http://kariera.mk

Kejt Burns kandidate e Trumpit për ambasadore në Shkup

para 5 muajve - Shenja

Kejt Mari Burns do të jetë ambasadorja e re e SHBA-së në Maqedoni. Nominimi i saj nga ana e presidentit Donald Trump do të duhet të konfirmohet nga Senati i SHBA-së. Në nominimin theksohet se Burns është...

Kejt Meri Bërns, ambasadorja e re e SHBA-ve në Maqedoni

para 5 muajve - Alsat-M

Presidenti amerikan Donald Tramp propozoi Kejt Meri Bërns për ambasadore të SHBA-së në Maqedoni. Ajo duhet ta zëvendësojë ambasadorin aktual Xhes Bejli. Sipas Shtëpisë së Bardhë, Meri Bërns në Shkup do...

Kate Marie Byrnes, ambasadorja e re amerikane në Shkup

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor – Përmes një postimi në Tuitter, ambasadori aktual amerikan në vend Xhes Bejli ka bërë të ditur se një tjetër diplomate e karierës pritet të zë vendin e tij duke u emëruar kështu ambasadore...

Kjo është Kate Marie Byrnes, e nominuara për ambasadore të SHBA-ve në Shkup

para 5 muajve - Telegrafi

Kate Marie Byrnes do të jetë ambasadorja e re e SHBA-së në Maqedoni. Nominimi i saj nga ana e presidentit Donald Trump do të duhet të konfirmohet nga Senati i SHBA-së. Në nominimin theksohet se Byrnes...

Byrnes do ta trashëgojë Bailyn në Maqedoni

para 5 muajve - Telegrafi

Ambasadori aktual i SHBA-ve në Maqedoni, Jess Baily e ka shpërndarë lajmin në Twitter se Kate Marie Byrnes do ta trashëgojë atë në pozitën e ambasadorit, pas vendimit të Presidentit Donalt Trump, njofton...

Zëri i SHBA-së nga Vjena në Shkup: Kush është ambasadorja e re Kejt Mari Burns

para 5 muajve - Medial

Kejt Mari Burns do të jetë ambasadore e re e SHBA-së në Maqedoni. Nominimi i saj nga presidenti amerikan Donald Tramp do të duhet të miratohet nga Senati i SHBA-së. Në nominimin thuhet se Burns është diplomate...

Kjo është ambasadorja e re e ShBA-ve në Maqedoni

para 5 muajve - Ina

Ambasadori aktual i SHBA-ve në Maqedoni, Jess Baily e ka shpërndarë lajmin në Twitter se Kate Marie Byrnes është nominuar për ta trashëguar atë në pozitën e ambasadorit, pas vendimit të Presidentit Donalt...

Kjo është ambasadorja e re e SHBA-ve në Maqedoni

para 5 muajve - Medial

Në vend të ambasadorit të deritanishëm Jess Baily në Shkup do të vjen një diplomate me karrierë. Lajmin për këtë e ka bërë të ditur vetë ambasadori Baily, duke informuar se Kate Marie Byrnes do të jetë...

Presidenti amerikan Tramp nominoi ambasadore të re të SHBA-ve në Maqedoni

para 5 muajve - Portalb

Diplomatja me karrierë në Departamentin e Shtetit, për momentin në funksion të zëvendës shefit të misionit në ambasadën e SHBA-së në Greqi, Kate Byrnes, është e nominuar nga presidenti Donald Trump, për...

Këto janë qëndrimet e ambasadores se re amerikane për Ivanovin dhe ngjarjet e 27 prillit

para 5 muajve - Portalb

Ambasadorja e propozuar nga Donal Trupm, për Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Maqedoni, Kejt Brns, në fjalimin e saj të fundit e ka dënuar ashpër  dhunën e 27 prillit në Kuvend, duke shprehur përkrahje...

Kush është Kejt Mari Burns, ambasadorja e re e SHBA-së në Shkup

para 5 muajve - Shenja

Kejt Mari Burns do të jetë ambasadorja e re e SHBA-së në Maqedoni. Nominimi i saj nga ana e presidentit Donald Trump do të duhet të konfirmohet nga Senati i SHBA-së. Në nominimin theksohet se Burns është...

Kjo është ambasadorja e re e SHBA-ve në Maqedoni

para 5 muajve - Tetova Sot

Në vend të ambasadorit të deritanishëm Jess Baily në Shkup do të vjen një diplomate me karrierë. Lajmin për këtë e ka bërë të ditur vetë ambasadori Baily, duke informuar se Kate Marie Byrnes do të jetë...

Kjo është Kate Marie Byrnes, e nominuara për ambasadore të SHBA-ve në Shkup

para 5 muajve - Republika

Kate Marie Byrnes do të jetë ambasadorja e re e SHBA-së në Maqedoni. Nominimi i saj nga ana e presidentit Donald Trump do të duhet të konfirmohet nga Senati i SHBA-së. Në nominimin theksohet se Byrnes...

TRUMP CAKTON KATE MARIE BYRNES PËR AMBASADORE NË SH

para 5 muajve - KDPolitik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) pritet të emërojnë për ambasador në Maqedoni një diplomat të rangut të lartë, raporton KDPolitik.com. Bëhet fjalë për Kate Marie Byrnes, e cila duket të ketë një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK