http://kariera.mk

Masakra në SHBA, kush ishte i riu që ekzekutoi 12 klientë në lokal?

para 5 muajve - Vizion Plus

Autori i masakrës në Kaliforni ku 12 persona humbën jetën ndërsa dhjetra të tjerë mbetën të plagosur, është identifikuar si Ian David Long 28 vjeç. Ai u gjet i vdekur pas masakrës. Ende nuk dihet nëse...

SHBA, identifikohet vrasësi i sulmit në Kaliforni

para 5 muajve - Alsat-M

Personi i cili hapi zjarr drejt turmës në një lokal në Thousand Oaks, në Kaliforni, ishte një ish-marins i moshës 28 vjeç, njoftoi Geoff Dean, sherifi i komptesë së Venturas, në periferi të Los Angeles....

Sulmuesi i cili vrau 12 persona në SHBA, është veteran i ushtrisë

para 5 muajve - Shenja

Sulmuesi i cili vrau 12 persona në kantri barin “Borderllajn” në Thauzënd Ouks, policia amerikane e identifikoi si Ian Dejvid Long (28). Sherifi lokal në konferencë për shtyp kumtoi se ai ka qenë veteran...

Policia zbulon identitetin e autorit të masakrës në Kaliforni, ishte ish-ushtarak që shkrepi mbi 30 plumbi dhe vrau 12 persona (Foto/Video)

para 5 muajve - Telegrafi

Autori i masakrës në një kafiteri në Kaliforni është identifikuar nga autoritetet e sigurisë si David Ian Long, 28-vjeç, kurse mediat lokale kanë konfirmuar se ai kishte përdorur revolen e kalibrit 45...

Identifikohet autori i masakrës së Los Angelos-it

para 5 muajve - Zhurnal

Është identifikuar sot autori i masakrës së ndodhur në Kaliforni, ku 12 persona u vranë në një lokal muzike. Agresori është një 28-vjeçar, i identifikuar si David Long, ish-pjesëtar i marinës, raporton...

Ian David Long është emri i sulmuesit që vrau 12 persona në Kaliforni

para 5 muajve - Klan Kosova

Autoritetet amerikane kanë arritur që ta identifikojnë sulmuesin që vrau me armë zjarri 12 persona në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara. Ian David Long ka shërbyer në Trupat Detare të SHBA-ve dhe ai ka...

Identifikohet vrasësi i 12 personave në SHBA, ish-marins 28-vjeçar

para 5 muajve - Tetova Sot

Agresori që hapi zjarr ndaj një turme njerëzish në një lokal muzike në Kalifoni, duke lënë të vdekur 12 prej tyre, është identifikuar tashmë si David Long, 28-vjeçari ish-pjesëtare marine, sipas zyrës...

Identifikohet vrasësi i 12 personave në SHBA, ish-marins 28-vjeçar

para 5 muajve - TV21

Agresori që hapi zjarr ndaj një turme njerëzish në një lokal muzike në Kaliforni, duke lënë të vdekur 12 prej tyre, është identifikuar tashmë si David Long, 28-vjeçari ish-pjesëtare marine, sipas zyrës...

Identifikohet vrasësi i 12 personave në SHBA, ish-marins 28-vjeçar

para 5 muajve - Lajmi.net

Agresori që hapi zjarr ndaj një turme njerëzish në një lokal muzike në Kalifoni, duke lënë të vdekur 12 prej tyre, është identifikuar tashmë si David Long, 28-vjeçari ish-pjesëtare marine, sipas zyrës...

Trump dënon sulmin në Kaliforni

para 5 muajve - Zeri

Presidenti amerikan Trump e ka dënuar sulmin që la 13 persona të vdekur, transmeton Zëri.info. Ai I ka ngushëlluar familjet e viktimave për rastin dhe I ka falenderuar polivët për punën e palodhshme. Sulmi...

Sulmi me armë, 12 viktima në Los Angeles

para 5 muajve - Lajmi.net

Sipas mediave, i vdekur ka mbetur edhe personi që sulmoi me armë lokalin. Bilanc i rëndë nga sulmi me armë i ndodhur në një lokal nate në Los Angeles. Mediat amerikane kanë bërë të ditur se kanë mbetur...

Të shtëna në lokal, 12 viktima në Kaliforni

para 5 muajve - Medial

Të paktën 12 persona janë vrarë, mes tyre edhe një oficer policie, në një bar në Thousand Oaks, Kaliforni. Sipas raporteve, të shtënat nisën rreth orës 23:20 minuta (sipas orës lokale) të mërkurën, në...

Sulmi në Kaliforni, së paku 12 të vdekur; agresori vritet nga policia

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Së paku 12 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një lokal në Kaliforni. Raportohet se mes viktimave është edhe një oficer policie. Ndërsa, agresori është qëlluar për...

Masakër në një diskotekë në Kaliforni

para 5 muajve - Vizion Plus

Një masakër ndodhi në një bar-diskotekë gjate një feste studentesh në jug të Kalifornisë ku u shënuan 12 viktima. Një person hapi zjarri me arme ndaj atyre qe po festonin. Sipas sherifit te zonës 11 nga...

12 të vrarë në Kaliforni

para 5 muajve - Medial

Të paktën 12 persona janë vrarë kur një person i armatosur ka shtënë me armë zjarri në klubin e natës në Thousand Oaks, Kalifornia, njoftoi sot policia. Qindra njerëz ishin brenda kur ndodhi incidenti...

Policia lokale: 13 të vrarë në incident me armë zjarri në Kaliforninë e Jugut

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

THOUSAND OAKS, CALIF. — Autoritetet në Kaliforninë e Jugut thonë se një person i armatosur vrau 12 vetë të mërkurën në darkë duke qëlluar në një bar dhe një klub nate. Sherifi i komunës Ventura, Geoff...

Sulm i armatosur në Kaliforni, 12 të vdekur

para 5 muajve - Zeri

Një person i armatosur hapi zjarr gjatë një nate studentore në një bar të muzikës në qytetin e Thousand Oaks, Kaliforni, duke vrarë 12 vetë dhe plagosur disa para se të bënte vetëvrasje, raporton dailymail,...

Sulmi në Kaliforni – 12 të vdekur

para 5 muajve - Klan Kosova

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një klub nate në Kaliforni duke vrarë të paktën 12 vetë, duke përfshirë një oficer policie. Të shtënat filluan në orën 23:20 me kohë lokale në “Borderline Bar dhe...

Identifikohet vrasësi i sulmit në Kaliforni

para 5 muajve - KosovaPress

I dyshuari i cili mendohet të ketë vrarë veten, quhej David Long dhe kishte shërbyer në forcat speciale të Marinës. Sherifi i komptesë Ventura, Geoff Dean bëri të ditur gjatë një konference shtyi se kishin...

FOTOT/ SHBA: Sulm me armë në lokalin që frekuentohej nga të rinjtë, 12 të plagosur

para 5 muajve - Gazeta Tema

Të paktën dymbëdhjetë persona janë plagosur në një bar në Thousand Oaks, në Kaliforni, ku një person hapi zjarr. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i sherifit të kontesë së Venturën, megjithatë sipas...

Masakër në lokal/ 13 të vdekur, shumë të plagosur

para 5 muajve - Sot News

Një masakër e vërtetë ka ndodhur në një lokal në Kaliforni. Trembëdhjetë vetë janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur pasi një person i armatosur hapi zjarr në një bar që organizonte një event për...

12 të vrarë pas të shtënave në një klub nate

para 5 muajve - RTV 21

Në mesin e viktimave është edhe një zyrtar policor Të paktën 12 persona janë vrarë kur një person i armatosur ka shtënë me armë zjarri në klubin e natës në Thousand Oaks, Kalifornia, njoftoi sot policia....

12 të vdekur nga sulmi në Kaliforni

para 5 muajve - Gazeta Express

Policia ka njoftuar për “disa viktima” si pasojë e të shtënave në një lokal në Thousand Oaks në Kaliforni. Sipas raportimeve, të shtënat kanë filluar të mërkurën në orën 23:20 (ora lokale) në zonën që...

Të paktën 12 persona të vdekur pas të shtënave në Kaliforni

para 5 muajve - Lajmi.net

Policia ka njoftuar për “disa viktima” si pasojë e të shtënave në një lokal në Thousand Oaks në Kaliforni. Sipas raportimeve, të shtënat kanë filluar të mërkurën në orën 23:20 (ora lokale) në zonën që...

Të shtëna në Kaliforni, 12 të vdekur

para 5 muajve - Kallxo

Policia ka njoftuar për “disa viktima” si pasojë e të shtënave në një lokal në Thousand Oaks në Kaliforni. Sipas raportimeve, të shtënat kanë filluar të mërkurën në orën 23:20 (ora lokale) në zonën që...

12 të vrarë në një kafene në California

para 5 muajve - Koha.net

Një person ka vrarë 12 persona, përfshirë edhe një zyrtar policor, kur ka hapur zjarr në një kafene të mërkurën mbrëma në California. I dyshuari është vrarë nga policia. Shumë persona janë të plagosur...

Të paktën 12 persona të vdekur pas të shtënave në Kaliforni

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Policia ka njoftuar për “disa viktima” si pasojë e të shtënave në një lokal në Thousand Oaks në Kaliforni. Sipas raportimeve, të shtënat kanë filluar të mërkurën në orën 23:20 (ora lokale) në zonën që...

SHBA, 12 të vdekur nga sulmi në një klub nate

para 5 muajve - Shenja

Si pasojë e një sulmi me armë në një klub nate në Kaliforni të SHBA-ve, 12 persona kanë humbur jetën, transmeton Anadolu Agency (AA). Sherifi në rajonin Ventura, Geoff Dean, ka njoftuar se agresori dhe...

Kaliforni, dhjetëra të plagosur nga të shtënat në një lokal

para 5 muajve - Alsat-M

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një lokal në Kaliforni, si pasojë e të cilave janë plagosur dhjetëra njerëz. Deri tani, nuk ka informacione për viktima. Sipas mediave amerikane, ka pasur rreth...

Sulmi në Kaliforni – 12 të vdekur

para 5 muajve - Tetova Sot

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një klub nate në Kaliforni duke vrarë të paktën 12 vetë, duke përfshirë një oficer policie. Të shtënat filluan në orën 23:20 me kohë lokale në “Borderline Bar dhe...

Bilanc tragjik, të paktën 12 të vrarë nga të shtënat në një lokal në Kaliforni

para 5 muajve - Java News

Sheriff's deputies speak to a potential witness as they stand near the scene Thursday, Nov. 8, 2018, in Thousand Oaks, Calif. where a gunman opened fire Wednesday inside a country dance bar crowded with...

Të shtëna me armë në një restorant në Kaliforni, ka viktima dhe të plagosur

para 5 muajve - Koha.net

Në Kaliforni, një burrë ka hyrë i armatosur në barin Borderline Bar& Grill dhe ka nisur që të qëllojë mbi turmën. Ngjarja është akoma në zhvillim dhe nuk ka të dhëna mbi fatin e klientëve të barit. Mediat...

“Të shtëna masive” në një bar në Kaliforni, dyshohet për viktima (Foto/Video)

para 5 muajve - Telegrafi

Policia ka reaguar ndaj raportimeve për të shtëna masive të cilat kanë lënë disa të plagosur dhe mund të kenë çuar edhe në viktima, natën e së mërkurës, brenda një bari Thousand Oaks, Kaliforni. Sipas...

Të shtëna në një lokal në Kaliforni, dhjetëra të plagosur

para 5 muajve - Medial

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një lokal në Kaliforni, si pasojë e të cilave janë plagosur dhjetëra njerëz. Deri tani, nuk ka informacione për viktima. Sipas mediave amerikane, ka pasur rreth...

Të shtëna në një lokal në Kaliforni, dhjetëra të plagosur

para 5 muajve - Ina

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një lokal në Kaliforni, si pasojë e të cilave janë plagosur dhjetëra njerëz. Deri tani, nuk ka informacione për viktima. Sipas mediave amerikane, ka pasur rreth...

Sulm me armë në Kaliforni

para 5 muajve - Zeri

Policia ka ka raportuar për një sulm në një bar në Thousand Oaks të Kalifornisë, tansmeton Zëri.info. Policia ka thënë që gjashtë persona dhe një policë janë lënduar si pasojë e sulmir më armë. Sulmi ka...

Sulm me armë në SHBA, 12 viktima në Los Angeles!

para 5 muajve - Fakti Ditor

Sipas mediave, i vdekur ka mbetur edhe personi që sulmoi me armë lokalin. Bilanc i rëndë nga sulmi me armë i ndodhur në një lokal nate në Los Angeles. Mediat amerikane kanë bërë të ditur se kanë mbetur...

Sulm me armë në SHBA, dhjetra të plagosur

para 5 muajve - Vizion Plus

Dhjetra njerëz, duke përfshirë një oficer policie, janë plagosur nga të s Add New htënat me armë në një bar në Thousand Oaks të Kalifornisë. Sipas CNN, ende nuk dihet numri nëse ka viktima apo jo ndërkohë...

Të shëna me armë në Kaliforni, raportohet për dhjetëra të lënduar

para 5 muajve - Gazeta Express

Dhjetëra njerëz raportohet se janë qëlluar me armë zjarri në një kafiteri në Oaks të Kalifornisë. Personi që ka shtënë me armë thuhet se fillimisht ka përdorur një granatë tymuese, dhe me pas ka hapur...

Sulmi në Kaliforni – 12 të vdekur

para 5 muajve - Republika

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një klub nate në Kaliforni duke vrarë të paktën 12 vetë, duke përfshirë një oficer policie. Të shtënat filluan në orën 23:20 me kohë lokale në “Borderline Bar dhe...

Sulm në Kaliforni, ka të plagosur

para 5 muajve - Medial

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një lokal në Thousand Oaks  të Kalifornisë. Raportet fillestare tregojnë se personi në fjalë ka gjuajtur me armë gjysmë automatike rreth orës 11:20, shkruan ‘Sky...

Të shtëna në një lokal në Kaliforni, dhjetëra të plagosur

para 5 muajve - Lajmi.net

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një lokal në Kaliforni, si pasojë e të cilave janë plagosur dhjetëra njerëz. Deri tani, nuk ka informacione për viktima. Sipas mediave amerikane, ka pasur rreth...

Të shtëna me armë në mes të lokalit, raportohet për viktima

para 5 muajve - Sot News

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm. Të shtënat me armë janë regjistruar në një lokal në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mediat e huaja raportojnë se mes të plagosurve ka dhe viktima. vijon…

Sulmi në klubin e natës në Kaliforninë Jugore, 12 të vdekur

para 5 muajve - Gazeta e re

Sulmuesi vdiq brenda klubit të natës, tha sherifi i Qarkut Ventura, rreshteri Eric Buschow, por nuk tregoi se si vdiq. Një sulmues i armatosur gjuajti dhe vrau 11 persona, duke përdorur një pistoletë dhe...

12 të vdekur nga një sulm në klub nate në SHBA

para 5 muajve - Albinfo

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një klub nate në Kaliforni duke vrarë të paktën 12 vetë, duke përfshirë një oficer policie. Të shtënat filluan në orën 23:20 me kohë lokale në “Borderline Bar dhe...

Të paktën 12 persona të vdekur pas të shtënave në Kaliforni

para 5 muajve - Ekonomia Online

Policia ka njoftuar për “disa viktima” si pasojë e të shtënave në një lokal në Thousand Oaks në Kaliforni. Sipas raportimeve, të shtënat kanë filluar të mërkurën në orën 23:20 (ora lokale) në zonën që...

12 të vrarë në Kaliforni

para 5 muajve - Gazeta e re

Të paktën 12 persona janë vrarë kur një terorrist amerikan ka shtënë me armë zjarri në klubin e natës në Thousand Oaks, Kalifornia, njoftoi sot policia. Qindra njerëz ishin brenda kur ndodhi incidenti...

Të shtëna në një lokal në Kaliforni

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Policia thotë se ka “viktima të shumëfishta” pas disa të shtënave në një bar në Thousand Oaks, Kaliforni. Raportet thonë se të shtënat kanë filluar rreth orës 23:20 të mërkurën në lokalin Borderline rreth...

Sulm me armë në një bar në Kaliforni, 12 të vdekur e shumë të plagosur

para 5 muajve - Periskopi

Të paktën 12 persona , duke përfshirë një oficier policie, janë vrarë nga një person që qëlloi me armë në një bar të mbushur me njerëz në Thousand Oaks, Kaliforni. Policia konfirmoi se i dyshuari gjithashtu...

12 të vrarë në Kaliforni

para 5 muajve - KosovaPress

Qindra njerëz ishin brenda kur ndodhi incidenti mbrëmë rreth orës 11:20 sipas kohës lokale. Dëshmitarët thanë se njerëzit kanë përdorur karrige për të thyer dritaret në përpjekje për të ikur, transmeton...

“Të shtëna masive” në një lokal në Kaliforni, dyshohet për viktima

para 5 muajve - Shenja

Policia ka reaguar ndaj raportimeve për të shtëna masive të cilat kanë lënë disa të plagosur dhe mund të kenë çuar edhe në viktima, natën e së mërkurës, brenda një bari Thousand Oaks, Kaliforni. Sipas...

SHBA/ Të shtëna me armë në një lokal, raportohet për viktima

para 5 muajve - Java News

Të shtënat me armë janë regjistruar në një lokal në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mediat e huaja raportojnë se mes të plagosurve ka dhe viktima. Një person i armatosur hyri në një club...

Të shtëna në një lokal në Kaliforni, dhjetëra të plagosur

para 5 muajve - KosovaPress

Deri tani, nuk ka informacione për viktima. Sipas mediave amerikane, ka pasur rreth 30 të shtëna. Sipas policisë, i dyshuari është nga Lindja e Mesme, rreth moshës 20-vjeçare, me mjekër dhe i veshur i...

Të shtëna me armë në Kaliforni

para 5 muajve - Ekonomia Online

Policia ka raportuar për të shtëna në një bar në Kaliforni. Shumë persona janë plagosur në Borderline Bar dhe Grill, por ende nuk është e qartë nëse ka persona të vdekur.

Sulm në Kaliforni, ka të plagosur

para 5 muajve - Periskopi

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një lokal në Thousand Oaks  të Kalifornisë. Raportet fillestare tregojnë se personi në fjalë ka gjuajtur me armë gjysmë automatike rreth orës 11:20, shkruan ‘Sky...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK