http://kariera.mk

Tri dekadat e Murit që ndau botën

para 5 muajve - Gazeta Tema

Përshkrimi: muri i sigurisë, materiali: beton arme, perimetri: 155 km, lartësia: 3.60m, vendi: Berlini lindor i Republikës Federale Demokratike të Gjermanisë, inagurimi: 13 gusht të 1961, domethënia: simboli...

Tri dekadat e Murit që ndau botën

para 5 muajve - Bota.al

Përshkrimi: muri i sigurisë, materiali: beton arme, perimetri: 155 km, lartësia: 3.60m, vendi: Berlini lindor i Republikës Federale Demokratike të Gjermanisë, inagurimi: 13 gusht të 1961, domethënia: simboli...

Reflektime nga rënia e Murit: “Deutschland, Deutschland!”

para 5 muajve - Bota.al

REFLEKSIONE: ”Deutschland, Deutschland!” Ishte lajmi i jetës. Pasi kisha punuar për 30 orë me radhë përpara Portës së Brandenburgut, u ula në platformën tonë televizive (CNN) në orën pesë të mëngjesit,...

Reflektime nga rënia e Murit: “Deutschland, Deutschland!”

para 5 muajve - 24 ore

”Ishte lajmi i jetës. Pasi kisha punuar për 30 orë me radhë përpara Portës së Brandenburgut, u ula në platformën tonë televizive (CNN) në orën pesë të mëngjesit, duke renditur shënimet, kabllogramët dhe...

Shembja e “Murit të turpit” para 29 vitesh

para 5 muajve - Shenja

Muri i Berlinit që e ndante në dy pjesë kryeqytetin e Gjermanisë, Berlinin, në lindje dhe perëndim pas Luftës së Dytë Botërore dhe që njihej edhe me emrim “Muri i turpit” u shemb para 29 vitesh, shkruan...

Shembja e “Murit të turpit” para 29 vitesh

para 5 muajve - Gazeta e re

Rreth 3 milionë persona në mesin e të cilëve veçanërisht të rinj të arsimuar dhe të kualifikuar mes viteve 1949-1961, ikën në Perëndim nga Gjermania Lindore, ekonomia e së cilës përkeqësohej. Muri i Berlinit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK