http://kariera.mk

94 milionë euro fonde për bujqësinë shqiptare

para 7 muajve - Telegrafi

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, bën të ditur se më datën 30 nëntor 2018, fillojnë aplikimet për mbështetjen më të madhe financiare në bujqësi, agropërpunim dhe zhvillim rural. Qeveria shqiptare...

Rama: 94 milionë euro fonde për bujqësinë, më 30 nëntor nisin aplikimet

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Facebook bën të ditur se më datën 30 nëntor 2018, fillojnë aplikimet për mbështetjen më të madhe financiare në bujqësi, agropërpunim dhe zhvillim rural....

“Fillon nga data 30 nëntor”, Rama jep njoftimin e rëndësishëm

para 7 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një ftesë për të përfituar nga programet mbështetëse në bujqësi. Rama i bën thirrje të interesuarve të aplikojnë duke filluar nga data 30 nëntor duke prezantuar...

VIDEO/ Rama ka një ftesë për shqiptarët: Aplikoni duke filluar nga 30 Nëntori…

para 7 muajve - Java News

Kryeministri Rama e ka nisur diten me nje ftese per gjithe shqiptaret e interesuar qe duan te perfitojne nga programet mbështetëse në bujqësi Me nje video informuese, postuar ne faqen e tij ne Facebook,...

94 milionë euro fonde për bujqësinë shqiptare

para 7 muajve - KosovaPress

Qeveria shqiptare dhe Bashkimi Evropian, në kuadër të projektit IPARD financojnë 94 milionë euro për investime në fermë, investime për përpunimin dhe tregtimin e produkteve bujqësore e blegtorale si dhe...

Në më pak së një vit Komuna e Skenderajt subvencionoi 200 fermerë

para 7 muajve - Koha.net

Dhjetë fermerëve të komunës së Skenderajt kanë nënshkruar sot kontratat për mbështetje direkte në sektorë të ndryshëm të bujqësisë. Katër fermerë kanë përfituar: mekanizëm bujqësor, mbjellëse misëri, plug,...

Në më pak së një vit Komuna e Skenderajt subvencionon 200 fermerë

para 7 muajve - Telegrafi

Në praninë e kryetarit të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, nëpërmjet drejtorit për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Sokol Sallahu, drejtorit ekzekutiv të Iniciativës për Zhvillimin e Bujqësisë në...

Drenasi e IADK nënshkruan marrëveshje për të përkrahur fermerët e kthyer

para 7 muajve - Koha.net

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka pritur sot drejtorin ekzekutiv të Inciativës për Zhvillimin e Bujqësisë së Kosovës (IADK), Zenel Bunjaku, me të cilin ka nënshkruar marrëveshje për bashkëpunim....

Latifi dhe Duraku kanë vizituar fermerët përfitues të serave në fshatin Krushë e Madhe

para 7 muajve - Ekonomia Online

Gjatë ditës së sotme, kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi dhe drejtori i Drejtorisë për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, kanë vizatuar fshatin Krushë e Madhe ku kanë  parë nga afër realizimin...

Për më pak se një vit Komuna e Skenderajt subvencionon 200 fermerë

para 7 muajve - KosovaPress

Kryetari Jashari është shprehur i lumtur me këtë mbështetje, duke premtuar se ndihma e Komunës, nëpërmjet subvencioneve do të vazhdojë edhe në të ardhmen. “Me nënshkrimin e 10 kontratave tjera me fermerët...

Kryetari Lladrovci dhe IADK nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka pritur në takim Drejtorin Ekzekutiv të Inciativës për Zhvillimin e Bujqësisë së Kosovës, Zenel Bunjaku, me ç’rast kanë nënshkruar marrëveshje për bashkëpunim....

Komuna e Studeniçanit sesion informativ për njoftim të bujqëve mbi fondet IPARD dhe institucionet shtetërore

para 7 muajve - AlbPortali

Komuna e Studeniçanit në bashkepunim me Agjensionin për nxitje të zhvillimit të bujqësisë organizon sesion informativ për njoftim të bujqëve të Komunës së Studeniçanit me programet dhe mundësitë që i ofrojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK