http://kariera.mk

Kërkohet amnisti për Nikolla Gruevskin

para 5 muajve - Kallxo

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të enjten duhet të paraqitet në vuajtjen e dënimit prej dy vjet burg, por në rast se dorëzon edhe një kërkesë për shtyrjen e vuajtjes së dënimit, procedura...

Gruevski nuk shkoi në burg, nesër seanca për marrjen e mandatit

para 5 muajve - Medial

Edhe pse sot ishte dita kur Drejtoria për ekzekutimin e sanksioneve e urdhëroi Nikolla Gruevskin që të paraqitet në burgun e Shutkës, për të vuajtur dënimin prej 2 vitesh burgim, Nikolla Gruevski ende...

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Iliria News

Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë Këshillit Penal në Gjykatën...

Kërkohet amnisti për "bosin" e VMRO-së!

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të enjten duhet të paraqitet në vuajtjen e dënimit prej dy vjet burg, por në rast se dorëzon edhe një kërkesë për shtyrjen e vuajtjes së...

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Lajmi.net

Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish-kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë Këshillit Penal në Gjykatën...

Kërkohet amnisti për Nikolla Gruevskin

para 5 muajve - Fol

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të enjten duhet të paraqitet në vuajtjen e dënimit prej dy vjet burg, por në rast se dorëzon edhe një kërkesë për shtyrjen e vuajtjes së dënimit, procedura...

Kërkohet amnisti për Nikolla Gruevskin

para 5 muajve - Pa censure

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të enjten duhet të paraqitet në vuajtjen e dënimit prej dy vjet burg, por në rast se dorëzon edhe një kërkesë për shtyrjen e vuajtjes së dënimit, procedura...

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Alsat-M

Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë Këshillit Penal në Gjykatën...

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Gazeta Express

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë...

Kërkohet amnisti për Nikolla Gruevkin

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të enjten duhet të paraqitet në vuajtjen e dënimit prej dy vjet burg, por në rast se dorëzon edhe një kërkesë për shtyrjen e vuajtjes së dënimit, procedura...

Nesër në Kuvend do të votohet për mandatin e Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Propozimi për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevskit, për nesër është vendosur në rend dite në seancë plenare në Kuvendin e Maqedonisë. Ndërsa dje me pesë vota “pro”, gjegjësisht...

Nesër në Kuvend do të votohet për mandatin e Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Telegrafi

Propozimi për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevskit, për nesër është vendosur në rend dite në seancë plenare në Kuvendin e Maqedonisë. Ndërsa dje me pesë vota “pro”, gjegjësisht me shumic votash...

Gruevski nuk shkoi në burg, nesër seanca për marrjen e mandatit

para 5 muajve - Shenja

Edhe pse sot ishte dita kur Drejtoria për ekzekutimin e sanksioneve e urdhëroi Nikolla Gruevskin që të paraqitet në burgun e Shutkës, për të vuajtur dënimin prej 2 vitesh burgim, Nikolla Gruevski ende...

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Tetova Sot

Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë Këshillit Penal në Gjykatën...

A do të shkojë ish-kryeministri Gruevski në burg?

para 5 muajve - Vizion Plus

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski këtë të enjte do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj dënimin e caktuar me dy vjet burg, megjithatë duket se do të shpëtojë për disa ditë. Ish-kryeministri...

Gruevski i shpëton burgut edhe për këtë periudhë

para 5 muajve - Periskopi

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë...

Ramadani: Deputetët që nuk do të votojnë për heqjen e mandatit të Gruevskit, pëkrahin kriminalitetin

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin...

Ramadani: Deputetët që nuk do të votojnë për heqjen e mandatit të Gruevskit, përkrahin kriminalitetin

para 5 muajve - AlbPortali

Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin për t’i propozuar...

Ramadani: Deputetët që nuk do të votojnë për heqjen e mandatit të Gruevskit, përkrahin kriminalitetin

para 5 muajve - Fakti Ditor

Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin për t’i propozuar...

Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës, por mund edhe t’i shtyhet dënimi

para 5 muajve - Portalb

Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur  dënimin me dy vite burg, i cili iu shqiptua në rastin “Tank”, transmeton Portalb.mk....

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish-kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë Këshillit Penal në Gjykatën...

Gruevvski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës, por mund edhe t’i shtyhet dënimi

para 5 muajve - Portalb

Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur  dënimin me dy vite burg, i cili iu shqiptua në rastin “Tank”, transmeton Portalb.mk....

Sot Gruevski duhet të mbyllet në qelinë e burgut

para 5 muajve - Albeu

Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur dënimin me dy vite burg, i cili iu shqiptua në rastin “ Tank ”. Në Gjykatën Penale...

Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës, por mund edhe t’i shtyhet dënimi

para 5 muajve - Gazeta Express

Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur  dënimin me dy vite burg, i cili iu shqiptua në rastin “Tank”, transmeton Portalb.mk....

Gruevski tenton të shpëtojë nga burgu disa ditë

para 5 muajve - Nezavisen

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

A do të shkojë Gruevski sot në Shutkë

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Sot është dita kur ish-kryeministri Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj denimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u denua me vendim të plotfuqishëm për...

A do të shkojë ish-kryeministri Nikolla Gruevski në burg?

para 5 muajve - Java News

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski këtë të enjte do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj dënimin e caktuar me dy vjet burg, megjithatë duket se do të shpëtojë për disa ditë. Ish-kryeministri...

Ramadani: Deputetët që nuk do të votojnë për heqjen e mandatit të Gruevskit, përkrahin kriminalitetin

para 5 muajve - Tetova Sot

Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin për t’i propozuar...

Gruevski do ti shpëtojë burgut për disa ditë

para 5 muajve - Alsat-M

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

Protesta në Shkup, në mbështetje të Gruevskit

para 5 muajve - Albinfo

Para Gjykatës Themelore në Shkup mbrëmë  kanë protestuar disa qytetarë, të cilët kanë kërkuar drejtësi për ish-kryeministrin dhe ish-kreun e VMRO- DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës,...

Nisma “Drejtësi për Gruevskin”, Ivanov hyn në lojë!

para 5 muajve - Iliria News

Nisma “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” i ka dorëzuar një kërkesë presidentit Gjorgje Ivanov, përmes të cilit kërkohet ndërprerja sic thuhet e përndjekjes politike. Aleksandar Trajkovski nga kjo nismë theksoi...

Gruevski sot nuk do të hyjë në burgun e Shutkës?!

para 5 muajve - Medial

Edhe pse në aktudhëzimin ishte caktuar data 8 nëntor ku ish kryeministri Nikolla Gruevski duhet të paraqitet në burgun e Shutkës që të vuajë dënimin me burg prej dy vjetësh, megjithatë ai sot nuk do të...

A do të shkojë Gruevski sot në Shutkë

para 5 muajve - Alsat-M

Sot është dita kur ish-kryeministri Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj denimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u denua me vendim të plotfuqishëm gjatë kohës që ishte...

Nesër në Kuvend do të votohet për mandatin e Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Republika

ropozimi për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevskit, për nesër është vendosur në rend dite në seancë plenare në Kuvendin e Maqedonisë. Ndërsa dje me pesë vota “pro”, gjegjësisht me shumic votash...

Ish-kryeministri maqedonas sot duhet të nisë vuajtjen e dënimit dy vjet burgim

para 5 muajve - Koha.net

Sot është dita kur ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj dënimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u dënua me vendim të plotfuqishëm gjatë...

Nisma “Drejtësi për Gruevskin”, Ivanov hyn në lojë!

para 5 muajve - Koha.net

Nisma “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” i ka dorëzuar një kërkesë presidentit Gjorgje Ivanov, përmes të cilit kërkohet ndërprerja, siç thuhet, e përndjekjes politike. Aleksandar Trajkovski nga kjo nismë...

Për mandatin e Gruevskit do të vendoset në seancë plenare, ai sot duhet të paraqitet në burg

para 5 muajve - Telegrafi

Seanca plenare është hapi i fundit ku do të vendoset nëse deputetit Nikolla Gruevski do t’i merret ose jo mandati. Komisioni për Çështje Imunitare dhe Mandati dje me shumicë votash pranoi kërkesën e gjykatës...

Gruevski sot duhet të shkojë në Shutkë

para 5 muajve - Ina

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski sipas vendimit të gjykatës sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës, për të vuajtur dënimin prej dy viteve burg për rastin “Tank” të hetuar nga Prokuroria Speciale,...

Nisma “Drejtësi për Gruevskin”, Ivanov hyn në lojë!

para 5 muajve - Ina

Nisma “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” i ka dorëzuar një kërkesë presidentit Gjorgje Ivanov, përmes të cilit kërkohet ndërprerja sic thuhet e përndjekjes politike. Aleksandar Trajkovski nga kjo nismë theksoi...

Gruevski sot nuk do të shkojë në burgun e Shutkës

para 5 muajve - Shenja

Ish kryeministri Nikolla Gruevski sot nuk do të paraqitet në burgun e Shuktës, edhe pse e mori aktudhëzimin me të cilin urdhërohet për të vuajtur dënimin prej dy viteve për furnizimin me Mercedesnin luksoz...

Gruevski tenton të shpëtojë nga burgu disa ditë

para 5 muajve - AlbPortali

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës, por mund edhe t’i shtyhet dënimi

para 5 muajve - 24 ore

Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur  dënimin me dy vite burg, i cili iu shqiptua në rastin “Tank”, transmeton Portalb.mk....

Gruevski do ti shpëtojë burgut për disa ditë

para 5 muajve - Tetova Sot

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

Gruevski tenton të shpëtojë nga burgu disa ditë

para 5 muajve - Fakti Ditor

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

Për mandatin e Gruevskit do të vendoset në seancë plenare, ai sot duhet të paraqitet në burg

para 5 muajve - Shenja

Seanca plenare është hapi i fundit ku do të vendoset nëse deputetit Nikolla Gruevski do t’i merret ose jo mandati. Komisioni për Çështje Imunitare dhe Mandati dje me shumicë votash pranoi kërkesën e gjykatës...

Për mandatin e Gruevskit do të vendoset në seancë plenare, ai sot duhet të paraqitet në burg

para 5 muajve - Republika

Seanca plenare është hapi i fundit ku do të vendoset nëse deputetit Nikolla Gruevski do t’i merret ose jo mandati. Komisioni për Çështje Imunitare dhe Mandati dje me shumicë votash pranoi kërkesën e gjykatës...

Gruevski do ti shpëtojë dënimit edhe për disa ditë

para 5 muajve - Fol

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

Gruevski do ti shpëtojë dënimit edhe për disa ditë

para 5 muajve - Pa censure

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

Ish-kryeministri maqedonas sot duhet të nisë vuajtjen e dënimit dy vjet burgim

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sot është dita kur ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj dënimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u dënua me vendim të plotfuqishëm gjatë...

A do të shkojë Gruevski sot në Shutkë

para 5 muajve - Fol

Sot është dita kur ish-kryeministri Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj denimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u dënua me vendim të plotfuqishëm gjatë kohës që ishte...

A do të shkojë Gruevski sot në burgun e Shutkës ?

para 5 muajve - KosovaPress

Ai u dënua me vendim të plotfuqishëm gjatë kohës që ishte kryeministër për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe blerjen e Mercedesit luksoz me vlerë prej më shumë se gjysmë milioni euro. Temat: Nikola Gruevski

A do të shkojë Gruevski sot në Shutkë

para 5 muajve - Pa censure

Sot është dita kur ish-kryeministri Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj denimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u denua me vendim të plotfuqishëm gjatë kohës që ishte...

Aleatët e VMRO-DPMNE-së kundër pajtimit, Jakimovski: Jam kundër

para 5 muajve - Ina

Ish-kryetari i Komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski, në protestën “Drejtësi për Gruevskin” para Gjykatës Themelore Shkupi 1, tha se secili që është fajtor duhet të përgjigjet dhe se është kundër pajtimit....

Ivanovi të mos lejojë mbushjen e burgjeve me të burgosur politik

para 5 muajve - Medial

Presidenti Gjorge Ivanov ta parandalojë përndjekjen politike në Maqedoni dhe të mos lejojë burgjet të mbushen me të burgosur politik, shkruan sonte në letër përfaqësuesit e nismës “Drejtësi për Nikolla...

Iniciativa “Drejtësi për Gruevskin” dorëzoi kërkesat deri tek Ivanovi

para 6 muajve - Telegrafi

Iniciativa “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” ka paraqitur kërkesat për ndërprerjen e persekutimeve politike para kryetarit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov. Siç thashë në protestën para Gjykatës...

Kërkesë Ivanovit për të shpëtuar Gruevskin nga burgu!

para 6 muajve - Ina

Nisma “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” i ka dorëzuar një kërkesë presidentit Gjorgje Ivanov, përmes të cilit kërkohet ndërprerja sic thuhet e përndjekjes politike. Aleksandar Trajkovski nga kjo nismë theksoi...

Protestuesit kërkojnë shpëtim nga president i cili u zgjodh me mbështetjen e të akuzuarve!

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor – Grupi i protestuesve që protestuan sonte para Gjykatës Themelore Shkupi 1, siç deklarohen në përkrahje të ish-kryeminsitrit Nikolla Gruevski, kanë dërguar porosi që të ndërpritet dhunimi...

“Drejtësi për Gruevskin”: Mbështetje për Gruevskin, lufta e tij është edhe lufta jonë

para 6 muajve - Portalb

Në protestën e sontme për drejtësi të Nikolla Gruevskit para Gjykatës Penale janë dërguar porosi për përkrahje të ish-kryeministrit, Portalb.mk. “Sonte vetëinciativa si anëtarë të VMRO-DPMNE-së jemi organizuar...

Protestuesit: Ivanov të ndalojë përndjekjen politike ndaj Gruevskit

para 6 muajve - Alsat-M

Para Gjykatës Themelore po vazhdojnë protestat ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e VMRO- DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës, PSP-ja po punon...

A do të burgoset gruevski si deputet?!

para 6 muajve - RTV 21

Pasnesër votohet për heqjen e mandatit Me 5 vota “pro” nga nëntë gjithsej, Komisioni për çështjen e mandatit dhe imunitetit sot në Kuvend miratoi kërkesën e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit...

LIVE Jakimovski dhe Danev në protestën e sontme për Gruevskin

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor – Përveç Stevço Jakimovskit, kryetar i partisë GROM, në protestën e sontme në mbrojtje të Nikolla Gruevskit ka dalë edhe kryetari i deritanishëm i grupit parlamentar të VMRO DPMNE-së, Dragan...

Jakimovski: Jam kundër çdo pajtimit

para 6 muajve - Telegrafi

Ish-kryetari i Komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski, në protestën “Drejtësi për Gruevskin” para Gjykatës Themelore Shkupi 1, tha se secili që është fajtor duhet të përgjigjet dhe se është kundër pajtimit....

Protestë në mbështetje të Nikolla Gruevskit

para 6 muajve - Nezavisen

Sot në mbrëmje para Gjykatës Themelore Shkupi 1 u protestua në mbështetje të ish-kryeministrit Nikolla Gruevskit. Në thirrjen për protestë nëpër rrjetet sociale, organizatorët u kërkojnë anëtarëve dhe...

Nis procedura për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Illyria

Shkup, 7 nëntor 2018 – Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin...

Protestuesit: Ivanov të ndalojë përndjekjen politike ndaj Gruevskit

para 6 muajve - Medial

Para Gjykatës Themelore po vazhdojnë protestat ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e VMRO- DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës, PSP-ja po punon...

Protestë në mbështetje të Nikolla Gruevskit

para 6 muajve - Telegrafi

Sot në mbrëmje para Gjykatës Themelore Shkupi 1 u protestuar në mbështetje të ish-kryeministrit Nikolla Gruevskit. Në thirrjen për protestë nëpër rrjetet sociale, organizatorët u kërkojnë anëtarëve dhe...

LAJMI I FUNDIT Pak qytetarë i përgjigjen protestës për Gruevskin

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor – Në orën 19 para Gjykatës Penale në Shkup ka filluar protestë për atë që organizatorët e thonë “drejtësi për Nikolla Gruevskin”. Dhjetëra qytetarë u mblodhën jashtë gjykatës, pastaj dolën...

Protestë para Gjykatës për mbështetje të Gruevskit

para 6 muajve - Iliria News

Para Gjykatës Themelore zhvillohet protestë ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e opozitares VMRO- DPMNE, Nikolla Gruevski. Protesta është thirrur që prej disa ditësh në rrjetin social...

Protestuesit: Ivanov të ndalojë përndjekjen politike ndaj Gruevskit

para 5 muajve - Tetova Sot

Para Gjykatës Themelore po vazhdojnë protestat ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e VMRO- DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës, PSP-ja po punon...

Protestë para Gjykatës për mbështetje të Gruevskit

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor - Para Gjykatës Themelore zhvillohet protestë ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e opozitares VMRO- DPMNE, Nikolla Gruevski. Protesta është thirrur që prej disa ditësh...

Protestë para Gjykatës për mbështetje të Gruevskit

para 5 muajve - Tetova Sot

Para Gjykatës Themelore zhvillohet protestë ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e opozitares VMRO- DPMNE, Nikolla Gruevski. Protesta është thirrur që prej disa ditësh në rrjetin social...

Jakimovski: Jam kundër çdo pajtimi

para 5 muajve - Tetova Sot

Ish-kryetari i Komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski, në protestën “Drejtësi për Gruevskin” para Gjykatës Themelore Shkupi 1, tha se secili që është fajtor duhet të përgjigjet dhe se është kundër pajtimit....

Protestë para Gjykatës për mbështetje të Gruevskit

para 6 muajve - Alsat-M

Para Gjykatës Themelore zhvillohet protestë ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e opozitares VMRO- DPMNE, Nikolla Gruevski. Protesta është thirrur që prej disa ditësh në rrjetin social...

Protestë për mbështetje të Gruevskit

para 6 muajve - Medial

Para Gjykatës Themelore zhvillohet protestë ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e opozitares VMRO- DPMNE, Nikolla Gruevski. Protesta është thirrur që prej disa ditësh në rrjetin social...

Protestuesit: Ivanov të ndalojë përndjekjen politike ndaj Gruevskit

para 6 muajve - InfoShqip

Para Gjykatës Themelore po vazhdojnë protestat ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e VMRO- DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës, PSP-ja po punon...

Kërkohet që Gruevskit t’i hiqet mandati i deputetit

para 6 muajve - Koha.net

Në Maqedoni, Komisioni Parlamentar për Mandatet dhe Imunitetin vendosi t’i rekomandojë parlamentit që deputetit Nikolla Gruevski, ish-kryeministër, t’i hiqet mandati i deputetit, pas shkresës së Gjykatës...

A DO TË BURGOSET GRUEVSKI SI DEPUTET?! PASNESËR VOTOHET PËR HEQJEN E MANDATIT

para 6 muajve - TV21

Me 5 vota “pro” nga nëntë gjithsej, Komisioni për çështjen e mandatit dhe imunitetit sot në Kuvend miratoi kërkesën e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski. Kryetari Pavle Bogoevski...

Protestë në mbështetje të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Republika

Sot në mbrëmje para Gjykatës Themelore Shkupi 1 u protestuar në mbështetje të ish-kryeministrit Nikolla Gruevskit. Në thirrjen për protestë nëpër rrjetet sociale, organizatorët u kërkojnë anëtarëve dhe...

Iniciativa “Drejtësi për Gruevskin” dorëzoi kërkesat deri tek Ivanovi

para 5 muajve - Republika

Iniciativa “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” ka paraqitur kërkesat për ndërprerjen e persekutimeve politike para kryetarit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov. Siç thashë në protestën para Gjykatës...

Kuvendi ia merr mandatin Gruevskit

para 5 muajve - Albinfo

Komisioni për Çështje të Mandatit dhe Imunitetit në Maqedoni i ka dhënë dritë jeshile propozimit për heqjen e mandatit të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili përballet me akuzën e abuzimit të fondeve...

Heqja e imunitetit të Gruevskit, “dritë jeshile” nga komisionet

para 6 muajve - Java News

Komisioni për çështjet e mandateve dhe imunitetit në Parlamentin maqedonas i hapi rrugë heqjes së imunitetit të Nikolla Gruevskit. Kërkesa iu drejtua parlamentit nga Gjykata Penale që e ka dënuar ish-kryeministrin...

Iniciativa “Drejtësi për Gruevskin” dorëzoi kërkesat deri tek Ivanovi

para 6 muajve - Pa censure

Iniciativa “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” ka paraqitur kërkesat për ndërprerjen e persekutimeve politike para kryetarit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov. Siç thashë në protestën para Gjykatës...

Gruevski nuk ka për të hyrë në burg

para 6 muajve - Lajmi.net

Burgosja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski në këto rrethana nuk është e mundur sepse fillimisht në Kuvend nuk ka shumicë prej 2/3 të deputetëve që do të votonin “për” heqjen e imunitetit të tij prej...

Kërkohet heqja e mandatit të deputitet Gruevski

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Në Maqedoni, Komisioni Parlamentar për Mandatet dhe Imunitetin vendosi t’i rekomandojë parlamentit që deputetit Nikolla Gruevski, ish-kryeminister, t'i hiqet mandati i deputetit, pas shkresës së Gjykatës...

Komisioni votoi për heqje të imunitetit Gruevskit

para 6 muajve - Klan Kosova

Komisioni për Çështje të Mandatit dhe Imunitetit në Maqedoni i dha dritë jeshile propozimit për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevski. Gjashtë anëtarë nga 9, sa numëron ky komision, votuan pro...

Komisioni rekomandoi marrjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - Alsat-M

Nikolla Gruevski të mbetet pa mandat. Komisioni për çështje të mandatit dhe imunitetit me shumicë votash i rekomandoi Kuvendit që të konkludoj se ish kryeministri nuk është i denjë për deputet për shkak...

Protestuesit: Ivanov të ndalojë përndjekjen politike ndaj Gruevskit

para 6 muajve - Fol

Para Gjykatës Themelore po vazhdojnë protestat ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e VMRO- DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës, PSP-ja po punon...

Gruevski nuk ka për të hyrë në burg

para 6 muajve - Albeu

Burgosja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski në këto rrethana nuk është e mundur sepse fillimisht në Kuvend nuk ka shumicë prej 2/3 të deputetëve që do të votonin “për” heqjen e imunitetit të tij prej...

Protestë para Gjykatës për mbështetje të Gruevskit

para 6 muajve - AlbPortali

Para Gjykatës Themelore zhvillohet protestë ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e opozitares VMRO- DPMNE, Nikolla Gruevski. Loading... Protesta është thirrur që prej disa ditësh në...

Nis procedura për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin për t'i propozuar...

Protestë para Gjykatës për mbështetje të Gruevskit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Para Gjykatës Themelore zhvillohet protestë ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e opozitares VMRO- DPMNE, Nikolla Gruevski. Protesta është thirrur që prej disa ditësh në rrjetin social...

Nikolla Gruevskit pa imunitet, votohet heqja e mandatit të deputetit

para 6 muajve - Vizion Plus

Komisioni për imunitete në kuvendin e Maqedonisë  votoi këtë të mërkurë  për heqjen  e mandatit të nikolla gruevskit. Shumica e deputetëve votuan për heqjen e mandatit. Tani procedura kalon në seancë plenare....

Nisin procedurat për heqjen e imunitetit, Gruevski një hap më afër burgut

para 6 muajve - Kallxo

Komisioni për çështje mandatare dhe të imunitetit në Kuvendin e Maqedonisë sot me shumicën e votave PËR e pranoi kërkesën e gjykatës dhe i dha rekomandim Kuvendit për heqjen e mandatit të deputetit Nikolla...

Komisioni e votoi heqjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - RTV 21

Për heqjen e imunitetit të Gruevskit votuan 5 nga 8 anëtarët e komisionit Komisioni për çështje mandatare dhe të imunitetit në Kuvendin e Maqedonisë sot me shumicën e votave PËR e pranoi kërkesën e gjykatës...

Gruevski paraqitet në Komisionin për Çështje Kushtetuese

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor - Gruevski paraqitet në Komisionin për Çështje Kushtetuese. Ai më herët ishte në gjykim për lëndën "Titanik", dhe nuk mundi të merr pjesë në Komisionin për çështje të mandatit dhe imunitetit...

Kërkohet që Gruevskit t’i hiqet mandati i deputetit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Në Maqedoni, Komisioni Parlamentar për Mandatet dhe Imunitetin vendosi t’i rekomandojë parlamentit që deputetit Nikolla Gruevski, ish-kryeministër, t’i hiqet mandati i deputetit, pas shkresës së Gjykatës...

Vendos komisioni, Gruevskit i merret mandati

para 6 muajve - InfoShqip

Komisioni i Mandateve në Parlament votoi që t’i merret mandati Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komisionit votuan për marrjen e mandatit, raporton SHENJA. Pesë deputetët votuan “pro”...

Gruevski paraqitet në Komisionin për Çështje Kushtetuese

para 6 muajve - Alsat-M

Gruevski paraqitet në Komisionin për Çështje Kushtetuese

Komisioni votoi për marrjen e mandatit Gruevskit, vendimi përfundimtar në mbledhje plenare

para 6 muajve - Iliria News

Komisioni i Kuvendit për çështje të rregullores dhe çështje të mandatit dhe imunitetit sot me shumicë votash “pro” e pranuan kërkesën e gjykatës dhe i rekomanduan Kuvendit që t’ia marrë mandatin deputetit...

Komisioni votoi për heqje të imunitetit Gruevskit

para 6 muajve - Koha.net

Komisioni për Çështje të Mandatit dhe Imunitetit në Maqedoni i dha dritë jeshile propozimit për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevski. Gjashtë anëtarë nga 9, sa numëron ky komision, votuan pro...

Komisioni e miratoi kërkesën e Gjykatës për marrjen e mandatit të Gruevskit, votimi vazhdon në seancë plenare

para 6 muajve - Portalb

Edhe pse Komisioni për Çështjen e Mandatit dhe Imunitetit sot në Parlamentin e Maqedonisë me pesë vota ‘për’ nga nëntë gjithsejt e ka miratuar kërkesën e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla...

Gruevski humbë betejën në Komision, pritet vendimi i Kuvendit

para 6 muajve - Shenja

Komisionit Parlamentar për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit votoi që t’i merret mandati Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komisionit, ose pesë prej nëntë anëtarëve, votuan...

Gruevski paraqitet në Komisionin për çështje kushtetuese

para 6 muajve - Medial

Deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski është paraqitur në Komisionin për çështje kushtetuese. Komisioni për çështje të mandatit dhe imunitetit i dha dritë jeshile propozimit për marrjen e mandatit deputetit,...

Komisioni për mbrojtje nga diskriminimi vlerëson se Gruevski është diskriminuar në gjykatë

para 6 muajve - Telegrafi

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski është ankuar para Komisionit për mbrojtje nga diskriminimi. Sipas vendim që u soll ditën eh ënë është vërtetuar se Gurevskit i është shkelur e drejta e gjykimit...

Bogoevski: Gruevski nuk është i denjë të merrë pagë deputeti

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor - Të jesh deputet do të thotë përgjegjësi dhe privilegj, kështu ka theksuar sot deputeti Pavle Bogoevski i cili njëherit kryeson me komicionin për çështje të mandatit dhe imunitetit, e...

Komisioni votoi “pro” marrjes së mandatit ndaj Gruevskit

para 6 muajve - Medial

Komisioni për Çështje të Mandatit dhe Imuniteti i dha dritë jeshile propozimit për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevski. Gjashtë anëtarë nga gjithsejtë 9 sa numëron ky komision votuan pro, marrjes...

Komisioni votoi për marrjen e mandatit Gruevskit, vendimi përfundimtar në mbledhje plenare

para 6 muajve - Gazeta Express

Komisioni i Kuvendit për çështje të rregullores dhe çështje të mandatit dhe imunitetit sot me shumicë votash “pro” e pranuan kërkesën e gjykatës dhe i rekomanduan Kuvendit që t’ia marrë mandatin deputetit...

Komisioni votoi për marrjen e mandatit të Gruevskit…

para 6 muajve - AlbPortali

Komisioni për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit votoi për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit…. Loading... Komisioni për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit votoi për marrjen...

Gruevski nuk ka për të hyrë në burg

para 6 muajve - AlbPortali

Loading... Burgosja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski në këto rrethana nuk është e mundur sepse fillimisht në Kuvend nuk ka shumicë prej 2/3 të deputetëve që do të votonin “për” heqjen e imunitetit...

Komisioni voton për marrjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - Nezavisen

Komisioni për rregullore, mandat dhe imunitete votoi për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komisionit votuan për marrjen e mandatit, njofton Koha.mk. Pesë deputetë...

Komisioni votoi për marrjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - Telegrafi

Komisioni për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit votoi për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komision votuan për marrjen e mandatit. Pesë deputetët...

Komisioni votoi për marrjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor - Komisioni për rregullore, mandat dhe imunitete votoi për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komisionit votuan për marrjen e mandatit. Pesë deputetë...

Komisioni e votoi heqjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - TV21

Komisioni për çështje mandatare dhe të imunitetit në Kuvend sot me shumicën e votave PËR e pranoi kërkesën e gjykatës dhe i dha rekomandim Kuvendit për heqjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski,...

OBRM-PDUKM lëshon sallën, shprehet kundër marrjes së mandatit të deputetit Nikolla Gruevskit

para 6 muajve - Telegrafi

OBRM-PDUKM-ja është kundër marrjes së mandatit të deputetit Nikolla Gruevskit dhe në këtë mënyrë kanë lëshuar sallën në Komisionin për çështje imunitare dhe mandati. Trajko Veljanoski nga kjo parti në...

Komisioni kuvendor e miratoi kërkesën e Gjykatës për marrjen e mandatit të Gruevskit (VIDEO/FOTO)

para 6 muajve - Portalb

11:45 – Komisioni për Çështjen e Mandatit dhe Imunitetit e ka miratuar me pesë vota ‘për’ nga nëntë anëtarë kërkesën e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski për shkak se i njëjti...

Komisioni votoi për marrjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - Lajmi.net

Komisioni për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit votoi për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komision votuan për marrjen e mandatit. Pesë deputetët...

Komisioni votoi “pro” marrjes së mandatit Nikolla Gruevskit

para 6 muajve - Alsat-M

Komisioni për Çështje të Mandatit dhe Imuniteti i dha dritë jeshile propozimit për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevski. Gjashtë anëtarë nga gjithsejtë 9 sa numëron ky komision votuan pro, marrjes...

Deputetët e VMRO-DPMNE-së e lëshuan seancën për marrje të mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - TV21

Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së e lëshoi debatin e Komisionit për çështje procedurale dhe mandat-imunitare për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski. Para se të largohen nga seanca, në emër...

Deputetët vendosin sot për mandatin e Gruevskit

para 6 muajve - Alsat-M

Për sot është caktuar seancë e Komisionit për Çështje të Mandatit dhe Imunitetit, ku në rend dite është kërkesa e gjykatës për marrjen e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, për shkak të mbajtjes së dënimit...

Deputetët e VMRO-së e lëshuan mbledhjen e Komisionit për marrjen e mandatit të Gruevskit (VIDEO/FOTO)

para 6 muajve - Portalb

11:25 – Njëzet e pesë minuta pasi Komisioni për Çështjen e Mandatit dhe Imunitetit e filloi diskutimin për marrjen e mandatit të deputetit, Nikolla Gruevski, deputetët tjerë të VMRO-DPMNE-së e lëshuan...

Gruevski nuk ka për të hyrë në burg

para 6 muajve - Fakti Ditor

Burgosja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski në këto rrethana nuk është e mundur sepse fillimisht në Kuvend nuk ka shumicë prej 2/3 të deputetëve që do të votonin “për” heqjen e imunitetit të tij prej...

Marrja e mandatit prej deputeti i Gruevskit, filloi diskutimi në Komisionin amë

para 6 muajve - Portalb

Me fillim prej ora 11:00, Komisioni për Çështjen e Mandatit dhe Imunitetit  e filloi diskutimin për kërkesën e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski , për shkak se i njëjti “nuk...

Komisioni parlamentar vendosi ti merret mandati Gruevskit

para 6 muajve - Ina

Komisioni i Mandateve në Parlament votoi që t’i merret mandati Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komisionit votuan për marrjen e mandatit, raporton SHENJA. Pesë deputetët votuan “pro”...

MANDATI I GRUEVSKIT: Deputetët e VMRO-së braktisën seancën e Komisionit

para 6 muajve - Medial

Deputetët e VMRO DPMNE së e lëshuan sallën e Komisionit për çështje mandatesh në shenjë proteste për kërkesën e marrjes së mandatit të Nikolla Gruevskit, raporton SHENJA. Deputeti Trajko Veljanovski foli...

Gruevski paraqitet në Komisionin për Çështje Kushtetuese

para 6 muajve - Tetova Sot

Gruevski paraqitet në Komisionin për Çështje Kushtetuese. Ai më herët ishte në gjykim për lëndën “Titanik”, dhe nuk mundi të merr pjesë në Komisionin për çështje të mandatit dhe imunitetit e cila solli...

Gruevski i diskriminuar nga Kacarska, ka vlerësuar mbështetësi i politikave të VMRO-së, Dashtevski

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor - Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi, kryetar i së cilës është Aleksandar Dashtevski i cili haptas mbështeste politikat e VMRO-DPMNE-së ka konstatuar se i dënuarit Nikolla Gruevski,...

Gruevski është i diskriminuar nga Kacarska

para 6 muajve - Nezavisen

Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi, kryetar i së cilës është Aleksandar Dashtevski i cili haptas mbështeste politikat e VMRO-DPMNE-së ka konstatuar se i dënuarit Nikolla Gruevski, ish kryeministër...

Gruevski i diskriminuar nga Kacarska

para 6 muajve - Alsat-M

Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi ka konstatuar se i dënuarit Nikolla Gruevski, ish kryeministër është i diskriminuar nga gjykatësja Dobrilla Kacarska. Në dokumentin nga ky institucion Gruevski ka...

Gruevski, edhe një hap drejt burgut; por ja çfarë e pengon

para 6 muajve - Te Sheshi

Komisioni i mandateve dhe imunitetit në Kuvendin maqedonas i hoqi mandatin ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, për t’i hapur rrugë burgosjes së tij pas një dënimi me 2 vjet heqje lirie për aferën “Tanku”,...

Marrja e mandatit prej deputeti i Gruevskit, sot nis diskutimi në Komisionin amë

para 6 muajve - Portalb

Me fillim prej ora 11:00, Komisioni për Çështjen e Mandatit dhe Imunitetit do të nis diskutimin për kërkesën e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski , për shkak se i njëjti “nuk...

Komisioni kuvendor do të debatojë për marrjen e mandatit të deputetit Gruevskit

para 6 muajve - Gazeta Express

Komisioni kuvendor për çështje procedurale dhe mandatare-imunitare sot do të debatojë për kërkesën e gjykatës për heqjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski për shkak të vuajtjes së dënimit me burg...

LAJM I FUNDIT: Gruevski i diskriminuar nga Kacarska

para 6 muajve - Medial

Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi, kryetar i së cilës është Aleksandar Dashtevski i cili haptas mbështeste politikat e VMRO-DPMNE-së ka konstatuar se i dënuarit Nikolla Gruevski, ish kryeministër...

A do të shkojë Gruevski në burg, sot vendos Kuvendi për heqjen e mandatit

para 6 muajve - Ina

Komisioni i Kuvendit për Mandate dhe Imunitete do të diskutojë për kërkesën e gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit të Nikolla Gruevskit, pas dënimit nga gjykata në procesin gjyqësor “Tanku”. Ish...

Protesta me moton ”Drejtësi për Nikolla Gruevskin”

para 6 muajve - Ina

Në rrjetin social “Facebook” për sot në orën 19:00 është paralajmëruar protestë para Gjykatës Penale me moton “Drejtësi për Nikolla Gruevskin”. Përndryshe, poashtu sot do të dihet nëse Kuvendi i Republikës...

Sot protestohet për Gruevskin me moton ”Drejtësi për Nikolla Gruevskin”

para 6 muajve - Ina

Në rrjetin social “Facebook” për sot në orën 19:00 është paralajmëruar protestë para Gjykatës Penale me moton “Drejtësi për Nikolla Gruevskin”. Përndryshe, poashtu sot do të dihet nëse Kuvendi i Republikës...

A do të shkojë Gruevski në burg?!

para 6 muajve - Medial

Sot në Kuvend do të debatohet për marrjen e mandatit të deputetit të ish kryeminsitrit Nikolla Gruevski, i dënuar më burg prej dy vjetësh për rastin e “mercedesit”. Propozimi për marrjen e mandatit të...

Shumicë parlamentare nuk ka, por ekzistojnë dy mundësi që Gruevski të burgoset

para 6 muajve - Portalb

Nikolla Gruevski mund të shkojë në burg nëse i merret mandati dhe i pushon imuniteti prej deputeti në Kuvendin e Maqedonisë. Mandati mund t’i merret nëse ka 2/3 e votave “për” dhe nëse ai do të dënohej...

Gruevski i diskriminuar nga Kacarska

para 6 muajve - AlbPortali

Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi, kryetar i së cilës është Aleksandar Dashtevski i cili haptas mbështeste politikat e VMRO-DPMNE-së ka konstatuar se i dënuarit Nikolla Gruevski, ish kryeministër...

Maqedoni – Komisioni votoi pro marrjes së mandatit për Gruevskin

para 6 muajve - Gazeta e re

Komisioni për Çështje të Mandatit dhe Imunitetit në Maqedoni i dha dritë jeshile propozimit për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevski. Gjashtë anëtarë nga 9 sa numëron ky komision votuan pro,...

Priten pak persona në protestën e sotme në mbrojtje të Gruevskit!

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor - Një grup prej disa simpatizantëve në rrjetin social Facebook, kanë bërë thirrje për mbështetjen e Nikolla Gruevskit, duke protestuar para Gjykatës Themelore Shkupi 1. “E gjithë Maqedonia...

Komisioni votoi për marrjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - Tetova Sot

Komisioni për rregullore, mandat dhe imunitete votoi për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komisionit votuan për marrjen e mandatit. Pesë deputetë nga gjithësej...

Komisioni votoi për marrjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - Fol

Komisioni për rregullore, mandat dhe imunitete votoi për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komisionit votuan për marrjen e mandatit. Pesë deputetë nga gjithësej...

A do të shkojë sot në burg Gruevski!

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor - Sot do të dihet nëse Kuvendi i Maqedonisë do t’ia marrë mandatin ish-kryeministrit të Maqedonisë, tani deputetit Nikolla Gruevski. Gjykata Penale muaj më parë shpalli fajtor për rastin...

Gruevski i diskriminuar nga Kacarska

para 6 muajve - Fakti Ditor

Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi, kryetar i së cilës është Aleksandar Dashtevski i cili haptas mbështeste politikat e VMRO-DPMNE-së ka konstatuar se i dënuarit Nikolla Gruevski, ish kryeministër...

Komisioni vendosi për marrjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - Shenja

Komisioni i Mandateve në Parlament votoi që t’i merret mandati Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komisionit votuan për marrjen e mandatit, raporton SHENJA. Pesë deputetët votuan “pro”...

Gruevski paraqitet në Komisionin për Çështje Kushtetuese

para 6 muajve - Pa censure

Nikolla Gruevski, ish kryeminister dhe i dënuar me burg, është paraqitur në Komisionin e çështjeve kushtetuese, shkruan Pacensure. Gruevski si deputet është anëtar i këtij Komisioni. Sot, me shumicë votash...

Marrja e mandatit të Gruevskit, deputetët e VMRO-së braktisën seancën e Komisionit

para 6 muajve - Shenja

Deputetët e VMRO DPMNE së e lëshuan sallën e Komisionit për çështje mandatesh në shenjë proteste për kërkesën e marrjes së mandatit të Nikolla Gruevskit, raporton SHENJA. Deputeti Trajko Veljanovski foli...

Komisioni jep dritë jeshile për heqjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - AlbPortali

Me 5 vota për Komisioni Parlamentar për Rregulloren e Punës dhe Çështjeve të Mandatit dhe Imunitetit, ka vendosur të paraqesë një propozim për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevski para deputetëve, përcjell...

Komisioni jep dritë jeshile për heqjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Me 5 vota për Komisioni Parlamentar për Rregulloren e Punës dhe Çështjeve të Mandatit dhe Imunitetit, ka vendosur të paraqesë një propozim për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevski para deputetëve, përcjell...

Komisioni votoi pro marrjes së mandatit për Gruevskin

para 6 muajve - KosovaPress

Gjashtë anëtarë nga 9 sa numëron ky komision votuan pro, marrjes së imunitetit deputetit Nikolla Gruevski, procedura e mëtejme kalon në seancë plenare. Që në fillim te seancës së Komisionit në fjalë, ...

Shutka e përgatitur për ardhjen e Gruevskit?!

para 6 muajve - Tetova Sot

Televizioni 1TV përmes emisionit “Studio1” ka trajtuar temën për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski, e cili duhet të shkojë në burgun e Shutkës për të vuajtur dënimin prej 2 viteve burg për rastin “Tanku”...

Gruevski i diskriminuar nga Kacarska

para 6 muajve - Tetova Sot

Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi, kryetar i së cilës është Aleksandar Dashtevski i cili haptas mbështeste politikat e VMRO-DPMNE-së ka konstatuar se i dënuarit Nikolla Gruevski, ish kryeministër...

Gruevski i diskriminuar nga Kacarska

para 6 muajve - InfoShqip

Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi ka konstatuar se i dënuarit Nikolla Gruevski, ish kryeministër është i diskriminuar nga gjykatësja Dobrilla Kacarska. Në dokumentin nga ky institucion Gruevski ka...

Diskutohet për heqjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski

para 6 muajve - Tetova Sot

Komisioni i Kuvendit për Mandate dhe Imunitete do të diskutojë  për kërkesën e gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit të Nikolla Gruevskit, pas dënimit nga gjykata në procesin gjyqësor “Tanku”. Ish...

Komisioni voton “pro” marrjes së mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - Pa censure

Komisioni për rregullore, mandat dhe imunitete votoi për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komisionit votuan për marrjen e mandatit, njofton Koha.mk. Pesë deputetë...

Diskutohet për heqjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski

para 6 muajve - Shenja

Komisioni i Kuvendit për Mandate dhe Imunitete do të diskutojë  për kërkesën e gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit të Nikolla Gruevskit, pas dënimit nga gjykata në procesin gjyqësor “Tanku”. Ish...

Diskutohet për heqjen e mandatit të deputetit të Nikolla Gruevskit

para 6 muajve - Shenja

Komisioni i Kuvendit për Mandate dhe Imunitete do të diskutojë  për kërkesën e gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit të Nikolla Gruevskit, pas dënimit nga gjykata në procesin gjyqësor “Tanku”. Ish...

Sot protestohet për Gruevskin me moton ”Drejtësi për Nikolla Gruevskin”

para 6 muajve - Fol

Në rrjetin social “Facebook” për sot në orën 19:00 është paralajmëruar protestë para Gjykatës Penale me moton “Drejtësi për Nikolla Gruevskin”. Përndryshe, poashtu sot do të dihet nëse Kuvendi i Republikës...

Shutka e përgatitur për ardhjen e Gruevskit?!

para 6 muajve - Ina

Televizioni 1TV përmes emisionit “Studio1” ka trajtuar temën për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski, e cili duhet të shkojë në burgun e Shutkës për të vuajtur dënimin prej 2 viteve burg për rastin “Tanku”...

Xhaferi thotë se nuk ka shumicë parlamentare për marrjen e mandatit të Gruevskit

para 6 muajve - InfoShqip

“Formalisht, shumica parlamentare nuk ka 2/3 e votave dhe mbi atë bazë unë si kryetari i Parlamentit mund të supozoj se nuk i kam 2/3 e votave, por e kam obligim ta nxjerr në rend dite në bazë të procedurave,...

Gruevski: I gjorë është ai që nënçmon tjetrin

para 6 muajve - Pa censure

Për nesër është shtyrë Komisioni Parlamentar për çështjet e mandatit dhe imunitetit, i cili do të shqyrtojë njoftimin e gjykatës për dënimin dyvjeçar të Nikola Gruevskit. Komisioni duhet të nxjerrë konkluzion...

Gruevski: I gjorë është ai që nënçmon tjetrin

para 6 muajve - Fol

Për nesër është shtyrë Komisioni Parlamentar për çështjet e mandatit dhe imunitetit, i cili do të shqyrtojë njoftimin e gjykatës për dënimin dyvjeçar të Nikola Gruevskit. Komisioni duhet të nxjerrë konkluzion...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK