http://kariera.mk

Hoti thotë se vetëm zgjedhjet janë zgjidhje

para 7 muajve - Koha.net

Avdullah Hoti, Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, ka thënë se koalicioni qeverisës duhet të largohet sa më shpejtë nga pushteti. Duke komentuar takimin e sotëm të partnerëve të koalicionit me Partinë...

LDK-ja kundërshton rezolutën e Veselit, kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme

para 7 muajve - Medial

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka ritheksuar edhe një herë qëndrimin e partisë së tij në lidhje me rezolutën e pushtetit për dialogun me Serbinë. Avdullah...

LDK-ja kundërshton rezolutën e Veselit, kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme

para 7 muajve - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka ritheksuar edhe një herë qëndrimin e partisë së tij në lidhje me rezolutën e pushtetit për dialogun me Serbinë. Avdullah...

Hoti tregon pse u injorua thirrja e Kadri Veselit

para 7 muajve - Albeu

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës , Avdullah Hoti , ka folur pas bojktotit që partia e tij i ka bërë takimit të sotëm të thirur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në të cilin...

LDK-ja deklarohet pasi bojkotoi takimin me Veselin

para 7 muajve - Zeri

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas bojktotit që partia e tij i ka bërë takimit të sotëm të thirur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në të cilin...

Hoti për Pozitën: Të tillëve jo që nuk u votohet rezoluta, por sa më parë duhet larguar nga pushteti

para 7 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se pozita po përpiqet që ta kontrabandojë veten me rezolutën për dialogun me Serbinë. Hoti, duke përmendur se si opozitë kishin propozuar një...

Vjen reagimi i parë i LDK-së pasi bojkotuan takimin me Kadri Veselin

para 7 muajve - OraInfo

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka theksuar se ata që po përpiqen ta kontrabandojnë vetën në dialogun me Serbinë. Ai këto komente i ka bërë në profilin...

Hoti: Ata që sot po përpiqen të kontrabandojnë veten në dialog, kanë qenë penguesit kryesor të për ta mbrojtur shtetin.

para 7 muajve - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka theksuar se ata që po përpiqen ta kontrabandojnë vetën në dialogun me Serbinë. Ai këto komente i ka bërë në profilin...

Hoti reagon pas takimit të thirrur nga Veseli

para 7 muajve - RTV 21

LDK kërkon zgjedhje të reja Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot ftoi partitë opozitare në një takim, ës për të diskutuar për ngjarjet e fundit dhe rreth dialogut me Serbinë por që këtij takimi...

LDK deklarohet pasi bojkotoi takimin te Veseli

para 7 muajve - Gazeta Express

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas bojktotit që partia e tij i ka bërë takimit të sotëm të thirur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në të cilin...

Dështon edhe një përpjekje për platformën e dialogut me Serbinë

para 7 muajve - Koha.net

Në mungesë të partive më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, të enjten ka dështuar një tjetër takim i partive politike parlamentare, të cilin e kishte...

LDK tregon pse e bojkotoi takimin te Veseli

para 7 muajve - Sovrani

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas bojkotit që partia e tij i ka bërë takimit të sotëm të thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në të cilin...

LDK-ja kundërshton rezolutën e Veselit, kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 11 Tetor-Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka ritheksuar edhe një herë qëndrimin e partisë së tij në lidhje me rezolutën e pushtetit për dialogun me...

Sejdiu: PSD do të marrë pjesë në secilin takim ku temë e diskutimit është dialogu

para 7 muajve - Telegrafi

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu pas takimit që patën me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se procesi i dialogut me Serbinë, nuk mund të ecë përpara pa konsensus, dhe as pa...

Sejdiu: Në Kuvend duhet t’i bëjmë diskutimet për gjetjen e konsensusit

para 7 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të PSD’së, Dardan Sejdiu ka folur pas pjesëmarrjes në takimin e thirrur nga Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. Sejdiu ka thënë se të gjitha diskutimet për gjetjen e nbjë konsensusi...

Dështon edhe një përpjekje për platformën e dialogut me Serbinë

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Në mungesë të partive më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, të enjten ka dështuar një tjetër takim i partive politike parlamentare, të cilin e kishte...

Vetëvendosje dhe LDK bojkotojnë tryezën e Veselit

para 7 muajve - Vizion Plus

Kreu i kuvendit të Kosovës Kadri Veseli zhvilloi një takim me deputetët e qeverisë dhe opozitës, për të biseduar mbi rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Në takim nuk morën pjesë lëvizja Vetëvendosje...

LDK: Rezoluta nuk duhet votuar

para 7 muajve - KosovaPress

Ai në një status në Facebook shkruan se Lidhja Demokratike e Kosovës, për ta mbrojtur integritetin territorial të Republikës së Kosovës, ka propozuar rezolutën me të cilën do të vendosej vija kryesore...

Pas takimit me Veselin, Mimoza Kusari paralajmëron zgjedhje

para 7 muajve - OraInfo

Pas përfundimit të takimit të thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli, kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se është i domosdoshëm ndërtimi i konsensusit për dialogun Kosovë-Serbi. “Është...

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus për dialog, vendi të shkojë në zgjedhje

para 7 muajve - Telegrafi

Pas përfundimit të takimit të thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli, kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se është i domosdoshëm ndërtimi i konsensusit për dialogun Kosovë-Serbi. “Është...

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus, vendi të shkojë në zgjedhje

para 7 muajve - Koha.net

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari Lila, ka thënë se është i domosdoshëm ndërtimi i konsensusit, sa i përket dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë. Kusari-Lila duke u deklaruar pas takimit që patën...

Kusari-Lila: Vendi të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme nëse s’ka konsensus

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari Lila, ka thënë se është i domosdoshëm ndërtimi i konsensusit, sa i përket dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë. Kusari-Lila duke u deklaruar pas takimit që patën...

Veseli: Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne

para 7 muajve - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, porositi sot se Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne, ndërsa për rezolutën e propozuar mbi dialogun tha se aty janë përfshirë të gjitha...

Dardan Sejdiu flet pas takimit me Kadri Veselin

para 7 muajve - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, është deklaruar për media pas takimit me kreun e Kuvendit, Kadri Veseli. Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu, pas takimit...

Kusari-Lila: Nëse nuk gjejmë konsensus për dialog, vendi duhet të shkojë në zgjedhje

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, pas takimit me kreun e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se partitë shqiptare duhet të gjejnë një konsensus për dialog. Kryetarja e Alternativës,...

LDK dhe VV nuk bëhen pjesë e lojës së Veselit, PSD i shkon prapa

para 7 muajve - Albeu

Ka qenv thjesht një fars ideja e Kadri Veselit që t'i bashkojë partitë për t'i bindur të hynë në dialogun që udhëheq Hashim Thacit. Vetëvendosje dhe LDK nuk morën pjesë, ndërsa ka habitur PSD-ja e Shpend...

Sejdiu: Diskutimet për të gjetur një konsensus duhet të bëhen në Kuvend

para 7 muajve - Gazeta Express

Shefi i Grupit Parlamentar të PSD’së, Dardan Sejdiu ka folur pas pjesëmarrjes në takimin e thirrur nga Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. Sejdiu ka thënë se të gjitha diskutimet për gjetjen e nbjë konsensusi...

Veseli: Nuk duhet lejuar që Serbia të tregojë fuqi më shumë se ne

para 7 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, porositi sot se Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne, ndërsa për rezolutën e propozuar mbi dialogun tha se aty janë përfshirë të gjitha...

Veseli dështoi t’i sjell në tavolinë LDK-në dhe VV-në, ky është mesazhi i tij

para 7 muajve - OraInfo

Takimi i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli për unitet, dështoi të sjellë aty dy partitë më të mëdha opozitare. Veselit i shkuan partnerët qeveritarë dhe Alternativa e PSD, por munguan LDK-ja dhe...

Veseli: Draft Rezoluta është e hapur, mund të shtohen pika tjera

para 7 muajve - Kallxo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka mbledhur disa prej përfaqësueseve politikë në Kuvend të Kosovës për të diskutuar në lidhje me draft-rezolutën e propozuar nga partnerët e koalicionit në...

Dardan Sejdiu flet pas takimit me Kadri Veseli

para 7 muajve - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, është deklaruar për media pas takimit me kreun e Kuvendit, Kadri Veseli. Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu, pas takimit...

Pse Mimoza Kusari e fajëson Haradinajn e jo Thaçin për bllokadën rreth dialogut?

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka folur pas takimit të mbajtur sot me ftesë të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për të diskutuar rreth draft-rezolutës së hartuar ditë më parë për dialogun...

PSD e gatshme të shkojë në çdo takim ku diskutohet për dialogun Kosovë- Serbi

para 7 muajve - RTV 21

Sejdiu flet pas takimit me Veselin Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu pas takimit që patën me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin ka thënë se procesi i dialogut me Serbinë, nuk mund të ecë...

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus, vendi të shkojë në zgjedhje

para 7 muajve - Zeri

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se arritja e një konsensusi të gjerë mes partive dhe hartimi i një platforme rreth dialogut, është me se i domosdoshëm, raporton zeri.info. “Pa...

Veseli: Në takimin e sotëm u pajtuam: Jo asociacion me kompetenca ekzekutive

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se takimi i sotëm i thirrur nga ai për të folur për rezolutën rreth dialogut me Serbinë, ka qenë konstruktiv. Ai ka thënë se në këtë takim me përfaqësuesit...

Veseli: Rezoluta e propozuar përfshin gjithçka që ka kërkuar pozita dhe opozita

para 7 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se PSD-ja dhe Alternativa kanë qenë prezent në takim. “Kemi pasur një takim shumë konstruktiv. Kosova duhet të jetë me një zë dhe qëndrim rreth platformës së...

Hoti: Këtyre njerëzve jo që nuk duhet votuar rezolutën, por sa më shpejt t’i largojmë nga pushteti

para 7 muajve - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar sërish pas takimit që organizoi kryeparlamentari Kadri Veseli me partitë politike rreth rezolutës për dialogun. Hoti ka thënë se personat...

“Gabim historik që me ndarjen tonë i japim hapësirë Serbisë që të flasë në emrin tonë”

para 7 muajve - RTV 21

Sipas Veselit, më i rëndësishëm është territori, e ardhmja jonë euroatlantike sesa çdo kolltuk Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli porositi sot se Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë...

Sejdiu: Rezoluta e hartuar nga koalicioni nuk plotëson kriteret minimale

para 7 muajve - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se vetëm me konsensus nacional mund të ecet në procesin e dialogut, raporton zeri.info. “Është e qartë që ky proces nuk mund të ecë përpara...

Veseli: Në dialog, Kosova duhet të jetë më e fortë përballë Serbisë

para 7 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli për harmonizim të qëndrimeve rreth rezolutës për dialogun me Serbinë. Në këtë takim nga partitë opozitare morën pjesë Dardan Sejdiu...

Dështon tentimi i Kadri Veselit për t'u bërë faktor uniteti për dialogun

para 7 muajve - Gazeta Express

Takimi i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli për unitet, dështoi të sjellë aty dy partitë më të mëdha opozitare. Veselit i shkuan partnerët qeveritarë dhe Alternativa e PSD, por munguan LDK dhe Vetëvendosje....

Veseli thirrje LDK-së dhe VV-së, të jemi bashkë kundër Serbisë

para 7 muajve - RTV 21

Veseli u shpreh se në takim, u diskutua që të arrihet konsensus politik Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas takimit me krerët e opozitës për të diskutuar për ngjarjet e fundit dhe rreth dialogut...

Përfundon takimi, ja për çka u dakorduan partitë politike

para 7 muajve - Zeri

Para pak minutash ka përfunduar takimi i pozitës dhe disa partive opozitare, që ishte thirrur për të biseduar rreth rezolutës për dialogun, raporton zeri.info. Me këtë rast, kreu i kuvendit, Kadri Veseli,...

Veseli: Rezoluta e propozuar përfshin gjithçka që ka kërkuar pozita dhe opozita

para 7 muajve - Shenja

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se PSD-ja dhe Alternativa kanë qenë prezent në takim. “Kemi pasur një takim shumë konstruktiv. Kosova duhet të jetë me një zë dhe qëndrim rreth platformës së...

Ramush Haradinaj nuk jep detaje rreth takimit për Rezolutën e dialogut me Serbinë

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka dalur nga takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ku po marrin pjesë vetëm dy nga partitë opozitare. Haradinaj duke mos dashur të jap detaje rreth...

Haradinaj del prej takimit të thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka dalë nga takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për të diskutuar rreth harmonizimit të qëndrimeve për rezolutën rreth dialogut Kosovë-Serbi....

Haradinaj del nga takimi me Veselin

para 7 muajve - Telegrafi

Kryeministri I Kosovës Ramush Haradinaj, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka marr pjesë në takimin që e ka thirrur kryetari i Kuvendit Kadri Veseli. Ai pas një kohe ka dal nga takimi...

Veseli: Takimi ishte konstruktiv, na duhet të bashkohemi që Serbia të mos tregojë forcë mbi ne

para 7 muajve - KosovaPress

Pas takimit Veseli ka thënë se janë pajtuar që duhet të ketë një qëndrim në raport me Serbinë, Kosova shtet i pavarur, sovran dhe me pushtet të unifikuar, ndërkohë që ka thënë se nuk do të ketë asociacion...

Haradinaj del nga takimi me Veselin, e lë Ahmet Isufin

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka lëshuar takimin e thirrur nga kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, për të diskutuar rreth draft-rezolutës së hartuar ditë më parë për bisedimet ndërmjet...

Ramush Haradinaj nuk jep detaje rreth takimit të Rezolutës për dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka dalur nga takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ku po marrin pjesë vetëm dy nga partitë opozitare. Haradinaj duke mos dashur të jap detaje rreth...

Lajmi i fundit: Kryeministri Haradinaj lëshon takimin e thirrur nga Kadri Veseli

para 7 muajve - OraInfo

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka marr pjesë në takimin që e ka thirrur kryetari i Kuvendit Kadri Veseli. Ai pas një kohe ka dal nga takimi...

PSD dhe Alternativa në takimin e Veselit, LDK e VV e refuzojnë

para 7 muajve - Kallxo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar në një takim krerët e opozitës për të diskutuar për ngjarjet e fundit dhe rreth dialogut me Serbinë. Në këtë takim po marrin pjesë edhe partitë PSD...

Haradinaj lëshon takimin e thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka marr pjesë në takimin që e ka thirrur kryetari i Kuvendit Kadri Veseli. Ai pas një kohe ka dal nga takimi...

Haradinaj del nga takimi i thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sapo ka dalë nga takimi që po mbahet mes pozitës dhe disa partive opozitare, ku po diskutohet për dialogun, raporton zeri.info. Haradinaj me këtë rast ka thënë...

PSD dhe Alternativa i përgjigjen thirrjes së Veselit për rezolutën rreth dialogut

para 7 muajve - Klan Kosova

Ka nisur takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, për të diskutuar rreth harmonizimit të qëndrimeve për rezolutë rreth dialogut Kosovë-Serbi. Në këtë takim që ka nisur pak më parë, pjesë...

PSD dhe Alternativa, pjesë e takimit të thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Telegrafi

Ka nisur para pak minutash takimi i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli për të diskutuar rreth draf-rezolutës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Në këtë takim përveç përfaqësueseve të partive...

PSD dhe Alternativa i shkojnë Veselit në takim, a po mbështet Shpendi qeverinë?

para 7 muajve - Albeu

Ka nisur mbledhje e partive parlamentare, që është thirrur në fillim të kësaj jave nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Derisa dy partitë e mëdha opozitare, LDK dhe Vetëvendosje refuzuan ftesën e Veselit...

PSD dhe Alternativa në takimin e Veselit

para 7 muajve - RTV 21

Veseli pret në takim partitë politike Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar në një takim krerët e opozitës për të diskutuar për ngjarjet e fundit dhe rreth dialogut me Serbinë. Në këtë...

Në takim të Veseli shkojnë këta dy përfaqësues të opozitës

para 7 muajve - OraInfo

Ka nisur mbledhje e partive parlamentare, që është thirrur në fillim të kësaj jave nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Derisa dy partitë e mëdha opozitare, LDK dhe Vetëvendosje refuzuan ftesën e Veselit,...

PSD dhe Alternativa i përgjigjen thirrjes së Veselit për rezolutën rreth dialogut

para 7 muajve - Klan Kosova

Ka nisur takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, për të diskutuar rreth harmonizimit të qëndrimeve për rezolutë rreth dialogut Kosovë-Serbi. Në këtë takim që ka nisur pak më parë, pjesë...

Dy parti opozitare marrin pjesë në takimin e thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryetarja e Alternatives, Mimoza Kusari njëherësh deputete në Kuvendin e Kosovës po merr pjesë në takimin e thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. Ftesa e Veselit është bërë për të harmonizuar...

Dy parti opozitare po marrin pjesë në takimin e thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Zeri

Në takimin e thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, për harmonizim të qëndrimeve rreth rezolutës së dialogut, po marrin pjesë edhe dy partitë opozitare, PSD-ja dhe Alternativa, raporton zeri.info....

Nis takimi i thirrur nga Veseli, shkojnë edhe Dardan Sejdiu e Mimoza Kusari

para 7 muajve - Gazeta Express

Ka nisur mbledhje e partive parlamentare, që është thirrur në fillim të kësaj jave nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Derisa dy partitë e mëdha opozitare, LDK dhe Vetëvendosje refuzuan ftesën e Veselit,...

Haradinaj lëshon takimin e thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka marr pjesë në takimin që e ka thirrur kryetari i Kuvendit Kadri Veseli. Ai pas një kohe ka dal nga takimi...

PSD-ja konfirmon pjesëmarrjen në takimin e thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Medial

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fillim të kësaj jave, iu ka dërguar të gjitha partive opozitare një ftesë me të cilën do të harmonizohen mendimet për rezolutën për dialogun me Serbinë. Ky...

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus rreth dialogut, atëherë vendi të shkojë në zgjedhje

para 7 muajve - Zeri

Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka konsideruar se nuk është fare e lehtë që marrëveshja përmbyllëse me Serbinë të arrihet brenda vitit 2018, raporton "Zëri.info". “Në këtë vit kalendarik...

PSD merr pjesë në takimin e thirrur nga Kadri Veseli

para 7 muajve - Gazeta Express

Partia Socialdemokrate do të marrë pjesë sot në mbledhjen e thirrur nga Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, me përfaqësues të partive politike. PSD fillimisht e ka kundërshtuar këtë rezolutë, duke thënë...

Mimoza Kusari: Ose të arrihet marrëveshja për dialogun, ose të shkohet në zgjedhje

para 7 muajve - Fakti Ditor

Mimoza Kusari-Lila nga partia Alternativa ka thënë se në takimin e thirrur nga i pari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli kanë prezantuar qëndrimin e kësaj partie lidhur me Platformën për dialog. “Prezantoj...

Lëvizja Vetëvendosje: Rezoluta do ta legjitimonte aventurën personale të Hashim Thaçit

para 7 muajve - Telegrafi

Partitë opozitare nuk do të marrin pjesë në takimin e thirrur nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për harmonizimin e rezolutës së propozuar nga koalicioni qeverisës për dialogun Kosovë –...

Dialogu nuk mund të ecë përpara pa partitë opozitare

para 7 muajve - Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, thotë se negociatat në mes të Kosovës dhe Serbisë, të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian nuk mund të ecin përpara pa partitë opozitare....

PSD merr pjesë në takimin e thirrur nga Kadri Veseli

para 7 muajve - Zeri

Partia Soacialdemokrate ka vendosur që të marrë pjesë në takimin e ftuar nga Kryeparlamentari, Kadri Veseli ku do të diskutohet për draftë-rezolutën e propozuar nga Qeveria. Kështu ka bërë të ditur për “Gazeta...

PSD-ja konfirmon pjesëmarrjen në takimin e thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Lajmi.net

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fillim të kësaj jave, iu ka dërguar të gjitha partive opozitare një ftesë me të cilën do të harmonizohen mendimet për rezolutën për dialogun me Serbinë. Ky...

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus, vendi të shkojë në zgjedhje

para 7 muajve - KosovaPress

Kusari-Lila duke u deklaruar pas takimit që patën me kreun e Kuvendit, Kadri Veseli, tha se nëse ky konsensus në mes të partive nuk arrihet, atëherë duhet që vendi të shkojë në zgjedhje. “Alternativa e...

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus, vendi të shkojë në zgjedhje

para 7 muajve - Periskopi

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari Lila, ka thënë se është i domosdoshëm ndërtimi i konsensusit, sa i përket dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë. Kusari-Lila duke u deklaruar pas takimit që patën...

Dardan Sejdiu flet pas takimit me Kadri Veseli

para 7 muajve - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, është deklaruar për media pas takimit me kreun e Kuvendit, Kadri Veseli. Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu, pas takimit...

Veseli fton LDK-në dhe VV-në ta vënë interesin e Kosovës mbi atë të pushtetit

para 7 muajve - Gazeta Monitor

I pari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka bërë thirrje partive opozitare LDK-së dhe Vetëvendosjes që të marrin pjesë në takimet për gjetjen e një gjuhe të përbashkët për Dialogun Kosovë-Serbi. Këto...

Dardan Sejdiu flet pas takimit me Veselin

para 7 muajve - KosovaPress

Ai ka kujtuar se kjo parti do të shkojë në çdo takim ku temë e diskutimit është dialogu Kosovë- Serbi. “Si PSD kërkesa jonë përveç që rezoluta e PSD-së të votohet është që ky debat të kthehet në Kuvend....

Veseli-LDK-së e VV-së: Ta mbrojmë territorin, s’ka asociacion me kompetenca ekzekutive

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, si nikoqir, e ka vlerësuar të rëndësishëm takimin e sotëm, ku u diskutua për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online....

Dështon tentimi i Kadri Veselit për t’u bërë faktor uniteti për dialogun, ka një mesazh për LDK-në dhe VV-në

para 7 muajve - Sovrani

Takimi i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli për unitet, dështoi të sjellë aty dy partitë më të mëdha opozitare. Veselit i shkuan partnerët qeveritarë dhe Alternativa e PSD, por munguan LDK-ja dhe...

Veseli fton LDK-në e VV-në t’i bashkohen dialogut: Territori shumë i rëndësishëm, s’ka asociacion me kompetenca

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, si nikoqir, e ka vlerësuar të rëndësishëm takimin e sotëm, ku u diskutua për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online....

‘Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne’

para 7 muajve - KosovaPress

Ai këto komente i bëri pas takimit që kishte ftuar me partitë politike në Kuvend, të cilës nuk iu përgjigjen partitë opozitare LDK dhe Vetëvendosje, derisa PSD dhe Alternativa ishin pjesë e saj. Veseli...

Sejdiu: Platformën për dialog ta diskutojmë në Kuvend, LDK e VV po ballafaqohen nga distanca

para 7 muajve - Periskopi

Platformën për dialog ta diskutojmë në Kuvend, jo arrogancë, jo ballafaqim nga distanca Dardan Sejdiu nga Partia Socialdemokrate, ka thënë se kjo parti do të marrë pjesë në të gjitha takimet që thirren...

Veseli i bën opozitës thirrje për unitet

para 7 muajve - Bota Press

I pari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka bërë thirrje partive opozitare LDK-së dhe Vetëvendosjes që të marrin pjesë për gjetjen e një gjuhe të përbashkët për Dialogun Kosovë-Serbi. Këto komente...

Veseli – VV’së dhe LDK’së: Të bashkohemi, më i rëndësishëm territori i vendit se sa lufta juaj për kolltuqe

para 7 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka falënderuar PSD’në dhe Alternativën për pjesëmarrje në takimin që ka thirrur ai me partitë parlamentare për t’u dakorduar lidhur me rezolutën për dialogun...

Veseli thirrjet LDK-së e VV-së t’i bashkohen dialogut: Asnjëherë s’diskutohet për korrigjimin e kufirit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, si nikoqir, e ka vlerësuar të rëndësishëm takimin e sotëm, ku u diskutua për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online....

Kryeministri lëshon takimin e opozitës

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ka nisur mbledhje e partive parlamentare, që është thirrur në fillim të kësaj jave nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Derisa dy partitë e mëdha opozitare, LDK dhe Vetëvendosje refuzuan ftesën e Veselit,...

A do t’i shkojë opozita sot Kadri Veselit në takimin e thirrur pë rezulutën e dialogut

para 7 muajve - OraInfo

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli i ka ftuar sot në takim krerët e partive opozitare. Veseli i ka ftuar ata që t’i harmonizojnë qëndrimet për rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Takimi pritet të fillojë...

Haradinaj del nga takimi me Veselin, e lë Ahmet Isufin

para 7 muajve - Sovrani

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka lëshuar takimin e thirrur nga kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, për të diskutuar rreth draft-rezolutës së hartuar ditë më parë për bisedimet ndërmjet...

Haradinaj lëshon takimin e thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka dalë nga takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për të diskutuar rreth harmonizimit të qëndrimeve për rezolutën rreth dialogut Kosovë-Serbi....

Rezoluta për dialogun, Veseli fton opozitën për t’i harmonizuar qëndrimet

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari Kadri Veseli i ka ftuar sot në takim krerët e partive opozitare, njofton Klan Kosova. Ata bashkë pritet t’i harmonizojnë qëndrimet për rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Takimi pritet të fillojë...

Rezoluta për dialogun, Veseli pret sot opozitën për t’i harmonizuar qëndrimet

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli i ka ftuar sot në takim krerët e partive opozitare. Veseli i ka ftuar ata që t’i harmonizojnë qëndrimet për rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Takimi pritet të fillojë në ora 11:00.

Haradinaj lëshon takimin e thirrur nga Veseli, tregon arsyen

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 11 Tetor – Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka lëshuar takimin e thirrur nga Kadri Veseli me partitë opozitare lidhur me Rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi. Takimi në fjalë është duke...

Rezoluta për dialogun, Veseli pret sot opozitën për t’i harmonizuar qëndrimet

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli i ka ftuar sot në takim krerët e partive opozitare. Veseli i ka ftuar ata që t’i harmonizojnë qëndrimet për rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Takimi pritet të fillojë...

Haradinaj del nga takimi me Veselin

para 7 muajve - Periskopi

Kryeministri I Kosovës Ramush Haradinaj, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka marr pjesë në takimin që e ka thirrur kryetari i Kuvendit Kadri Veseli. Ai pas një kohe ka dal nga takimi...

Haradinaj del nga takimi me Veselin

para 7 muajve - KosovaPress

Ai pas një kohe ka dal nga takimi duke treguar se Brenda janë ende përfaqësues të partive në koalicionin qeveritar si dhe ata të PSD-së dhe Alternativës. Veseli të hënën ka ftuar krerët e partive politike...

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus rreth dialogut, atëherë vendi të shkojë në zgjedhje

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 11 Tetor – Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka konsideruar se nuk është fare e lehtë që marrëveshja përmbyllëse me Serbinë të arrihet brenda vitit 2018. “Në këtë vit kalendarik është...

Nis takimi i thirrur nga Veseli, shkojnë edhe Dardan Sejdiu e Mimoza Kusari

para 7 muajve - Sovrani

Ka nisur mbledhje e partive parlamentare, që është thirrur në fillim të kësaj jave nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Derisa dy partitë e mëdha opozitare, LDK dhe Vetëvendosje refuzuan ftesën e Veselit,...

PSD-ja merr pjesë në takimin e thirrur nga Kadri Veseli

para 7 muajve - Sovrani

Partia Socialdemokrate do të marrë pjesë sot në mbledhjen e thirrur nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, me përfaqësues të partive politike. PSD-ja fillimisht e ka kundërshtuar këtë rezolutë, duke thënë...

Ka filluar takimi, Veseli-partitë në koalicion, PSD dhe Alternativa

para 7 muajve - KosovaPress

Siç raportojnë gazetarët nga vendi i ngjarjes takimi ka filluar dhe nuk dihet se kur do të dalin me ndonjë deklaratë për media. Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të hënën iu ka dërguar të gjitha...

Ka filluar takimi, Veseli-partitë në koalicion, PSD dhe Alternativa

para 7 muajve - Gazeta e re

Në takimin e thirrur nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli po marrin pjesë përveç partive politike në koalicion qeveritar si dhe Partia Socialdemokrate dhe Alternativa. Siç raportojnë gazetarët nga vendi...

Ka filluar takimi, Veseli -partitë në koalicion, PSD dhe Alternativa

para 7 muajve - KosovaPress

Siç raportojnë gazetarët nga vendi i ngjarjes takimi ka filluar dhe nuk dihet se kur do të dalin me ndonjë deklaratë për media. Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të hënën iu ka dërguar të gjitha...

Këta janë dy deputetët e opozitës, që shkuan në takim tek Kadri Veseli

para 7 muajve - Bota Press

Ka nisur mbledhje e partive parlamentare, që është thirrur në fillim të kësaj jave nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Derisa dy partitë e mëdha opozitare, LDK dhe Vetëvendosje refuzuan ftesën e Veselit,...

Përveç PSD’së, edhe Alternativa i përgjigjet thirrjes së Veselit

para 7 muajve - Periskopi

Ka nisur takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, për të diskutuar rreth harmonizimit të qëndrimeve për rezolutë rreth dialogut Kosovë-Serbi. Në këtë takim që ka nisur pak më parë, pjesë...

PSD-ja dhe Alternativa i përgjigjen thirrjes së Veselit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, për të diskutuar rreth harmonizimit të qëndrimeve për rezolutë rreth dialogut Kosovë-Serbi ka mbledhur krerët e koalicionit e dy parti opozitare....

PSD merr pjesë në takimin te Veseli

para 7 muajve - KosovaPress

Ky takim është paraparë që të mbahet sot me fillim prej orës 11:00 në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Pjesëmarrjen në këtë takim e ka konfirmuar Partia Socialdemokrate, por jo edhe LDK dhe Vetëvendosje....

Opozita refuzon ftesën për harmonizim të rezolutës

para 7 muajve - Zeri

Partitë opozitare nuk do të marrin pjesë në takimin e thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli për harmonizimin e rezolutës së propozuar nga koalicioni qeverisës për dialogun Kosovë - Serbi, shkruan sot...

Kjo parti opozitare konfirmon pjesëmarrjen në takimin e thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Bota Press

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fillim të kësaj jave, iu ka dërguar të gjitha partive opozitare një ftesë me të cilën do të harmonizohen mendimet për rezolutën për dialogun me Serbinë. Ky...

VV: Rezoluta do ta legjitimonte aventurën personale të Thaçit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Partitë opozitare nuk do të marrin pjesë në takimin e thirrur nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për harmonizimin e rezolutës së propozuar nga koalicioni qeverisës për dialogun Kosovë –...

Opozita bojkoton ftesën për harmonizim të rezolutës

para 7 muajve - Zeri

Partitë opozitare nuk do të marrin pjesë në takimin e thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli për harmonizimin e rezolutës së propozuar nga koalicioni qeverisës për dialogun Kosovë - Serbi, shkruan sot...

Rezoluta për dialogun, Veseli fton opozitën për t’i harmonizuar qëndrimet

para 7 muajve - Fol

Kryetari Kadri Veseli i ka ftuar sot në takim krerët e partive opozitare, njofton Klan Kosova. Ata bashkë pritet t’i harmonizojnë qëndrimet për rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Takimi pritet të fillojë në ora 11.

PSD merr pjesë në takimin e thirrur nga Veseli për rezolutën e dialogut, VV e LDK e bojkotojnë

para 7 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli u ka dërguar ftesa krerëve të partive opozitare për një takim që pritet të mbahet sot në orën 11:00, ku do të diskutohet për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën...

Rezoluta për dialogun, Veseli fton opozitën për t’i harmonizuar qëndrimet

para 7 muajve - Pa censure

Kryetari Kadri Veseli i ka ftuar sot në takim krerët e partive opozitare, njofton Klan Kosova. Ata bashkë pritet t’i harmonizojnë qëndrimet për rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Takimi pritet të fillojë në ora 11.

Rezoluta për dialogun Kosovë-Serbi, Veseli fton opozitën në takim

para 7 muajve - Sovrani

Me fillim nga ora 11 pritet të fillojë takimi i partive opozitare me kreun e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Veseli ka ftuar partitë opozitare që të mblidhen në një takim të përbashkët për t’i harmonizuar...

Opozita refuzon ftesën për harmonizim të rezolutës

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 11 Tetor – Partitë opozitare nuk do të marrin pjesë në takimin e thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli për harmonizimin e rezolutës së propozuar nga koalicioni qeverisës për dialogun Kosovë...

Gjithçka gati për takimin e Veselit me opozitën

para 7 muajve - Gazeta Express

Krasniqi: Kosova duhet të dijë çfarë të kërkoj në dialogun me Serbinë Është bërë gati salla ku të enjten paradite pritet të mblidhen përfaqësuesit e opozitës, pas një ftese që u ka bërë kryetari i Kuvendit...

LDK-ja fton partitë për të caktuar datën e zgjedhjeve

para 7 muajve - Albinfo

“Si parti politike, më e madhe në Kosovë, qëndrimet tona i shpalosim para anëtarësisë dhe qytetarëve tanë, kurse në Kuvend përmes grupit tonë parlamentar”, ka thënë LDK-ja në një njoftim për media. Lidhja...

LDK-Veselit: Flasim për zgjedhje jo për dialog

para 7 muajve - Kallxo

Lidhja Demokratike e Kosovës i është përgjigjur ftesës së Kadri Veselit për takim për të diskutuar për dialogun me Serbinë. Përmes një komunikate për media, LDK ka paralajmëruar se janë të gatshëm të takohen...

LDK-ja të vendosur për zgjedhje të jashtëzakonshme

para 7 muajve - Zeri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të hënë iu ka dërguar ftesa krerëve të partive opozitare për t’u takuar së bashku të enjten në ora 11:00 në Kuvend për të diskutuar në lidhje me harmonizimin...

LDK takohet me partitë parlamentare vetëm për të caktuar datën e zgjedhjeve

para 7 muajve - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media sqaron se disa herë i ka bërë të qarta para opinionit dhe anëtarësisë së saj qëndrimet për dialogun me Serbinë. “Këto qëndrime duhet të jenë...

LDK jep sinjale për injorim ndaj Kadri Veselit

para 7 muajve - Albeu

Kryeparlamentari Kadri Veseli po provon të bëhet nikoqir i një takimi gjithëpërfshirës të partive parlamentare për harmonizimin e rezolutës për dialogun me Serbinë. Ai i ka dërguar ftesë edhe kreut të...

LDK e gatshme të merret vesh me gjitha partitë për zgjedhjet e jashtëzakonshme

para 7 muajve - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës, edhe njëherë ka bërë të qartë se qëndrimet e saj lidhur me dialogun me Serbinë tashmë i ka shprehur para opinionit publik dhe anëtarësisë. Sipas komunikatës, LDK si parti...

LDK e gatshme të takohet me Kadri Veselin vetëm për caktimin e datës së zgjedhjeve

para 7 muajve - OraInfo

Kreu i Kuvendit Kadri Veseli po provon të bëhet nikoqir i një takimi gjithëpërfshirës të partive parlamentare për harmonizimin e rezolutës për dialogun me Serbinë. Ai i ka dërguar ftesë edhe kreut të LDK’së...

LDK ‘e fiksuar’ në zgjedhje të jashtëzakonshme, nuk e përfill kërkesën e Veselit

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të hënë iu ka dërguar ftesa krerëve të partive opozitare për t’u takuar së bashku të enjten në ora 11:00 në Kuvend për të diskutuar në lidhje me harmonizimin...

LDK thërret partitë opozitare për t’u marrë vesh për datën e zgjedhjeve

para 7 muajve - Koha.net

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se disa herë i ka bërë të qarta para opinionit dhe anëtarësisë së saj qëndrimet për dialogun me Serbinë. Thotë se këto qëndrime duhet të jenë të qarta edhe për Kryetarin...

LDK nuk e sqaron nëse do të shkojë nesër në takimin e thirrur nga Veseli

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeparlamentari Kadri Veseli po provon të bëhet nikoqir i një takimi gjithëpërfshirës të partive parlamentare për harmonizimin e rezolutës për dialogun me Serbinë. Ai I ka dërguar ftesë edhe kreut të...

PSD-ja kundërshton rezolutën e koalicionit, e mbyllur ndaj ftesës së Veselit

para 7 muajve - Zeri

Gjatë ditës së djeshme, kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, iu ka dërguar ftesa krerëve të partive opozitare për t’u takuar së bashku të enjten në ora 11:00 në Kuvend për të diskutuar në lidhje me...

PSD-ja kundërshton rezolutën e koalicionit, e mbyllur ndaj ftesës së Veselit

para 7 muajve - Lajmi.net

Gjatë ditës së djeshme, kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, iu ka dërguar ftesa krerëve të partive opozitare për t’u takuar së bashku të enjten në ora 11:00 në Kuvend për të diskutuar në lidhje me...

A do të maerr pjesë LDK në takimin e thirrur nga Kadri Veseli

para 7 muajve - Sovrani

Kryeparlamentari Kadri Veseli po provon të bëhet nikoqir i një takimi gjithëpërfshirës të partive parlamentare për harmonizimin e rezolutës për dialogun me Serbinë. Ai i ka dërguar ftesë edhe kreut të...

Opozita, e pavendosur për harmonizimin e rezolutës

para 7 muajve - Ina

Partitë opozitare në vend janë shprehur të pavendosura nëse do t’i përgjigjen pozitivisht ftesës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për t’u takuar nesër (të enjten) për të harmonizuar rezolutën për...

LDK takohet me partitë parlamentare vetëm për të caktuar datën e zgjedhjeve

para 7 muajve - Gazeta e re

Lidhja Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media sqaron se disa herë i ka bërë të qarta para opinionit dhe anëtarësisë së saj qëndrimet për dialogun me Serbinë. “Këto qëndrime duhet të jenë...

LDK refuzon Veselin: Takohemi veç për datën e zgjedhjeve

para 7 muajve - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media sqaron se disa herë i ka bërë të qarta para opinionit dhe anëtarësisë së saj qëndrimet për dialogun me Serbinë. “Këto qëndrime duhet të jenë...

LDK takohet me partitë parlamentare vetëm për të caktuar datën e zgjedhjeve

para 7 muajve - KosovaPress

“Këto qëndrime duhet të jenë të qarta edhe për kryetarin e Kuvendit.  Si parti politike, më e madhe në Kosovë, qëndrimet tona i shpalosim para anëtarësisë dhe  qytetarëve tanë, kurse  në Kuvend përmes...

LDK: Jemi të gatshëm të takohemi me partitë për t’u marrë vesh për datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme

para 7 muajve - Ekonomia Online

Përmes një komunikate për media, Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se është e gatshme të takohet me partitë parlamentarë për t’u marrë vesh për datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme dhe orientimet...

LDK: Veseli duhet t’i ketë të qarta qëndrimet tona për dialogun me Serbinë

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 10 Tetor – Lidhja Demokratike e Kosovës me anë të një njoftimi edhe një herë ka bërë të qartë qëndrimin e saj për dialogun me Serbinë. LDK thotë se këto qëndrime duhet të jenë të qarta edhe për...

PSD-ja kundërshton rezolutën e koalicionit, e mbyllur ndaj ftesës së Veselit

para 7 muajve - Sovrani

Gjatë ditës së djeshme, kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, iu ka dërguar ftesa krerëve të partive opozitare për t’u takuar së bashku të enjten në ora 11:00 në Kuvend për të diskutuar në lidhje me...

Opozita, e pavendosur për harmonizimin e rezolutës

para 7 muajve - Gazeta Express

Partitë opozitare në vend janë shprehur të pavendosura nëse do t’i përgjigjen pozitivisht ftesës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për t’u takuar nesër (të enjten) për të harmonizuar rezolutën për...

Opozita, e pavendosur për harmonizimin e rezolutës

para 7 muajve - Klan Kosova

Partitë opozitare në vend janë shprehur të pavendosura nëse do t’i përgjigjen pozitivisht ftesës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për t’u takuar nesër (të enjten) për të harmonizuar rezolutën për...

Opozita, e pavendosur për harmonizimin e rezolutës

para 7 muajve - Zeri

Partitë opozitare në vend janë shprehur të pavendosura nëse do t’i përgjigjen pozitivisht ftesës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për t’u takuar nesër (të enjten) për të harmonizuar rezolutën për...

Opozita, e pavendosur për harmonizimin e rezolutës

para 7 muajve - Periskopi

Partitë opozitare në vend janë shprehur të pavendosura nëse do t’i përgjigjen pozitivisht ftesës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për t’u takuar nesër (të enjten) për të harmonizuar rezolutën për...

Opozita, e pavendosur për harmonizimin e rezolutës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Partitë opozitare në vend janë shprehur të pavendosura nëse do t’i përgjigjen pozitivisht ftesës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për t’u takuar nesër (të enjten) për të harmonizuar rezolutën për...

Mimoza Kusari tregon nëse do të shkojë në tryezën e Kadri Veselit

para 8 muajve - OraInfo

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se ende nuk kanë vendosur se a do të shkojnë apo jo në takimin e ftuar nga kryeparlamentari Kadri Veseli për partitë...

Alternativa ka kushte për të shkuar në tryezën e Veselit

para 8 muajve - Gazeta Express

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë ende nuk kanë vendosu që a do të shkojnë apo jo në takimin e ftuar nga kryeparlamentari Kadri Veseli për partitë...

Alternativa ka kushte për të shkuar në tryezën e Veselit

para 8 muajve - Bota Press

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se ende nuk kanë vendosur se a do të shkojnë apo jo në takimin e ftuar nga kryeparlamentari Kadri Veseli për partitë...

Opozita nuk shkon në takim tek Veseli

para 8 muajve - Klan Kosova

Partitë opozitare zor se do të shkojnë në takimin e ftuar nga kryeparlamentari Kadri Veseli për një përafrim të mundshëm të qëndrimeve rreth dialogut me Serbinë. LDK dhe Vetëvendosje kanë refuzuar ftesën,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK