http://kariera.mk

Pse fëmijët refuzojnë t’i hanë perimet?

para 5 muajve - Zhurnal

Shumica prej prindërve, i kanë parë fëmijët e tyre tek tundin kokën kur u duhet të hanë brokoli ose lakër. Mirëpo, çuditërisht të paktën 1 në 5 fëmijë që janë 2 vjeçarë kurrë nuk i kanë provuar perimet,...

Qëndrimi i tepërt pranë ekraneve rritë rrezikun për obezitet dhe kancer

para 5 muajve - Zhurnal

Qëndrimi për shumë kohë pranë ekraneve po i bën fëmijët që të kenë probleme me shikimin, mbipeshën dhe kancerin, kanë paralajmëruar ekspertët. Një rishikim i 80 studimeve të ndryshme me mbi 200 mijë persona,...

Lëshohet një paralajmërim i frikshëm për fëmijët që qëndrojnë me orë para ekraneve

para 5 muajve - Indeks.mk

Fëmijët që qëndrojnë shumë orësh para ekraneve kanë më shumë shanse të bëhen shkurt-pamës, mbipeshë madje të marrin sëmundjen e kancerit, thonë ekspertët. Një rishikim i 80 studimeve të më shumë se 200...

Prindër kujdes, ja çfarë shkakton telefoni tek fëmijët

para 5 muajve - Ina

Telefonat janë kthyer në një pajisje që nuk hiqet nga dora e askujt. Problem në këtë fazë ngelet përdorimi i tyre nga fëmijët sidomos tek fëmijët e moshave 2 vjeçare. Fëmijët dhe adoleshentët vetëm në...

Prindër kujdes, ja çfarë shkakton telefoni tek fëmijët

para 5 muajve - Vizion Plus

Telefonat janë kthyer në një pajisje që nuk hiqet nga dora e askujt. Problem në këtë fazë ngelet përdorimi i tyre nga fëmijët sidomos tek fëmijët e moshave 2 vjeçare. Fëmijët dhe adoleshentët vetëm në...

Lëshohet një paralajmërim i frikshëm për fëmijët që qëndrojnë me orë para ekraneve

para 5 muajve - Zeri

Fëmijët që qëndrojnë shumë orësh para ekraneve kanë më shumë shanse të bëhen shkurt-pamës, mbipeshë madje të marrin sëmundjen e kancerit, thonë ekspertët. Një rishikim i 80 studimeve të më shumë se 200...

Lëshohet një paralajmërim i frikshëm për fëmijët që qëndrojnë me orë para ekraneve

para 5 muajve - Zhurnal

Fëmijët që qëndrojnë shumë orësh para ekraneve kanë më shumë shanse të bëhen shkurt-pamës, mbipeshë madje të marrin sëmundjen e kancerit, thonë ekspertët. Një rishikim i 80 studimeve të më shumë se 200...

Fëmijët që qëndrojnë me orë para ekraneve rrezikohen nga kanceri

para 5 muajve - Tetova Sot

Fëmijët që qëndrojnë shumë orësh para ekraneve kanë më shumë shanse të bëhen shkurt-pamës, mbipeshë madje të marrin sëmundjen e kancerit, thonë ekspertët. Një rishikim i 80 studimeve të më shumë se 200...

Qëndrimi i tepërt pranë ekraneve rritë rrezikun për obezitet dhe kancer

para 5 muajve - Klan Kosova

Qëndrimi për shumë kohë pranë ekraneve po i bën fëmijët që të kenë probleme me shikimin, mbipeshën dhe kancerin, kanë paralajmëruar ekspertët. Një rishikim i 80 studimeve të ndryshme me mbi 200 mijë persona,...

Lëshohet një paralajmërim i frikshëm për fëmijët që qëndrojnë me orë para ekraneve

para 5 muajve - Gazeta Express

Fëmijët që qëndrojnë shumë orësh para ekraneve kanë më shumë shanse të bëhen shkurt-pamës, mbipeshë madje të marrin sëmundjen e kancerit, thonë ekspertët. Një rishikim i 80 studimeve të më shumë se 200...

Lëshohet një paralajmërim i frikshëm për fëmijët që qëndrojnë me orë para ekraneve

para 5 muajve - Tetova Sot

Fëmijët që qëndrojnë shumë orësh para ekraneve kanë më shumë shanse të bëhen shkurt-pamës, mbipeshë madje të marrin sëmundjen e kancerit, thonë ekspertët. Një rishikim i 80 studimeve të më shumë se 200...

Lëshohet një paralajmërim i frikshëm për fëmijët që qëndrojnë me orë para ekraneve

para 5 muajve - Fol

Fëmijët që qëndrojnë shumë orësh para ekraneve kanë më shumë shanse të bëhen shkurt-pamës, mbipeshë madje të marrin sëmundjen e kancerit, thonë ekspertët. Një rishikim i 80 studimeve të më shumë se 200...

Prindër, keni kujdes: Telefonat e mençur po u shkaktojnë probleme mendore dy-vjeçarëve

para 5 muajve - Telegrafi

Shpenzimi i orëve të tëra në telefona të mençur dhe pajisje elektronike shpeshherë është ndërlidhur me një dobësim të mirëqenies mendore, por hulumtimet e reja sugjerojnë se këto dëme mund të fillojnë...

Pse fëmijët refuzojnë t’i hanë perimet?

para 5 muajve - Klan Kosova

Shumica prej prindërve, i kanë parë fëmijët e tyre tek tundin kokën kur u duhet të hanë brokoli ose lakër. Mirëpo, çuditërisht të paktën 1 në 5 fëmijë që janë 2 vjeçarë kurrë nuk i kanë provuar perimet,...

Fëmijët që rrinë shumë para ekraneve, rrezikohen nga kanceri

para 5 muajve - Periskopi

Fëmijët që qëndrojnë shumë orësh para ekraneve kanë më shumë shanse të bëhen shkurt-pamës, mbipeshë madje të marrin sëmundjen e kancerit, thonë ekspertët. Një rishikim i 80 studimeve të më shumë se 200...

Fëmijët që qëndrojnë me orë para ekraneve rrezikohen nga kanceri, thonë ekspertët

para 5 muajve - Koha.net

Fëmijët që qëndrojnë shumë orësh para ekraneve kanë më shumë shanse të bëhen shkurt-pamës, mbipeshë madje të marrin sëmundjen e kancerit, thonë ekspertët. Një rishikim i 80 studimeve të më shumë se 200...

Shikimi i TV-së dhe kanaleve online rrezikon fëmijët në vonesë në të folurit

para 5 muajve - Alsat-M

Të dhënat e disponueshme sugjerojnë se në 30 për qind të familjeve televizori është ndezur gjatë gjithë ditës dhe një pjesë të mirë të natës, e cila ka një ndikim negativ në zhvillimin e fëmijëve dhe pengon...

Prindër, keni kujdes: Telefonat e mençur po u shkaktojnë probleme mendore dy-vjeçarëve

para 5 muajve - Ekonomia Online

Shpenzimi i orëve të tëra në telefona të mençur dhe pajisje elektronike shpeshherë është ndërlidhur me një dobësim të mirëqenies mendore, por hulumtimet e reja sugjerojnë se këto dëme mund të fillojnë...

Ç’po i bën fëmijës tënd duke i lënë telefonin në dorë?

para 5 muajve - Periskopi

Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë asnjë lloj ekspozimi me teknologjinë! Pavarësisht sa e nevojshme është kjo e fundit për jetën...

Mos gënjeni veten, celulari dëmton shumë fëmijën tuaj

para 5 muajve - Albeu

Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë asnjë lloj ekspozimi me teknologjinë! Pavarësisht sa e nevojshme është kjo e fundit për jetën...

Ç’po i bën fëmijës tënd duke i lënë telefonin/tabletin në dorë?

para 5 muajve - Telegrafi

Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë asnjë lloj ekspozimi me teknologjinë! Pavarësisht sa e nevojshme është kjo e fundit për jetën...

Ç’po i bën fëmijës tënd duke i lënë telefonin/tabletin në dorë?

para 5 muajve - Ekonomia Online

Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë asnjë lloj ekspozimi me teknologjinë! Pavarësisht sa e nevojshme është kjo e fundit për jetën...

6 këshilla nga psikologët për të rritur fëmijë “të mbarë”

para 5 muajve - Ekonomia Online

Psikologët e Harvardit kanë bërë një hulumtim, se si mund të edukohen fëmijet në mënyrën më të mirë dhe kanë dhënë disa këshilla për prindërit. Këto janë 6 këshillat nga psikologët e këtij universiteti:...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK