http://kariera.mk

Minjtë e të njëjtës gjini bëhen me bebe

para 8 muajve - Klan Kosova

Studiuesit nga Akademia e Shkencës në Kinë kanë bërë të ditur se kanë zhvilluar minj bebe nga dy nëna dhe pa baba. Një ndryshim substancial në inxhinieringun gjenetik mundësoi një gjë të tillë, kështu...

Riprodhimi, shkenca nxjerr meshkujt “jashtë loje”

para 8 muajve - Gazeta Tema

Shkencëtarët kinezë kanë arritur të bëjnë të mundur në kushtet laboratorike riprodhimin pa meshkuj. Në një zbulim të madh në fushën e epigjenetikës, shkencëtarët e Akademinë Kineze të Shkencave duket se...

Riprodhimi, shkenca nxjerr meshkujt “jashtë loje”

para 8 muajve - Gazeta Tema

Shkencëtarët kinezë kanë arritur të bëjnë të mundur në kushtet laboratorike riprodhimin pa meshkuj. Në një zbulim të madh në fushën e epigjenetikës, shkencëtarët e Akademinë Kineze të Shkencave duket se...

Shkencëtarët ndryshojnë rregullat e riprodhimit tek gjitarët

para 8 muajve - Periskopi

Në një zbulim të madh në fushën e epigenetikës, shkencëtarët në Akademinë Kineze të Shkencave kanë arritur një sukses të pazakontë, duke ndryshuar rregullat e riprodhimit. Ata kanë arritur të kapërcejnë...

Brenda dy dekadave femrat mund të mbesin shtatzënë pa ndihmën e meshkujve

para 8 muajve - Telegrafi

Një ekspert i pjellorisë ka thënë se gratë australiane do të jenë të afta të kenë bebe pa ndihmën e meshkujve brenda dy dekadave. Dr. David Molloy ka thënë se falë avancimit në teknologjinë e pjellorisë,...

Shkenca nxjerr meshkujt ‘jashtë loje’, riprodhimi arrihet në kushte laboratorike

para 8 muajve - Periskopi

Shkencëtarët kinezë kanë arritur të bëjnë të mundur në kushtet laboratorike riprodhimin pa meshkuj. Në një zbulim të madh në fushën e epigjenetikës, shkencëtarët e Akademinë Kineze të Shkencave duket se...

Gratë do të jenë në gjendje të kenë bebe pa ndihmën e meshkujve, kjo është metoda

para 8 muajve - Lajmi.net

Gratë australiane do të jenë në gjendje të kenë foshnja pa ndihmën e meshkujve brenda dy dekadave, thotë një ekspert i fertilitetit. Dr David Molloy tha se shtatzënitë nuk do të kenë më nevojë për kontributin...

Gratë do të jenë në gjendje të kenë bebe pa ndihmën e meshkujve, kjo është metoda

para 8 muajve - AlbPortali

Dr David Molloy tha se shtatzënitë nuk do të kenë më nevojë për kontributin e meshkujve në të ardhmen në sajë të avancimeve në teknologjinë e fertilitetit. Loading... Meshkujt e vegjël u lindën kohët e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK