http://kariera.mk

Një ekip saudit arrin në Turqi për të hetuar rastin Khashoggi

para 8 muajve - Klan Kosova

Një delegacion nga Arabia Saudite ka arritur në Turqi për të zhvilluar një hetim të përbashkët me autoritetet turke për zhdukjen e gazetarit të njohur saudit, Jamal Khashoggi. Gjithashtu raportohet se...

Turqia shkel rëndë normat diplomatike, kishte vendosur telekamera në konsullatën saudite

para 8 muajve - Koha.net

Shërbimet sekrete turke kishin vendosur telekamera të fshehta brenda konsullatës saudite në Stamboll dhe tashmë posedojnë video dhe audio të vrasjes së gazetarit dhe disidentit Jamal Khashoggi. Në këtë...

Turqia "ka regjistrime që dëshmojnë vrasjen e gazetarit saudit"

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Zyrtarët turq kanë siguruar prova me zë dhe video që tregojnë se gazetari i zhdukur saudit, Jamal Khashoggi, është torturuar dhe vrarë brenda konsullatës saudite në Stamboll, raportojnë mediat amerikane....

Autoritetet turke pretendojnë se kanë prova që Khashoggi u vra brenda konsullatës

para 8 muajve - Telegrafi

Qeveria turke pretendon se ka prova që gazetari Jamal Khashoggi ishte vrarë në konsullatën e Arabisë Saudite, pasi kritiku i autoriteteve në vendlindjen e tij, kishte shkuar për të rregulluar disa dokumente...

Trump ngurron të anulojë marrëveshjen e armëve me sauditët

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump thotë se është shumë i shqetësuar për fatin e Jamal Khashoggit, gazetarit saudit, i cili u zhduk gjatë javës së shkuar kur po vizitonte konsullatën saudite në Stamboll. Por presidenti...

Zhdukja e gazetarit/ Biznesmeni anulon investimin 1 mld euro në Arabi; Trump kërcënon me 110 mld dollarë

para 8 muajve - Tetova Sot

Arabia Saudite po përballet me presione të fuqishme pas zhdukjes së gazetarit Jamal Khashoggi. Gazetari hyri më 2 tetor në konsullatën e Arabisë në Stamboll dhe nuk doli më prej andej. Autoritetet turke...

CNN: Turqia i ka provat audio dhe vizuale të vrasjes së tmerrshme të gazetarit saudit

para 8 muajve - Klan Kosova

Autoritetet turke kanë dëshmi audio dhe vizuale që tregojnë se gazetari, Jamal Khashoggi u vra brenda konsullatës saudite në Stamboll para një jave, thotë një burim i CNN që është i njohur me hetimet në...

Turqia shkel rëndë normat diplomatike, kishte vendosur telekamera në konsullatën saudite

para 8 muajve - Ekonomia Online

Shërbimet sekrete turke kishin vendosur telekamera të fshehta brenda konsullatës saudite në Stamboll dhe tashmë posedojnë video dhe audio të vrasjes së gazetarit dhe disidentit Jamal Khashoggi. Në këtë...

A do të ndikojë zhdukja e gazetarit Khashoggi në lidhjet SHBA-A.Saudite?

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Valltare me shpata, pallate madhështore dhe aeroplanë që kanë ngritur në ajër ngjyrën e kuqe, të bardhë e të kaltër. Presidenti amerikan, Donald Trump ishte nisur drejt Arabisë Saudite në udhëtimin e tij...

Një delegacion saudit arriti në Turqi për shkak të rastit Kashogi

para 8 muajve - Tetova Sot

Një delegacion nga Arabia Saudite sot arriti në Turqi për shkak të hetimit për gazetarin e zhdukur Xhamal Kashogi. Siç raportoi agjencia e lajmeve tuke Anadolia anëtarët e delegacioneve do të bisedojnë...

SHBA kërkon informacione nga ambasadori saudit për gazetarin Khashoggi

para 8 muajve - Shenja

HBA-të kanë kërkuar informacione nga ambasadori i Arabisë Saudite në Washington Princi Khalid bin Salman bin Abdulaziz në lidhje me fatin e gazetarit të zhdukur saudit Jamal Khashoggi, raporton Anadolu...

Senatori amerikan: Sanksione të forta ndaj Arabisë, nëse ka dorë në zhdukjen e gazetarit

para 8 muajve - Portalb

“Më duhet të zbuloj se çfarë ka ndodhur, dhe ne ndoshta po i afrohemi të vërtetës më shumë sesa mund të mendoni”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i pyetur nga Fox News në...

Turqia dhe Arabia Saudite – Linja që nuk përputhen

para 8 muajve - Medial

Turqia dhe Arabia Saudite janë rivalë në garën për të drejtuar botën islamike. Zhdukja dhe ndoshta vrasja e disidentit saudit Jamal Khashoggi  në konsulatën e vendit të tij në Stamboll nuk janë lajm i...

“Uashington Post”: Turqia posedon dëshmi se Kashogi është vrarë

para 8 muajve - Tetova Sot

Qeveria turke ka informuar zyrtarë të lartë amerikanë se posedon video dhe audio incizime, të cilët dëshmojnë se gazetari saudit Xhamal Kashogi është vrarë në Konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll,...

Turqia dhe Arabia Saudite - Linja që nuk përputhen

para 8 muajve - DW

Turqia dhe Arabia Saudite janë rivalë në garën për të drejtuar botën islamike. Zhdukja dhe ndoshta vrasja e disidentit saudit Jamal Khashoggi  në konsulatën e vendit të tij në Stamboll nuk janë lajm i...

Turqia: Kemi prova se gazetari u vra në konsullatën saudite

para 8 muajve - Koha.net

Turqia pretendon se ka prova audio dhe video që vërtetojnë se gazetari Jamal Khashoggi është vrarë brenda konsullatës së Arabisë Saudite në Stamboll. Zyrtarë amerikanë dhe turq, emri i të cilëve nuk bëhet...

Trump: jo sanksione Saudisë për gazetarin e zhdukur, na duhet paraja e tyre

para 8 muajve - Te Sheshi

Presidenti Trump ka thënë se ai nuk sheh arsye për bllokadë amerikane ndaj Riadit, pavarësisht shqetësimeve për zhdukjen e gazetarit saudit që shkruante në W ashington Post , Jamal Khashoggi. Ai shtoi...

Senatori amerikan: Sanksione të forta ndaj Arabisë, nëse ka dorë në zhdukjen e gazetarit

para 8 muajve - KosovaPress

Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i pyetur nga Fox News në lidhje me zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, i cili njihej si një kritik i fortë i politikave arabe. Gazetari...

Turqia: Kemi prova se gazetari u vra në konsullatën saudite

para 8 muajve - Ekonomia Online

Turqia pretendon se ka prova audio dhe video që vërtetojnë se gazetari Jamal Khashoggi është vrarë brenda konsullatës së Arabisë Saudite në Stamboll. Zyrtarë amerikanë dhe turq, emri i të cilëve nuk bëhet...

“SHBA-të nuk kanë emëruar hetues në lidhje me rastin Khashoggi”

para 8 muajve - Pa censure

Burimet diplomatike turke bëjnë të ditur se informacioni se SHBA-të kanë emëruar hetues në lidhje me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, është i pavërtetë, raporton Anadolu Agency (AA). Burimet...

Arabia nën presion diplomatik për zhdukjen e gazetarit, Erdogan: Nuk mund të heshtim, Trump: SHBA po punon me Turqinë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Arabia Saudite po përballet me presion të pashembullt diplomatik nga administrata Trump dhe aleatë të tjerë për të siguruar një hetim të besueshëm se si gazetari Jamal Khashoggi u zhduk në konsullatën...

Turqia dhe Arabia Saudite, bashkë për të hetuar zhdukjen Khashoggi-së

para 8 muajve - Te Sheshi

Zëdhënësi i Presidencës turke, Ibrahim Kalin, tha se Turqia dhe Arabia Saudite morrën vendimin për ngritjen e një grupi të përbashkët pune, për të hedhur dritë mbi rastin e zhdukjes së gazetarit dhe kolumnistit...

Trump: Po tregohemi "agresivë" për çështjen Khashoggi

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara po tregohen "shumë agresive" në përpjekjet për të zbuluar se çfarë ka ndodhur me gazetarin saudit, i cili është zhdukur prej një jave, pas hyrjes në konsullatën...

Erdogan i kërkon Riadit të publikojë pamjet e largimit të gazetarit të zhdukur

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të japë pamjet që vërtetojnë se gazetari i zhdukur u largua nga konsullata saudite në Stamboll. Gazetari saudit, Jamal Khashoggi, kritik...

Kalın: Do të formohet grup i përbashkët punues për rastin Khashoggi

para 8 muajve - Shenja

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, İbrahim Kalın, tha se me sugjerim të Arabisë Saudite, është vendosur të formohet grup i përbashkët punues për zbardhjen e rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal...

Trump: Po tregohemi “agresivë” për çështjen Khashoggi

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara po tregohen “shumë agresive” në përpjekjet për të zbuluar se çfarë ka ndodhur me gazetarin saudit, i cili është zhdukur prej një jave, pas hyrjes në konsullatën...

A ka gisht Princi arab Ben Salman në zhdukjen e gazetarit saudit në Stamboll?

para 8 muajve - InfoShqip

Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit që tani drejtohet...

“SHBA-të nuk kanë emëruar hetues në lidhje me rastin Khashoggi”

para 8 muajve - Portalb

Burimet diplomatike turke bëjnë të ditur se informacioni se SHBA-të kanë emëruar hetues në lidhje me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, është i pavërtetë, raporton Anadolu Agency (AA). Burimet...

Erdogan i kërkon Riadit të publikojë pamjet e largimit të gazetarit të zhdukur

para 8 muajve - Pa censure

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të japë pamjet që vërtetojnë se gazetari i zhdukur u largua nga konsullata saudite në Stamboll. Gazetari saudit, Jamal Khashoggi, kritik...

Trump: Kemi hetues në Turqi për rastin Khashoggi

para 8 muajve - Shenja

Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha se Washingtoni ka hetues në Turqi që janë punuar për të përcaktuar fatin e gazetarit të humbur saudit Jamal Khashoggi. “Ne jemi shumë të rreptë. Kemi hetues atje dhe...

Trump: Po tregohemi "agresivë" për çështjen Khashoggi

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara po tregohen "shumë agresive" në përpjekjet për të zbuluar se çfarë ka ndodhur me gazetarin saudit, i cili është zhdukur prej një jave, pas hyrjes në konsullatën...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit

para 8 muajve - Medial

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit

para 8 muajve - Zeri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit

para 8 muajve - Zeri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan: Turqia nuk mund të heshtë për zhdukjen e gazetarit saudit

para 8 muajve - KosovaPress

“Është e mundur që të mos ketë një sistem me kamera në një konsullatë apo ambasadë? Ata mund të gjejnë një zog ose një mushkonjë me sistemet e përparuara që ata kanë’’, shtoi Erdogan duke mbetur sidoqoftë...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

para 8 muajve - TV21

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Senati Amerikan i kërkon Trumpit “hetim për gazetarin Khashoggi”

para 8 muajve - Portalb

Komiteti i Senatit Amerikan për Marrëdhëniet me Jashtë i ka kërkuar presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, fillimin e hetimeve në kuadër të “Ligjit Global Magnitsky për përgjegjësitë e të drejtave të njeriut”...

Princi Mohammed akuzohet për planifikim të arrestimit të gazetarit Khashoggi

para 8 muajve - Shenja

Princi i parë i kurorës në Arabinë Saudite, princ Mohammed bin Salman, përballet me akuza se ka planifikuar të sjell në Arabi Saudite dhe pastaj të arrestojë gazetarin e zhdukur disa ditë në parë, Jamala...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Trump: Të zbardhet fati i gazetarit të zhdukur saudit

para 8 muajve - MRT

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se "do t'i shkojë deri në fund" rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi... Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet...

E fejuara e gazetarit të zhdukur Khashoggi flet për Anadolu Agency

para 8 muajve - Medial

SEMRA ORKANSTAMBOLL (AA) – E fejuara e gazetarit të humbur saudit Jamal Khashoggi tha se deklaratat e bëra nga zyrtarët sauditë nuk janë “as të mjaftueshme, e as të kënaqshme”.Në një intervistë ekskluzive...

Miku i dyshimtë i Donald Trump në Lindjen e Mesme

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nga Peter Bergen, CNN Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit...

Erdogan i bën presion Arabisë Saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

para 8 muajve - Ekonomia Online

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Mmiku i dyshimtë i Donald Trump në Lindjen e Mesme

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nga Peter Bergen, CNN Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit...

Princi saudit Mohammed akuzohet se kërkonte të arrestonte gazetarin e zhdukur

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Princi i parë i kurorës në Arabinë Saudite, Mohammed bin Salman përballet me akuza se ka planifikuar të sjellë në Arabi Saudite dhe pastaj të arrestojë gazetarin e zhdukur disa ditë në parë, Jamal Khashoggi....

Senati Amerikan i kërkon Trumpit “hetim për gazetarin Khashoggi”

para 8 muajve - Shenja

Komiteti i Senatit Amerikan për Marrëdhëniet me Jashtë i ka kërkuar presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, fillimin e hetimeve në kuadër të “Ligjit Global Magnitsky për përgjegjësitë e të drejtave të njeriut”...

Princi totalitar, miku i dyshimtë i Donald Trump në Lindjen e Mesme

para 8 muajve - Java News

Nga Peter Bergen, CNN Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit...

Zhdukja e gazetarit nga agjentë sauditë?

para 8 muajve - MRT

Këto pamje të publikuara nga mediat turke, tregojnë momentin e mbërritjes në aeroportin e Stambollit... Këto pamje të publikuara nga mediat turke, tregojnë momentin e mbërritjes në aeroportin e Stambollit...

“Princi urdhëroi komplotin ndaj gazetarit Jamal Khashoggi”

para 8 muajve - Vizion Plus

Vetë princi saudit Mohammed Bin Salman besohet të ketë urdhëruar komplotin ndaj gazetarit Xhamal Kashuxhi në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll. Ne ketë konkluzion ka dale raporti më i fundit i...

Trumpit i kërkohet të reagojë për zhdukjen e gazetarit saudit në Turqi

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan, Donald Trump po përballet me presione të reja për të hetuar zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi dhe për të vendosur se a do t’i vë sanksione atyre që janë përgjegjës . Ai...

Zhdukja e gazetarit, Trump: Do t’i shkojmë deri në fund kësaj çështje

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se do t’i shkojë deri në fund rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

Miku i dyshimtë i Donald Trump në Lindjen e Mesme

para 8 muajve - 24 ore

Peter Bergen, CNN Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit...

Princi totalitar, miku i dyshimtë i Trump në Lindjen e Mesme

para 8 muajve - Medial

Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit që tani drejtohet...

Princi saudit Mohammed akuzohet se kërkonte të arrestonte gazetarin e zhdukur

para 8 muajve - Gazeta e re

Princi i parë i kurorës në Arabinë Saudite, Mohammed bin Salman përballet me akuza se ka planifikuar të sjellë në Arabi Saudite dhe pastaj të arrestojë gazetarin e zhdukur disa ditë në parë, Jamal Khashoggi....

Erdogan shton presionin mbi Arabinë Saudite mbi fatin e gazetarit të zhdukur

para 8 muajve - Te Sheshi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka shtuar presionin mbi Arabinë Saudite për zhdukjen e gazetarit Jamal Khashoggi gjatë një vizite në konsullatës saudite në Stamboll javën e kaluar. “Ne nuk mund të...

Trump kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se "do t'i shkojë deri në fund" rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

Trump kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se "do t'i shkojë deri në fund" rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

Princi totalitar, miku i dyshimtë i Trump në Lindjen e Mesme

para 8 muajve - KosovaPress

Veç kësaj, kjo ngjarje ngre pyetje për natyrën e rreziqeve që ka ndërmarrë administrata e presidentit Trump nëpërmjet Princit të Kurorës. Princi ka akumuluar gabime për çdo gjë që e ka bërë pozitive, si...

Trump kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se "do t'i shkojë deri në fund" rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

Trumpit i kërkohet të reagojë për zhdukjen e gazetarit saudit në Turqi

para 8 muajve - Ekonomia Online

Presidenti amerikan, Donald Trump po përballet me presione të reja për të hetuar zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi dhe për të vendosur se a do t’i vë sanksione atyre që janë përgjegjës . Ai...

Presidenti i Amerikës kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se “do t’i shkojë deri në fund” rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

Washington Post: Bin Salman urdhëroi një operacion joshjeje kundër Khashoggi-së

para 8 muajve - Te Sheshi

The Washington Post ka raportuar se princi saudit kurorës, Princi Mohammed bin Salman ka urdhëruar personalisht një operacion ndaj gazetarit Jamal Khashoggi, zhdukur prej ditësh, pasi u fut në Konsullatën...

SHBA bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 8 muajve - 24 ore

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

Trump kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

para 8 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se “do t’i shkojë deri në fund” rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

SHBA-ja bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 8 muajve - Ina

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

SHBA bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 8 muajve - Medial

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

SHBA bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 8 muajve - Gazeta Express

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

Gazeta turke “identifikon skuadrën vrasëse” të gazetarit saudit

para 8 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags gayeta turke gayetari saudit turqi Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një “skuadër vrasëse” prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar...

SHBA-ja bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 8 muajve - Koha.net

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

Turqia: Skuadra vrasëse nga Arabia e vrau gazetarin arab

para 8 muajve - Pa censure

o më shumë se një javë më parë u raportua për zhdukjen e një gazetari arab, i cili shkoi në konsullatën gjenerale në Turqi për të marrë një dokument që do t’i lejonte të martohej me të fejuarën e tij turke....

SHBA bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

Mediat turke publikojnë pamjet, pretendojnë se shihet zinxhiri i ngjarjeve në ditën e rrëmbimit të gazetarit saudit

para 8 muajve - Telegrafi

Zyrtarët e forcave speciale Saudite, zyrtarët e inteligjencës, rojet kombëtare dhe një ekspert i forenzikës thuhet se ishin në mesin e një ekipi prej 15 personash të lidhur me zhdukjen në Stamboll të disidentit...

Gazeta turke “identifikon skuadrën vrasëse” të gazetarit saudit

para 8 muajve - Tetova Sot

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një “skuadër vrasëse” prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit. Zyrtarët turq, më...

SHBA reagon me kujdes ndaj zhdukjes së gazetarit saudit

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo po i bën thirrje Arabisë Saudite që të mbështesë një hetim të plotë dhe transparent mbi zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, një banor i përhershëm amerikan...

SHBA BISEDON ME PRINCIN SAUDIT RRETH ZHDUKJES SË GAZETARIT

para 8 muajve - KDPolitik

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

GAZETA TURKE “IDENTIFIKON SKUADRËN VRASËSE” TË GAZETARIT SAUDIT

para 8 muajve - KDPolitik

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një “skuadër vrasëse” prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit. Zyrtarët turq, më...

Gazeta turke “identifikon skuadrën vrasëse” të gazetarit saudit

para 8 muajve - Pa censure

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një “skuadër vrasëse” prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit. Zyrtarët turq, më...

Zhdukja e gazetarit saudit, mister që pret të zbardhet (Infografi)

para 8 muajve - Gazeta e re

Misteri i gazetarit saudit Jamal Khashoggi, i cili u zhduk më 2 tetor pasi hyri në Konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, është duke pritur të zbardhet. Zhdukja e njërit prej gazetarëve më aktivë të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK