http://kariera.mk

Deputetja e VMRO-së, Rangellova: Një parti e izoluar, është parti pa ardhmëri

para 7 muajve - Portalb

Pas rënies së Nikolla Gruevskit, është evidente që partia VMRO-DPMNE-ja, që për 11 vjet e udhëhoqi Maqedoninë, është ndarë në shumë tabore, dhe se qëndrimet e anëtarëve të partisë u ndanë për atë se kush...

Një e nesërme e pasigurt

para 7 muajve - Telegrafi

Leonidha Mërtiri Teksa deri dje maqedonasit mbështesnin integrimin e vendit të tyre në Bashkimin Evropian dhe në NATO, referendumi i së dielës së kaluar tregoi ndryshe, përderisa 36 për qind e votuesve...

VMRO-DPMNE nuk përfill reagimet e PPE-së

para 7 muajve - Medial

Pavarësisht shqetësimeve të deputetëve nga Partia Popullore Evropiane ku bën pjesë edhe VMRO DPMNE-ja  dhe Partisë Demokristiane të kancelares gjermane Merkel lidhur me qasjen e deritanishme destrkutive...

VMRO – DPMNE nuk përfill reagimet e PPE-së

para 7 muajve - Iliria News

Pavarësisht shqetësimeve të deputetëve nga Partia Popullore Evropiane ku bën pjesë edhe VMRO DPMNE-ja dhe Partisë Demokristiane të kancelares gjermane Merkel lidhur me qasjen e deritanishme destrkutive...

VMRO – DPMNE nuk përfill reagimet e PPE-së

para 7 muajve - Alsat-M

Pavarësisht shqetësimeve të deputetëve nga Partia Popullore Evropiane ku bën pjesë edhe VMRO DPMNE-ja  dhe Partisë Demokristiane të kancelares gjermane Merkel lidhur me qasjen e deritanishme destrkutive...

Deputetja e OBRM-PDUKM-së, Rangellova: Partia e izoluar është parti pa të ardhme

para 7 muajve - Telegrafi

Deputetja e partisë opozitare maqedonase Daniella Rangellova, e cila ishte mesin e atyre që votuan në referendumin e 30 shtatorit, në një intervistë për BIRN ka folur rreth partisë së saj, qeverisjes së...

RTS njoftoi se deputetët e VMRO-DPMNE-së janë nën presion por Zaev e ka siguruar shumicën

para 7 muajve - Portalb

Me titullin “ Maqedonia, deputetët e VMRO-DPMNE-së nën presion Radiotelevizioni i Serbisë, RTS ka njoftuar se para fillimit të debatit të Komisionit për çështje kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë , 11...

RANGELLOVA: Kisha presione dhe kërcënime pse votova në referendum. Partia nuk reagoi

para 7 muajve - Medial

Unë me kokën lartë dhe dinjitet në referendum votova “kundër” marrëveshjes së Prespës dhe ajo është në kuadër të qëndrimit partiak të VMRO-DPMNE-së- secili të vendos sipas bindjeve të veta, thotë kryetarja...

VMRO nuk përfill paralajmërimin e PPE-së

para 7 muajve - Pa censure

Pavarësisht shqetësimeve të deputetëve nga Partia Popullore Evropiane ku bën pjesë edhe VMRO DPMNE-ja dhe Partisë Demokristiane të kancelares gjermane Merkel lidhur me qasjen e deritanishme destrkutive...

VMRO: Zaev nuk e ka mbështetjen e popullit për politikat e tij

para 7 muajve - Nezavisen

Partia opozitare maqedonse VMRO-DPMNE, përmes një komunikate për media thekson se Zoran Zaev nuk duhet të pyet se “çfarë do të bëjmë tani”, por duhet ta respektojë vulnetin e popullit. Nga kjo parti shtojnë...

OBRM-PDUKM: Zoran Zaev nuk e ka mbështetjen e popullit për politikat e tij

para 7 muajve - Telegrafi

Partia opozitare maqedonse OBRM-PDUKM, përmes një komunikate për media thekson se Zoran Zaev nuk duhet të pyet se “çfarë do të bëjmë tani”, por duhet ta respektojë vulnetin e popullit. Nga kjo parti shtojnë...

VMRO-DPMNE: Zaev nuk e ka mbështetjen e popullit për politikat e tij

para 7 muajve - Pa censure

Partia opozitare maqedonse VMRO-DPMNE, përmes një komunikate për media thekson se Zoran Zaev nuk duhet të pyet se “çfarë do të bëjmë tani”, por duhet ta respektojë vulnetin e popullit. Nga kjo parti shtojnë...

E paprecedent në Maqedoni: kundërshton emrin e ri, VMRO paralajmërohet me përjashtim nga PPE

para 7 muajve - Te Sheshi

Partia më e madhe partia e opozitës maqedonase, VMRO-DPMNE, mund të përjashtohet nga anëtarësia nga grupimi i Partive Popullore Evropiane – PPE, nëse vazhdon me qëndrimin kundër marrëveshjes me Greqinë...

Post referendumi. Çka tani?

para 7 muajve - Ina

Artin Spahiu Referendumi i 30 shtatorit, i ashtu nominuar si referendumi për Maqedoninë në NATO dhe BE, nuk solli asgjë më pak e as më shumë sesa atë që e dinte çdo qytetar. Fryma pro-ruse e shumicës së...

Artin Spahiu: Post referendumi. Çka tani?

para 7 muajve - Tetova Sot

Artin Spahiu Referendumi i 30 shtatorit, i ashtu nominuar si referendumi për Maqedoninë në NATO dhe BE, nuk solli asgjë më pak e as më shumë sesa atë që e dinte çdo qytetar. Fryma pro-ruse e shumicës së...

Artin Spahiu: Post referendumi. Çka tani?

para 7 muajve - Iliria News

Referendumi i 30 shtatorit, i ashtu nominuar si referendumi për Maqedoninë në NATO dhe BE, nuk solli asgjë më pak e as më shumë sesa atë që e dinte çdo qytetar. Fryma pro-ruse e shumicës së komunitetit...

Artin Spahiu: Post referendumi. Çka tani?

para 7 muajve - Pa censure

Referendumi i 30 shtatorit, i ashtu nominuar si referendumi për Maqedoninë në NATO dhe BE, nuk solli asgjë më pak e as më shumë sesa atë që e dinte çdo qytetar. Fryma pro-ruse e shumicës së komunitetit...

PPE i është kërcënuar VMRO-DPMNE-së me përjashtim

para 7 muajve - Portalb

VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë Popullore Evropiane (PPE), transmeton...

PPE i është kërcënuar VMRO-DPMNE-së me përjashtim

para 7 muajve - Medial

VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë Popullore Evropiane (PPE). Partia Popullore...

Për RTS-në Zaevi ka mbështetjen e dy të tretave për ndryshimet kushtetuese

para 7 muajve - Telegrafi

Radio Televizioni i Serbisë (RTS) njoftoi sot se para fillimit të debatit në komisionin kushtetues në Kuvendin e Maqedonisë, 11 deputetë nga OBRM-PDUKM kanë rënë dakord që të mbështesin ndryshimet kushtetuese...

VMRO gati të përjashtohet nga gjiri i partive demokristiane të Evropës

para 7 muajve - Iliria News

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, kanë njoftuar anëtarë të Partisë Popullore...

PPE i është kërcënuar VMRO-DPMNE-së me përjashtim

para 7 muajve - Fol

VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë Popullore Evropiane (PPE), transmeton...

PPE kërcënon VMRO-DPMNE-në me përjashtim

para 7 muajve - Nezavisen

VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë Popullore Evropiane (PPE). Partia Popullore...

PPE mund ta përjashtoj OBRM-PDUKM-në nga radhët e saj

para 7 muajve - Telegrafi

OBRM-PDUKM mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të të sillet në mënyrë jokonsistente ndaj marrëveshjes së Prespës, informojnë anëtarët e Partisë Popullore Evropiane, përcjell Telegrafi...

VMRO gati të përjashtohet nga gjiri i partive demokristiane të Evropës

para 7 muajve - Ina

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, kanë njoftuar anëtarë të Partisë Popullore...

Partia më e fuqishme në BE kërcënon VMRO-në

para 7 muajve - InfoShqip

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, kanë njoftuar anëtarë të Partisë Popullore...

PPE kërcënon me përjashtim partinë maqedonase VMRO-DPMNE

para 7 muajve - Illyria

Bruksel / Shkupl, 10 tetor 2018 – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e Partive Popullore Evropiane, nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes...

Partia më e fuqishme në BE kërcënon VMRO-në me përjashtim nga gjiri i partive demokristiane të Evropës

para 7 muajve - Gazeta Express

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, kanë njoftuar anëtarë të Partisë Popullore...

BE-ja kërcënon VMRO-në: Mund t’ju përjashtojmë

para 7 muajve - Medial

VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë Popullore Evropiane (PPE). Partia Popullore...

ANALIZA: Maqedonia ka nevojë për më shumë durim në rrugën drejt Europës

para 7 muajve - Gazeta Tema

Nga Leonid Bershidsky Referendumi i Maqedonisë për ndryshimit të saj, që mund t’i kishte hapur rrugën kombit ballkanik drejt anëtarësimit në NATO dhe Bashkimin Europian, ka dështuar për shkak të pjesëmarrjes...

PPE i është kërcënuar VMRO-DPMNE-së me përjashtim

para 7 muajve - Tetova Sot

VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë Popullore Evropiane (PPE). Partia Popullore...

PPE i është kërcënuar VMRO-DPMNE-së me përjashtim

para 7 muajve - Fakti Ditor

VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë Popullore Evropiane (PPE). Partia Popullore...

PPE i është kërcënuar VMRO-DPMNE-së me përjashtim

para 7 muajve - AlbPortali

VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë Popullore Evropiane (PPE). Loading......

LSDM: VMRO-DPMNE vazhdon me lajme të rrejshme

para 7 muajve - MRT

LSDM është kundërpërgjigjur në deklaratën e VMRO-DPMNE-së, duke theksuar se kjo parti po vazhdon me lajmet e rrejshme.... E përballur me realitetin, krerët e VMRO-DPMNE-së vazhdojnë me lajmet e rrejshme,...

VMRO-DPMNE: Qytetarët i thanë jo marrëveshjes kapitulluese

para 7 muajve - MRT

VMRO-DPMNE edhe sot ka dalë me kundërshtimin e saj kundër marrëveshjes së Prespës.... 1,2 milionë qytetarë të Republikës së Maqedonisë më 30 shtator thanë jo për ndryshimin e emrit, identitetit, gjuhës...

LSDM: VMRO-ja përhap lajme të rrejshme

para 7 muajve - Nezavisen

E përballur me të vërtetën, kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rreme, deputetët t’i mbështesin ndryshimet kushtetuese, që i garantojnë identitetin dhe sjellin anëtarësim në NATO dhe BE. Kështu theksohet...

LSDM: Kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rreme

para 7 muajve - TV21

E përballur me të vërtetën, kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rreme, deputetët t’i mbështesin ndryshimet kushtetuese, që i garantojnë identitetin dhe sjellin anëtarësim në NATO dhe BE. Kështu theksohet...

LSDM: Kryesia e OBRM-PDUKM-së vazhdon me lajmet e rrejshme

para 7 muajve - Telegrafi

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se OBRM-PDUKM-ja vazhdon me lajmet e rrejshme dhe fton deputetët të mbështesin ndryshimet kushtetuese. Sipas LSDM-së, OBRM-PDUKM-ja...

VMRO-DPMNE: Qytetarët i thanë jo marrëveshjes kapitulluese

para 7 muajve - AlbPortali

VMRO-DPMNE edhe sot ka dalë me kundërshtimin e saj kundër marrëveshjes së Prespës…. Loading... 1,2 milionë qytetarë të Republikës së Maqedonisë më 30 shtator thanë jo për ndryshimin e emrit, identitetit,...

VMRO-DPMNE: Qytetarët i thanë jo marrëveshjes kapitulluese

para 7 muajve - Fakti Ditor

VMRO-DPMNE edhe sot ka dalë me kundërshtimin e saj kundër marrëveshjes së Prespës…. 1,2 milionë qytetarë të Republikës së Maqedonisë më 30 shtator thanë jo për ndryshimin e emrit, identitetit, gjuhës dhe...

Maqedonia ka nevojë për më shumë durim në rrugën drejt Europës

para 7 muajve - Gazeta Express

Kjo ishte në lojë në referendumin e Maqedonisë. Ashtu si në rastin e Serbisë dhe Kosovës, ku palët po kërkojnë në mënyrë aktive një kompromis por janë ende larg, asnjë shkop magjik do të zhdukë pengesat...

VMRO DPMNE: Zaev e mban Maqedoninë të robëruar

para 7 muajve - Shenja

1,2 milionë qytetarë të Republikës së Maqedonisë më 30 shtator thanë jo për ndryshimin e emrit, identitetit, gjuhës dhe historisë, jo për shmangien e shumicës maqedonase në fqinjësi. Qytetarët thanë jo...

LSDM: Kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rrejshme

para 7 muajve - Shenja

E përballur me të vërtetën, kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rreme, deputetët t’i mbështesin ndryshimet kushtetuese, që i garantojnë identitetin dhe sjellin anëtarësim në NATO dhe BE. Kështu theksohet...

LSDM: Kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rreme

para 7 muajve - Tetova Sot

E përballur me të vërtetën, kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rreme, deputetët t’i mbështesin ndryshimet kushtetuese, që i garantojnë identitetin dhe sjellin anëtarësim në NATO dhe BE. Kështu theksohet...

LSDM: VMRO-ja përhap lajme të rrejshme

para 7 muajve - Fakti Ditor

LSDM: VMRO-ja përhap lajme të rrejshme E përballur me të vërtetën, kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rreme, deputetët t’i mbështesin ndryshimet kushtetuese, që i garantojnë identitetin dhe sjellin...

LSDM: VMRO-ja përhap lajme të rrejshme

para 7 muajve - AlbPortali

LSDM: VMRO-ja përhap lajme të rrejshme E përballur me të vërtetën, kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rreme, deputetët t’i mbështesin ndryshimet kushtetuese, që i garantojnë identitetin dhe sjellin...

OBRM-PDUKM: Zaevi po e mban peng Maqedoninë për interesa personale

para 7 muajve - Telegrafi

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se në referendumin e 30 shtatorit rreth 1.2 milionë qytetarë i thanë “jo” ndryshimit të emrit, gjuhës dhe historisë. Nga kjo...

VMRO:DPMNE: Zaev e mban Maqedoninë të robëruar për shkak të interesave të tij personale dhe të ngushta partiake

para 7 muajve - Tetova Sot

1,2 milionë qytetarë të Republikës së Maqedonisë më 30 shtator thanë jo për ndryshimin e emrit, identitetit, gjuhës dhe historisë, jo për shmangien e shumicës maqedonase në fqinjësi. Qytetarët thanë jo...

LSDM: Kryesia e VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rrejshme

para 7 muajve - Pa censure

E përballur me të vërtetën, kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rreme, deputetët t’i mbështesin ndryshimet kushtetuese, që i garantojnë identitetin dhe sjellin anëtarësim në NATO dhe BE. Kështu theksohet...

VMRO:DPMNE: Zaev e mban Maqedoninë të robëruar për shkak të interesave të tij personale dhe të ngushta partiake

para 7 muajve - Republika

1,2 milionë qytetarë të Republikës së Maqedonisë më 30 shtator thanë jo për ndryshimin e emrit, identitetit, gjuhës dhe historisë, jo për shmangien e shumicës maqedonase në fqinjësi. Qytetarët thanë jo...

MAQEDONIA KA NEVOJË PËR MË SHUMË DURIM NË RRUGËN DREJT EVROPËS

para 8 muajve - KDPolitik

Shkruan: Leonid Bershidsky Referendumi i Maqedonisë për ndryshimit të saj, që mund t’i kishte hapur rrugën kombit ballkanik drejt anëtarësimit në NATO dhe Bashkimin Europian, ka dështuar për shkak të pjesëmarrjes...

LSDM: OBRM-PDUKM nuk mund të rehatohet nga sukseset tona ekonomike

para 8 muajve - Telegrafi

Udhëheqja e OBRM-PDUKM-së me dëshpërim po shpërndan lajme të rrejshme të ricikluara, shitja e EDS është e ligjshme dhe transparente, reagojnë nga LSDM. “Duke mos qenë në gjendje të arrijë në kushtet e...

Ristovski: Deputetët e OBRM-PDUKM-së do ta bojkotojnë seancën për ndryshime kushtetuese

para 8 muajve - Telegrafi

Analisti Ljupço Ristovski në televizionin “Kanal5” deklaroi se ai mendon se deputetët e OBRM-PDUKM-së nuk do të marrin pjesë në seancën për ndryshime kushtetuese. “Qeveria është e vetëdijshme se ndryshimet...

Bershidsky: Maqedonia ka nevojë për më shumë durim në rrugën drejt Evropës

para 8 muajve - Alsat-M

Referendumi i Maqedonisë për ndryshimit të saj, që mund t’i kishte hapur rrugën kombit ballkanik drejt anëtarësimit në NATO dhe Bashkimin Europian, ka dështuar për shkak të pjesëmarrjes së ulët të qytetarëve....

VMRO: Zaev është i frikësuar, populli do ta dërgojë në pension politik

para 8 muajve - Antpress

Populli i Maqedonisë zgjodhi që mos ta ndryshojë emrin e shtetit dhe identitetin kombëtar. Vendimi i Zoran Zaevit që t’i iniciojë ndryshimet kushtetuese për fshirjen e Republikës së Maqedonisë është shkelje...

LSDM: Shitja e EDS është ligjore dhe transparente

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryesia e VMRO-DPMNE-së nga dëshpërimi përhap lajme të rreme të ricikluara, shitja e EDS është ligjore dhe transparente. Në pamundësi për t’u pajtuar me politikat e suksesshme ekonomike të Qeverisë së...

VMRO-DPMNE-ja ende e mban “frontin”, thotë se nuk voton në Kuvend

para 8 muajve - Ina

VMRO-DPMNE-ja kërkon që Kuvendi dhe Qeveria të heqin dorë nga marrëveshja e Prespës dhe të respektohet zëri i 1.2 milion qytetarëve të cilët sipas tyre bojkotuan referendumin. Nga partia më e madhe theksojnë...

Stoillkovski: Vullneti i shprehur qartë i qytetarëve në referendum duhet dhe pritet të respektohet nga të gjithë deputetët

para 8 muajve - Tetova Sot

Vullneti i shprehur qartë i qytetarëve në referendum, me të cilin u dërgua mesazh i zëshëm se marrëveshja kapitulluese nuk pranohet, duhet dhe pritet të respektohet nga të gjithë deputetët, nga të gjithë...

LSDM: Me ndryshimet kushtetuese garantohet identiteti maqedonas

para 8 muajve - Tetova Sot

Udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së nuk di më se çka të sajojë, e përballur me të vërtetën se ndryshimet kushtetuese e forcojnë identitetin dhe sigurojnë anëtarësimin në BE dhe NATO. Ndryshimet kushtetuese, qartë...

VMRO: Deputetët, kundër ndryshimeve kushtetuese

para 8 muajve - Alsat-M

VMRO-DPMNE-ja kërkon që Kuvendi dhe Qeveria të heqin dorë nga marrëveshja e Prespës dhe të respektohet zëri i 1.2 milion qytetarëve të cilët sipas tyre bojkotuan referendumin. Nga partia më e madhe theksojnë...

Stoilkovski: Vullneti i shprehur qartë i qytetarëve në referendum duhet dhe pritet të respektohet në gjithë deputetët

para 8 muajve - Telegrafi

Në një konferencë për shtyp zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së Naum Stoikovski tha se “vullneti i shprehur qartë i qytetarëve në referendum, me të cilin u dërgua mesazh i zëshëm se marrëveshja kapitulluese nuk...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK