30 dhe atmosfera në ekip është e mirë. Sipas kallxo.com,...

Biletat Kosovë-Maltë vetëm në treg të zi

para 8 muajve - Klan Kosova

Biletat për ndeshjen e futbollit Kosovë-Maltë po shiten edhe Ilegalisht. Ato mund të blihen në rrugë, por edhe nëpërmjet internetit. Çmimi i biletës që kushtoi tri euro tani po shitet së paku 25 euro.

Stërvitje më ndyshe të Kombëtares së Kosovës

para 8 muajve - OraInfo

Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar stërvitjen e radhës para ndeshjes me Maltën që zhvillohet të enjten nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Trajneri Bernand Chalandes për herë të parë para kësaj ndeshje...

Kosova vijon përgatitjet për ndeshjen me Maltën

para 8 muajve - Lajmi.net

Kosova sonte ka mbajtur seancën e dytë stërvitore për ndeshjen ndaj Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, në këtë seancë ka pasur të gjithë futbollistët e ftuar...

Kryeziu deklarohet për ndeshjen Kosova – Malta

para 8 muajve - AlbPortali

Kombëtarja e Kosovës po vazhdon të stërvitet me intensitet të lartë për ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve. Loading... “Dardanët” të enjten në ‘Fadil Vokrri’ presin Maltën, për të zhvilluar ndeshjen...

Shala: Ndaj Maltës, veç fitore!

para 8 muajve - AlbPortali

Kombëtarja e Kosovës të enjten në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ takohet me Maltën në ndeshjen e xhiros së tretë në Ligën e Kombeve. Loading... Skuadra e drejtuar nga Bernard Challandes, sot ka mbajtur në stërvitjen...

Foto nga stërvitja e Kosovës për ndeshjen kundër Maltës

para 8 muajve - Periskopi

Është mbajtur sonte edhe stërvitja e dytë e Kombëtares se Kosovës në Stadiumin “Fadil Vokrri” Kjo stërvitje është mbajtur në orën e paraparë që nga 18:19:30 dhe atmosfera në ekip është e mirë. Sipas kallxo.com,...

Nuk ka më bileta për ndeshjen Kosovë- Maltë, por fillon shitja në tregun e zi

para 8 muajve - Telegrafi

Nuk ka më bileta për ndeshjen Kosovë – Maltë në pikat e shitjes nëpër dyqanet e Ipkos. Të hënë pasdite kishin dal në shitje biletat ku u krijuan radhë të gjatë, ku kishte edhe probleme. Në pikën e shitjes...

Ademi: Stadiumi “Fadil Vokrri” i pamjaftueshëm për tifozët e shumtë të Kosovës

para 8 muajve - Koha.net

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi në “Express Intervistën” në KTV, ka komentuar rastin e pritjeve të gjata dhe problemeve me shitjen e biletave, duke thënë se stadiumi “Fadil Vokrri”...

Kosova vijon përgatitjet për ndeshjen me Maltën

para 8 muajve - AlbPortali

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, në këtë seancë ka pasur të gjithë futbollistët e ftuar në dispozicion, raporton portali arbresh.info. Loading... Por, Challandes nuk e ka ftuar yllin e Swansea City,...

Agim Ademi ia lë fajin ‘Fadil Vokrrit’ të vogël: Herën tjetër, biletat do t’i shesim online

para 8 muajve - Periskopi

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi në “Express Intervistën” në KTV, ka komentuar rastin e pritjeve të gjata dhe problemeve me shitjen e biletave, duke thënë se stadiumi “Fadil Vokrri”...

Ademi: Stadiumi “Fadil Vokrri” i pamjaftueshëm për tifozët e shumtë të Kosovës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi në ka komentuar rastin e pritjeve të gjata dhe problemeve me shitjen e biletave, duke thënë se stadiumi “Fadil Vokrri” është i pamjaftueshëm për...

ZYRTARE/ “Luftë” për të zënë vend në stadium, biletat “thahen” në kohë REKORD

para 8 muajve - Newsport

Ndeshja e së enjtes midis Kosovës dhe Maltës ngjalli interesimin e shumë qytetarëve për sfidën e vlefshme për Ligën e Kombeve. Por ditën e djeshme u regjistruan incidente dhe përplasje mes të interesuarëve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK