http://kariera.mk

Feronikeli shikon përpara

para 5 muajve - Zeri

Humbja e së mërkurës në shtëpi prej 1:0 nga FC Prishtina mysafire i ka kushtuar Feronikelit me humbje të pozitës së parë të Superligës, të cilën e ka mbajtur bukur gjatë. Por kjo nuk do të thotë se skuadra...

Nënkryetari u këndon lojtarëve për fitoren, Josa kërkon seriozitet

para 5 muajve - Koha.net

Futbollistë dhe zyrtarë të klubit Prishtina festuan gjatë fitoren kundër Feronikelit (0:1). Festën e nisur të mërkurën pasdite në stadiumin "Rexhep Rexhepi" në Drenas e vazhduan në një lokal të Prishtinës...

Prishtina e Mirel Josës me shtatë fitore radhazi, merr kryesimin e Superligës: Sulmuesit e ringjallur dhe mbrojtja e fortë ‘guri’

para 6 muajve - Telegrafi

Prishtina e Mirel Josës nuk po njeh kundërshtarë këtë edicion, sidomos në ndeshjet e fundit, ku ka mposhtur këdo që i ka dalë përpara. Në ndeshjen e mbetur të javës së 11-të, të zhvilluar sot, Prishtina...

Deklarata E Ramadanit Pas Disfatës Ndaj Prishtinës: Merituam Të Paktën Një Pikë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Strategu shkupjan i Feronikelit, Zekirija Ramadani, ishte ndarë i zhgënjyer pas disfatës që skuadra e tij e pësoi sot në derbi ndeshjen e javës së 10-të ( e mbetur) përballë Prishtinës. Feronikeli i tij...

Prishtina Mund Feronikelin E Zekirja Ramadanit Dhe Merr Kreun

para 6 muajve - Fakti Ditor

Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në derbi ndeshjen e javës së 10-të të mbetur në Superligën e Kosovës, duke mundur Feronikelin në transfertë me rezultatin minimale 1:0, njofton...

Prishtina mposht Feronikelin, merr kreun e tabelës

para 6 muajve - Klan Kosova

Prishtina ka mposhtur me rezultat minimal 1-0, Feronikelin në derbin e javës së 10-të të Superligës së Kosovës në futboll. Minuta e 57-të ishte vendimtare për fatin e takimit, kur Mario Morina arriti të...

Josa e analizon tani Prishtinën si lider, kjo është deklarata e tij!

para 6 muajve - Zeri

Mirel Josa ka mbetur i kënaqur me mënyrën se si skuadra e tij i është përgjigjur kalendarit të dendur të ndeshjeve dhe me plot sukses kanë arritur të marrin kreun e tabelës, raporton Gazetasheshi.com....

Ramadani tregon nëse Feronikeli do të mund të rikthehet sërish në pozitën e parë!

para 6 muajve - Zeri

Zekirija Ramadani është ndarë i kënaqur me angazhimin e futbollistëve të tij pavarësisht disfatës ndaj Prishtinës (0-1), e cila praktikisht edhe e zbriti nga froni i tabelës, shkruan Gazetasheshi.com....

Mirel Josa po “mprehë” thikat për titull, e nderon një “ish” i Tiranës

para 6 muajve - Newsport

Ditën e sotme janë zhvilluar dy ndeshje mjaft të rëndësishme për kreun e kampionatit kosovar. Ferizaj ka mundur me rezultatin 1-2 ndaj Kek-ut dhe Prishtina ka bërë një fitore për titull ndaj Feronikelit....

Josa pas Feronikelit: Duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë, rëndësi ka vazhdimësia

para 6 muajve - Telegrafi

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, ka folur pas fitores 0-1 në udhëtim te Feronikeli në Ipko Superligën e Kosovës. Tekniku nga Shqipëria tha se skuadra e tij duhet të vazhdojë me fitore, ndryshe ky derbi...

Ndryshon renditja, ja si duket tabela e Superligës pas dy ndeshjeve të sotme

para 6 muajve - Zeri

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e mbetura të xhiros së 10-të, shkruan zeri.info Prishtina triumfoi 1:0 në udhëtim te Feronikeli, ndërsa Ferizaj e mposhti 2:1 KEK-un. Ja si duket tabela pas këtyre ndeshjeve:

Zekirja Ramadani: Feronikeli e meritoi së paku një pikë kundër Prishtinës

para 6 muajve - Telegrafi

Prishtina ka arritur një fitore të madhe në kuadër të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Prishtinasit triumfuan në stadiumin “Rexhep Rexhepi” kundër skuadrës së Feronikelit me rezultat 1-0. Pas takimit...

Ferizaj arrin fitore të rëndësishme kundër KEK-ut

para 6 muajve - Telegrafi

Ferizaj ka arritur një fitore të madhe në kuadër të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Ferizajasit triumfuan në stadiumin “Agron Rama” kundër skuadrës së KEK-ut me rezultat 2-1, e cila gjë bëri që...

Morina nderon Josën, Prishtina merr kreun!

para 6 muajve - SuperSport

Prishtina e Mirel Josës bën goditjen e madhe. Skuadra kryeqytetase mposhti 1-0 Feronikelin brenda në Drenas në sfidën e prapambetur të javës së 10-të, duke marrë kryesimin e IPKO Superligës së Kosovës...

Ferizaj u kthehet fitoreve

para 6 muajve - Koha.net

Ferizaj ka mposhtur KEK-un në Obiliq me rezultat 2 me 1 për t’iu kthyer fitoreve pas tri humbjeve e një barazimi në Superligë. Dren Gashi dhe Ervin Kacari shënuan për Ferizajn që del në pozitën e 10 me...

Prishtina merr kreun me fitoren ndaj rivalit për titull

para 6 muajve - Koha.net

Prishtina ka mposhtur Feronikelin me rezultat 1 me 0 për të marrë kreun e tabelës në Superligën e Kosovës. Mario Morina realizoi golin e vetëm për t’ia siguruar fitoren ekipit nga kryeqyteti dhe për t’ia...

Prishtina me 10 futbollistë e mposht Feronikelin, merr kreun në Superligë

para 6 muajve - Gazeta Express

Prishtina me 10 futbollistë në fushë e ka mundur Feronikelin në super ndeshjen e Ipko Superligën e Kosovës të mërkurën në Drenas, duke ia rrëmbyer pozitën e parë. Goli i vetëm i Mario Morinës ishte i mjaftueshëm...

Prishtina fiton derbin, bëhet lidere e re e Superligës

para 6 muajve - Zeri

Sot po zhvillohen dy ndeshje të mbetura të xhiros së 10-të të Superligës së Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info. Pa dyshim, ndeshja kryesore do të jetë ajo në mes të Feronikelit dhe Prishtinës, dy skuadrat...

Prishtina e fiton derbin ndaj Feronikelit, ngjitet në krye të tabelës

para 6 muajve - Lajmi.net

Prishtina e ka fituar derbin ndaj Feronikelit. Prishtina shënoi fitore minimale në javën e 14-të të Ipko Superligës së Kosovës ndaj Feronikelit, me rezultat 0 me 1. Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa...

Befason Josa: Në Drenas shkuam për barazim

para 6 muajve - Ekonomia Online

Prishtina ka mposhtur Feronikelin me rezultat 0-1 në stadiumin Rexhep Rexhepi në Drenas. Pas ndeshjes, trajneri i skuadrës nga kryeqyteti, Mirel Josa ka thënë se në Drenas ka shkuar të paktën për barazim....

Feronikeli - Prishtina, derbi i kreut

para 6 muajve - Zeri

Dy skuadrat më të fuqishme të futbollit kosovar këtë sezon, Feronikeli dhe Prishtina, do t’i matin forcat sot në duelin e mbetur në mes tyre, i cili do të luhet në Drenas. “Nikli” me rezultat pozitiv synon...

Superliga LIVE

para 6 muajve - Zeri

Sot po zhvillohen dy ndeshje të mbetura të xhiros së 10-të të Superligës së Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info. Pa dyshim, ndeshja kryesore do të jetë ajo në mes të Feronikelit dhe Prishtinës, dy skuadrat...

Prishtina merr kreun e Superligës së Kosovës pas e mposhti Feronikelin

para 6 muajve - Sovrani

Prishtina me 10 futbollistë në fushë e ka mundur Feronikelin në super ndeshjen e Ipko Superligën e Kosovës të mërkurën në Drenas, duke ia rrëmbyer pozitën e parë. Goli i vetëm i Mario Morinës ishte i mjaftueshëm...

Prishtina fiton derbin e titullit, Ferizaj atë të mbijetesës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Prishtina ka triumfuar në derbin e titullit përballë Feronikelit me rezultat minimal 0-1, raporton Gazetasheshi.com. Golin e vetëm në ndeshje e realizoi Mario Morina në minutën e 57-të të ndeshjes. Përkundër...

Prishtina tregon forcën ndaj Feronikelit, i rrëmben vendin e parë

para 6 muajve - Periskopi

Ka përfunduar ndeshja në Drenas mes Feronikelit dhe Prishtinës. Ndeshja e mbetur e javës së dhjetë në Superligën e Kosovës, e zhvilluar në ”Rexhep Rexhepi”, i ka takuar Prishtinës. Skuadra e Mirel Josës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK