http://kariera.mk

Punimet për Termocentralin “Kosova e Re” do të fillojnë vitin e ardhshëm

para 7 muajve - Klan Kosova

Ndërtimi i Termocentralit “Kosova e Re” do të nisë në pjesën e parë të vitit të ardhshëm, njofton Ministria e Zhvillimit Ekonomik. Procesi është në fazën finale të përzgjedhjes së kompanisë për ndërtimin,...

Contour Global: TC ‘Kosova e Re’ ndërtohet pa Bankën Botërore

para 7 muajve - Kallxo

Investitori ‘Contour Global’ ka reaguar pas deklaratës për tërheqjen nga financimi i TC ‘Kosova e Re’ të presidentit të Bankës Botërore, Jim Yong Kim në takimin me shoqërinë civile në Bali të Indonezisë....

ContourGlobal:“Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Qeveria e Kosovës dhe kompania fituese për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”, "ContourGlobal", thonë se nuk do të zmbrapsen nga realizimi i projektit, pavarësisht deklaratave të përfaqësuesve të...

Banka Botërore nuk e mbështet termocentralin ‘Kosova e Re’, MZHE-ja ende nuk i din arsyet

para 7 muajve - Lajmi.net

Në fund të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës nënshkroi marrëveshjen komerciale me kompaninë amerikane ‘Contour Global’ për ndërtimin termocentralit ‘Kosova e Re’ me kapacitet 500 megavat, i cili do të...

ContourGlobal: “Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore

para 7 muajve - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës dhe kompania fituese për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”, “ContourGlobal”, thonë se nuk do të zmbrapsen nga realizimi i projektit, pavarësisht deklaratave të përfaqësuesve të...

Banka Botërore nuk e mbështet termocentralin ‘Kosova e Re’, MZHE-ja ende nuk i din arsyet

para 7 muajve - Sovrani

Në fund të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës nënshkroi marrëveshjen komerciale me kompaninë amerikane ‘Contour Global’ për ndërtimin termocentralit ‘Kosova e Re’ me kapacitet 500 megavat, i cili do të...

Ndërtimi i ‘Kosova e Re’ pritet vitin e ardhshëm

para 7 muajve - Periskopi

Qeveria e Kosovës përmes një deklarate për media ka bërë të ditur se ndërtimi i Termocentralit “Kosova e Re” nis në pjesën e parë të vitit të ardhshëm, projekt ky i cili do të finalizohet duke i ndjekur...

Ndërtimi i “Kosova e Re” pritet vitin e ardhshëm

para 7 muajve - KosovaPress

“Projekti ka mbështetje të madhe dhe të pakursyer të partnerëve tanë strategjikë ndërkombëtarë. “Kosova e Re” do të finalizohet sepse është e vetmja zgjidhje për të arritur sigurinë e furnizimit me energji,...

Punimet për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re” pritet të fillojnë në pjesën e parë të vitit 2019

para 7 muajve - Ekonomia Online

Përmes një komunikate për media, Qeveria e Kosovës, respektivisht Ministria e Zhvillimit Ekonomik, ka bërë të ditur se projekti i Termocentralit “Kosova e Re” do të finalizohet bazuar në rregullat dhe...

Qeveria e vendosur për realizimin e “Kosovës së Re” edhe pa përkrahjen e Bankës Botërore

para 7 muajve - Medial

Edhe pse drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, Qeveria e Kosovës është deklaruar e vendosur për realizimin...

Edhe pa përkrahjen e Bankës Botërore do të realizohet “Kosova e Re”

para 7 muajve - OraInfo

Edhe pse drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, Qeveria e Kosovës është deklaruar e vendosur për realizimin...

Qeveria e vendosur për realizimin e “Kosovës së Re” edhe pa përkrahjen e Bankës Botërore

para 7 muajve - Gazeta Express

Edhe pse drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, Qeveria e Kosovës është deklaruar e vendosur për realizimin...

Qeveria e vendosur për realizimin e “Kosovës së Re” edhe pa përkrahjen e Bankës Botërore

para 7 muajve - Koha.net

Edhe pse drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, Qeveria e Kosovës është deklaruar e vendosur për realizimin...

Qeveria e vendosur për realizimin e “Kosovës së Re” edhe pa përkrahjen e Bankës Botërore

para 7 muajve - Sovrani

Edhe pse drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, Qeveria e Kosovës është deklaruar e vendosur për realizimin...

Qeveria e vendosur për realizimin e “Kosovës së Re” edhe pa përkrahjen e Bankës Botërore

para 7 muajve - Ekonomia Online

Edhe pse drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, Qeveria e Kosovës është deklaruar e vendosur për realizimin...

Qeveria e vendosur për realizimin e “Kosovës së Re”, edhe pa përkrahjen e Bankës Botërore

para 7 muajve - Periskopi

Edhe pse drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, Qeveria e Kosovës është deklaruar e vendosur për realizimin...

Lluka beson se “Contour Global” do të sigurojë financat për TC “Kosova e Re”

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 10 tetor 2018 – Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka, ka thënë se investitori “Contour Global” është në rrugë të mbarë të sigurojë financat pë ndërtimin e Termocentralit...

Banka Botërore nuk e përkrah TC ‘Kosova e Re’

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti i Bankës Botërore Jim Yong Kim thotë se termocentrali me qymyr “Kosova e Re” nuk mund të garojë me çmimin e energjisë së ripërtërishme. Banka Botërore ka tërhequr mbështetjen për ndërtimin e...

kur është pyetur lidhur me financimin e këtij projekti nga Visar Azemit, drejtorit ekzekutiv të “Balkan Green Foundation”

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 10 tetor 2018 – Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka, ka thënë se investitori “Contour Global” është në rrugë të mbarë të sigurojë financat pë ndërtimin e Termocentralit...

Lluka: "Kosova e Re" do të ndërtohet, s'ka alternativë tjetër

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se ndërtimi i Termocentralit "Kosova e Re" është projekti më strategjik për vendin dhe zhvillimin ekonomik të tij. Lluka, përmes një postimi në Facebook,...

Lluka: Ndërtimi Termocentralit ‘Kosova e Re’ do të përfundojë në afat të paraparë

para 7 muajve - Telegrafi

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka thënë se ndërtimi i Termocentralit Kosova e Re, siç është komunikuar deri më tani, është projekti më strategjik për vendin dhe zhvillimin ekonomik të saj...

Reagon ministri Lluka pas tërheqjes së Bankës Botërore nga financimi i TC ‘Kosova e Re’

para 7 muajve - Kallxo

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se investitori ‘Contour Global’ është në rrugë të drejtë të sigurimit të financimit të TC ‘Kosova e Re’ nga burime të ndryshme siç janë agjencitë...

Lluka: Ja kur do të përfundojë ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re”

para 7 muajve - Zeri

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, është shprehur se ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re” do të përfundojë në afat të paraparë, transmeton zeri.info. Lluka në një status në Facebook po ashtu...

Lluka: Do të punojmë që Termocentrali ‘Kosova e Re’ të përfundojë në afat të paraparë

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka thënë se ndërtimi i Termocentralit Kosova e Re është projekti më strategjik për vendin dhe zhvillimin ekonomik. Lluka përmes një postimi në Facebook, ka...

Lluka siguron qytetarët se ndërtimi i Termocentralit “Kosova e Re” do të përfundojë me kohë

para 7 muajve - Medial

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka siguruar qytetarët se bashkë me investitorin “ContourGlobal” do të punojnë që ndërtimi i Termocentralit...

Reagon ministri Lluka pas tërheqjes së Bankës Botërore nga financimi i TC ‘Kosova e Re’

para 7 muajve - Periskopi

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se investitori ‘Contour Global’ është në rrugë të drejtë të sigurimit të financimit të TC ‘Kosova e Re’ nga burime të ndryshme siç janë agjencitë...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

para 7 muajve - Politiko

Drejtori ekzekutiv i kësaj organizate, Visar Azemi, dhe Burim Ejupi nga Instituti për Politikat Zhvillimore (INDEP) po marrin pjesë në takimet vjetore të Grupit të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

para 7 muajve - Koha.net

Përfaqësues të organizatës joqeveritare "Balkan Green Foundation", përmes një komunikate për media, bënë të ditur se Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin "Kosova e Re". Drejtori ekzekutiv...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

para 7 muajve - Medial

Drejtori Ekzekutiv i organizatës joqeveritare Balkan Green Foundation, Visar Azemi dhe Burim Ejupi nga Instituti për Politikat Zhvillimore (INDEP) po marrin pjesë në Takimet Vjetore të Grupit të Bankës...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

para 7 muajve - Lajmi.net

Përfaqësues të organizatës joqeveritare "Balkan Green Foundation", përmes një komunikate për media, bënë të ditur se Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin "Kosova e Re". Drejtori ekzekutiv...

Balkan Green Foundation: Banka Botërore nuk do ta mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

para 7 muajve - Klan Kosova

Drejtori Ekzekutiv i organizatës joqeveritare Balkan Green Foundation, Visar Azemi dhe Burim Ejupi nga Instituti për Politikat Zhvillimore (INDEP) po marrin pjesë në Takimet Vjetore të Grupit të Bankës...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin "Kosova e Re"

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Përfaqësues të organizatës joqeveritare "Balkan Green Foundation", përmes një komunikate për media, bënë të ditur se Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin "Kosova e Re". Drejtori ekzekutiv...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin ‘Kosova e Re’

para 7 muajve - Telegrafi

Na kërkohet me aktet tona nënligjore të ndjekim opsionet me kosto më të ulët – meqë burimet alternative tani janë nën koston e qymyrit, pa dyshim nuk do ta mbështesim një projekt të tillë. Kështu ka deklaruar...

Zyrtare: Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

para 7 muajve - RTV 21

Po mbahen Takimet Vjetore të Grupit të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar Presidenti i Grupit të Bankës Botërore, Jim Yong Kim konfirmoi se Banka Botërore ka marrë një vendim të qartë për...

Lluka siguron qytetarët se ndërtimi i Termocentralit “Kosova e Re” do të përfundojë me kohë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka siguruar qytetarët se bashkë me investitorin “ContourGlobal” do të punojnë që ndërtimi i Termocentralit...

Banka Botërore nuk e përkrah ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 10 tetor 2018 – Presidenti i Grupit të Bankës Botërore, Jim Yong Kim ka thënë që Banka Botërore nuk do ta mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re” në Kosovë. Kim shpalosi qëndrimin...

Banka Botërore nuk e përkrah termocentralin ‘Kosova e Re’

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti i Grupit të Bankës Botërore, Jim Yong Kim ka thënë që Banka Botërore nuk do ta mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re” në Kosovë. Kim shpalosi qëndrimin e Bankës Botërore rreth termocentralit...

Banka Botërore kundër ndërtimit të tërmocentralit “Kosova e Re”

para 7 muajve - OraInfo

Drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar sot se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’, shkruan Express. Këto deklarime Yong Kim i ka bërë gjatë sesionit...

Banka Botërore nuk e mbështet ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’

para 7 muajve - Zeri

Drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar sot se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’, shkruan Gazeta Express. Këto deklarime Yong Kim i ka bërë gjatë...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Përfaqësues të organizatës joqeveritare “Balkan Green Foundation”, përmes një komunikate për media, bënë të ditur se Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”. Drejtori ekzekutiv...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Përfaqësues të organizatës joqeveritare “Balkan Green Foundation”, përmes një komunikate për media, bënë të ditur se Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”. Drejtori ekzekutiv...

Banka Botërore nuk e mbështet ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’

para 7 muajve - Gazeta Express

Drejtori i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, ka konfirmuar sot se ky institucion nuk do të mbështesë ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’, shkruan Gazeta Express. Këto deklarime Yong Kim i ka bërë gjatë...

Banka Botërore nuk e përkrah termocentralin miliardësh ‘Kosova e Re’

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Grupit të Bankës Botërore, Jim Yong Kim ka thënë që Banka Botërore nuk do ta mbështesë ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re” në Kosovë. Kim shpalosi qëndrimin e Bankës Botërore rreth termocentralit...

Banka Botërore nuk do të mbështesë termocentralin “Kosova e Re”

para 7 muajve - Ekonomia Online

Drejtori Ekzekutiv i organizatës joqeveritare Balkan Green Foundation, Visar Azemi dhe Burim Ejupi nga Instituti për Politikat Zhvillimore (INDEP) po marrin pjesë në Takimet Vjetore të Grupit të Bankës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK