http://kariera.mk

Prokuroria kërkon paraburgimin e oficerit korrektues dhe zyrtarit qeveritar

para 5 muajve - Zeri

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka bërë kërkesën për paraburgimin e dy të dyshuarve, raporton "Zëri.info". Zëvëndëskryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Ibrahim Berisha i ka thënë “ Zërit...

Suspendohet oficeri korrektues Stefan Veliçkoviq

para 5 muajve - Zeri

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka pezulluar nga puna zyrtarin korrektues Stefan Veliçkoviq i cili pubnonte në Burgun e Sigurisë së Lartë, transmeton "Zëri.info". Sipas njoftimit për media pezullimi i tij...

Ministria e Diasporës pezullon zyrtarin pas arrestimit për dhënie ryshfeti

para 5 muajve - Kallxo

Ministria e Diasporës ka marrë vendim që të pezullojë nga puna zyrtarin Petrit Mustafa deri në vendimin përfundimtar të organeve kompetente. Kjo pasi që i njëjti zyrtar është arrestuar nga Policia nën...

Ministria e Diasporës e pezullon zyrtarin për marrje ryshfeti

para 5 muajve - Zhurnal

Një zyrtar i ministrisë së Diasporës është arrestuar sot nga Policia e Kosovës i dyshuar për veprën penale “marrje ryshfeti” dhe “përvetësim në detyrë”. Menjëherë pas marrjes së këtij lajmi, ministria...

Ministria e Diasporës e pezullon zyrtarin e zënë më ryshfet

para 5 muajve - Gazeta Express

Një zyrtar i ministrisë së Diasporës është arrestuar sot nga Policia e Kosovës i dyshuar për veprën penale “marrje ryshfeti” dhe “përvetësim në detyrë”. Menjëherë pas marrjes së këtij lajmi, ministria...

U zë duke marrë ryshfet, ministria e Diasporës merr masa ndaj zyrtarit të saj

para 5 muajve - OraInfo

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një zyrtar të Ministrisë së Diasporës, i dyshuar për veprën penale “marrje ryshfeti” dhe “përvetësim në detyrë”. Menjëherë pas marrjes së këtij lajmi, ministria e Diasporës...

Pezullohet nga puna zyrtari i Ministrisë së Diasporës

para 5 muajve - Zeri

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike ka marrë vendim që ta pezullojë nga puna zyrtarin P.M  të dyshuar për marrje, dhënie ryshfeti dhe përvetësim në detyrë, transmeton zeri.info. Sipas njoftimit...

Pezullohet nga puna zyrtari i ministrisë së Diasporës i arrestuar për ryshfet

para 5 muajve - Lajmi.net

Një zyrtar i ministrisë së Diasporës është arrestuar sot nga Policia e Kosovës i dyshuar për veprën penale “marrje ryshfeti” dhe “përvetësim në detyrë”. Menjëherë pas marrjes së këtij lajmi, ministria...

Arsyeja e arrestimit të gardianit serb dhe zyrtarit të Ministrisë së Diasporës

para 5 muajve - Lajmi.net

Një gardian serb dhe një tjetër zyrtar i Ministrisë së Diasporës, janë arrestuar sot nga Policia e Kosovës. Kjo është bërë e ditur nëpërmjet një komunikate për media, ku theksohet se ata janë të dyshuar...

Malazezët tentojnë të arratisen nga burgu i Sigurisë së Lartë

para 5 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka arrestuar S. V gardian i Shërbimit Korrektues të Kosovës dhe P. M shqiptar, zyrtar në Ministrinë e Diasporës...

Arrestohen dy persona për ryshfet

para 5 muajve - Klan Kosova

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, të mërkurën me datë 07 nëntor 2018, pas hetimeve të kryera kanë arrestuar dy persona, nën dyshimin për “ marrje ryshfeti”, dhënie “ryshfeti”...

Gardiani e zyrtari i Ministrisë së Diasporës dyshohen se bënë pazar për arratisjen e malazezit Mario Millosheviq

para 5 muajve - Kallxo

Një zyrtar i Ministrisë së Diasporës, Petrit Mustafa, dyshohet se i kishte dhënë 3 mijë euro një gardiani të Shërbimit Korrektues të Kosovës në Burgun e Sigurisë së Lartë, Stefan Veliqkoviq, si ryshfet...

Arrestohen dy persona për ryshfet

para 5 muajve - Klan Kosova

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, të mërkurën me datë 07 nëntor 2018, pas hetimeve të kryera kanë arrestuar dy persona, nën dyshimin për “ marrje ryshfeti”, dhënie “ryshfeti”...

Arrestohen dy persona për kryerjen e veprave penale “marrje ryshfeti”, dhënie “ryshfet” dhe “përvetësim në detyrë”

para 5 muajve - Klan Kosova

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, të mërkurën me datë 07 nëntor 2018, pas hetimeve të kryera kanë arrestuar dy persona, nën dyshimin për “ marrje ryshfeti”, dhënie “ryshfeti”...

Një shqiptar dhe një serb arrestohen për ryshfet

para 5 muajve - Telegrafi

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar për ‘marrje ryshfeti’, ‘dhënie ryshfeti’ dhe ‘përvetësim në detyrë’, ku njëri është zyrtar në Ministrinë e Diasporës, ndërsa tjetri gardian i Shërbimit...

Malazezët tentojnë të arratisen nga burgu i Sigurisë së Lartë

para 5 muajve - Zeri

Policia e Kosovës konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka arrestuar S. V gardian i Shërbimit Korrektues të Kosovës  dhe P. M shqiptar, zyrtar në Ministrinë e Diasporës...

Arrestohet Gardiani serb dhe zyrtari i Ministrisë së Diasporës për marrje dhe dhënie të rryshfetit

para 5 muajve - Fakti Ditor

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, me datën 7 nëntor 2018, pas ndërmarrjes së veprimeve hetimore, ka bërë arrestimin e dy personave të dyshuar,...

Arrestohen dy persona të dyshuar marrje dhe dhënie ryshfeti

para 5 muajve - Lajmi.net

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka arrestuar dy personave të dyshuar, për vepra penale ‘marrje ryshfeti’. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria...

Ministria e Diasporës deklarohet pas arrestimit të zyrtarit të saj

para 5 muajve - Albinfo

Ministria e Diasporës me anë të një njoftimi ka deklaruar në lidhje me arrestimin e zyrtarit të saj. Në njoftim thuher se me të marrë njoftimin nga ana e mediave për arrestimin e një zyrtari të Ministrisë...

Gardiani serb dhe zyrtari i Ministrisë së Diasporës në prangat e policisë për marrje të rryshfetit

para 5 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës, ka arrestuar dy persona, njëri gardian i Shërbimit Korrektues të Kosovës S.V i nacionalitetit serb dhe P.M Zyrtar në Ministrinë e Diasporës. Ata dyshohen për veprat penale ‘marrje ryshfeti’,...

Arrestohen për ryshfet një gardian i SHKK-së dhe një zyrtar i Ministrisë së Diasporës

para 5 muajve - Kallxo

Arrestohen dy persona të dyshuar për kryerjen e veprave penale ‘marrje ryshfeti’, ‘dhënie ryshfeti’ dhe ‘përvetësim në detyrë’ Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe...

Arrestohet një gardian i Shërbimit Korrektues dhe një zyrtar në Ministrinë e Diasporës

para 5 muajve - RTV 21

Janë arrestuar dy persona të dyshuar për kryerjen e veprave penale ‘marrje ryshfeti’, ‘dhënie ryshfeti’ dhe ‘përvetësim në detyrë’ Dy të dyshuar janë arrestuar mbrëmë nën dyshimin për kryerjen e veprave...

Gardiani serb e zyrtari shqiptar në Ministrinë e Diasporës arrestohen për ryshfet

para 5 muajve - Koha.net

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se ka arrestuar dy persona për marrje të ryshfetit. Të arrestuarit janë një burrë serb, gardian në Shërbimin Korrektues të Kosovës, dhe një...

Ministria e Diasporës e pezullon zyrtarin për marrje ryshfeti

para 5 muajve - Periskopi

Një zyrtar i ministrisë së Diasporës është arrestuar sot nga Policia e Kosovës i dyshuar për veprën penale “marrje ryshfeti” dhe “përvetësim në detyrë”. Menjëherë pas marrjes së këtij lajmi, ministria...

U zë duke marrë ryshfet, ministria e Diasporës merr masa ndaj zyrtarit të saj

para 5 muajve - Bota Press

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një zyrtar të Ministrisë së Diasporës, i dyshuar për veprën penale “marrje ryshfeti” dhe “përvetësim në detyrë”. Menjëherë pas marrjes së këtij lajmi, ministria e Diasporës...

Ky është zyrtari i Ministrisë së Diasporës që u kap duke u marrë me ryshfet!

para 5 muajve - Bota Press

Petrit Mustafa, zyrtar në Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike është njëri nga dy të arrestuarit nga Policia e Kosovës nën dyshimin për kryerjen e veprave penale marrje ryshfeti, dhënie ryshfeti...

Ministria e Diasporës pezullon nga puna zyrtarin që dha 3 mijë euro ryshfet

para 5 muajve - Pa censure

Ministria e Diasporës ka informuar se ka pezulluar nga detyra zyrtarin P.M, i cili u arrestua me dyshimin se dha ryshfet 3 mijë euro. Sekretarja e Përgjithshme e ministrisë së Diasporës ka marrë vendim...

Suspendohet nga puna zyrtari i Ministrisë së Diasporës që u arrestua nga Policia

para 5 muajve - Gazeta e re

Ministria e Diasporës nëpërmjet një komunikate për media njofton se sot duke marrë për bazë sistemin e vijueshmërisë në punë të hyrje – daljeve dhe shkrimeve të mediave në lidhje me arrestimin e dy personave...

Ministria e Diasporës pezullon zyrtarin e dyshuar për marrje të ryshfetit

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Ministria e Diasporës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ka pezulluar zyrtarin e saj Petrit Mustafa, i dyshuar për marrje/dhënie të ryshfetit. “Me datën 08.11.2018 duke marrë për bazë...

Ministria e Diasporës pezullon zyrtarin e saj të dyshuar për ryshfet

para 5 muajve - Sovrani

Ministria e Diasporës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ka pezulluar zyrtarin e saj Petrit Mustafa, i dyshuar për marrje/dhënie të ryshfetit. “Me datën 08.11.2018 duke marrë për bazë...

Suspendohet nga puna zyrtari i Ministrisë së Diasporës që u arrestua nga Policia

para 5 muajve - KosovaPress

“Si rezultat i informatës së dërguar nga policia e Kosovës ku thuhet se bëhet fjalë pikërisht për të dyshuarin P.M., zyrtar në Ministrinë e Diasporës, është informuar Ministri i Diasporës dhe investimeve...

Malazezët tentojnë të arratisen nga burgu i Sigurisë së Lartë

para 5 muajve - Periskopi

Policia e Kosovës konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka arrestuar S. V., gardian i Shërbimit Korrektues të Kosovës, dhe P. M., shqiptar, zyrtar në Ministrinë e Diasporës...

I jep 10 euro ryshfet për policinë, lirohet i dyshuari

para 5 muajve - Telegrafi

Policia ka raportuar se dje një i dyshuar, gjersa ishte duke drejtuar autobusin, është ndalur në pikë kufitare Merdare, dhe gjatë kontrollimit të dokumenteve nga ana e policisë, i njëjti brenda librezës...

Malazezët tentojnë të arratisen nga burgu i Sigurisë së Lartë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka arrestuar S. V gardian i Shërbimit Korrektues të Kosovës  dhe P. M shqiptar, zyrtar në Ministrinë e Diasporës...

Merdare – Arrestohet shoferi i autobusit për dhënie ryshfeti

para 5 muajve - Kallxo

Një person është arrestuar nga policia në Pikën Kufitare në Merdare për dhënie ryshfeti. Sipas policisë, i dyshuari derisa ishte duke drejtuar autobusin është ndaluar dhe gjatë kontrollimit të dokumenteve...

Tenton të korruptojë policin kufitar me 10 euro, arrestohet

para 5 muajve - Koha.net

Një person ka tentuar të korruptojë policin kufitar në Merdare me 10 euro dhe është arrestuar të mërkurën. Gjatë kontrollit të dokumenteve nga ana e policisë, i njëjti brenda librezës së qarkullimit kishte...

Mësohen emrat e zyrtarëve që u arrestuan për ryshfet

para 5 muajve - Periskopi

Të mërkurën Policia e Kosovës i ka arrestuar dy zyrtarë publik bazuar në dyshime për dhënie e marrje ryshfeti. Siç ka mësuar “Koha Ditore” të arrestuar janë Stefan Veliqkoviq dhe Petrit Mustafa. Veliqkoviq...

Arrestohet Gardiani serb dhe zyrtari i Ministrisë së Diasporës për marrje dhe dhënie të rryshfetit

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit,  me datën 7 nëntor 2018, pas ndërmarrjes së veprimeve hetimore, ka bërë arrestimin e dy personave të dyshuar,...

Një shqiptar dhe një serb arrestohen për ryshfet

para 5 muajve - Gazeta e re

Policia e Kosovës, pas ndërmarrjes së veprimeve hetimore, ka arrestuar dy persona nën dyshimin për kryerjen e veprave penale marrje ryshfeti, dhënie ryshfeti dhe përvetësim në detyrë. Personat e arrestuar...

Arrestohen një gardian dhe një zyrtar për marrje ryshfeti

para 5 muajve - Periskopi

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, pas ndërmarrjes së veprimeve hetimore, ka bërë arrestimin e dy personave nën dyshimin për kryerjen e veprave penale...

Arrestohen dy persona të dyshuar për kryerjen e veprave penale ‘marrje ryshfeti’, ‘dhënie ryshfeti’ dhe ‘përvetësim në detyrë’

para 5 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, me datën 7 nëntor 2018, pas ndërmarrjes së veprimeve hetimore, ka bërë arrestimin e dy personave të dyshuar, nën...

Jep 10 euro ryshfet për policinë, lirohet

para 5 muajve - KosovaPress

I dyshuari është intervistuar dhe me urdhër të prokurorit, i njëjti është liruar në procedurë të rregullt. /KosovaPress/ Temat: merdare policia ryshfet 10 euro Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK