http://kariera.mk

Salih Salihu: VV vazhdimisht e kundërshton Ahmetin, s’ka si të vazhdohet tutje

para 5 muajve - Klan Kosova

Deputeti nga PSD-ja, Sali Salihu, po e sheh si të arsyeshëm vendimin për largimin nga puna të dy drejtorëve të VV-së në Komunën e Prishtinës, Arben Vitija dhe Nora Kelmendi. “Është nën kompetencën e kryetarit...

Salihu: VV vazhdimisht e kundërshton Ahmetin, s’ka si të vazhdohet tutje

para 5 muajve - Lajmi.net

Deputeti nga PSD-ja, Sali Salihu, po e sheh si të arsyeshëm vendimin për largimin nga puna të dy drejtorëve të VV-së në Komunën e Prishtinës, Arben Vitija dhe Nora Kelmendi. “Është nën kompetencën e kryetarit...

Luftë deklaratash mes VV-së e Ahmetit pas vendimit të këtij të fundit për shkarkimin e drejtorëve

para 5 muajve - Koha.net

Qyqarllëk e mungesë respekti e kanë quajtur tashmë ish-drejtorët e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, faktin se Shpend Ahmeti dha lajmin për shkarkimin e tyre nga një studio televizive. Në një konferencë...

Sali Salihu: VV vazhdimisht e kundërshton Ahmetin, s’ka si të vazhdohet tutje

para 5 muajve - Klan Kosova

Deputeti nga PSD-ja, Sali Salihu, po e sheh si të arsyeshëm vendimin për largimin nga puna të dy drejtorëve të VV-së në Komunën e Prishtinës, Arben Vitija dhe Nora Kelmendi. “Është nën kompetencën e kryetarit...

Reagojnë drejtorët e shkarkuar të VV-së

para 5 muajve - RTV 21

VV e quan qyqarllëk vendimin e Shpend Ahmetit Drejtorët që u shkarkuan dje nga kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e kanë vlerësuar të ulët këtë veprim. Arben Vitija dhe Nora Kelmendi, thanë...

Shpend Ahmeti tregon pse i shkarkoi drejtorët e Vetëvendosjes, flet edhe për koalicionin me PDK-në

para 5 muajve - OraInfo

Drejtorët e Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës janë shkarkuar nga kryetari i kësaj komune, Shpend Ahmeti. Ky i fundit e ka arsyetuar shkarkimin e drejtorëve qe vinin Vetëvendosje. Sipas tij...

Ahmeti arsyeton shkarkimin e drejtorëve të VV-së, mohon koalicion me PDK-në

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti e ka arsyetuar shkarkimin e drejtorëve të tij që vinin nga Lëvizja Vetëvendosje. Sipas tij Prishtina është shumë më e madhe se çdo ego e inat politik, dhe se nuk mund...

Drejtorët e shkarkuar të VV-së e quajnë Ahmetin qyqar

para 5 muajve - Koha.net

Qyqar e kanë quajtur Shpend Ahmetin drejtorët e shkarkuar të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, raporton KTV.

Ahmeti tregon pse shkarkoi drejtorët e VV-së, mohon koalicionin me PDK-në

para 5 muajve - Koha.net

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti e ka arsyetuar shkarkimin e drejtorëve të tij që vinin nga Lëvizja Vetëvendosje. Sipas tij Prishtina është shumë më e madhe se çdo ego e inat politik, dhe se nuk mund...

Drejtorët e shkarkuar të VV-së e quajnë qyqarllëk vendimin e Shpend Ahmetit ndaj tyre

para 5 muajve - Telegrafi

Drejtorët e shkarkuar të Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës, përmes një konference për media kanë folur rreth vendimit ndaj tyre nga ana e kryetarit Shpend Ahmeti. Arben Vitia tashmë ish-drejtor i Shëndetësisë...

Mësohet pse Ahmeti shkarkoi drejtorët e Vetëvendosjes

para 5 muajve - Albeu

Kryetari i Prishtinës , Shpend Ahmeti ka folur rreth shkarkimit të dy drejtorëve të LVV nga Komuna e Prishtinës . Në një prononcim për media, ai tha se shkarkimi ka ardhur pasi që situata në relacion me...

Ahmeti i shkarkoi pa i njoftuar, ata e quajnë qyqar

para 5 muajve - RTV 21

Vitija pranoi se komunikimi i tyre me kryetarin Shpend Ahmeti kohët e fundit nuk ishte i rregullt Dy drejtorë të komunës së Prishtinës janë shkarkuar nga kryetari Shpend Ahmeti. I treti nuk është shkarkuar...

Të shkarkuarit e Vetëvendosjes: Veprimi i Ahmetit i paguximshëm dhe qyqar

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkarkuar mbrëmë nga pozita drejtorin e Shëndetësisë Arben Vitinë dhe Nora Kelmendin, drejtoreshën e Kadrastrit, të dy këta anëtarë të lëvizjes Vetëvendosje, njofton...

Shpend Ahmeti shkarkoi përmes emisionit televiziv drejtorët e VV-së

para 5 muajve - OraInfo

Kreu i Prishtinës, mbrëmjen e së mërkurës, përmes një emisioni televiziv ka shkarkuar nga detyra drejtoreshën e Kadastrës, Nora Kelmendin dhe atë të Shëndetësisë, Arben Vitia, të cilët i përkasin Lëvizjes...

Drejtorët e shkarkuar: Gjesti i Ahmetit tregon mungesë respekti ndaj VV-së

para 5 muajve - Lajmi.net

Mosparalajmërimin për shkarkim, Vitia e cilësoi si ikje e kryetarit Ahmeti nga ballafaqimi. Dy ish-drejtorët e Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, Arben Vitia, Nora Kelmendi dhe drejtori i Kulturës,...

Flasin të shkarkuarit e VV-së nga Shpend Ahmeti

para 5 muajve - Kallxo

Drejtori i deridjeshëm i Shëndetësisë në komunën e Prishtinës, Arben Vitia, ka folur të enjten, një ditë pasi është shkarkuar nga kjo pozitë nga kryetari i komunës, Shpend Ahmeti. Vitia ka qenë në këtë...

Drejtorët e shkarkuar të VV’së: Ahmeti na shkarkoi në emision televiziv

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Komunës së Prishtinës, mbrëmjen e së mërkurës, përmes një emisioni televiziv ka shkarkuar nga detyra drejtoreshën e Kadastrës, Nora Kelmendin dhe atë të Shëndetësisë, Arben Vitia, të cilët i...

Ahmeti: Nuk do të ketë koalicion me PDK-në në Prishtinë

para 5 muajve - Kallxo

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka folur për shkarkimin e dy drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje në këtë komunë,drejtorin e Shëndetësisë, Arben Vitia  dhe Nora Kelmendi nga Drejtoria e Kadastrit....

Drejtorët e shkarkuar të VV-së e quajnë Ahmetin qyqar

para 5 muajve - Koha.net

Qyqar e kanë quajtur Shpend Ahmetin drejtorët e shkarkuar të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, raporton KTV. Në një konferencë për media, Nora Kelmendi, Arben Vitia e Yll Rugova kanë thënë...

Ahmeti shkarkoi tre drejtorët e VV-Së në Prishtinë, ky është reagimi i tyre

para 5 muajve - Zeri

Arben Vitia koordinatori i lëvizjes Vetëvendosje për Prishtinë, ka pohuar që lëvizja Vetëvendosje nuk ka qenë në dijeni për shkarkimin e drejtorëve të kësaj partie ne Komunë, nga kryetari Shpend Ahmeti,...

Shpend Ahmeti mohon se do të ketë koalicion me PDK’në

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë vizitës në Pallatin e Rinisë u është përgjigjur medieve në pyetjen lidhur me shkarkimin e dy drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, drejtor i Shëndetësisë...

Ahmeti thotë se nuk ka pasur dhe s’do të ketë diskutime për koalicion me PDK-në

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë vizitës në Pallatin e Rinisë u është përgjigjur medieve në pyetjen lidhur me shkarkimin e dy drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, drejtor i Shëndetësisë...

Shpend Ahmeti flet për shkarkimin e drejtorëve të VV-së, ka dy fjalë edhe për Yll Rugovën

para 5 muajve - Bota Press

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti e ka arsyetuar shkarkimin e drejtorëve të tij që vinin nga Lëvizja Vetëvendosje.Sipas tij Prishtina është shumë më e madhe se çdo ego e inat politik, dhe se nuk mund...

Ahmeti arsyeton shkarkimin e drejtorëve të VV-së, mohon koalicion me PDK-në

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti e ka arsyetuar shkarkimin e drejtorëve të tij që vinin nga Lëvizja Vetëvendosje. Sipas tij Prishtina është shumë më e madhe se çdo ego e inat politik, dhe se nuk mund...

Ahmeti arsyeton shkarkimin e drejtorëve të VV-së, mohon koalicion me PDK-në

para 5 muajve - KosovaPress

Sipas tij Prishtina është shumë më e madhe se çdo ego e inat politik, dhe se nuk mund të sakrifikohet kryeqyteti për çështje personale. Gjatë vizitës që i ka bërë sot Pallatit të Rinisë, Ahmeti tha se...

Rugova flet për KALLXO nëse do të vazhdojë ‘t`i shërbej’ qeverisjes së Shpend Ahmetit

para 5 muajve - Kallxo

Drejtori i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova e ka quajtur “shkarkim selektiv”, shkarkimin e Arben Vitisë dhe Nora Kelmendit dhe mos shkarkimin e tij nga kryetari i Prishtinës,...

Rugova: Në konsultim me VV-në do vendos nëse do vazhdoj të jem në qeverisjen e Shpend Ahmetit

para 5 muajve - Kallxo

Drejtori i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova e ka quajtur “shkarkim selektiv”, shkarkimin e Arben Vitisë dhe Nora Kelmendit dhe mos shkarkimin e tij nga kryetari i Prishtinës,...

Rugova akuzon Shpend Ahmetin për shkarkime selektive të drejtorëve të Vetëvendosjes

para 5 muajve - Politiko

Drejtori i Kulturës në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova, ka reaguar pas shkarkimeve të fundit të drejtorëve të Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook është shprehur...

Drejtorët e shkarkuar thonë se Shpend Ahmeti nuk kishte guxim të përballej me ta

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, shkarkoi dje nga pozita drejtorin e Shëndetësisë, Arben Vitija dhe Nora Kelmendin që udhëhiqte Drejtorinë e Kadastrës. Këta të fundit deklaruan sot se për...

Drejtorët e shkarkuar thonë se Shpend Ahmeti nuk kishte guxim të përballej me ta

para 5 muajve - KosovaPress

Ish-drejtorët që vijnë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, kanë pranuar se muajt e fundit nuk kanë pasur komunikim të rregullt me kryetarin Ahmeti, ndërsa veprimin e tij për shkarkim e kanë quajtur qyqarllëk....

Rugova akuzon Shpend Ahmetin për shkarkime selektive të drejtorëve të Vetëvendosjes

para 5 muajve - Lajmi.net

Drejtori i Kulturës në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova, ka reaguar pas shkarkimeve të fundit të drejtorëve të Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook është shprehur...

Shpend Ahmeti i shkarkoi pa i njoftuar, ata e quajnë qyqar

para 5 muajve - Gazeta e re

​Dy drejtorë të Komunës së Prishtinës janë shkarkuar nga kryetari Shpend Ahmeti. I treti nuk është shkarkuar po ka zgjedhur që të largohet vet nga ky post. Të shkarkuarit e kanë quajtur qyqar Ahmetin për...

Ahmeti: Qe pse i shkarkova drejtorët e Vetëvendosjes

para 5 muajve - Periskopi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka folur rreth shkarkimit të dy drejtorëve të LVV nga Komuna e Prishtinës. Në një prononcim për media, ai tha se shkarkimi ka ardhur pasi që situata në relacion me...

Shpend Ahmeti i shkarkoi pa i njoftuar, ata e quajnë qyqar

para 5 muajve - KosovaPress

Të shkarkuarit e kanë quajtur qyqar Ahmetin për veprimin që ka bërë duke thënë se nuk ua ka dhënë vendimin vetëm ka deklaruar publikisht se i ka shkarkuar. Tashmë ish drejtori i Shëndetësisë, Arben Vitija...

Drejtorët e shkarkuar të VV’së: Ahmeti na shkarkoi në emision televiziv

para 5 muajve - Bota Press

Botapress 8Nentor- Kryetari i Komunës së Prishtinës, mbrëmjen e së mërkurës, përmes një emisioni televiziv ka shkarkuar nga detyra drejtoreshën e Kadastrës, Nora Kelmendin dhe atë të Shëndetësisë, Arben...

Drejtorët e shkarkuar: Gjesti i Ahmetit tregon mungesë respekti ndaj VV-së

para 5 muajve - Ekonomia Online

Dy ish-drejtorët e Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, Arben Vitia, Nora Kelmendi dhe drejtori i Kulturës, Yll Rugova, kanë mbajtur konferencë për media, gjatë së cilës janë shprehur se nuk...

Flasin drejtorët e shkarkuar nga Ahmeti: S’pati guxim të ballafaqohet sy me sy

para 5 muajve - Fakti Ditor

Mbrëmë Shpend Ahmeti ka shkarkuar dy prej tre drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës. Ndërsa, sot të njëjtit përmes një konference për media janë shprehur tejet të zhgënjyer me këtë...

Shpend Ahmeti mohon se do të ketë koalicion me PDK’në

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë vizitës në Pallatin e Rinisë u është përgjigjur medieve në pyetjen lidhur me shkarkimin e dy drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, drejtor i Shëndetësisë...

Shpend Ahmeti mohon se do të ketë koalicion me PDK’në

para 5 muajve - Bota Press

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë vizitës në Pallatin e Rinisë u është përgjigjur medieve në pyetjen lidhur me shkarkimin e dy drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, drejtor i Shëndetësisë ...

Ahmeti: Nuk ka pasur dhe s’do të ketë diskutime për koalicion me PDK-në

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë vizitës në Pallatin e Rinisë u është përgjigjur medieve në pyetjen lidhur me shkarkimin e dy drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, drejtor i Shëndetësisë...

Rugova: Në konsultim me VV-në do vendos nëse do vazhdoj të jem në qeverisjen e Shpend Ahmetit

para 5 muajve - Bota Press

Drejtori i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova e ka quajtur “shkarkim selektiv”, shkarkimin e Arben Vitisë dhe Nora Kelmendit dhe mos shkarkimin e tij nga kryetari i Prishtinës,...

Shpend Ahmeti shkarkon dy drejtorë të Vetëvendosjes në Prishtinë

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkarkuar dy drejtorë të Vetëvendosjes në këtë komunë. Ahmeti ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të shëndetësisë, Arben Vitinë dhe Nora Kelmendin nga...

Shpend Ahmeti shkarkon dy drejtorë të Vetëvendosjes

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të shëndetësisë Arben Vitinë dhe Nora Kelmendin nga Drejtoria e Kadastrit, të dy anëtarë të lëvizjes Vetëvendosje, njofton Klan...

Shpend Ahmeti i kërkon debat publik Albin Kurtit

para 5 muajve - Medial

Kryetari i PSD-së dhe Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka kërkuar debat publik kryetarit të VV-së, Albin Kurtit. Ahmeti ka thënë se për gjendjen në Prishtinë, përgjegjës nuk janë drejtorët e VV-së, por lideri...

Yll Rugova reagon pas ‘shkarkimit selektiv’ të drejtorëve të Vetëvendosjes nga Shpend Ahmeti

para 5 muajve - Kallxo

Drejtori i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova e ka quajtur “shkarkim selektiv”, shkarkimin e Arben Vitisë dhe Nora Kelmendit dhe mosshkarkimin e tij nga kryetari i Prishinës,...

Ahmeti e shpall vendimin për shkarkimin e dy drejtorëve të VV'së, Rugova e krahason me serbët

para 5 muajve - Gazeta Express

Pas paralajmërimeve që bëri, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, sonte ka bërë të ditur se ka marrë vendimin për shkarkimin definitiv të dy prej tre drejtorëve të Vetëvendosjes në Komunën e Prishtinës....

Rugova i reagon Ahmetit, thotë se po përdor taktikat serbe me “shqiptarët e ndershëm”

para 5 muajve - Koha.net

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në Rubikon të KTV-së sonte tha se do t’i shkarkojë dy nga 3 drejtorët e ish-partisë së tij, Vetëvendosjes. Ai tha se do t’i shkarkojë Arben Vitinë e Shëndetësisë...

Shpend Ahmeti shkarkon dy drejtorë të Vetëvendosjes

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të shëndetësisë Arben Vitinë dhe Nora Kelmendin nga Drejtoria e Kadastrit, të dy anëtarë të lëvizjes Vetëvendosje. Këtë për Klan...

Ahmeti ironizon: Kurti i pagabueshëm, tjerët edhe të vdekshëm

para 5 muajve - Koha.net

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, dikur bashkëpunëtor i afërt i Albin Kurtit, kryetar i Vetëvendosjes, ka ironizuar duke thënë se “në Vetëvendosje, një person është i pagabueshëm dhe të tjerët janë të gabueshëm e të vdekshëm”.

Rugova për shkarkimet nga Ahmeti: Po përdor taktika të serbëve, qeverisja ka tendenca të zgjerohet me PDK-në

para 5 muajve - Zeri

Drejtori i Kulturës në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova, ka reaguar pas vendimit të Shpend Ahmetit për t’i shkarkuar dy drejtorë nga radhët e VV-së. Rugova ka thënë se me këtë, Shpend Ahmeti po përdor...

Shpend Ahmeti konfirmon se do t’i shkarkojë drejtorët e VV-së

para 5 muajve - Zhurnal

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se shumë shpejt do t’i shkarkojë drejtorët e Vetëvendosjes në kryeqytet. Ai ka thënë se e kanë pritur mjaft Vetëvendosjen, duke theksuar se Prishtina...

Shpend Ahmeti i kërkon debat Albin Kurtit

para 5 muajve - Zeri

Kryetari i PSD-së dhe Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka kërkuar debat publik kryetarit të VV-së, Albin Kurtit. Ahmeti ka thënë se për gjendjen në Prishtinë, përgjegjës nuk janë drejtorët e VV-së, por lideri...

Shpend Ahmeti i kërkon debat publik Albin Kurtit

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PSD-së dhe Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka kërkuar debat publik kryetarit të VV-së, Albin Kurtit. Ahmeti ka thënë se për gjendjen në Prishtinë, përgjegjës nuk janë drejtorët e VV-së, por lideri...

Ahmeti vendos t’i shkarkojë dy prej tre drejtorëve të Vetëvendosjes

para 5 muajve - Koha.net

Pas paralajmërimeve që bëri, sonte, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në Rubikon të KTV-së për herë të parë bëri të ditur shkarkimin definitiv të dy prej tre drejtorëve të Vetëvendosjes në Komunën...

Shpend Ahmeti konfirmon se do t’i shkarkojë drejtorët e VV-së

para 5 muajve - Zeri

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se shumë shpejt do t’i shkarkojë drejtorët e Vetëvendosjes në kryeqytet. Ai ka thënë se e kanë pritur mjaft Vetëvendosjen, duke theksuar se Prishtina...

A do t’i shkarkojë Ahmeti drejtorët e VV’së, flet vet ai

para 5 muajve - OraInfo

Kryetari i Prishtinës ka folur rreth shkarkimit të drejtëve të Vetëvendosjes. Ai ka bërë të ditur se shumë shpejt do t’i shkarkojë drejtorët e Vetëvendosjes në kryeqytet. Ai ka thënë se e kanë pritur mjaft...

Shpend Ahmeti konfirmon se do t’i shkarkojë drejtorët e VV’së

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se shumë shpejt do t’i shkarkojë drejtorët e Vetëvendosjes në kryeqytet. Ai ka thënë se e kanë pritur mjaft Vetëvendosjen, duke theksuar se Prishtina...

Vetëvendosje e “kërcënon” seriozisht Shpend Ahmetin, pas shkarkimit të drejtorëve të VV-së

para 5 muajve - Bota Press

Pas deklaratave të sotme të kryetarit të Prishtinës dhe shkarkimit të disa drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje, kanë ardhur edhe reagimet e para nga ana e zyrtarëve nga partia e Albin Kurtit. Është ish-...

Shpend Ahmeti shkarkon dy drejtorë të Vetëvendosjes, pritet të largohet edhe Rugova

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkarkuar dy drejtorë të Vetëvendosjes në këtë komunë. Ahmeti ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të shëndetësisë, Arben Vitinë dhe Nora Kelmendin nga...

Ahmeti e shpall vendimin për shkarkimin e dy drejtorëve të VV’së, Rugova e krahason me serbët

para 5 muajve - Bota Press

Pas paralajmërimeve që bëri, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, sonte ka bërë të ditur se ka marrë vendimin për shkarkimin definitiv të dy prej tre drejtorëve të Vetëvendosjes në Komunën e Prishtinës....

Rugova thotë se Shpend Ahmeti po përdorë taktika serbe, por nuk tregon a do të jap dorëheqje

para 5 muajve - Periskopi

Drejtori i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Prishtinës, Ylli Rugova ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të kësaj komune, Shpend Ahmeti në Rubikon të KTV’së, i cili paralajmëroi shkarkimin...

Shpend Ahmeti konfirmon se do t’i shkarkojë drejtorët e VV’së

para 5 muajve - Sovrani

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se shumë shpejt do t’i shkarkojë drejtorët e Vetëvendosjes në kryeqytet. Ai ka thënë se e kanë pritur mjaft Vetëvendosjen, duke theksuar se Prishtina...

Shpend Ahmeti i kërkon debat publik Albin Kurtit

para 5 muajve - Periskopi

Kryetari i PSD-së dhe Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka kërkuar debat publik kryetarit të VV-së, Albin Kurtit. Ahmeti ka thënë se për gjendjen në Prishtinë, përgjegjës nuk janë drejtorët e VV-së, por lideri...

Ahmeti vendos t’i shkarkojë dy prej tre drejtorëve të Vetëvendosjes

para 5 muajve - Periskopi

Pas paralajmërimeve që bëri, sonte, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në Rubikon të KTV-së për herë të parë bëri të ditur shkarkimin definitiv të dy prej tre drejtorëve të Vetëvendosjes në Komunën...

Ahmeti konfirmon se do t’i ‘eliminojë’ gjithë drejtorët e VV-së, nga Komuna e Prishtinës

para 5 muajve - Bota Press

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se shumë shpejt do t’i shkarkojë drejtorët e Vetëvendosjes në kryeqytet.Ai ka thënë se e kanë pritur mjaft Vetëvendosjen, duke theksuar se Prishtina...

Ahmeti vendos t’i shkarkojë dy prej tre drejtorëve të Vetëvendosjes

para 5 muajve - Gazeta e re

I pari i Prishtinës ka përjashtuar çdo mundësi për koalicion të mundshëm mes PSD-së dhe PDK-së në Komunën e Prishtinës. Madje, Shpend Ahmeti ka thënë se të gjitha këto, siç i ka quajtur ai, thashetheme,...

Sonte në Rubikon i ftuar Shpend Ahmeti

para 5 muajve - Koha.net

Sonte në Rubikon do të jetë i ftuar kryetari i Komunës së Prishtinës dhe i PSD-së, Shpend Ahmeti. Çka po ndodh në komunën e Prishtinës? Kush po qeverisë me të? Çka do të ndodhë me drejtorët e Vetëvendosjes...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK