http://kariera.mk

Dule flet greqisht në komisariatin e Gjirokastrës: U ndaluan 12 grekë

para 5 muajve - Gazeta Express

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, ishte pasdite vonë në komisariatin e policisë së Gjirokastrës për tu interesuar për shtetasit grekë të ndaluar nga policia. Edhe pse deri...

Bllokuan aksin kryesor, ndalohen 12 grekë në Gjirokastër

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë në ajër dhe ndaj forcave të rendit, shtetasit grekë...

Çështja Kacifas/ Vangjel Duke thirrje Policisë së Gjirokastrës

para 5 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, ishte pasdite vonë në komisariatin e policisë së Gjirokastrës për tu interesuar për shtetasit grekë të ndaluar nga policia, te cilet ishin...

Vangjel Duke thirrje Policisë e Gjirokastrës: Lironi 12 të shoqëruarit e ‘Bularatit’

para 5 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, ishte pasdite vonë në komisariatin e policisë së Gjirokastrës për tu interesuar për shtetasit grekë të ndaluar nga policia, te cilet ishin...

9 grekë shoqërohen në polici, çfarë po ndodh në Bularat

para 5 muajve - Albeu

Policia e Shtetit ka vënë në pranga disa ekstremistë grekë që e kishin bllokuar aksin rrugor në Bularat . Mësohet se dy nga të arrestuarit ekstremisti grek Babis Karathanos dhe A.Kacis. Ndërsa bëhet e...

Kaçifa u përcoll si “hero” grek, ekstremistë të “Agimi i Artë”, thirrje antishqiptare

para 5 muajve - Vizion Plus

Nën tingujt e himnit grek e i mbuluar me flamurin e vendit fqinj, Kostandinos Kacifa u  përcjell këtë të enjte në banesën e fundit. Familja kishte zgjedhur ta nderonte të ndjerin edhe me veshjen ushtarake....

Nacionalistët grekë vërshojnë fshatin shqiptar për funeralin e Konstandin Kaçifas

para 5 muajve - Kallxo

Ultranacionalistët grekë u bashkuan në një fshat në jug të Shqipërisë të enjten për funeralin e Kostandinos Kaçifas, i cili vdiq në një shkëmbim zjarri me Policinë shqiptare. Gjatë ceremonisë, policët...

Bllokuan rrugën, arrestohet ekstremisti Karathano dhe një shtetas grek

para 5 muajve - Gazeta Shqip

(Në foto: Karathanos (me rreth të kuq), ekstremisti i arrestuar) Policia shqiptare ka vënë në pranga dy shtetas grekë si organizatorë të bllokimit të trafikut për më shumë se 10 minuta në aksin Gjirokastër-Kakavijë....

Hynë ilegalisht në Bularat, arrestohet ekstremisti Karathanos me dy të tjerë

para 5 muajve - Vizion Plus

Pas ceremoniste mortore të 35 vjecarit Kostandin Kacifa te ardhurit nga Greqia mes tyre edhe ekstremistet e “Agimit te Arte” u larguan drejt vendit fqinj. Per pak minuta ne hyrje te fshatit Bularat u krijua...

Vangjel Dule dhe kryetari i Omones përfundojnë në polici

para 5 muajve - Albeu

Më në fund policia ka ndërhyrë dhe ka arrestuar 4 ekstremisë grekë që cënuan sovranitetin e shtetit shqiptar. Por menjëherë kanë vërshuar në komisiariatin e policisë Vangjel Dole dhe kryetari i Omonias....

Hynë ilegalisht në Bularat, arrestohet ekstremisti Karathanos me dy të tjerë

para 5 muajve - Vizion Plus

Pas ceremoniste mortore të 35 vjecarit Kostandin Kacifa te ardhurit nga Greqia mes tyre edhe ekstremistet e “Agimit te Arte” u larguan drejt vendit fqinj. Per pak minuta ne hyrje te fshatit Bularat u krijua...

Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek

para 5 muajve - Zhurnal

Varrimi i Kostandin Kacifas, minoritarit të vrarë pak ditë më parë nga policia është kthyer sot në Bularat në një manifestim të nacionalistëve ekstremistë grekë, që do të ndaloheshin nga policia në çdo...

Arrestohet ekstremisti grek anti-shqiptar

para 5 muajve - Gazeta Express

Ekstremisti i njohur grek, antishqiptari Babis-Harallambos Karathano, është vënë në pranga nga policia e Gjirokastrës, për episodin e bllokimit të rrugës Gjirokstër-Kakavijë për më shumë se 10 minuta,...

Kush është ekstremisti anti-shqiptar që u arrestua nga policia

para 5 muajve - Albeu

Mësohet se në prangat e policisë kanë rënë ekstremisti i njohur Babis Karathanos dhe Anestis Kacis me akuzën e bllokimit të aksit rrugor në Bularat. Gjithashtu mësohet se forcat anti-terror, kanë identifikuar...

E FUNDIT/ Ndërhyn policia, arreston dy ekstremistë grekë

para 5 muajve - Albeu

Policia e Shtetit sapo ka arrestuar dy ekstremistë grekë që e kishin bllokuar aksin rrugor në Bularat . Mësohet se të arrestuarit ekstremisti grek Babis Karathanos dhe A.Kacis. Ndërsa bëhet e ditur se...

Bllokuan rrugën Gjirokastër-Kakavijë, arrestohet ekstremisti i njohur dhe greku Kaçifas

para 5 muajve - Sot News

Policia shqiptare ka vënë në pranga dy shtetas grekë si organizatorë të bllokimit të trafikut për më shumë se 10 minuta në aksin Gjirokastër-Kakavijë. I arrestuari është ekstremisti i njohur Babis-Harallambos Karathano...

Bilanci/44 huliganë grek u bllokuan në kufi, por asnjë nuk u arrestua

para 5 muajve - Vizion Plus

Policia shqiptare ka bërë bilancin e një dite impenjative pune në zonën e Gjirokastrës, nga Kakavija deri në Bularat për të siguruar rendin dhe qetësine publike gjatë ceremonisë mortore te Konstandinos...

Varrimi i Kacifas/ Policia nxjerr shifrat e të kthyerve në Kakavijë, mes tyre edhe një polic burgu

para 5 muajve - Sot News

Policia shqiptare ka bëë me dije shifrat e personave që janë kthyer nga policia në pikën kufitare të kalimit në doganën e Kakavijës.Mësohet se policia ka kthyer pas 44 huliganë të cilët donin të hynin...

Shqipëri, nacionalistët grekë bllokojnë aksin kryesor Gjirokastër-Kakavijë

para 5 muajve - Alsat-M

Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat të Gjirokastrës, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA, pasi kishte qëlluar më parë në ajër dhe ndaj forcave të rendit,...

Vrasja e ekstremistit grek/ Mesila Doda shpërthen kundër Kacifas: Terroristët nuk nderohen!

para 5 muajve - Sot News

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë për Drejtësi, Integrim e Unitet, Mesila Doda, ka reaguar për varrimin që iu bë minoritarit grek, Kostandin Kacifas, i cili u vra pas një dyluftimi me forcat RENEA në...

Varroset Kacifas me parulla nacionaliste: “Maqedonia është Greqi” dhe “Vorio Epiri, grek”

para 5 muajve - Tetova Sot

Me zë të lartë duke kënduar në kor himnin grek, qytetarët grekë që marrin pjesë sot në ceremoninë mortore të Kostancinos Kacifas kanë provokuar dhe me parulla nacionaliste. “Kacifa jeton, ti na drejton”,...

Arrestohet ekstremisti grek anti-shqiptar

para 5 muajve - Tetova Sot

Ekstremisti i njohur grek, antishqiptari Babis-Harallambos Karathano, është vënë në pranga nga policia e Gjirokastrës, për episodin e bllokimit për më shumë se 10 minuta të aksit Gjirokastër-Kakavijë ,...

Të dhjerë, por tolerantë përballë vorio- epiriotëve

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Andi Bushati Le të imagjinojmë për një moment sikur ajo që ngjau sot në Bularat të kishte ndodhur në një qytet sado periferik grek. Le ta shfrenojmë fantazinë për një çast, sikur një grupim shqiptarësh...

Vorio-Epiri, Masakra e Peshkëpisë, ja kush është esktremisti Harallambos përkrah Vangjel Dules

para 5 muajve - Java News

Babis Harallambos është ekstremisti grek i arrestuar sot në Bularat, pasi organizoi një turmë të ardhur nga Greqia me autobusë për në ceremoninë e Konstandinos Kaçifas, të bllokonte për rreth 10 minuta,...

Pas Bularatit, nacionalistët grekë bllokojnë aksin kryesor

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë në ajër dhe ndaj forcave të rendit, shtetasit grekë...

Grekët kërcënuan edhe gazetarët shqiptarë, reagon Unioni

para 5 muajve - Gazeta Express

Thirrjet raciste nuk ishin vetëm kundër shqiptarëve. Të prekur ishin edhe gazetarët të cilët gjatë raportimeve në fshatin e vogël të Gjirokastrës me minoritet grek, u ndaluan gjatë ushtrimit të detyrës...

E FUNDIT/ Esktremistët grekë bllokojnë aksin kryesor në Shqipëri (FOTO LAM)

para 5 muajve - Albeu

Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë në ajër dhe ndaj forcave të rendit, shtetasit grekë...

"Të dhjerë, por tolerantë përballë vorio epiriotëve"

para 5 muajve - Albeu

Nga Andi Bushati Le të imagjinojmë për një moment sikur ajo që ngjau sot në Bularat të kishte ndodhur në një qytet sado periferik grek . Le ta shfrenojmë fantazinë për një çast, sikur një grupim shqiptarësh...

9 grekë shoqërohen në polici, çfarë po ndodh në Bularat

para 5 muajve - Pa censure

Policia e Shtetit ka vënë në pranga disa ekstremistë grekë që e kishin bllokuar aksin rrugor në Bularat. Mësohet se dy nga të arrestuarit ekstremisti grek BabisKarathanos dhe A.Kacis. Ndërsa bëhet e ditur...

Varroset Kacifas me parulla nacionaliste: “Maqedonia është Greqi” dhe “Vorio Epiri, grek”

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Me zë të lartë duke kënduar në kor himnin grek, qytetarët grekë që marrin pjesë sot në ceremoninë mortore të Kostancinos Kacifas kanë provokuar dhe me parulla nacionaliste. “Kacifa jeton,...

Ekstremistët grekë bllokojnë aksin Gjirokastër-Kakavijë (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Qytetarët grekë që morën pjesë në varrimin e Konstandinos Kaçifas, kanë bllokuar rrugën nacionale në Gjirokastër-Kakavijë. Protestuesit kanë shpalosur flamurin grek në mesin e rrugës dhe kanë bllokuar...

Të dhjerë, por tolerantë përballë vorio epiriotëve

para 5 muajve - InfoShqip

Nga: Andi Bushati Le të imagjinojmë për një moment sikur ajo që ngjau sot në Bularat të kishte ndodhur në një qytet sado periferik grek. Le ta shfrenojmë fantazinë për një çast, sikur një grupim shqiptarësh...

Degradon ceremonia mortore e ekstremistit grek, thirrje raciste kundër shqiptarëve: “Gjaku na therret të djegim shqiptarin”, “zjarr kundër qenve”

para 5 muajve - InfoShqip

Ceremonia mortore e Kaçifas është kthyer thuajse në një veprimtari ekstremiste antishqiptare. Ashtu siç parashikohej varrimi i 35 vjeçarit ka mbledhur veç miqve dhe familjarëve edhe ekstremistë të Agimit...

Pas varrimit të Katsifas, protestuesit grekë bllokojnë aksin Gjirokastër-Kakavijë. Policia e Shtetit, gati arrestimet

para 5 muajve - Blitz

Pas përfundimit të ceremonisë mortore për ekstremistin grek që u vra në Bularat në 28 tetor 2018, një tjetër situatë është krijuar në hyrje të Bularatit, aty ku protestuesë grekë të cilët kishin ardhur...

Varrimi i Kacifas/ Provokojnë nacionalistët grekë, bllokojnë autostradën

para 5 muajve - Sot News

Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë në ajër dhe ndaj forcave të rendit, shtetasit grekë...

Nacionalistët grekë vërshojnë fshatin shqiptar për funeralin e Konstandin Kaçifas

para 5 muajve - Periskopi

Ultranacionalistët grekë u bashkuan në një fshat në jug të Shqipërisë të enjten për funeralin e Kostandinos Kaçifas, i cili vdiq në një shkëmbim zjarri me Policinë shqiptare. Gjatë ceremonisë, policët...

Varrim me thirrje antishqiptare

para 5 muajve - Zhurnal

Herët në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës erdhën autobusët dhe automjetet që sillnin personat që do të merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas. Policia shqiptare ka kontrolluar...

Policia kthen pas 44 huliganë grekë, procedon policin e burgut të Janinës për bllokimin e autostradës

para 5 muajve - Java News

Policia shqiptare jep shifrat e personave që janë kthyer nga policia në pikën kufitare të kalimit në doganën e Kakavijes. Mësohet se jane kthyer pas 44 huliganë, të cilët donin të hynin në territorin shqiptar...

Fashistët e Agimit të Artë që morën komandën në Bularat në mungesë të shtetit shqiptar (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Ishtë një ngjarje me shije shumë të shpifur ajo që ndodhi në Bularat gjatë varrimit të terroristit grek Katsifa, i neutralizuar nga RENEA pasi qëlloi gjysmë dite me kallashnikov ndaj policisë. Fashistë...

Kërcënimi i reporterëve shqiptarë në Bularat, reagon Unioni i Gazetarëve: Dënojmë veprimet e ekstremistëve me origjinë greke

para 5 muajve - Gazeta Tema

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar lidhur me gjendjen e krijuar në fshatin Bularat të Gjirokastrës ku disa shtetas grekë kanë kërcenuar gazetarët që ishin duke raportuar mbi ceremoninë e varrimit...

"Qen të poshtër!", Unioni i Gazetarëve reagon ashpër ndaj thirrjeve të ekstremistëve grek

para 5 muajve - Albeu

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar me atë që poi ndodh së fundi në Lazarat, ku ekstremistët grekë kanë përdorur thirrje raciste ndaj shqiptarë ve dhe gazetarëve që kanë qenë të pranishëm. Unioni...

Kërcenimi i reporterëve shqiptarë në Bularad, reagon Unioni i Gazetarëve: Dënojmë veprimet e ekstremistëve me origjinë greke

para 5 muajve - Gazeta Tema

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar lidhur me gjendjen e krijuar në fshatin Bularad të Gjirokastrës ku disa shtetas grekë kanë kërcenuar gazetarët që ishin duke raportuar mbi ceremoninë e varrimit...

‘Bularat”, diplomati Nesho: Një shfaqje qesharake e nacionalizmit grek!

para 5 muajve - Java News

Diplomati Agim Nesho, deklaroi ne nje interviste mediatike se thirrjet nacionaliste të qytetarëve grekë sot në ceremoninë e lamtumirës së Kacifas në Bularat ishin tejet qesharake. Ai hodhi kritika të ashpra...

Shpërthen Mesila Doda në lidhje me vrasjen e ekstremistit Grek: Terroristët nuk nderohen

para 5 muajve - InfoShqip

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë për Drejtësi, Integrim e Unitet, Mesila Doda, ka reaguar për varrimin që iu bë minoritarit grek, Kostandin Kacifas, i cili u vra pas një dyluftimi me forcat RENEA në...

Varrimi i Kaçifasit, thirrje ekstremiste: Gjaku na thërret të djegim shqiptarin

para 5 muajve - Alsat-M

Ka nisur ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas. Që në fillim të saj, kanë grekët e pranishëm kanë nisur me thirrje ekstremiste greke, thirrje për Vorio-Epir. Para trupit të Kaçifasit...

"Të poshtër, qenër!", Shqipëria masa konkrete pas thirrjeve ekstremiste të grekëve: Kërcënime për shkak të detyrës!

para 5 muajve - Sot News

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar me atë që po ndodh së fundi në Lazarat, ku ekstremistët grekë kanë përdorur thirrje raciste ndaj shqiptarëve dhe gazetarëve që kanë qenë të pranishëm. Unioni i...

Manifestim nacionalist në varrimin e Kacifas

para 5 muajve - Klan Kosova

Në qendër të Bularatit është shpalosur një flamur i madh grek dhe bëhen thirrje nacionaliste, ndërkohë që trupi i Kostandinos Kacifas po shkon drejt kishës për ceremoninë mortore. Kortezhi mortor po mbajnë...

Varrim me thirrje antishqiptare

para 5 muajve - Lajmi.net

Herët në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës erdhën autobusët dhe automjetet që sillnin personat që do të merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas. Policia shqiptare ka kontrolluar...

“Zjarr kundër qenve shqiptarë” Në Bularat kanë hyrë neonazistët!

para 5 muajve - Gazeta Express

Me ceremoninë e Kostandinos Kacifas s’mund të mos mungonin dhe thirrjet e rënda për të vrarë shqiptarët, për t’i djegur si “qentë” apo për të treguar se toka ku ata po shkelin e varrosin 35 vjeçarin, është...

Historiani shqiptar nxjerr emrat/ Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat

para 5 muajve - Sot News

Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa fotoku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjeneralë dhe nazistëve grekë të "Agimit të Artë". Llalla ndër të tjera ka treguar edhe emrat...

Publikohen fotot dhe emrat/ Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat

para 5 muajve - Sot News

Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa fotoku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjeneralë dhe nazistëve grekë të "Agimit të Artë". Llalla ndër të tjera ka treguar edhe emrat...

Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa foto ku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjeneralë dhe nazistëve grekë të " Agimit të Artë". Llalla ndër të tjera ka treguar edhe...

CNN grek reportazh në Bularat, çfarë thonë qytetarët: Ai është hero për ne

para 5 muajve - Gazeta Express

Mediat greke kanë pasqyruar gjerësisht ceremoninë e varrimit të Kostandin Kaçifas në Bularat. Me dhjetëra shtetas grekë kanë mbërritur mëngjesin e të enjtes në jug të Shqipërisë për të marrë pjesë në varrim....

Ekstremistë në Bularat, familja Kacifas “i mbyll derën” gazetarëve shqiptarë

para 5 muajve - Fakti Ditor

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek. Në 14:00...

Histeri: Televizionet shqiptare mitizojnë pa dashur ektremistin grek Kaçifas, me orë të tëra raportim direkt nga varrimi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Një histeri e paimagjinueshme televizive po ndodh tani në Bularat, aty ku po varroset ektremisti grek Kostandinos Kaçifas i cili qëlloi me armë policinë dhe për pasojë u vra nga RENEA. Televizionet informative...

Varrimi i Kacifasit: pak njerëzor, shumë nacionalist!

para 5 muajve - Te Sheshi

Varrimi i Kostandinos Kacifasit këtë të enjte në Bularat, ka qenë njëherësh dhe një manifestim i nacionalizmit ekstremist grek. Ishin me qindra njerëz nga fqinji jugor që u futën në territorin shqiptar...

VIDEO/ “Gjaku na therret të djegim shqiptarin, zjarr kundër qenve “, degradon ceremonia e varrimit të ekstremistit grek në Bularad

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ka degraduar ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas i cili mbeti i vrarë pasi hapi zjarr ndaj Policisë së Shtetit. Shtetasit grekë që ishtin të pranishëm, kanë nisur me thirrje...

Del nga banesa me flamur grek trupi i Kacifas. Bëhen thirrje nacionaliste: Zjarr kundër qenëve shqiptarë

para 5 muajve - Sot News

Ka dalë rreth orës 13:17 kortezhi i trupit të Kacifas nga banesa e tij. Të pranishmit e kanë shoqëruar arkivolin duke brohoritur në gjuhën greke “Kacifas i pavdekshëm” dhe mbanin në duar flamuj grekë.

Kacifas përcillet për në banesën e fundit, ekstremistët grekë dhunojnë të ndjerin

para 5 muajve - Sot News

Ditën e sotme i është dhënë lamtumira e fundit ekstremistit grek, Kostandinos Kacifas, 35-vjeçarit që u vra pasi qëlloi me armë kundër RENEA-s. Në varrimin e tij kanë marrë pjesë me dhjetëra ekstremistë...

Ekstremistë në Bularat, familja Kacifas “i mbyll derën” gazetarëve shqiptarë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek. Në 14:00...

‘Kaçifas’, trupi me uniformë ushtarake, kortezhi shpalos flamurin grek

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç ishte parashikuar ka nisur rreth orës 13:15  në Bularat të Gjirokastrës ceremonia mortore për Konstadinos Kaçifas, minoritarin grek që u vra në shkëmbimin e zjarrit me forcat RENEA. Qindra grekë...

Varrimi i Kaçifas, Dule: Të vërtetën për vrasjen do e çojmë deri në fund

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Në familjen e Konstandinos Kacifas ka qenë sot për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të 35-vjeçarit edhe kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule. Ai ka bërë një koment për gazetarët duke kërkuar zbardhjen e plotë...

FOTOT/ Pas Bularatit, nacionalistët grekë provokojnë, bllokojnë autostradën

para 5 muajve - Java News

Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë në ajër dhe ndaj forcave të rendit, shtetasit grekë...

I hapin arkivolin dhe lëshojnë thirrje anti-shqiptare, pamjet e ceremonisë mortore të Kacifas

para 5 muajve - Gazeta Express

Në Bularat qindra nacionalistë grekë kanë marshuar në thirrje për Greqinë, Vorio- Epirin dhe heroin e tyre Kostandinos Kacifas, të cilit i kanë hapur dhe arkivolin për ta kaluar “nën flamur”. Ka nisur...

“Gjaku na thërret që të djegim shqiptarin”/ Video+Foto

para 5 muajve - Vizion Plus

Ceremonia mortore e Kaçifas është kthyer thuajse në një veprimtari ekstremiste antishqiptare. Ashtu siç parashikohej varrimi i 35 vjeçarit ka mbledhur veç miqve dhe familjarëve edhe ekstremistë të Agimit...

Varrimi i Kacifas, thirrja e ekstremistëve grekë: Gjaku na thërret të djegim shqiptarin

para 5 muajve - Sot News

Ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas ka marrë ngjyra ekstremiste. Qindra grekët  e mbërritur në Bularat, janë ekstremistë të Agimit të Artë dhe të partive të tjera. Duke përcjellë...

Kacifas përcillet për në gropë në Bularat, ekstremistët grekë brohoritje ‘Je i pavdekshëm’

para 5 muajve - Pa censure

Me flamuj grek në duar dhe me popa grek, me parullat “Kostandin jeton, ti na drejton”, ata kanë kënduar himnin grek. Ndërkohë, familjarët nuk kanë lejuar mediat shqiptare që t’i afrohen banesës. Ata janë...

Varrimi i Kacifas, Dule: Zbardhja e ngjarjes është me rëndësi jetike

para 5 muajve - Gazeta Express

Pjesë e ceremonisë mortore për Konstandin Kacifas u bë edhe kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule. Ai u shpreh se vrasja e Kostandinos Kacifas duhet të çohet deri në fund. “Jemi sot në këto momente të cilat janë...

Del nga banesa me flamur grek dhe thirrje nacionaliste trupi i Kacifas

para 5 muajve - Sot News

Ka dalë rreth orës 13:17 kortezhi i trupit të Kacifas nga banesa e tij. Të pranishmit e kanë shoqëruar arkivolin duke brohoritur në gjuhën greke “Kacifas i pavdekshëm” dhe mbanin në duar flamuj grekë.

Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek

para 5 muajve - Ekonomia Online

Varrimi i Kostandin Kacifas, minoritarit të vrarë pak ditë më parë nga policia është kthyer sot në Bularat në një manifestim të nacionalistëve ekstremistë grekë, që do të ndaloheshin nga policia në çdo...

Në Bularat ka ekstremistë, familja Kacifas “i mbyll derën” gazetarëve shqiptarë,

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek. Në 14:00...

Doules mban fjalim greqisht në Bularat: Këtu, për të nderuar Kaçifasin

para 5 muajve - Albeu

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule , është i pranishëm në Bularat ku do të mbahet ceremonia mortore për 35-vjeçarin Kostandin Kaçifas. Dule nuk iu shmang dot interesimit të mediave, ndërsa nisi deklaratën e...

“Kostandinos ti je heroi ynë”, Vangjel Dule mesazh nga varrimi i ekstremistit grek: Nderime ndaj të ndjerit, të zbardhet e vërteta

para 5 muajve - Gazeta Tema

Vangjel Dule u shpreh nga Bularati se do të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Kostandinos Kacifas “për të ndarë dhimbjen” me familjen. Kreu i PBDNJ-së, duke folur për media shpreh nderime për të ndjerin...

Protestë e thirrje ultranacionaliste kundër Shqipërisë në Bularat/VIDEO+FOTO

para 5 muajve - Vizion Plus

Këtë të enjte në fshatin Bularat të Gjirokastrës  ndërkohë që po zhvillohet ceremonia e varrimit të ekstremistit grek të vrarë pas një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA, Konstandinos Kaçifa, shumë pjesmarrës...

Grekët “çmenden” në Bularat: Vorio-Epiri dhe Maqedonia janë Greqi!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Më shumë se 500 qytetarë grekë të ardhur me autobusë nga Athina, Selaniku, Janina e qytete të tjera janë mbledhur në qendrën e fshatit Bularat, në pritje të ceremonisë së varrimit të Konstandinos Kaçifas,...

Vangjel Dule: Varrimi i Kaçifas, moment i shenjtë

para 5 muajve - Vizion Plus

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule e cilësoi vdekjen e Kaçifas si një moment të shenjtë. Në një deklaratë për mediat, ai foli në fillim greqisht dhe me pas Shqip. Dule u shpreh se vrasja e Kaçifas duhet të zbardhet....

Bularati, ekstremisti, Dule dhe politika

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Bedri Islami Në Bularat, një fshat shqiptar i banuar me minoritarë, ku pak ditë më parë, nga forcat speciale, u vra ekstremisti grek Kafica, pasi , i kamufluar me uniformen e forcave speciale greke,...

Deputeti shqiptar mbërrin në varrimin e Kacifas dhe flet greqisht: Ka rëndësi jetike!

para 5 muajve - Sot News

Një orë para varrimit të ekstremistit grek Kacifas, në Bularat mbërritën edhe 2 politikanët shqiptarë. Deputeti i PDBNJ Vangjel Dule, nga fshati Bularat, ka kërkuar zbardhjen e vrasjes së Kostandino Kaçifasit....

Unioni i Gazetarëve: Na dhunuan kolegët gjatë funeralit të Kacifas

para 5 muajve - Java News

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar lidhur me gjendjen e krijuar në fshatin Bularad të Gjirokastrës ku disa shtetas grekë kanë kërcenuar gazetarët që ishin duke raportuar mbi ceremoninë e varrimit...

Nisin thirrjet nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është grek!

para 5 muajve - Medial

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Fluksi i grekëve që po hyjnë...

Nisin thirrjet nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është grek!

para 5 muajve - Medial

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Fluksi i grekëve që po hyjnë...

Grekët me parulla nacionaliste: Vorio Epiri është grek!

para 5 muajve - Medial

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Fluksi i grekëve që po hyjnë...

Krijohen radhë 3 km në Kakavijë, acarohen grekët

para 5 muajve - Albeu

Konstantinos Kacifas , 35-vjeçari i minoritetit grek që mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor do përcillet sot në banesën e fundit. Ditën e djeshme trupi i të ndjerit që ndodhej në...

Grekët shpalosin parulla nacionaliste në fshatin Bularat (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Fshati Bularat është mbushur nga grek ët"> grek ët që kanë ardhur për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Kacifas. Ndërkohë që nuk kanë munguar edhe incidentet dhe thirrjet ekstremiste. Pak më parë...

“Vorio Epiri është grek”, nacionalistët fqinj në Bularat provokojnë shqiptarët: Këtu ne jemi në tokën tonë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Mjaft shtetas grekë kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas. Ata po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Fluksi i grekëve që po...

“Kostandin jeton, ti na drejton”/FOTO

para 5 muajve - Vizion Plus

Qytetarë të shumtë grekë janë mbledhur në Bularat për t’i dhënë lamtumirë 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili u vra nga forcat RENEA. Me flamuj grek në duar dhe me parullat “Kostandin jeton, ti na...

Me maska dhe armë, ky është momenti i shoqërimit të ekstremistëve grekë në Kakavijë

para 5 muajve - Albeu

Kontrolle të rrepta janë duke u bërë çdo shtetasi grek që tenton të hyjë në Kakavijë drejt Shqipërisë. Këto masa sigurie vijnë menjëherë pas arrestimit të dy ektremistëve grek të cilët posedonin me vete...

Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Pa censure

Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa foto ku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjeneralë dhe nazistëve grekë të “Agimit të Artë”. Llalla ndër të tjera ka treguar edhe...

Tensionohet situata/ Radhë kilometrike në Kakavijë, acarohen grekët

para 5 muajve - Sot News

Konstantinos Kacifas, 35-vjeçari i minoritetit grek që mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor do përcillet sot në banesën e fundit. Ditën e djeshme trupi i të ndjerit që ndodhej në...

“Vorio Epiri, grek”, ekstremistët nisin provokimet në Bularat, ja çfarë po ndodh

para 5 muajve - Sot News

Me zë të lartë duke kënduar në kor himnin grek, qytetarët grekë që marrin pjesë sot në ceremoninë mortore të Kostancinos Kacifas kanë provokuar dhe me parulla nacionaliste. “Kacifa jeton, ti na drejton”,...

Policia “kreh” autobusat grek, shoqërohen disa ekstremistë/FOTO

para 5 muajve - Vizion Plus

Disa shtetas grekë janë shoqëruar nga policia për nxitje të urrejtjes etnike në kufi. Ata tentuan të kalonin kufirin me flamurë të Agimit të Artë dhe bluza të Vorio Epirit, për ti dhënë lamtumirën 35 vjeçarit...

Varrimi i Kaçifasit, thirrje ekstremiste: Gjaku na thërret të djegim shqiptarin

para 5 muajve - Fol

Ka nisur ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas. Që në fillim të saj, kanë grekët e pranishëm kanë nisur me thirrje ekstremiste greke, thirrje për Vorio-Epir. Para trupit të Kaçifasit...

Thirrje nacionaliste në ceremoninë mortore të Kacifas: “Vorio Epiri është Greqi, Kacifas jeton”

para 5 muajve - Blitz

Një flamur gjigand grek, himni grek dhe thirrjet nacionaliste: “Vorio Epiri është Greqi, Kacifas jeton, Kacifas drejton”, kanë qenë pjesë e ceremonisë mortore të Kostandis Kacifas, e cila po mbahet në...

Eurodeputetja greke shkon në shtëpinë e Kacifas

para 5 muajve - Gazeta Express

Eurodeputetja qipriote Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Theocarus ka deklaruar disa ditë më parë se çështjen e Kacifas...

“Gjaku na thërret që të djegim shqiptarin”/ Video+Foto

para 5 muajve - Shenja

Ceremonia mortore e Kaçifas është kthyer thuajse në një veprimtari ekstremiste antishqiptare. Ashtu siç parashikohej varrimi i 35 vjeçarit ka mbledhur veç miqve dhe familjarëve edhe ekstremistë të Agimit...

Deputetja greke mbërrin në shtëpinë e Kacifës

para 5 muajve - Medial

Deputetja greke Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Në orën 13:00 do të mbahet mesha në kishën e fshatit, ndërsa në...

Bularati/ Athina thirrje qytetarëve grekë: Tregoni respekt dhe vetëpërmbajtje

para 5 muajve - Gazeta Tema

Athina zyrtare u ka bërë thirrje shtetasve grekë që do të marrin pjesë në varrimin e 35-vjeçarit Konstandinos Kacifas që të tregojnë vetëpërmbajtje dhe respekt. Sipas CNN-it grek ka qenë Ministria e Punëve...

Frikë për përplasje në Bularat, Greqia ka një thirrje për qytetarët

para 5 muajve - Medial

Frika se mund të ketë një përplasje në Bularat, gjatë varrimit të ekstremistit grek Kostandinos Kaçifas, ka bërë që Ministria e Jashtme dhe ajo e Mbrojtjes së Qytetarit në Greqi ti bëjnë thirrje qytetarëve...

Grekët “çmenden” në Bularat: Vorio-Epiri dhe Maqedonia janë Greqi!

para 5 muajve - Republika

Më shumë se 500 qytetarë grekë të ardhur me autobusë nga Athina, Selaniku, Janina e qytete të tjera janë mbledhur në qendrën e fshatit Bularat, në pritje të ceremonisë së varrimit të Konstandinos Kaçifas,...

Fillojnë provokimet, qerosi me uniformën e ushtrisë greke kërcënon gazetarët

para 5 muajve - Albeu

Përkrahës të familjes Kacifa dhe qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Konstandinos Kacifas, i vrarë pas sulmit mbi policinë më 28 tetor. Ndërkohë...

Grekët “çmenden” në Bularat: Vorio-Epiri dhe Maqedonia janë Greqi!

para 5 muajve - Tetova Sot

Më shumë se 500 qytetarë grekë të ardhur me autobusë nga Athina, Selaniku, Janina e qytete të tjera janë mbledhur në qendrën e fshatit Bularat, në pritje të ceremonisë së varrimit të Konstandinos Kaçifas,...

Greku i vrarë nga Policia po varroset me manifestime nacionaliste

para 5 muajve - Periskopi

Në qendër të Bularatit është shpalosur një flamur i madh grek dhe bëhen thirrje nacionaliste, ndërkohë që trupi i Kostandinos Kacifas po shkon drejt kishës për ceremoninë mortore. Kortezhi mortor mban...

Kapuça të zinj dhe shkrime ekstremiste, çfarë u gjetën në çantat e grekëve në Kakavijë

para 5 muajve - Gazeta Express

Sot në orën 13:00 do të bëhet përcjellja për në banesën e fundit të Konstandin Kacifas, personit që mbeti i vrarë rreth dy javë më parë pas shkëmbimit të zjarrit me forcat RENEA. Nga Greqia kanë mbërritur...

FOTOT/ Bularati “pushtohet” kudo nga flamujt grekë dhe thirrjet nacionaliste, ja ç’po ndodh para varrimit të ekstremistit dhe mungesa flamurit shqiptar

para 5 muajve - Gazeta Tema

Qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ekstremistit grek Konstandinos Kacifas, i vrarë pasi qëlloi me kallashnikov drejt policisë. Disa qytetarë grekë...

“Kaçifas”, shoqërohen 4 grekë, i ndalohet hyrja 8 anëtarëve të Agimit të Artë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Fshati Bularat i Gjirokastrës i ngjan sot një vendi pelegrinazhi, teksa qindra qytetarë nga bashkitë minoritare Dropull e Finiq janë bashkuar me qytetarë grekë të ardhur nga Athina, Selaniku, Patra e Janina...

Ekstremistë në Bularat, familja Kacifas “i mbyll derën” gazetarëve shqiptarë

para 5 muajve - Tetova Sot

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek. Në 14:00...

Varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Lajmi.net

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind...

Maska, bluza e flamuj, qytetarët grekë pushtojnë Bularatin: Konstandin je heroi ynë, ti jeton

para 5 muajve - Sot News

Përkrahës të familjes Kacifa dhe qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Konstandinos Kacifas, i vrarë pas sulmit mbi policinë më 28 tetor. Të  veshur...

Numri 2 i Policisë së Shtetit niset me urgjencë drejt pikës kufitare të Kakavijës

para 5 muajve - Sot News

Në Bularat ditën e sotme do të zhvillohet ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Konstandinos Kaçifas. Ndërkohë që autobusë janë nisur nga Greqia me nacionalistë, të cilët janë nisur për t’i bërë nderimet...

Varrimi i Kacifas/ Kush është ekstremisti i njohur grek i ndaluar në Kakavijë?

para 5 muajve - Sot News

Ashtu siç pritej në varrimin e Kostandinos Kacifas kanë marrë pjesë shumë persona, ku shumica kishin ardhur nga Greqia teksa kanë hyrë në Shqipëri nëpërmjet pikës kufitare të Kakavijës. Kjo ka qenë arsyeja...

Frikë për përplasje në Bularat, Athina zyrtare u bën apel shtetasve grekë

para 5 muajve - Albeu

Ministria e Punëve të Jashtme greke u ka bërë thirrje shtetasve të saj, që kanë shkruar në fshatin Bularat për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek Konstantinos Kaçifas që të tregojnë vetëpërmbajtje...

“Zjarr kundër qenve shqiptarë” Në Bularat kanë hyrë neonazistët!

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Me ceremoninë e Kostandinos Kacifas s’mund të mos mungonin dhe thirrjet e rënda për të vrarë shqiptarët, për t’i djegur si “qentë” apo për të treguar se toka ku ata po shkelin e varrosin 35 vjeçarin, është...

‘Shkrime antishqiptare’, si u ndaluan 6 ekstremistë grekë të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Ina

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind thirrjes...

I jepet lamtumira e fundit Kacifas, Athina zyrtare me thirrje të forta

para 5 muajve - Sot News

Ndërkohë që në orën 13:00 pritet që t’i jepet lamtumira e fundit ekstremistit grek Kostandinos Kacifas, Athina zyrtare ka bërë thirrje për shmangien e incidenteve. Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes...

Mbërrijnë grekët, ç?po ndodh në fshatin Bularat (FOTO VIDEO)

para 5 muajve - Albeu

Ditën e sotme në fshatin Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas , i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë...

Varrimi i Kacifas/Ekstremistët grek drejt Bularatit, Athina zyrtare bën thirrje publike

para 5 muajve - Sot News

Ndërkohë që në orën 13:00 pritet që t’i jepet lamtumira e fundit ekstremistit grek Kostandinos Kacifas, Athina zyrtare ka bërë thirrje për shmangien e incidenteve. Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes...

Bularati reflekton problemin më të gjerë të nacionalizmit në rritje

para 5 muajve - Telegrafi

Ebi Spahiu Më 28 tetor, një shtetas grek 35-vjeçar me emrin Kostantinos Kacifas hapi zjarr në fshatin Bularat, në jug të Shqipërisë, shtëpi e një pakice të konsiderueshme etnike greke në zonë. Disa orë...

Varrimi i Kacifas, ndalohen në kufi 8 ekstremistë grekë

para 5 muajve - Gazeta Express

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind...

Dule në Bularat: E vërteta për Kaçifas nuk do të humbasë

para 5 muajve - Java News

Kreu i Partisë për Bashkimin e të Drejtave të Njeriut, Vangjel Dule ishte sot në Bularat të Gjirokastrës, ku për pak minuta pritet të mbahet funerali i minoritarit grek, Konstandinos Kacifas. Duke folur...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

para 5 muajve - Zhurnal

Tiranë, 8 nëntor - Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30. Autobusët janë nisur nga...

Kaçifa do varroset me rroba ushtarake dhe flamur grek

para 5 muajve - Vizion Plus

Në orën 13:00 do t’i jepet lamtumira për në banesën e fundit 35 vjeçarit minoritar Kostandinos Kaçifa. Në ceremoninë e varrimit që do të paraprihet nga mesha në kishën e Shën Athanasit, pritet që krahas...

Greku i vrarë nga Policia po varroset me manifestime nacionaliste

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Në qendër të Bularatit është shpalosur një flamur i madh grek dhe bëhen thirrje nacionaliste, ndërkohë që trupi i Kostandinos Kacifas po shkon drejt kishës për ceremoninë mortore. Kortezhi mortor mban...

Athina ka frikë nga “pelegrinët” e Bularatit: Përmbahuni!

para 5 muajve - 24 ore

Ministria greke e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve ka ftuar të gjithë qytetarët grekë që kanë zgjedhur të vizitojnë Bularatin, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas,...

Policia shqiptare blindon kufirin, kaq grekë janë ndaluar në Kakavijë

para 5 muajve - Albeu

Ditën e sotme rreth orës 13:00 pritet të bëhet varrimi i Kostandions Kacifas, i cili mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor. I veshur me rroba ushtarake dhe i mbuluar me flamurin grek,...

Stema shoviniste, kthehet mbrapsht autobusi me ekstremistë grekë në Kakavijë

para 5 muajve - Albeu

Policia shqiptare është në këmbë pas provokimeve të shumta të qarqeve ekstremiste greke me rastin e varrimit të terroristit që sulmoi me kallashnikov RENEA-n, Kostas Katsifas. Grupe ekstremiste greke kishin...

Sot varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Koha.net

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind...

Grekët në Bularat me thirrje anti-shqiptare

para 5 muajve - Gazeta e re

Siç ishte ishte paralajmëruar, ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas ka marrë ngjyra ekstremiste. Qindra grekët  e mbërritur në Bularat, janë ekstremistë të Agimit të Artë dhe...

Kreu sulmin terrorist në Peshkëpi, kush është ekstremisti grek i kthyer në Kakavijë

para 5 muajve - Albeu

Qindra qytetarë grek ë kanë hyrë në Shqipëri në orët e fundit. Ata janë duke ardhur për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek , Kostandinos Kaçifas që u vra në përpjekje me RENEA-n. Po ashtu Shqipëria...

Ekstremistët grekë thirrje nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është Greqi!

para 5 muajve - Java News

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Nacionalistët grekë janë mbledhur...

Grekët në Bularat: Zjarr kundër qenve shqiptarë

para 5 muajve - Gazeta e re

Siç edhe kishm paralajmëruar, ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas ka marrë ngjyra ekstremiste. Qindra grekët  e mbërritur në Bularat, janë ekstremistë të Agimit të Artë dhe të...

Policia shqiptare masa të rrepta, "zhvesh" grekët në Kakavijë (FOTO VIDEO)

para 5 muajve - Albeu

Ditën e sotme rreth orës 13:00 pritet që të mbahet varrimi i Konstandinos Katsifas, trupi i të cilit u mbajt për disa ditë në institutin e mjekësisë ligjore në Tiranë dhe dje iu kthye familjarëve të tij...

‘Kacifas’, mbërrijnë grekët e parë: Jemi shumë! Vijmë të nderojmë heroin tonë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç ishte paralajmëruar ceremonia e varrimit të Konstandinos Kaçifas në Bularat do të ndiqe nga qindra qytetarë grekë dhe minoritarë që u nisën mbrëmjen e djeshme drejt Shqipërisë. Rreth orës 05:30...

Thirrje nacionaliste dhe ëndrra me Vorio Epir në Bularat

para 5 muajve - Java News

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Nacionalistët grekë janë mbledhur...

‘Kacifas’, mbërrijnë grekët e parë: Po vijmë të nderojmë heroin tonë!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç ishte paralajmëruar ceremonia e varrimit të Konstandinos Kaçifas në Bularat do të ndiqe nga qindra qytetarë grekë dhe minoritarë që u nisën mbrëmjen e djeshme drejt Shqipërisë. Rreth orës 05:30...

Varrimi i Kaçifas, autobusë me grekë nga Athina, Selaniku, e Janina. Masa të forta në kufi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Zhvillohet sot ceremonia mortore Kostandinos Kacifas, vrare 11 dite me pare ne perplasjen me Renean ne Bularat. Gazetarja e “Panorama” ben e dije se ne oret e para te mengjesit te sotem kane mberritur...

6 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri për varrimin e Kacifas

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind thirrjes...

‘Kacifas’, mbërrijnë grekët e parë, kontrolle për ekstremistët e Agimit të Artë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç ishte paralajmëruar ceremonia e varrimit të Konstandinos Kaçifas në Bularat do të ndiqe nga qindra qytetarë grekë dhe minoritarë që u nisën mbrëmjen e djeshme drejt Shqipërisë. Rreth orës 05:30...

Grekët, politikë në Bularat: Konstandin je hero! Maqedonia është Greqi!

para 5 muajve - Java News

Qytetarë të shumtë grekë janë mbledhur në Bularat për t’i dhënë lamtumirën 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili u vra nga forcat RENEA. Me flamuj grek në duar grekët e pranishëm mbajnë parullat “Kostandin...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

para 5 muajve - Klan Kosova

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30. Autobusët janë nisur nga qyteti Selaniku, Athina,...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

para 5 muajve - Ina

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30. Autobusët janë nisur nga qyteti Selaniku, Athina,...

Bularati “pushtohet” kudo nga flamujt grekë dhe thirrjet nacionaliste

para 5 muajve - Tetova Sot

Qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ekstremistit grek Konstandinos Kacifas, i vrarë pasi qëlloi me kallashnikov drejt policisë. Disa qytetarë grekë...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

para 5 muajve - Telegrafi

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30. Autobusët janë nisur nga qyteti Selaniku, Athina,...

Lamtumira e fundit e Kacifas/ Bularati në shtetrrethim, policia greke dhe shqiptare e pranishme, por “e padukshme”

para 5 muajve - Sot News

Mesditën e sotme, pritet që trupi i Kostandinos Kacifas të përcillet për në banesën e fundit në fshatin Bularat në Gjirokastër. Ceremonia e varrimit kryhet sot, 11 ditë pasi u qëllua për vdekje nga forcat...

Ceremonia mortore e Kacifas, Greqia thirrje qytetarëve: ”Tregoni vetëpërmbajtje”

para 5 muajve - Blitz

Pak orë para funeralit të 35-vjeçarit Konstandinos Kacifas Greqia iu ka bërë një apel qytetarëve të saj. Sipas CNN-it grek Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve u ka bërë thirrje shtetasve...

Ministria greke mesazh shtetasve të saj: Tregoni respekt në Shqipëri

para 5 muajve - Java News

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve të Greqisë u ka bërë thirrje grekëve që kanë ardhur në fshatin Bularat për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek Konstantinos Kaçifas...

Bularati “pushtohet” kudo nga flamujt grekë dhe thirrjet nacionaliste

para 5 muajve - AlbPortali

Qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ekstremistit grek Konstandinos Kacifas, i vrarë pasi qëlloi me kallashnikov drejt policisë. Loading... Disa qytetarë...

Policia blindon Kakavijën, ndalohen në kufi ekstremistët e Agimit të Artë

para 5 muajve - Albeu

Ditën e sotme rreth orës 13:00 pritet që të mbahet varrimi i Konstandinos Katsifas, trupi i të cilit u mbajt për disa ditë në institutin e mjekësisë ligjore në Tiranë dhe dje iu kthye familjarëve të tij...

Shteti në këmbë, mbërrijnë autobusët e parë me grek për varrimin e Kacifas

para 5 muajve - Albeu

Ashtu siç ishte paralajmëruar, në Kakavijë kanë mbërritur edhe shtetasit e parë grek të cilët duan të marrin pjesë në varrimin e Kostandinos Kacifas . Kujtojmë se Kacifas u neutralizua pas një shkëmbimi...

Sot varrimi për ekstremistin e vrarë në Bularat, grekët e parë futen në Shqipëri

para 5 muajve - Gazeta Express

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30. Autobusët janë nisur nga qyteti Selaniku, Athina,...

“Kaçifa”, ndalohen në kufi grekët me bluza “Vorio Epir”

para 5 muajve - Vizion Plus

Shtetas të shumtë grekë kanë mbëritur qysh orët e para të mëngjesit të kësaj të enjte në Kakavijë për varrimin 35 vjeçarit Kostandinos Kaçifa. Mësohet se autobusi I parë nga Athina mbërriti rreth orës...

‘Bularati’, ministria greke mesazh shtetasve të saj: Tregoni përmbajtje dhe respekt

para 5 muajve - Java News

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve të Greqisë u ka bërë thirrje grekëve që kanë ardhur në fshatin Bularat për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek Konstantinos Kaçifas...

Në Kakavijë ndalohen personat me simbole iredentiste, por në Bularat ka ekstremistë të Agimit të Artë

para 5 muajve - 24 ore

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek. Në 14:00...

Bularati “pushtohet” kudo nga flamujt grekë dhe thirrjet nacionaliste

para 5 muajve - Fakti Ditor

Qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ekstremistit grek Konstandinos Kacifas, i vrarë pasi qëlloi me kallashnikov drejt policisë. Disa qytetarë grekë...

Varrimi i Kacifas/ Ndalohet në kufi një furgon me grekë, zbulohet arsyeja

para 5 muajve - Sot News

Sot në orën 14:00 është paralajmëruar të mbahet ceremonia mortore për të ndjerin Kostandino Kacifas, trupin e të cilit e mori familja një ditë më parë. Në doganën e Kakavijës ka forca të shtuara policore...

Thirrje nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është grek

para 5 muajve - Periskopi

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Fluksi i grekëve që po hyjnë...

Varrimi i Kacifasit: ethe nacionaliste greke në shpërthim

para 5 muajve - Te Sheshi

Një pjesë e shoqërisë greke po i qaset nacionalisht procesit të varrimit të Kostandinos Kacifasit në Bularat. Një masë e madhe shtetasish nga fqinji jugor hynë në tokën shqiptare me flamuj e parrulla ku...

Varrimi Kacifas, vijnë në Kakavijë shtetasit e parë grekë

para 5 muajve - Sot News

Sot në orën 14:00 është paralajmëruar të mbahet ceremonia mortore për të ndjerin Kostandino Kaçifas, trupin e të cilit e mori familja një ditë më parë. Varrimi i Kaçifas do të kryhet në fshatin Bularat...

Eurodeputetja greke shkon në shtëpinë e Kacifas

para 5 muajve - Pa censure

Eurodeputetja qipriote Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Theocarus ka deklaruar disa ditë më parë se çështjen e Kacifas...

Eurodeputetja qipriote mbërrin në shtëpinë e Kacifas

para 5 muajve - Fakti Ditor

Eurodeputetja qipriote Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Theocarus ka deklaruar disa ditë më parë se çështjen e Kacifas...

‘Shkrime antishqiptare’, si u ndaluan 6 ekstremistë grekë të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Java News

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind thirrjes...

Varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - 24 ore

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind...

‘Kacifas’/ Grekët vijnë me autobusë, ndalohet në kufi grupi me bluza “Vorio Epir”

para 5 muajve - Java News

Konstantinos Kacifa, 35-vjeçari i minoritetit grek që mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor do përcillet sot në banesën e fundit. Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë...

8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri për varrim të Kacifas

para 5 muajve - Periskopi

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind...

Sot varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Pa censure

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind thirrjes...

Sot varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Ekonomia Online

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind thirrjes...

Varrimi i Kacifas/ Ndalohet në kufi një furgon me grekë, zbulohet arsyeja

para 5 muajve - Java News

Sot në orën 14:00 është paralajmëruar të mbahet ceremonia mortore për të ndjerin Kostandino Kacifas, trupin e të cilit e mori familja një ditë më parë. Në doganën e Kakavijës ka forca të shtuara policore...

Sot varroset Kacifas, nga Athina mbërrijnë dy autobusë me qytetarë grekë

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 8 nëntor 2018 – Sot i jepet lamturmira e fundit 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili u vra në Bularat të Gjirokastrës nga forcat RENEA, 12 ditë më parë. Siç ishte paralajmëruar, nga Greqia kanë...

Varrimi i Kacifasit, qindra grekë nisen drejt fshatit Bularat

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Rreth 300 shtetas grekë dhe minoritarë janë nisur gjatë orëve të mbrëmjes nga Athina, për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Kacifas në Bularat. Organizatorët kishin vënë në dispozicion disa autobusë...

Çipa: Çfarë po ndodh me të rinj shqiptarë që radikalizohen në Greqi kundër vendit të tyre?!

para 5 muajve - Medial

Gazetari Aleksandër Çipa i ftuar në “Arena” shprehu shqetësimin për radikalizimin e të rinjve shqiptarë me dyshtetësi. Çipa: Jo të gjithë individët e veshur me kostumin e diplomatit respektojnë kodin e...

Mediat greke: Nisen 9 autobusë nga Athina për funeralin e Kacifas në Bularat

para 6 muajve - Klan Kosova

Të paktën 9 autobusë do të nisen sonte nga Athina për në fshatin Bularat të Dropullit, ku nesër do të zhvillohet ceremonia mortore e 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas. Televizioni grek Ant1 raporton se veç...

Trupi i Kacifas mbërrin në Bularat, Bashkia paguan shpenzimet e varrimit

para 6 muajve - Klan Kosova

Ka mbërritur pasditen e të mërkurës në Bularat trupi i Kostandinos Kacifas. Në fshat, situata duket ende e qetë dhe shumë pak persona kanë mbërritur për varrimin, që pritet të mbahet të enjten paradite....

E FUNDIT/ Nisen nëntë autobusë me ekstremistë grekë drejt Shqipërisë

para 6 muajve - Albeu

Ndërsa nesër do të zhvillohet ceremonia mortore e Konstantinos Kacifas, mediat greke raportojnë se 9 autobusë t e parë nga Greqia nisen sonte, me synimin për në Bularat. Terroristi 35-vjeçar u vra nga...

VIDEO/ Ekstremistët grekë nisen me autobusa për varrimin e Kacifas

para 6 muajve - Java News

Ditën e nesërme në orën 13:00 në fshatin Bularat të Gjirokastrës pritet të zhvillohet ceremonia mortore për varrosjen e ekstremistit grek Konstantinos Kaçifa. Trupi i Kaçifas ka mbërritur në shtëpinë e...

SHISH zbarkon në këto dy zona për të vëzhguar 2 mijë ekstremistët grekë

para 6 muajve - Albeu

Shteti shqiptar është vënë në alarm pas lajmit nga mediat greke se 2000 ekstremistë grekë do të hynë në Shqipëri për të marrë pjesë në furneralin e terroristit që sulmoi policinë shqiptare . Madje tashmë...

Të shtënat greke në Shqipëri reflektojnë problemin e nacionalizmit në rritje

para 6 muajve - Gazeta Tema

Ngjarja tragjike ka ngjallur debate rreth operacionit që çoi në vdekjen e Kacifas, duke nënvizuar tensionet etnike mes komuniteteve në Shqipëri dhe rolit që etno-nacionalizmi po luan në përforcimin e zërit...

Trupi i Kacifas mbërrin në Bularat, arkivoli i mbuluar me flamurin grek

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Trupi i pajetë i Konstandinos Kacifas mbërriti pasditen e sotme në shtëpinë e tij në Bularat. Arkivoli i 35-vjeçarit ishte i mbuluar me flamurin grek. Procedurat për ekzaminimin e trupit të 35-vjeçarit...

I moshuari nga Bularati, pret me këngë trimërie trupin e ekstremistit të vrarë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Arkmorti me trupin e 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas mbërriti sot pasdite në shtëpinë e tij në Bularat. Kacifas ishte i veshur si ushtarak, ndërsa arkivoli ishte mbuluar me flamurin grek. Banorët e fshatit,...

Me veshje ushtarake dhe me flamur grek, dalin pamjet se si u prit Kacifas në Bularat

para 6 muajve - Lajmi.net

Trupi i Kostandinos Kacifas tashmë ka mbërritur në fshatin Bularat, vendi ku dhe do të varroset ditën e nesërme. Me ardhjen e makinës me trupin e tij, të shumtë kanë qenë personat që e kanë shoqëruar mortin....

Plasin këngët e trimërisë për Kacifasin, shikoni se çfarë ndodh në Bularat

para 6 muajve - Gazeta Express

Me ardhjen e trupit të Kacifas në Bularat të shumtë kanë qenë ata që i kanë dalë në ballë marrjes së arkivolit të minoritarit grek, por ka patur dhe qytetarët që i kanë kushtuar dhe këngë patriotike 35...

I veshur ushtarak dhe me flamur grek, dalin pamjet sesi u prit Kacifas në Bularat

para 6 muajve - Gazeta Express

Trupi i Kostandinos Kacifas tashmë ka mbërritur në fshatin Bularat, vendi ku dhe do të varroset ditën e nesërme. Me ardhjen e makinës me trupin e tij, të shumtë kanë qenë personat që e kanë shoqëruar mortin....

Trupi i Kaçifas në Bularat, ja si pritet nga banorët/VIDEO

para 6 muajve - Vizion Plus

Pasditen e kësaj të mërkure arkmorti me trupin e 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas ka mbërritur në shtëpinë e tij në Bularat. Sipas informacioneve mësohet se Kaçifas ishte i veshur si ushtarak, ndërsa arkivoli...

Kostandinos Kacifas varroset të enjten

para 6 muajve - Klan Kosova

Në Bularat pritet të mbërrijë pasditen e kësaj të mërkure trupi i Kostandinos Kacifas. Në fshat, situata duket ende e qetë dhe shumë pak persona kanë mbërritur për varrimin, që pritet të mbahet të enjten...

FOTOT: Ceremonia mortore e ekstremistit grek në Bularad, kufoma, arkivoli dhe makina mbulohen me flamurin grek

para 6 muajve - Gazeta Tema

Në Bularat kanë vijuar homazhet për ekstremistin grek, Konstandino Kaçifas. Ai është pritur nga familjarë dhe banorë të fshatar, të cilët kanë shpërthyer në lot. Kaçifas është mbuluar me flamurin grek...

Mediat greke: Nisen 9 autobusë nga Athina për funeralin e Kacifas në Bularat

para 6 muajve - Pa censure

Të paktën 9 autobusë do të nisen sonte nga Athina për në fshatin Bularat të Dropullit, ku nesër do të zhvillohet ceremonia mortore e 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas. Televizioni grek Ant1 raporton se veç...

2 mijë vetë për funeralin e Kacifas, shtohen masat e sigurisë në Kakavijë

para 6 muajve - Gazeta Express

Në një kohë kur nesër do të mbahet edhe ceremonia mortore e minoritarit grek Kostandinos Kacifas, fluks i madh personash pritet që të hyjnë në pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës. Situata në fjalë ka...

Mediat greke publikojnë pamjet e mbërritjes së trupit të Kacifas në Bularat

para 6 muajve - Sot News

Trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas ka mbërritur në Bularat. Ndërkohë nga pamjet e publikuara nga mediat greke, shihet se trupi i viktimës është i veshur me rroba ushtarake, me fytyrë të zbuluar, ndërsa...

Nëntë autobusë me ekstremistë grekë drejt Shqipërisë, për funeralin e Kacifas

para 6 muajve - Periskopi

Ndërsa nesër do të zhvillohet ceremonia mortore e Konstantinos Kacifas, mediat greke raportojnë se 9 autobusët e parë nga Greqia nisen sonte, me synimin për në Bularat. Terroristi 35-vjeçar u vra nga forcat...

Funerali i Kacifas, ja çfarë do ndodhë nesër në Kakavijë

para 6 muajve - Sot News

Në një kohë kur nesër do të mbahet edhe ceremonia mortore e minoritarit grek Kostandinos Kacifas, fluks i madh personash pritet që të hyjnë në pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës. Situata në fjalë ka...

Policia vihet në gatishmëri, në pritje të 2000 ekstremistëve grekë në Bularat

para 6 muajve - Albeu

Policia greke dhe ajo shqiptare janë angazhuar për të pritur një fluks në rritje të kalimeve kufitare gjatë orëve në vijim për shkak të ceremonisë së varrimit të ekstremistit grek Katsifas gjatë mesditës...

Me arkivol hapur dhe flamurin grek, ceremoni horror për Kacifasin në Bularat

para 6 muajve - Albeu

Familjarët e Kostandinos Katsifas kanë tërhequr pas 10 ditë pas vrasjes trupin e pajetë të Kostandinos Katsifas nga morgu. Pasi u tërhoq nga morgu i QSUT-së ditën e sotme dhe u dërgua drejt Gjirokastrës,...

VIDEO nga Bularati / Trupin e Kaçifas e presin me këngë trimash

para 6 muajve - Java News

Arkmorti me trupin e 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas mbërriti sot pasdite në shtëpinë e tij në Bularat. Kacifas ishte i veshur si ushtarak, ndërsa arkivoli ishte mbuluar me flamurin grek. Banorët e fshatit,...

Trupi i pajetë i Kacifas mbërrin në Bularat i mbuluar nga flamuri grek

para 6 muajve - Blitz

I mbuluar me flamurin grek dhe veshje ushtarake, trupi i 35-vjeçarit Konstantinos Kacifas mbërriti në shtëpinë e lindjes në Bularat ku do të qëndrojë deri nesër pas mesdite në orën 13:00 kur është ceremonia...

“Kaçifas”, Bashkia Dropull do paguajë varrimin, 2 mijë grekë drejt Bularatit

para 6 muajve - Zhurnal

Tiranë, 7 nëntor - Trupi i minoritarit grek , Konstandinos Kaçifas ju dorëzua familjarëve të tij në Gjirokastër rreth orës 05:00 të mëngjesit të sotëm dhe të enjten pritet që të zhvillohet ceremonia mortore...

Familja “Kaçifa” e varfër, bashkia e Dropullit paguan varrimin

para 6 muajve - Vizion Plus

Bashkia e Dropullit në një mbledhje jashtë radhe ka vendosur të paguajë të gjitha shpenzimet financiare për ceremoninë e varrimit në bularat të Kostandinos Kacifa, i cili mbeti i cili u vra nga Renea....

Të shtënat në Shqipëri reflektojnë problemin e nacionalizmit në rritje

para 6 muajve - DialogPlus

Ngjarja tragjike ka ngjallur debate rreth operacionit që çoi në vdekjen e Kacifas, duke nënvizuar tensionet etnike mes komuniteteve në Shqipëri dhe rolit që etno-nacionalizmi po luan në përforcimin e zërit...

“Kaçifas”, Bashkia Dropull do paguajë varrimin, 2 mijë grekë drejt Bularatit

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Trupi i minoritarit grek , Konstandinos Kaçifas ju dorëzua familjarëve të tij në Gjirokastër rreth orës 05:00 të mëngjesit të sotëm dhe të enjten pritet që të zhvillohet ceremonia mortore për të. Procedurat...

FOTO / Familja merr trupin, Kaçifas i mbuluar me flamurin grek

para 6 muajve - Java News

Në Bularat kanë vijuar homazhet për ekstremistin grek, Konstandino Kaçifas. Ai është pritur nga familjarë dhe banorë të fshatar, të cilët kanë shpërthyer në lot. Kaçifas është mbuluar me flamurin grek...

Kaçifas varroset nesër, Bashkia Dropull do paguajë shpenzimet e ceremonisë

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Trupi i minoritarit grek , Konstandinos Kaçifas ju dorëzua familjarëve të tij në Gjirokastër rreth orës 05:00 të mëngjesit të sotëm dhe të enjten pritet që të zhvillohet ceremonia mortore për të. Procedurat...

Nesër lamtumira për ekstremistin grek, në varrim edhe një këngëtar epiriot

para 6 muajve - Gazeta Express

Pas 11 ditësh nga vrasja, trupi i pajetë i Konstandinos Kacifas mbërriti pranë familjarëve të tij në Bularat të Gjirokastrës, aty ku humbi jetën pas një përplasje të armatosur që pati me forcat e policisë...

Kacifasit: Agjentë të SHISH zbarkojnë në Kakavijë dhe Dropull

para 6 muajve - Pa censure

Policia e Shtetit ka krijuar një plan masash për shmangien e incidenteve gjatë ditës së nesërme kur do të zhvillohet ceremonia mortore e ekstremistit grek Kostandinos Kacifas. Mësohet se prej pikës kufitare...

Trupi i pajetë i Kacifas mbërrin në Gjirokastër, Bashkia merr vendimin e papritur

para 6 muajve - Sot News

Bashkia Dropull në një mbledhje jashtë radhe ka njoftuar se do të paguajë të gjitha shpenzimet e varrimit për Konstandinos Kacifën. Deklarata është bërë nga nënkryetari i Dopullit, Mihal Mano. Sipas tij,...

Mbledhje jashtë radhe në Bashkinë e Dropullit: Do paguajmë shpenzimet e varrimit të Kacifas

para 6 muajve - Albeu

Ditën e nesërm në orëen 13:00 do të bëhet varrosja e Kostandinos Kacifas i cili u vra 10 ditë më parë në një përplasje me armë zjërri me RENEA-n. Së fundmi Bashkia e Dropullit ka kryer një mbledhje jashtë...

“Kaçifas”, Bashkia Dropull do paguajë varrimin, 2 mijë grekë drejt Bularatit

para 6 muajve - Gazeta e re

Trupi i minoritarit grek , Konstandinos Kaçifas ju dorëzua familjarëve të tij në Gjirokastër rreth orës 05:00 të mëngjesit të sotëm dhe të enjten pritet që të zhvillohet ceremonia mortore për të. Procedurat...

Ekstremistët grekë organizohen për varrimin e Kacifas, ja çfarë paralajmërojnë

para 6 muajve - Sot News

Ekstremistët grekë organizohen për varrimin e terroristit, ja çfarë paralajmërojnë Vrasja e 35-vjeçarit shqiptaro-grek në Bularat të Gjirokastrës disa ditë më parë gjatë një përplasje me forcat RENEA ka...

Ua tregojmë qefin shqiptarëve! Ekstremistët grekë organizohen për varrimin e terroristit që sulmoi policinë

para 6 muajve - Albeu

Ndërkohë që familjarët janë duke u përgatitur për të kryer ritet mortore të terroristit që sulmoi me armë policinë, shumë ekstremistë grekë janë duke u organizuar në rrjetet sociale duke thënë se do të...

Nesër varroset Kacifas, 2000 grek i mësyjnë Shqipërisë

para 6 muajve - Albeu

10 ditë pas vrasjes së Kostandinos Katsifas, pas një shkëmbimi zjarri me forcat speciale të RENEA-s, trupi i tij është dorëzuar në morg mëngjesin e sotëm. Pasditen e sotme trupi i tij pritet të dorëzohet...

Një ditë para Funeralit, si u prit mbërritja e trupit të Kacifas në Bularat

para 6 muajve - Respublica

Në një klimë ankthi dhe zie mbërriti në Bularat trupi i pajetë i Konstandinit Kacifës, i vrarë në 28 tetor nga forcat RENEA-s në dalje të fshatit, pasi më herët kishte qëlluar me armë në qendër të fshatit....

2 mijë vetë për funeralin e Kacifas, shtohen masat e sigurisë në Kakavijë

para 6 muajve - Sovrani

Në një kohë kur nesër do të mbahet edhe ceremonia mortore e minoritarit grek Kostandinos Kacifas, fluks i madh personash pritet që të hyjnë në pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës. Situata në fjalë ka...

ME KAPELE USHTARAKE DHE FYTYRËN ZBULUAR, DALIN PAMJET E MBËRRITJES SË TRUPIT TË KACIFAS NË BULARAT

para 6 muajve - Pa censure

Trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas ka mbërritur në Bularat. Ndërkohë nga pamjet e publikuara nga mediat greke, shihet se trupi i viktimës është i veshur me rroba ushtarake, me fytyrë të zbuluar, ndërsa...

Dy “alvanosët”, një ngjarje e letrarizuar

para 6 muajve - Medial

Para se t’ju tregoj se çfarë ndodhi në kufirin grek, disa vjet më parë me dy “alvanosët nga veriu i Shqipërisë, që ishin nisur për një jetë më të mirë në shtetin grek, që ishin futur në burg e më pas ishin...

Nesër varrimi i Kacifas, Bashkia Dropull: Do të paguajmë shpenzimet!

para 6 muajve - Java News

Bashkia e Dropullit në një mbledhje jashtë radhe ka marrë vendimin për të paguar të gjitha shpenzimet financiare për ceremoninë e varrimit në Bularat të minoritarit grek Kostandinos Kacifa, i cili mbeti...

Zbardhen detaje nga ceremonia/ Trupi i Katsifas vishet me uniformën ushtarake që mbante kur u ekzekutua nga RENEA

para 6 muajve - Sot News

Trupi i ektremistit grek Kostandinos Ktasifas ndodhet në agjencinë e funeralit në Zervat dhe pritet që të tërhiqet nga familjarët në mesditë për në banesën e tij në Bularat. Ndërsa ceremonia mortore do...

Arrin në Gjirokastër trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas

para 6 muajve - Klan Kosova

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur në...

Arrin në Gjirokastër trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas

para 6 muajve - Medial

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur në...

Trupi i Kacifas kthehet pranë familjes, nesër i jepet lamtumira e fundit

para 6 muajve - Gazeta Express

Trupi i pajetë i Konstantinos Kaçifas,i ekstremistit grek të vrarë në Bularat pas një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA, është kthyer në Gjirokastër. Kanë qenë familjarët e tij, ata që kanë udhëtuar gjatë...

Trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas mbërrin në Gjirokastër

para 6 muajve - Blitz

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur në...

Gjorokastër, mbërrin trupi i pajetë i Konstandinos Kaçifas

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Rreth 11 ditë pas vrasjes në Bularat, trupi i pajetë i minoritarit grek, Konstandinos Kacifas ka mbërritur në Gjirokastër. Ai iu është dorëzuar autoriteteve lokale në orët e para të mëngjesit të sotëm,...

Trupi i Kaçifës mbërrin në Bularat, nesër ceremonia mortore

para 6 muajve - Vizion Plus

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kaçifas që u vra nga forcat RENEA pas ekspertizës mjeko-ligjore të bërë, në orët e para të kësaj të mërkure ka mbërritur në Gjirokastër. Trupi pritet që në...

Sot ceremonia mortore e Kaçifës, ekstremistë grek në Bularat

para 6 muajve - Vizion Plus

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kaçifas që u vra nga forcat RENEA pas ekspertizës mjeko-ligjore të bërë, në orët e para të kësaj të mërkure ka mbërritur në Gjirokastër. Trupi pritet që në...

Mbërrin në Gjirokastër trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas

para 6 muajve - Lajmi.net

Prokuroria dje firmosi tërheqjen e trupit të 35-vjeçarit nga ambientet e Mjekësisë Ligjore në Tiranë. Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës...

Mbërrin në Gjirokastër trupi i pajetë i Kacifas

para 6 muajve - Sot News

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur në Gjirokastër.

Mbërrin në Gjirokastër trupi i pajetë i ekstremistit të armatosur Kacifas

para 6 muajve - Java News

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur në...

Arrin në Gjirokastër trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas

para 6 muajve - Ekonomia Online

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur në...

Stërgjyshes sime të shtrenjtë, Evdhokisë!

para 6 muajve - Java News

Nga Eleana Zhako Ti vdiqe në 1994. Gjyshi, dhëndri yt, vdiq në 1992. Gjyshja, bija jote, vdiq në 2017. Të tre i përkisnit një fshati të vogël minoritar, ngjitur me “Lazaratin e tmerrshëm”. Ju kujtohet...

Stërgjyshes sime të shtrenjtë, Evdhokisë!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Eleana Zhako Ti vdiqe në 1994. Gjyshi, dhëndri yt, vdiq në 1992. Gjyshja, bija jote, vdiq në 2017. Të tre i përkisnit një fshati të vogël minoritar, ngjitur me “Lazaratin e tmerrshëm”. Ju kujtohet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK