http://kariera.mk

E prisnit mosdekretimin e Sandër Lleshit nga presidenti Meta?/ Ja si përgjigjet Rama

para 5 muajve - Sot News

Në studion e Real Story, kryeministri Rama është pyetur edhe në lidhje me mosdekretimin e general Lleshit nga presidenti Meta. Rama u shpreh se nuk e priste këtë vendim të presidentit. -A e prisnit mosdekretimin...

Ja pse SHBA reagoi pas refuzimit të dekretit nga Meta për Sandër Lleshin

para 5 muajve - Sot News

Në Shqipëri ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

Sandër Lleshi/ Ja pse SHBA reagoi pas refuzimit të dekretit nga Meta

para 5 muajve - Sot News

Në Shqipëri ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

“Zëri i Amerikës”: Reagimi i SHBA-së vjen pasi Ilir Meta refuzoi Sandër Lleshin

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në Shqipëri Ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

SHBA-ja thërret Shqipërinë të funksionalizojë plotësisht Ministrinë e Brendshme

para 5 muajve - Zhurnal

Në Shqipëri, Ambasada Amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

SHBA-ja thërret Shqipërinë të funksionalizojë plotësisht Ministrinë e Brendshme

para 5 muajve - Koha.net

Në Shqipëri, Ambasada Amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

“Presidentit mund t’i kërkohet sërish dekretimi i Lleshajt”, përplasje mes deputetëve të mazhorancës dhe opozitës

para 5 muajve - Gazeta Tema

Burime nga Partia Socialiste i thanë televizionit Tema se meqënëse Presidenti Meta nuk u shpreh me dekret për Sandër Lleshajn, nuk përjashtohet mundësia për një kërkesë të dytë. Ndërkohë deputetët e PD-së...

Ambasada e SHBA kërkon ministër të Brendshëm

para 5 muajve - Vizion Plus

Ambasada e SHBA ka reaguar për herë të parë në lidhje me dorëheqjen e Xhafajt dhe msodekretimin e Sandër Lleshit në krye të Ministrisë së Brendshme. Në një postim në “Facebook”, ambasada e SHBA theksoi...

Ambasada Amerikane: Duhet Ministri e Brendshme funksionale

para 5 muajve - Zhurnal

Tiranë, 8 nëntor - Ambasada Amerikane në Tiranë është shprehur se duhet një Ministri e Brendshme funksionale në mënyrë që të ketë përparime në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. “Përgjatë...

Ambasada SHBA: Ministria e Brendshme duhet plotësisht funksionale”

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

Lufta me krimin, Ambasada e SHBA: Ministria e Brendshme duhet funksionale

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ambasada amerikane përmes një deklarate për shtyp shpreh gatishmërinë të vijojë punën me partnerët shqiptarë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri. Kjo deklaratë vjen pikërisht...

Ambasada Amerikane: Duhet Ministri e Brendshme funksionale

para 5 muajve - Klan Kosova

Ambasada Amerikane në Tiranë është shprehur se duhet një Ministri e Brendshme funksionale në mënyrë që të ketë përparime në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. “Përgjatë muajve të fundit,...

SHBA-ja e inkurajuar nga përparimi në luftën kundër krimit në Shqipëri

para 5 muajve - Koha.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, nëpërmjet një deklarate ka përshëndetur përparimin që është parë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri. Sipas ambasadës,...

Lufta ndaj krimit, Ambasada e SHBA-së: Të shtohen përpjekjet

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ambasada amerikane përmes një deklarate për shtyp shpreh gatishmërinë të vijojë punën me partnerët shqiptarë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri. Kjo deklaratë vjen pikërisht...

“Duhet një Ministri e Brendshme funksionale”: SHBA, thirrje Metës për dekretimin e Sandër Lleshit?

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ambasada amerikanë në Tiranë ka reaguar pas ndryshimeve të fundit në Ministrinë e Brendshme. Në një njoftim në faqen e saj zyrtare, Ambasada bën me dije se duhet një Ministri e Brendshme funksionale, duke...

Ambasada e SHBA: Vijoni luftën kundër krimit

para 5 muajve - Vizion Plus

Ambasada e SHBA ka reaguar për herë të parë në lidhje me dorëheqjen e Xhafajt dhe msodekretimin e Sandër Lleshit në krye të Ministrisë së Brendshme. Në një postim në “Facebook”, ambasada e SHBA theksoi...

Ndryshimet në Ministrinë e Brendshme, reagon Ambasada e SHBA për situatën: Ja çfarë presim

para 5 muajve - Sot News

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një mesazh të qartë për politikën shqiptare, duke nisur nga reforma në drejtësi dhe deri tek ‘fati’ i Ministrisë së Brendshme. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada...

“Shuplakë” e SHBA-ve: Duhet një ministri e Brendshme tërësisht funksionale

para 5 muajve - Gazeta Express

Ambasada amerikane në Tiranë reagon në lidhje me ndryshimet e bëra së fundmi nga qeveria shqiptare në dikasterin e ministrisë së Brendshme. Ndër të tjera theksohet se janë bërë përparime në luftën kundër...

Lëvizjet në ministrinë e Brendshme, reagon SHBA: Të gatshëm për të punuar me partnerët tanë shqiptarë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendhme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sadnër Leshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën  me dije se “jemi inkurajuar...

“Ngërçi” me ministrin e ri, SHBA: MPB duhet plotësisht funksionale

para 5 muajve - Java News

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Lleshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën  me dije se “jemi...

Ndryshimet në MB, SHBA: Presim shtimin e luftës kundër krimit e korrupsionit!

para 5 muajve - Java News

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Lleshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën  me dije se “jemi...

Rasti “Lleshi”, Ambasada Amerikane thyhen heshtjen: pse Rendit i duhet ministër

para 5 muajve - Te Sheshi

Pas një periudhë heshtjeje, që prej largimit të ambasadorit Lu, Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me zhvillimin më të fundit të nxehtë në politikën shqiptare, mosdekretimin e Sandër Lleshit...

SHBA: Të inkurajuar nga përparimi në luftën ndaj krimit në Shqipëri

para 5 muajve - KosovaPress

Sipas ambasadës, Qeveria e SHBA qëndron e gatshme për të punuar me partnerët tanë shqiptarë. “Përgjatë muajve të fundit, jemi inkurajuar nga përparimi që kemi parë në luftën kundër krimit të organizuar...

Ambasada e SHBA: Ministria e Brendshme nuk është funksionale

para 5 muajve - Respublica

Ambasada e SHBA në Tiranë ka shpërndarë një deklaratë përmes së cilës konsideron se Shqipëria nuk ka një Ministri të Brendshme funksionale, pavarësisht se kryeministri Edi Rama vlerësoi se puna vazhdon...

“Shuplakë” e SHBA-ve: Duhet një ministri e Brendshme tërësisht funksionale

para 5 muajve - 24 ore

Ambasada amerikane në Tiranë reagon në lidhje me ndryshimet e bëra së fundmi nga qeveria shqiptare në dikasterin e ministrisë së Brendshme. Ndër të tjera theksohet se janë bërë përparime në luftën kundër...

Shqipëria me zëvendësministër të brendshëm me kompetenca ministri

para 6 muajve - DW

Pas refuzimit të dekretimit të Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm, Rama e emëroi atë si zëvendësministër. Të mërkurën ai nisi detyrën. Sandër Lleshi, ka nisur të mërkurën (7.11.2018) detyrën e  zv./...

“Lleshi”, Balla: Ndoshta negociatat qeveri-presidencë vazhdojnë

para 6 muajve - Vizion Plus

Institucionet më të larta të shtetit Presidenca dhe qeverisa kohët e fundit  kanë hyrë në një krisje, që siç e ka theksuar dhe vëtë kryeministri Edi Rama është në prag të thyerjes. Prej ditës së martë...

“Lleshi”, Balla: Meta s’ka bërë dekret shkarkimi, ndoshta negociatat vazhdojnë

para 6 muajve - Vizion Plus

Institucionet më të larta të shtetit Presidenca dhe qeverisa kohët e fundit  kanë hyrë në një krisje, që siç e ka theksuar dhe vëtë kryeministri Edi Rama është në prag të thyerjes. Prej ditës së martë...

Deputeti i PD me deklaratë të fortë, zbulon arsyen pse Rama zgjodhi Lleshin në krye të Ministrisë së Brendshme

para 6 muajve - Sot News

Nën kryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka është shprehur se Sandër Lleshi do të jetë vartës i kryeministrit Edi Rama. Në një intervistë në rubrikën “Opinion” në News 24 Paloka tha se kryeministri Edi...

Ilir Meta, prej 2 gushtit asnjë dekretim të ligjeve të mazhorancës

para 6 muajve - Gazeta Tema

Përplasja Presidencë-Kryeministri nuk u reflektua në Kuvend. Përfaqësuesit e kreut të shtetit u shprehën të kënaqur me fondin e përcaktuar për Presidencën në buxhetin e vitit 2019. “Institucioni i Presidentit...

Meta ka vetëm një “fakt” kundër Lleshit…e propozoi Edi Rama!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Dikur thuhej jo pa qesëndi se presidenti Bamir Topi “flet me heshtje”. Merrej për bazë fakti që kreu i shtetit asokohe e përmendte shpesh këtë frazë për veten e tij, në mesin e sherreve...

Meta kalon në heshtje ligjet. Prej 2 gushtit, asnjë dekretim të ligjeve të mazhorancës

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Përplasja Presidencë-Kryeministri nuk u reflektua në Kuvend. Përfaqësuesit e kreut të shtetit u shprehën të kënaqur me fondin e përcaktuar për Presidencën në buxhetin e vitit 2019. “Institucioni i Presidentit...

Histori me/pa dekret: 10 përfundime nga kriza e re e aktorëve të vjetër

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Afrim Krasniqi 1. Presidenti ka injoruar parimin dhe germën kushtetuese lidhur me emërimin e Ministrit. Vendimi nuk lidhet me emrin, por me parimin. Nëse pranohet logjika se Presidenti ka të drejtë...

“Krisja” nuk nisi me Lleshin, Meta nuk dekreton asnjë ligj që prej 2 Gushtit

para 6 muajve - Java News

Përplasja Presidencë-Kryeministri nuk u reflektua në Kuvend. Përfaqësuesit e kreut të shtetit u shprehën të kënaqur me fondin e përcaktuar për Presidencën në buxhetin e vitit 2019. “Institucioni i Presidentit...

10 përfundime nga kriza e re e aktorëve të vjetër

para 6 muajve - Java News

Nga Afrim Krasniqi 1. Presidenti ka injoruar parimin dhe germën kushtetuese lidhur me emërimin e Ministrit. Vendimi nuk lidhet me emrin, por me parimin. Nëse pranohet logjika se Presidenti ka të drejtë...

Meta ka vetëm një “fakt” kundër Lleshit…e propozoi Edi Rama!

para 6 muajve - Java News

Nga Skënder Minxhozi/ Dikur thuhej jo pa qesëndi se presidenti Bamir Topi “flet me heshtje”. Merrej për bazë fakti që kreu i shtetit asokohe e përmendte shpesh këtë frazë për veten e tij, në mesin e sherreve...

Muli zbulon “sekretin” e Ilir Metës: Ka një informacion të klasifikuar, ndaj s’flet

para 6 muajve - Gazeta Tema

Në mënyrë të paprecedentë, Ilir Meta vazhdon të mos zbardhë zyrtarisht, arsyet se përse refuzoi të mos e dekretojë ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshin. Presidenca vazhdon të mos ketë asnjë njoftim në...

Nishani tregon rastin kur firmosi për Xhafajn (me vëllain të dënuar për drogë)

para 6 muajve - Gazeta Express

Në kulmin e debateve për mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga ana e Presidentit të Republikës është risjellë në kujtesë momenti kur ish-Presidenti Bujar Nishani kërkoi verifikimin...

Kuvendi shkarkon Fatmir Xhafajn, Rama delegon Sandër Lleshin ministër të Brendshëm, gjenerali merr të gjitha kompetencat

para 6 muajve - Sot News

Mazhoranca qeverisëse i ka dhënë dje goditjen finale Presidentit Ilir Meta sa i takon debatit për Sandër Lleshin. Ditën e djeshme u mblodh Kuvendi në seancë plenare, ku votoi me 75 vota pro dekretin e...

Edi Rama kërcënon Ilir Metën, paralajmëron shkarkimin e presidentit nëse nuk dekreton Sandër Lleshin, i jep dhe disa ditë afat

para 6 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama kërcënoi dje hapur Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Gjatë seancës së jashtëzakonshme të mbajtur për shkarkimin në Parlament të Fatmir Xhafajt, Rama e ndali theksin tek tema e...

Përplasja Qeveri-Presidencë, ja pse mund të shkarkohet Ilir Meta dhe procedurat që ndiqen nga Parlamenti

para 6 muajve - Sot News

Vendimi i presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm mund të sjellë dhe fundin e tij në krye të shtetit. Kryeministri Edi Rama dje i bëri thirrje të reflektojë,...

Nishani: Meta mund të ketë një arsye që s’e dekretoi Lleshin

para 6 muajve - Illyria

Tiranë, 7 nëntor 2018 – Ish-presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka deklaruar se pasardhësi i tij Ilir Meta mund të ketë më shumë se një arsye që nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit...

Rama: Kushtetuta nuk njeh refuzimin e ministrave

para 6 muajve - Illyria

Tiranë, 7 nëntor 2018 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Në Shqipëri, ka thwnw se Kushtetuta nuk ia njeh asnjë të drejtë Presidentit për të refuzuar propozimet për ministra. Ai ka theksuar se Meta...

Mos-dekretimi i Lleshit, Nishani tregon arsyen numër 1 që ka Meta

para 6 muajve - Ina

Ish-presidenti Bujar Nishani deklaroi mbrëmjen e sotme se pasardhësi i tij Ilir Meta mund të ketë më shumë se një arsye që nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm. Në një...

Mosdekretimi i Lleshit/ Nishani: Meta ka më shumë se 1 arsye

para 6 muajve - Medial

Ish-presidenti Bujar Nishani deklaroi mbrëmjen e sotme se pasardhësi i tij Ilir Meta mund të ketë më shumë se një arsye që nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm. Në një...

Noka tregon një ndër arsyet se përse Lleshi nuk u dekretua nga Presidenti Meta

para 6 muajve - Gazeta Express

Deputeti i PD-së Flamur Noka ka deklaruar se Sandër Lleshi paguhet si gjeneral aktiv i vendit, një çështje e cila automatikisht e nxjerr “jashtë lojës” për të qenë kandidat për postin e Ministrit të Brendshëm,...

Alibeaj: Sandër Lleshi është kukulla, Ministër i Brendshëm u bë Edi Rama

para 6 muajve - Gazeta Express

Sandër Lleshi mori sot detyrën e zëvendësministrit të Ministrisë së Brendshme, por me kompetenca të Ministrit. Për deputetin demokrat, Enkelejd Alibeaj, praktikisht Ministër i Brendshëm është vetë Kryeministri...

Mos-dekretimi i Lleshit, Nishani tregon arsyen numër 1 që ka Meta

para 6 muajve - Sot News

Ish-presidenti Bujar Nishani deklaroi mbrëmjen e sotme se pasardhësi i tij Ilir Meta mund të ketë më shumë se një arsye që nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm. Në një...

“Lleshi”, Nishani: Meta mund të ketë më shumë se një arsye “qesharake” siç thotë Rama

para 6 muajve - Gazeta Express

Ish-presidenti Bujar Nishani deklaroi mbrëmjen e sotme se pasardhësi i tij Ilir Meta mund të ketë më shumë se një arsye që nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm. Në një...

Bujar Nishani flet për dekretimin e Fatmir Xhafajt në kohën e tij: Ja çfarë ndodhi kur ma propozoi Rama

para 6 muajve - Sot News

Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin ‘Dritare’ në News 24, ka folur edhe për rastin e dekretimit të Fatmir Xhafajt. Nishani tha se ai në momentin që...

Mos-dekretimi/ Deputeti i PD: Presidenti ka informacion të tjera për Sandër Lleshin

para 6 muajve - Sot News

Deputeti i PD-së, Flamur Noka, të martën, deklaroi se veprimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta për të mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër i Brendshëm është absolutisht kushtetues përsa kohë...

Ferhati i kërkon llogari Metës: Ja detyrimet qe ke

para 6 muajve - Sot News

Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e paprecedentë....

Rama: Kushtetuta nuk njeh refuzimin e ministrave

para 6 muajve - Medial

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama tha sot se kushtetuta nuk i njeh asnjë të drejtë presidentit për të refuzuar propozimet për ministra, duke theksuar se refuzimi për dekretimin e gjeneralit Sandër Lleshi...

Ferhati: Situata me Sandër Lleshin është e paprecedentë

para 6 muajve - Sot News

Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e paprecedentë....

Meta nuk dekreton Lleshin/ Alibeaj: Ja kush duhet ta sqarojë këtë situatë

para 6 muajve - Sot News

Sandër Lleshi mori sot detyrën e  zëvendësministrit të Ministrisë së Brendshme, por me kompetenca të Ministrit. Për deputetin demokrat, Enkelejd Alibeaj, praktikisht Ministër i Brendshëm është vetë Kryeministri...

Pse nuk figuron vendimi për Sandër Lleshin në faqen e presidentit?

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Nëse je një qytetar që përtej kakofonisë së debatit publik e mediatik, kërkon të kuptosh se përse z. Meta nuk e dekretoi Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm, gjëja e parë që të shkon...

Kuvendi i Shqipërisë duhet të ushtroj detyrën e tij Kushtetuese!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Av. Plarent Ndreca Sot nga Kryeministri i Shqipërisë Ju bë e ditur zyrtarisht Kuvendit të Shqipërisë se Presidenti i Republikës ka ushtruar kompetencën e tij Kushtetuese. Ai nuk ka miratuar propozimin...

Ish-presidenti Nishani: Meta ka shumë arsye pse nuk e dekreton z.Lleshi

para 6 muajve - Java News

Në studion e “Dritare” në News24, lidhur me arsyet e mosdekretimit nga Presidenti Ilir Meta të Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm, ka folur edhe ish-presidenti Bujar Nishani. Ai është shprehur se nuk...

Çështja “Lleshit”/ Deputetja Ferhati: Situatë e paprecedentë

para 6 muajve - Java News

Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e paprecedentë....

Pse nuk figuron vendimi për Sandër Lleshin në faqen e presidentit?

para 6 muajve - Java News

Nga Alfred Peza Nëse je një qytetar që përtej kakofonisë së debatit publik e mediatik, kërkon të kuptosh se përse z. Meta nuk e dekretoi Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm, gjëja e parë që të shkon...

Kryeministri duhet të propozojë veten për ministër të Brendshëm

para 6 muajve - Respublica

Sot Shqipëria nuk ka një ministër të Brendshëm. Në krye të saj me kompetenca të cunguara që nuk ka kaluar në Presidencë. Lidhur me këtë fakt, juristi Jordan Daci ka deklaruar sot në një intervistë të për...

Rama prezanton ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshi

para 6 muajve - Albinfo

Në seancën e Kuvendit të Shqipërisë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama theksoi se krisja që ka shkaktuar mosdekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga ana e presidentit shqiptar, Ilir Meta...

Secili me “bindjet” e veta!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Emërimi I Sandërr Leshit, Zëvendësministër I Brendshëm me kopetencat e njeriut që do të drejtoj “de facto” institucionin, I vë fre krizës kushtetuese që prodhoi vendimi I Presidentit Ilir Meta,...

Secili me “bindjet” e veta!

para 6 muajve - Java News

Nga Mero Baze/ Emërimi i Sandër Lleshit, zëvendësministër i Brendshëm me kompetencat e njeriut që do të drejtojë “de facto” institucionin, i vë frê krizës kushtetuese që prodhoi vendimi i presidentit Ilir...

Meta në Itali, lë të hapur ‘gropën’ kushtetuese me Sandër Lleshin

para 6 muajve - Java News

Nga Armando Meta Presidenti Ilir Meta duket se e ka marrë me lehtësi, atë që sot është shkelja më e rëndë prej tij e Kushtetutës që nga themelimi i shtetit shqiptar. Presidenca ka bërë të ditur se Meta...

Precedenti i rrezikshëm i Metës, Presidentit mund t’i teket të mos dekretojë as kryeministrin sepse “nuk e bind”…

para 6 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar gjeneral Sander Lleshin si Ministër të Brendshëm, propozim i ardhur nga kreu i mazhorancës dhe kryeministër i vendit Edi Rama. Argumenti i paraqitur nga...

Precedenti “Lleshaj” dhe një sugjerim me kurban për zgjidhjen e krizës

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Altin Ketro Teksa lexoja një postim të ish- kryeministrit Berisha, i cili i dilte krah vendimit të Presidentit Meta për të refuzuar kandidaturën e propozuar për ministër të Brendshëm pa shkaqe të arsyeshme,...

Më parë rrëzon Meta Ramën se Rama Metën!

para 6 muajve - Standard

Nga Alban Daci Një debat i gjerë është hapur me rastin e mos dekretimit të ministrit të ri të dhe siç duket më në hall janë ata që dikur hanin dhe i serviloseshin Metës e sot hanë dhe i servilosen Ramës....

Precedenti “Lleshaj” dhe një sugjerim me kurban për zgjidhjen e krizës

para 6 muajve - Java News

Nga Altin Ketro Teksa lexoja një postim të ish- kryeministrit Berisha, i cili i dilte krah vendimit të Presidentit Meta për të refuzuar kandidaturën e propozuar për ministër të Brendshëm pa shkaqe të arsyeshme,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK