http://kariera.mk

Facebook-u mbyll qindra faqe nga frika e dezinformimit

para 8 muajve - Lajmi.net

Facebook njoftoi të enjten mbylljen e 559 faqeve dhe 251 profileve që nuk kanë respektuar rregullat e tij kundër spam, përfshirë ”kompanitë e reklamave” duke pretenduar se janë forume të debateve politike....

Facebook-u mbyll qindra faqe nga frika e dezinformimit

para 8 muajve - AlbPortali

Ky njoftim vjen ndërsa rrjeti social po përpiqet të frenojë në mënyrë që platforma e tij të mund të përdoret për të përhapur dezinformimin dhe përçarjen me afrimin e zgjedhjeve amerikane të mesmandatit...

Facebook-u mbyll qindra faqe nga frika e dezinformimit

para 8 muajve - Periskopi

Facebook njoftoi të enjten mbylljen e 559 faqeve dhe 251 profileve që nuk kanë respektuar rregullat e tij kundër spam, përfshirë ”kompanitë e reklamave” duke pretenduar se janë forume të debateve politike....

Vazhdon mbyllja e faqeve në Facebook

para 8 muajve - Alsat-M

Facebook njoftoi të enjten mbylljen e 559 faqeve dhe 251 profileve që nuk kanë respektuar rregullat e tij kundër spam, përfshirë ”kompanitë e reklamave” duke pretenduar se janë forume të debateve politike....

Frikë nga dizinformimet politike, Facebook mbyll qindra faqe

para 8 muajve - Shenja

Facebook njoftoi të enjten mbylljen e 559 faqeve dhe 251 profileve që nuk kanë respektuar rregullat e tij kundër spam, përfshirë ”kompanitë e reklamave” duke pretenduar se janë forume të debateve politike....

Frikë nga dizinformimet politike, Facebook mbyll qindra faqe

para 8 muajve - Java News

Facebook njoftoi të enjten mbylljen e 559 faqeve dhe 251 profileve që nuk kanë respektuar rregullat e tij kundër spam, përfshirë ”kompanitë e reklamave” duke pretenduar se janë forume të debateve politike....

FB heq qindra faqe për frenimin e manipulimeve në zgjedhjet e mesmandatit

para 8 muajve - KosovaPress

Ky njoftim vjen ndërsa rrjeti social po përpiqet të frenojë në mënyrë që platforma e tij të mund të përdoret për të përhapur dezinformimin dhe përçarjen me afrimin e zgjedhjeve amerikane të mesmandatit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK