http://kariera.mk

Bate Borisov 0-1 Chelsea, notat e lojtarëve: Shkëlqejnë Giroud, Hazard e Jorginho

para 5 muajve - Telegrafi

Chelsea ka marrë edhe fitoren e katërt në po aq ndeshje në Ligën e Evropës. Me fitoren e arritur në Bjellorusi, Chelsea ka siguruar kalimin në raundin tjetër të Ligës së Evropës. Londinezët do të luajnë...

Chelsea triumfon në udhëtim dhe kualifikohet nga Grupi L

para 5 muajve - Telegrafi

Chelsea ka vazhduar me fitore në Ligën e Evropë, pasi ka triumfuar në udhëtim te Bate Borisov 0-1. Në një stadium të stërmbushur me tifoz, Bate Borisov rrezikoi e para skuadrën angleze. Ishte minuta e...

Lazio 2:1 Marseille, nota e Berishës, Strakoshës dhe të tjerëve

para 5 muajve - Lajmi.net

Lazio ka shënuar fitore ndaj Marseille me rezultatin 2:1. Me këtë fitore, skuadra nga kryqyteti i  Italisë ka siguruar kalimin në fazën tjetër, shkruan lajmi.net. Golat për vendasit u realizuan nga Marco...

Lazio eliminon nënkampionët e OM, në fazën tjetër edhe Chelsea e Frankfurt

para 5 muajve - SuperSport

Eintracht Frankfurt dhe Lazio mbyllën llogaritë në grupin H të Europa League duke u kualifikuar edhe matematikisht në fazën tjetër. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit morën një tjetër fitore ndaj Olympique...

Chelsea fiton minimalisht ndaj BATE Borisov

para 5 muajve - Albeu

Chelsea ka mposhtur në shtëpi BATE Borisovin duke bërë kështu një hap të madh për t’u kualifikuar për në fazën tjetër të UEFA Europa League. Që nga fillimi i pjesës së parë Chelsea ishte një skuadër më...

BATE 0:1 Chelsea, notat e lojtarëve

para 5 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar edhe ndeshja e katërt me fitore për Chelsean në kuadër të Ligës së Evropës. Londinezët e fituan ndeshjen ndaj BATE Borisov me rezultatin minimal 0:1, shkruan lajmi.net. Golin e vetëm të këtij...

Lazio e tre shqiptarëve shënon fitore, siguron kalimin në fazën tjetër

para 5 muajve - OraInfo

Lazio ka arritur që para tifozëve të vet ta mposht ekipin francez Marseille, me rezultatin 2:1 në kuadër të Europa League. Kjo fitore, në të cilën u paraqiten tre lojtarë shqiptar (Durmishi, Berisha e...

Lazio shënon fitore, siguron kalimin në fazën tjetër

para 5 muajve - Medial

Lazio ka arritur ta mposhtë skuadrën e Marseille, me rezultatin 2:1. Kjo fitore, në të cilën u paraqiten tre lojtarë shqiptar (Durmishi, Berisha e Strakosha) i ka siguruar skuadrës italiane kalimin në...

Lazio e shqiptarëve e eliminon Marseillen nga Europa Ligë, kualifikohet për fazën tjetër

para 5 muajve - Gazeta Express

Lazio e ka mundur me rezultat 2-1 sonte Marseille duke i dhënë fund shpresave të kësaj skuadre për një kualifikim në fazën tjetër të Europa Ligë. Kujtojmë që në këtë ndeshje startuan tre shqiptarët, Strakosha,...

Lazio shënon fitore, siguron kalimin në fazën tjetër

para 5 muajve - Lajmi.net

Lazio ka arritur ta mposhtë skuadrën e Marseille, me rezultatin 2:1. Kjo fitore, në të cilën u paraqiten tre lojtarë shqiptar (Durmishi, Berisha e Strakosha) i ka siguruar skuadrës italiane kalimin në...

Chelsea shënon edhe fitoren e katërt në Ligën e Evropës

para 5 muajve - Lajmi.net

Skuadra e Chelsea ka shënuar edhe fitoren e katërt në Ligën e Evropës, kësaj radhe ndaj BATE Borisov. Të përzgjedhurit e Maurizio Sarrit e fituan ndeshjen me rezultatin minimal 0:1, shkruan lajmi.net....

Chelsea vazhdon pa humbje këtë sezon, kualifikohet tutje në Europa Ligë

para 5 muajve - Gazeta Express

Me fitoren kundër Bate Borisov sonte, Chelsea është skuadra e vetme në top 5 ligat europiane që nuk ka pësuar humbje që prej fillimit të këtij sezoni. Djemtë e Maurizio Sarrit arritën me këtë fitore që...

Arsenal më shumë ndryshime kundër Sportingut, formacionet zyrtare

para 5 muajve - Gazeta Express

Arsenal sonte pret në Emirates Stadium Sportingun e Lisbonës në kuadër të Grupit E të Europa Ligës Arsenali i ka fituar 3 ndeshjet e para në grup dhe ka nëntë pikë por sonte trajneri Emery ka zgjedhur...

Giroud zhbllokohet pas 794 minutave dhe i jep Chelsea-t fitoren ndaj BATE

para 5 muajve - Telesport

Chelsea ka mposhtur 1-0 BATE Borisov duke siguruar kreun e grupit L. Skuadra e Sarri-t ka vuajtur jo pak ndaj bjellorusëve në kushte të vështira, por në fund kanë dalë fitimtarë falë golit të Giroud. Shkarkoni...

Chelsea kalon në epërsi ndaj BATE Borisov

para 5 muajve - Albeu

Chelsea ka kaluar në avantazh ndaj BATE Borisov në " Borisov Arena". Ai që ka shënuar është sulmuesi francez , Olivier Giroud në minutën e 53'. Ndeshaj po zhvillohet dhe është minuta e 58'. /albeu.com/

Marseille ngushton epërsinë

para 5 muajve - Gazeta Express

Marseille ka shënuar golin e parë në Olimpico sonte Është Thauvin që ka shënuar në minutën e 60’të për ta ngushtuar epërsinë. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Lazio shënon edhe golin e dytë kundër Marseille

para 5 muajve - Gazeta Express

Lazio shënon edhe golin e dytë kundër Marseille Është Correa që ka shënuar në minutën e 55’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Chelsea në avantazh ndaj BATE-s

para 5 muajve - Lajmi.net

Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj BATE Borisov. Golin për londinezët e ka realizuar Olivier Giroud, në minutën e 52’ të takimit. Konkretizimi erdhi pas asistimit të Emerson dhe pas tentimeve të një pas...

Chelsea shënon golin e parë kundër Bates

para 5 muajve - Gazeta Express

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Bate Borisov-Chelsea Pas disa muajve shënon për londinezët Giroud në minutën e 52’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Formacionet zyrtare: Real Betis – Milan

para 5 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Real Betis – Milan. Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për xhiron e katër të fazës së grupeve në Ligën e Evropës, shkruan lajmi.net. Betis (7) është lider...

Formacionet zyrtare: Arsenal – Sporting

para 5 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Sporting. Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për xhiron e katërt të fazës së grupeve, në Ligën e Evropës, shkruan lajmi.net. Arsenal futet në këtë...

Lazio kalon në avantazh ndaj Marseilles

para 5 muajve - Albeu

Lazio ka kaluar në avantazh ndaj Marseilles në "Stadio Olimpico". Ai që ka shënuar është mesfushori Parolo në minutën e 45+1'. Pjesa e parë ka përfunduar dhe mbas pak minutash starton e dyta. /albeu.com/

Coutinho jashtë fushave për dy ose tre javë

para 5 muajve - Telegrafi

Të enjten Barcelona ka njoftuar se Philippe Coutinho ka marrë një lëndim dhe do të jetë jashtë fushave për dy dhe tre javë. Braziliani pësoi një këputje të vogël në biceps femoris (muskuli para i këmbës)...

Lazio kalon në epërsi ndaj Marseille

para 5 muajve - Lajmi.net

Lazio ka kaluar në epërsi ndaj Marseille, në minutën e fundit të pjesës së parë. Për realizimin e golit u kujdes Marco Parolo, shkruan lajmi.net. Ky gol erdhi pas asistimit të Ciro Immobiles, për të dërguar...

Lazio shënon në fund të pjesës së parë

para 5 muajve - Gazeta Express

Lazio ka shënuar në fund të pjesës së parë kundër Marseille Ka shënuar në minutën fundit të pjesës së parë Marco Parolo. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

“Shko në shtëpi” dhe “Italian pa klas”, tifozët sulmojnë hipokritin Bonucci

para 5 muajve - Telesport

Është e drejtë të thuhet se tifozët e Manchester United mendojnë se Leonardo Bonucci është hipokrit. Qendërmbrojtësi italian u ballafaqua me trajnerin Jose Mourinho në përfundim të ndeshjes mes Juventus...

Dëmtohet ylli i Barcelonës

para 5 muajve - Albeu

Barcelona ka njoftuar se Philippe Coutinho ka marrë një lëndim dhe do të jetë jashtë fushave për dy ose tre javë. Braziliani pësoi një këputje të vogël në biceps femoris (muskuli para i këmbës) të majtë...

Coutinho mungon tre javë shkaku i lëndimit

para 5 muajve - Koha.net

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Philipe Coutinhos, për së paku tre javë. Coutinho ka pësuar një lëndim, i cili mendohet të jetë nga ndeshja e së martës...

Bate – Chelsea, formacionet zyrtare

para 5 muajve - Telegrafi

Gjiganti anglez Chelsea vazhdon të mbetet pa humbje këtë edicion, si në kampionat ashtu edhe në Ligën e Evropës. Ish-kampioni anglez do të luaj në Bjellorusi në xhiron e katërt të Ligës së Evropës. Kundërshtari...

Chelsea vazhdon pa humbje këtë sezon, kualifikohet tutje në Europa Ligë

para 5 muajve - Tetova Sot

Me fitoren kundër Bate Borisov sonte, Chelsea është skuadra e vetme në top 5 ligat europiane që nuk ka pësuar humbje që prej fillimit të këtij sezoni. Djemtë e Maurizio Sarrit arritën me këtë fitore që...

Lazio e shqiptarëve e eliminon Marseillen nga Europa Ligë, kualifikohet për fazën tjetër

para 5 muajve - Tetova Sot

Lazio e ka mundur me rezultat 2-1 sonte Marseille duke i dhënë fund shpresave të kësaj skuadre për një kualifikim në fazën tjetër të Europa Ligë. Kujtojmë që në këtë ndeshje startuan tre shqiptarët, Strakosha,...

Formacionet zyrtare: BATE Borisov - Chelsea

para 5 muajve - Albeu

Chelsea do të luaj sonte në një transfertë të lehtë si ajo e BATE Borisov , e vlefshme për UEFA Europa League. Blutë e Londrës duan me çdo kusht fitoren që marrin tre pikët dhe vazhdojnë ecurinë pozitive....

Sarri me formacion të fortë kundër Bate Borisov, formacionet zyrtare

para 5 muajve - Gazeta Express

Chelsea sot luan ndeshjen e katër në Europa Ligë kundër Bate Borisov dhe duket se po kërkon që ta fitojë atë Në formacionet që janë publikuar, trajneri i Chelsea Maurizio Sarri ka startuar me Eden Hazard,...

Lazio – Marseille, formacionet zyrtare

para 5 muajve - Lajmi.net

Lazio dhe Marseille kanë publikuar formacionet zyrtare. Lazio dhe Marseille do të përballen në kuadër të raundit të katërt të Ligës së Evropës në fazën e grupeve. Ndeshja që starton në ora 18:55, do të...

Formacionet zyrtare: BATE Borisov – Chelsea

para 5 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të BATE Borisov dhe Chelsea. Ndeshja që starton në ora 18:55, do të zhvillohet në kuadër të raundit të katërt të Ligës së Evropës. BATE Borisov ka humbur përballjen...

Scholes i drejtohet Mourinhos: Duhet të fitosh me pak klasë

para 5 muajve - Telegrafi

Legjenda e Manchester United, Paul Scholes, nuk është i impresionuar aspak nga Jose Mourinhos dhe reagimi i tij ndaj tifozëve të Juventusit. Ish-trajneri i Interit i kishte provokuar tifozët e Juvenusit,...

Legjenda e United kritikon ashpër Mourinhon për veprimin e tij

para 5 muajve - Albeu

Skuadra e Manchester United mori një fitore me shumë vlera në ndeshjen e djeshme përballë Juventusit. Ekipi i drejtuar nga trajneri Jose Mourinho brenda 4 minutave në fund arriti që të përmbyste golin...

Hamshik paralajmëron Napolin

para 5 muajve - Albeu

Kapiteni dhe lideri i skuadrës së Napolit, Marek Hamshik ka theksuar se ndeshja e fundit në grup ndaj Crvena Zvezdës është deçizive për kalimin e grupit. “Çdo gjë është e hapur. Ndeshja e ardhshme ndaj...

Lazio 2:1 Marseille, nota e Berishës, Strakoshës dhe të tjerëve

para 5 muajve - AlbPortali

Me këtë fitore, skuadra nga kryqyteti i  Italisë ka siguruar kalimin në fazën tjetër, shkruan lajmi.net. Loading... Golat për vendasit u realizuan nga Marco Parolo dhe Correa, me dy asistime të Immobile....

Barcelona “goditet” rëndë, 3 javë jashtë fushave “ylli”  katalanas

para 5 muajve - Newsport

Një problem në këmbën e majtë, duket se do ta mbajë jashtë fushave të blerta, Philipe Coutinho . Ekipi e ka bërë vet zyrtar këtë lajm dhe duket se braziliani do të jetë një mungesë e madhe për blaugranët....

Chelsea i pandalshëm, fiton për ta siguruar kualifikimin

para 5 muajve - Periskopi

Chelsea e ka arritur një fitore tjetër të rëndësishme ndaj Bate Borisov, me rezultat minimal. Blutë janë ekipi i vetëm që nuk njohin humbje këtë sezon në Europë, e që duket trajneri Sarri e ka rilindur...

Chelsea i pandalshëm në Europa League

para 5 muajve - Sovrani

Skuadra e Chelseat ka vazhduar me fitore në Europa League duke mposhtur BATE Borisovin me rezultat minimal 0-1, transmeton Sovrani.info. Në ndeshjen e zhvilluar të enjtën, skuadra e Sarrit triumfoi duke...

Pas Messit, Barçës i lëndohet edhe një lojtar tjetër shumë i rëndësishëm

para 5 muajve - Tetova Sot

Testet e kryera në mëngjesi e së enjtes kanë konfirmuar se Philippe Coutinho ka pësuar një lëndim në muskulin e këmbës së majtë. Ky lëndim pritet ta lërë brazilian jashtë fushave për dy ose tre javë, shkruan...

Pogba nuk udhëton me skuadrën e Man Unitedit për shkak të testeve të dopingut

para 5 muajve - Tetova Sot

Mesfushori francez i Manchester Unitedit, Paul Pogba, nuk ka mundur të udhëtojë me skuadrën e tij në Mançester, pasi që është thirrur nga autoritet e UEFA-s për t’i bërë testes e dopingut pas ndeshjes...

Hamsik: Ndeshja ndaj Crvena Zvezdës do të jetë vendimtare

para 5 muajve - Tetova Sot

Kapiteni i napolitanëve, Marek Hamsik ka thënë se ndeshja e ardhshme ndaj Crvena Zvezdës do të jetë vendimtare. Skuadra e Carlo Ancelottit barazoi 1-1 me Paris Saint-Germainin të martën, mirëpo pasi Liverpooli...

Chelsea në avantazh ndaj BATE-s

para 5 muajve - AlbPortali

Golin për londinezët e ka realizuar Olivier Giroud, në minutën e 52’ të takimit. Loading... Konkretizimi erdhi pas asistimit të Emerson dhe pas tentimeve të një pas njëshme të Chelsea. Ky është goli: /Lajmi.net/...

Arsenal – Sporting, formacionet zyrtare

para 5 muajve - Sovrani

Me fillim nga ora 21:00, Arsenali ballafaqohet me skuadrën portugeze Sporting Lisbona në sfidën e vlefshme për grupin E të Europa League, transmeton Sovrani.info. Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare...

Hamsik: Ndeshja ndaj Crvena Zvezdës do të jetë vendimtare

para 5 muajve - Gazeta Express

Kapiteni i napolitanëve, Marek Hamsik ka thënë se ndeshja e ardhshme ndaj Crvena Zvezdës do të jetë vendimtare. Skuadra e Carlo Ancelottit barazoi 1-1 me Paris Saint-Germainin të martën, mirëpo pasi Liverpooli...

Europa League, ditë verdiktesh për Milanin, Arsenalin, Chelsean…

para 5 muajve - Ina

Mbrëmjen e kësa të enjteje do të zhvillohet raundi i katërt i ndeshjeve në grupe të Europa League, nga ku do të zbulohen emra të tjera skuadrash që do të vazhdojnë për në raundin pasardhës, apo skuadrat...

Mata kishte një ‘porosi’ për Ronaldon gjatë ndeshjes

para 5 muajve - Lajmi.net

Tifozët e Manchester United nuk e kanë pritur edhe aq mirë veprimin e Cristiano Ronaldos për ta festuar golin. Cristiano Ronaldo shënoi golin e parë në ndeshjen që u mbyll në favor të Manchester United...

ARSENALI DHE CHELSEA KËRKOJNË KUALIFIKIMIN E MËTUTJESHËM NË LIGËN E EVROPËS

para 5 muajve - TV21

Topçinjtë sonte presin në Emirates skuadrën e Sportingut Sonte zhvillohet xhiroja e katërt e fazës së grupeve në Ligën e Evropës. Skuadrat pjesëmarrëse në edicionin e dhjetë të Ligës së Evropës bëhen gati...

Europa League, ditë verdiktesh për Milanin, Arsenalin, Chelsean…

para 5 muajve - Medial

Mbrëmjen e kësa të enjteje do të zhvillohet raundi i katërt i ndeshjeve në grupe të Europa League, nga ku do të zbulohen emra të tjera skuadrash që do të vazhdojnë për në raundin pasardhës, apo skuadrat...

Tifozët e Man United ia kujtojnë Bonuccit festimin e golit kundër Juves sezonin e kaluar

para 5 muajve - Gazeta Express

Manchester Unitedi e përmbysi mbrëmë rezultatin ndaj Juventusit dhe mori tre pikë me vete në shtëpi, dhe pas përfundimit të ndeshjes Jose Mourinho i provokoi tifozët e “Zonjës së Vjetër”, që aspak nuk...

​Pogba nuk udhëton me skuadrën e Man Unitedit për shkak të testeve të dopingut

para 5 muajve - Gazeta Express

Mesfushori francez i Manchester Unitedit, Paul Pogba, nuk ka mundur të udhëtojë me skuadrën e tij në Mançester, pasi që është thirrur nga autoritet e UEFA-s për t’i bërë testes e dopingut pas ndeshjes...

Arsenali dhe Chelsea kërkojnë kualifikimin e mëtutjeshëm në Ligën e Evropës

para 5 muajve - RTV 21

Topçinjtë sonte presin në Emirates skuadrën e Sportingut Sonte zhvillohet xhiroja e katërt e fazës së grupeve në Ligën e Evropës. Skuadrat pjesëmarrëse në edicionin e dhjetë të Ligës së Evropës bëhen gati...

Formacionet zyrtare: BATE Borisov – Chelsea

para 5 muajve - Sovrani

Ndeshja që starton në ora 18:55, do të zhvillohet në kuadër të raundit të katërt të Ligës së Evropës. BATE Borisov ka humbur përballjen e parë ndaj Chelseas në ‘Stamford Bridge’ para dy javës. Ja formacionet:...

Champions/ Situata në 8 grupet, llogaritë me laps në dorë për kualifikim

para 5 muajve - Java News

Katër ndeshjet e para janë luajtur në tetë grupet e Champions-it. Pas kësaj, vetëm Barcelona e ka garantuar vendin në 1/16 finale të kompeticionit më madhor për klubet në Europë. Me barazimin e fundit...

‘Provokimet’ e famshme te Jose Mourinho

para 5 muajve - Lajmi.net

Jose Mourinho është rikthyer në protagonistin kryesor pas fitores së Manchester United ndaj Juventusit në ‘Allianz Arena’. Trajneri portugez duket se kishte disa gjëra të pa sqaruara me tifozët e Juventusit,...

BATE – Chelsea, Blutë në kërkim të fitores për ta vazhduar formën e jashtëzakonshme

para 5 muajve - Periskopi

Chelsea do jetë mysafir i BATE, në kuadër të xhirosë së katërt të Europa League. Ekipi i Maurizio Sarrit ka tre fitore në po aq ndeshje në këtë kompeticion, teksa nuk numëron asnjë humbje të këtij sezoni....

Pas Messit, Barçës i lëndohet edhe një lojtar tjetër shumë i rëndësishëm

para 5 muajve - Iliria News

Testet e kryera në mëngjesi e së enjtes kanë konfirmuar se Philippe Coutinho ka pësuar një lëndim në muskulin e këmbës së majtë. Ky lëndim pritet ta lërë brazilian jashtë fushave për dy ose tre javë, shkruan...

Kjo është situata në tetë grupet e Champions-it; ja llogaritë për kualifikim

para 5 muajve - Telesport

Katër ndeshjet e para janë luajtur në tetë grupet e Champions-it. Pas kësaj, vetëm Barcelona e ka garantuar vendin në 1/16 finale të kompeticionit më madhor për klubet në Europë. Me barazimin e fundit...

Milan kërkon pikët e jetës në Spanjë

para 5 muajve - Albeu

Skuadra e Milanit do të luajë sonte në mbrëmje përballë Betisit në transfertë, ndeshje e vlefshme për grupin F në Europë League. Kuqezinjtë ndodhen në vendin e dytë në grup me 6 pikë, një më pak se Betisi....

Legjenda e Unitedit e kritikon Mourinhon për gjestin kundër tifozëve të Juves

para 5 muajve - Koha.net

Legjenda e Manchester Unitedit, Paul Scholes, nuk beson se Jose Mourinho është dashur t’i ngacmonte tifozëve e Juventusit në fitoren e së mërkurës në Torino. Gjesti i portugezit kundër fansave të Juventusit...

Tmerrohet Valverde, pas Messit lëndohet rëndë superylli tjetër i katalanasve

para 5 muajve - Sovrani

Të enjten në mëngjes, Barcelona njoftoi se Philippe Coutinho ka marrë një lëndim dhe do të pushohett për dy deri tre javë, transmeton Sovrani.info. Braziliani pësoi një këputje të vogël në biceps femoris...

Barcelona konfirmon lëndimin e Coutinhos, mungon dy deri në tri javë

para 5 muajve - Telegrafi

Barcelona ka konfirmuar se testet e kryera të enjten në mëngjes kanë konfirmuar se Philippe Coutinho ka një këputje të vogël në biceps e majtë femoris. Coutinho ka pësuar një lëndim, i cili mendohet të...

Dëmtohet ylli i Barçës, tre javë jashtë fushave

para 5 muajve - Albeu

Skuadra e Barcelonës ka njoftuar se ylli i skuadrës , Philippe Coutinho do të qëndrojë rreth 3 javë jashtë fushave të lojës. Ai pësoi një dëmtim ndaj skuadrës së Interit dhe fillimisht u parashikua se...

Lajm i keq për Barcelonës, i lëndohet edhe një yll i madh

para 5 muajve - OraInfo

Pas Lionnel Messit, Barcelonës i është lënduar edhe një lojtar tjetër shumë i rëndësishëm. Testet e kryera në mëngjesi e së enjtes kanë konfirmuar se Philippe Coutinho ka pësuar një lëndim në muskulin...

Barcelonën po e ndjek tersi, pasi Messit dëmtohet edhe Coutinho

para 5 muajve - Politiko

Testet e kryera në mëngjesin e sotëm kanë konfirmuar se Philippe Coutinho ka pësuar një dëmtim në muskulin e këmbës së majtë. Ky dëmtim pritet ta lërë brazilian jashtë fushave për dy ose tre javë, shkruan...

Scholes sulmon Mourinhon: Fito ndonjëherë me klas

para 5 muajve - Zhurnal

Gjestet e bëra të Jose Mourinhos mbrëmë në Torino pas fitores 2-1 në kuadër të Ligës së Kampionëve i ka komentuar legjenda e Manchester Unitedin, Paul Scholes, ku ka thënë se ai duhet të tregojë klas në...

Pogba qëndron në Torino, zbulohet arsyeja

para 5 muajve - Albeu

Mesfushori i skuadrës së Manchester United, Paul Pogba ka qëndruar në Torino mbrëmjen e kaluar, kjo nuk ka të bëjë me merkaton, por me një test të papritur anti-doping nga UEFA. Këshu ai nuk udhëtoi me...

Pas Messit, Barçës i lëndohet edhe një lojtar tjetër shumë i rëndësishëm

para 5 muajve - Gazeta Express

Testet e kryera në mëngjesi e së enjtes kanë konfirmuar se Philippe Coutinho ka pësuar një lëndim në muskulin e këmbës së majtë. Ky lëndim pritet ta lërë brazilian jashtë fushave për dy ose tre javë, shkruan...

ZYRTARE: ‘Tronditet’ Barcelona, lëndohet Coutinho

para 5 muajve - Lajmi.net

Barcelona nuk do të mund të llogaritë në Philippe Coutinhon për dy apo tre javët e ardhshme. Philippe Coutinho i ka dhënë një lajm të keq Barcelonës. Skuadra katalane ka njoftuar se Philippe Coutinho nuk...

Allegri: Kemi luajtur mirë, por nuk ditëm t’i shfrytëzonim rastet

para 5 muajve - RTV 21

Sipas tij futbolli është i tillë Trajneri i Juventusit është ndarë i zhgënjyer me rezultatin ndaj Manchester United. Juve dominoi pothuajse tërë takimin, por rastet e humbura i kushtuan në fund, pasi “Djajtë...

Coutinho”out”, Barcelona konfirmon mungesën disa-javore

para 5 muajve - Telesport

Barcelona ka konfirmuar se Philippe Coutinho do të mungojë deri në 3 javë, për një dëmtim në kofshë. Mundo Deportivo raportoi fillimisht se braziliani pati një dëmtim të lehtë në ndeshjen ndaj Interit...

Pogba tregon çelësin e suksesit dhe falenderon tifozët e Juves

para 5 muajve - Albeu

Mesfushori i skuadrës së Manchester United, Paul Pogba tha pas ndeshjes se skuadra e tij arriti të merrte tre pikët pasi luajti me intensitet më të lartë në minutat e fundit dhe falenderoi tifozët bardh...

Nuk ka mbaruar akoma, JUVENTUS dhe Manchester UNITED do të luajnë një tjetër ndeshje

para 5 muajve - Newsport

Mbrëmjen e djeshme në Torino është luajtur një ndeshje shumë e rëndësishme në Champions League, ku padyshim që nuk ka munguar spektakli. Juventus dhe Manchester United u përballën për sfidën e 4 në grupe....

Tifozët e United e përqeshin festimin e golit të Roanldos

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Tifozët e Manchester United janë tallur me Cristiano Ronaldon për festimin e tij që bëri gjatë fitores 2-1 ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve të mërkurën mbrëma. Sulmuesi portugezit i dha ekipi të tij...

Pogba mbetet në Torino; shkak bëhet kontrolli anti-doping

para 5 muajve - Telesport

Pogba mbetet në Torino…, por merkatoja e transferimeve nuk ka të bëjë asgjë me këtë rast (tani për tani). Pas fitores me përmbysje (2-1) të skuadrës së tij ndaj Juventusit, mesfushori francez ka humbur...

Tabela e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve pas xhiros së katërt

para 5 muajve - Alsat-M

Champions LeagueFaza e grupeve po shkon drejt fundit.Mbrëmë u luajtën edhe ndeshjet e xhiros së katërt, derisa tanimë ka mbetur që dy xhirot e fundit të tregojnë përfundimisht dy skuadrat e kualifikuara,...

Pogba mbeti në Torino, kjo është arsyeja

para 5 muajve - Periskopi

Mesfushori francez është dashur të udhëtonte në një aeroplan me tifozët e Manchester United. Paul Pogba nuk është larguar nga Torinua pas takimit të Ligës së Kampionëve mes Juveentusit dhe Manchester United....

Allegri: Duhej të kishim shënuar 4 gola në pjesën e parë

para 5 muajve - Albeu

Trajneri i skuadrës së Juventusit, Masimiliano Allegri tha pas humbjes me Manchesterin se skuadra e tij duhet të kishte shënuar plot katër gola në pjesën e parë, por lojtarët nuk shfrytëzuan rastet. “Është...

Pogba flet për fitoren dhe rikthimin e mundshëm te Juventusi

para 5 muajve - Telegrafi

Paul Pogba ka thënë se fitorja ndaj Juventusit në udhëtim ishte shumë e rëndësishme, por se nuk mundi të festonte shkaku i ndjenjave që ka ende për klubin bardhezi dhe tifozët e tyre. Mesfushori francez...

Legjenda e Manchester United kritikon Mourinhon për gjestin ndaj tifozëve

para 5 muajve - Telesport

Gjesti i Jose Mourinhos ndaj tifozëve të Juventusit, pas fitores 2-1 të Manchester United, ka marrë edhe vëmendjen e legjendës nga “Old Trafford”, Paul Scholes. Ai beson se trajneri portugez mund të tregonte...

Ronaldo: Man United nuk bëri asgjë për të fituar

para 5 muajve - Zhurnal

Cristiano Ronaldo tha se ish-klubi i tij nuk e meritoi fitoren pasi nuk bëri asgjë, dhe se Juventusi ka mundur t’i shënojë tri ose katër gola. Ylli portugez e shënoi mbrëmë golin e parë me fanellën e Juves...

Pogba: Rikthimi në Juventus? Nuk i dihet

para 5 muajve - Zhurnal

Paul Pogba tha se nuk festoi pas golit të fundit ndaj ish-skuadrës së tij mbrëmë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Manchester Unitedi e përmbysi rezultatin ndaj Juventusit nga 1-0 në 1-2, ishte në disavantazh...

Scholes: Ja çfarë është dashur të bëj Mourinho pas ndeshjes Juve – Man Utd

para 5 muajve - Lajmi.net

Ish mesfushori i Manchester United, Paul Scholes, beson se trajneri Jose Mourinho nuk është dashur t’i provokojë tifozët e Juventusit pas fitores në ‘Allianz Stadium’. Manchester United shënoi fitore 1:2...

Mourinho provokon tifozë, sulmohet nga Bonucci

para 5 muajve - Alsat-M

Juventusi ka marrë humbjen e parë në Ligën e Kampionëve, duke u mposhtur në Itali 1-2 edhe pse ishin në avantazh deri 2 minuta para fundit. Pas mbylljes së ndeshjes ka pasur një incident të vogël. Jose...

Scholes sulmon Mourinhon: Fito ndonjëherë me klas

para 5 muajve - Gazeta Express

Gjestet e bëra të Jose Mourinhos mbrëmë në Torino pas fitores 2-1 në kuadër të Ligës së Kampionëve i ka komentuar legjenda e Manchester Unitedin, Paul Scholes, ku ka thënë se ai duhet të tregojë klas në...

Ronaldo: Man United nuk bëri asgjë për të fituar

para 5 muajve - Indeks.mk

Cristiano Ronaldo tha se ish-klubi i tij nuk e meritoi fitoren pasi nuk bëri asgjë, dhe se Juventusi ka mundur t’i shënojë tri ose katër gola. Ylli portugez e shënoi mbrëmë golin e parë me fanellën e Juves...

Ronaldo vendos rekord historik në Champions League

para 5 muajve - Albeu

Ylli i skuadrës së Juventusit, Cristiano Ronaldo është i lindur për Champions League . Në ndeshjen ndaj ish-skuadrës së tij, Manchester United 33 vjeçari u bë futbollisti me më shumë ndeshje në fazën e...

Ronaldo: “Manchester United nuk bëri asgjë për ta merituar fitoren”

para 5 muajve - Telesport

Cristiano Ronaldo ka thënë se Manchester United “nuk bëri asgjë” dhe Juventus mund “ta kishte vrarë 3-4 herë.” Ai ka shënuar golin e tij të parë në Champions League me Juventus-in dhe ishte një nga ata...

Allegri tregon se çka ka mundur t’i bëj Juventusi në pjesën e parë Unitedit

para 5 muajve - Medial

Trajneri Massimiliano Allegri ka thënë se Juventusi është dashur t’i shënoi tre apo katër gola në pjesën e parë të ndeshjes të cilën e humbën në fund nga Manchester United me rezultat 1:2. Bianconerët’...

Kjo është arsyeja pse Pogba nuk u kthye me skuadrën drejt Anglisë

para 5 muajve - KosovaPress

Paul Pogba nuk është larguar nga Torinua pas takimit të Ligës së Kampionëve mes Juveentusit dhe Manchester United. Në fakt, arsyeja është sepse futbollisti i “Djajve të Kuq”, është dashur t’i nënshtrohej...

Allegri tregon se çka ka mundur t’i bëj Juventusi në pjesën e parë Unitedit

para 5 muajve - Ina

Trajneri Massimiliano Allegri ka thënë se Juventusi është dashur t’i shënoi tre apo katër gola në pjesën e parë të ndeshjes të cilën e humbën në fund nga Manchester United me rezultat 1:2. ‘Bianconerët’...

‘Provokimet’ e famshme te Jose Mourinho

para 5 muajve - AlbPortali

Trajneri portugez duket se kishte disa gjëra të pa sqaruara me tifozët e Juventusit, veprim të cilin ua adresojë atyre pas ndeshjes. Loading... Por, kjo nuk është hera e parë kur Jose Mourinho ‘provokon’...

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

para 5 muajve - KosovaPress

Të martën dhe të mërkurën janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. UEFA sot ka publikuar formacionin e kësaj jave, ku Real Madridi dhe Club Bruges janë dy skuadrat...

Allegri tregon se çka ka mundur t’i bëj Juventusi në pjesën e parë Unitedit

para 5 muajve - Lajmi.net

Trajneri Massimiliano Allegri ka thënë se Juventusi është dashur t’i shënoi tre apo katër gola në pjesën e parë të ndeshjes të cilën e humbën në fund nga Manchester United me rezultat 1:2. ‘Bianconerët’...

Ronaldo: Man United nuk bëri asgjë për të fituar

para 5 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo tha se ish-klubi i tij nuk e meritoi fitoren pasi nuk bëri asgjë, dhe se Juventusi ka mundur t’i shënojë tri ose katër gola. Ylli portugez e shënoi mbrëmë golin e parë me fanellën e Juves...

Ronaldo: United pothuajse nuk bëri asgjë, ne është dashur ta ‘vrasim’ ndeshjen

para 5 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo ka komentuar humbjen e Juventusit në Ligën e Kampionëve nga Manchester United. ‘Djajtë e Kuq’ me dy gola të shënuara në fund të ndeshjes, arritën të përmbysin rezultatin për fitore 1:2....

Pogba: Rikthimi në Juventus? Nuk i dihet

para 5 muajve - Gazeta Express

Paul Pogba tha se nuk festoi me golin e fitores ndaj ish-skuadrës së tij mbrëmë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Manchester Unitedi e përmbysi rezultatin ndaj Juventusit, ishte në disavantazh deri në...

Ronaldo: United nuk bëri asgjë, ne e falëm fitoren

para 5 muajve - KosovaPress

Portugezi shënoi golin e parë në Ligën e Kampionëve këtë sezon nga një goditje e shkëlqyer, por miqtë e përmbysën rezultatin me supergolin e Huana Mate nga goditja e lirë dhe autogolin e Alex Sandro në...

Trajneri i Realit me deklaratë speciale pas fitores së thellë në Ligën e Kampionëve

para 5 muajve - Medial

Santiago Solari është deklaruar i kënaqur me fitoren e Real Madridit në Ligën e Kampionëve. Kampionët e kësaj gare kanë mposhtur 0-5 Viktoria Plzen në Çeki. Benzema me dy gola, Bale, Casemiro dhe Kroos...

Pogba ‘ndez’ spekulimet, i përgjigjet pyetjes për një kalim te Juve

para 5 muajve - Lajmi.net

Paul Pogba nuk e ka përjashtuar një rikthim te Juventus, edhe pse ka shtuar se është i lumtur te Manchester United. Mesfushori francez është pjesë e spekulimeve për një rikthim në Torino, e rreth këtyre...

Trajneri i Realit me deklaratë speciale pas fitores së thellë në Ligën e Kampionëve

para 5 muajve - Medial

Trajneri i Realit me deklaratë speciale pas fitores së thellë në Ligën e Kampionëve Santiago Solari është deklaruar i kënaqur me fitoren e Real Madridit në Ligën e Kampionëve. Kampionët e kësaj gare kanë...

Arsenali dhe Chelsea kërkojnë kualifikimin tutje në Ligën e Evropës

para 5 muajve - Periskopi

Sonte zhvillohet xhiroja e katërt e fazës së grupeve në Ligën e Evropës. Skuadrat pjesëmarrëse në edicionin e dhjetë të Ligës së Evropës bëhen gati për të filluar gjysmën e dytë, përsa i përket fazës së...

Trajneri i Realit me deklaratë speciale pas fitores së thellë në Ligën e Kampionëve

para 5 muajve - Lajmi.net

Santiago Solari është deklaruar i kënaqur me fitoren e Real Madridit në Ligën e Kampionëve. Kampionët e kësaj gare kanë mposhtur 0-5 Viktoria Plzen në Çeki. Benzema me dy gola, Bale, Casemiro dhe Kroos...

Barcelona për tre javë pa Coutinho

para 5 muajve - KosovaPress

Ai u lëndua në ndeshjen në ‘San Siro’ kundër Interit (1: 1), por luajti 90 minuta dhe ndihmoi Malcolm për gol, por tani duhet të pushojë. Temat: Coutinho Barcelona Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet...

Arsenali dhe Chelsea kërkojnë kualifikimin tutje në Ligën e Evropës

para 5 muajve - KosovaPress

Skuadrat pjesëmarrëse në edicionin e dhjetë të Ligës së Evropës bëhen gati për të filluar gjysmën e dytë, përsa i përket fazës së grupeve, praktikisht sfidat e kthimit të këtij raundi dhe është e kuptueshme...

Shënoi eurogol ndaj ish-skuadrës, Cristiano Ronaldo: Manchester United nuk bëri asgjë për të fituar

para 5 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo në mbrëmjen e djeshme bëri një gol shumë të bukur, por që në fakt nuk arriti të ndihmonte skuadrën e tij për të fituar, sepse Manchester United e ktheu ndeshjen vetëm në pak minuta në...

Allegri: Kemi luajtur mirë, por nuk ditëm t’i shfrytëzonim rastet

para 5 muajve - KosovaPress

Juve dominoi pothuajse tërë takimin, por rastet e humbura i kushtuan në fund, pasi “Djajtë e Kuq”, realizuan dy gola të shpejtë për të triumfuar 2-1. Massimiliano Allegri tha pas ndeshjes se skuadra e...

Special One tregohet specialist për Juventusin

para 5 muajve - Fol

Manchester United ja ka shkaktuar humbjen e parë Juventusit këtë sezon pasi që e ka mundur atë midis Torinos me rezulta 1-2. Nuk ka Ronaldo aty ku është Jose Mourinho. Special One është treguar sot specialist...

Provokoi tifozët italianë, legjenda angleze kritikon keq Mourinhon: Fito, por duhet të kesh më shumë klas

para 5 muajve - Newsport

Manchester United arriti të fitonte mbrëmjen e djeshme me rezultatin 2-1 kundër Juventus. Megjithatë, gjesti i Jose Mourinhos ndaj publikut vendas ka marrë jehonë ndërkombëtare. Për këtë ka folur, ish-legjenda...

Real Madridi e shkatërron Plzen, shkëlqen Benzema

para 5 muajve - Java News

Real Madridi ka shënuar fitore të thellë në udhëtim te Plzeni në Ligën e Kampionëve. “Los Blancos” arkëtuan pikët e plota duke fituar 0-5, transmeton Koha.net.Dy gola shënoi Karim Benzema në këtë takim,...

Ronaldo përveç me gol, tani ja bën “bajat” fitoren Manchesterit edhe me deklaratë

para 5 muajve - Bota Press

Cristiano Ronaldo ka komentuar humbjen e Juventusit në Ligën e Kampionëve nga Manchester United. ‘Djajtë e Kuq’ me dy gola të shënuara në fund të ndeshjes, arritën të përmbysin rezultatin për fitore 1:2....

Ronaldo: United pothuajse nuk bëri asgjë, ne është dashur ta ‘vrasim’ ndeshjen

para 5 muajve - AlbPortali

‘Djajtë e Kuq’ me dy gola të shënuara në fund të ndeshjes, arritën të përmbysin rezultatin për fitore 1:2. Loading... “Liga e Kampionëve është një gare speciale. Asnjëherë nuk bën të ndihemi të relaksuar...

Notat e lojtarëve: Juventus 1-2 Manchester United, Ronaldo me vlerësimin më të lartë

para 5 muajve - InfoShqip

Juventusi pësoi humbjen e parë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve duke u mposhtur nga Manchester Unitedi në Torino. Duke qenë se mysafirët e fituan lojën, nota mesatare e Djajve të Kuq (6.62) është...

Kjo është përgjigja e Allegrit kur pyetet për gjestin e Mourinhos

para 5 muajve - Medial

Trajneri Massimiliano Allegri nuk ka dashur të komentojë reagimin e Jose Mourinhos pas ndeshjes Juventus – Manchester United. ‘Zonja e Vjetër’ u mposht 1:2 në shtëpi nga Manchester United në ndeshjen e...

Kjo është përgjigja e Allegrit kur pyetet për gjestin e Mourinhos

para 5 muajve - Medial

Trajneri Massimiliano Allegri nuk ka dashur të komentojë reagimin e Jose Mourinhos pas ndeshjes Juventus – Manchester United. ‘Zonja e Vjetër’ u mposht 1:2 në shtëpi nga Manchester United në ndeshjen e...

Allegri: Është një humbje zhgënjyese, duhej ta mbyllnim më herët dilemën e fituesit

para 5 muajve - Telegrafi

Massimiliano Allegri është shprehur i zhgënjyer me humbjen e Juventusit nga Manchester Unitedi, pasi sipas tij, Bianconerët luajtën mirë. Zonja e Vjetër e pati kontrollin dhe epërsinë, mirëpo pranoi dy...

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 2-0 AEK: Lewandowski sundon

para 5 muajve - Telegrafi

Robert Leweandowski ka shënuar dy herë në fitoren e Bayern Munich nda AEK. Bavarezët shënuan në secilën pjesë nga një herë për ta siguruar fitoren e tretë në grup, ndërsa tani kanë 10 pikë. Lojtari më...

Juventus – Manchester United, ja notat e lojtarëve

para 5 muajve - OraInfo

Gjiganti anglezi i futbollit, Manchester United e ka mposhtu në udhëtim Juventusin me rezultat 2:1 në kuadër të Ligës së Kampionëve. “Djajtë e Kuq” të udhëhequr nga Jose Mourinho bënë një përmbysje të...

Notat e lojtarëve: Manchester City 6-0 Shakhtar Donetsk, shkëlqejnë Mahrez dhe Jesus

para 5 muajve - Telegrafi

Manchester City e ka nëpërkëmbur Shakhtar Donetskun në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze ka marrë notë mesatare shumë më të lartë (7.76), në krahasim...

Jose Mourinho provokon tifozët e Juventusit, lojtarët bardhezi ndërhyjnë

para 5 muajve - Telegrafi

Manchester United ka përmbysur në fund Juventusin duke fituar 2-1, në një ndeshje që u dominua nga bardhezinjtë. Djajtë kanë vuajtur shuam gjatë ndeshjes, por me dy gola në fund morën tri pikë dhe një...

Notat e lojtarëve: Juventus 1-2 Manchester United, Ronaldo me vlerësimin më të lartë

para 5 muajve - Telegrafi

Juventusi pësoi humbjen e parë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve duke u mposhtur nga Manchester Unitedi në Torino. Duke qenë se mysafirët e fituan lojën, nota mesatare e Djajve të Kuq (6.62) është...

Notat e lojtarëve, Plzen 0-5 Real Madrid: Kross, Bale dhe Benzema mbretërjonë në Çeki

para 5 muajve - Telegrafi

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Vitoria Plzen me rezultat 5-0. Mbeturit kthehen të luajnë një ndeshje ashtu siç dinë të bëjnë, pasi janë kampion aktual të Ligës së Kampionëve. Karim Benzema shënoi...

Gjesti i Mourinhos, deklaratë e papritur nga Allegri

para 5 muajve - OraInfo

Jose Mourinho ka bërë një provokim të rëndë para tifozëve të Juventusit pas përfundimit të ndeshjes, ku ekipi i Manchester Unitedit doli triumfues. ‘Zonja e Vjetër’ u mposht 1:2 në shtëpi nga Manchester...

Kjo është përgjigja e Allegrit kur pyetet për gjestin e Mourinhos

para 5 muajve - Lajmi.net

Trajneri Massimiliano Allegri nuk ka dashur të komentojë reagimin e Jose Mourinhos pas ndeshjes Juventus – Manchester United. ‘Zonja e Vjetër’ u mposht 1:2 në shtëpi nga Manchester United në ndeshjen e...

Allegri: Juve është dashur ti shënojë katër gola

para 5 muajve - Gazeta Express

Massimiliano Allegri beson se Juventus është dashur “ti shënoi tre apo katër gola në pjesën e parë”, pasi që ai u mposht nga Manchester United, por “ata humbën ndeshjen më të rëndësishme të sezonit” Cristiano...

Pogba: Falënderoj tifozët e Juve-s, ja çfarë na dha fitoren në fund

para 5 muajve - Telesport

Paul Pogba ka falënderuar tifozët e Juventus për mikpritjen. Ish-mesfushori bardhezi është trajtuar mirë në rikthimin e tij në Allianz. Shkarkoni aplikacionin më të mirë sportiv të momentit! Telesport...

Juan Mata në lojë dhe United për katër minuta mposhtë Juventusin

para 5 muajve - Klan Kosova

Katër minuta iu deshën Manchester United për tu rikthyer me fitore në derbin e së mërkurës ndaj Juventus. Goli i parë i takimit edhe në minutën e 65’, kur Cristiano Ronaldo me një supergol la të shtangur...

Juventus 1-2 Manchester United, notat e lojtarëve (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Juventusi pësoi humbjen e parë në fazën grupore të Champions Leagues duke u mposhtur nga Manchester Unitedi në Torino. Duke qenë se mysafirët e fituan lojën, nota mesatare e Djajve të Kuq (6.62) është...

Allegri: 3-4 gola duhej të shënonim në pjesën e parë, ndeshje jo e rëndësishme

para 5 muajve - Koha.net

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri pas humbjes nga Manchester Unitedi thotë se ekipi i tij duhej ta zgjidhte çështjen e fituesit në pjesën e parë ku është dashur të shënonte 3-4 gola. Megjithatë,...

Hakmerret Unitedi, mposht Juventusin në Torino

para 5 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedi është rikthyer nga disavantazhi për ta mposhtur Juventusin në Allianz Stadium në Torino me rezultat 2-1. Bianconerët e kontrolluan lojën nga fillimi, mirëpo në fraksionin e parë nuk...

Allegri: Mund të kishim shënuar 4 gola vetëm në pjesën e parë

para 5 muajve - Telesport

Massimiliano Allegri mendon se Juventus mund të kishte shënuar tre apo katër gola në pjesën e parë në humbjen ndaj United. “Është një humbje zhgënjyese, sepse ekipi luajti mirë. duhet të përmirësojmë finalizimin...

Tifozët e Juventusit e vërshëllejnë, ky është reagimi epik i Mourinhos

para 5 muajve - Albeu

Tensioni dhe nervat ishin të mëdha në një përbllaje si ajo mes Juventusit dhe Manchester United sidomos kur në Itali rikthehet një si Jose Mourinho. Në fundin e sfidës, tekniku i “djajve të kuq” shkoi...

Plzen 0-5 Real Madrid, notat e lojtarëve

para 5 muajve - Lajmi.net

Real Madridi e ka shkatërruar Viktoria Plzen në Çeki duke fituar me rezultat 5-0. Los Blancos e kanë dominuar këtë ndeshje që nga minuta e parë e saj duke i mundur thellë çekët. Karim Benzema me dy gola,...

Jose Mourinho ‘çon peshë’ tifozët e Juventusit, ja si i provokoi pas ndeshjes

para 5 muajve - OraInfo

Ekipi i Jose Mourinhos, Manchester United ka shënuar fitore të rëndësishme në udhëtim kundër Juventusit 2:1, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit, ishte Jose Mourinho...

Juventus 1:2 Man Utd, notat e lojtarëve

para 5 muajve - Lajmi.net

Manchester United është rikthyer nga disavantazhi për ta mposhtur Juventusin në Allianz Stadium në Torino me rezultat 2-1. ‘Djajtë e Kuq’ kanë marrë tre pikë të rëndësishme nga udhëtimi në Torino në fazën...

Pa gola pjesa e parë mes Juventus e Manchester United

para 5 muajve - Klan Kosova

Portat e Juventus dhe Manchester United kanë mbetur të paprekura në pjesën e parë. As njëra e as skuadra tjetër me gjithë rastet nuk arritën të shënojnë, kurse domonimi në fraksionin e parë u takoi vendasve....

Provokimi i rëndë i Mourinhos për tifozët e Juves pas fitores së Unitedit

para 5 muajve - Lajmi.net

Rivaliteti mes tifozëve të Juventusit dhe Jose Mourinhos duket se nuk do të përfundojë kurrë. Këtë më së miri e tregon sjellja e trajnerit të Manchester United, Jose Mourinho, pas ndeshjes me Juventusin....

Fitojnë Reali, City dhe Bayerni

para 5 muajve - OraInfo

Real Madrid, Manchester City dhe Bayern Munich kanë shënuar fitoret e radhës në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Kampioni në fuqi Real Madridi e ka shkatërruar Viktoria Plzen në Çeki duke fituar me...

Reali i pamëshirshëm, shkatërron me rezultatin e thellë Plzenin

para 5 muajve - Albeu

Real Madrid shkatërroi sonte skuadrën çeke, Viktoria Plzen me rezultatin 0-5 në "Doosan Arena", ndeshje e vlefshme për UEFA Champions League. Seria e golave për Realin filloi në minutën e 21 ku shënoi...

Special One tregohet specialist për Juventusin

para 5 muajve - Gazeta Express

Manchester United ja ka shkaktuar humbjen e parë Juventusit këtë sezon pasi që e ka mundur atë midis Torinos me rezulta 1-2. Nuk ka Ronaldo aty ku është Jose Mourinho. Special One është treguar sot specialist...

Fitore dramatike e United në Torino, fitojnë favoritët e tjerë pa problem në Champions

para 5 muajve - Zeri

Me përmbysje e ka fituar Manchester United kryendeshjen e kësaj mbrëmjeje në Champions League, shkruan zeri.info. Lojën dukshëm më të mirë të Juventusit e konkretizoi me gol Ronaldo pas një volejgoditjeje...

Çfarë përmbysje bën United, mposht Juventusin në sekondat e fundit!

para 5 muajve - OraInfo

Gjiganti anglez, Manchester United ka bërë përmbysjen e pabesueshme ndaj Juventusit pasi brenda 4 minutash shënoi dy gola në kuadër të Ligës së Kampionëve. Fillimisht ishte Mata ai i cili barazoi shifrat...

Dramë në Allianz Stadium, United fiton me përmbysje ndaj Juventusit

para 5 muajve - Albeu

Manchester Unied ka fituar me përmbysje ndaj Juventusit me rezultatin 1-2 në "Alliaz Stadium", ndeshje e vlefshme për UEFA Champions League. Të parët në avantazh kaluan vendasit në minutën e 65' me golin...

Lewandowski i siguron pikët e plota Bayernit ndaj AEK-ut

para 5 muajve - Koha.net

Bayern Munichu ka shënuar fitore prej 2 me 0 ndaj AEK-ut në Ligën e Kampionëve. Ishte Robert Lewandowski që shënoi të dy golat në këtë përballje, transmeton Koha.net. Të parin e shënoi në minutën e 31...

Los Blancos fiton me goleadë

para 5 muajve - Gazeta Express

Real Madridi e ka shkatërruar Viktoria Plzen në Çeki duke fituar me rezultat 5-0. Los Blancos e kanë dominuar këtë ndeshje që nga minuta e parë e saj duke i mundur thellë çekët Ky është kampioni i Europës....

Manchester Utd hakmerret ndaj Juves, Mourinho provokon

para 5 muajve - Vizion Plus

Këtë të mërkurë janë mbyllur sfidat e fundit nga xhiro e katërt në grupet e Ligës së Kampionëve. Vëmendja e kësaj mbrëmje ka qenë përqëndruar në Torino, me supersfidën Juventusin-Mançester United në ndeshjen...

Ronaldo nuk mjafton, Man United fiton me përmbysje përballë Juventusit

para 5 muajve - Gazeta Tema

Është Manchester United fiutesi i super sfidës së mbrëmjes së sotme të zhvilluar në Torino kundër Juventusit. Sfida e luajtur në “Juventus Stadium” dhuroi gjatë gjithë 90-minutave mjaft emocione, por në...

United shënon fitore

para 5 muajve - RTV 21

Juventus mbetet në pozitën e parë në Grupin H Manchester United ka arritur të pamundurën, në ndeshjen e sotme të Ligës së Kampionëve ka mposhtur Juvetuesin me rezultat 1-2. Golin e parë e shënoi Ronaldo...

Fitojnë City dhe Bayerni

para 5 muajve - Lajmi.net

Manchester City dhe Bayern Munich kanë shënuar fitoret e radhës në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze nuk ka treguar aspak mëshirë kundër Shakhtar Donetsk, të cilët i mposhti 6:0 në...

Real rimerr kreun me goleadë, Bayern bën detyrën me AEK-un

para 5 muajve - Telesport

Real Madrid-i i Santiago Solari-t nuk ka ndërmend të ndalet. Madrilenët kanë fituar tri ndeshjet e luajtura deri tani në drejtimin e trajnerit të ri, i cili ka marrë vendin e Julen Lopetegui pas humbjes...

Real Madridi me fitore të thellë ndaj Plzenit, shkëlqen Benzema

para 5 muajve - Koha.net

Real Madridi ka shënuar fitore të thellë në udhëtim te Plzeni në Ligën e Kampionëve. “Los Blancos” arkëtuan pikët e plota duke fituar 0-5, transmeton Koha.net. Dy gola shënoi Karim Benzema në këtë takim,...

Unitedi përmbys Juventusin në Torino

para 5 muajve - Koha.net

Manchester Unitedi ka arritur të fitojë tri pikë të plota në përballjen me Juventusin në Torino, në kuadër të xhiros së katërt në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. “Djajtë e Kuq” ishin më të dobët...

Bayerni fiton dhe merr kryesimin e grupit E

para 5 muajve - Gazeta Express

Bayern Munich e ka kaluar pa problem sfidën kundër AEK’ut të Athinës dhe tani me 10 pikë prinë në Grupin E të Ligës së Kampionëve Bayern Munchen edhe pse fitoi me rezultat të ngushtë e ka dominuar ndeshjen...

United shokon Juven, Reali shpartallon Plzen

para 5 muajve - Vizion Plus

Këtë të mërkurë janë mbyllur sfidat e fundit nga xhiro e katërt në grupet e Ligës së Kampionëve. Vëmendja e kësaj mbrëmje ka qenë përqëndruar në Torino, me supersfidën Juventusin-Mançester United në ndeshjen...

Real Madrid tregon fytyrën e vërtetë, e deklason Plzenin

para 5 muajve - Lajmi.net

Real Madrid ka treguar performancë të jashtëzakonshme duke e mundur 0-5 Viktoria Plzen në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Skuadra që tani drejtohet nga Santiago Solari, nuk ka treguar aspak mëshirë...

Man United e përmbysë Juventusin për një fitore të madhe në L.K

para 5 muajve - Lajmi.net

Manchester United ka bërë një përmbysje të jashtëzakonshme për t’i marrë tre pikë nga përballja me Juventusin, skuadër të cilën e mposhtën 1:2 në ‘Allianz Stadium’ në ndeshjen e vlefshme për fazën grupore...

Supergol, Manchester United barazon rezultatin ndaj Juventusit

para 5 muajve - Albeu

Manchester United ka barazuar rezultatin ndaj Manchester United në "Allianz Stadium". Ai që ka shënuar është mesfushori spanjoll , Juan Mata në minutën e 86'. Ndeshaj po zhvillohet dhe është minuta e 90'. /albeu.com/

City e dominon Shakhtarin, bashkë me Lyonin drejt kualifikimit

para 5 muajve - Gazeta Express

Manchester City e ka mundur me rezultat 6-0 Shakhtar Donetskun duke bërë kështu një hap të madh drejt kualifikimit për fazën tjetër të Ligës së kampionëve Manchester City nuk ka pasur aspak problem që...

City “shkel” Shakhtarin, kalon fazën e grupeve

para 5 muajve - Koha.net

Manchester City ka shënuar fitore të thellë në shtëpi ndaj Shakhtar Donetskut, duke siguruar edhe kualifikimin për në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. 5 me 0 ishte rezultati përfundimtar...

Manchester barazon rezultatin me një supergol

para 5 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka barazuar rezultatin kundër Juventusit Në minutën e 85’të Mata ka shënuar një supergol për United. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Lewandowski shënon golin e dytë për Bayernin

para 5 muajve - Gazeta Express

Bayerni ka shënuar golin e dytë kundër AEK’ut Lewandowski ka shënuar në minutën e 71’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Reali "manita" Plzenit

para 5 muajve - Albeu

Real Madrid ka shënuar edhe golin e 5 ndaj Viktoria Plazen në "Doosan Arena " Ai që ka shënuar është mesfishori gjerman, Toni Kroos në minutën e 67'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 72'. /albeu.com/

Vazhdon goleada e Realit

para 5 muajve - Gazeta Express

Real Madrid ka shënuar golin e pestë kundër Plzen Ka shënuar për Realin Toni Kross në minutën e 67’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

City i pandalshëm, shënon golin e tretë ndaj Shakhtarit

para 5 muajve - Albeu

Manchester City ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Shakhtar Donetsk në "Etihad Stadium ". Ai që ka shënuar është sulmuesi anglez, Raheem Sterling në minutën e 49'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 54'. /albeu.com/

Juventus-Manchester United, formacionet zyrtare

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryendeshja e sontme e Ligës së Kampionëve është ajo mes Juventus dhe Manchester United. Zonja e vjetër do të provojë të mbajë kreun e grupit H, por Djajtë e Kuq nuk pajtohen me këtë, njofton Klan Kosova....

Juventus-Manchester United, ndodh e papritura

para 5 muajve - OraInfo

Po zhvillohet ndeshja mes Juventusit dhe Manchester Unitedit. Edhe pse rezultati është 0-0 në ndeshjen Juventus-Manchester United, një ndeshje e mirë është duke u luajtur. I tillë është edhe momenti kur...

City trefishon rezultatin

para 5 muajve - Gazeta Express

Është trefishuar rezultati në ndeshjen City-Shakhtar Manchester City ka shënuar golin e tretë kundër Shaktarit me të filluar pjesa e dytë. Ka shënuar Sterling në minutën e 49’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE...

Pa gola në kryendeshje, por shumë gola në ndeshjet e tjera

para 5 muajve - Zeri

Juventus po barazon pa gola ndaj Manchester United në Torino, shkruan zeri.info. Ekipi nga Torino luajti dukshëm më mirë dhe rastin më të mirë e patën me Khediran i cili qëlloi shtyllën në minutën 35,...

Sandro e bën horë Lingardin

para 5 muajve - Gazeta Express

Edhe pse rezultati është 0-0 në ndeshjen Juventus-Manchester United, një ndeshje e mirë është duke u luajtur I tillë është edhe momenti kur Sandro bën një trik interesant që e vënë në gjumë Lingardin....

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Juventus – Manchester United

para 5 muajve - RTV 21

Pa gola përfundon pjesa e parë Pjesa e parë e derbit të sotëm të Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Manchester Unitedit, ka përfunduar pa gola. Gjatë 45 minutave pamë një dominim të plotë të Juventusit,...

Reali deklason Plzen

para 5 muajve - Albeu

Real Madridi është i pamëshirshëm ndaj Viktoria Plzen në "Doosan Arena". Këtë herë është Gareth Bale në minutën e 40' që dërgon shifrat në 0-4. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 45'. /albeu.com/

Super Benzema, Reali shënon edhe golin e tretë ndaj Plzen

para 5 muajve - Albeu

Real Madrid ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Viktoria Plzen në "Doosan Arena". Ai që ka shënuar është përsëri Karim Benzema që shënon në minutën e 37'. Ndeshaj po zhvillohet dhe është minuta e 40'. /albeu.com/

Lewandowski kalon në epërsi Bayernin

para 5 muajve - Gazeta Express

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Bayern-AEK Nga penalltia ka shënuar Lewandowski në minutën e 30 te ndeshjes. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Real Madrid po e shkatërron Viktoria Plzen, shënon edhe dy gola

para 5 muajve - Gazeta Express

Është shënuar goli i tretë dhe i katërt në ndeshjen Viktoria Plzen-Real Madrid Ka shënuar për Los Blancos në minutën e 37’të, përsëri Karim Benzema. Për 4-0 ka shënuar Gareth Bale në minutën e 40’të. /GazetaExpress/...

Roma mposht CSKA, Valencia fitore me shpresë për kualifikim

para 5 muajve - Vizion Plus

Përfundojnë dy ndeshjet e para të luajtura për Uefa Champions League. Skuadra e Romës arriti të merrte një fitore 1 me 2 ndaj CSKA e Moskës. Tashmë skuadra të gjendet në vendin e parë në grup duke lënë...

Manchester City dyfishon rezultatin ndaj Shakhtarit

para 5 muajve - Albeu

Manchester City ka dyfishuar rezultatin ndaj Shakhtar Donetsk në "Etihad Stadium". Këtë herë është sulmuesi brazilian, Gabriel Jesus që realizon në minutën e 24' nga pika e bardhë e penalltisë. Ndeshaj...

Real Madrid shënon dy gola të shpejtë ndaj Plzen

para 5 muajve - Albeu

Real Madrid ka kaluar në avantazh ndaj Viktoria Plzen në "Doosan Arena". Autori i golit është sulmuesi francez , Karim Benzema në minutën e 21'. Ndeshaj po zhvillohet dhe është minuta e 25'. /albeu.com/

Roma fiton në Moskë, prek kualifikimin

para 5 muajve - Telegrafi

Roma ka arritur të shënojë fitore ndaj CSKA Moskës si mysafirë me rezultat 2-1. Të besuarit e Eusebio Di Francesco, ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe kanë mundur ta mbyllin ndeshjen me rezultat...

City dyfishon epërsinë kundër ukrainaseve

para 5 muajve - Gazeta Express

Manchester City ka shënuar edhe golin e dytë kundër Shakhtarit Në minutën e 24 nga penalltia ka shënuar Grabriel Jesus. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Roma mposht CSKA, Valencia fitore me shkresë për kualifikim

para 5 muajve - Vizion Plus

Përfundojnë dy ndeshjet e para të luajtura për Uefa Champions League. Skuadra e Romës arriti të merrte një fitore 1 me 2 ndaj CSKA e Moskës. Tashmë skuadra të gjendet në vendin e parë në grup duke lënë...

Reali e nis mirë, shënon dy gola të shpejtë kundër Plzen

para 5 muajve - Lajmi.net

Real Madrid ka shënuar dy gola të shpejtë kundër Plzen. ‘Los Blancos’ po avancon 0-2 ndaj Plzen pas 23 minutave lojë. Karim Benzema në minutën e 21’ dhe Casemiro në minutën e 23’, shënuan për Realin. /Lajmi.net/ Golaço de Benzema!

Manchester City kalon në avantazh ndaj Shakhtarit

para 5 muajve - Albeu

Manchester City ka kaluar në avantazh ndaj Shakhtar Donetsk në "Etihad Stadium". Ai që ka shënuar është mesfushori spanjoll, David Silva në minutën e 13'. Ndeshaj po zhvillohet dhe është minuta e 17'. /albeu.com/

Real Madridi shënon dy gola të shpejtë

para 5 muajve - Gazeta Express

Real Madrid ka shënuar dy gola të shpejt kundër Viktoria Plzen Ka shënuar Real Madridi në minutën e 21’të nga Karim Benzema kurse ka dyfishuar rezultatin Casemiro në minutën e 25’të. /GazetaExpress/ Bëje...

Allegri: Juve është dashur ti shënojë katër gola

para 5 muajve - Tetova Sot

Massimiliano Allegri beson se Juventus është dashur “ti shënoi tre apo katër gola në pjesën e parë”, pasi që ai u mposht nga Manchester United, por “ata humbën ndeshjen më të rëndësishme të sezonit” Cristiano...

Cristiano Ronaldo shkruan historinë në Champions League

para 5 muajve - Albeu

Cristiano Ronaldo ka filluar nga fillimi përballjen kundër ish-skuadrës së tij, Manchester United. Por me këtë ndeshje ai ka vendosur një rekord në UEFA Champions League . Portugezi është i vetmi lojtar...

City shënon golin e parë kundër Shakhtarit

para 5 muajve - Gazeta Express

Është shënuar goli i parë nga Manchester City kundër Shakhtar Donetsk Ka shënuar në minutën e 13’të, David Silva. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

CSKA 1:2 Roma, notat e lojtarëve

para 5 muajve - Lajmi.net

Roma ka arritur të shënojë fitore ndaj CSKA Moskës si mysafirë me rezultat 2-1. Të besuarit e Eusebio Di Francesco, ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe kanë mundur ta mbyllin ndeshjen me rezultat...

Live: Juventus-Manchester Utd 0:0, Bayern-AEK 0:0, Plzen-Real 0:0, M. City-Shakhtar 0:0

para 5 muajve - Medial

(E plotësuar) – Filluan ndeshjet. Manchester Utd i duhet gjithsesi fitorja, ndërsa për Juven edhe barazimi do të ishte i vlefshëm për shkak të epërsisë që ka në kreun e tabelës në grupin H, në kuadër të...

Roma e hesht Moskën! Valencia e mund kampionin e Zvicrës

para 5 muajve - Medial

Skuadra e Romës e hesht Moskën, duke e mundur me rezultat 2:1 CSKA-n, në ndeshjen e vlefshme të grupit G të Champions League. Roma kthehet me tri pikë dhe pothuajse edhe e bëjnë hapin drejt të tetës së...

Roma mposht CSKA-n dhe merr kryesim e Grupit G

para 5 muajve - Albeu

Roma ka marrë një fitore të rëndësishme sot ndaj CSKA Moskës me rezultatin e përgjithshëm 1-2 në "Luzhniki Arena". Ndeshaj zhvllokohet që në minutën e 4' pas një goli të shënuar nga mbrojtësi grek, Kostas...

Nuk zhgënjejnë Valencia dhe Roma

para 5 muajve - Zeri

Roma dhe Valencia i kanë fituar ndeshjet e tyre respektiva ndaj CSKA-së së Moskës, përkatësisht Young Boys-it të Bernit, transmeton zeri.info. Golat nga Manolas në minutën e 4 dhe Pellegrini në të 59 i...

United ia shkakton humbjen e parë Juventusit

para 5 muajve - Tetova Sot

Manchester United ja ka shkaktuar humbjen e parë Juventusit këtë sezon pasi që e ka mundur atë midis Torinos me rezulta 1-2. Nuk ka Ronaldo aty ku është Jose Mourinho. Special One është treguar sot specialist...

Roma fiton në Moskë

para 5 muajve - RTV 21

CSKA Moskës është mposhtur në shtëpi nga Romës, me rezultat 1-2 Takimi është zhvilluar në Luzhniki të Moskës, në Grupin G të Ligës së Kampionëve. E para në epërsi kaloi Roma, me golin e shënuar nga Manolas...

Roma afër kualifikimit, sonte me fitore të madhe në Moskë

para 5 muajve - OraInfo

Roma ka arritu një fitore të madhe në Moskë. Ata kanë fituar me rezultat 2-1, një fitore kjo që i dërgon ata në kuotën e 9 pikëve dhe marrin vendin e parë deri në ndeshjen e Real Madridit kundër Viktoria...

Roma merr pikë të plota nga udhëtimi në Rusi

para 5 muajve - Medial

Roma ka shënuar fitore të rëndësishme në Rusi duke e mundur CSKA Moskën me rezultat 1:2 në ndeshjen e fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Ka ardhur edhe fitorja e tretë për Romën në Ligën e Kampionëve,...

Formacionet zyrtare: Manchester City - Shakhtar Donetsk

para 5 muajve - Albeu

Manchester City pret sonte në "Etihad Stadium" skuadrën ukrainase, Shakhatr Donetsk , e vlefshme për UEFA Champions League. Skuadra e Guardiolas ka synim 3 pikët për të kryesuar grupin. Miqtë nga Shakhtari...

Roma mposht CSKA Moskën, merr kreun në Grupin G

para 5 muajve - Koha.net

Roma ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te CSKA Moska në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, duke rritur gjasat për kalim në fazën tjetër. Roma e nisi për mrekulli takimin, duke kaluar...

Roma arrin fitore të madhe në Moskë, afër kualifikimit

para 5 muajve - Gazeta Express

Roma ka arritur një fitore të madhe sonte në Moskë kundër CSKA’së. Ata kanë fituar me rezultat 2-1, një fitore kjo që i dërgon ata në kuotën e 9 pikëve dhe marrin vendin e parë deri në ndeshjen e Real...

Roma merr tre pikë të arta në Rusi, Valencia mposht Young Boys

para 5 muajve - Gazeta Tema

Roma ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme në transfertë duke mposhtur skuadrën ruse të CSKA-së së Moskës. Verdhekuqtë marrin një tre pikësh të artë duke hedhur një hap mjaft të rëndësishëm për në raundin...

Roma merr pikë të plota nga udhëtimi në Rusi

para 5 muajve - Lajmi.net

Roma ka shënuar fitore të rëndësishme në Rusi duke e mundur CSKA Moskën me rezultat 1:2 në ndeshjen e fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Ka ardhur edhe fitorja e tretë për Romën në Ligën e Kampionëve,...

Roma bind ndaj CSKA, Valencia “zbret” United në Europa League

para 5 muajve - Telesport

Roma, megjithëse po vuan në Serie A, vazhdon të paraqitet mirë në kompeticionin më prestigjioz evropian. Klubi italian ka mposhtur rusët e CSKA Moscow me rezultatin 2-1 në Luzhniki Arena. Me këtë fitore...

Formacionet bazë: Bayerni favorit ndaj AEK-ut

para 5 muajve - Telegrafi

Bayern Munichu luan kundër AEK-ut të Athinës në ndeshjen e katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Bavarezët janë favoritë në sfidën që zhvillohet në Allianz Arena, për të arkëtuar pikë të plota...

Njëmbëdhjetëshit startues: City në kërkim të triumfit ndaj Shakhtarit

para 5 muajve - Telegrafi

Manchester City është nikoqir i Shakhtar Donetskut për ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze është favorit për arkëtimin e pikëve të plota në përballjen ndaj...

City e mbush me gjashtë gola Shakhtarin

para 5 muajve - Tetova Sot

Manchester City e ka mundur me rezultat 6-0 Shakhtar Donetskun duke bërë kështu një hap të madh drejt kualifikimit për fazën tjetër të Ligës së kampionëve Manchester City nuk ka pasur aspak problem që...

Bayerni fiton dhe merr kryesimin e grupit E

para 5 muajve - Tetova Sot

Bayern Munich e ka kaluar pa problem sfidën kundër AEK’ut të Athinës dhe tani me 10 pikë prinë në Grupin E të Ligës së Kampionëve Bayern Munchen edhe pse fitoi me rezultat të ngushtë e ka dominuar ndeshjen...

Real Madridi e mbush me pesëshe Viktoria Plzen

para 5 muajve - Tetova Sot

Real Madridi e ka shkatërruar Viktoria Plzen në Çeki duke fituar me rezultat 5-0. Los Blancos e kanë dominuar këtë ndeshje që nga minuta e parë e saj duke i mundur thellë çekët Ky është kampioni i Europës....

Manchester City-Shakhtar Donetsk, publikohen formacionet zyrtare

para 5 muajve - OraInfo

Manchester city sonte do të ketë ndeshet edhe sonte. Kampionët e Anglisë kërkojnë që të vazhdojnë kryesimin në Grupin F, pasi që sonte në shtëpi e presin skuadrën që është e fundit në Grupin F. Në këtë...

Unitedi përmbys Juventusin në Torino

para 5 muajve - Bota Press

Photo:Reuters – Manchester Unitedi ka arritur të fitojë tri pikë të plota në përballjen me Juventusin në Torino, në kuadër të xhiros së katërt në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. “Djajtë e Kuq” ishin...

City në kërkim të fitores së tretë kundër Shakhtarit, formacionet zyrtare

para 5 muajve - Gazeta Express

Manchester City dëshiron që të vazhdojë me formën e tyre të mirë edhe në Ligën e Kampionëve Kampionët e Anglisë kërkojnë që të vazhdojnë kryesimin në Grupin F, pasi që sonte në shtëpi e presin skuadrën...

Roma rikthen epërsinë ndaj CSKA

para 5 muajve - Lajmi.net

Roma ka rikthyer epërsinë ndaj CSKA. Nuk zgjatur më shumë se nëntë minuta barazimi në ndeshjen CKSA – Roma. Është Pellegrini që ka shënuar për Romën, për të rikthyer epërsinë në 1:2. Pellegrini shënoi...

Roma rikthen epërsinë

para 5 muajve - Gazeta Express

Roma ka rikthyer epërsinë kundër CSKA Moskës Në minutën e 56’të CSKA’ja mbeti pa një lojtari, pasi që Magnusson u ndëshkua me karton të kuq. Kjo ndikoi në rezultat shumë shpejt, ku Pellegrini shënon në...

Ndeshja Juventus-Manchester United, publikohen formacionet zyrtare

para 5 muajve - OraInfo

Sonte do të zhvillohet ndeshja Juventus-Manchester United. Në ndeshjen e parë në Old Traford, italianët fituan me rezultat 0-1. Kjo ndeshje mund të përcaktoj zyrtarisht Juven në pozitën e parë. Këto janë...

Sonte superderbi i Ligës së Kampionëve, Juventus-Manchester United

para 5 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Juventusit dhe Manchester United Juventus dëshiron që sonte të fitojë dhe të kualifikohet për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Por, Manchester United...

Bayern Munich – AEK, formacionet zyrtare

para 5 muajve - Lajmi.net

Bayern Munich  dhe AEK takohen në kuadër të Ligës së Kampionëve. Të dy skuadrat kanë bërë zyrtare formacionet e kësaj ndeshje. Ndeshja mes Bayernit dhe AEK fillon nga ora 21:00. Formacionet zyrtare: Bayern Munich:

“Dua ta shkruaj historinë me Barcelonën”

para 5 muajve - Telesport

Ish ylli i Bordeaux, Malcom bëri debutimin në Ligën e Kampionëve duke shënuar golin e tij të parë për klubin përballë Inter. 21 vjeçari u fut në lojë si zëvendësues, por kjo nuk e pengoi që të shënonte...

CSKA barazon rezultatin kundër Romës me një supergol

para 5 muajve - Gazeta Express

CSKA e Moskës ka barazuar rezultatin kundër Romës me rezultat 1-1 Në minutën e 50’të ka shënuar një gol të bukur Arnor Sigurdsson. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Roma në epërsi ndaj CSKA Moskës

para 5 muajve - RTV 21

Rezultati pjesës së parë 0-1 Pjesa e parë e ndeshjes mes CSKA Moskës dhe Romës, ka përfunduar me epërsi të romakëve, me rezultat 0-1. Takimi është duke u zhvilluar në Luzhniki të Moskës, në Grupin G të...

Formacionet zyrtare: Juventus – Man Utd

para 5 muajve - Lajmi.net

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes derbi të Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Manchester United. ‘Zonja e Vjetër’ në shtëpi pret gjigantin anglez, Manchester United. Ndeshja mes Juventusit dhe...

Formacionet zyrtare: Juventus - Manchester United

para 5 muajve - Albeu

Juventus dhe Manchester United do të përballen sonte me njëra-tjetrën në "Allianz Stadium", ndeshje e vlefshme për UEFA Champions League. Zonja e Vjetër kërkon pikët e plota që të kualifikohen automatikisht...

Bayern kërkon ta ripërsëritë fitoren kundër AEK’ut, formacionet zyrtare

para 5 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Bayernit dhe AEK’ut Bayern do të kërkojë një fitore me një rezultat të thellë kundër grekëve, në mënyrë që ta merr vendin e parë në grup dhe të shpreson për...

Kjo është përgjigja e Allegrit kur pyetet për gjestin e Mourinhos

para 5 muajve - AlbPortali

‘Zonja e Vjetër’ u mposht 1:2 në shtëpi nga Manchester United në ndeshjen e fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Loading... Pas ndeshjes, trajneri portugez bëri një veprim provokues ndaj tifozëve vendas...

“Dua ta shkruaj historinë me Barcelonën”

para 5 muajve - AlbPortali

Ish ylli i Bordeaux ka bërë debutimin e tij në Ligën e Kampionëve duke shënuar golin e tij të parë për klubin derisa Interi ia mohoi fitoren Barcën në San Siro. Loading... Malcom insiston se ai dëshiron...

Formacionet zyrtare: Plzen – Real Madrid

para 5 muajve - Medial

Real Madrid do të kërkojë fitoren e tretë radhazi nën drejtimin e trajnerit Santiago Solari. ‘Los Blancos’ do të jenë mysafir të Viktoria Plzen në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e cila është ...

Valencia kalon përsëri në avantazh ndaj Young Boys

para 5 muajve - Albeu

Valencia kalon përsëri në avantazh ndaj Young Boys në "Mestalla". Ai që ka shënuar është Santi Mina në minutën e 42'. Ndeshja po zhvillohet dhe janë sekondat e fundit të pjesës së parë. /albeu.com/

Formacionet zyrtare: Plzen – Real Madrid

para 5 muajve - Lajmi.net

Real Madrid do të kërkojë fitoren e tretë radhazi nën drejtimin e trajnerit Santiago Solari. ‘Los Blancos’ do të jenë mysafir të Viktoria Plzen në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e cila është ...

Lewandowski kalon në epërsi Bayernin

para 5 muajve - Tetova Sot

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Bayern-AEK Nga penalltia ka shënuar Lewandowski në minutën e 30 te ndeshjes Loading...

“Dua ta shkruaj historinë me Barcelonën”

para 5 muajve - Fakti Ditor

Ish ylli i Bordeaux ka bërë debutimin e tij në Ligën e Kampionëve duke shënuar golin e tij të parë për klubin derisa Interi ia mohoi fitoren Barcën në San Siro. Malcom insiston se ai dëshiron që të bëj...

Kemi gol në ndeshjen CSKA-Roma

para 5 muajve - Gazeta Express

Është shënuar goli i parë në ndeshjen CSKA-Roma Ka shënuar në minutën e katër mbrojtësi Kostas Manolas. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Real Madrid po e shkatërron Viktoria Plzen, shënon edhe dy gola

para 5 muajve - Tetova Sot

Është shënuar goli i tretë dhe i katërt në ndeshjen Viktoria Plzen-Real Madrid Ka shënuar për Los Blancos në minutën e 37’të, përsëri Karim Benzema. Për 4-0 ka shënuar Gareth Bale në minutën e 40 Loading...

Valencia në epërsi ndaj Young Boys

para 5 muajve - Albeu

Valencia ka kaluar në epërsi ndaj Young Boys në "Mestalla". Ai q♪ ka shënuar është mesfushori, Santi Mina në minutën e 14'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 18'. /albeu.com/

City dyfishon epërsinë kundër ukrainaseve

para 5 muajve - Tetova Sot

Manchester City ka shënuar edhe golin e dytë kundër Shakhtarit Në minutën e 24 nga penalltia ka shënuar Grabriel Jesus. /Gazeta Loading...

Shënohet goli i parë në ndeshjen CSKA – Roma

para 5 muajve - Lajmi.net

Roma ka kaluar në epërsi ndaj CSKA Moscow. Skuadra italiane po avancon 0-1 në Rusi. Është mbrojtësi Manolas që ka shënuar për Romën në minutën e 4’ të ndeshjes. Golin e Manolas mund ta shikoni në videon...

Roma kalon në avantazh ndaj CSKA Moskës

para 5 muajve - Albeu

Roma ka kaluar në avantazh ndaj CSKA Moskës në "Luzhniki Arena". Ai që ka shënuar është mbrojtësi grek, Kosta Manolas në minutën e 4'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 8'. /albeu.com/

Mourinho ka disa këshilla për Pogban

para 5 muajve - Ina

Trajneri Jose Mourinho i ka bërë thirrje mesfushorit francez të skuadrës së tij, Paul Pogba, që të luftojë për fanellën e Manchester Unitedit në ndeshjen kundër ish-klubit të tij, Juventusit, në Ligën...

Kalkulimet qe ia mundësojnë Interit të kalojë fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve

para 5 muajve - Ina

Pasi Inter barazoi dje kundër Barcelonës, skuadra e Spallettit po mendon që tani për ndeshjen e radhës në kuadër të Ligës së Kampionëve, ku i shkon si mysafir Tottenham-it, e cila mund të jetë vendimtare...

“Dua ta shkruaj historinë me Barcelonën”

para 5 muajve - Gazeta Express

Ish ylli i Bordeaux ka bërë debutimin e tij në Ligën e Kampionëve duke shënuar golin e tij të parë për klubin derisa Interi ia mohoi fitoren Barcën në San Siro Malcom insiston se ai dëshiron që të bëj...

Zanetti: Argjentinasit nuk e kuptojnë rëndësinë që Messi ka për botën

para 5 muajve - Zhurnal

Zëvendës presidenti dhe legjenda e Interit, Javier Zanetti, ka thënë se ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është aq i rëndësishëm për botën sa që vendi i tyre, Argjentina, nuk arrin ta kuptojë rëndësinë...

Juventus 1:2 Man Utd, notat e lojtarëve

para 5 muajve - AlbPortali

‘Djajtë e Kuq’ kanë marrë tre pikë të rëndësishme nga udhëtimi në Torino në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Loading... Juan Mata dhe Alex Sandro me autogol, shënuan për fitoren e Unitedin. Në anën...

Special One tregohet specialist për Juventusin

para 5 muajve - Pa censure

Manchester United ja ka shkaktuar humbjen e parë Juventusit këtë sezon pasi që e ka mundur atë midis Torinos me rezulta 1-2. Nuk ka Ronaldo aty ku është Jose Mourinho. Special One është treguar sot specialist...

​​Formacionet zyrtare Juventus – Manchester United

para 5 muajve - RTV 21

Sonte zhvillohet superderbi i Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Manchester Unitedit

Champions: perlë e Ronaldos, humbje dramatike e Juves

para 5 muajve - Te Sheshi

Ka qenë ndër përballjet më dramatike ajo mes Juves dhe Manchester United në Torino. Ronaldo kaloi Zonjën e Vjetër në avantazh me një gol fantastik pas një gjuajtje fluturimthi, por në fundin e ndeshjes...

Real Madridi fiton me spektakël golash ndaj Plzenit

para 5 muajve - Sovrani

Real Madrid ka treguar performancë të jashtëzakonshme duke e mundur 0-5 Viktoria Plzen në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Skuadra që tani drejtohet nga Santiago Solari, nuk ka treguar aspak mëshirë...

Bayerni fiton dhe merr kryesimin e grupit E

para 5 muajve - Sovrani

Bayern Munich e ka kaluar pa problem sfidën kundër AEK’ut të Athinës dhe tani me 10 pikë prinë në Grupin E të Ligës së Kampionëve. Bayern Munchen edhe pse fitoi me rezultat të ngushtë e ka dominuar ndeshjen...

Manchester City drejt kualifikimit, deklason Shakhtarin

para 5 muajve - Sovrani

Manchester City e ka mundur me rezultat 6-0 Shakhtar Donetskun duke bërë kështu një hap të madh drejt kualifikimit për fazën tjetër të Ligës së kampionëve. Manchester City nuk ka pasur aspak problem që...

BATE-Chelsea, “Blutë” nuk duhet të kenë probleme

para 5 muajve - Telesport

BATE ka fituar vetëm një nga nëntë ndeshjet e fundit e Europa League që ka luajtur në shtëpi (1 fitore, 5 barazime, 3 humbje) dhe ecuria e tyre në takimet e luajtura para publikut vendas në tetë vitet...

Betis-Milan, miqtë nuk mund të gabojnë më

para 5 muajve - Telesport

Kjo do të jetë sfida për kreun e Grupit F të Europa League. Milan do të kërkojë të shmangë humbjen e gjashtë radhazi në Spanjë kundër një Betis që ka fituar dy ndeshjet e vetme europiane që ka luajtur...

Arsenal-Sporting, fitorja i siguron kualifikimin londinezëve

para 5 muajve - Telesport

Arsenal mund të sigurojë kualifikimin në raundin pasardhës të Europa League nëse fiton këtë të enjte kundër Sporting-ut të Lisbonës, ndeshje e vlefshme për javën e katërt të Grupit E. Fitorja 1-0 e marrë...

​“Çmendet” Juventus arena, United shënon fitore

para 5 muajve - KosovaPress

Golin e parë e shënoi Ronaldo (65’), por deri sa Juventuesi pati shumë raste të mira shënimi për të rritur epërsinë, erdhi dënimi nga United, Mata (86’) barazoi rezultatin, kurse goli i epërsisë për ishullorët...

Fitore sensacionale, Man.United mposht Juventusin

para 5 muajve - Sovrani

Manchester United ka bërë një përmbysje të jashtëzakonshme për t’i marrë tre pikë nga përballja me Juventusin, skuadër të cilën e mposhtën 1:2 në ‘Allianz Stadium’ në ndeshjen e vlefshme për fazën grupore...

Icardi zbulon lojtarin kyç të Interit

para 5 muajve - Albeu

Skuadra e Interit barazoi në minutat e fundit të ndeshjes ndaj Barcelonës me golin e Mauro Icardit. Ky i fundit ka zbuluar se cili fshihet pas formës së jashtëzakonshme që po kalojnë zikaltërit. “Kemi...

Manchester United i jashtëzakonshëm, rikthen gjithçka ndaj Juves, Reali ‘shfryhet’ në Plzenin

para 5 muajve - Periskopi

Manchester United ka arritur një fitore sensacionale ndaj Juventusit 1:2, në kuadër të xhirosë së katërt të Ligës së Kampionëve. Takimi u dominua tërësisht nga Juventusi, derisa duhej pritur një asistim...

Mbrojtësi i JUVENTUSIT kërkon largimin nga skuadra : Dua të luaj rregullisht

para 5 muajve - Newsport

Medhi Bentia ishte një nga lojtarët që përfundoj në stol pas rikthimit të Bonuçit në Torino. Marokeni ishte një nga titullarët e padiskutueshëm sezonin e kaluar me Juventusin, por këtë sezon ka luajtur...

Roma kërkon fitore në Moskë, formacionet zyrtare

para 5 muajve - Gazeta Express

Roma do ta kërkojë fitoren e saj të tretë më radhë, por për ta bërë këtë ata duhet të përballen me skuadrën ruse, CSKA e Moskës Roma do të hyjë në këtë ndeshje si favorit pas dy fitoreve me radhë, në mënyrë...

CSKA – Roma, befasi në formacionet zyrtare

para 5 muajve - OraInfo

CSKA Moscow dhe Roma do ta hapin natën maratonë me ndeshje të Ligës së Kampionëve. Në ‘Luzhniki Stadium’ me fillim nga ora 18:55, skuadra ruse takohet me italianët e Romës. Kjo ndeshje e xhiros së tretë...

“Dua ta shkruaj historinë me Barcelonën”

para 5 muajve - Tetova Sot

Ish ylli i Bordeaux ka bërë debutimin e tij në Ligën e Kampionëve duke shënuar golin e tij të parë për klubin derisa Interi ia mohoi fitoren Barcën në San Siro Malcom insiston se ai dëshiron që të bëj...

Kalkulimet qe ia mundësojnë Interit të kalojë fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve

para 5 muajve - OraInfo

Pasi Inter barazoi dje kundër Barcelonës, skuadra e Spallettit po mendon që tani për ndeshjen e radhës në kuadër të Ligës së Kampionëve, ku i shkon si mysafir Tottenham-it, e cila mund të jetë vendimtare...

Formacionet zyrtare: CSKA – Roma

para 5 muajve - Medial

CSKA Moscow – Roma hapin natën maratonë me ndeshje të Ligës së Kampionëve. CSKA Moscow – Roma hapin natën maratonë me ndeshje të Ligës së Kampionëve. Në ‘Luzhniki Stadium’ me fillim nga ora 18:55, skuadra...

Formacionet zyrtare: CSKA – Roma

para 5 muajve - Medial

CSKA Moscow – Roma hapin natën maratonë me ndeshje të Ligës së Kampionëve. Në ‘Luzhniki Stadium’ me fillim nga ora 18:55, skuadra ruse takohet me italianët e Romës. Kjo ndeshje e xhiros së tretë e fazës...

City në kërkim të fitores së tretë kundër Shakhtarit, formacionet zyrtare

para 5 muajve - Tetova Sot

Manchester City dëshiron që të vazhdojë me formën e tyre të mirë edhe në Ligën e Kampionëve Kampionët e Anglisë kërkojnë që të vazhdojnë kryesimin në Grupin F, pasi që sonte në shtëpi e presin skuadrën...

Sonte superderbi i Ligës së Kampionëve, Juventus-Manchester United

para 5 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Juventusit dhe Manchester United Juventus dëshiron që sonte të fitojë dhe të kualifikohet për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Por, Manchester United...

LIVE/ Ronaldo shënon dhe tregon muskujt, Juventus nuk ndalet

para 5 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme luhen ndeshjet e Champions League, kompeticioni më i madh europian për klube. Do të jenë ndeshjet e javës së katërt në grupe, ato që do të mbajnë të “mbërthyer” sportdashësit këtë mbrëmje....

E thotë Icardi: Ai është hajmalia jonë

para 5 muajve - Telesport

Mauro Icardi ka realizuar golin e tij të tretë në Champions League me Inter në ndeshjen e luajtur të martën në mbrëmje kundër Barcelona-s. Kapiteni zikaltër ka qenë përsëri vendimtar, por duket se nuk...

Ronaldo shënon ndaj ish-klubit të tij

para 5 muajve - KosovaPress

Me golin e Ronaldos, Juventuas ka kaluar në epërsi prej një goli ndaj Manchester United në “Juventus arena”./KosovaPress/ Temat: Ronaldo gol Juventus Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia...

Armiqtë e Malcom tek Barça, zbulohen 5 yjet që kërkojnë largimin e tij

para 5 muajve - Telesport

Ka qenë një mbrëmje ëndrrash për Malcom në “Giuseppe Meazza”. Braziliani i harruar nga Valverde pati mundësinë të debutonte në Champions League me Barcelonën dhe, për më tepër, të shënonte golin e parë....

LIVE/ Edhe 30 minuta lojë në Champions, asnjë gol në pjesët e dyta

para 5 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme luhen ndeshjet e Champions League, kompeticioni më i madh europian për klube. Do të jenë ndeshjet e javës së katërt në grupe, ato që do të mbajnë të “mbërthyer” sportdashësit këtë mbrëmje....

Formacionet zyrtare: CSKA – Roma

para 5 muajve - Lajmi.net

CSKA Moscow – Roma hapin natën maratonë me ndeshje të Ligës së Kampionëve. CSKA Moscow – Roma hapin natën maratonë me ndeshje të Ligës së Kampionëve. Në ‘Luzhniki Stadium’ me fillim nga ora 18:55, skuadra...

Mourinho ka disa këshilla për Pogban

para 5 muajve - Albeu

Trajneri Jose Mourinho i ka bërë thirrje mesfushorit francez të skuadrës së tij, Paul Pogba, që të luftojë për fanellën e Manchester Unitedit në ndeshjen kundër ish-klubit të tij, Juventusit, në Ligën...

LIVE/ Fillojnë pjesët e dyta në Champions, Juventusi gati të “blindojë” vendin e parë

para 5 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme luhen ndeshjet e Champions League, kompeticioni më i madh europian për klube. Do të jenë ndeshjet e javës së katërt në grupe, ato që do të mbajnë të “mbërthyer” sportdashësit këtë mbrëmje....

​Paqe në “Juventus arena”

para 5 muajve - KosovaPress

Gjatë 45 minutave pamë një dominim të plotë të Juventusit, por jo edhe shënim të golave. Kurse Manchester United u mundua që me kundërsulme të depërtojë tek porta e italianëve. Në takimet e zhvilluara...

Sensacionale: Juventus e rikthen Paul Pogban

para 5 muajve - Lajmi.net

Juventusi vazhdon të mbajë shpresë në rikthimin e Paul Pogbas në Torino, pas formës aspak të mirë të tij në Manchester United. Kampioni i Botës mund të largohet nga ‘Old Trafford’ për t’u rikthyer te Juventusi....

Reali nuk ndalet, realizon edhe dy gola të tjerë

para 5 muajve - Sovrani

Real Madridi ka arritur që të shënoi edhe dy gola të tjerë ndaj Viktoria Plzenit, transmeton Sovrani.info Goli i tretë u shënua nga Karim Benzema në minutën e 37-të, kurse për 0 me 4 shënoi Gareth Bale...

LIVE/ “Shpërthen” Reali, poker ndaj çekëve, 10 gola në 45 minutat e para të ndeshjeve

para 5 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme luhen ndeshjet e Champions League, kompeticioni më i madh europian për klube. Do të jenë ndeshjet e javës së katërt në grupe, ato që do të mbajnë të “mbërthyer” sportdashësit këtë mbrëmje....

Messi udhëtoi në Milano, por nuk luajti ndaj Interit, zbulohet arsyeja e çuditshme

para 5 muajve - Medial

Leo Messi udhëtoi drejt Milanos së bashku me ekipin për ndeshjen ndaj Inter, por më pas ai u la në tribunë nga trajneri Valverde.Mediat katalanase kanë zbuluar se forma e argjentinasit dihej dhe ai nuk...

Shpërthen Reali, shënon dy gola brenda dy minutave

para 5 muajve - Sovrani

Real Madridi ka arritur që të shënoi dy gola brenda dy minutave ndaj Viktoria Plzenit, transmeton Sovran.info Goli i parë u shënua nga Karim Benzema në minutën e 21-të. Kurse goli i dytë u shënua pas dy...

CSKA 1:2 Roma, notat e lojtarëve

para 5 muajve - AlbPortali

Të besuarit e Eusebio Di Francesco, ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe kanë mundur ta mbyllin ndeshjen me rezultat më të lartë. Loading... Ishte mbrojtësi Kostas Manolas që shënoi me kokë, pas...

LIVE/ Mbrëmje “shterpe” në Champions League, në 20 minuta vetëm 3 gola

para 5 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme luhen ndeshjet e Champions League, kompeticioni më i madh europian për klube. Do të jenë ndeshjet e javës së katërt në grupe, ato që do të mbajnë të “mbërthyer” sportdashësit këtë mbrëmje....

Zbulohet arsyeja e çuditshme pse Messi nuk luajti kundër Interit

para 5 muajve - Zeri

Leo Messi udhëtoi drejt Milanos së bashku me ekipin për ndeshjen ndaj Inter, por më pas ai u la në tribunë nga trajneri Valverde. Mediat katalanase kanë zbuluar se forma e argjentinasit dihej dhe ai nuk...

Përfundojnë dy ndeshjet e para të “Champions League” Roma dhe Valencia marrin rezultate pozitive

para 5 muajve - Newsport

Mbyllen dy ndeshjet e para të orës 18:55 në “Champions League. Roma arrin një fitore të rëndësishme në Moskë përballë Cska Moscow me rezultatin 1-2 ndërsa Valencia bën detyren në shtëpi. Manolas shënon...

Zbulohet arsyeja pse Messi nuk luajti kundër Interit

para 5 muajve - Albeu

Leo Messi udhëtoi drejt Milanos së bashku me ekipin për ndeshjen ndaj Inter, por më pas ai u la në tribunë nga trajneri Valverde. Mediat katalanase kanë zbuluar se forma e argjentinasit dihej dhe ai nuk...

Analiza e Grupit C të Ligës së Kampionëve: Ja si janë gjasat për Napoli, Liverpool dhe PSG-në

para 5 muajve - OraInfo

Gjërat qëndrojnë ende hapur për grupin C, në kuadër të Ligës së Kampionëve duke filluar me Liverpoolin që mban vendin e parë duke ndarë të njëjtat pikë me Napolin, e cila mbetet në vendin e dytë që është...

Roma arrin fitore të madhe në Moskë, afër kualifikimi

para 5 muajve - Sovrani

Roma ka arritur një fitore të madhe sonte në Moskë kundër CSKA’së. Ata kanë fituar me rezultat 2-1, një fitore kjo që i dërgon ata në kuotën e 9 pikëve dhe marrin vendin e parë deri në ndeshjen e Real...

Roma afër kualifikimit, sonte me fitore të madhe në Moskë

para 5 muajve - Bota Press

Roma ka arritu një fitore të madhe në Moskë. Ata kanë fituar me rezultat 2-1, një fitore kjo që i dërgon ata në kuotën e 9 pikëve dhe marrin vendin e parë deri në ndeshjen e Real Madridit kundër Viktoria...

LIVE/ Startojnë ndeshjet e Champions League, 90 minuta drithëruese presin futbolldashësit

para 5 muajve - Newsport

Mbrëmjen e sotme luhen ndeshjet e Champions League, kompeticioni më i madh europian për klube. Do të jenë ndeshjet e javës së katërt në grupe, ato që do të mbajnë të “mbërthyer” sportdashësit këtë mbrëmje....

Roma rikthen epërsinë ndaj CKSA

para 5 muajve - AlbPortali

Nuk zgjatur më shumë se nëntë minuta barazimi në ndeshjen CKSA – Roma. Loading... Është Pellegrini që ka shënuar për Romën, për të rikthyer epërsinë në 1:2. Pellegrini shënoi në minutën e 59’ të ndeshjes....

"Ronaldo do të shënojë kundër Manchester Unitedit"

para 5 muajve - Albeu

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, beson se ylli i skuadrës së tij, Cristiano Ronaldo, do të arrijë të shënojë gol në ndeshjen e sotme kundër ish-klubit të tij, Manchester Unitedit. “Ai do të...

​Fitojnë Roma dhe Valencia

para 5 muajve - KosovaPress

Takimi është duke u zhvilluar në Luzhniki të Moskës, në Grupin G të Ligës së Kampionëve. E para në epërsi kaloi Roma, me golin e shënuar nga Manolas (4’), ndërsa barazoi Sigurdsson (51’), kurse goli i...

​Mourinho ka një urdhër për Pogban

para 5 muajve - Gazeta Express

Trajneri Jose Mourinho i ka bërë thirrje mesfushorit francez të skuadrës së tij, Paul Pogba, që të luftojë për fanellën e Manchester Unitedit në ndeshjen kundër ish-klubit të tij, Juventusit, në Ligën...

Zbulohet arsyeja e çuditshme pse Messi nuk luajti kundër Interit

para 5 muajve - Gazeta Express

Leo Messi udhëtoi drejt Milanos së bashku me ekipin për ndeshjen ndaj Inter, por më pas ai u la në tribunë nga trajneri Valverde. Mediat katalanase kanë zbuluar se forma e argjentinasit dihej dhe ai nuk...

Trajneri i Real Betisit: Barcelona nuk duhet ta rrezikojë Messin kundër nesh

para 5 muajve - Iliria News

Trajneri i Real Betisit, Quique Setien, e ka këshilluar Barcelonën të mos e rrezikojë yllin e skuadrës, Lionel Messin, në ndeshjen mes tyre, pasi që ai duhet të marrë pushim edhe më shumë për t’i shmangur...

Malcom për lotët e tij: Dua të luaj më shumë

para 5 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ia dhuroi Malcomit paraqitjen e tij të katërt për klubin e tij të ri në ndeshjen kundër Interit, mbrëmë në San Siro, dhe ndikimi i brazilianit ishte i dukshëm menjëherë....

Mourinho ka një kërkesë për Pogban para ndeshjes me Juventusin

para 5 muajve - Lajmi.net

Jose Mourinho i ka kërkuar Paul Pogbas që të përqendrohet në ndeshje dhe të luftojë për fanellën e Manchester United, në kthimin e tij emocional në Juventus të mërkurën në mbrëmje. Juventus në ‘Alianz...

Trajneri i Real Betisit: Barcelona nuk duhet ta rrezikojë Messin kundër nesh

para 5 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Real Betisit, Quique Setien, e ka këshilluar Barcelonën të mos e rrezikojë yllin e skuadrës, Lionel Messin, në ndeshjen mes tyre, pasi që ai duhet të marrë pushim edhe më shumë për t’i shmangur...

Benatia: Ktheu në shtëpi Pogba

para 5 muajve - Medial

Medhi Benatia ka bërë një koment befasues për Paul Pogban. Medhi Benatia i ka kërkuar Paul Pogba që ‘të kthehet në shtëpi’ përpara ndeshjes Juventus – Manchester United. Mbrojtësi maroken i ka komentuar...

​Zanetti: Argjentinasit nuk e kuptojnë rëndësinë që Messi ka për botën

para 5 muajve - Tetova Sot

Zëvendës presidenti dhe legjenda e Interit, Javier Zanetti, ka thënë se ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është aq i rëndësishëm për botën sa që vendi i tyre, Argjentina, nuk arrin ta kuptojë rëndësinë...

Mourinho qorton Pogban, të luajë për fanellën pavarësisht emocioneve

para 5 muajve - OraInfo

Fituesi i Kupës së Botës në Francë kthehet në Torino, në mes të spekulimeve të vazhdueshme për mundësinë e ribashkimit me klubin e dikurshëm. Jose Mourinho i ka thënë Paul Pogba’s që të përqëndrohet në...

Benatia: Ktheu në shtëpi Pogba

para 5 muajve - Medial

Medhi Benatia ka bërë një koment befasues për Paul Pogban. Medhi Benatia i ka kërkuar Paul Pogba që ‘të kthehet në shtëpi’ përpara ndeshjes Juventus – Manchester United. Mbrojtësi maroken i ka komentuar...

​Mourinho ka një urdhër për Pogban

para 5 muajve - Tetova Sot

Trajneri Jose Mourinho i ka bërë thirrje mesfushorit francez të skuadrës së tij, Paul Pogba, që të luftojë për fanellën e Manchester Unitedit në ndeshjen kundër ish-klubit të tij, Juventusit, në Ligën...

Ylli i Juventusit i shkruan publikisht Pogbas: Kthehu në shtëpi, vëlla!

para 5 muajve - Zhurnal

Para ndeshjes mes Juventusit dhe Manchester Unitedit në Ligën e Kampionëve sonte në Torino, qendërmbrojtësi Medhi Benatia i ka bërë thirrje Paul Pogbas të kthehet në Juve. Mesfushori i Unitedit Pogba shkroi...

Zbulohet arsyeja e çuditshme pse Messi nuk luajti kundër Interit

para 5 muajve - Tetova Sot

Leo Messi udhëtoi drejt Milanos së bashku me ekipin për ndeshjen ndaj Inter, por më pas ai u la në tribunë nga trajneri Valverde. Mediat katalanase kanë zbuluar se forma e argjentinasit dihej dhe ai nuk...

​Zanetti: Argjentinasit nuk e kuptojnë rëndësinë që Messi ka për botën

para 5 muajve - Gazeta Express

Zëvendës presidenti dhe legjenda e Interit, Javier Zanetti, ka thënë se ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është aq i rëndësishëm për botën sa që vendi i tyre, Argjentina, nuk arrin ta kuptojë rëndësinë...

Benatia: Ktheu në shtëpi Pogba

para 5 muajve - Lajmi.net

Medhi Benatia ka bërë një koment befasues për Paul Pogban. Medhi Benatia i ka kërkuar Paul Pogba që ‘të kthehet në shtëpi’ përpara ndeshjes Juventus – Manchester United. Mbrojtësi maroken i ka komentuar...

Formacionet zyrtare të supersfidës Juventus-Manchester United

para 5 muajve - Newsport

Dalin formacionet zyrtare të supersfidës në “Champions League” midis Juventusit dhe Manchester United. Ndeshje e cila do të luhet në orën 21:00 e vlefshme për grupin H. Nuk ka shumë supriza nga trajneri...

Formacionet zyrtare nga derbi: Juventus – Manchester United

para 5 muajve - Sovrani

Juventusi dhe Manchester Unitedi zhvillojnë kryendeshjen e xhiros së katërt në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Në përballjen e zhvilluar në Old Trafford, Zonja e Vjetër fitoi me rezultat 1-0, ashtu...

Juventus – Manchester United, publikohen formacionet e kryendeshjes së sontme

para 5 muajve - Periskopi

Juventusi dhe Manchester Unitedi zhvillojnë kryendeshjen e xhiros së katërt në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Në përballjen e zhvilluar në Old Trafford, Zonja e Vjetër fitoi me rezultat 1-0, ashtu...

Roma në epërsi ndaj CSKA Moskës

para 5 muajve - KosovaPress

Takimi është duke u zhvilluar në Luzhniki të Moskës, në Grupin G të Ligës së Kampionëve. Ndeshjen e parë të luajtur në Romë dy javë më parë e kishte fituar skuadra vendase. Në takimin tjetër që është duke...

Shënohet goli i parë në ndeshjen CSKA – Roma

para 5 muajve - AlbPortali

Skuadra italiane po avancon 0-1 në Rusi. Loading... Është mbrojtësi Manolas që ka shënuar për Romën në minutën e 4’ të ndeshjes. Golin e Manolas mund ta shikoni në videon e mëposhtme. /Lajmi.net/ GOOOOL!...

Pogba-Juve, vazhdon flirti?

para 5 muajve - Klan Kosova

Juventus mund të vazhdojë që të ushqejë shpresa për ta rikthyer Paul Pogba-në në Torino, pas problemeve të tij te Manchester United, sipas Tuttosport. Teksa Zonja e Vjetër po përgatiet që ta presë skuadrën...

Arsenal kërkon shërbimet e Benatias

para 5 muajve - Telegrafi

Arsenali po ringjall interesin që e kishin gjatë verës në mbrojtësin e Juventusit, Medhi Benatia. Vetëm këtë javë, reprezentuesi i Marokut deklaroi se mund të detyrohet të largohet nga italianët në janar...

Ylli i Juventusit i shkruan publikisht Pogbas: Kthehu në shtëpi, vëlla!

para 5 muajve - Gazeta Express

Para ndeshjes mes Juventusit dhe Manchester Unitedit në Ligën e Kampionëve sonte në Torino, qendërmbrojtësi Medhi Benatia i ka bërë thirrje Paul Pogbas të kthehet në Juve. Mesfushori i Unitedit Pogba shkroi...

Juventus – Man Utd, të gjithë sonte i kanë sytë te ky lojtar

para 5 muajve - Lajmi.net

Kampioni i Botës mund të rikthehet. Juventus po vazhdon që ta ndjekë Paul Pogban. ‘Zonja e Vjetër’ nuk po heq dorë nga mesfushori francez, pas periudhës së vështirë që po kalon te Manchester United, përcjell...

Malcolm tregon ëndrrën që dëshiron ta arrijë te Barcelona

para 5 muajve - Periskopi

Barcelona bazoi ndaj Interit me rezultat 1-1 në Ligën e Kampionëve. Golin e vetëm për katalunasit e shënoi Malcom dhe aq shumë iu gëzua golit sa që nuk mbajti lotët gjatë festimit. “Ishte ndeshja ime e...

Allegri: Ronaldo do të shënojë kundër Man Unitedit

para 5 muajve - Zhurnal

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, beson se ylli i skuadrës së tij, Cristiano Ronaldo, do të arrijë të shënojë gol në ndeshjen e sotme kundër ish-klubit të tij, Manchester Unitedit. Ronaldo ende...

Mourinho porosit Pogba të luftojë pavarësisht emocioneve për Juventusin

para 5 muajve - KosovaPress

Trajneri i Manchester United Jose Mourinho i ka thënë Paul Pogba që të përqendrohet në luftën për fanellën e skuadrës sonte kundër Juventusit në Ligën e Kampionëve, transmeton KosovaPress. Pogba u largua...

​Trajneri i Real Betisit: Barcelona nuk duhet ta rrezikojë Messin kundër nesh

para 5 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Real Betisit, Quique Setien, e ka këshilluar Barcelonën të mos e rrezikojë yllin e skuadrës, Lionel Messin, në ndeshjen mes tyre, pasi që ai duhet të marrë pushim edhe më shumë për t’i shmangur...

​Formacionet zyrtare Juventus - Manchester United

para 5 muajve - KosovaPress

Ndeshja zhvillohet në kuadër të Gruoit H, të cilit i prin Juventusi me 9 pikë, i ndjekur nga Unitedi me 4 pikë. Në takimet e zhvilluara në Ligën e Kampionëve, më i suksesshëm është treguar Unitedi me 3...

Analiza / Ja pse Messi udhëtoi drejt Milanos, por nuk luajti kundër Interit

para 5 muajve - Telesport

Të dielën e kaluar, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde mori vendimin, pasi ra dakord me lojtarin. Leo Messi do të udhëtonte për në Milano, të hënën, për të qenë pjesë e ekspeditës Blaugrana në “San...

Kjo është kërkesa e Mourinhos për Pogban para ndeshjes me Juventusin

para 5 muajve - Sovrani

Jose Mourinho i ka kërkuar Paul Pogbas që të përqendrohet në ndeshje dhe të luftojë për fanellën e Manchester United, në kthimin e tij emocional në Juventus të mërkurën në mbrëmje. Juventus në ‘Alianz...

​Malcom për lotët e tij: Dua të luaj më shumë

para 5 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ia dhuroi Malcomit paraqitjen e tij të katërt për klubin e tij të ri në ndeshjen kundër Interit, mbrëmë në San Siro, dhe ndikimi i brazilianit ishte i dukshëm menjëherë....

3 gola në 4 ndeshje, Mauro Icardi është “snajper” edhe në Champions

para 5 muajve - InfoShqip

Nuk mund të përfundojë gjithmonë si kundër Tottenhamit për Interin, por tashmë arriti të rrëmbejë edhe barazimin ndaj Barcelonës, kur gjithçka dukej e paqartë. Dhe është si një fitore për të besuarit e...

3 gola në katër takime, Icardi goleador edhe në Europë

para 5 muajve - Albeu

Kapiteni i skuadrës së Interit, Mauro Icardi ka rezultuar deçiziv edhe në ndeshjet e Championsit. Në katër takime ai ka shënuar plot 3 gola . Vetëm në sfidën ndaj Barcelonës në Spanjë ai nuk arriti të...

Të gjithë po pyesin se çfarë ndodhi me Malcomin

para 5 muajve - Lajmi.net

Një nga pamjet më emocionuese në ndeshjet e Ligës së Kampionëve të së martës mbrëma u zhvillua në ‘Giuseppe Meazza’, pasi Malcom i Barcelonës shpërtheu në lot pasi shënoi golin e tij të parë për klubin....

Sensacionale: Juventus e rikthen Paul Pogban

para 5 muajve - AlbPortali

Kampioni i Botës mund të largohet nga ‘Old Trafford’ për t’u rikthyer te Juventusi. Loading... Lajmi është bërë i ditur nga ‘Tuttosport’, përcjell ‘lajmi.net’, ku thuhet se derisa Juventus po përgatitet...

Juventus i shikon dy transferimet e reja ndaj Man United

para 5 muajve - Ina

Juventusi do të përballet sonte me Manchester Unitedin në kuadër të Ligës së Kampionëve. Juventus e ka fituar përballjen e parë ndaj Manchester United, por sonte do të ketë dy gjëra për t’i përfunduar....

Allegri i bindur se Ronaldo do të shënoi kundër Unitedit

para 5 muajve - OraInfo

Ronaldo do të shënojë gol kundër Manchester Unitedit. Kështu është shprehur i bindur trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, beson se ylli i skuadrës së tij, Cristiano Ronaldo, do të arrijë të shënojë...

Juventus-Manchester United, a do ta prishë “agjërimin” Ronaldo?

para 5 muajve - Telesport

Massimiliano Allegri do të nënshkruante në verë për të arritur me këtë numër pikësh në këtë moment të Ligës së Kampionëve. Tri ndeshjet e para në grup, pa përfshirë sfidën e mbrëmjes së sotme kundër Manchester...

Malcom: Ëndrra ime është të jem titullar te Barça

para 5 muajve - Telegrafi

Barcelona bazoi ndaj Interit me rezultat 1-1 në Ligën e Kampionëve. Golin e vetëm për katalunasit e shënoi Malcom dhe aq shumë iu gëzua golit sa që nuk mbajti lotët gjatë festimit. “Ishte ndeshja ime e...

Juventus i shikon dy transferimet e reja ndaj Man United

para 5 muajve - Lajmi.net

Juventusi do të përballet sonte me Manchester Unitedin në kuadër të Ligës së Kampionëve. Juventus e ka fituar përballjen e parë ndaj Manchester United, por sonte do të ketë dy gjëra për t’i përfunduar....

Zbulohet arsyeja e çuditshme pse Messi nuk luajti kundër Interit

para 5 muajve - Sovrani

Leo Messi udhëtoi drejt Milanos së bashku me ekipin për ndeshjen ndaj Inter, por më pas ai u la në tribunë nga trajneri Valverde. Mediat katalanase kanë zbuluar se forma e argjentinasit dihej dhe ai nuk...

​Allegri: Ronaldo do të shënojë kundër Man Unitedit

para 5 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, beson se ylli i skuadrës së tij, Cristiano Ronaldo, do të arrijë të shënojë gol në ndeshjen e sotme kundër ish-klubit të tij, Manchester Unitedit. Ronaldo ende...

Mourinho ka një kërkesë për Pogban para ndeshjes me Juventusin

para 5 muajve - AlbPortali

Juventus në ‘Alianz Arena’ pret Manchester United për të zhvilluar ndeshjen derbi të ditës së sotme. Loading... Kjo sfidë do të jetë e veçantë për mesfushorin Paul Pogba, i cili do të rikthehet te luajë...

Liga e Kampionëve, Barcelona ekipi i parë që siguron kualifikimin

para 5 muajve - Gazeta e re

Sonte në orar janë ndeshjet e raundit të katërt të grupeve E, F, G dhe H, ku spikat dueli mes Juventusit dhe Manchester Unitedit. Kampioni i Spanjës në futboll, Barcelona është ekipi i parë që siguroi...

Formacionet e mundshme: Juventus – Man Utd

para 5 muajve - Tetova Sot

Juventus dhe Manchester United do të përballen sonte nga ora 21:00. Juventus e ka fituar përballjen e parë ndaj Manchester United në ‘Old Trafford’ në kuadër të fazës së grupeve, ndërsa sonte e pret në...

Juventusi kërkon fitoren për të dalë kampion i grupit

para 5 muajve - Koha.net

Juventusi kërkon rezultat pozitiv të mërkurën mbrëma në shtëpi ndaj Manchester Unitedit, me të cilin do të siguronte kalimin në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve. Kampioni i Italisë kryeson Grupin H...

​Juventusi synon fitore ndaj Man Unitedit për ta siguruar pozitën e parë në grup

para 5 muajve - Gazeta Express

Juventusi do të kërkojë ta sigurojë pozitën e parë në Grupin H të Ligës së Kampionëve përmes fitores kundër Manchester Unitedit, në ndeshjen e cila do të zhvillohet sonte nga ora 21:00 në stadiumin Allianz....

Juventus-Manchester United, ja analiza e ndeshjes përmes shifrave

para 5 muajve - Telesport

Jose Mourinho kthehet në shtëpinë e Juventusit në ditën e katërt të Ligës së Kampionëve, faza e grupeve. Manchester United do të përpiqet të fitojë, por në stadiumin “Allianz” dhe kundër një skuadre bardhezi,...

Benatia: Ktheu në shtëpi Pogba

para 5 muajve - Bota Press

Medhi Benatia ka bërë një koment befasues për Paul Pogban. Medhi Benatia i ka kërkuar Paul Pogba që ‘të kthehet në shtëpi’ përpara ndeshjes Juventus – Manchester United. Mbrojtësi maroken i ka komentuar...

Spalletti e pranon se Barça ishte superiore ndaj Interit

para 5 muajve - Koha.net

Barcelona ishte skuadra që e dominoi takimin kundër Interit, por të dy skuadrat u ndanë në barazim me golat e shënuar në minutat e fundit, fillimisht nga Malcom e më pas barazoi Mauro Icardi. Trajneri...

3 gola në 4 ndeshje; Mauro Icardi është “snajper” edhe në Champions

para 5 muajve - Telesport

Nuk mund të përfundojë gjithmonë si kundër Tottenhamit për Interin, por tashmë arriti të rrëmbejë edhe barazimin ndaj Barcelonës, kur gjithçka dukej e paqartë. Dhe është si një fitore për të besuarit e...

Ancelotti, pasi Napoli i tij barazoi: Ne jemi përpara PSG

para 5 muajve - Telesport

Napoli është konfirmuar në Ligën e Kampionëve, duke marrë një barazim 1-1 kundër PSG, me skuadrën pariziene që bëri një performancë të shkëlqyer. Një pikë e çmuar për Carlo Ancelotti dhe të tijtë në “San...

Ja pse Messi udhëtoi por nuk luajti ndaj Interit

para 5 muajve - Sovrani

Të dielën e kaluar, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde mori vendimin, pasi ra dakord me lojtarin. Leo Messi do të udhëtonte për në Milano, të hënën, për të qenë pjesë e ekspeditës Blaugrana në “San...

Valverde shpjegon pse nuk e aktivizoi Messin ndaj Interit

para 5 muajve - Zhurnal

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka thënë se nuk ka mundur të vërë në rrezik Lionel Messin duke e futur në ndeshje ndaj Interit mbrëmë në Ligën e Kampionëve, edhe pse ai u kthye në stërvitje para...

Barcelona ekipi i parë që kualifikohet në fazën tjetër të Champions Leagues këtë sezon

para 5 muajve - Zhurnal

Barcelona është bërë ekipi i parë që e arrin kualifikimin në mesin e 16 skuadrave më të mirë në këtë edicion të Ligës së Kampionëve. Ernesto Valverde u kritikua shumë ashpër për mënyrën sesi e drejtoi...

“Ronaldo e ka të lehtë të shënojë gola sikur kur pi ujë”

para 5 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, mund të shënojë gola me lehtësinë e njëjtë sikur kur pi ujë, kështu ka bërë shaka Paul Pogba, mesfushori i Manchester Unitedit. Ronaldo, 33-vjeçar e ka filluar...

Formacionet e mundshme: Juventus – Man Utd

para 5 muajve - Lajmi.net

Juventus dhe Manchester United do të përballen sonte nga ora 21:00. Juventus e ka fituar përballjen e parë ndaj Manchester United në ‘Old Trafford’ në kuadër të fazës së grupeve, ndërsa sonte e pret në...

Nuk ka kush që e ndal Icardin

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kapiteni i skuadrës së Interit, Mauro Icardi ka rezultuar deçiziv edhe në ndeshjet e Championsit. Në katër takime ai ka shënuar plot 3 gola. Vetëm në sfidën ndaj Barcelonës në Spanjë ai nuk arriti të gjente...

Formacioent e mundshme: Juventus – Man Utd

para 5 muajve - Lajmi.net

Juventus dhe Manchester United do të përballen sonte nga ora 21:00. Juventus e ka fituar përballjen e parë ndaj Manchester United në ‘Old Trafford’ në kuadër të fazës së grupeve, ndërsa sonte e pret në...

Ndeshja me Interin, Valverde: S’mund të rrezikoja Messi-n

para 5 muajve - Medial

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, tha se nuk mund të rrezikonte me Lionel Messin, duke e aktivizuar kundër Interit, pavarësisht se ai u kthye në trajnim para ndeshjes së Ligës së Kampionëve me zikaltrit....

​Spalleti: Jam i lumtur që u përballëm me Barcelonën pa Messin

para 5 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, ka thënë se ai është i lumtur që skuadra e tij u përballë me Barcelonën kur mungonte ylli i katalonasve, Lionel Messi, pasi që në mungesë të tij, Zikaltrit e kishin...

Icardi në "qiell të shtatë" pas barazimit, thumbon keq Barcelonën

para 5 muajve - Albeu

Interi ka marrë një barazim tepër të vlefshëm mbrëmjen e djeshme kundër Barcelonës . Zikaltrit shënuan gol në minutën e 87-të nga Icardi i cili më pas e ka lartësuar shpirtin luftarak të Interit në baraziminndaj...

“Messi të mos luaj kundë nesh”

para 5 muajve - Sovrani

Trajneri i Real Betisit, Quique Setien, e ka këshilluar Barcelonën të mos e rrezikojë yllin e skuadrës, Lionel Messin, në ndeshjen mes tyre, pasi që ai duhet të marrë pushim edhe më shumë për t’i shmangur...

Juve-Man Utd: Formacionet e mundshme, Cuadrado nga minuta e parë

para 5 muajve - Telegrafi

Pas fitores në Old Trafford, Juventusi dëshiron edhe fitoren e dytë ndaj Manchester Unitedit. Por, këtë herë Zonja e Vjetër do ta ketë edhe më lehtë pasi luan në Torino para tifozëve të vet. Gjithsesi...

Spalleti: Interi kërkoi fitoren, por Barça është e fortë

para 5 muajve - Alsat-M

Luçiano Spalleti ka admiruar përmbysjen e Inter nëpërmjet Mauro Ikardi-t, megjithëse Barça është e mrekullueshme në mbajtjen e topit. “ U duk sikur ndeshja do të përfundonte 0-0, më pas erdhi goli i papritur,...

Icardi: S’u dorëzuam kurrë, fatkeqësisht s’patëm kohë ta shënonim golin e fitoren ndaj Barçës

para 5 muajve - Gazeta Express

Mauro Icardi e ka lartësuar shpirtin luftarak të Interit në barazimin e vonshëm ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve pikërisht falë golit të tij të martën mbrëma në “San Siro”. Zikaltrit shënuan dy gola...

Formacionet e mundshme: Juventus – Man Utd

para 5 muajve - Bota Press

Juventus dhe Manchester United do të përballen sonte nga ora 21:00. Juventus e ka fituar përballjen e parë ndaj Manchester United në ‘Old Trafford’ në kuadër të fazës së grupeve, ndërsa sonte e pret në...

​Pogba flet për kthimin në Man United dhe Mourinhon

para 5 muajve - Gazeta Express

Ylli francez i Manchester Unitedit, Paul Pogba, ka thënë se ai nuk është penduar që vendosi të kthehej në Angli nga Juventusi, si dhe ka thënë se ai nuk është ndikuar nga vendimi i trajnerit Jose Mourinho...

Icardi: Vuajtëm, sepse luajtëm kundër skuadrës më të mirë në botë

para 5 muajve - Alsat-M

Kapiteni Mauro Icardi ishte protagonist me golin e shënuar në minutën e 87-të, duke i dhënë një pikë të çmuar Interit në përballjen ndaj Barcelonës. Edhe pse përballë kishin një skuadër të kalibrit të...

Champions League, sonte në fushë zbresin “peshat e rënda”

para 5 muajve - Java News

Sot në mbrëmje do të luhen ndeshjet e Grupeve E, F, G dhe H të Ligës së Kampioneve. Në Torino, Juventusi do të presë Manchester United të Jose Mourinho. “Zonja e Vjetër” do të mjaftohet edhe me barazimin...

Valverde: Trajnimi s’është i njëjtë me lojën, nuk mund ta rrezikoja Messin

para 5 muajve - Telesport

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, tha se nuk mund të rrezikonte me Lionel Messin, duke e aktivizuar kundër Interit, pavarësisht se ai u kthye në trajnim para ndeshjes së Ligës së Kampionëve me zikaltrit....

Handanovic: Duhet të prisja golin e Malcomit

para 5 muajve - Medial

Portieri i Interit, Samir Handanovic, ishte një nga më të mirët në fushë në barazimin 1-1 ndaj Barcelonës. Por, slloveni pavarësisht se bëri shumë pritje, atij i vjen keq që nuk mundi të mbrojë golin e...

Handanovic: Duhet të prisja golin e Malcomit

para 5 muajve - Telegrafi

Portieri i Interit, Samir Handanovic, ishte një nga më të mirët në fushë në barazimin 1-1 ndaj Barcelonës. Por, slloveni pavarësisht se bëri shumë pritje, atij i vjen keq që nuk mundi të mbrojë golin e...

Të gjithë po pyesin se çfarë ndodhi me Malcomin

para 5 muajve - AlbPortali

Malcom arriti që ta shënoi golin e parë në fanellën e Barcelonës, vetëm 90 sekonda pas zëvendësimit të Ousmane Dembeles. Loading... “Ëndrra ime po fillon,” tha ai, përcjell “lajmi.net”. “Ëndrra ime është...

Icardi: Ishte një pikë e bukur

para 5 muajve - Telegrafi

Mauro Icardi edhe një herë u tregua hero i Interit, këtë herë në barazimit 1-1 ndaj Barcelonës në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Argjentinasi u shpreh i lumtur me barazimit pasi kjo pikë është...

Derdhi lot pas golit ndaj Interit: Flet Malcom

para 5 muajve - Sovrani

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ia dhuroi Malcomit paraqitjen e tij të katërt për klubin e tij të ri në ndeshjen kundër Interit, mbrëmë në San Siro, dhe ndikimi i brazilianit ishte i dukshëm menjëherë....

Valverde shpjegon pse nuk e aktivizoi Messin ndaj Interit

para 5 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka thënë se nuk ka mundur të vërë në rrezik Lionel Messin duke e futur në ndeshje ndaj Interit mbrëmë në Ligën e Kampionëve, edhe pse ai u kthye në stërvitje para...

Trajneri i Barcelonës befason pas barazimit me Interin

para 5 muajve - OraInfo

Interi dhe Barcelona mbrëmë i ndanë pikët në San SIro. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka thënë se barazimi 1 me 1 i Barcelonës ndaj Interit, i kishte të gjitha. “Ne duhet ta sigurojmë vendin e...

Icardi: Vuajtëm, sepse luajtëm kundër skuadrës më të mirë në botë

para 5 muajve - Politiko

Kapiteni Mauro Icardi ishte protagonist me golin e shënuar në minutën e 87-të, duke i dhënë një pikë të çmuar Interit në përballjen ndaj Barcelonës. Edhe pse përballë kishin një skuadër të kalibrit të...

Barcelona ekipi i parë që kualifikohen në fazën tjetër të Champions Leagues këtë sezon

para 5 muajve - Gazeta Express

Barcelona është bërë ekipi i parë që e arrin kualifikimin në mesin e 16 skuadrave më të mirë në këtë edicion të Ligës së Kampionëve. Ernesto Valverde u kritikua shumë ashpër për mënyrën sesi e drejtoi...

Valverde me deklaratë interesante pas barazimit me Interin

para 5 muajve - Lajmi.net

Ernesto Valverde është deklaruar pas barazimit me Interin. Ernesto Valverde ka thënë se barazimi 1 me 1 i Barcelonës ndaj Interit, i kishte të gjitha. “Ne duhet ta sigurojmë vendin e parë në dy ndeshjet...

Ylli i Juventusit – Pogbas: Kthehu në shtëpi vëlla

para 5 muajve - Sovrani

Mehdi Benatia e thërret Paul Pogban. Qendërmbrojtësi i Marokut komentoi në një foto në Instagram të mesfushorit (rrugës për në Torino) me fjalë mjaft elokuente: “Kthehu në shtëpi, vëlla”, një mirëpritje...

“Shënon gola sikur pi ujë”, Pogba flet për Cristiano Ronaldon

para 5 muajve - Newsport

Sonte në mbrëmje do të luhet një ndeshje shumë interesante në Champions League, sikurse është ajo mes Juventusit dhe Manchester United, e vlefshme për javën e katërt të ndeshjeve në grupe. Përpara sfidës...

Barcelona “paqe” me Interin, PSG ndal Napolin, Liverpuli “digjet” në Beograd

para 5 muajve - Medial

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me emocionet dhe spektaklin e radhës, këtë herë në kuadër të xhiros së katërt në fazën e grupeve. Duelet e para prodhuan surpriza të mëdha.  Kështu, në kuadër të grupit...

Juventus i shikon dy transferimet e reja ndaj Man United

para 5 muajve - AlbPortali

Juventus e ka fituar përballjen e parë ndaj Manchester United, por sonte do të ketë dy gjëra për t’i përfunduar. Loading... ‘Zonja e Vjetër’ do ta kërkoj kualifikimin në fazën e eliminimit direkt dhe do...

Pas barazimit, flet Valverde: Luajtëm ndeshje të madhe

para 5 muajve - Medial

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka vlerësuar paraqitjen e lojtarëve në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Interit. Te Barcelona janë të kënaqur që tashmë  ka kaluar në raundin e 16, pasi matematika...

Juventus-Manchester United kryendeshja e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

para 5 muajve - Gazeta e re

Sot zhvillohen edhe tetë takime të tjera në fazën e grupeve të Championsit. Vëmendja sonte është e përqendruar tek sfida mes Juventus dhe Manchester United, ekipe këto që luajnë në Grupin H. Juve ka 9...

Valverde: E rëndësishme që e kaluam grupin, luajtëm ndeshje të madhe ndaj Interit

para 5 muajve - Medial

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, e ka vlerësuar  lartë paraqitjen e lojtarëve të tij në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Interit. Te Barcelona janë të kënaqur që tashmë e ka kaluar në raundin...

Juventus-Manchester United kryendeshja e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

para 5 muajve - KosovaPress

Vëmendja sonte është e përqendruar tek sfida mes Juventus dhe Manchester United, ekipe këto që luajnë në Grupin H. Juve ka 9 pikë nga tri ndeshjet e para dhe sonte do të kërkojë të sigurojë kualifikimin,...

Formacionet e mundshme, Juventus – Manchester United

para 5 muajve - Sovrani

Juventusi do të përballet me Manchester Unitedin këtë mbrëmje në stadiumin Allianz dhe synon për të garantuar vendin e parë dhe kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve me një fitore. Këtu janë...

Spalletti: Barcelona superiore, reagimi ynë ishte fantastik

para 5 muajve - KosovaPress

Barcelona ishte skuadra që e dominoi takimin kundër Interit, por të dy skuadrat u ndanë në barazim me golat e shënuar në minutat e fundit, fillimisht nga Malcom e më pas barazoi Mauro Icardi. Trajneri...

Juventus- Manchester United, publikohen formacionet e mundshme, nuk mungojnë befasitë

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Liga e Kampionëve do të vazhdojë sot me super-duelet tjera që janë të vlefshme për fazën e katër të grupeve . Padyshim ballafaqimi më i interesant do të jetë ai mes Juventusit dhe Manchester United që...

Champions League/ Interi barazon me Barcelonën, s’ka fitues në “San Paulo” mes Napolit dhe PSG-së

para 5 muajve - Java News

Interi dhe Barcelona nuk kanë shkuar më shumë se barazimi në sfidën e zhvilluar në “San Siro” duke u ndalur në shifrat 1-1. Nën një atmosferë të mrekullueshme të krijuar nga tifozeria vendase, Interi arriti...

Spalletti: Vështirë t’i merret topi Barcelonës

para 5 muajve - Sovrani

Trajneri i Interit Luciano Spalletti është ndarë i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij kundër Barcelonës në barazimin 1-1 në Ligën e Kampionëve duke theksuar se ekipi i tij nuk ka frikë t’i sfidojë...

Valverde me deklaratë interesante pas barazimit me Interin

para 5 muajve - AlbPortali

Ernesto Valverde ka thënë se barazimi 1 me 1 i Barcelonës ndaj Interit, i kishte të gjitha. Loading... “Ne duhet ta sigurojmë vendin e parë në dy ndeshjet e ardhshme”, ka thënë fillimisht trajneri spanjoll,...

Napoli ndal sërish PSG-në, Icardi shmang humbjen e Interit

para 5 muajve - Ina

Në barazim 1-1 përfundoi një tjetër supersfidë e mbrëmjes së sotme, ajo e luajtur në “San Paolo” mes Napolit vendas dhe francezëve të Paris Saint Germain. Miqtë gjetën të parët avantazhin me anë të Bernat,...

Valverde: E rëndësishme që e kaluam grupin, luajtëm ndeshje të madhe ndaj Interit

para 5 muajve - Telegrafi

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, e ka vlerësuar  lartë paraqitjen e lojtarëve të tij në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Interit. Te Barcelona janë të kënaqur që tashmë e ka kaluar në raundin...

Spalletti deklarohet pas barazimit të Interit me Barcelonën

para 5 muajve - Medial

Luciano Spalletti ka përgëzuar skuadrën e tij për reagimin pas golit të pranuar në ndeshjen ndaj Barcelonës. Inter dhe Barcelona kanë ndarë pikët duke luajtur 1:1 në ‘San Siro’ në ndeshjen e xhiros së...

Spalletti lëvdon angazhimin e lojtarëve të tij

para 5 muajve - Telegrafi

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, e ka komentuar lojën e skuadrës së tij kundër Barcelonës duke e lëvduar njëherësh edhe ekipin kundërshtar. Katalunasit e dominuan sfidën në Giuseppe Meazza dhe arritën...

Notat e lojtarëve: Inter 1-1 Barcelona, vlerësohen Coutinho dhe Handanovic

para 5 muajve - Telegrafi

Interi dhe Barcelona kanë barazuar në kuadër të xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Notat mesatare të skuadrave janë të përafërta ashtu si edhe rezultati, Nerazzurrët (6.72) dhe Blaugranët...

Spalletti befason pas barazimit me Barcelonën

para 5 muajve - OraInfo

Interi dhe Barcelona kanë barazuar me rezultat 1:1 Loja u bë dramatike pasi që të dy ekipet arritën të shënojnë në minutat e fundit të ndeshjes. Luciano Spalletti ka përgëzuar skuadrën e tij për reagimin...

Ikardi sërish hero, i jep barazimin zikaltërve përballë Barçës

para 5 muajve - Medial

Kanë përfunduar mbrëmjen e sotme, ndeshjet e xhiros së katërt në Ligën e Kampionëve. Interi ia ka dalë t’i rrëmbejë një pikë Barcelonës në “San Siro” pas një ndeshje të luftuar që është mbyllur me barazimin...

Notat e lojtarëve, Napoli – PSG: Neymar yll i sfidës

para 5 muajve - Telegrafi

Napoli dhe PSG kanë barazuar 1-1 në Sao Paolo në një ndeshje ku të dy skuadrat nuk treguan shumë nga potenciali i tyre. Bernat në pjesën e parë e Insigne në të dytën shënuan golat në këtë përballje. Te...

Spalletti: Djemtë bënë atë që i kërkuan tifozët, Barcelona…

para 5 muajve - Medial

Luciano Spalleti ka admiruar përmbysjen e Inter nëpërmjet Mauro Icardi-t, megjithëse Barça është e mrekullueshme në mbajtjen e topit. “U duk sikur ndeshja do të përfundonte 0-0, më pas erdhi goli i papritur,...

Spalletti deklarohet pas barazimit të Interit me Barcelonën

para 5 muajve - Lajmi.net

Luciano Spalletti ka përgëzuar skuadrën e tij për reagimin pas golit të pranuar në ndeshjen ndaj Barcelonës. Inter dhe Barcelona kanë ndarë pikët duke luajtur 1:1 në ‘San Siro’ në ndeshjen e xhiros së...

Spalletti deklarohet për barazimin e Interit me Barcelonën

para 5 muajve - Lajmi.net

Luciano Spalletti ka përgëzuar skuadrën e tij për reagimin pas golit të pranuar në ndeshjen ndaj Barcelonës. Inter dhe Barcelona kanë ndarë pikët duke luajtur 1:1 në ‘San Siro’ në ndeshjen e xhiros së...

Napoli 1:1 PSG, notat e lojtarëve

para 5 muajve - Medial

Ka përfunduar ndeshja tjetër Napoli-Paris Saint-Germain në Grupin C ku është Liverpool i Xherdan Shaqirit. Ashtu si në Paris, edhe në këtë ndeshje dy skuadrat janë ndarë në paqe me njëra tjetrën duke barazuar...

Mourinho: Juventusi mund të fitojë Champions Leaguen

para 5 muajve - Albeu

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se Juventus janë “favorit për ta fituar” Champions Leaguen. “Nesër është një ndeshje e madhe dhe është mjaftueshëm për të menduar se është e tillë....

Spalletti: Djemtë bënë atë që i kërkuan tifozët, Barcelona…

para 5 muajve - Telesport

Luciano Spalleti ka admiruar përmbysjen e Inter nëpërmjet Mauro Icardi-t, megjithëse Barça është e mrekullueshme në mbajtjen e topit. “U duk sikur ndeshja do të përfundonte 0-0, më pas erdhi goli i papritur,...

Napoli dhe PSG ndajnë përsëri pikët, grupi C mbetet i hapur

para 5 muajve - Telegrafi

Napoli dhe PSG kaun barazuar 1-1 në ndeshjen e katër të fazë së grupeve. Ndeshja e shumëpritur mes Napolit dhe PSG-së ka përballje me të qetë dhe më të baraspeshuar se sa e kaluara. Pjesa e parë sjelli...

Interi dhe Barca luajnë baras në Meazza

para 5 muajve - Telegrafi

Interi dhe Barcelona kanë barazuar (1-1) në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Giuseppe Meazza në Milano. Gjysma e parë nuk prodhoi gola, ndërsa Blaugranët...

Napoli 1:1 PSG, notat e lojtarëve

para 5 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar ndeshja tjetër Napoli-Paris Saint-Germain në Grupin C ku është Liverpool i Xherdan Shaqirit. Ashtu si në Paris, edhe në këtë ndeshje dy skuadrat janë ndarë në paqe me njëra tjetrën duke barazuar...

Notat e lojtarëve Inter- Barcelona, ky ishte lojtari i ndeshjes

para 5 muajve - OraInfo

Ka përfunduar pa fitues ndeshja ndërmjet Interiit dhe Barcelonës me rezultat 1-1. Gjysma e parë nuk prodhoi gola, ndërsa Blaugranët bënë paraqitje më të mirë duke krijuar më shumë raste para portës kundërshtare....

Napoli dhe PSG ndahen në barazim

para 5 muajve - Albeu

Napoli dhe PSG kanë barazuar sonte me rezultatin 1-1 në stadiumin "San Paolo", ndeshje e vlefshme për UEFA Champions League. Pjesa e parë nisi me shumë grintë nga të dyja skuadrat , pasi po kërkonin golin...

Inter 1:1 Barcelona, notat e lojtarëve

para 5 muajve - Lajmi.net

Interi dhe Barcelona kanë barazuar (1-1) në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në ‘San Siro’ në Milano. Gjysma e parë nuk prodhoi gola, ndërsa Blaugranët...

Nuk ka fitues, Interi dhe Barcelona ndajnë pikët

para 5 muajve - Albeu

Interi dhe Barcelona kanë barazuar sonte me rezultatin 1-1 në "Giuseppe Meazza", ndeshje e vlefshme për UEFA Champions League. Të parët në avantazh kaluan Blaugranasit me golin e Malcom në minutën e 83'....

Prapë barazim në ndeshjen Napoli-PSG

para 5 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar ndeshja tjetër Napoli-Paris Saint-Germain në Grupin C ku është Liverpool i Xherdan Shaqirit. Ashtu si në Paris, edhe në këtë ndeshje dy skuadrat janë ndarë në paqe me njëra tjetrën duke barazuar...

Napoli- PSG, barazojnë për t’u bërë më dramatike situata në grupin e tyre

para 5 muajve - OraInfo

Napoli dhe PSG kanë ndarë pikët, duke barazuar me rezultat 1:1. Në minutën e fundit të pjesës së parë, PSG kaloi në epërsi 0-1 me golin e shënuar nga Bernat, që pranoi një asistim nga Mbappe. Napoli golin...

Pa fitues Interi-Barcelona e Napoli-PSG! Tottenham i falet Kanes

para 5 muajve - Medial

Barcelona edhe pa futbollistin më të mirë në botë, Lionel Messi, barazoi  me rezultat 1:1 në “San Siro” me Interin, në ndeshjen e vlefshme të grupit B të Champions League. Në minutën e 83-të, futbollisti...

Champions League/ S’ka fitues në supersfidat Inter-Barcelona e Napoli-PSG

para 5 muajve - Vizion Plus

Në Ligën e Kampionëve mbrëmjen e kësaj të marte janë luajtur ndeshjet e xhiros së katërt. Në përballjet e kësaj mbrëmje nuk kanë munguar dhe sfidat spektakolare, si ajo Inter-Barcelonë te cilat u mbyllen...

Barcelona dominon, por Interi i merr barazimin; Fitojnë Tottenham dhe Atletico

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Inter dhe Barcelona ndanë nga një pikë në sfidën e vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve, rezultat ky që duket se lë të kënaqura të dy skuadrat, që janë vetëm një hap larg kualifikimit. Të dy golat...

Champions League, Interi barazon me Barcelonën, nuk fitues në “San Paulo” mes Napolit dhe PSG-së

para 5 muajve - Gazeta Tema

Interi dhe Barcelona nuk kanë shkuar më shumë se barazimi në sfidën e zhvilluar në “San Siro” duke u ndalur në shifrat 1-1. Nën një atmosferë të mrekullueshme të krijuar nga tifozeria vendase, Interi arriti...

Icardi shpëton Inter-in në fund, dopieta e Kane mban gjallë Tottenham

para 5 muajve - Telesport

Inter dhe Barcelona kanë ndarë nga një pikë në ndeshjen e katërt të Champions League. Ishte Malcom ai që shënoi i pari, por Icardi ka qenë edhe njëherë shpëtimtari i Zikaltërve në barazimin 1-1 në San...

Në Itali nuk fiton askush, Tottenham “përmbys” PSV-në

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Inter dhe Barcelona ndanë nga një pikë në sfidën e vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve, rezultat ky që duket se lë të kënaqura të dy skuadrat, që janë vetëm një hap larg kualifikimit. Të dy golat...

Interi nuk mposhtet në San Siro, Barca mbetët e para e grupit

para 5 muajve - Medial

Inter dhe Barcelona kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në San Siro. Golat në këtë ndeshje erdhën vetën në minutat e fundit....

“Deja vu” Napoli-PSG, Atletico mposht Dortmund dhe eliminon Monaco

para 5 muajve - Telesport

1-1 dy javë më parë, 1-1 edhe mbrëmjen e sotme. Nuk ka patur fitues mes Napoli-t dhe Paris Saint-Germain në përballjen e dyfishtë të zhvilluar mes këtyre dy skuadrave në Grupin C të Champions League. Një...

Icardi shpëton Interin nga humbja

para 5 muajve - Koha.net

Mauro Icardi ia ka siguruar një pikë Interit ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi me golin e tij në minutën e 87 ka mbajtur gjallë shpresën për të siguruar kalimin tutje në garën evropiane....

Inter-Barcelona, përfundon me dramë në fund

para 5 muajve - Gazeta Express

Inter dhe Barcelona kanë ndarë pikët në një ndeshje e cila përfundojë me rezultat të barabartë në fund. Të dy ekipet e lanë në fund shënimin e golave të tyre. Barcelona kalon në 1/8 e finale me këtë barazim...

Barazohet Napoli-PSG

para 5 muajve - Gazeta Express

Është barazuar rezultati në ndeshjen Napoli-PSG Lorenzo Insigne ka shënuar për Naplin në minutën e 62’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Në Itali nuk fiton askush, Tottenham “përmbys” PSV-në, Atletico mposht Dortmundin

para 5 muajve - SuperSport

Inter dhe Barcelona ndanë nga një pikë në sfidën e vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve, rezultat ky që duket se lë të kënaqura të dy skuadrat, që janë vetëm një hap larg kualifikimit. Të dy golat...

‘Paqe’ në Milano e në Napoli

para 5 muajve - Zeri

Interi dhe Barcelona kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultatin 1:1 në xhiron e katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Malcom realizoi për Barcelonën në minutën e 83-të...

S’ka fitues në ndeshjen Inter- Barcelona

para 5 muajve - OraInfo

Interi dhe Barcelona janë ndarë në paqe duke barazuar. Ndeshja e zhvilluar në ‘San Siro’ e vlefshme për grupin B ka përfunduar 1:1. Barcelona edhe në këtë ndeshje u paraqit pa Lionel Messin, por skuadrës...

Napoli dhe PSG luajnë baras për ta bërë të paqartë situatën në grupin C

para 5 muajve - Lajmi.net

Napoli dhe PSG kanë luajtur baras 1:1 në stadiumin ‘San Paolo’ në ndeshjen e xhiros së katërt të grupit C në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Në minutën e fundit të pjesës së parë, PSG kaloi në epërsi...

Allegri: Nesër luajmë që ta kalojmë grupin, pres gola nga Ronaldo

para 5 muajve - Telegrafi

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka folur para përballjes me Manchester Unitedin, duke ua kujtuar lojtarëve se ende nuk kanë fituar asgjë këtë edicion. Ndeshja mes gjigantëve të Evropës zhvillohet...

Barcelona në epërsi ndaj Interit

para 5 muajve - Albeu

Barcelona ka kaluar në avantazh ndaj Interit në "Giuseppe Meazza". Ai që ka shënuar është talenti brazilian , Malcom në minutën e 83'. Ndeshaj po zhvillohet dhe është minuta e 68'. /albeu.com/

Sa shpejt, Interi barazon rezultatin ndaj Barcelonës

para 5 muajve - Albeu

Interi ka barazuar rezultatin ndaj Barcelonës në "Giuseppe Meazza". Ai që ka shënuar për Zikaltërit është sulmuesi Mauro Icardi në minutën e 87'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 90'. /albeu.com/

Interi dhe Barca ndahen në paqe

para 5 muajve - Lajmi.net

Interi dhe Barcelona kanë ndarë pikët në ndeshjen derbi të xhiros së katërt në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e zhvilluar në ‘San Siro’ e vlefshme për grupin B ka përfunduar 1:1. Barcelona edhe në këtë ndeshje...

Pogba mohon largimin nga Unitedi

para 5 muajve - Koha.net

Paul Pogba ka mohuar raportimet për një largim të mundshëm nga Manchester Unitedi, duke insistuar se është i lumtur me Jose Mourinhon dhe se nuk është penguar për rikthimin në Old Trafford. 25-vjeçari...

Mourinho dorëzohet përballë Juventusit

para 5 muajve - OraInfo

Është dorëzuar pothuajse para sfidës trajneri i Manchester United, Jose Mourinho. Mourinho ka thënë se Juventus janë favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve. Romelo Lukaku nuk do të luaj pasi që nuk ka...

Napoli barazon rezultatin ndaj PSG

para 5 muajve - Albeu

Napoli ka barazuar rezultatin ndaj PSG në "San Paolo". Ai që ka shënuar është Lorenzo Insigne në minutën e 62' nga pika e bardhë e penalltisë. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 65'. /albeu.com/

Mourinho: Juventus janë favorit

para 5 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se Juventus janë “favorit për ta fituar” Ligën e Kampionëve Romelo Lukaku nuk do të luaj pasi që nuk ka udhëtuar me skuadrën nga Manchesteri, derisa...

Pogba: Nuk jam penduar për largimin nga Juve

para 5 muajve - Telesport

Paul Pogba insiston se nuk është penduar që është larguar nga Juventus, gjithashtu ka mohuar “armiqësinë” me Jose Mourinho-n. “Rikthimi te Manchester United ishte zgjedhja ime. Juve po luante në Champions...

Zhbllokohet ndeshja, PSG kalon në epërsi ndaj Napolit

para 5 muajve - Albeu

PSG ka kaluar në avantazh ndaj Napolit në "San Paolo". Autori i golit është futbollisti, Juan Bernat në minutën e 45+2'. Ndeshja po zhvillohet dhe janë sekondat e fundit të pjesës së parë. /albeu.com/

PSG në epërsi kundër Napolit

para 5 muajve - Gazeta Express

PSG ka kaluar në epërsi kundër Napolit Në minutën e fundsit të pjesës së parë ka shënuar Bernat. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Kështu u mbyllën pjesët e para të ndeshjeve të Championsit

para 5 muajve - Zeri

Janë mbyllur pjesët e parë në gjashtë takimet e grupeve A, B, C dhe D të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Këto janë rezultatet momentale: Grupi A A. Madrid – B. Dortmund             1:0 Grupi...

Prapë barazim në ndeshjen Napoli-PSG

para 5 muajve - Tetova Sot

Ka përfunduar ndeshja tjetër Napoli-Paris Saint-Germain në Grupin C ku është Liverpool i Xherdan Shaqirit. Ashtu si në Paris, edhe në këtë ndeshje dy skuadrat janë ndarë në paqe me njëra tjetrën duke barazuar...

Përfundojnë ndeshjet në Champions League, këto janë rezultatet dhe surprizat

para 5 muajve - AlbPortali

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme për javën e katërt në fazën e grupeve të Champions Leagues. Loading... Vlen të theksojmë që Interi ka marrë një barazim shumë të vlefshëm 1-1 në “San Siro” përballë...

Inter-Barcelona, përfundon me dramë në fund

para 5 muajve - Tetova Sot

Inter dhe Barcelona kanë ndarë pikët në një ndeshje e cila përfundojë me rezultat të barabartë në fund. Të dy ekipet e lanë në fund shënimin e golave të tyre. Barcelona kalon në 1/8 e finale me këtë barazim...

Champions League/ Këto janë rezultatet e plota të ndeshjeve

para 5 muajve - Java News

Luhen mbrëmjen e sotme sfidat e rradhës në grupe të kompeticionit të “UEFA Champions League” ku nuk mungojnë super sfidat. Ndeshja kryesore do të jetë ajo që do të luhet në “San Siro” mes interit dhe Barcelonëst...

Allegri: Nesër luajmë që ta kalojmë grupin, pres gola nga Ronaldo

para 5 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka folur para përballjes me Manchester Unitedin, duke ua kujtuar lojtarëve se ende nuk kanë fituar asgjë këtë edicion. Ndeshja mes gjigantëve të Evropës zhvillohet...

Përfundojnë ndeshjet në Champions League, këto janë rezultatet dhe surprizat

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme për javën e katërt në fazën e grupeve të Champions Leagues. Vlen të theksojmë që Interi ka marrë një barazim shumë të vlefshëm 1-1 në “San Siro” përballë Barcelonës....

Spalletti deklarohet pas barazimit të Interit me Barcelonën

para 5 muajve - AlbPortali

Inter dhe Barcelona kanë ndarë pikët duke luajtur 1:1 në ‘San Siro’ në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Loading... “Dukej që ndeshja po shkonte drejt përfundimit pa...

Inter 1:1 Barcelona, notat e lojtarëve

para 5 muajve - Bota Press

Interi dhe Barcelona kanë barazuar (1-1) në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në ‘San Siro’ në Milano. Gjysma e parë nuk prodhoi gola, ndërsa Blaugranët...

Icardi pas ndeshjes: Mund të fitonim, por ja pse nuk ndodhi…

para 5 muajve - Sovrani

Sulmuesi i Interit Mauro Icardi, i intervistuar nga Sky Sports në fund të lojës 1-1 kundër Barcelonës u shpreh: “Ne kemi vuajtur, sepse kemi luajtur kundër asaj që unë mendoj se është skuadra më e mirë...

I mundën në shtëpi, MOURINHO “ngre në qiell” JUVENTUSIN: Janë pretendentë

para 5 muajve - Newsport

Manchester United luajnë ndeshjen e kthimit për fazën e grupeve të Champions League nesër në orën 21:00 në “tempullin” e bardhezinjve. Tekniku i “Djajve të Kuq” Jose Mourinho deklaroi para mediave se ai...

Inter 1:1 Barcelona, notat e lojtarëve

para 5 muajve - AlbPortali

Gjysma e parë nuk prodhoi gola, ndërsa Blaugranët bënë paraqitje më të mirë duke krijuar më shumë raste para portës kundërshtare. Loading... U desh të pritej minuta e 83’ për të parë golin e parë në këtë...

Inter-Barcelona, përfundon me dramë në fund

para 5 muajve - Fol

Inter dhe Barcelona kanë ndarë pikët në një ndeshje e cila përfundojë me rezultat të barabartë në fund. Të dy ekipet e lanë në fund shënimin e golave të tyre. Barcelona kalon në 1/8 e finale me këtë barazim...

Paqe ndërmjet Napolit dhe PSG -së

para 5 muajve - Sovrani

“Deja vu” Napoli-PSG, Atletico mposht Dortmund dhe eliminon Monaco 1-1 dy javë më parë, 1-1 edhe mbrëmjen e sotme. Nuk ka patur fitues mes Napoli-t dhe Paris Saint-Germain në përballjen e dyfishtë të zhvilluar...

Interi e Barcelona ndajnë pikët

para 5 muajve - Sovrani

Interi dhe Barcelona kanë barazuar (1-1) në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Giuseppe Meazza në Milano. Gjysma e parë nuk prodhoi gola, ndërsa Blaugranët...

​Pa fitues në derbin e Ligës së Kampionëve

para 5 muajve - KosovaPress

Ndeshja përfundoi me rezultat 1-1, e para në epërsi kaloi Barcelona përmes Malcom (83’), ndërsa ka barazuar Iscardi (87’). Një ndeshje interesante dhe shumë intensive u zhvillua mes Napolit dhe Paris...

​Pa fitues në derbin e Ligës së Kampionëve

para 5 muajve - KosovaPress

Ndeshja përfundoi me rezultat 1-1, e para në epërsi kaloi Barcelona përmes Malcom (83’), ndërsa ka barazuar Iscardi (87’). Një ndeshje interesante dhe shumë intensive u zhvillua mes Napolit dhe Paris...

Paqe në Giuseppe Meazza

para 5 muajve - Periskopi

Inter dhe Barcelona janë ndarë në barazim 1:1, në sfidën më interesante të kësaj nate. Katalanasit dominuan tërësisht ndeshjen, por mungesa e Leo Messit për ta vrarë aksionin ndihej gjithmonë. Trajneri...

Përfundon ndeshja Inter – Barcelona, ky është rezultati

para 5 muajve - Bota Press

Interi dhe Barcelona kanë ndarë pikët në ndeshjen derbi të xhiros së katërt në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e zhvilluar në ‘San Siro’ e vlefshme për grupin B ka përfunduar 1:1. Barcelona edhe në këtë ndeshje...

Tjetër gol në Inter – Barcelona

para 5 muajve - Sovrani

Mauro Icardi ka barazuar shifrat në 1-1 ndaj Barcelonës, transmeton Sovrani.info. Facebook Twitter Google Plus

As Neymar dhe as Mbappe nuk bëjnë punë, INTERI ndal Barcelonën në Champions League

para 5 muajve - Newsport

Mbyllet mbrëmja e Champions League. Interi ndal Barcelonën në “San Siro”, kurse Napoli ndal PSG-në në “San Paolo”. Përsa i përket takimeve të tjera, Tottenham ka kthyer rezultatin ndaj PSV-së, kurse Atletico...

Allegri pret diçka nga Ronaldo për ndeshjen ndaj United

para 5 muajve - Periskopi

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka folur para përballjes me Manchester Unitedin, duke ua kujtuar lojtarëve se ende nuk kanë fituar asgjë këtë edicion. Ndeshja mes gjigantëve të Evropës zhvillohet...

LIVE/ 30 minuta nga fundi, Barcelona vuan në “San Siro” ndaj Interit

para 5 muajve - Newsport

Në këto momente po luhen 6 takimet e Champions League. Mbeten të pazhbllokuara superndeshjet si Inter – Barcelona, apo Napoli – PSG.  Që në fillim kanë shënuar PSV, Schalke, ndërsa Porto ka dyfishuar rezultatin....

​Pjesa e parë Inter 0 Barcelona, përfundon pa gola

para 5 muajve - KosovaPress

Takimi tjetër mes Atletico Madrid dhe Borussia Dortmund, ka përfunduar 1-0. Pa gola ka përfunduar edhe takimi mes Napolit dhe Paris Saint Germain./KosovaPress/ Temat: Barcelona interi Napoli Kjo web faqe...

LIVE/ Interi bën ‘ligjin’ për skuadrat italiane, bie Napoli në 45 minutat e para

para 5 muajve - Newsport

Në këto momente po luhen 6 takimet e Champions League. Mbeten të pazhbllokuara superndeshjet si Inter – Barcelona, apo Napoli – PSG.  Që në fillim kanë shënuar PSV, Schalke, ndërsa Porto ka dyfishuar rezultatin....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK