http://kariera.mk

KE ul parashikimin për rritje ekonomike në 2019

para 4 muajve - Gazeta e re

Komisioni Europian ka rishikuar lehtësisht në rënie parashikimin e tij për rritjen e eurozonës për vitin 2019 duke paralajmëruar ndaj pasigurive në rritje në nivel botëror. Ekzekutivi europian parashikon...

Eurozona rishikohet në rënie

para 4 muajve - Medial

Ekonomia e Eurozonës pritet të ngadalësohet në vitet e ardhshme, ndërkohë që blloku përballet me rreziqe nga politikat ekonomike të Shteteve të Bashkuara, divorci i pasigurt i Britanisë dhe planet e shpenzimeve...

Eurozona rishikohet në rënie

para 4 muajve - Telegrafi

Ekonomia e Eurozonës pritet të ngadalësohet në vitet e ardhshme, ndërkohë që blloku përballet me rreziqe nga politikat ekonomike të Shteteve të Bashkuara, divorci i pasigurt i Britanisë dhe planet e shpenzimeve...

Moscovici ‘shuplakë’ Italisë: Asnjë kompromis mbi rregullat buxhetore të BE-së

para 5 muajve - Gazeta Tema

Shefi i ekonomisë së Bashkimit Europian, Pierre Moscovici, ka këmbëngulur se nuk do të ketë asnjë kompromis me Italinë mbi rregullat buxhetore të BE-së, ndërsa zbuloi projeksionet më të fundit ekonomike...

BE: Rritja ekonomike e Shqipërisë, 4.1%

para 5 muajve - Medial

Komisioni Europain tha të enjten se rriti parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë këtij viti në 4.1% nga 3.6% që pritej në maj. Rritja ekonomike mendohet të jetë e qëndrueshme, e nxitur...

BE: Rritja ekonomike e Shqipërisë, 4.1%

para 5 muajve - Portalb

Komisioni Europain tha të enjten se rriti parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë këtij viti në 4.1% nga 3.6% që pritej në maj, transmeton Top Channel. Rritja ekonomike mendohet të jetë...

BE: Rritja ekonomike e Shqipërisë, 4.1%

para 5 muajve - Lajmi.net

Komisioni Europain tha të enjten se rriti parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë këtij viti në 4.1% nga 3.6% që pritej në maj. Rritja ekonomike mendohet të jetë e qëndrueshme, e nxitur...

Parashikimi i Komisionit Evropian: Rritja ekonomike e Shqipërisë, 4.1%!

para 5 muajve - Java News

Komisioni Europain tha të enjten se rriti parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë këtij viti në 4.1% nga 3.6% që pritej në maj. Rritja ekonomike mendohet të jetë e qëndrueshme, e nxitur...

Tensionet tregtare ndërkombëtare, KE ul parashikimin për rritje ekonomike në 2019

para 5 muajve - Java News

Komisioni Europian ka rishikuar lehtësisht në rënie parashikimin e tij për rritjen e eurozonës për vitin 2019 duke paralajmëruar ndaj pasigurive në rritje në nivel botëror. Ekzekutivi europian parashikon...

Bashkimi Evropian pesimist për buxhetin e Italisë

para 5 muajve - KosovaPress

Në parashikimin e tij të vjeshtës për zonën euro, komisioni ka vlerësuar se Italia do të ketë një deficit buxhetor prej 2,9% në 2019 dhe 3,1% në vitin 2020. Komisioni Evropian ka hedhur poshtë projektbuxhetin...

Draghi, Italisë: Borxhi i lartë dhe ekonomia e dobët, detyrojnë disiplinë fiskale

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Bankës Qendrore Europiane, Mario Draghi, i bëri thirrje ministrit italian të financave se borxhi i lartë i vendit kërkon një disiplinë më të ashpër fiskale se ç’kërkon rregullorja e Bashkimit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK