http://kariera.mk

Trump reagon lidhur me pastorin Brunson

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump lidhur me shfuqizimin e arrestit shtëpiak dhe ndalesën e udhëtimit për pastorin amerikan Andrew Cragig Brunson, tha se “Lutjet dhe mendimet e mia janë për pastorin Brunson....

Turqia liron papritur priftin amerikan

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas një konflikti të ashpër me SHBA, Turqia liroi priftin nga SHBA Andrew Brunson, i cili mbahet që prej dy vjetësh i arrestuar në Turqi. Një gjykatë e qytetit të Izmirit urdhëroi të premten heqjen e urdhërit...

Gjykata turke liron pastorin amerikan Brunson

para 8 muajve - Medial

IZMIR (AA) – Gjykata turke e ka dënuar me tre vite e një muaj e gjysmë pastorin amerikan Andrew Cragig Brunson, i cili deri më tani gjendej në arrest shtëpiak nën akuzat e bashkëpunimit me organizatat...

Gjykata turke liron pastorin amerikan Brunson

para 8 muajve - Portalb

Gjykata turke e ka dënuar me tre vite e një muaj e gjysmë pastorin amerikan Andrew Cragig Brunson, i cili deri më tani gjendej në arrest shtëpiak nën akuzat e bashkëpunimit me organizatat terroriste FETO...

Turqia liron pastorin amerikan

para 8 muajve - Medial

Një gjykatë turke vendosi të premten të lirojë pastorin e krishterë evangjelist amerikan Andrew Brunson, çështja e të cilit ka qenë në qendër të përplasjeve diplomatike mes Ankarasë dhe Uashingtonit. Vendimi...

Erdogan “dorëzohet” para Trump, liron pastorin amerikan

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Pastori amerikan Andrew Brunson, i cili ka qenë në paraburgim në Turqi për më shumë se dy vjet, u lirua sot nga gjykata e qytetit të Izmirit. Gjykata tha se ai nuk do të kalojë më asnjë ditë në paraburgim....

Gjykata turke pritet ta lirojë pastorin amerikan Andrew Brunson

para 8 muajve - Klan Kosova

Pas dy vitesh pasi u arrestua nga autoritetet, një gjykatë turke ka vendosur ta lirojë pastorin amerikan, Andrew Brunson, nga arresti shtëpiak. Gjykata ka vendosur që Brunson të lirohet nga paraburgimi...

Ulen tensionet mes SHBA dhe Turqisë, gjykata liron pastorin amerikan Andrew Brunson

para 8 muajve - Gazeta Tema

Një gjykatë turke vendosi të premten të lirojë pastorin e krishterë evangjelist amerikan Andrew Brunson, çështja e të cilit ka qenë në qendër të përplasjeve diplomatike mes Ankarasë dhe Uashingtonit. Andrew...

Ulen tensionet mes Uashingtonit dhe Ankarasë, gjykata turke liron pastorin amerikan Andrew Brunson

para 8 muajve - Gazeta Tema

Një gjykatë turke vendosi të premten të lirojë pastorin e krishterë evangjelist amerikan Andrew Brunson, çështja e të cilit ka qenë në qendër të përplasjeve diplomatike mes Ankarasë dhe Uashingtonit. Andrew...

Gjykata turke liron pastorin amerikan

para 8 muajve - Kallxo

Një gjykatë në Turqi e ka liruar një pastor amerikan nga arresti shtëpiak në një rast i cili përkeqësoi ndjeshëm marrëdhëniet midis dy vendeve, raporton BBC. Andrew Brunson ishte arrestuar rreth dyshimeve...

Kriza diplomatike/ Turqia liron pastorin amerikan Andrew Brunson

para 8 muajve - Sot News

Gjykata turke ka liruar sot pastorin evangjelik amerikan Andrew Brunson, ndalimii të cilit u bë hskaktar I një krize të rëndë diplomatike mes Ankarasë deh Uashingtonit. Gjykata dha për të dënimin me 1-1/2...

Erdogan i përulet Trumpit, Turqia liron pastorin që shkaktoi tension mes dy shteteve

para 8 muajve - Albeu

Pastori Andreë Brunson është liruar sot nga një gjykatë turke duke i dhënë fund kështu një tensioni dy vjeçar mes SHBA-ve dhe Turqisë. Turqia e arrestoi pastorin me akuzat e pjesëmarrjes në grushtin e...

Turqia liron papritur priftin amerikan Brunson

para 8 muajve - DW

Sanksione, dogana ndëshkuese, kërcënime - rasti i priftit amerikan të arrestuar në Turqi shkaktoi një krizë mes Ankarasë dhe Uashingtonit. Tani Brunsonin e liruan dhe ai mund të largohet nga Turqia. Pas...

Gjykata turke liron pastorin amerikan Brunson

para 8 muajve - Shenja

Gjykata turke e ka dënuar me tre vite e një muaj e gjysmë pastorin amerikan Andrew Cragig Brunson, i cili deri më tani gjendej në arrest shtëpiak nën akuzat e bashkëpunimit me organizatat terroriste FETO...

Turqia liron pastorin amerikan

para 8 muajve - Ina

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili ka qenë në paraburgim në Turqi për më shumë se dy vjet, u lirua të premten nga gjykata e qytetit të Izmirit. Gjykata tha se ai nuk do të kalojë më asnjë ditë në...

Lirohet pastori Andrew Brosnon

para 8 muajve - Telegrafi

Gjykata në Turqi ka liruar pastorin amerikan Andrew Brunson nga akuzat që rëndonin mbi të, dhe është urdhëruar që menjëherë të lirohet, shkruan Washington Post. Rasti i pastorit amerikan kishte bërë që...

Drejtësia turke liron pastorin amerikan

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili ka qenë në paraburgim në Turqi për më shumë se dy vjet, u lirua të premten nga gjykata e qytetit të Izmirit. Gjykata tha se ai nuk do të kalojë më asnjë ditë në...

Turqia liron pastorin, që e futi në sherr me SHBA-të

para 8 muajve - Java News

Një gjykatë turke vendosi të premten të lirojë pastorin e krishterë evangjelist amerikan Andrew Brunson, çështja e të cilit ka qenë në qendër të përplasjeve diplomatike mes Ankarasë dhe Uashingtonit. Vendimi...

A e ‘mposhti’ Trumpi Erdoganin? Turqia liron pastorin që shkaktoi tension mes dy shteteve

para 8 muajve - InfoShqip

Pastori Andreë Brunson është liruar sot nga një gjykatë turke duke i dhënë fund kështu një tensioni dy vjeçar mes SHBA-ve dhe Turqisë. Turqia e arrestoi pastorin me akuzat e pjesëmarrjes në grushtin e...

Gjykata turke jep verdiktin për pastorin amerikan Brunson

para 8 muajve - Medial

ballina/ faqja kryesore > Turqia 12.10.2018 Ömer Süt Izmir Speciale arkiv IZMIR (AA) – Pastori amerikan Brunson u dënua me 3 vite, 1 muaj e 15 ditë burgim ndërsa u shfuqizua dënimi me burg shtëpiak dhe...

Turqia mund të lirojë pastorin amerikan

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Një prokuror turk bëri thirrje të premten që gjykata të heqë kontrollin gjyqsor ndaj pastorit amerikan Andrew Brunson i cili prej dy vitesh është mbajtur në paraburgim dhe më pas nën arrest shtëpiak në...

Gjykata turke pritet ta lirojë pastorin amerikan Andrew Brunson

para 8 muajve - Ekonomia Online

Pas dy vitesh pasi u arrestua nga autoritetet, një gjykatë turke ka vendosur ta lirojë pastorin amerikan, Andrew Brunson, nga arresti shtëpiak. Gjykata ka vendosur që Brunson të lirohet nga paraburgimi...

Marrëveshje SHBA-Turqi për lirimin e pastorit amerikan

para 8 muajve - Alsat-M

Shtëpia e Bardhë arriti një marrëveshje me Turqinë për lirimin e predikuesit ungjillor amerikan Andrew Brunson, i cili aktualisht është nën arrest shtëpiak, pas 21 muajve burgim, raporton rrjeti televiziv...

Trump reagon lidhur me pastorin Brunson

para 8 muajve - Gazeta e re

“Lutjet dhe mendimet e mia janë për pastorin Brunson. Shpresoj se së shpejti do të kthehet në shtëpinë e tij”, tha presidenti amerikan Trump. Presidenti i SHBA-ve Donald Trump lidhur me shfuqizimin e arrestit...

“E dua Jezusin, e dua Turqinë…”, Gjykata turke liron pastorin amerikan Brunson

para 8 muajve - Te Sheshi

Gjykata në Izmir urdhëroi lirimin e pastorit evangjelist amerikan Andrew Brunson, një prej shkaqeve të krizës diplomatike midis Ankarasë dhe Uashingtonit, raporton Reuters, duke shtuar se ky veprim mund...

Turqia liron pastorin amerikan

para 8 muajve - KosovaPress

Vendimi mund të jetë hapi i parë drejt përmirësimit të marrëdhënieve mes dy aleatëve të NATO-s. Gjykata miratoi një dënim prej rreth 3 vitesh për Andrew Brunson-in, i cili ishte akuzuar për vepra terroriste,...

Gjykata turke liron pastorin amerikan Brunson

para 8 muajve - Gazeta e re

Gjykata e Dytë e Krimeve të Rënda në Izmir, në përputhje me vendimin e saj, shfuqizoi arrestin shtëpiak dhe ndalimin e udhëtimit për Brunson. Gjykata turke e ka dënuar me tre vite e një muaj e gjysmë pastorin...

Marrëdhëniet ShBA-Turqi: Dorëzohet Erdogan, liron amerikanin

para 8 muajve - Periskopi

Gjykata turke do të lirojë pastorin amerikan Andrew Brunson, që ishte akuzuar për lidhje terrorizmi në një rast që i ka prishur edhe më shumë raportet mes Turqisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

Rifillon gjykimi kundër pastorit amerikan në Turqi

para 8 muajve - Koha.net

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili konsiderohet qendra e konfliktit në mes të Ankarasë dhe Uashingtonit, ka arritur në gjykatën e Turqisë për rifillim të gjykimit, pas akuzave të lidhura me terrorizëm....

Turqi, rifillon gjykimi kundër pastorit amerikan

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili konsiderohet qendra e konfliktit në mes të Ankarasë dhe Uashingtonit, ka arritur në gjykatën e Turqisë për rifillim të gjykimit, pas akuzave të lidhura me terrorizëm....

Rifillon gjykimi kundër pastorit amerikan në Turqi

para 8 muajve - Telegrafi

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili konsiderohet qendra e konfliktit në mes të Ankarasë dhe Uashingtonit, ka arritur në gjykatën e Turqisë për rifillim të gjykimit, pas akuzave të lidhura me terrorizëm....

Rifillon gjykimi kundër pastorit amerikan në Turqi

para 8 muajve - Medial

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili konsiderohet qendra e konfliktit në mes të Ankarasë dhe Uashingtonit, ka arritur në gjykatën e Turqisë për rifillim të gjykimit, pas akuzave të lidhura me terrorizëm....

Rifillon gjykimi kundër pastorit amerikan në Turqi

para 8 muajve - Vizion Plus

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili konsiderohet qendra e konfliktit në mes të Ankarasë dhe Uashingtonit, ka arritur në gjykatën e Turqisë për rifillim të gjykimit, pas akuzave të lidhura me terrorizëm....

Turqi, pastori amerikan del para gjykatës

para 8 muajve - Medial

Pastori amerikan Andreë Brunson, që është vendosur në qendër të konfliktit mes Ankarasë dhe Uashingtonit, ka dalë para një gjykate në Turqi për rifillimin e gjykimit mbi akuzat e lidhura me terrorizmin....

Rifillon gjykimi kundër pastorit amerikan në Turqi

para 8 muajve - Ekonomia Online

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili konsiderohet qendra e konfliktit në mes të Ankarasë dhe Uashingtonit, ka arritur në gjykatën e Turqisë për rifillim të gjykimit, pas akuzave të lidhura me terrorizëm....

Turqi, sot vazhdon gjykimi i pastorit amerikan Brunson

para 8 muajve - Shenja

Gjykimi i pastorit amerikan, Andrew Brunson, i cili po përballet me akuzat e ngarkuara për terrorizëm në Turqi, do të vazhdojë sot në provincën perëndimore Izmir, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas...

Turqi, sot vazhdon gjykimi i pastorit amerikan Brunson

para 8 muajve - Medial

IZMIR (AA) – Gjykimi i pastorit amerikan, Andrew Brunson, i cili po përballet me akuzat e ngarkuara për terrorizëm në Turqi, do të vazhdojë sot në provincën perëndimore Izmir, transmeton Anadolu Agency...

Rifillon gjykimi kundër pastorit amerikan në Turqi

para 8 muajve - Ekonomia Online

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili konsiderohet qendra e konfliktit në mes të Ankarasë dhe Uashingtonit, ka arritur në gjykatën e Turqisë për rifillim të gjykimit, pas akuzave të lidhura me terrorizëm....

Rifillon gjykimi kundër pastorit amerikan në Turqi

para 8 muajve - Ina

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili konsiderohet qendra e konfliktit në mes të Ankarasë dhe Uashingtonit, ka arritur në gjykatën e Turqisë për rifillim të gjykimit, pas akuzave të lidhura me terrorizëm....

Pastori amerikan, që u bë mollë sherri mes Amerikës dhe Turqisë, del para gjykatës

para 8 muajve - Periskopi

Pastori amerikan Andreë Brunson, që është vendosur në qendër të konfliktit mes Ankarasë dhe Uashingtonit, ka dalë para një gjykate në Turqi për rifillimin e gjykimit mbi akuzat e lidhura me terrorizmin....

Rifillon gjykimi kundër pastorit amerikan në Turqi

para 8 muajve - Kallxo

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili konsiderohet qendra e konfliktit në mes të Ankarasë dhe Uashingtonit, ka arritur në gjykatën e Turqisë për rifillim të gjykimit, pas akuzave të lidhura me terrorizëm....

SË SHPEJTI LIROHET PASTORI AMERIKAN: A PO ZBUTET REGJIMI NË TURQI?

para 8 muajve - KDPolitik

Po shtohen hamendjet se Turqia mund të lejojë pastorin amerikan Andrew Brunson të kthehet në Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë fund përballjes diplomatike midis Ankarasë dhe Uashingtonit. Presidenti i...

Rifillon gjykimi kundër pastorit amerikan në Turqi

para 8 muajve - Lajmi.net

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili konsiderohet qendra e konfliktit në mes të Ankarasë dhe Uashingtonit, ka arritur në gjykatën e Turqisë për rifillim të gjykimit, pas akuzave të lidhura me terrorizëm....

Rifillon gjykimi kundër pastorit amerikan në Turqi

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Pastori amerikan, Andrew Brunson, i cili konsiderohet qendra e konfliktit në mes të Ankarasë dhe Uashingtonit, ka arritur në gjykatën e Turqisë për rifillim të gjykimit, pas akuzave të lidhura me terrorizëm....

DASH mohon marrëveshjen me Turqinë, për lirimin e pastorit Brunson

para 8 muajve - Koha.net

NBC News raportoi dje se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Turqia kishin arritur një marrëveshje sipas të cilës pastori Andrew Brunson pritet të lirohet gjatë një seance gjyqësore, që pritet të mbahet...

DASH mohon marrëveshjen me Turqinë, për lirimin e pastorit Brunson

para 8 muajve - KosovaPress

Departamenti Amerikan i Shtetit, në një reagim zyrtar tha se nuk kishte asnjë marrëveshje mes palëve, për lirimin e Brunson, por shtoi se shpresojnë shumë që pastori të rifitojë lirinë në seancën gjyqësore...

DASh-i mohon marrëveshjen me Turqinë, për lirimin e pastorit Brunson

para 8 muajve - Ekonomia Online

NBC News raportoi dje se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Turqia kishin arritur një marrëveshje sipas të cilës pastori Andrew Brunson pritet të lirohet gjatë një seance gjyqësore, që pritet të mbahet...

SHBA-Turqi, pastori Brunson mund të lirohet

para 8 muajve - Medial

Po shtohen hamendjet se Turqia mund të lejojë pastorin amerikan Andrew Brunson të kthehet në Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë fund përballjes diplomatike midis Ankarasë dhe Uashingtonit. Presidenti i...

Përplasja SHBA-Turqi, pastori Brunson mund të lirohet

para 8 muajve - Gazeta Express

Po shtohen hamendjet se Turqia mund të lejojë pastorin amerikan Andrew Brunson të kthehet në Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë fund përballjes diplomatike midis Ankarasë dhe Uashingtonit. Presidenti i...

SHBA-Turqi, pastori Brunson mund të lirohet

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Po shtohen hamendjet se Turqia mund të lejojë pastorin amerikan Andrew Brunson të kthehet në Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë fund përballjes diplomatike midis Ankarasë dhe Uashingtonit. Presidenti i...

SHBA-Turqi, pastori Brunson mund të lirohet

para 8 muajve - Tetova Sot

Po shtohen hamendjet se Turqia mund të lejojë pastorin amerikan Andrew Brunson të kthehet në Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë fund përballjes diplomatike midis Ankarasë dhe Uashingtonit. Presidenti i...

Publikohen inçizime të reja të krimeve të FETO-s gjatë tentimit të puçit në Turqi

para 8 muajve - Shenja

Anadolu Agency (AA) ka siguruar pamje të reja të masakrës mbi civilët që puçistët e kryen gjatë tentimit për grusht shteti të cilin organizata terroriste FETO e kreu më 15 korrik të vitit 2016. Bëhet fjalë...

Incizime të reja të krimeve të FETO-s gjatë tentimit të puçit në Turqi

para 8 muajve - Medial

ANKARA (AA) – TANJU OZKAYAAnadolu Agency (AA) ka siguruar pamje të reja të masakrës mbi civilët që puçistët e kryen gjatë tentimit për grusht shteti të cilin organizata terroriste FETO e kreu më 15 korrik...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK