http://kariera.mk

Ndahen binjaket në Australi, operacioni zgjati 6 orë dhe morën pjesë 18 mjekë

para 5 muajve - Ina

Kirurgët kanë ndarë me sukses dy binjaket, Nima dhe Dawa, pas një përpjekjeje maratonë që përfshiu një ekip mjekësor prej 18 vetash. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, duke folur në Spitalin Mbretëror...

Ndahen binjaket në Australi, operacioni zgjati 6 orë dhe morën pjesë 18 mjekë

para 5 muajve - Telegrafi

Kirurgët kanë ndarë me sukses dy binjaket, Nima dhe Dawa, pas një përpjekjeje maratonë që përfshiu një ekip mjekësor prej 18 vetash. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, duke folur në Spitalin Mbretëror...

Australi, ndahen binjaket siameze. Në operacion ishin 18 mjekë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Një operacion i rëndësishëm është bërë në pediatrinë në Melbourne të Australisë, ku dy binjake siameze janë ndarë. Sipas mediave Nima e Daëa Zagmo, di 15 muajshe arritën që ta kalojnë operacionin me sukses....

Binjaket ndahen pas një opercioni të gjatë

para 5 muajve - RTV 21

Binjaket e ngjitura ndahen pas një operacioni që zgjati me orë Kirurgët në Australi ia dolën mbanë që me anë të një operacion i cili zgjati 6 orë t’i ndajnë binjaket “e ngjitura” nga Bhutan, sipas tyre...

Ndahen binjaket siameze pas një operacioni të suksesshëm

para 5 muajve - Medial

Kirurgët në Australi kanë ndarë binjaket siameze në një operacion të sukseshëm. Vajzat 15 muajshe, Nima dhe Dawa Pelden, ishin bashkuara në pjesën e barkut dhe kishin një mëlçi të përbashkët. Kirurgu Joe...

Binjkët do ndahen, njihuni me ndërhyrjen e vështirë kirurgjikale

para 5 muajve - Tetova Sot

Kirurgët në Australi kanë filluar një operacion kompleks për të ndarë binjakët e Bhutanës së bashku. Vajzat 15-vjeçare, Nima dhe Dawa Pelden, janë bashkuar në bust dhe ndajnë një mëlçi dhe ndoshta një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK