http://kariera.mk

Ekspertët: Tatimi progresiv, bashkë me biznesmenët

para 5 muajve - Alsat-M

Ankesat e komunitetit të biznesit për ndryshimin e politikës së tatimit arritën edhe deri te ekspertët nga Bashkësia Ndërkombëtare. Analisti i shquar nga revista me renome Ekonomist, Maksimilijan Lambertson,...

Për vitin 2019, Edi Rama bëhet demokrat!

para 5 muajve - Gazeta Express

Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj,...

"Kingu" ul taksat për pasanikët (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj,...

Ulet taksa e pagave të larta

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj,...

Ulet taksa për pagat e larta? Debate mes deputetëve të PS dhe Ahmetajt

para 5 muajve - Java News

Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj,...

Për vitin 2019, Edi Rama bëhet demokrat!

para 5 muajve - Fol

Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj,...

Debat për tatimin mbi pagat, propozohet rritja e pragut në 40 mijë lekë

para 5 muajve - Indeks.mk

Komisioni i Ekonomisë kërkon rishikimin e fashës së patatueshme, rritjen e në 30% të tasave për lojërat e fatit dhe bërjen zero të dividendit të riinvestuar. Kundërshton ministri Ahmetaj Enida Vërça Debate...

Demagogjia e Braçes për të varfrit dhe retorika kundër bizneseve të mëdha përballë “thërrimeve” të ministrit Ahmetaj

para 5 muajve - Ina

Dje në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë u “kacafytën” kryetari i Këtij komisioni Erion Braçe dhe ministri i Financave Arben Ahemtaj, ku u diskutua projekt buxheti i 2019-s, në mungesë të opozitës, e...

Buxheti 2019, ristrukturim të pagave për policët dhe gardistët, PS kërkon heqje të tatimit për rrogat deri në 40 mijë lekë

para 5 muajve - Sot News

Diskutimet për buxhetin e vitit 2019 zënë vendin kryesor në punën e komisioneve parlamentare këto ditë. Dje në Komisionin e Sigurisë u diskutua për buxhetin që do t’i akordohet Ministrisë së Brendshme...

Komisioni i Ekonomisë kërkon zero taksë për rrogat deri në 40 mijë lekë

para 5 muajve - Gazeta Express

Edhe pse opozita nuk është ulur ende këtë sesion parlamentar në karriget e komisionit të Ekonomisë, nuk munguan debatet mes vetë deputetëve të mazhorancës gjatë diskutimit të ligjit të për tatimin mbi...

Tatimi i pagave të ulëta, Ahmetaj kundër rritjes së kufirit në 40 mijë lekë

para 5 muajve - Vizion Plus

Deputetët e mazhorancës kërkuan rritjen e kufirit te pagës mujore së pa tatueshme nga 30 mijë që është aktualisht në 40 mijë lekë. Propozimi u bë gjatë diskutimeve të paketës së re fiskale në komisionin...

Deputetët e PS kërkojnë zero tatim për pagat deri në 40 mijë lekë

para 5 muajve - Java News

Tatimi mbi pagat e ulëta do të jenë pjesë e debatit në seancën parlamentare. Deputetët e Komisionit të Ekonomisë kanë kërkuar rishikimin e skemës duke favorizuar 70 mijë punonjës. Pavarësisht se nisma...

Deputetët e PS kërkojnë 0 tatim për pagat deri në 40 mijë lekë

para 5 muajve - Java News

Tatimi mbi pagat e ulëta do të jenë pjesë e debatit në seancën parlamentare. Deputetët e Komisionit të Ekonomisë kanë kërkuar rishikimin e skemës duke favorizuar 70 mijë punonjës. Pavarësisht se nisma...

Plas sherri Braçe-Ahmetaj në Kuvend, "kingu" kërkon taksimin e fakirëve më shumë miliarderët

para 5 muajve - Albeu

Komisioni i Ekonomisë ka vijuar sot edhe me prezencën e ministrit të Financave Arben Ahmetaj diskutimin mbi Paketën Fiskale si edhe projektbuxhetin e vitit 2019. Gjatë prezantimit të projektligjit, Blerina...

Propozimi tek Ekonomia, 70 mijë persona përfitojnë nga rritja e pragut të pagës së pataksueshme

para 5 muajve - Medial

Gjatë Komisionit të Ekonomisë, ditën e sotme, po prezantohen projektligjet pjesë të Paketës Fiskale 2019. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, gjatë mbledhjes ka argumentuar qëndrimin e tij sa u përket...

Propozimi te Ekonomia, 70 mijë persona përfitojnë nga rritja e pragut të pagës së pataksueshme

para 5 muajve - Medial

Gjatë Komisionit të Ekonomisë, ditën e sotme, po prezantohen projektligjet pjesë të Paketës Fiskale 2019. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, gjatë mbledhjes ka argumentuar qëndrimin e tij sa i përket...

Propozimi te Ekonomia, 70 mijë persona përfitojnë nga rritja e pragut të pagës së pataksueshme

para 5 muajve - Medial

Gjatë Komisionit të Ekonomisë, ditën e sotme, po prezantohen projektligjet pjesë të Paketës Fiskale 2019. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, gjatë mbledhjes ka argumentuar qëndrimin e tij sa i përket...

Debat në Komisionin e Ekonomisë/ Ahmetaj i kthehet Braçes: Ky është muhabet koti

para 5 muajve - Sot News

Në Komisionin e Ekonomisë ditën e sotme u diskutua tema mbi projektligjin e paketës fiskale. Gjylameti dhe kreu i Komisionit Erion Braçe kërkuan rishikimin e fashës për të ardhurat nga puna, veçanërisht...

Debate në Komisionin e Ekonomisë/Ahmetaj i tërheq vëmendjen Blerina Gjylametit: Nuk duhet ta bësh më këtë!

para 5 muajve - Sot News

Mbledhja e Komisionit të Ekonomisë është shoqëruar me debate mes ministrit Arben Ahmetaj dhe deputetes së PS, Blerina Gjylameti. Ndërsa janë prezantuar projektligjet e paketës fiskale, Ahmetaj nuk ka ndarë...

Skema, si individët me paga të larta shmangën taksat, paketë ligjore për t’i “kapur”

para 5 muajve - Medial

Një e shmangies ndaj taksave u përhap gjerësisht vitin e fundit, duke shfrytëzuar hapësirat ligjore dhe diferencat në tatimin ndaj individëve dhe ndaj bizneseve të vogla. Individë me paga të larta dolën...

Skema: Si individët me paga të larta shmangën taksat, paketë ligjore për t’i “kapur”

para 5 muajve - Gazeta Tema

Një e shmangies ndaj taksave u përhap gjerësisht vitin e fundit, duke shfrytëzuar hapësirat ligjore dhe diferencat në tatimin ndaj individëve dhe ndaj bizneseve të vogla. Individë me paga të larta dolën...

Kuvendi nis diskutimet për buxhetin, rriten pagat për të gjithë stafet e ambasadorëve, tatim profesioneve të lira

para 5 muajve - Sot News

Buxheti i vitit 2019 është futur në rendin e punës së komisioneve parlamentare. Dy ditë më parë ky buxhet u diskutua në parim në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave, ndërsa dje Komisioni i Jashtëm zhvilloi...

Skema, si individët me paga të larta shmangën taksat, paketë ligjore për t’i “kapur”

para 5 muajve - Medial

Një e shmangies ndaj taksave u përhap gjerësisht vitin e fundit, duke shfrytëzuar hapësirat ligjore dhe diferencat në tatimin ndaj individëve dhe ndaj bizneseve të vogla. Individë me paga të larta dolën...

Zbardhet propozimi i ri i PS, Gjylameti: Të mbrojmë pagat minimale

para 5 muajve - Java News

Në linjë me parimin e taksimit të ndershëm kush fiton me pak paguan më pak si edhe për të rritur përfitimet për ata qe kanë paga të ulëta, Partia Socialiste ka sjellë një propozim të ri në Kuvend. Deputetja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK