http://kariera.mk

SHBA, uragani Micheal mori 6 jetë njerëzish

para 8 muajve - Portalb

Të paktën gjashtë persona e kanë humbur jetën të mërkurën kur Uragani Michael arriti në Florida si stuhia më e fortë që ka goditur pjesën kontinentale të SHBA-ve në 50 vitet e fundit, transmeton Anadolu...

Uragani Michael në SHBA si "nëna e të gjitha bombave"

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Uragani Michael ka shkatërruar qytetin Mexico Beach në veriperëndim të Floridas në SHBA, thanë zyrtarët. Stuhia ka zbarkuar atje të mërkurën, me erëra deri në 250 kilometra në orë. Mbi 1.4 milion shtëpi...

Banorët në Florida përballë pasojave të uraganit shkatërrimtar

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Banorët e Floridës në zonat e goditura nga Uragani Michael kanë filluar të pastrojnë dëmet që la pas stuhia katastrofike e cila solli shira të rrëmbyer, shoqëruar me erëra me shpejtësi 250 km/orë. Uragani...

Floridë, uragani shkakton dëme të mëdha

para 8 muajve - Alsat-M

Uragani Majkëll ka shkaktuar “dëme të paimagjinueshme” pasi ka përfshirë zonat bregdetare të Floridas, ka thënë Guvernatori i këtij shteti, Rick Scott. “Jeta e shumë personave ka ndryshuar përgjithmonë”,...

FOTOT: Pamje apokaliptike pas uraganit Michael

para 8 muajve - Gazeta Tema

Këto pamje tmerruese me dron tregojnë se si uragani Michael ka shkatërruar një pjesë të Floridas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Autoritetet konfirmojnë se stuhia ka lënë 7 të vdekur, mes tyre një...

11 të vdekur pas kalimit të uraganit ”Michael”

para 8 muajve - KosovaPress

”Konfirmohen 11 të vdekur pas kalimit të uraganit ”Michael”,  shkruanin në Twitter shërbimet e emergjencës së këtij shteti, në jug të Uashingtonit. Stuhia kaloi në hapësirën e Virxhinias të enjten në darkë...

Të tjera viktima nga uragani në SHBA

para 8 muajve - Vizion Plus

Bilanci i të vdekurve nga Uragani Michael në SHBA ka shkuar në 7: pjesa më e viktimave janë nga Florida. Uragani ka shkatërruar gjithçka në zonat bregdetare. Zonat më të goditura janë në brigjet veriperëndimore...

Imazhe të filmuara nga droni dëshmojnë sa i fuqishëm ishte uragani Michael në Florida, gjithçka para vetes ka shkatërruar (Foto/Video)

para 8 muajve - Telegrafi

Uragani Michael që ka goditur Floridën, ka bërë që ky vend të shndërrohet në një vend “fantazmë”. Ky është uragani i tretë më i fuqishëm që ndonjëherë është regjistruar në SHBA, kurse më i fuqishmi që...

Uragani “përbindësh”, guvernatori i Floridës: Dëme të pabesueshme

para 8 muajve - MRT

Guvernatori i Floridës, Rick Scott deklaroi se uragani “Michael” ka shkaktuar dëme të pabesueshme në këtë shtet.... Më se 2.000 forca të Gardës Kombëtare po kërkojnë për viktima apo të mbijetuar, pas kalimit...

Uragani Majkëll shkakton “dëme të paimagjinueshme”

para 8 muajve - Ina

Uragani Majkëll ka shkaktuar “dëme të paimagjinueshme” pasi ka përfshirë zonat bregdetare të Floridas, ka thënë Guvernatori i këtij shteti, Rick Scott. “Jeta e shumë personave ka ndryshuar përgjithmonë”,...

Uragani “Michael”, guvernatori i Floridës: Dëme të pabesueshme

para 8 muajve - Lajmi.net

Shqetësimi i forcave të shpëtimit janë banorët që mund të kenë mbetur të bllokuar nëpër shtëpi. Guvernatori i Floridës, Rick Scott deklaroi se uragani “Michael” ka shkaktuar dëme të pabesueshme në këtë...

Imazhe të filmuara nga droni dëshmojnë sa i fuqishëm ishte uragani Michael në Florida, gjithçka para vetes ka shkatërruar (Foto/Video)

para 8 muajve - Shenja

Uragani Michael që ka goditur Floridën, ka bërë që ky vend të shndërrohet në një vend “fantazmë”. Ky është uragani i tretë më i fuqishëm që ndonjëherë është regjistruar në SHBA, kurse më i fuqishmi që...

Uragani Majkëll ka shkaktuar “dëme të paimagjinueshme”

para 8 muajve - Portalb

Uragani Majkëll ka shkaktuar “dëme të paimagjinueshme” pasi ka përfshirë zonat bregdetare të Floridas, ka thënë Guvernatori i këtij shteti, Rick Scott. “Jeta e shumë personave ka ndryshuar përgjithmonë”,...

Uragani “Michael” në SHBA, shkon në 6 numri i viktimave

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Të paktën 6 persona kanë vdekur nga uragani “Michael”, i cili është përplasur në brigjet e Shtevece të Bashkuara të Amerikës. Mes viktimave, katër ishin në kontenë e Gradsenit, në Florida, ndërsa një fëmijë...

Uragani Majkëll shkakton “dëme të paimagjinueshme”

para 8 muajve - Portalb

Uragani Majkëll ka shkaktuar “dëme të paimagjinueshme” pasi ka përfshirë zonat bregdetare të Floridas, ka thënë Guvernatori i këtij shteti, Rick Scott. “Jeta e shumë personave ka ndryshuar përgjithmonë”,...

Uragani Majkëll shkaktoi dëme të paimagjinueshme në Florida

para 8 muajve - Koha.net

Uragani Majkëll ka shkaktuar “dëme të paimagjinueshme” pasi ka përfshirë zonat bregdetare të Floridas, ka thënë guvernatori i këtij shteti, Rick Scott. “Jeta e shumë personave ka ndryshuar përgjithmonë”,...

Uragani në Florida lë gjashtë të vdekur dhe shkatërrime të mëdha

para 8 muajve - Klan Kosova

Uragani “Michael” bëri një shkatërrim të paimagjinueshëm në zonat bregdetare të Floridas, tha guvernatori i shtetit, Rick Scott. “Jeta e shumë njerëzve ka ndryshuar përgjithmonë”, tha ai”. “Shumë familje...

Dy të vdekur nga uragani në SHBA

para 8 muajve - Gazeta Express

Dy persona, përfshirë një fëmijë kanë vdekur si pasojë e këtij Uragani. Ndonëse është dobësuar nga kategoria e katërt sa ka qenë në fillim, Majkëll është nisur drejt Karolinës. Dy persona humbin jetën...

Uragani “përbindësh”, guvernatori i Floridës: Dëme të pabesueshme

para 8 muajve - KosovaPress

"Shumë jetë njerëzish mund të jenë ndryshuar përgjithmonë nga ky moment. Jashtëzakonisht shumë familje kanë humbur gjithçka”, tha ai. Përgjatë natës, Rojet Bregdetare kanë zhvilluar 10 misione, gjatë të...

Uragani ‘Michael’ shkakton “dëme të paimagjinueshme”

para 8 muajve - Telegrafi

Uragani “Michael” ka shkaktuar “dëme të paimagjinueshme” pasi ka përfshirë zonat bregdetare të Floridas, ka thënë Guvernatori i këtij shteti, Rick Scott. “Jeta e shumë personave ka ndryshuar përgjithmonë”,...

Uragani Majkëll shkakton "dëme të paimagjinueshme"

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Uragani Majkëll ka shkaktuar “dëme të paimagjinueshme” pasi ka përfshirë zonat bregdetare të Floridas, ka thënë Guvernatori i këtij shteti, Rick Scott. “Jeta e shumë personave ka ndryshuar përgjithmonë”,...

Uragani shkatërron juglindjen e SHBA-së

para 8 muajve - Lajmi.net

Dy persona, përfshirë një fëmijë kanë vdekur si pasojë e këtij Uragani. Ndonëse është dobësuar nga kategoria e katërt sa ka qenë në fillim, Majkëll është nisur drejt Karolinës. Dy persona humbin jetën...

Uragani shkatërron juglindjen e SHBA-së

para 8 muajve - RTV 21

Dy persona humbin jetën I konsideruar si një nga uraganet më të fuqishme në historinë e Shteteve të Bashkuara, Majkëll ka arritur në veriperëndim të Floridas, duke vërshuar shtëpitë dhe duke nxjerrë rrënjët...

Uragani shkatërron juglindjen e SHBA-së

para 8 muajve - Gazeta Monitor

I konsideruar si një nga uraganet më të fuqishme në historinë e Shteteve të Bashkuara, Majkëll ka arritur në veriperëndim të Floridas, duke vërshuar shtëpitë dhe duke nxjerrë rrënjët e drunjve jashtë tokës....

Uragani Majkëll shkakton “dëme të paimagjinueshme”

para 8 muajve - Ekonomia Online

Uragani Majkëll ka shkaktuar “dëme të paimagjinueshme” pasi ka përfshirë zonat bregdetare të Floridas, ka thënë Guvernatori i këtij shteti, Rick Scott. “Jeta e shumë personave ka ndryshuar përgjithmonë”,...

Uragani shkatërron juglindjen e SHBA-së

para 8 muajve - Sovrani

I konsideruar si një nga uraganet më të fuqishme në historinë e Shteteve të Bashkuara, Majkëll ka arritur në veriperëndim të Floridas, duke vërshuar shtëpitë dhe duke nxjerrë rrënjët e drunjve jashtë tokës....

Uragani në Florida lë gjashtë të vdekur dhe shkatërrime të mëdha

para 8 muajve - Ekonomia Online

Uragani “Michael” bëri një shkatërrim të paimagjinueshëm në zonat bregdetare të Floridas, tha guvernatori i shtetit, Rick Scott. “Jeta e shumë njerëzve ka ndryshuar përgjithmonë”, tha ai”. “Shumë familje...

Uragani “Michael” godet Amerikën, dëmet janë katastrofale

para 8 muajve - Blitz

Uragani “Michael”, më i forti që ka goditur ndonjëherë shtetin e Florida-s në SHBA, solli pasoja katastrofale jo vetëm materiale por edhe në njerëz. Shpejtësia e erës gjatë të mërkurës arriti deri në 250...

SHBA, autoritetet marrin masa për uraganin Michael

para 8 muajve - Tetova Sot

Guvernatori i Floridës, Rick Scott premtoi të enjten një aksion masiv ndihmash nga administrata, pasi ky shtet u godit nga uragani Michael, stuhia më e fuqishme që prek pjesën e kontinentale të Shteteve...

Uragani dëmton rëndë juglindjen e SHBA-së

para 8 muajve - Tetova Sot

I konsideruar si një nga uraganet më të fuqishme në historinë e Shteteve të Bashkuara, Majkëll ka arritur në veriperëndim të Floridas, duke vërshuar shtëpitë dhe duke nxjerrë rrënjët e drunjve jashtë tokës....

Uragani i fuqishëm në juglindje të SHBA-ve, tre të vdekur

para 8 muajve - Lajmi.net

Dy persona, përfshirë një fëmijë kanë vdekur si pasojë e këtij Uragani. I konsideruar si një nga uraganet më të fuqishme në historinë e Shteteve të Bashkuara, Majkëll ka arritur në veriperëndim të Floridas,...

Uragani dëmton rëndë juglindjen e SHBA-së

para 8 muajve - Medial

I konsideruar si një nga uraganet më të fuqishme në historinë e Shteteve të Bashkuara, Majkëll ka arritur në veriperëndim të Floridas, duke vërshuar shtëpitë dhe duke nxjerrë rrënjët e drunjve jashtë tokës....

Uragani dëmton rëndë juglindjen e SHBA-së

para 8 muajve - Gazeta Express

I konsideruar si një nga uraganet më të fuqishme në historinë e Shteteve të Bashkuara, Majkëll ka arritur në veriperëndim të Floridas, duke vërshuar shtëpitë dhe duke nxjerrë rrënjët e drunjve jashtë tokës....

Uragani Majkëll dëmton rëndë juglindjen e SHBA-së

para 8 muajve - Portalb

I konsideruar si një nga uraganet më të fuqishme në historinë e Shteteve të Bashkuara, Majkëll ka arritur në veriperëndim të Floridas, duke vërshuar shtëpitë dhe duke nxjerrë rrënjët e drunjve jashtë tokës,...

Uragani Majkëll dëmton rëndë juglindjen e SHBA-së

para 8 muajve - Evropa e Lirë

I konsideruar si një nga uraganet më të fuqishme në historinë e Shteteve të Bashkuara, Majkëll ka arritur në veriperëndim të Floridas, duke vërshuar shtëpitë dhe duke nxjerrë rrënjët e drunjve jashtë tokës....

SHBA, autoritetet marrin masa për uraganin Michael

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Guvernatori i Floridës, Rick Scott premtoi të enjten një aksion masiv ndihmash nga administrata, pasi ky shtet u godit nga uragani Michael, stuhia më e fuqishme që prek pjesën e kontinentale të Shteteve...

Të paktën dy të vdekur nga uragani ‘Michael’ në Carolina

para 8 muajve - Klan Kosova

Patrullat e autostradave në Florida të Shteteve të Bashkuara kanë bllokuar “Interstate 10”, autostradë kryesorë kjo që kalon nëpërmjet Floridës nga lindja në perëndim. Zëdhënësi Eddie Elmore, ka thënë...

Uragani “Michael”, stuhia më e rëndë në 100 vite, godet Floridën

para 8 muajve - MRT

Uragani “Michael” preku tokën në Florida si stuhi e kategorisë së tretë.... Uragani “Michael” preku tokën në Florida si stuhi e kategorisë së tretë, me erëra që kapnin shpejtësinë e 200 km në orë. Uragani...

Uragani ‘më i keqi në 100 vjet’

para 8 muajve - Politiko

Uragani Michael – stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë – zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, stuhia preku...

Dëme të jashtëzakonshme nga stuhia në Florida

para 8 muajve - Vizion Plus

Stuhia më e fuqishme që ndonjëherë ka goditur pjesën veriperëndimore të Floridës në SHBA, ka shkaktuar përmbytje dhe ka shkatërruar shtëpi. Uragani Michael zbarkoi të mërkurën pasdite si stuhi e kategorisë...

Uragani Michael shkakton dëme të mëdha në Florida

para 8 muajve - TV21

Stuhia më e fuqishme që ndonjëherë ka goditur pjesën veriperëndimore të Floridës në SHBA, ka shkaktuar përmbytje dhe ka shkatërruar shtëpi. Uragani Michael zbarkoi të mërkurën pasdite si stuhi e kategorisë...

Uragani “Michael”, stuhia më e rëndë në 100 vite

para 8 muajve - MRT

Uragani më i fuqishëm që ka goditur ndonjëherë Floridën perëndimore ka shkaktuar përmbytje të qyteteve, ka zhytur shtëpitë nën ujë dhe ka bërë që pemët të shkulen me rrënjë.... Uragani “Michael” preku...

Uragani “Michael”, stuhia më e fuqishme në 100 vite

para 8 muajve - Lajmi.net

Të martën, “Michael” ishte një uragan i kategorisë së dytë, ndërsa të mërkurën, për pak sa nuk arriti të kalonte kufirin që e bënte atë një uragan të kategorisë së pestë. Uragani më i fuqishëm që ka goditur...

Uragani “Michael” zbarkon në Florida, më i keqi në 100 vitet e fundit

para 8 muajve - Gazeta e re

Uragani “Michael”, i cili zbarkoi në Florida të Shteteve të Bashkuara është një stuhi e kategorisë së katërt. Sipas mediave të huaja ai është uragani më i keq që ka prekur vendin në 100 vitet e fundit....

Uragani Michael shkakton dëme të mëdha në Florida

para 8 muajve - Koha.net

Stuhia më e fuqishme që ndonjëherë ka goditur pjesën veriperëndimore të Floridës në SHBA, ka shkaktuar përmbytje dhe ka shkatërruar shtëpi. Uragani Michael zbarkoi të mërkurën pasdite si stuhi e kategorisë...

Uragani Michael shkakton dëme të mëdha në Florida

para 8 muajve - Telegrafi

Stuhia më e fuqishme që ndonjëherë ka goditur pjesën veriperëndimore të Floridës në SHBA, ka shkaktuar përmbytje dhe ka shkatërruar shtëpi. Uragani Michael zbarkoi të mërkurën pasdite si stuhi e kategorisë...

Uragani “Michael” shkatërron Floridën

para 8 muajve - Shenja

Uragani Michael – stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë – zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Qindra-mijëra njerëz janë urdhëruar të evakuohen,...

Uragani “Michael” shkatërron Floridën

para 8 muajve - Klan Kosova

Uragani Michael – stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë – zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Qindra-mijëra njerëz janë urdhëruar të evakuohen,...

Uragani Michael shkakton dëme të mëdha në Florida

para 8 muajve - Gazeta Express

Stuhia më e fuqishme që ndonjëherë ka goditur pjesën veriperëndimore të Floridës në SHBA, ka shkaktuar përmbytje dhe ka shkatërruar shtëpi. Uragani Michael zbarkoi të mërkurën pasdite si stuhi e kategorisë...

Uragani Michael shkakton dëme të mëdha në Florida

para 8 muajve - Lajmi.net

Stuhia më e fuqishme që ndonjëherë ka goditur pjesën veriperëndimore të Floridës në SHBA, ka shkaktuar përmbytje dhe ka shkatërruar shtëpi. Uragani Michael zbarkoi të mërkurën pasdite si stuhi e kategorisë...

Uragani Michael shkatërron hotelin, copat e tij bien mbi makinë

para 8 muajve - Medial

Uragani Michael është më i fuqishmi ndonjëherë që goditi në veri-perëndim të Floridës. Stuhia e madhe përmbyti vendin, duke mbuluar shtëpinë e shkatërruar çdo gjë që i doli përpara. Pjesë të një hoteli...

Stuhia më e fuqishme në 100 vitet e fundit! Ja pamjet e rënda që ngelën pas nga shkatërrimi

para 8 muajve - Sot News

Uragani Michael, stuhia e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë, zbarkoi dhe la pas shkatërrim të frikshëm ne rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Sipas Qendrës Kombëtare...

Uragani Michael shkakton dëme të mëdha në Florida

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Stuhia më e fuqishme që ndonjëherë ka goditur pjesën veriperëndimore të Floridës në SHBA, ka shkaktuar përmbytje dhe ka shkatërruar shtëpi. Uragani Michael zbarkoi të mërkurën pasdite si stuhi e kategorisë...

Uragani “Michael” zbarkon në Florida, më i keqi në 100 vitet e fundit

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Uragani “Michael”, i cili zbarkoi në Florida të Shteteve të Bashkuara është një stuhi e kategorisë së katërt. Sipas mediave të huaja ai është uragani më i keq që ka prekur vendin në 100 vitet e fundit....

Florida goditet nga uragani Michael, më i keqi në 100 vjet

para 8 muajve - Gazeta Express

Uragani Michael – stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë – zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, stuhia preku...

Uragani “Michael”, stuhia më e rëndë në 100 vite

para 8 muajve - KosovaPress

Uragani “Michael” preku tokën si stuhi e kategorisë së tretë, me erëra që kapnin shpejtësinë e 200 km në orë, në rajonin Panhandle të shtetit. Sipas zyrtarëve, një person ka humbur jetën pasi u godit nga...

Uragani Michael shkakton dëme të mëdha në Florida

para 8 muajve - Ekonomia Online

Stuhia më e fuqishme që ndonjëherë ka goditur pjesën veriperëndimore të Floridës në SHBA, ka shkaktuar përmbytje dhe ka shkatërruar shtëpi. Uragani Michael zbarkoi të mërkurën pasdite si stuhi e kategorisë...

Uragani Michael shkakton dëme të mëdha në Florida

para 8 muajve - Shenja

Stuhia më e fuqishme që ndonjëherë ka goditur pjesën veriperëndimore të Floridës në SHBA, ka shkaktuar përmbytje dhe ka shkatërruar shtëpi. Uragani Michael zbarkoi të mërkurën pasdite si stuhi e kategorisë...

Stuhia më e madhe në 100 vitet godet Floridën: tepër vonë për t’u larguar

para 8 muajve - Te Sheshi

Një stuhi e konsideruar si më e madhja në 100 vitet e fundit po godet Floridën në SHBA. Bëhet fjalë për Uraganin Michael Autoritetet e Floridës thanë se nuk kishte më kohë për evakuim. Ata që nuk pranan...

Uragani Michael shkakton dëme të mëdha në Florida

para 8 muajve - Ekonomia Online

Stuhia më e fuqishme që ndonjëherë ka goditur pjesën veriperëndimore të Floridës në SHBA, ka shkaktuar përmbytje dhe ka shkatërruar shtëpi. Uragani Michael zbarkoi të mërkurën pasdite si stuhi e kategorisë...

Uragani Michael – “më i keqi në 100 vjet” – zbarkon në Floridë

para 8 muajve - Telegrafi

Uragani Michael – stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë – zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, stuhia preku...

Florida goditet nga uragani Michael, më i keqi në 100 vjet

para 8 muajve - Tetova Sot

Uragani Michael – stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë – zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, stuhia preku...

Vendi goditet nga një stuhi e fuqishme, më e ‘keqja’ e 100 viteve

para 8 muajve - OraInfo

Uragani Michael – stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë – zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, stuhia preku...

Florida goditet nga uragani Michael, më i keqi në 100 vjet

para 8 muajve - Gazeta Express

Uragani Michael - stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë - zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, stuhia preku...

Uragani ‘Michael’ , ‘më i keqi në 100 vjet’, zbarkon në Floridë

para 8 muajve - Kallxo

Uragani Michael – stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë – zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, stuhia preku...

Uragani Michael - "më i keqi në 100 vjet" - zbarkon në Floridë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Uragani Michael - stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë - zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, stuhia preku...

Uragani Michael – “më i keqi në 100 vjet” – zbarkon në Floridë

para 8 muajve - Lajmi.net

Uragani Michael - stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë - zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, stuhia preku...

Florida goditet nga uragani Michael, më i keqi në 100 vjet

para 8 muajve - Periskopi

Uragani Michael – stuhi e kategorisë katër, me erëra deri në 250 kilometra në orë – zbarkoi në rajonin Penhendëll të Floridës, në Shtetet e Bashkuara. Sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, stuhia preku...

Uragani Michael godit Floridën

para 8 muajve - Gazeta e re

Uragani Michael goditi sot zonën pranë Meksika Beach, në shtetin federal të Floridës, që është stuhi e fortë e kategorisë së katërt, njoftoi Qendra Kombëtare e Uragani. Uragani shkaktoi valë dhe stuhi...

Majkëll u shndërrua në uragan të kategorisë së katërt

para 8 muajve - MRT

Uragani Majkëll sot u shndërrua në uragan të kategorisë së katërt, para se ta godasë Floridën... Uragani Majkëll sot u shndërrua në uragan të kategorisë së katërt, para se ta godasë Floridën, për shkak...

​Uragani Michael godit Floridën

para 8 muajve - KosovaPress

Uragani shkaktoi valë dhe stuhi vdekjeprurëse, duke sjellë erëra me shpejtësi deri në 250 kilometra në orë./KosovaPress/ Temat: Uragani SHBA stuhia Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK