http://kariera.mk

Nora prek finalen, Kosova siguron tri medalje

para 5 muajve - Zhurnal

Nora Gjakova ka mundur në gjysmëfinale sllovenen Kaja Kajzer Kjo është xhudistja e tretë kosovare që arrin në një finale të Grand Prix’it në Tashkent të Uzbekistanit. Nora mundi me ippon Kajzerin për të...

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kapin finalet në Grand Prix ‘Tashkent 2018’

para 5 muajve - Telegrafi

Xhudistet tona, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kanë kaluar në finalen e madhe të Grand Prix ‘Tashkent 2018’. Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kanë vazhduar me fitore në Grand Prixin e xhudos që po...

E jashtëzakonshme: Majlinda Kelmendi në finale të Grand Prix

para 5 muajve - Zeri

Majlinda Kelmendi ka siguruar finalen e madhe në Grand Prix në Uzbekistan. Kampionia olimpike, Majlinda Kelmeni, ka kaluar në finale të Grand Prix. Xhudistja nga Kosova ka arritur që më lehtësi ta fitojë...

Distria në finale

para 5 muajve - Zeri

Distria Krasniqi ka kaluar në finale të Grand Prix të xhudos që është duke u mbajtur në Uzbekistan Krasniqi e mundi në gjysmëfinale Amber Gersjes për të kaluar në finale ku do të përballet me Eva Csernoviczi nga Hungaria.

‘Het-trik’ i vashave nga Kosova, në finale edhe Nora Gjakova

para 5 muajve - Zeri

Edhe Nora Gjakova ka siguruar finalen në Grand Prix e xhudos në Uzbekistan. Pas Majlinda Kelmendit dhe Distra Krasniqit të cilat kaluan në finale edhe Nora Gjakova është kualifikuar në finale të Grand...

Madhështore, Majlinda dhe Distria në finale të Grand Prix’it në Uzbekistan

para 5 muajve - OraInfo

Dy xhudistët kosovare, Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi kanë kaluar në finale të Grand Prix’it të xhudos që është duke u mbajtur në Uzbekistan. Majlinda e mposhti me ippon, Ana Perez Box, duke kaluar...

Majlinda Kelmendi kalon në finale të Grand Prix ‘Tashkent 2018’

para 5 muajve - Telegrafi

Xhudistja jonë, Majlinda Kelmendi ka kaluar në finalen e madhe të Grand Prix ‘Tashkent 2018’. Kelmendi ka arritur të fitojë edhe garën e radhës në Grand Prixin që po mbahet në Uzbekistan. Xhudistja jonë...

Nora prek finalen, Kosova siguron tri medalje

para 5 muajve - Gazeta Express

Nora Gjakova ka mundur në gjysmëfinale sllovenen Kaja Kajzer Kjo është xhudistja e tretë kosovare që arrin në një finale të Grand Prix’it në Tashkent të Uzbekistanit. Nora mundi me ippon Kajzerin për të...

‘Het-trik’ i vashave nga Kosova, në finale edhe Nora Gjakova

para 5 muajve - Lajmi.net

Edhe Nora Gjakova ka siguruar finalen në Grand Prix e xhudos në Uzbekistan. Pas Majlinda Kelmendit dhe Distra Krasniqit të cilat kaluan në finale edhe Nora Gjakova është kualifikuar në finale të Grand...

Edhe Distria Krasniqi siguron finalen në Uzbekistan

para 5 muajve - Lajmi.net

Xhudistet nga Kosova vazhdojnë të regjistrojnë paraqitje mbresëlënëse në Grand Prixin e xhudos në Uzbekistan. Pas Majlinda Kelmendit, është tani Distria Krasniqi që ka siguruar finalen. Krasniqi ka arritur...

Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi arrijnë në gjysmëfinale të Grand Prix ‘Tashkent 2018’

para 5 muajve - Telegrafi

Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi janë afër të stolisen me medalje në Grand Prixin ‘Tashkent 2018’ pasi kanë arritur në gjysmëfinale. Vajzat tona në xhudo, janë në rrugë të mirë për...

Majlinda dhe Distria në finale të Grand Prix’it në Uzbekistan

para 5 muajve - Gazeta Express

Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi kanë kaluar në finale të Grand Prix’it të xhudos që është duke u mbajtur në Uzbekistan Majlinda e mposhti me ippon, Ana Perez Box, duke kaluar në finale të kësaj...

E jashtëzakonshme: Majlinda Kelmendi në finale të Grand Prix

para 5 muajve - Lajmi.net

Majlinda Kelmendi ka siguruar finalen e madhe në Grand Prix në Uzbekistan. Kampionia olimpike, Majlinda Kelmeni, ka kaluar në finale të Grand Prix. Xhudistja nga Kosova ka arritur që më lehtësi ta fitojë...

Gjysmëfinalen e Grand Prix e arrin edhe Distria Krasniqi

para 5 muajve - Lajmi.net

Distria Krasniqi është xhudistja e radhës nga Kosova që ka siguruar gjysmëfinalen në Grand Prix në Uzbekistan. Xhudistja jonë në çerekfinale ka mundur gjermanen, Katharina Menz. Në gjysmëfinale, Krasniqi...

Edhe Nora Gjakova në gjysmëfinale

para 5 muajve - Lajmi.net

Edhe Nora Gjakova ka siguruar gjysmëfinalen në garën Grand Prix në Uzbekistan. Po vazhdon paraqitja e mirë e vashave të Kosovës. Pas Majlinda Kelmendit, është tani Nora Gjakova që ka siguruar gjysmëfinalen....

Edhe Nora Gjakova në gjysmëfinale

para 5 muajve - Gazeta Express

Nora Gjakova ka kaluar në gjysmëfinale të Grand Prix që është duke u mbajtur në Tashkent të Uzbekistanit Nora në çerekfinale ka mundur xhudisten nga Polonia Julia Kowalczyk në kategorinë -57 kg. Pas pak...

Majlinda Kelmendi siguron gjysmëfinalen në Grand Prix në Uzbekistan

para 5 muajve - Lajmi.net

Majlinda Kelmendi ka siguruar gjysmëfinalen në Grand Prix në Uzbekistan. Xhudistja nga Kosova po vazhdon me formë të mirë pas kthimit nga lëndimi. Kampionia Olimpike në Grand Prix në Uzbekistan, ka siguruar...

Majlinda Kelmendi në gjysmëfinale të Grand Prix’it në Uzbekistan

para 5 muajve - Gazeta Express

Majlinda Kelmendi ka arritur në gjysmëfinale të Grand Prix në Uzbekistan Kelmendi në gjysmëfinale ka mposhtur Reka Pupp nga Hungaria duke arritur kështu në gjysmëfinale. Majlinda ishte kualifikuar direkt...

Nora dhe Distria në çerekfinale të Grand Prix’it në Uzbekistan

para 5 muajve - Gazeta Express

Xhudistet kosovare, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi e kanë nisur shumë mirë rrugëtimin e tyre në garën e Taxhikistanit Të dy xhudistët kosovare kanë arritur që të jenë në çerekfinale të këtij turneu....

Kosova nis me fitore rrugëtimin drejt medaljeve në Uzbekistan

para 5 muajve - Koha.net

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë nisur me fitore rrugëtimin drejt medaljeve në Grand Prixin që po mbahet në Tashkent të Uzbekistanit. Krasniqi fitoi në raundin e dytë ndaj izraelites Tamar Malca...

Edhe Nora Gjakova në gjysmëfinale

para 5 muajve - AlbPortali

Po vazhdon paraqitja e mirë e vashave të Kosovës. Loading... Pas Majlinda Kelmendit, është tani Nora Gjakova që ka siguruar gjysmëfinalen. Nora në çerekfinale ka mundur xhudisten nga Polonia Julia Kowalczyk...

E jashtëzakonshme: Majlinda Kelmendi në finale të Grand Prix!

para 5 muajve - Fakti Ditor

Majlinda Kelmendi ka siguruar finalen e madhe në Grand Prix në Uzbekistan. Kampionia olimpike, Majlinda Kelmeni, ka kaluar në finale të Grand Prix. Xhudistja nga Kosova ka arritur që më lehtësi ta fitojë...

Kampionet vazhdojnë garat për normën Olimpike

para 5 muajve - Arena Ring

Kombëtarja jonë e xhudos, e prirë nga kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, do të garojë sot  deri të dielën në Grand Prix “Tashkent 2018”, që mbahet në Uzbekistan. Krahas Majlindës, që garon në kategorinë...

Edhe Nora Gjakova në gjysmëfinale

para 5 muajve - Bota Press

Nora Gjakova ka kaluar në gjysmëfinale të Grand Prix që është duke u mbajtur në Tashkent të Uzbekistanit. Nora në çerekfinale ka mundur xhudisten nga Polonia Julia Kowalczyk në kategorinë -57 kg, shkruan...

Majlinda Kelmendi prek gjysmëfinalen në Grand Prix

para 5 muajve - Sovrani

Majlinda Kelmendi ka arritur në gjysmëfinale të Grand Prix në Uzbekistan. Kelmendi në gjysmëfinale ka mposhtur Reka Pupp nga Hungaria duke arritur kështu në gjysmëfinale. Majlinda ishte kualifikuar direkt...

Nora dhe Distria në çerekfinale të Grand Prix’it në Uzbekistan

para 5 muajve - Sovrani

Xhudistet kosovare, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi e kanë nisur shumë mirë rrugëtimin e tyre në garën e Taxhikistanit Të dy xhudistët kosovare kanë arritur që të jenë në çerekfinale të këtij turneu....

Xhudistët kosovarë të premten nisin garat në Grand Prix në Uzbeskistan

para 5 muajve - Koha.net

Xhudistët nga Kosova do të vazhdojnë garat në Grand Prix-in e “Tashkentit” të Uzbekistanit që nis të premten. Medalistja olimpike Majlinda Kelmendi, që momentalisht renditet si xhudistja e 22-të në botë...

Kampionet prej nesër garojnë në Grand Prix “Tashkent 2018”

para 5 muajve - Periskopi

Kombëtarja jonë e xhudos, e prirë nga kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, do të garojë prej nesër (e premte) deri të dielën në Grand Prix “Tashkent 2018”, që mbahet në Uzbekistan. Krahas Majlindës,...

VIDEO – Distria Krasniqi me sytë kah Lojërat Olimpike

para 5 muajve - Kallxo

Distria Krasniqi në Grand Slam-in në Abu Dhabi në kategorinë e 48 kilogramëve ka fituar medaljen e argjendtë, duke u shpallur nënkampione. 23 vjeçarja nga qyteti i xhudos, Peja, shkoi sigurt në finale...

Minuta e Artë e Nora Gjakovës

para 6 muajve - Arena Ring

Momenti të cilin e kishte pritur me vite i erdhi shumë shpejt Nora Gjakovës. Skena ishte vendosur në Abu Dabi të Emirateve të Bashkuara Arabe në kuadër të Grand Slam në xhudo, në kategorinë e 57 kilogramëve....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK