http://kariera.mk

Avatar në vend të policëve në kufi

para 4 muajve - Lajmi.net

Ai që do të dojë të hyjë në Bashkimin Evropian në të ardhmen nuk do të takojë në kufi një njeri prej mishi e gjaku, por një nëpunës policie të krijuar nga kompjuteri. Avatari do të verifikojë nga njëra...

S’ka më mashtrime në kufi! BE pritet të fusë detektorë zbulues të gënjeshtrave

para 4 muajve - Telegrafi

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjeshtrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

S’ka më mashtrime në kufi! BE pritet të fusë detektorë zbulues të gënjeshtrave

para 4 muajve - Ina

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjeshtrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

S’ka më mashtrime në kufi! BE pritet të fusë detektorë zbulues të gënjeshtrave

para 4 muajve - Medial

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjeshtrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

BE teston detektorë zbulues të gënjeshtrave në kufi

para 4 muajve - Alsat-M

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

BE teston detektorë zbulues të gënjeshtrave në kufi

para 4 muajve - Zhurnal

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjeshtrave, BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

S’ka më mashtrime në kufi! BE pritet të fusë detektorë zbulues të gënjeshtrave

para 4 muajve - Shenja

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjeshtrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

BE teston detektorë zbulues të gënjeshtrave në kufi

para 4 muajve - Gazeta Shqip

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjeshtrave, BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

BE, edhe me test të gënjeshtrës për të kaluar kufirin

para 4 muajve - Albinfo

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjeshtrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze...

BE teston detektorë zbulues të gënjeshtrave në kufi

para 4 muajve - Gazeta e re

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

Kujdes në kufi! Ky është "polici" i BE-së, që nuk e ha sapunin për djathë

para 4 muajve - Albeu

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

BE teston detektorë zbulues të gënjeshtrave në kufi

para 4 muajve - DW

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

Inovacioni në kufijtë e BE, policët zëvendësohen nga Inteligjenca Artificiale

para 4 muajve - Gazeta Tema

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

S’ka më mashtrime në kufi! BE pritet të fusë detektorë zbulues të gënjeshtrave

para 4 muajve - Republika

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjeshtrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

Avatar në vend të policëve në kufi

para 4 muajve - Ekonomia Online

Ai që do të dojë të hyjë në Bashkimin Evropian në të ardhmen nuk do të takojë në kufi një njeri prej mishi e gjaku, por një nëpunës policie të krijuar nga kompjuteri. Avatari do të verifikojë nga njëra...

Bëni kujdes në kufi, ky është “polici” i BE-së, që nuk e ha sapunin për djathë

para 4 muajve - InfoShqip

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

Inteligjenca Artificiale zëvendëson policët, ja si do bëhen kontrollet në kufijtë e BE

para 4 muajve - Java News

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet e testeve jo serioze....

“Sfinksi” kundër gënjeshtarëve në portat e BE-së. Europa qesharake e kohës sonë

para 4 muajve - Respublica

Deutsche Welle raporton për një nismë që parashikon përdorimin e teknologjisë për hyrjen në kufijtë e Bashkimit Europian. Zyrtarët e këtij unioni i kanë hapur rrgën testimit të kontrolleve nga avatarë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK