http://kariera.mk

Manfred Weber, kandidati i PPE për President të Komisionit Europian

para 5 muajve - TV21

Partia Popullore Europiane votoi të enjten eurodeputetin gjerman Manfred Weber si udhëheqësin kryesor të fushatës për zgjedhjet europiane, duke e bërë dhe kandidatin e saj në garë për ekzekutivin e BE’së....

Manfred Weber, së shpejti në krye të BE-së

para 5 muajve - KDPolitik

Partia Popullore Europiane voton sot në Helsinki për kandidatin kryesor në zgjedhjet për Parlamentin Europian në maj 2019. Sipas të gjitha gjasave, DW parashikon se ai do të jetë gjermani Manfred Weber....

Manfred Weber, kandidat i PPE-së për president të KE-së

para 5 muajve - Shenja

Politikani gjerman Manfred Weber është kandidati për president të ri të Komisionit Evropian para klubit më të madh në Parlamentin Evropian të Partisë Popullore Evropiane (PPE), raporton AA. PPE në Kongresin...

Manfred Weber, kandidati i PPE për President të Komisionit Europian

para 5 muajve - Medial

Partia Popullore Europiane votoi të enjten eurodeputetin gjerman Manfred Weber si udhëheqësin kryesor të fushatës për zgjedhjet europiane, duke e bërë dhe kandidatin e saj në garë për ekzekutivin e BE’së....

Weber zgjidhet në krye të PPE-së

para 5 muajve - Zhurnal

Bruksel, 8 nëntor - Partitë europiane të djathta kanë zgjedhur këtë të enjte europarlamentarin gjerman, Manfred Weber, për t’i udhëhequr drejt fushatës së re elektorale të vitit të ardhshëm në Europë,...

Weber zgjidhet në krye të PPE-së

para 5 muajve - Alsat-M

Partitë europiane të djathta kanë zgjedhur këtë të enjte europarlamentarin gjerman, Manfred Weber, për t’i udhëhequr drejt fushatës së re elektorale të vitit të ardhshëm në Europë, e sigurisht duke i dhënë...

PROFIL: Kush është Manfred Weber, kreu i ri i partive të djatha europiane?

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ligjvënësi gjerman në BE, Manfred Weber ka fituar garën për të udhëhequr partitë e qendrës së djathtë në zgjedhjet e bllokut, që do të mbahen në muajin maj. Weber, po ashtu do të jetë kandidat i Partisë...

Zgjedhjet evropiane, kandidati i PPE-së do jetë gjermani Weber

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Me një diferencë të madhe, delegatët e PPE-së, Partia Popullore Evropiane, kanë zgjedhur gjermanin Manfred Ëeberin, si kandidat për udhëheqjen e Komisionit Europian në funksion të zgjedhjeve evropiane...

Manfred Weber, kandidati i PPE për President të Komisionit Europian

para 5 muajve - Gazeta Express

Partia Popullore Europiane votoi të enjten eurodeputetin gjerman Manfred Weber si udhëheqësin kryesor të fushatës për zgjedhjet europiane, duke e bërë dhe kandidatin e saj në garë për ekzekutivin e BE’së....

Weber u zgjodh në krye të PPE-së

para 5 muajve - Portalb

Partitë europiane të djathta kanë zgjedhur këtë të enjte europarlamentarin gjerman, Manfred Weber, për t’i udhëhequr drejt fushatës së re elektorale të vitit të ardhshëm në Europë, e sigurisht duke i dhënë...

Me Manfred Weber Shqipëria do të ketë një mbështetës të fortë në BE

para 5 muajve - Standard

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka uruar kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Europian. Zgjedhja e Manfred Weber është bërë në takimin e Partive Popullore Europiane që është mbajtur në Helsinki....

Weber zgjidhet në krye të PPE-së, sfidat që ka përballë

para 5 muajve - Java News

Partitë europiane të djathta kanë zgjedhur këtë të enjte europarlamentarin gjerman, Manfred Weber, për t’i udhëhequr drejt fushatës së re elektorale të vitit të ardhshëm në Europë, e sigurisht duke i dhënë...

Partitë e së djathtës në BE zgjedhin kandidatin për zgjedhjet e majit

para 5 muajve - Lajmi.net

Ligjvënësi gjerman në Bashkimin Evropian, Manfred Weber, ka fituar garën për të udhëhequr partitë e qendrës së djathtë në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen në muajin maj. Weber po ashtu do të jetë kandidat...

Partitë e së djathtës në BE zgjedhin kandidatin për zgjedhjet e majit

para 5 muajve - Koha.net

Ligjvënësi gjerman në Bashkimin Evropian, Manfred Weber, ka fituar garën për të udhëhequr partitë e qendrës së djathtë në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen në muajin maj, transmeton rel. Weber po ashtu...

Partitë e së djathtës në BE zgjedhin kandidatin për zgjedhjet e majit

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Ligjvënësi gjerman në Bashkimin Evropian, Manfred Weber, ka fituar garën për të udhëhequr partitë e qendrës së djathtë në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen në muajin maj. Weber po ashtu do të jetë kandidat...

Basha: Me Weber, Shqipëria do të ketë mbështetës të fortë në BE

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uroi kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Europian. “Me Manfred Weber, Shqipëria do të ketë një mbështetës të fortë në BE”, shkruan Basha....

Weber kandidat i së djathtës europiane për postin e presidentit të KE-së

para 5 muajve - KosovaPress

Në përfundim të votimit, bavarezi 46-vjeçar mori 79,2% të votave të të deleguarve të Partisë Popullore Europiane (PPE). Nga ana tjetër, kundërshtari i tij finlandez, Alexander Stubb, 50 vjeç, mori vetëm...

Weber kandidat i së djathtës europiane për postin e presidentit të KE-së

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Gjermani Manfred Weber u zgjodh sot kandidat i së djathtës europiane për zgjedhjet në Bashkimin Europian, që do të zhvillohen në maj 2019, njoftoi një burim nga ky grupim politik. Në...

Weber kandidat i së djathtës europiane për postin e presidentit të KE-së

para 5 muajve - Alsat-M

Gjermani Manfred Weber u zgjodh sot kandidat i së djathtës europiane për zgjedhjet në Bashkimin Europian, që do të zhvillohen në maj 2019, njoftoi një burim nga ky grupim politik. Në përfundim të votimit,...

Manfred Weber synon të zëvendësojë Junckerin në krye të Komisionit të BE-së

para 5 muajve - Koha.net

Sot Partia Popullore Europiane vendos në Helsinki se cili do të jetë kandidati kryesor i saj në zgjedhjet e majit 2019. Kandidati me shanse më të mëdha është Manfred Weber,i cili konkurron me rivalin e...

Pasi i dha votën në zgjedhjet e PE, Basha urim për kandidatin zyrtar të PPE-së

para 5 muajve - Sot News

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Europian. Zgjedhja e Manfred Weber është bërë në takimin e Partive Popullore Europiane që është mbajtur në Helsinki....

Pasi i dha votën në zgjedhjet në PE, Basha urim për kandidatin zyrtar të PPE-së

para 5 muajve - Sot News

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Europian. Zgjedhja e Manfred Weber është bërë në takimin e Partive Popullore Europiane që është mbajtur në Helsinki....

Basha: Weber, mbështetës i Shqipërisë për integrimin në BE

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar sot Manfred Weber, kandidati zyrtar i PPE-së për President të Komisionit Europian në zgjedhjet e ardhshme europiane. “Urime të përzemërta mikut tonë Manfred Weber kandidati...

Manfred Weber synon të zëvendësojë Junckerin në krye të Komisionit të BE-së

para 5 muajve - Shenja

Sot Partia Popullore Europiane vendos në Helsinki se cili do të jetë kandidati kryesor i saj në zgjedhjet e majit 2019. Kandidati me shanse më të mëdha është Manfred Weber,i cili konkurron me rivalin e...

PPE në zgjedhje për pasuesin e Jean-Claude Juncker

para 5 muajve - Medial

Partitë e djathta evropiane do të zgjedhin kandidatin e tyre për zgjedhjet evropiane të vitit të ardhshëm, në Helsinki. Partia Popullore Evropiane, më e madhja në Parlamentin Evropian, do të zgjedhë mes...

Basha: Me Manfred Weber, Shqipëria do ketë një mbështetës të fortë në BE

para 5 muajve - Gazeta Express

Kreu i opozitës Lulzim Basha uron kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Evropian, Manfred Weber. Basha shkruan se me manfred Weber Shqipëria do të ketë një mbështetës të fortë në BE!...

Manfred Weber synon të zëvendësojë Junckerin në krye të Komisionit të BE-së

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sot Partia Popullore Europiane vendos në Helsinki se cili do të jetë kandidati kryesor i saj në zgjedhjet e majit 2019. Kandidati me shanse më të mëdha është Manfred Weber,i cili konkurron me rivalin e...

Basha: Weber, mbështetës i Shqipërisë për integrimin në BE

para 5 muajve - Java News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot Manfred Weber, kandidati zyrtar i PPE-së për President të Komisionit Europian në zgjedhjet e ardhshme europiane. “Urime të përzemërta mikut tonë...

Basha: Me Weber, Shqipëria do të ketë mbështetës të fortë në BE

para 5 muajve - 24 ore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uroi kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Europian. “Me Manfred Weber, Shqipëria do të ketë një mbështetës të fortë në BE”, shkruan Basha.

Manfred Weber synon të vihet në krye të Komisionit të BE-së

para 5 muajve - 24 ore

Partia Popullore Europiane voton sot në Helsinki për kandidatin kryesor në zgjedhjet për Parlamentin Europian në maj 2019. Sipas të gjitha gjasave, ai do të jetë gjermani Manfred Weber. Sot  Partia Popullore...

Manfred Weber synon të vihet në krye të Komisionit të BE-së

para 5 muajve - Ina

Partia Popullore Europiane voton sot në Helsinki për kandidatin kryesor në zgjedhjet për Parlamentin Europian në maj 2019. Sipas të gjitha gjasave, ai do të jetë gjermani Manfred Weber Sot Partia Popullore...

Manfred Weber synon të vihet në krye të Komisionit të BE-së

para 5 muajve - DW

Partia Popullore Europiane voton sot në Helsinki për kandidatin kryesor në zgjedhjet për Parlamentin Europian në maj 2019. Sipas të gjitha gjasave, ai do të jetë gjermani Manfred Weber. Sot  Partia Popullore...

Basha mesazh nga Helsinki: Do të çlirojmë zgjedhjet dhe politikën nga krimi

para 6 muajve - Java News

“Morëm mbështetje për misionin tonë për të çliruar zgjedhjet dhe politikën nga krimi”. Kështu deklaroi nga Helsinki kryedemokrati Lulzim Basha. Përmes një video-mesazhi në rrjetin e tij social ‘Facebook’...

Basha: PPE mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të PPE-së. Në një postim në Twitter, Basha thotë se ka marrë mbështetje dhe vlerësim nga liderët e...

Basha: Kemi mbështetjen e PPE-së për vettingun në politikë

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka deklaruar këtë të mërkurë se ka mbështetjen e Partive Popullore Evropian për vettingun në politikë. Basha ka shkruar një status në rrjetin social, pasi ka marrë pjesë ditën...

Basha: Kemi mbështetjen e PPE-së për vettingun në politikë

para 6 muajve - Sovrani

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka deklaruar këtë të mërkurë se ka mbështetjen e Partive Popullore Evropian për vettingun në politikë. Basha ka shkruar një status në rrjetin social, pasi ka marrë pjesë ditën...

Basha: PPE mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi

para 6 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, kauzën e opozitës e ka dërguar deri në PPE, ku duket se ka marrë dhe mbështetje Partia Popullore Europiane për vettingun në politikën shqiptare. Përmes një...

Basha: PPE, mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi

para 6 muajve - Java News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë ditën e sotme në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të PPE. Me anë të një statusi në llogarinë e tij të “Tëitterit”, Bashka ka shkruar se ka marrë...

Votimi për presidentin, Lulzim Basha tregon debatet mes kandidatëve

para 6 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike ka marrë mbështetje nga Partia Popullore Europiane për vettingun në politikën shqiptare. Në një postim në Twitter, Basha thotë se ka marrë mbështetje dhe vlerësim nga liderët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK