http://kariera.mk

Austria akuzon ish-kolonelin për spiunazh te rusët

para 4 muajve - Zhurnal

Një oficer i lartë i ushtrisë austriake besohet të ketë spiunuar për Moskën gjatë të paktën dy dekadave, ka bërë të ditur të premten Vjena zyrtare, duke iu bashkuar listës së vendeve që zbulojnë raste...

Austria akuzon ish-kolonelin për spiunazh te rusët

para 4 muajve - Koha.net

Një oficer i lartë i ushtrisë austriake besohet të ketë spiunuar për Moskën gjatë të paktën dy dekadave, ka bërë të ditur të premten Vjena zyrtare, duke iu bashkuar listës së vendeve që zbulojnë raste...

Ushtaraku austriak dyshohet se spiunoi për Rusinë për 20 vjet

para 4 muajve - Lajmi.net

Autoritetet austriake morën në pyetje një oficer të pensionuar ushtarak, nën dyshimet se ka spiunuar për Rusinë për gati 20 vjet, bëri të ditur kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz. Ai po ashtu tha se...

Ushtaraku austriak dyshohet se spiunoi për Rusinë për 20 vjet

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Autoritetet austriake morën në pyetje një oficer të pensionuar ushtarak, nën dyshimet se ka spiunuar për Rusinë për gati 20 vjet, bëri të ditur kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz. Ai po ashtu tha se...

Ushtaraku austriak dyshohet se spiunoi për Rusinë për 20 vjet

para 4 muajve - Ekonomia Online

Autoritetet austriake morën në pyetje një oficer të pensionuar ushtarak, nën dyshimet se ka spiunuar për Rusinë për gati 20 vjet, bëri të ditur kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz. Ai po ashtu tha se...

Kurz e bën publike se një kolonel austriak dyshohet si agjent i Rusisë

para 4 muajve - Koha.net

Vjenë, 9 nëntor – Një kolonel i ushtrisë austriake, në pension, dyshohet për spiunazh për llogari të Rusisë, gjatë shumë dekadave, njoftoi sot para medias kancelari austriak, Sebastian Kurz. Oficeri kishte...

Kurz: Një kolonel në pension dyshohet si agjent i Rusisë

para 4 muajve - Alsat-M

Një kolonel i ushtrisë austriake, në pension, dyshohet për spiunazh për llogari të Rusisë, gjatë shumë dekadave, njoftoi sot para medias kancelari austriak, Sebastian Kurz. Oficeri kishte filluar të punonte...

Kurz e bën publike se një kolonel austriak dyshohet si agjent i Rusisë

para 4 muajve - Shenja

Një kolonel i ushtrisë austriake, në pension, dyshohet për spiunazh për llogari të Rusisë, gjatë shumë dekadave, njoftoi sot para medias kancelari austriak, Sebastian Kurz. Oficeri kishte filluar të punonte...

Ushtaraku austriak dyshohet se spiunoi për Rusinë për 20 vjet

para 4 muajve - Gazeta e re

Autoritetet austriake morën në pyetje një oficer të pensionuar ushtarak, nën dyshimet se ka spiunuar për Rusinë për gati 20 vjet, bëri të ditur kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz. Ai po ashtu tha se...

Kurz e bën publike se një kolonel austriak dyshohet si agjent i Rusisë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Vjenë, 9 nëntor – Një kolonel i ushtrisë austriake, në pension, dyshohet për spiunazh për llogari të Rusisë, gjatë shumë dekadave, njoftoi sot para medies kancelari austriak, Sebastian Kurz. Oficeri kishte...

​ Kurz: Një kolonel në pension dyshohet si agjent i Rusisë

para 4 muajve - KosovaPress

Oficeri kishte filluar të punonte me shërbimet sekrete ruse në vitet ’90 dhe kishte vazhduar aktivitetet e tij deri këtë vit. “Ambasadori i Rusisë në Vjenë u thërrit nga ministri austriak i Punëve të Jashtme,...

Pas një forumi intrigues ruso-gjerman

para 4 muajve - Medial

Disa ditë më parë në Moskë u zhvilluan disa veprimtari me rastin e 25-vjetorit të krijimit të forumit të shoqërisë civile Rusi-Gjermani, i cili ka mbi 400 anëtarë, personalitete politike, të biznesit,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK